Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

αίμα στην 6η εβδομάδα


Afro85

Recommended Posts

Καλως ηρθες summer love! Συγχαρητηρια για την εγκυμοσυνη σου! Νομιζω οτι απο εδω μεσα μονο κουραγιο θα παρεις! Δειξε δυναμη, ξεκουρασου κι ολα θα πανε καλα! Ολα τα κοριτσια εδω μεσα εχουν περασει πολυ δυσκολες στιγμες και σε λιγες μερες θα κρατανε τα μωρακια τους! Να μεινεις στο κρεβατι και ν ακους το γιατρο σου! Ολα θα πανε καλα! Περιμενουμε τα νεα σου!

:D My husband

My boys

My whole life :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ευχαριστω λεμόν το ελπιζω να πανε Καλα για μένα γιατι 2/2 δεν θα το αντέξω ήδη έχω κάνει πολλες εξετασεις δ έχω κάποιο θεμα τωρα γιατι έτσι παλι δ ξερω .ευψαριστω για την συμπαράσταση σας !!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου summer love και καλωσήρθες!είχα και εγώ μια παλλινδρομή στις 8 εβδομάδες και τώρα είχα αποκόλληση στις 6 εβδομάδες με αρκετό αίμα αλλά απο εκεί και πέρα όλα καλά όπως βλέπεις!οπότε σε καταλαβαίνω...αλλά μην ανησυχείς!κάνε ό,τι σου είπε ο γιατρός σου και όλα θα πάνε καλά...ξάπλα και ξεκούραση!σου έδωσε χάπια;

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου και απο εμενα αμα κατσεις και ξεκουραστεις ολα θα πανε καλα mazi με τα uteogestan...κατσε ξαπλα...

Και εγω ειχα αποκολληση τεραστια απο την 6η εβδομαδα με πολυ ξαπλα και καθισιο τα καταφεραμε....μην ανχωνεσαι και κατσε ξαπλα...

Link to comment
Share on other sites

Ευψαριστω παρά πολυ κορίτσια είστε πραγματικά πολυ ενωμένες . Έχω παρεό ήδη αρκετό ουτροτζεσταν τωρα μου το έκοψε γιατι δ έχω αιμα . Ανυπομονώ την Τρίτη έχω υπερηχο . Ελπιζω το μωρακι μου να ειναι εκεί !ευχαριστω όλες σας !!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εύχομαι summer love να είναι όλα καλά την Τρίτη που θα πας στον γιατρό σου!!!στο έκοψε τόσο γρήγορα το utrogestan;εγώ το έπερνα για μήνες!περιμένουμε νέα σου...

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι μου το έκοψε γιατι μετρήσαμε προγεστερονη κ ριναι φυσιολογικη οπότε μου είπε να το παρουμε σε περίπτωση που θα εχουμε θεμα . Πέρσι πριν την παλλινδρομη έπαιρνα με το τσουβάλι . Ουφ τι να πω πια !! Θα σας ενημερώσω . 😍

Link to comment
Share on other sites

Πασχαλίτσα!!!που χάθηκες;τι κάνεις;με τα κοριτσιά μιλάμε στο fb και δεν μπαίνουμε πολύ εδώ!εγώ γεννάω την Δευτέρα με καισαρική γιατί είναι ανάποδα και δεν γύρισε και η Μαρία έχει μπεί στον μήνα της και περιμένουμεεεεεε!εσύ όλα καλά;ποσο είσαι τώρα;πως είναι το νέο σας σπίτι;

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Πασχαλίτσα!!!που χάθηκες;τι κάνεις;με τα κοριτσιά μιλάμε στο fb και δεν μπαίνουμε πολύ εδώ!εγώ γεννάω την Δευτέρα με καισαρική γιατί είναι ανάποδα και δεν γύρισε και η Μαρία έχει μπεί στον μήνα της και περιμένουμεεεεεε!εσύ όλα καλά;ποσο είσαι τώρα;πως είναι το νέο σας σπίτι;
me to kalo afro mou sou eyxomai....ax ti kala thn deytera tha exete tin mpoumpou agkalia....ola kala k egw eimai sths 32 evdsomades....mia xara k to spiti kourasi omws ospou na taktopoiithoyme
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πασχαλιτσα σου εστειλα πμ για να μπεις κι εσυ στην παρεα μας! Μιλαμε ολη μερα με τα κοριτσια! Σε περιμενουμε να μας πεις λεπτομερειες!

:D My husband

My boys

My whole life :D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. Είμαι κι εγώ νέα στην παρέα, διανύω τώρα την 5η εβδομάδα και ξαφνικά την Παρασκευή είδα λίγο αίμα. Πανικόβλητη πήρα τηλέφωνο το γιατρό μου και με είδε εκτάκτως. Το είδα το σποράκι μου, ήταν εκεί, αλλά έχω ακόμη αίμα, μονο στο σκούπισμα κι όχι συνέχεια. Μου έδωσε utrogestan, 3 την μέρα. Εγώ όμως έχω πανικοβληθεί. Ρώτησα τον γιατρό αν πρέπει να μείνω στο κρεββάτι και μου είπε πως ένα καλό έμβρυο αν είναι να κρατηθεί θα κρατηθεία, αλλιώς ότι και να κάνω το αποτέλεσμα θα είναι αυτό που πρέπει. Ετσι γύρισα σπίτι, πήρα τα χαπάκια μου και κάνω αργές κινήσεις, δεν καθηλώθηκα στο κρεββάτι. Διαβάζω εδώ μέσα πως κι άλλες έχετε δει λίγο αίμα και μετά όλα πήγαν καλά και έτσι αισιοδοξώ. Μακάρι να πάνε όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα klosti!!! Καλωσηρθες στην παρεουλα!

Μην αγχωνεσαι καθολου κοριτσακι μου! Το αιμα δεν ειναι παντα κακο! Εγω το μονο που θα σε συμβουλευα ειναι να μη σηκωνεσαι καθολου! Μη το ρισκαρεις! Αν εχεις καποιον να σε βοηθαει εκμετελλευσου το! Τα χαπια βοηθανε πολυ γρηγορα και σε λιγες μερες θα δεις οτι θα σταματησει το αιμα. Μονο μη κουραζεσαι καθολου κοριτσι μου! Τουλαχιστον για μια βδομαδα!

Τα κοριτσια μας εδω μεσα εχουν αισια καταληξη! Η Αφρο μας γενναει αυριο με καισαρικη στην 38 εβδομαδα! Το πρωι θα εχει στην αγκαλια της τη μπουμπου, και δεν περασε και λιγα! Και το Μαρακι ειναι στις 37 εβδομαδες και περιμενει τον κουκλο της!

Θελει θυσιες η μητροτητα κι εμεις ειμαστε ετοιμες να κανουμε τα παντα!

Περιμενουμε τα ευχαριστα νεα σου κοριτσι μου! Θα πανε ολα καλα! Λιγη υπομονη!!!

:D My husband

My boys

My whole life :D

Link to comment
Share on other sites

Klosti καλωςηρθες στο παρεακι...θα συμφωνησω απολυτα με την μιςς λεμον....

Μην ακους τον γιατρο και κατσε ξαπλα....το αιμα πρεπει να σταματησει με τα utrogestan kai την κατακλιση για να δεσει καλα το μπεμπακι σου...

Εγω παντως στην πρωτη μου εγκυμοσυνη δεν ειχα αισιο τελος γιατι ειχα μπλεξει με βλακα γιατρο και μου χε πει συνεχισε την ζωη σου και μην ξαπλωνεις....αστο και θα δουμε!

Σε αυτα τα θεματα δεν εχει θα δουμε....ξαπλωσε και κανε οτι καλητερο μπορεις για το μωρακι σου...και το μονο που μπορεις να κανεις τωρα ειναι ξαπλα και χαπια...ολα καλα θα πανε...δεν ηθελα να σε τρομαξω αλλα ξαπλωσε και μην σηκωνεσαι για κανεναν λογο μεχρι να δεσει το μωρακι σου!

Ευχομαι να πανε ολα τελεια...και θα πανε...οπως προανεφερε η μιςς λεμον και εμεις ειχαμε αιμα και με ξεκουραση και utrogestan ολα πηγαν καλα....

Οτι θες εδω ειμαστε. .

Link to comment
Share on other sites

Η κατάκλιση δεν έχει αποδειχτεί επιστημονικά ότι βοηθάει στο να αποτραπεί κάποια αποβολή, ιδιαίτερα τις πρώτες εβδομάδες, οπότε δεν χρειάζεται η κοπέλα να νιώθει τύψεις. Αποβολές τις πρώτες εβδομάδες είναι κυρίως χρωμοσωματικές ανωμαλίες. Βέβαια επειδή κι εγώ υποφέρω από αιμορραγίες, έμεινα στο κρεββάτι, κυρίως γιατί εγώ ένιωθα καλύτερα. Ψυχολογικά με βοήθησε γιατί πίστευα ότι κάτι έκανα κι εγώ για το μωρό μου απ το να περιμένω απλά. Κλείνω ήδη 2.5 μήνες στο κρεββάτι και μάλλον έχω μακρύ δρόμο μπροστά μου. Σε 2 εβδομάδες πάω για Β επιπέδου. Καλή επιτυχία σε όλες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια. Είμαι κι εγώ νέα στην παρέα, διανύω τώρα την 5η εβδομάδα και ξαφνικά την Παρασκευή είδα λίγο αίμα. Πανικόβλητη πήρα τηλέφωνο το γιατρό μου και με είδε εκτάκτως. Το είδα το σποράκι μου, ήταν εκεί, αλλά έχω ακόμη αίμα, μονο στο σκούπισμα κι όχι συνέχεια. Μου έδωσε utrogestan, 3 την μέρα. Εγώ όμως έχω πανικοβληθεί. Ρώτησα τον γιατρό αν πρέπει να μείνω στο κρεββάτι και μου είπε πως ένα καλό έμβρυο αν είναι να κρατηθεί θα κρατηθεία, αλλιώς ότι και να κάνω το αποτέλεσμα θα είναι αυτό που πρέπει. Ετσι γύρισα σπίτι, πήρα τα χαπάκια μου και κάνω αργές κινήσεις, δεν καθηλώθηκα στο κρεββάτι. Διαβάζω εδώ μέσα πως κι άλλες έχετε δει λίγο αίμα και μετά όλα πήγαν καλά και έτσι αισιοδοξώ. Μακάρι να πάνε όλα καλά.
klosti .kalws orises sthn parea mas oles perasame ligo poli ta idia..tha soy elega na pernis ta farmaka sou k na katsis xapla...
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου!

Πολυ συχνό φαινόμενο το αιμα σ'αυτες τις εβδομαδες!

Ξερω πως δεν ακούγεται καθησυχαστικό αλλα ο γιατρος σου εχει δίκιο!

Κάτσε χαλάρωσε μην κουράζεσαι πολυ οχι δουλειές σπιτιού κτλ !

Θετικές σκέψεις!!! :wink:

Το αιμα μπορει να μην ειναι τιποτα απολύτως !!!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!

AngiCat σε καμια περιπτωση δε λεμε πραγματα για να τρομαξουμε καμια κοπελα! Η περιοδος της εγκυμοσυνης, οπως και να εξελισσεται, πρεπει να δινει μονο χαρα! Εμεις εδωμεσα εμπειριες παραθετουμε! Αν η κοπελα εχει αποκολληση μονο με την κατακλιση θα μπορεσει να βοηθησει τήν κατασταση. Δυστυχως για μενα πριν λιγο καιρο ειχα μια αποβολη στην 8η εβδομαδα κι εμαθα αρκετα πραγματα. Και τα υπολοιπα κοριτσια περασαν πολλα μεχρι να μπουν στην τελικη ευθεια!

Οπως και να χει ευχομαι στις μελλουσες μανουλες να πανε ολα καλα μεχρι το τελος! Και σε σενα καλα αποτελεσματα στη β επιπεδου. Αν θελεις πες μας τα νεα σου!

Πασχαλιτσα μας λειπεις!!!! Αφου δεν εχεις fb να μπαινεις πιο συχνα εδω να μας λες τα νεα σου! Μεγαλωσατε πολυ κι εσεις!!!! Περιμενουμε νεα σου!!!!

:D My husband

My boys

My whole life :D

Link to comment
Share on other sites

Πασχαλιτσα!!!!! Κοριτσια!!!! Εχουμε ευχαριστα!!!!! Τα κοριτσια μας γεννησαν! Και οι δυο μαζι!!!! Πασχαλιτσα το πιστευεις??? Η Αφρο γεννησε τη μπουμπου το πρωι με καισαρικη και της Μαριας της σπασαν τα νερα ξημερωματα και μεσα σε τρεις ωριτσες γεννησε φυσιολογικα!!!! Αντε τωρα ειναι η σειρα σου!!!!!

Κοριτσια οσες εχετε προβληματα στην αρχη της εγκυμοσυνης διαβαστε απ την αρχη ολα τα μηνυματα των κοριτσιων. Μονο δυναμη και κουραγιο θα σας δωσουν! Η Αφρο κι η Μαρια τα ξεπερασαν ολα κι απο σημερα το πρωι κρατανε τα αγγελουδια τους!

Να τους ζησουνε λοιπον! Να ειναι γερα και τυχερα ολα τα παιδακια του κοσμου κι ολες οι μανουλες!!!

:D My husband

My boys

My whole life :D

Link to comment
Share on other sites

Αχ κορίτσια πόσο κουράγιο μου δώσατε... μέρες τώρα σας διαβάζω και βλέπω πως πάρα πολλές είναι σαν κι εμένα, η δουλειά μου δεν μπορώ να πω δεν είναι κουραστική, απο θέμα τουλάχιστον κίνησης σε μια καρέκλα κάθομαι.... αλλά όπως λέει και η AngiCat είναι και το θέμα ψυχολογίας, να νοιώθω πως κάτι κάνω .. σκέφτομαι να πάρω τηλέφωνο το γιατρό και να του πω τι μπορούμε να κάνουμε με άδεια, και απο την άλλη σκέφτομαι πως ό,τι ειναι να γινει ας γίνει... θέλω όμως αυτό το μωράκι... είδα και μια τελίτσα στον υπέρηχο που έκανα την Παρασκευή και συγκινήθικα πολύ... καλά αυτό είναι άλλη ιστορία μιλάμε για πολυ κλάμα με το παραμικρό. Να ζήσουν στις φίλες τα μωράκια τους, να τα χαίρονται... με το καλό σε όλες όσες φτάνετε στην τελική ευθεία και όσο για εμάς που είμαστε στην αρχή... κουράγιο... Αχ!!!

Link to comment
Share on other sites

Αφρό και Μαρία να σας ζήσουν τα μωράκια σας !!! Εύχομαι οτι καλυτερο κορίτσια !

 

Λοιπόν για να γραψω και εγω τα νεα μου να δώσω λιγο κουράγιο έκατσα 15 μερες στο κρεβάτι απο την 10η μέχρι σημερα που εκανα αυχενικη κ το μωρακι μου ειναι υγιέστατο !! Ξεκίνησε με αιμα κ μετα καφε . Κιόσι θελω να σου πω οτι Κανε οτι μπορεις αυτό δρν σημαίνει πτι φταις εσυ αν συμβεί κατι αλλα επισης κ πολλα περιστατικά με αιμα που γέννησαν τελικα τα μωράκια τους

Link to comment
Share on other sites

Πασχαλιτσα!!!!! Κοριτσια!!!! Εχουμε ευχαριστα!!!!! Τα κοριτσια μας γεννησαν! Και οι δυο μαζι!!!! Πασχαλιτσα το πιστευεις??? Η Αφρο γεννησε τη μπουμπου το πρωι με καισαρικη και της Μαριας της σπασαν τα νερα ξημερωματα και μεσα σε τρεις ωριτσες γεννησε φυσιολογικα!!!! Αντε τωρα ειναι η σειρα σου!!!!!

Κοριτσια οσες εχετε προβληματα στην αρχη της εγκυμοσυνης διαβαστε απ την αρχη ολα τα μηνυματα των κοριτσιων. Μονο δυναμη και κουραγιο θα σας δωσουν! Η Αφρο κι η Μαρια τα ξεπερασαν ολα κι απο σημερα το πρωι κρατανε τα αγγελουδια τους!

Να τους ζησουνε λοιπον! Να ειναι γερα και τυχερα ολα τα παιδακια του κοσμου κι ολες οι μανουλες!!!

APISTEYTW AX KALE K H DYO MAZI?ELA PANAGIA MOY...AX TH KALA KORITSIA MOU NA SAS ZHSOUN TA MWRAKIA SAS...MISS LEMON EYKOLO TOKETO EIXE TO MARAKI ..MPRAVO..STHS POSES EBDOMADES HTAN ?

Link to comment
Share on other sites

Η Μαρια ηταν 37 και 2 νομιζω. Ειχε κατι βλεννες χθες αλλα δεν ανησυχησε. Και να φανταστεις πιο πριν με ρωτουσε αν θα το καταλαβει αν σπασουν τα νερα της! Το καταλαβε μια χαρα!

Νομιζω οτι κι εσυ πρεπει να ετοιμαζεσαι σιγα σιγα! Να ρωτησεις τα κοριτσια τι χρειαστηκαν στην κλινικη. Για να παρεις κι εσυ τα απαραιτητα!

Προσεχε το λιγο αυτο! Μη γεννησεις πριν την ωρα σου! Σε πιεζει το νινι γι αυτο εχεις συχνοουρια αλλα μη βιαστει να βγει!!! Εχεις ακομη λιγο! Με τις δουλιτσες θα περασει γρηγορα ο καιρος και δε θα το παρεις χαμπαρι!

Το δωματιο ειναι ετοιμο? Επιπλα, καροτσια, εξοπλισμος? Ολα στη θεση τους? Θα πω στα κοριτσια να μπουν στο φορουμ.

Πολλα φιλια Πασχαλιτσα μου!!!

:D My husband

My boys

My whole life :D

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...