Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γυναικολόγος στο Έλενα


Recommended Posts

γενικά πως ήταν η εμπειρία σου με την συγκεκριμένη; γιατί τελικά δεν διαβαζω και τα καλύτερα....τι να πω...τον γαβαρη τον εχεις ακουστα;

 

 

οταν πηγα στην γεωργιαδου ειχα ακουσει τα καλυτερα.εγω προσωπικα δεν ειχα παραπονο.τωρα τελευταια δυστηχως εχω διαβασει και εγω διαφορα.ακουστα τον εχω τον γαβαρη,δεν εχω ακουσει κατι αρνητικο.

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

γεια σας κοριτσια..θελω να ρωτησω αν εχει καποια σας εμπειρια η πληροφοριες για το γιατρο διακακη και αν ασχολειται με εξωσωματικη....με πληροφορησαν οτι ειναι εμπειρος γιατρος γυναικολογος...σας ευχαριστω πολυ πολυ και καλη εγκυμοσυνη και λευτερια σε ολες σας!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολες. κι εγω ενδιαφερομαι για πληροφοριες για τον Διακακη, οπως βλεπω και η kales απο πανω μυ.Οποια κοπελα μπορει να μας βοηθησει θα μας υποχρεωνε. Ευχαριστουμε

LQvip2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολες και απο εμενα! Αν καποια γνωριζε τα στοιχεια επικοινωνιας με την κα Δημοπουλου και μπορουσε να μου στειλει, θα ημουν τρομερα ευγνωμον! Εχω διαβασει τα καλυτερα και εχω καταληξει σε αυτην αλλα δεν μπορω να βρω πουθενα ουτε τηλ ουτε διευθυνση! Αναρωτιεμαι επισης αν ειναι ακομη στο Ελενα γιατι διαβασα οτι εφυγε απο εκει, μετα επεστρεψε και μετα μπερδευτηκα! χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ηρθε και μενα η ωρα μου να γραψω για την εμπειρια μου με την Γεωργιαδου. Τωρα που γεννησα εχω ολοκληρωμενη αποψη πια. Καταρχας εμαθα για τη γιατρο απο to φορουμ και αποφασισα να την επισκεφτω. Την πηρα τηλεφωνο και μου ειπε να παω να την δω σε πρωινο ραντεβου. Η εντυπωση που μου αφησε ηταν καλη και απαντησε σε ολες μου τις ερωτησεις. Στα επομενα ραντεβου μπορω να πω οτι μαλλον με θυμοτανε αλλα εχω και εμφανιση τετοια , δηλαδη tatoos στα χερια και piercing στα χειλια γενικα ειμαι φατσα που θυμαται ο αλλος, οποτε μου εδινε την εντυπωση οτι με θυμοταν. Κατα τα αλλα με ψιλοξεπεταγε στα ραντεβου αλλα ειχα και μια καλη εγκυμοσυνη δεν ειχα προβλημα, παντως απαντουσε σε ολες μου τις αποριες και μαλιστα με περιεπαιζε φιλικα αμα της ελεγα καμμια κουταμαρα και με καθυσηχαζε αν τις ελεγα καποια ανησυχια μου. Οταν εφτασα στην 38 εβδομαδα πηγα και εκανα τον υπερηχο στα εξωτερικα του Ελενα και ο γιατρος που μου εκανε τον υπερηχο με φοβισε παρα πολυ γιατι αρχισε να λεει οτο ι πλακουντας μου ειναι πολυ γερασμενος και το μωρο ειναι ελλειποβαρες και τετοια. Εγω χεστηκα πανω

 

μου πηγα μετα στη γιατρο και εκεινη με καθυσηχασε μου ειπε πως στην εβδομαδα που ειμαι ειναι λογικο να γερασει ο πλακουντας μου και με εστειλε να παω να κανω τον υπερηχο ξανα εξω και να ξαναπαω να τη δω την επομενη μερα και ετσι εγινε. Κατσαμε και ειδαμε μαζι τα αποτελεσματα αναλυτικα και ειδαμε οτι δεν υπηρχε κανενα απολυτως προβλημα.

Εντωμεταξυ της ειχα πει οτι ηθελα προγραμματισμενη γεννα. Δηλαδη ηθελα να γεννησω το πολυ στις 25 Απριλιου γιατι ο αντρας μου θα εφευγε ταξιδι στις 28 και ηθελε να δει το μωρο. Ειχα πητ 25/04.

Οταν της ειπα οτι ηθελα τεχνητους πονουσ και γεννα με ρανεβουεκεινη αρνηθηκε και μου ειπε οχι θα ταλαιπωρηθεις, θα περιμενουμε, .

Ξαναπηγα την Δευτερα στις 19/04 για το NST της εβδομαδας και με εξετασε και κολπικα. Για αλλη μια φορα την επρηξα για το ραντεβου. Τελοσπαντων οταν με εξετασε μου ειπε ενταξει ειμαστε σε καλο δρομο, το παιδι εχει κατεβει και ο τραχηλος ειναι μαλακος και μπαινουν δαχτυλακια. Αν δεν γεννησεις μεχρι τισ 23 θα σε παρω ρανεβου αφου θελεις. Τελικα πηγα σπιτι. Την αλλη μερα ειχα τραχηλικη βλεννα, και πονους. Πηγα στο μαιευτηριο στις 16:30 με διαστολη 3 . Πηραν τηλεφωνο τη γιατρο και εντωμεταξυ με παρακολουθουσε ο βοηθος της. Μεσα σε τρεις ωρες και εκει που δεν το περιμενανε, τους αιφνιδιασα ολους , ειχα τελεια διαστολη. Στ τσακ προλαβε και ηρθε η γιατρος με ξεγεννησε στο μπαμ! Ολα πηγαν τελεια χωρις κανενα προβλημα, γεννησα σε 3 ωρες χωρις επισκληριδιο, χωρις τιποτα. Μετα με φιλησε και πηγε στους δικουσ μου. Αυτα δεν εχω κανενα παραπονο με τη συγκεκριμενη γιατρο, και το δευτερο παιδι μου με εκεινη θα το κανω.Εντωμεταξυ ποτε μα ποτε δεν μου μιλησε για χρηματα. Φυσικα εγω της εδωσα χρηματα 1000 ευρω αλλα νομιζω τα αξιζε και με το παραπανω.

Αυτα:mrgreen:

:rolleyes:

 

9oO7p3.png?Slkbe76M

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα σας,

η κα. Δημοπούλου με παρακολουθούσε στην 1η μου εγκυμοσύνη κ ήταν πράγματι πολύ καλή. άνετη κ καθόλου αγχώδης αλλά παράλληλα ακριβής κ σωστή. Εμείς είχαμε επικοινωνία κ μετά τη γέννα.

Γνωρίζω όμως ότι εδώ κ κάποιους μήνες δεν είναι πια στο έλενας γι'αυτό τώρα στην 2η μου εγκυμοσύνη με παρακολουθεί η κα. Γεωργιάδου.

Το κινητό της κα. Δημοπούλου είναι 6944 601424.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Είμαι φρέσκια φρέσκια από την εγγραφή στο site. Εδώ και κάποιο καιρό διαβάζω τα post και τώρα που επιβεβαιώθηκε η εγκυμοσύνη μου (5 εβδομάδων) χρειάζομαι τη βοήθειά σας.

 

Έχω αποφασίσει να πάω σε γιατρό του Έλενα και συγκεκριμένα στον Γαζή. Θα μπορούσε κάποια να μου στείλει ένα τηλέφωνο για να επικοινωνήσω μαζί του;

hSh3p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Είμαι φρέσκια φρέσκια από την εγγραφή στο site. Εδώ και κάποιο καιρό διαβάζω τα post και τώρα που επιβεβαιώθηκε η εγκυμοσύνη μου (5 εβδομάδων) χρειάζομαι τη βοήθειά σας.

 

Έχω αποφασίσει να πάω σε γιατρό του Έλενα και συγκεκριμένα στον Γαζή. Θα μπορούσε κάποια να μου στείλει ένα τηλέφωνο για να επικοινωνήσω μαζί του;

 

καλημέρα,

σου έστειλα πμ

Link to comment
Share on other sites

ε σόρρυ κιόλας αλλά πρώτον ζήλεψα με την ιστορία σου μακάρι να γεννούσα κι εγώ στο τσακ μπαμ:Ρ

αλλά όχι εκεί με 12 ώρες ταλαιπωρία

εγώ δεν είχα τόσα να της δώσω και στην περίπτωση μου δεν τα άξιζε γιατί από τις 12 ήταν δίπλα μου ζήτημα με το ζόρι μια.

1000 ευρώ δεν τα βρίσκεις πολλά?-Τι? θα σου ζήταγε κι άλλα?

απορώ πως δε μας μπέρδευε έχω να πω, κι εγώ με τατου και σκουλαρίκια πήγαινα,και δεν μου πήγε το μυαλό ότι ίσως γι'αυτό έμοιαζε να με θυμάται κάπως:Ρ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ενταξει μωρε, δεν μου ζητησε χρηματα εγω της εδωσα τοσα.

Τι να πω ειναι να μην σου κατσει.Παντως ολοι οι γιατροι χρηματιζονται. Η τουλαχιστον οι περισσοτεροι. Τι να πω. Να μας ζησουν τα μωρα μας και τιποτα αλλο δεν εχει σημασια γλυκεια μου!!

Σε φιλω!

:rolleyes:

 

9oO7p3.png?Slkbe76M

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια.. βλεπω συχνα για την γεωργιαδου στο ελενα.. ειναι τοσο καλη!εμενα η γυναικα μου εχει τον ρωσολυμο. ξερει καποια κατι γι αυτον θα ηθελα να μου δωσετε τα φωτα σας! εχουμε ακουσει καλα λογια

 

 

 

 

 

ΣΕ ΑΝΤΙΠΑΡΑΘΕΣΗ ΜΕ ΟΤΙ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΣΑΣ ΑΝΑΦΕΡΩ ΤΟ ΕΞΗΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΩΤΕΡΟ ΚΥΡΙΟ. ΔΕΝ ΣΗΚΩΝΕΙ ΚΙΝΗΤΟ. ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΠΡΕΠΕΙ ΕΓΩ ΝΑ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΟΛΗ ΤΗΝ ΙΑΤΡΙΚΗ ΒΙΒΛΙΟΓΡΑΦΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΩ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΕΑΝ. ΕΙΜΑΙ ΣΤΟΝ 6 ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΤΟΝ ΠΗΡΑ ΤΗΛ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΠΟΝΟΥΣ ΧΑΜΗΛΑ. ΕΚΤΟΣ ΤΟΥ ΟΤΙ ΣΗΚΩΣΕ ΤΟ ΤΗΛ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΡΚΕΤΗ ΩΡΑ Ο ΚΥΡΙΟΣ ΜΟΥ ΤΟ ΚΛΕΙΣΕ ΣΤΑ ΜΟΥΤΡΑ ΠΡΙΝ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΙ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΡΝΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΚΑΙ ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΤΑ ΣΤΑΝΤΑΡ ΦΑΡΜΑΚΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΔΩΣΕΙ ΤΟ ΑΣΒΕΣΤΙΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΚΥΗΣΗΣ, ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΕΑΝ ΠΡΕΠΕΙ ΠΑΝΤΩΣ Ο ΡΟΣΣΟΛΥΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΦΑΝΤΟΣ ΠΑΡΕΠΙΠΤΟΝΤΩΣ ΜΟΥ ΕΚΛΕΙΣΕ ΤΟ ΤΗΛ ΣΤΑ ΜΟΥΤΡΑ ΓΙΑΤΙ ΜΙΛΟΥΣΕ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΒΑΓΓΕΛΗ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΩ ΜΙΑ ΚΥΣΤΙΤΙΔΑ ΚΑΙ ΤΡΑΒΑ ΚΑΝΕ ΚΑΛΛΙΕΡΓΕΙΑ ΟΥΡΩΝ. ΑΥΤΑ ΕΝ ΟΛΙΓΕΙΣ ΑΑΑΑ ΚΑΙ ΞΕΧΑΣΑ ΤΑ 60 ΠΟΥ ΔΙΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΕΣ ΚΟΠΕΛΙΤΣΕΣ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ 5 ΛΕΠΤΑ ΑΚΡΟΑΣΗ ΚΑΙ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΠΑΕΙ ΚΑΙ ΣΥΣΤΙΜΕΝΗ ΥΠ΄ΟΨΙΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΓΙΑΤΡΟ ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ ΠΛΕΟΝ 6 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ ΝΑ ΜΕ ΑΝΑΛΑΒΟΥΝ ΔΥΣΤΥΧΩΣ

Link to comment
Share on other sites

ΣΕ ΑΝΤΙΠΑΡΑΘΕΣΗ ΜΕ ΟΤΙ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΣΑΣ ΑΝΑΦΕΡΩ ΤΟ ΕΞΗΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΩΤΕΡΟ ΚΥΡΙΟ. ΔΕΝ ΣΗΚΩΝΕΙ ΚΙΝΗΤΟ. ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΠΡΕΠΕΙ ΕΓΩ ΝΑ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΟΛΗ ΤΗΝ ΙΑΤΡΙΚΗ ΒΙΒΛΙΟΓΡΑΦΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΩ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΕΑΝ. ΕΙΜΑΙ ΣΤΟΝ 6 ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΤΟΝ ΠΗΡΑ ΤΗΛ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΠΟΝΟΥΣ ΧΑΜΗΛΑ. ΕΚΤΟΣ ΤΟΥ ΟΤΙ ΣΗΚΩΣΕ ΤΟ ΤΗΛ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΡΚΕΤΗ ΩΡΑ Ο ΚΥΡΙΟΣ ΜΟΥ ΤΟ ΚΛΕΙΣΕ ΣΤΑ ΜΟΥΤΡΑ ΠΡΙΝ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΙ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΡΝΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΚΑΙ ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΤΑ ΣΤΑΝΤΑΡ ΦΑΡΜΑΚΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΔΩΣΕΙ ΤΟ ΑΣΒΕΣΤΙΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΚΥΗΣΗΣ, ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΕΑΝ ΠΡΕΠΕΙ ΠΑΝΤΩΣ Ο ΡΟΣΣΟΛΥΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΦΑΝΤΟΣ ΠΑΡΕΠΙΠΤΟΝΤΩΣ ΜΟΥ ΕΚΛΕΙΣΕ ΤΟ ΤΗΛ ΣΤΑ ΜΟΥΤΡΑ ΓΙΑΤΙ ΜΙΛΟΥΣΕ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΒΑΓΓΕΛΗ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΩ ΜΙΑ ΚΥΣΤΙΤΙΔΑ ΚΑΙ ΤΡΑΒΑ ΚΑΝΕ ΚΑΛΛΙΕΡΓΕΙΑ ΟΥΡΩΝ. ΑΥΤΑ ΕΝ ΟΛΙΓΕΙΣ ΑΑΑΑ ΚΑΙ ΞΕΧΑΣΑ ΤΑ 60 ΠΟΥ ΔΙΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΕΣ ΚΟΠΕΛΙΤΣΕΣ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ 5 ΛΕΠΤΑ ΑΚΡΟΑΣΗ ΚΑΙ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΠΑΕΙ ΚΑΙ ΣΥΣΤΙΜΕΝΗ ΥΠ΄ΟΨΙΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΓΙΑΤΡΟ ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ ΠΛΕΟΝ 6 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ ΝΑ ΜΕ ΑΝΑΛΑΒΟΥΝ ΔΥΣΤΥΧΩΣ

 

Γεια σου Zozefin και με το καλό το μωράκι σου!

 

Αν δεν είσαι ευχαριστημένη με το γιατρό που έχεις μπορείς ν' αλλάξεις. Εγώ να φανταστείς άλλαξα γιατρό 10 μέρες πριν γεννήσω γιατί ο δικός μου γιατρός ήθελε να πάει διακοπές και φυσικά για να μην με χάσει ήθελε να μου κάνει καισαρική και αφού αρνήθηκαμε κι εγώ κι ο σύζυγος μου τότε μας έστειλε σε άλλον γιατρό και σε πληροφορώ ότι είναι καλύτερος από τον πρώτο. Και φυσικά τον είχα και στο δεύτερο μωρό μου. Αν θέλεις σου στέλνω πμ με το όνομα και το τηλέφωνο του.

 

Ραντεβού πήγαινα πρωί ή μου έλεγε να πάω όταν είχε εφημερία και δεν ταλαιπωριόμουν στην αναμονή (ενώ ο προηγούμενος γιατρός που είχα δεχόταν μόνο απογευματινά ραντεβού και περίμενα και 2 ώρες και φυσικά πλήρωνα και 60 ευρώ για 5 λεπτά).

[IMG]http://lbym.lilypie.com/Suo4p2.png[/IMG]
[IMG]http://lb4m.lilypie.com/5wubp2.png[/IMG]
Link to comment
Share on other sites

ΝΑ ΣΑΙ ΚΑΛΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ. ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΟΥ. ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙΣ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΤΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ ΣΟΥ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΝΑ ΦΕΡΩ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΕ ΥΓΕΙΑ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπέρα κορίτσια.....κι εγώ ψάχνω γυναικολόγο στο Έλενα....κοντευω ήδη να μπω στον 4 μήνα.....όμως δεν μπορώ να φανταστώ οτι θα μου κάνει υπέρυχο κάθε φορά άλλος γιατρός...και όχι μόνο αυτό...πιστευω όλες θέλουμε εναν γιατρό να είναι και άνθρωπος....ο γιατρός που είχα πριν ήταν στο Μητέρα....και φυσικά δεν συμφέρει για οικονομικούς λόγους...αν και ήταν υπέροχος άνθρωπος....δεν υπήρχε περίπτωση να τον αλλάξω αν ήταν σε δημόσιο....επειδή είχα 2 αποβολές σε μικρό χρονικό διαστημα...χρειάζομαι εναν γιατρό ο οποιος θα με προσέξει....δεν θα τον ψάχνω μια ολοκληρη μέρα για να μου κλείσει ραντεβού μετα απο μια βδομάδα σε περίπτωση ανάγκης....αν έχετε κάποιον καλό γιατρό στο Έλενα...σας παρακαλώ να μου το πείτε....!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου κοριτσάκι και με το καλό το μωράκι σου!

 

Αν θέλεις μπορώ να σου συστήσω τον δικό μου γιατρό (στείλε μου π.μ. για να σου στείλω τα στοιχεία του)

[IMG]http://lbym.lilypie.com/Suo4p2.png[/IMG]
[IMG]http://lb4m.lilypie.com/5wubp2.png[/IMG]
Link to comment
Share on other sites

τον ξέρω ναι, όχι από γέννα, λόγω άλλης χειρουργικής επέμβασης, δεν έχω καλή άποψη

Αν και λιγο αργα αλλα για να ξερουν και οι υπολοιπες κοπελες ΜΑΚΡΙΑ απο τον ΤΣΑΝΤΟΥΛΑ γεννησα μαζι του το 2006 και το μονο που εχω να πω ειναι χασαπης,κοιταει τα λεφτα και δεν δειχνει ουτε λεπτο οτι νοιαζεται λιγο για σενα η το μωρο με ειχε με το μωρο ομφαλοδεμενο και το ειδε και με αφησε να γεννησω κανονικα και το αποτελεσμα το μωρο να μην εχει χωρο για να κατεβει και γυρισε και ειπε οτι επιζησαμε και οι δυο στο τελος μου πηρε και τα υπερυχο για να μην εχω στοιχεια.Δεν εχω καποιο κερδος να τα λεω αυτα αλλα ΜΑΚΡΙΑ πολυ τραυματικη εμπειρια μαζι του δυστηχως!!

qZmyp3.pngZmFZp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μηπως γνωριζει κανεις τον Σταθη Τσουκαλο στο Ελενα; Ειμαι στον εκτο μηνα και αποφασισα να αλλαξω γιατρο λογω κοστους (ειναι στο Ιασω). Μου ειπαν για τον Τσουκαλο αλλα θα ηθελα και μια δευτερη γνωμη;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα κορίτσια. Μένω σε νησί και θα ήθελα και εγώ να μου συστήσετε κάποιο καλό γυναικολόγο στο Ελενα. Να μπορώ να τον βρίσκω και να είναι συζητησιμος. Είμια στη 16η εβδομάδα κύησης, και έχω πολύ άγχος με το θέμα του γιατρού μιας και μένω μακριά απο την Αθήνα. Ευχαριστώ πολύ.. περιμένω με μεγάλη αγωνία.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Μένω σε νησί και θα ήθελα και εγώ να μου συστήσετε κάποιο καλό γυναικολόγο στο Ελενα. Να μπορώ να τον βρίσκω και να είναι συζητησιμος. Είμια στη 16η εβδομάδα κύησης, και έχω πολύ άγχος με το θέμα του γιατρού μιας και μένω μακριά απο την Αθήνα. Ευχαριστώ πολύ.. περιμένω με μεγάλη αγωνία.

 

Έχουν αναφερθει πιο πάνω καλές και κακές επιλογές.

Απλά πρόσεχε αυτούς που τρώνε κράξιμο, πίστεψε με, ένας κακός γιατρός είναι το λιγότερο που χρειάζεσαι σε αυτή τη φάση..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Γεια σου Zozefin και με το καλό το μωράκι σου!

 

Αν δεν είσαι ευχαριστημένη με το γιατρό που έχεις μπορείς ν' αλλάξεις. Εγώ να φανταστείς άλλαξα γιατρό 10 μέρες πριν γεννήσω γιατί ο δικός μου γιατρός ήθελε να πάει διακοπές και φυσικά για να μην με χάσει ήθελε να μου κάνει καισαρική και αφού αρνήθηκαμε κι εγώ κι ο σύζυγος μου τότε μας έστειλε σε άλλον γιατρό και σε πληροφορώ ότι είναι καλύτερος από τον πρώτο. Και φυσικά τον είχα και στο δεύτερο μωρό μου. Αν θέλεις σου στέλνω πμ με το όνομα και το τηλέφωνο του.

 

Ραντεβού πήγαινα πρωί ή μου έλεγε να πάω όταν είχε εφημερία και δεν ταλαιπωριόμουν στην αναμονή (ενώ ο προηγούμενος γιατρός που είχα δεχόταν μόνο απογευματινά ραντεβού και περίμενα και 2 ώρες και φυσικά πλήρωνα και 60 ευρώ για 5 λεπτά).

 

Μηπως μπορείς να μου στείλεις κι εμένα π.μ. με τον γιατρό σου?

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια έχει γεννήσει καμία με τον Γιαλελή?

Πως είναι σαν γιατρός?

Σας πρόσεξε εκείνη την ώρα ή ήρθε μόνο στο τέλος?

Μέχρι στιγμής δεν έχω κάποιο παράπονο.Ούτε κρύο ούτε ζέστη αλλά φύλαγε τα ρούχα σου να έχεις τα μισά που λένε.Θα εκτιμήσω οποιαδήποτε πληροφορία έχετε να μου δώσετε.

΄Εχω γράψει και σε άλλο topic αλλά απάντηση καμιά.

Θα περιμένω.Ευχαριστώ

Είμαι στην 17η εβδομάδα.Ελπίζω να μάθω κάτι πριν γεννήσω και βρεθώ προ εκπλήξεως.....:)

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...