Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Έχω ένα δυσκολάκι !!!!

 

Η μικρή μου ζητάει ένα φόρεμα ........... με αριθμούς :shock::shock::shock:

 

Τι να πώ, αυτό μου έχει ζητήσει αρκετές φορές μέχρι τώρα.

 

Πως να το ψάξω ? Δεν έχω καμμία έμπνευση :-(:sad::-(

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Επίσης άλλη μια εύστοχη αγορά ήταν αυτή η οδοντόβουρτσα

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00344IMVI/ref=oss_product

 

BPA Free, σχεδιασμένη από οδοντιάτρους!

 

 

αααααααα υπαρχει κι αυτη? εχω παρει αυτην εδω εγω http://www.amazon.co.uk/Bebe-Comfort-Finger-Toothbrush-Twin/dp/B000NCBT7S/ref=pd_sim_by_3

αλλα καμια σχεση ε? η δικια σου φαινεται πιο....πιο.... "στιβαρη"

οκ μπηκε στο αμαζονοκαλαθι!!!!!!!

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

Οι μέλλουσες μανούλες ή όσες ψάχνετε οικονομικό δώρο, κοιτάξτε αυτή την τσαντούλα

 

http://cgi.ebay.co.uk/Diaper-Nappy-Changing-Bags-Baby-Bottle-Clothes-Food-/170629022347?pt=UK_Baby_Baby_Changing_Nappy_Changing_Bags&hash=item27ba48428b

 

13 λίρες και δωρεάν μεταφορικά !!! Αν δεν είχε μεγαλώσει ο πιτσιρίκος, θα την χτύπαγα στεγνά !!!! Ρε λες να την πάρω για τον ανηψούλη ?

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Mα πόσο ξενερουά μπορεί να είναι οι Άγγλοι; Έχω βάλει στο μάτι μια Paul's Boutique τσάντα και δεν την στέλνει η να μην τη χαρακτηρίσω Ελλάδα. Θεά την έχω κάνει! Ε μα πιά...ΕΛΕΟΣ! Λες και της είναι κόπος να τη στείλει Ελλάδα. Αφού εγώ θα πληρώσω.

 

ΕρώτησηΝο1: Αν ένα προϊόν αναφέρεται οτι αποστέλλεται μόνο Αγγλία αλλά ο πωλητής μου λέει πως θα μου το στείλει αν το αγοράσω, πρέπει να αλλάξει τις ρυθμίσεις; Ή μπορώ να το αγοράσω και αφού εχω συνεννοηθεί δεν υπάρχει πρόβλημα. Στο παρελθόν έχω συμμετάσχει σε δημοπρασία και δεν τέθηκε θέμα.

 

Ερώτηση Νο2: Το ποσό των 25 λιρών για δωρεάν μεταφορικά στο Αμαζον είναι ανά πράγμα ή μπορώ να παραγγείλω 3 διαφορετικά τα οποία συνολικά ξεπερνούν τις 25 λίρες και να έχω free μεταφορικά.

 

Ερώτηση Νο3:Καμιά πηγή για Paul's Boutique έχουμε;

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

Την πέτυχα τυχαία κοιτώντας για δική μου τσάντα, έχω δεί έναν πωλητή, αν τελικά το αποφασίσω να προχωρησω θα σας πω εντυπώσεις, οι τιμές του πάντως είναι καλές, αν είναι και η ποιότητα αποδεκτή .....

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Mα πόσο ξενερουά μπορεί να είναι οι Άγγλοι; Έχω βάλει στο μάτι μια Paul's Boutique τσάντα και δεν την στέλνει η να μην τη χαρακτηρίσω Ελλάδα. Θεά την έχω κάνει! Ε μα πιά...ΕΛΕΟΣ! Λες και της είναι κόπος να τη στείλει Ελλάδα. Αφού εγώ θα πληρώσω.

 

ΕρώτησηΝο1: Αν ένα προϊόν αναφέρεται οτι αποστέλλεται μόνο Αγγλία αλλά ο πωλητής μου λέει πως θα μου το στείλει αν το αγοράσω, πρέπει να αλλάξει τις ρυθμίσεις; Ή μπορώ να το αγοράσω και αφού εχω συνεννοηθεί δεν υπάρχει πρόβλημα. Στο παρελθόν έχω συμμετάσχει σε δημοπρασία και δεν τέθηκε θέμα.

 

Ερώτηση Νο2: Το ποσό των 25 λιρών για δωρεάν μεταφορικά στο Αμαζον είναι ανά πράγμα ή μπορώ να παραγγείλω 3 διαφορετικά τα οποία συνολικά ξεπερνούν τις 25 λίρες και να έχω free μεταφορικά.

 

Ερώτηση Νο3Β:Καμιά πηγή για Paul's Boutique έχουμε;

 

ΑΠΑΝΤΗΣΗ 1 Αν δεχθεί να σου στείλει, μπιντάρεις/αγοράζεις κανονικά και αν δεις διαφορά στα μεταφορικά στο τιμολόγιο που θα σου στείλει, του 'θυμίζεις' το ποσό που σου είπε. Συνήθως είναι εντάξει, γιατί η ανταλλαγή μυνημάτων γίνεται μέσω ebay, οπότε δεν διακινδυνεύουν.

ΑΠΑΝΤΗΣΗ 2 Τα δωρεάν μεταφορικά πάνε και αθροιστικά, αν τα αντικείμενα που θες υπάγονται σε αυτό το καθεστώς.

ΑΠΑΝΤΗΣΗ 3 Τι είναι Paul's Boutique ? Βάλε κανένα λινκ να δούμε.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Α

ΑΠΑΝΤΗΣΗ 2 Τα δωρεάν μεταφορικά πάνε και αθροιστικά, αν τα αντικείμενα που θες υπάγονται σε αυτό το καθεστώς.

ΑΠΑΝΤΗΣΗ 3 Τι είναι Paul's Boutique ? Βάλε κανένα λινκ να δούμε.

 

1. Και πώς ξέρω οτι υπάγονται σε αυτό το καθεστώς; Εγώ ως τώρα ότι έχω αγοράσει πάνω από 25 λίρες από το ίδιο το amazon ερχεται free.

 

2. http://www.pauls-boutique.com/accessories.aspx

 

Tις λατρεύω αυτές τις τσάντες (όπως άλλωστε και τις lollipops και τις nice things)

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

1. Και πώς ξέρω οτι υπάγονται σε αυτό το καθεστώς; Εγώ ως τώρα ότι έχω αγοράσει πάνω από 25 λίρες από το ίδιο το amazon ερχεται free.

 

2. http://www.pauls-boutique.com/accessories.aspx

 

Tις λατρεύω αυτές τις τσάντες (όπως άλλωστε και τις lollipops και τις nice things)

 

Βάλε ότι θες στο καλάθι σου και προχώρα την παραγγελία για πληρωμή. Αν κάτι δεν έχει δωρεάν μεταφορικά, θα στο δείξει (θα δεις χρέωση για μεταφορικά)

 

Ωραίες οι τσάντες, στο ebay δεν έχει κάτι, εκτός από την πωλήτρια που δεν στέλνει ? Σκέψου πέρσοναλ σόπερ ή MUM, αλλά αν δεν βιάζεσαι, περίμενε και τις εκπτώσεις.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΕΡΩΤΗΣΗ ΣΟΣ ΚΑΙ ΥΠΕΡΕΠΕΙΓΟΥΣΑ

 

Στα πόσα λεπτά πριν λήξει μια δημοπρασία μπιντάρουμε το μέγιστο ποσό είπαμε ?

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΕΡΩΤΗΣΗ ΣΟΣ ΚΑΙ ΥΠΕΡΕΠΕΙΓΟΥΣΑ

 

Στα πόσα λεπτά πριν λήξει μια δημοπρασία μπιντάρουμε το μέγιστο ποσό είπαμε ?

 

τα τελευταία δέκα δευτερόλεπτα.. άνοιξε δύο παράθυρα στο ένα θα βλέπεις το χρονο και το άλλο θα το έχεις έτοιμο για το χτυπημα...

καλή επιτυχία

Link to comment
Share on other sites

τα τελευταία δέκα δευτερόλεπτα.. άνοιξε δύο παράθυρα στο ένα θα βλέπεις το χρονο και το άλλο θα το έχεις έτοιμο για το χτυπημα...

καλή επιτυχία

 

Έχω κολλήσει, ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ, αυτό με τα 2 παράθυρα το κάνω, κόλλησα στον χρόνο που χτυπάω.

 

ΦΕΥΓΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Προλαβαίνω όμως να ξαναχτυπήσω ?

 

δεν νομιζω οτι προλαβαινεις, αλλα ετσι κι αλλιως την ωρα που θα χτυπησεις, θα βαλεις το μεγιστο ποσο που εισαι διατεθειμενη να ξοδεψεις.

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια που ρωτάτε για τα ποτηράκια εγώ πήρα αυτό

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B004FYXQ62/ref=oss_product

το οποίο και αγάπησε ο Πρίγκηπας και η μαμά του:)

 

female,

αυτο το δευτερο με το καλαμακι ειναι ευχρηστο??ειναι ολο inox φανταζομαι εεε???Εχει καπου να μπορεις να δεις ποσο νερο απεμεινε εκει μεσα χωρις να το ανοιξεις??

 

Η κορη μου,μολις ανακαλυψε την πυριτιδα....δηλαδη το ρουφηγμα με καλαμακι κι ειναι ο μονος τροπος να πινει νερο το τερας...και θα ηθελα να βλεπω ποσο πινει μεχρι να μαθει για τα καλα να ενδατωνεται....

Link to comment
Share on other sites

Θελω να παραγγειλω απο αυτο το σαιτ http://www.chemistdirect.co.uk/ δν εχω ουτε πιστωτικη ουτε λογαριασμο στη τραπεζα κ θα ηθελα να αγορασω κατι. Μπορω να το αγωρασω πληρωνοντας μεσα τραπεζικου λογαριαζμου το εχει κανει κανεις? Το ιδιο θελω να κανω στο αμαζον γινεται κ εκει? Αν ναι σας παρακαλω πστε μου πως γινεται η διαδικασια !Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

μια και λεμε για ποτηρια με καλαμακια ...μηπως ξερετε και πως καθαριζουν αυτα τα σιχαμενα?????? ωραια τους πηρα ποτηρακια bpa free με στενο και γυριστο καλαμακι. τα εχουμε για το γαλα. εχουμε καμια πατεντα για τη μακα που καθεται μεσα πως να ξεκουμπιστει πιο ευκολα?

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Θελω να παραγγειλω απο αυτο το σαιτ http://www.chemistdirect.co.uk/ δν εχω ουτε πιστωτικη ουτε λογαριασμο στη τραπεζα κ θα ηθελα να αγορασω κατι. Μπορω να το αγωρασω πληρωνοντας μεσα τραπεζικου λογαριαζμου το εχει κανει κανεις? Το ιδιο θελω να κανω στο αμαζον γινεται κ εκει? Αν ναι σας παρακαλω πστε μου πως γινεται η διαδικασια !Ευχαριστω!

για τα αμαζον ξέρω ότι δεν γίνεται σίγουρα προφανώς το ίδιο ισχύει και για τα περισσότερα ιντερνιτομαζα (με ελάχιστες εξαιρέσεις σε κάθε site έχει ειδική ενότητα στην οποία γράφει τους τρόπους πληρωμής που αποδέχεται το κατάστημα ψάξε να το βρείς)

Η γνώμη μου πάντως είναι να βγάλεις μία προπληρωμένη κάρτα (αν δεν ξέρεις τι είναι κάνε search στο google) που βγαίνει εύκολα και γρήγορα και είναι ο ασφαλέστερος τρόπος (μετά το paypal) για να κάνεις τις αγορές σου

 

 

μια και λεμε για ποτηρια με καλαμακια ...μηπως ξερετε και πως καθαριζουν αυτα τα σιχαμενα?????? ωραια τους πηρα ποτηρακια bpa free με στενο και γυριστο καλαμακι. τα εχουμε για το γαλα. εχουμε καμια πατεντα για τη μακα που καθεται μεσα πως να ξεκουμπιστει πιο ευκολα?

μαγειρική σόδα ξύδι και βραστό νερό και καλό μούλιασμα ?? λέω εγώ τώρα .......

 

καλημερούδια είπα ? δεν είπα :-P:-P

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα καλημέρα!

Θα ήθελα τα φώτα σας. Είναι να επιστρέψω στο amazon.uk ένα σκληρό δίσκο που πήρα και χάλασε και θα μου στείλουν καινούργιο.

Ποια μεταφορική με συμφέρει να χρησιμοποιήσω από Αθήνα?

Μου έχουν πει ότι θα μου καλύψουν τα μεταφορικά, αλλά δεν έχω καταλάβει πως ακριβώς. Παρόμοιες εμπειρίες?

 

Έχει καμία κάνει κάτι σχετικό?

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα αυτούς τους κωδικούς, αν ενδιαφέρεται κάποια, ας τους δοκιμάσει

 

CROCS EUROPE :arrow: MVC10 για -10%

KICKERS. CO. UK :arrow: MVCMAY για -10%

BODEN :arrow: AF13 για -10%

MANDCO :arrow: PLUS10 για -10% & AW15 για -15% στην πρώτη παραγγελία (αν έχει μείνει κάποια που δεν έχει παραγγείλει :lol::lol:)

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...