Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Τι εννοείς σε αφήνει ? Σε αφήνει να ολοκληρώσεις την πληρωμή των 12,99 λιρών ? Τι να σου πω, μήπως αποφάσισε να μην χρεώσει μεταφορικά, λέω εγώ τώρα. Λίγο κουλό. Μπορεί να στείλει ξεχωριστό τιμολόγιο για τα μεταφορικά ? Δεν μου έχει συμβεί προσωπικά, μπορεί και να γίνεται.

 

Πάντως του έστειλα μύνημα τώρα, για την κουβέρτα, να μας πει μεταφορικά και τον ρώτησα και τι μεταφορικά θα χρεώσει για περισσότερα κομμάτια. Να δούμε πιά, σε κάποια θα απαντήσει...

 

Μακάρι να απαντήσει στο επόμενο 3ωρο γιατί θέλω κι άλλα τα οποία σε 5 ώρες τα αποσύρει από το ebay.Aν σου απαντήσει στειλε μου μνμ. Αν και κανονικά σε μένα πρέπει να απαντήσει!...

 

 

 

 

tamar αυτό το μήνυμα έρχεται αυτόματα από τον πωλητή με την αγορά δεν χρειάζεται να είναι κάποιος πάνω στο πισι για να σου απαντήσει

 

Όπως και να έχει θα πρέπει να περιμένεις να σου απαντήσει

Καλό θα ήταν πάντως να ρωτάς εκ των προτέρων την τιμή για τα μεταφορικά σε πωλητές που δεν την γράφουν για να είσαι καλυμμένη, συν του ότι μπορεί να ανακαλύψεις εκ των υστέρων ότι τα μεταφορικά δεν πολύ συμφέρουν και τότε δεν θα μπορείς να κάνεις πίσω στην αγορά σου

 

(όταν πατάμε το κουμπί commit to buy υπάρχει ένας λόγος, ένα συμβόλαιο να το πω, μεταξύ του πωλητή και του αγοραστή και δεν μπορείς να κάνεις πίσω εκτός και αν υπάρχει αθέτηση εκ μέρους του αγοραστή, τέλος πάντων θα πρέπει να είναι κάτι σοβαρό....... αυτό είναι όρος στον οποίο συναινείς με την εγγραφή σου στο ebay) !

 

 

Το ξέρω. Έχεις δίκιο....Αν δεν απαντήσει άμεσα τί να κάνω όμως; Μπορώ να ακυρώσω τη συναλλαγή;

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Koριτσια καλημερα!

εχουμε στη λιστα αυτη τη κοπελα που στελνει πραγματα απο σαιτ της αγγλιας? πως τη λενε πως τη λενε... δε μπορω να θυμηθω.....

αν δεν την εχουμε στη λιστα μας μπορει καποια να μου στειλει το μαιλ της?

 

 

ΥΓ δεν εννοω τη σαλοπετα... την αλλη θελω!

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

Koριτσια καλημερα!

εχουμε στη λιστα αυτη τη κοπελα που στελνει πραγματα απο σαιτ της αγγλιας? πως τη λενε πως τη λενε... δε μπορω να θυμηθω.....

αν δεν την εχουμε στη λιστα μας μπορει καποια να μου στειλει το μαιλ της?

Έχεις πμ

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

AGE ακυρωσα την καρτα μου, ζητησα επανεκδοση, μου ειπαν σε 7-10 μερες θα ειναι σπιτι. Ολα καλα. Εστειλα και μειλ στο πειπαλ εξηγωντας τους ποσο εξυπνη κοπελα ειμαι ...:oops:

Τωρα οσο αφορα το πειπαλ πρεπει οταν παραλαβω την καρτα να την δηλωσω απο την αρχη ως καινουρια φανταζομαι,ε;

Οχι τπτ αλλο θα πανε και οι αγορες μου πισω!!

Σε ευχαριστω για τις οδηγιες!

h0MYp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να απαντήσει στο επόμενο 3ωρο γιατί θέλω κι άλλα τα οποία σε 5 ώρες τα αποσύρει από το ebay.Aν σου απαντήσει στειλε μου μνμ. Αν και κανονικά σε μένα πρέπει να απαντήσει!...

 

Το ξέρω. Έχεις δίκιο....Αν δεν απαντήσει άμεσα τί να κάνω όμως; Μπορώ να ακυρώσω τη συναλλαγή;

γιατί να την ακυρώσεις έχει αθετήσει ο πωλητής κάποια από τις υποχρεώσεις του ?? σορι που το λέω ωμά εσύ την έκανες την μακακία οπότε τώρα το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να περιμένεις .........

Αν κατάλαβα καλά σε έχει πιάσει πρεμούρα να σου απαντήσει γιατί θέλεις να πάρεις και άλλα πράγματα από αυτόν τα οποία λήγουν σε λίγες ώρες και θές να σου έρθουν όλα μαζί. Αν τα πράγματα αυτά δεν είναι σε δημοπρασία και είναι απλά buy it now και υπάρχει απόθεμα κατά πάσα πιθανότητα ο πωλητής θα τα κάνει ριλιστ αγκαιν θα τα ξαναβάλει δηλαδή πρός πώληση

 

AGE ακυρωσα την καρτα μου, ζητησα επανεκδοση, μου ειπαν σε 7-10 μερες θα ειναι σπιτι. Ολα καλα. Εστειλα και μειλ στο πειπαλ εξηγωντας τους ποσο εξυπνη κοπελα ειμαι ...:oops:

Τωρα οσο αφορα το πειπαλ πρεπει οταν παραλαβω την καρτα να την δηλωσω απο την αρχη ως καινουρια φανταζομαι,ε;

Οχι τπτ αλλο θα πανε και οι αγορες μου πισω!!

Σε ευχαριστω για τις οδηγιες!

 

τίποτα καλή μου ναι θα την βάλεις ώς καινούργια και καλό είναι να κάνεις και delete την παλιά. Επίσης θα σε συμβούλευα να βάλεις ένα γερό κωδικό στο paypal σου που να περιέχει και αριθμούς και γράμματα μέσα τουλάχιστον με 8-10 ψηφία :-P:razz:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

 

τίποτα καλή μου ναι θα την βάλεις ώς καινούργια και καλό είναι να κάνεις και delete την παλιά. Επίσης θα σε συμβούλευα να βάλεις ένα γερό κωδικό στο paypal σου που να περιέχει και αριθμούς και γράμματα μέσα τουλάχιστον με 8-10 ψηφία :-P:razz:

 

ΑGE οτι μου λες τα εκανα. Εδω δεν κοιμηθηκα ολο το βραδυ απο το αγχος χαχαχαχα. (Τωρα τρωω παγωτο, ειμαι καλυτερα)

Εβαλα γερο κωδικο, εκανα delete την παλια, και θα περιμενω 10 μερουλε να συνεχισω τις αγορες μου. Νασαι καλα!!!:D

h0MYp3.png
Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια... Το email που πολλές λάβαμε απ οτι βλέπω είχε έρθει στα junk και επίσης ήταν τάχα μου από paypal.co.uk. Το paypal είναι paypal.com. Επίσης φαινόταν ότι έχει αποσταλεί από κάποιο μειλ με διεύθυνση ιταλική... Όλα αυτά χωρίς να το πατήσω να ανοίξει καν...

 

Ελπίζω να μη την πάτησαν κι άλλοι...

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια... Το email που πολλές λάβαμε απ οτι βλέπω είχε έρθει στα junk και επίσης ήταν τάχα μου από paypal.co.uk. Το paypal είναι paypal.com. Επίσης φαινόταν ότι έχει αποσταλεί από κάποιο μειλ με διεύθυνση ιταλική... Όλα αυτά χωρίς να το πατήσω να ανοίξει καν...

 

Ελπίζω να μη την πάτησαν κι άλλοι...

 

Εχεις δικιο. Απλα ημουν απασχολημενη εκεινη την ωρα (εβλεπα τβ) και δεν πολυεδωσα σημασια στον αποστολεα. Ας προσεχα, τωρα δεν θα ειχα ολη αυτη τη μανουρα.

ΜΑκαρι να μην την πατησε κανεις αλλος και ναμαι η μοναδικη αφελης :P

h0MYp3.png
Link to comment
Share on other sites

ΑGE οτι μου λες τα εκανα. Εδω δεν κοιμηθηκα ολο το βραδυ απο το αγχος χαχαχαχα. (Τωρα τρωω παγωτο, ειμαι καλυτερα)

Εβαλα γερο κωδικο, εκανα delete την παλια, και θα περιμενω 10 μερουλε να συνεχισω τις αγορες μου. Νασαι καλα!!!:D

δεν κάνει στην κατάσταση σου να αγχώνεσαι άντε :-P:-P:-P

μλκ δικιά μου το είδα χθές στα junk και σκέφτηκα να σας το γράψω αλλά μετά το ξέχασα με την μικρή :cry::cry:

 

Μπορεί να φανεί οφ τοπικ αλλά λίγες συμβουλές για ασφαλέστερη αλληλογραφία :-P

 

Τα στοιχεία του email μας είτε υποκλέπτονται είτε πωλούνται (είναι παράνομο αλλά γίνεται φυσικά) από τα διάφορα σιτε που κάνουμε εγγραφή ( καλά όχι μόνο έτσι αλλά είναι ο συνηθέστερος τρόπος) :-P

 

Συνήθως καλό είναι να έχουμε τουλάχιστον 2-3 λογαριασμούς email.

Τον ένα δίνουμε τους φίλους μας για επικοινωνία (οπότε αποφεύγουμε και τα πολλά σπαμ).

Τον δεύτερο τον χρησιμοποιούμε για εγγραφές σε διάφορα site που δεν σκοπεύουμε να χρησιμοποιήσουμε ποτέ τις υπηρεσίες τους ή τέλος πάντων τον δίνουμε χωρίς να μας νοιάζει πόσο σπαμ θα λάβουμε.

 

Τον τρίτο τον χρησιμοποιούμε ΜΟΝΟ για εγγραφές σε online καταστήματα επικοινωνία με τράπεζες κλπ κλπ ..........

 

έτσι αν σου έρθει κάποιο περίεργο μύνημα στον πρώτο και δεύτερο λογαριασμό θα ξέρεις ότι δεν υπάρχει περίπτωση να είναι αληθινό.

 

Όταν σου έρθει κάποιο μήνυμα στον τρίτο λογαριασμό πάντα τσεκάρεις πρώτα την διεύθυνση που έχει αποσταλεί π.χ στην συγκεκριμένη περίπτωση από From:PayPal.co.uk ([email protected]) το paypal είναι πάντα com από όσο ξέρω και παρατήρησε ότι το mail έρχεται από κάποιο λογαριασμό @poste.it δεν υπάρχει περίπτωση να είναι αληθινό :rolleyes:

 

Επίσης κατά καιρούς στέλνονται διάφορα μηνύματα από τράπεζες που σου λένε ότι υπάρχει κάποιο πρόβλημα με τον λογαριασμό σου και να κάνεις κλικ εκεί να το διευθετήσεις έχει ακόμα και τα λογότυπα της ελληνικής τράπεζας αλλά από ένα γρήγορο βλέπεις ότι έχουν κάνει translate το μήνυμα τους από τα Αγγλικά στα Ελληνικά και η μετάφραση φυσικά είναι χάλια ..............:lol::lol:

 

Πάντα πρώτα τσεκάρουμε αν είναι αλήθεια κάνοντας log in ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΩΝΤΑΣ το site με τα χεράκια μας και όχι copy paste

 

(και πρίν αρχίσουν οι κόρες το δούλεμα για τον καπόνε .......ναι έχω 8 διαφορετικούς λογαριασμούς email κάποιους από αυτούς τους ανοίγω μία φορά τον μήνα απλά για να μένουν ενεργοί :lol::lol:)

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα αυτό ψάχνοντας για παιδικά παπούτσια:

http://www.lillifoot.co.uk/agatha/index.html

 

Σας έβαλα την σελίδα των Agatha αφού είναι τα αγαπημένα σας. Μεταφορικά για Ελλάδα 5 λίρες. Βέβαια δεν έχω ψωνίσει από εκεί και δεν βλέπω να έχει paypal.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βρήκα αυτό ψάχνοντας για παιδικά παπούτσια:

http://www.lillifoot.co.uk/agatha/index.html

 

Σας έβαλα την σελίδα των Agatha αφού είναι τα αγαπημένα σας. Μεταφορικά για Ελλάδα 5 λίρες. Βέβαια δεν έχω ψωνίσει από εκεί και δεν βλέπω να έχει paypal.

 

το εχει η λιστα

 

edit: δεν εχει paypal αλλα google checkout

Animation3-6.gif

"Some only dream of Angels, I held three in my arms"

 

Link to comment
Share on other sites

Έχω καιρό να εξετάσω την λίστα. Βρήκα κι αυτό με paypal και 8 λίρες μεταφορικά. Ελπίζω να μην το έχει κι αυτό.

http://www.butyk.co.uk/prod/kids-shoes/////0-0-0-0-0-0-0/3

Πάντως δεν ξέρω εάν υπάρχει στο διαδίκτυο πιο ενημερωμένη λίστα για e shops!!!!

Link to comment
Share on other sites

βρε κορίτσια δηλαδη τι κάνουμε με το παιπαλ? μου ήρθε και εμένα μνμ. και το άνοιξα αλλα δεν έδωσα εκ νέου τα στοιχεία μου τι να κάνω να το σβήσω και οκ ή να αλλάξω και εγω κάρτα?

Link to comment
Share on other sites

βρε κορίτσια δηλαδη τι κάνουμε με το παιπαλ? μου ήρθε και εμένα μνμ. και το άνοιξα αλλα δεν έδωσα εκ νέου τα στοιχεία μου τι να κάνω να το σβήσω και οκ ή να αλλάξω και εγω κάρτα?

εσύ γιατί να αλλάξεις κάρτα ????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Eμενα μου ερχεται αυτες τις μερες μνμ απο την Εθνικη τραπεζα και καλα οτι εχω προβλημα... να κανω επιβεβαιωση τα στοιχεια μου.

Ασχετο αλλα ολες οι συναλλαγες τις κανω με πειραιως και ετσι απο την αρχη πονηρευτηκα...

q1kup2.pngza5op2.png
Link to comment
Share on other sites

Koιτάω τη λίστα αλλά δεν το βλέπω. Η καταραμένη η πρεσβυωπία μου φταίει! Έχει σχόλια δίπλα στην εγγραφή?

 

 

Eχεις δικιο δεν το εχουν συμπεριλαβει γιατι δεν ψωνισε κανεις λογω του οτι δεν εχει paypal

Eχει ομως αναφερθει παλι:

http://parents.org.gr/forum/showpost.php?p=1971269&postcount=23251

 

http://parents.org.gr/forum/showpost.php?p=1958561&postcount=22362

 

http://parents.org.gr/forum/showpost.php?p=1905477&postcount=19108

 

http://parents.org.gr/forum/showpost.php?p=1805151&postcount=14737

Animation3-6.gif

"Some only dream of Angels, I held three in my arms"

 

Link to comment
Share on other sites

μου ηρθε κι εμενα το μηνυμα αυτο και μου ειχε ξαναερθει πριν απο κατι μηνες. την πρωτη φορα τη πατησα κι εστειλα τα στοιχεια μου, αλλα ευτυχως εχω prepaid και δεν επαθα τιποτα. εχω αλλαξει καρτα απο τοτε. παντως πριν τη πατησω και γραψω τα στοιχεια μου ειχα στειλει mail στο paypal, ρωτωντας τους αν ειναι οντως απο αυτους και ουδεποτε ελαβα απαντηση.

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι 6 μηνών μπαίνει το μωρό;;

κοιτα εμεις ειμαστε 5 μηνων αλλα 76 ποντους και 10 κιλα δηλαδη σαν να ειμαστε 12 μηνων και χωραει ανετα τα παιχνιδια βγαινουν για να παιζει μονο με αυτα και επισης το χαλακι εχει μεσα σαν ρυζοχαρο που κανει κριτσ κρατσ οταν ακουμπαει εκει.Γενικα ειναι στο μονο που ψιλοκαθεται γιατι δεν καθομαστε ευκολα δηλαδη ριλαξ δεν χρησιμοποιησε μονο στο καθισματακι φαγητου που ειναι και κουνια και στο καροτσι καθεται ωρα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!Βλέπω καλά πάνε οι αγορές.Λοιπόν ζητάω ακόμα μια φορά τη βοήθειά σας.Ψάχνω στο εμπέι μπλουζάκια με λογότυπο και για νεογέννητο κοριτσάκι και για τη μαμά.Τι βάζω στο search?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!Βλέπω καλά πάνε οι αγορές.Λοιπόν ζητάω ακόμα μια φορά τη βοήθειά σας.Ψάχνω στο εμπέι μπλουζάκια με λογότυπο και για νεογέννητο κοριτσάκι και για τη μαμά.Τι βάζω στο search?

funny bodysuits η personalized baby bodysuit ή vest για τα μωρά και για την μητέρα αλλάζεις την λέξη bodysuits σε t-shirts

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!Βλέπω καλά πάνε οι αγορές.Λοιπόν ζητάω ακόμα μια φορά τη βοήθειά σας.Ψάχνω στο εμπέι μπλουζάκια με λογότυπο και για νεογέννητο κοριτσάκι και για τη μαμά.Τι βάζω στο search?

Γεια σου!! Νομίζω αν γράψεις personalised t-shirts ή οτιδήποτε άλλο ψάχνεις, σου βγάζει με λογότυπο!

Co8Lp3.png

 

 

QkL2p3.png

Link to comment
Share on other sites

βρε κορίτσια δηλαδη τι κάνουμε με το παιπαλ? μου ήρθε και εμένα μνμ. και το άνοιξα αλλα δεν έδωσα εκ νέου τα στοιχεία μου τι να κάνω να το σβήσω και οκ ή να αλλάξω και εγω κάρτα?

 

Γιατί να αλλάξεις κάρτα ? Αφού δεν έδωσες τα στοιχεία σου πουθενά.

 

Καλημέρα κορίτσια!!!Βλέπω καλά πάνε οι αγορές.Λοιπόν ζητάω ακόμα μια φορά τη βοήθειά σας.Ψάχνω στο εμπέι μπλουζάκια με λογότυπο και για νεογέννητο κοριτσάκι και για τη μαμά.Τι βάζω στο search?

 

Είχα βρεί αυτό το σάιτ http://www.nappyhead.co.uk/, για ρίξε μια ματιά, έχει χαριτωμένα φορμάκια με λόγκος.

 

Αυτός ο πωλητής έχει κοντομάνικα φορμάκια, στα οποία μπορείς να φτιάξεις λόγκο

http://stores.ebay.co.uk/littlesupporter/Add-your-own-Text-/_i.html?_fsub=1863171010&_sid=960540030&_trksid=p4634.c0.m322

 

Αν γυρίσεις καμμιά 10άρια σελίδες πίσω είχαν βρεί έναν τέτοιο πωλητή τα κορίτσια.

 

Η έρευνα που έτρεξα στο ebay είναι αυτή

 

http://baby.shop.ebay.co.uk/i.html?_nkw=bodysuits+personalised&_in_kw=1&_ex_kw=&_sacat=14738&_okw=bodysuits+personalised&_oexkw=&_adv=1&_udlo=&_udhi=&_ftrt=901&_ftrv=1&_sabdlo=&_sabdhi=&_samilow=&_samihi=&_sadis=200&_fpos=Postcode&LH_SubLocation=1&_sargn=-1%26saslc%3D0&_salic=3&_fsradio2=%26LH_AvailTo%3D1&_saact=80&LH_SALE_CURRENCY=0&_sop=12&_dmd=1&_ipg=50

 

για δες αν σου αρέσει κάτι.

 

ΤΑΜΑΡΑΚΙ, μου απάντησε ο πωλητής σου

 

Hi,

Thank you for your enquiry.

To ship this one item would cost £7.50. It would depend what other items you would want shipping as to how much this would cost.

Regards Penny

 

για την κουβερτούλα που πήρες.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...