Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Μεγια σας πολυ ωραιο το φορεμα!!! Μου αρεσουν πολυ τα απλα φορεματακια...

Για εκπαιδευτικα ποτηρακια ενδιαφερομαι και εγω....

 

Ευχαριστούμε πολύ!

Εμείς που λες πήραμε κάποια στιγμή 2 ποτηράκια της nuk,τα οποία όμως έχουν μετακομίσει στη γιαγιά. Επειδή λοιπόν δεν προβλέπεται να κατεβώ άμεσα αγορά είπα μήπως βρω κάτι on line και δοκιμασμένο.

 

παρελαβα σημερα το ποδηλατακι της μικρης μου κι εχω να πω τα καλυτερα. ειναι παναλαφρο και πανευκολο στην οδηγηση γιατι το μπαστουνι του στριβει.

 

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B001TWVXEK/ref=oss_product

 

Καλοτάξιδο!!!

82nop2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλησπερα και απο μενα να ενημερωσω πως ρωτησα στο http://www.MyWeePiggies.co.uk και μου ειπε πως οντως ιχυει 15%,δωρεαν μεταφορικα αλλα για 2 ζευγαρια και πανω θα μου χρεωσει μεταφορικα, συμφωνα με το βαρος στο ταχυδρομειο.

ιριδα σου χρεωσε μεταφορικα για τα παπουτσακια, 2 ευγαρια δεν πηρες?

οποτε συμφερει να τα παιρνουμε 1-1, λεω εγω τωρα..:?

 

χελοου! 2 ζευγαρια πηρα και δε μου χρεωσε μεταφορικα.. αυτο εννοει και για σενα αποτι καταλαβα... αλλα σου λεει οτι αν παρεις 3-4 ζευγαρια επειδη προφανως ανεβαινει το κοστος της θα πρεπει να στα χρεωσει... οποτε δε συμφερει να παρεις πανω απο 2 σε μια παραγγελια........

αν θες να σαι 1000% σιγουρη ξαναρωτα τη και πες θελω αυτο και αυτο, θα πληρωσω μεταφορικα ναι ή ου?

βασικα αυτη ηταν αρρωστη μερικες μερες και αργουσε λιγο να απαντησει και περιμενα απαντηση και σκαει μυτη ο αντρας της και μου εξηγησε οτι ειναι αρρωστη κλπ. πολυ ευγενικοι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

λοιποοοοοοοοοον επανερχομαι γιατι μπορει να το εχετε ακομα απορια και σεις πως κι εγω....

η αγαπητη Λισα λεει οτι θα χρεωνει αναγκαστικα μεταφορικα για παραγγελιες με περισσοτερα απο 2 ζευγαρια γιατι ανεβαινει πολυ το κοστος της και το Royal Mail εχει ανεβασει τις τιμες του. Λογικο το βλεπω....

Οχι ομως οτι αν καποια παρει 3ο ζευγαρι σε αλλη δηλαδη παραγγελια θα της χρεωσει μεταφορικα... Δηλαδη μπορεις να κανεις οσες παραγγελιες θες μεχρι 2 ζευγαρια παπουτσια με -15% και 0 μεταφορικα.

Ενταξει αν καποια θελει 3-4 ζευγαρια ας τα παραγγειλει με διαφορα 1 βδομαδας και οχι 1 ωρας.... :lol:

 

 

Όσο για τους άλλους κατασκευαστές, δεν κάνετε και εσείς καμμιά ερώτηση, έτσι για να ξέρει η κοπέλα ? Μπορεί απλά να ανοίγει τον κύκλο εργασιών της και να προσθέτει και άλλες μάρκες, καλό είναι όμως να της πούμε ότι εμείς θέλουμε τα συγκεκριμένα οπωσδήποτε. Αναλάβετε δράση παρακαλώ !!!

 

της το ειπα ευθεως αλλα να σου πω δε μου απαντησε τιποτις.... πιστευω να μη "παρεξηγηθηκε" το ειπα ευγενικα.... χαχαχαχα

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου ήρθε αυτό το μύνημα στο μέιλ μου

 

Dear Value Customer,

 

 

 

We regret to inform you that your account has been suspended by our administrative department for one of the following reason below.

 

Your account is in violation of our terms, policy's or guide lines and has been suspended.

 

We have not received the renewal fee for your account.

 

 

Click Here to save your account

 

 

Thanks,

PayPal

 

Τι είναι αυτό και γιατί έγινε, ξέρετε ? Ρε μπας και είναι κανένα σπαμ μύνημα υποκλοπής των στοιχείων της κάρτας μου ?

 

Στην αρχή πήγα να περάσω τα στοιχεία μου πάλι αλλά πονηρεύτηκα. Έκλεισα το λινκ και ξανάανοιξα το πειπαλ με τους κωδικούς μου μια χαρά !!!!

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου ήρθε αυτό το μύνημα στο μέιλ μου

 

Dear Value Customer,

 

 

 

We regret to inform you that your account has been suspended by our administrative department for one of the following reason below.

 

Your account is in violation of our terms, policy's or guide lines and has been suspended.

 

We have not received the renewal fee for your account.

 

 

Click Here to save your account

 

 

Thanks,

PayPal

 

Τι είναι αυτό και γιατί έγινε, ξέρετε ? Ρε μπας και είναι κανένα σπαμ μύνημα υποκλοπής των στοιχείων της κάρτας μου ?

 

Στην αρχή πήγα να περάσω τα στοιχεία μου πάλι αλλά πονηρεύτηκα. Έκλεισα το λινκ και ξανάανοιξα το πειπαλ με τους κωδικούς μου μια χαρά !!!!

 

και μενα μου ήρθε το μεσημερι το ακριβως ιδιο....σπαμ ειναι....

εγω το εσβησα απλά

 

Link to comment
Share on other sites

και μενα μου ήρθε το μεσημερι το ακριβως ιδιο....σπαμ ειναι....

εγω το εσβησα απλά

 

Νυχτοπούλι καλαμαράκι ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥΥΥΥΥ!!! Άρχισα να γίνομαι έξυπνη και εγώ :rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

και μενα μου ήρθε το μεσημερι το ακριβως ιδιο....σπαμ ειναι....

εγω το εσβησα απλά

Ωχ, εγω που δεν πονηρευτηκα και ξαναεδωσα τα στοιχεια μου; Βεβαια καρτα απλη ηταν χωρις χρηματα μεσα, μονο για ιντερνετικες αγορες την χρησιμοποιω την συγκεκριμενη. ΛΕς να εχω προβλημα; (εχω ενα υπολοιπο περιπου 100 ευρω μεσα). Ειδα οτι ηταν σελιδα του paypal γιαυτο δεν πονηρευτηκα. Αγχωθηκα τωρα. Μηπως να επικοινωνησω με το πειπαλ να ρωτησω;

h0MYp3.png
Link to comment
Share on other sites

εγω του πηρα αυτο http://www.amazon.co.uk/Lamaze-Space-Symphony-Motion-Gym/dp/B0029F1O72/ref=sr_1_2?ie=UTF8&s=baby&qid=1304358469&sr=8-2 το οποιο εχει μουσικη και δονηση δηλαδη κινουνται οι μπαρες και αρα τα παιχνιδια παρα πολυ καλο

 

Μέχρι 6 μηνών μπαίνει το μωρό;;

Βρες αυτόν που θα σου δείξει τα χρώματα την στιγμή που ο ουρανός για σένα θα φαίνεται γκρίζος...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

για εσάς που έχετε μικρά ζουζουνάκια δείτε αυτό ..

http://cgi.ebay.co.uk/Babymoov-UV-Protection-Baby-Sun-Tent-Choco-Green-/120598775088?pt=UK_Toys_Games_Outdoor_Toys_ET&hash=item1c143f4530#ht_2092wt_1139

το λάτρεψα μόλις το είδα .. δε στέλνει Ελλάδα αλλά απο όσο θυμάμαι είναι κάποια κοπέλα στην Αγγλία που αναλαμβάνει τη μεταφορά προς Ελλάδα ..

(εάν το έχετε βρεί και το έχετε ξαναποστάρει τότε σόζ.. )

 

μήπως έχει καμια άκρη καμια σας για κανα φθηνό αλλά επώνυμο αντιηλιακό ???

κανα Lancaster, Clinique κλπ κλπ ..

Θεοδώρα : 31/03/2006 , Νικόλας : 25/11/2008

All I ever wanted..All I ever needed is here in my arms!!

 

Thank you Roger Waters for bringing this AMAZING show in Greece .. Ευχαριστούμε !!

Link to comment
Share on other sites

Mπορεί να έκανα και βλακεία....δεν ξέρω...

Πήρα αυτή την κουβέρτα

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=310292995285&ssPageName=ADME:X:AAQ:GB:1123

 

Μεταφορικά όμως ο τυπος δεν μου λέει. Πάω να πληρώσω και μου βγάζει το συνολικό ποσό, ήτοι 12.99 λίρες. Τί να κάνω; Να ακυρώσω την αγορά;

 

Του έχω στειλει 2 μνμ ρωτώντας τον το κόστος γιατί θέλω να πάρω κι άλλα πράγματα αλλά δεν απαντα....

 

Επέμεινε και ρώτα τον αλλιώς αν θες να προχωρήσεις στην πληρωμή, άνοιξε το τιμολόγιο του ebay και εκεί θα δεις τι σου χρεώνει για μεταφορικά.

 

λοιποοοοοοοοοον επανερχομαι γιατι μπορει να το εχετε ακομα απορια και σεις πως κι εγω....

η αγαπητη Λισα λεει οτι θα χρεωνει αναγκαστικα μεταφορικα για παραγγελιες με περισσοτερα απο 2 ζευγαρια γιατι ανεβαινει πολυ το κοστος της και το Royal Mail εχει ανεβασει τις τιμες του. Λογικο το βλεπω....

Οχι ομως οτι αν καποια παρει 3ο ζευγαρι σε αλλη δηλαδη παραγγελια θα της χρεωσει μεταφορικα... Δηλαδη μπορεις να κανεις οσες παραγγελιες θες μεχρι 2 ζευγαρια παπουτσια με -15% και 0 μεταφορικα.

Ενταξει αν καποια θελει 3-4 ζευγαρια ας τα παραγγειλει με διαφορα 1 βδομαδας και οχι 1 ωρας.... :lol:

 

της το ειπα ευθεως αλλα να σου πω δε μου απαντησε τιποτις.... πιστευω να μη "παρεξηγηθηκε" το ειπα ευγενικα.... χαχαχαχα

 

Έτσι έκανα αν και θέλω να της πω, αν ξαναγοράσω, να μην βάζει τα κουτιά, πέταμα τρώνε έτσι κι αλλιώς, για να γλυτώνει μεταφορικά.

 

Δεν σου απαντάει γιατί είναι στην Σκωτία διακοπές (θέλω και εγώ!!!!), μου απάντησε εχθές για τις σόλες ότι καμμιά φορά το κάνουν αυτό, να βάζουν σόλες γκαρβαλίν στα άγκαθα, γιατί είναι το ίδιο εργοστάσιο.

 

για εσάς που έχετε μικρά ζουζουνάκια δείτε αυτό ..

http://cgi.ebay.co.uk/Babymoov-UV-Protection-Baby-Sun-Tent-Choco-Green-/120598775088?pt=UK_Toys_Games_Outdoor_Toys_ET&hash=item1c143f4530#ht_2092wt_1139

το λάτρεψα μόλις το είδα .. δε στέλνει Ελλάδα αλλά απο όσο θυμάμαι είναι κάποια κοπέλα στην Αγγλία που αναλαμβάνει τη μεταφορά προς Ελλάδα ..

(εάν το έχετε βρεί και το έχετε ξαναποστάρει τότε σόζ.. )

 

μήπως έχει καμια άκρη καμια σας για κανα φθηνό αλλά επώνυμο αντιηλιακό ???

κανα Lancaster, Clinique κλπ κλπ ..

 

Ωραίο είναι αυτό αλλά άντε να σταθεί στα αυγουστιάτικα μελτέμια !!!!!

 

Για αντηλιακά, δες στην λίστα του καλαμαρακίου, στα καλλυντικά.

 

ΜΙΝΟΥΛΑ, και δεν επικοινωνείς με το ebay, να δεις τι θα σου πούν ? Καλού κακού, τράβα τα λεφτά, 100 ευρώ δεν είναι και λίγα. Είναι προπληρωμένη κάρτα ? Μήπως για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο να την ακυρώσεις και να βγάλεις καινούρια ? Μπορείς να δεις κίνηση λογαριασμού ?

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

ΦΡΙΚΗ!!!

Μόλις έφαγα πόρτα κατά την υποβολή παραγγελίας στο mandco...""Mackays do not currently deliver Internationally".

 

Τους έστειλα μήνυμα αλλά φοβάμαι ότι και αυτοί μας έβαλαν blacklist...

 

 

Μάλιστα. Προλάβαμε κ παραγγείλαμε δηλαδη...!! Πάντως αν ξαναπροσπαθησεις κ γίνεται να παραγγείλεις εχω κωδικο για έκπτωση 15% να σου δωσω!!

 

Καλημερα!

pQ97p3.png0YzPp3.png
Link to comment
Share on other sites

Επέμεινε και ρώτα τον αλλιώς αν θες να προχωρήσεις στην πληρωμή, άνοιξε το τιμολόγιο του ebay και εκεί θα δεις τι σου χρεώνει για μεταφορικά.

 

Kαλημέρα!! Τί εννοείς; Ποιο τιμολόγιο του ebay?

Πηγαίνω στο PAY NOW ( το αγόρασα την Κυριακή το απογευμα) και συνολικό ποσο χρέωσης μου βγάζει 12,99 λίρες, τη στιγμή που μεταφορικά για αγγλία είναι 3 λίρες. Απλά μου λέει πως ο πωλητής δεν έχει καθορίσει μεταφορικά....

Τί να κάνω; Κι ήθελά κι άλλα πράγματα από αυτόν....

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΜΙΝΟΥΛΑ, και δεν επικοινωνείς με το ebay, να δεις τι θα σου πούν ? Καλού κακού, τράβα τα λεφτά, 100 ευρώ δεν είναι και λίγα. Είναι προπληρωμένη κάρτα ? Μήπως για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο να την ακυρώσεις και να βγάλεις καινούρια ? Μπορείς να δεις κίνηση λογαριασμού ?

 

Chatzico και γω αυτο σκεφτηκα, να παω σημερα και να την ακυρωσω, και να βγαλω αλλη. Επισης σκεφτηκα να κανω καποιες αγορες που ετσι και αλλιως ειχα στο προγραμμα και να "φαω" το ποσο μεσα απο την καρτα και μετα να την ακυρωσω. Μα τι χαζη που ειμαι, παντα τα σβηνω αυτα τα μηνυματα, ειναι η πρωτη φορα που απαντησα (εβλεπα csi ταυτοχρονα, γιαυτο μαλλον) :(:(:(

h0MYp3.png
Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα!! Τί εννοείς; Ποιο τιμολόγιο του ebay?

Πηγαίνω στο PAY NOW ( το αγόρασα την Κυριακή το απογευμα) και συνολικό ποσο χρέωσης μου βγάζει 12,99 λίρες, τη στιγμή που μεταφορικά για αγγλία είναι 3 λίρες. Απλά μου λέει πως ο πωλητής δεν έχει καθορίσει μεταφορικά....

Τί να κάνω; Κι ήθελά κι άλλα πράγματα από αυτόν....

 

Το τιμολόγιο του ebay το βλέπεις όταν κάνεις pay now, σε πάει στην σελίδα του ebay όπου βλέπεις το σύνολο της χρέωσης (αγορά+μεταφορικά) και μετά στο paypal, όπου ξαναβλέπεις τα ίδια.

 

Μήπως ο πωλητής σου είναι ακόμα διακοπές ? Μήπως για κάποιο λόγο δεν έχει δεί τα μυνήματά σου ? Επέμεινε και μην πληρώσεις ακόμα. Αφού απ' ότι κατάλαβα, δεν σε αφήνει να πληρώσεις το σύστημα. Πολύ ωραία κουβερτούλα, με γειά !!!!!!!

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Ωχ, εγω που δεν πονηρευτηκα και ξαναεδωσα τα στοιχεια μου; Βεβαια καρτα απλη ηταν χωρις χρηματα μεσα, μονο για ιντερνετικες αγορες την χρησιμοποιω την συγκεκριμενη. ΛΕς να εχω προβλημα; (εχω ενα υπολοιπο περιπου 100 ευρω μεσα). Ειδα οτι ηταν σελιδα του paypal γιαυτο δεν πονηρευτηκα. Αγχωθηκα τωρα. Μηπως να επικοινωνησω με το πειπαλ να ρωτησω;

 

Μινουλα καλά κάνεις και αγχώθηκες τα στοιχεία του paypal και της κάρτας σου έχουν υποκλαπεί ακολούθα τα παρακάτω βήματα

1. Άλλαξε τον κωδικό σου στο paypal

2. Ενημέρωσε το paypal ότι ο κωδικός σου έχει υποκλαπεί κάνοντας και forward στο email που απάντησες επίσης ότι έχεις αλλάξει τον κωδικό σου και ρωτησέ τους τι άλλο πρέπει να κάνεις

3. Ενημέρωσε την τράπεζα σου ότι τα στοιχεία της κάρτας σου έχουν μάλλον υποκλαπεί και θα σου πουν αυτοί τι πρέπει να κάνεις (αν θα χρειαστεί να αλλάξεις κάρτα κλπ προσωπικά αυτό θα έκανα)

4. Βγάλε τα χρήματα από την κάρτα αν μπορείς (γιατί 100 ευρώ είναι 100 ευρώ γιατί να τα πετάξεις??)

 

α............και τσέκαρε στο paypal αν μέσα στο βράδυ έγινε κάποια συναλλαγή

Link to comment
Share on other sites

Το τιμολόγιο του ebay το βλέπεις όταν κάνεις pay now, σε πάει στην σελίδα του ebay όπου βλέπεις το σύνολο της χρέωσης (αγορά+μεταφορικά) και μετά στο paypal, όπου ξαναβλέπεις τα ίδια.

 

Μήπως ο πωλητής σου είναι ακόμα διακοπές ? Μήπως για κάποιο λόγο δεν έχει δεί τα μυνήματά σου ? Επέμεινε και μην πληρώσεις ακόμα. Αφού απ' ότι κατάλαβα, δεν σε αφήνει να πληρώσεις το σύστημα. Πολύ ωραία κουβερτούλα, με γειά !!!!!!!

 

Bασικά με αφήνει...

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

Bασικά με αφήνει...

tamar εφόσον από ότι κατάλαβα δεν είχες επικοινωνήσει εκ των προτέρων με τον πωλητή για να σου πει κόστος αποστολής θα πρέπει να περιμένεις μέχρι να σου πει αυτός το κόστος και να σου στείλει τοταλ τιμολόγιο.

 

Αν έχεις εκ των προτέρων μιλήσει μαζί τους και σου έχει απαντήσει για τα μεταφορικά όταν πατάς το pay now σε βγάζει στο τιμολόγιο όπου έχει ένα κενό κουτάκι στην θέση των μεταφορικών (με μία ειδοποίηση ότι ο πωλητής δεν έχει ορίσει τιμή για μεταφορικά για την συγκεκριμένη χώρα αποστολής) τότε προσθέτεις εσύ την τιμή των μεταφορικών που σου έχει δώσει μέσω mail ο πωλητής (μόνο αν το ποσό που σου έχει πεί είναι ξεκάθαρο δηλαδή ναι θα στο στείλω Ελλάδα για 4,5 λίρες λέμε τώρα)

Link to comment
Share on other sites

Μινουλα καλά κάνεις και αγχώθηκες τα στοιχεία του paypal και της κάρτας σου έχουν υποκλαπεί ακολούθα τα παρακάτω βήματα

1. Άλλαξε τον κωδικό σου στο paypal

2. Ενημέρωσε το paypal ότι ο κωδικός σου έχει υποκλαπεί κάνοντας και forward στο email που απάντησες επίσης ότι έχεις αλλάξει τον κωδικό σου και ρωτησέ τους τι άλλο πρέπει να κάνεις

3. Ενημέρωσε την τράπεζα σου ότι τα στοιχεία της κάρτας σου έχουν μάλλον υποκλαπεί και θα σου πουν αυτοί τι πρέπει να κάνεις (αν θα χρειαστεί να αλλάξεις κάρτα κλπ προσωπικά αυτό θα έκανα)

4. Βγάλε τα χρήματα από την κάρτα αν μπορείς (γιατί 100 ευρώ είναι 100 ευρώ γιατί να τα πετάξεις??)

 

α............και τσέκαρε στο paypal αν μέσα στο βράδυ έγινε κάποια συναλλαγή

 

Σε ευχαριστω AGE για την βοηθεια.

1. το κανω τωρα.

2. Επισης θα το κανω τωρα.

3. Ελεγα να την ακυρωσω να παει στο καλο.

4. ΘΑ το κανω σημερα.

Επισης το βραδυ δεν εγινε καμια συναλλαγη, μολις το τσεκαρα.

 

Σευχαριστω και παλι.

h0MYp3.png
Link to comment
Share on other sites

tamar εφόσον από ότι κατάλαβα δεν είχες επικοινωνήσει εκ των προτέρων με τον πωλητή για να σου πει κόστος αποστολής θα πρέπει να περιμένεις μέχρι να σου πει αυτός το κόστος και να σου στείλει τοταλ τιμολόγιο.

 

Αν έχεις εκ των προτέρων μιλήσει μαζί τους και σου έχει απαντήσει για τα μεταφορικά όταν πατάς το pay now σε βγάζει στο τιμολόγιο όπου έχει ένα κενό κουτάκι στην θέση των μεταφορικών (με μία ειδοποίηση ότι ο πωλητής δεν έχει ορίσει τιμή για μεταφορικά για την συγκεκριμένη χώρα αποστολής) τότε προσθέτεις εσύ την τιμή των μεταφορικών που σου έχει δώσει μέσω mail ο πωλητής (μόνο αν το ποσό που σου έχει πεί είναι ξεκάθαρο δηλαδή ναι θα στο στείλω Ελλάδα για 4,5 λίρες λέμε τώρα)

 

Όταν το αγόρασα μου έστειλε το εξής:

 

"You are the winning buyer for the item below. Thank you for your business!

 

 

Item title: NEW LOLLIPOP LANE COT BED FLEECE BLANKET FISH & CHIPS

Web address: http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=310292995285

Item number: 310292995285

Buyer User ID: .....

Seller User ID: skdatta57

 

Your total is:

£12.99 per item

£0.00 Sales discounts (-) or charges (+)

{P&P} postage/packaging

 

-----

£12.99 = Total

 

 

Please send me your postal address and payment. The following payment methods

are accepted: Other, Money Order/Banker's Draft, Personal Cheque, PayPal,

Other Credit Card Services.

 

 

If you want to mail your payment, please send it and include a copy of this

page to: ...."

 

 

Αποστολέας: eBay Member: skdatta57 [email protected]

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα καλημέρα!

Θα ήθελα τα φώτα σας. Είναι να επιστρέψω στο amazon.uk ένα σκληρό δίσκο που πήρα και χάλασε και θα μου στείλουν καινούργιο.

Ποια μεταφορική με συμφέρει να χρησιμοποιήσω από Αθήνα?

Μου έχουν πει ότι θα μου καλύψουν τα μεταφορικά, αλλά δεν έχω καταλάβει πως ακριβώς. Παρόμοιες εμπειρίες?

Link to comment
Share on other sites

Bασικά με αφήνει...

 

Όταν το αγόρασα μου έστειλε το εξής:

 

"You are the winning buyer for the item below. Thank you for your business!

 

...................

Your total is:

£12.99 per item

£0.00 Sales discounts (-) or charges (+)

{P&P} postage/packaging

 

-----

£12.99 = Total

 

...............

 

Τι εννοείς σε αφήνει ? Σε αφήνει να ολοκληρώσεις την πληρωμή των 12,99 λιρών ? Τι να σου πω, μήπως αποφάσισε να μην χρεώσει μεταφορικά, λέω εγώ τώρα. Λίγο κουλό. Μπορεί να στείλει ξεχωριστό τιμολόγιο για τα μεταφορικά ? Δεν μου έχει συμβεί προσωπικά, μπορεί και να γίνεται.

 

Πάντως του έστειλα μύνημα τώρα, για την κουβέρτα, να μας πει μεταφορικά και τον ρώτησα και τι μεταφορικά θα χρεώσει για περισσότερα κομμάτια. Να δούμε πιά, σε κάποια θα απαντήσει...

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω AGE για την βοηθεια.

1. το κανω τωρα.

2. Επισης θα το κανω τωρα.

3. Ελεγα να την ακυρωσω να παει στο καλο.

4. ΘΑ το κανω σημερα.

Επισης το βραδυ δεν εγινε καμια συναλλαγη, μολις το τσεκαρα.

 

Σευχαριστω και παλι.

τίποτα καλή μόνο ενημέρωσε την τράπεζα για ποίο λόγο την ακυρώνεις για να είσαι εντάξει από κάθε πλευρά

 

το Thermoscan δείχνει από μισό ως ένα βαθμό περίπου παραπάνω από το υδραργυρικό στη μασχάλη, σε διάφορες θερμοκρασίες (τσεκαρισμένο πρόσφατα!).

 

Αν δεις και στο manual

"normal ranges by site:

Axillary 34.7-37.3

ThermoScan 35.8-38.0"

 

Αυτό που παρατήρησα είναι ότι όταν ανεβαίνει ο πυρετός έχει τη μεγαλύτερη απόκλιση, αλλά μετά από λίγη ώρα οι μετρήσεις αρχίζουν και συγκλίνουν. Θέλει λίγο τσεκάρισμα... (sorry για το off topic)

 

Σε ευχαριστώ πολύ roni τώρα είδα και το μανιουλ στραβωμάρα μου :lol::lol::oops:

 

Όταν το αγόρασα μου έστειλε το εξής:

 

"You are the winning buyer for the item below. Thank you for your business!

 

 

Αποστολέας: eBay Member: skdatta57 [email protected]

tamar αυτό το μήνυμα έρχεται αυτόματα από τον πωλητή με την αγορά δεν χρειάζεται να είναι κάποιος πάνω στο πισι για να σου απαντήσει

 

Όπως και να έχει θα πρέπει να περιμένεις να σου απαντήσει

Καλό θα ήταν πάντως να ρωτάς εκ των προτέρων την τιμή για τα μεταφορικά σε πωλητές που δεν την γράφουν για να είσαι καλυμμένη, συν του ότι μπορεί να ανακαλύψεις εκ των υστέρων ότι τα μεταφορικά δεν πολύ συμφέρουν και τότε δεν θα μπορείς να κάνεις πίσω στην αγορά σου

 

(όταν πατάμε το κουμπί commit to buy υπάρχει ένας λόγος, ένα συμβόλαιο να το πω, μεταξύ του πωλητή και του αγοραστή και δεν μπορείς να κάνεις πίσω εκτός και αν υπάρχει αθέτηση εκ μέρους του αγοραστή, τέλος πάντων θα πρέπει να είναι κάτι σοβαρό....... αυτό είναι όρος στον οποίο συναινείς με την εγγραφή σου στο ebay)

 

ΦΡΙΚΗ!!!

Μόλις έφαγα πόρτα κατά την υποβολή παραγγελίας στο mandco...""Mackays do not currently deliver Internationally".

 

Τους έστειλα μήνυμα αλλά φοβάμαι ότι και αυτοί μας έβαλαν blacklist...

maantoooooooooooon που είσαι καλή μου τι έγινε με το mandco ??? να φρικάρω και εγώ τώρα ???

χθές παρέλαβα κάτι μπλουζάκια για την μικρή που τα είχε 3 λίρες +25% έκπτωση από κωδικό :D:D:D:D:D μια χαρά είναι για τον σταθμό και για κάθε μέρα

I love mackays !!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...