Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

αίμα στην 6η εβδομάδα


Afro85

Recommended Posts

Αφρο επιθεματα στηθθους για το νοσοκομειο πηρες?

Σερβιετες?

Αν ναι τι μαρκα?

Μου παν οτι πρεπει.να παρουμε τεραστιες γιατι θα χουμε πολυ αιμα...ισχυει????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ναι,πάρε και εσύ Μαρία μου τέτοια και πάρε και μερικές μεγάλες σερβιέτες περιόδου για τις επόμενες μέρες που θα έχουμε πιο μικρή ροή!

Πλησιάζει ο καιρός και έχω ένα άγχος η αλήθεια είναι!να τα'χουμε όλα έτοιμα και να πάνε όλα καλά!

Την Παρασκευή έχω πάλι!μια φορά την βδομάδα έχω τώρα...

Είμαι 35 και 3 σήμερα,όποτε μπαίνουμε σιγά σιγά!!!εσύ πότε μπαίνεις;

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγω αυριο γινομαι 34 εβδομαδων!!

Και θα παω στον γιατρο την αλλη τεταρτη που θα ειμαι 35+1.

δηλαδη απο τωρα και σε δυο εβδομαδες μπαινω στον μηνα μου....

Πλησιαζει ο καιρος...αντε να μας φυγουν και τα ανχοι ρε αφρο μου!και να χουμε μια τελειομηνη εγκυμοσυνη!!!

Μετα θα λεμε τις εμπειριες μας για τα βρεφακια μας...

Εχεις fb?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ!τι καλά Μαρία μου!πλησιάζει η ώρα και για τις δυό μας...θα έχουμε μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη γιατί όλα πάνε καλά!ανυπομονώ για την ώρα που θα μιλάμε για τα καινούργια μας άγχη σχετικά με τα μωράκια μας!!!

Έχω fb,εσύ;

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσαρες! Πετατε βλεπω! Ποσο χαιρομαι που πηγαν ολα καλα!!! Κανονιστε οταν γεννησετε με το καλο ν αλλαξουμε topic! Να φτιαξουμε ενα θεματακι πιο χαρουμενο!

Εγω πηγα στη γιατρο μου σημερα. Τιποτα δεν εχει αλλαξει. Το ινομυωμα ειναι 10εκ και μεχρι τα Χριστουγεννα πρεπει να αφαιρεθει. Η γιατρος μου στην κλινικη ζηταει 2100-2200?. Τρια βραδια σε απλο τρικλινο, με αναισθησιολογο και δικη της αμοιβη. Γινεται επισκληριδιος και κανονικη καισαρικη. Ειναι ομως λιγοτερο επωδυνη κι εχει ταχυτερο χρονο αναρρωσης. Απ την αλλη μπορω να βρω εναν γιατρο στο νοσοκομειο που συνηθως δεν παιρνουν αμοιβη, και δινεις περιπου 200-300? για το δωματιο. Πραγματικα δεν ξερω τι να κανω! Απ τη μια εμπιστευομαι τυφλα τη γιατρο μου και δε θελω να μ εγχειρισει αλλος, αλλα δε μπορω να δωσω και τοσα λεφτα! Εφυγα περισσοτερο προβληματισμενη. Νομιζα οτι θα ξεκαθαρισουν τα πραγματα. Για αρχη λεω αυριο να κλεισω ραντεβου σε αλλο γιατρο, κι αν μπορεσω να τον εμπιστευθω να προχωρησουμε. Ουφ! Να δω πως θα κοιμηθω!

Α! Κοριτσια εγω οταν γεννησα ειχα παρει σερβιετες απ το φαρμακειο ειδικες για την περιπτωση, αλλα δε με βολεψαν. Ηταν πολυ χοντροκομμενες! Πηρα τις everyday νυχτας και ηταν οι μοναδικες που με βολεψαν. Φυσικα αυτες πηρα και στη δευτερη γεννα. Αλλαζα περιπου καθε δυο ωρες. Μετα τον τοκετο μου ειχαν δωσει κι απ την κλινικη δυο-τρεις. Κι αυτες καλες ηταν. Καντε μια προβα με τις tena πριν τις παρετε! Αντε να στειλετε μετα τους αντρες σας να σας βρουν τις καταλληλες!!!

Πολλα φιλια κοριτσια μου! Καλο βραδυ!

:D My husband

My boys

My whole life :D

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοκονες!!!

Αχ μιςς λεμον μου ποσο σε καταλαβαινω...θα περασεις ταλαιπωρια γαμωτο....κοιτα και καποιον αλλον γιατρο δεν χανεις τιποτα αλλα καλο θα ηταν να εχεις καποιες συστασεις απο καποια γνωστη η φιλη ισως...τους φοβαμαι ρε κοριτσια τους γυναικολογους...

Μετα απο αυτο που μου κανε ο πρωτος το φυσαω και δεν κρυωνει...

μιςς λεμον μου ψαξτο πριν αποφασισεις...εχεις χρονο να βρεις τον καλητερο αν δεν το κανεις με την γιατρο σου....

Και αυτη.....μια γεννα σου ζηταει...!

Εχω fb θα σας το στειλω με π.μ να με βρειτε...!

Τι κανετε αλλο?

Κοριτσια μου χει βγει η τριχα καγκελο στα ποδια και ξερετε ποσο ασχημα νιωθω που το βλεπει ο αντρας μου????

Εσεις ειστε πενα?????

Κανω αποτριχωση με κερι και για αυτο περιμενω...αλλα και ξυραφι που σκεφτηκα να βαλω δεν μπορω να σκυψω... τι θα κανω?νιωθω πολυ αντισεξουαλ και οτι ισως μεσα του τον ξενερωνω....μα και αυτες οι τριχες..

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια μου!miss lemon,τουλάχιστον δεν μεγάλωσε αλλά να το βγάλεις σύντομα να ξεμπερδεύεις!πολλά λεφτά θέλει αλήθεια,σαν γέννα!ψαξ'το μήπως βρείς κάποιον να σου εμπνέει εμπιστοσύνη ή να έχεις ακούσει καλά λόγια αλλιώς πήγαινε στα σίγουρα με την γιατρό σου που την εμπιστεύεσαι!

Μαράκι μου,εμείς θα τα λέμε και στο fb τώρα!να πεις στον άντρα σου ή στην μαμά σου να σε ξυρίσει!εμένα με ξυρίζει ο άντρας μου και κάνει πολύ καλή δουλειά :P

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σας ευχαριστω κοριτσια για τη συμπαρασταση!

Χθες που πηγα στη γιατρο μου συναντησα μια κοπελα που ηταν εκει και οταν απεβαλλα. Χθες λοιπον ειχε παει για καρδιοτοκογραφο κι η κοιλιτσα της ειχε φουσκωσει πολυ!!! Δε σας κρυβω οτι ζηλεψα!

Στα δικα μου λοιπον! Εκανα μια ερευνα σημερα για γυναικολογο στο Ιπποκρατειο, που εχει την καλυτερη μαιευτικη και γυναικολογικη κλινικη της Β.Ελλαδας. Η γιατρος μου παλια συνεργαζοταν μ αυτο το νοσοκομειο αλλα δεν ηθελε να μου προτεινει καποιον συγκεκριμενο γιατι ειναι αντιεπαγγελματικο. Μια φιλη μου εχει κανει εκει διαφορες γυναικολογικες επεμβασεις μ εναν γιατρο που δεν ειναι πια εκει, αλλα η προισταμενη ειναι φιλη της και θα μας βρει τον καλυτερο. Ας ελπιζουμε λοιπον να ξεμπερδευω!

Εγω βρε κοριτσια μια χαρα τα καταφερνα στο ξυρισμα. Και κοιλιτσα ειχα κανονικη, οχι μικρουλα. Οταν με πιασαν πονοι και θα πηγαινα στην κλινικη, εκανα μπανιο και ξυριστηκα μονη μου! Και με ρωτησε η μαια, ξυριστηκες η να το κανω εγω. Της λεω οσο μπορουσα, ριξε μια ματια. Μια χαρα εισαι μου λεει, εκανες καλη δουλεια αν και στα τυφλα. Η αληθεια ειναι οτι φοβομουν να με κανει αλλος κι εκανα μονη μου οτι μπορουσα. Αυτη η τριχα δεν υποφερεται!

Μαρακι να μη ξεχασω! Σου εστειλα πμ!

Φιλακια κοριτσαρες!!!!

:D My husband

My boys

My whole life :D

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια δεν μπορω να το γραψω απο το fb γιατι θα το δει...

Εχω μεγαλη εντυπωση οτι ο αντρας μου τσακωθηκε με την μανα του...

Χθες του ειπα λες στην μαμα σου να ερθει μηπως και καθαρισει τιποτα?μου λεει ναι...ερχεται μεσα στα νευρα το μεσημερι και λεω το πες...μου λεει το ξεχασα...του λεω θες να παρεις να της το πεις?η να παρω εγω?και μου λεει οχι ξεχνα το δεν θα παρουμε να της πουμε τιποτα.. του λεω οκ το αφηνω εκει..

Αυτη την εβδομαδα μου στελνει φαγητο η πεθερα μου και σημερα με περνει ο αντρας μου μεσα στα νευρα και μου λεει ξεχασα να παρω το φαι να παραγγειλουμε...και λεω οκ...

Μεσα μου ομως ξερω οτι ειναι αδυνατον να ξεχασει το φαι...και η γυναικα να τα χε ετοιμα οπως καθε μεσημερι...

Δεν μου λεει τι εχει γινει...

Τον τσιτωσα και τις προαλες επειδη μου λεγε η μανα σου δεν ερχεται να κανει καμια δουλεια και του λεω με κοροιδευεις?η δικια σου γιατι δεν ερχεται?η μανα μου εχει το χερι της και παει για χειρουργειο να σας ενημερωσω...

Και του πα και για τις προαλλες για το σκηνικο που σας ειχα πει αν θυμαστε....

Πιστευω κατι εχει γινει η ειποθει...τι να κανω?δεν μου λεει...

Απαντηστε μου εδω...και στο fb μην αναφερεται τιποτα γιατι το χουμε μαζι και θα το δει...τι να κανω?πως να το χειριστω?

Link to comment
Share on other sites

Έλα Μαράκι μου!κατάλαβα...σίγουρα κάτι έχει γίνει!αλλά δεν σου λέει τίποτα δηλαδή;αφού δεν θέλει να σου πεί,ίσως να μην τον πιέσεις!γενικά παραδέχεται ό,τι δεν βοηθάει η μαμά του αρκετά και παίρνει το μέρος σου;

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Οχι...γενικα δεν παραδεχεται....αλλα τον καταλαβαινω ειναι σε δυσκολη θεση!...

Οποτε δεν κανω τιποτα για να μην τον φερω σε δυσκολοτερη θεση....

Πηγα να τον ψαρωσω αλλα δεν ψαρωσε...μου λεει δεν εχω τσακωθει και αστα αυτα...

Link to comment
Share on other sites

Μαρακι μου κι εγω αυτο θα σου λεγα. Αστον ησυχο. Ειναι σε πολυ δυσκολη θεση. Αν μπορεις να κανεις εσυ δουλειες η η μαμα σου, καντες. Αλλιως αφησε τα και μη σε νοιαζει για τιποτα. Κοιτα ομως να τα χεις καλα με τον αντρα σου. Μιλαω εκ πειρας γιατι κι εμεις εχουμε θεματα με τα πεθερικα μου. Οταν ειναι να κρατησει τα παιδια κατι ξαφνικο συμβαινει και το ακυρωνει τελευταια στιγμη. Παντα ομως!!! Χαχαχα Δε δινω σημασια ομως κοριτσια. Πολλες φορες ο αντρας μου την υποστηριζει, αλλες οχι. Ειναι κυριολεκτικα στη μεση και δεν ξερει κατα που να κανει. Δικαιολογηστε τους λιγο σ αυτο το θεμα. Ολοι βαζουμε τη μαμα μας πανω απ ολα!

Και Μαρακι μου καλα θα κανεις καθε φορα που τελειωνεις μια συνομιλια να τη διαγραφεις. Ετσι για παν ενδεχομενο! Ποτε δεν ξερεις!!! :wink:

:D My husband

My boys

My whole life :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι,αυτό να κάνεις!είναι δυσκολή η θέση του και δεν μπορούμε να παραδεχτούμε και τα λάθη των γονιών μας εύκολα!μπορεί και να μην θέλει να σε στεναχωρήσει...

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια τι σας ελεγα?????

Το ενστικτο βγηκε αληθινο...τριτη μερα και ακομα δεν εχει παει σπιτι του...η μανα του αφαντη και τελικα αφου δεν επερνε αλλη δικαιολογια μου ειπε οτι τσακωθηκαν αλλα δεν θελεί να το συζητηση....

Και μου λεει εσυ οτι σου λενε οι δικοι σου μου το λες????

Πιστευω οτι κατι θα χει υποθει για μενα...εσεις τι λετε?

Και πιστευω μαλλον για το σκηνικο που σας ειχα πει με την καθαριοτητα..αν θυμαστε που δεν τα βρισκαμε στην ωρα!

Εγω παντως πριν 2μερες πηρα την μανα του να κοψω κινηση και δεν μ αναφερε τιποτα...απλα μου ειπε γιατι δεν ηρυατε να παρετε το φαγητο?

Και της ειπα αυτο που μου ειπε ο αντρας μου οτι ηταν εκτος δρομου!και μετα δεν ειπε τιποτα αλλο ...μιλαγαμε για ασχετα...

Πως θα μαθω?γιατι δεν μ λεει????

Link to comment
Share on other sites

Καλά το είχες καταλάβει βέβαια!μην τον πιέζεις αφού δεν θέλει να το συζητήσει...μπορεί να μην θέλει να σε στεναχωρήσει!είναι περίεργο βέβαια που σου μιλούσε σαν να μην έχει γίνει τίποτα η πεθερά σου αφού τσακώθηκαν!μάλλον αυτός έχει τσατιστεί πιο πολύ μαζί της...ίσως απο την συμπερίφορα της!και τι τρώτε αφού δεν παίρνει απο την μαμά του;

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Χθες μου φερε η μανα μου και σημερα επειδη μου το πε τελευταια στιγμη παραγγειλαμε...

 

Ναι και αυτη εκανε λες και δεν ξερει τιποτα και δεν τρεχει τιποτα...εγω πιστευω οτι δεν θελει να μου πει ουτε αυτη...

Εγω δεν κανω κατι αλλο σωστα κοριτσια??

Παντως μου κανει πολυ περιεργο που δεν μου λεει...πιστευω με αφορα εσεις τι λετε????

Εγω πιστευω για τις δουλειες γιατι την προηγουμενη του τα χα ψαλει αν θυμαστε..

θα πηγε να της πει να ερθει και αυτη θα του πε δεν μπορω και θα αρπαχτηκανε...

Κατι τετοιο φανταζομαι...

Παντως αυτη λετε να πιστευε οτι εγω ηξερα και της το παιζα κινεζα?

Link to comment
Share on other sites

Το τι περναει απ το μυαλο μιας πεθερας Μαρακι μου δε μπορεις να το ξερεις! Και ΠΑΝΤΑ φταιει η νυφη! Οταν αρραβωνιαστηκα ειχα την καλυτερη πεθερα του κοσμου! Μεχρι κι απ το σπιτι της εφυγε για να μεινουμε εμεις! Με τις ετοιμασιες του γαμου ηρθαν και οκ πρωτες συγκρουσεις! Γιατι πηρες αυτο, γιατι το κανεις ετδι, δικο μου ειναι το σπιτι, εσεις θα φυγετε κτλ. Δε βγαζεις ακρη! Ο αντρας μου προσπαθουσε να κρατησει ισορροπια. Και καλα εκανε! Οταν ημουν εγκυος στον μικρο της ειπα οτι θελω να του δωσω το ονομα του παππου μου, μιας κι ο πρωτος εχει του πεθερου και του μπαμπα μου. Εκει εγινε το σωσε! Αυτη ηθελε ν ακουσει το δικο της! Μαλωσαμε ασχημα, τοσο ωστε ο αντρας μου εφυγε απ την οικογενειακη επιχειρηση. Το μονο που την ενοιαζε ηταν το ονομα κι οχι τι περναω εγω η πως θα γεννηθει το μωρο κι αν θα ειναι γερο. Εναμιση χρονο μετα ηρθε και τον παρακαλαγε γονατιστη να τη συγχωρεσει και να γυρισει πισω στη δουλεια. Μιλησε πολυ σωστα ο πεθερος μου και γι αυτο μαλακωσαμε και γυρισαμε τελικα. Για ενα χρονο περιπου ηταν μεσ τη γλυκα. Μετα παραγνωριστηκαμε παλι κι αρχισε τα δικα της ανακατεματα. Μου στελνε φαγητο. Της λεω μαγειρευω εγω. Ναι αλλα στο Δημο αρεσουν τα γεμιστα με ανιθο κι εσυ δε βαζεις!!! Μια, δυο, τρεις! Παρε θεση του λεω θα σφαχτουμε! Και ξαναμαλωσαμε και τωρα ολο μπηχτες ειναι, γιατι τους εδιωξε ο αντρας μου απ τη δουλεια, κι εμεις τι θα κανουμε τωρα, δε μας φτανει η συνταξη, να ερχομασταν κι εμεις να βοηθουσαμε να μη πληρωνεις εργατες

:D My husband

My boys

My whole life :D

Link to comment
Share on other sites

Sorry!!!!! Εχω και συνεχεια....

Τελικα το μονο που σε νοιαζει της λεει ο αντρας μου ειναι το ονομα και τα λεφτα! Ε να μη σου πω τιποτα τωρα! Μαζεψτε τα και φυγετε απο δω γιατι την επομενη φορα που θα ρθειτε θα δειτε μονο σταχτες! Χε.......κανε πανω τους! Οποτε τωρα εχουμε σχεδον ησυχο το κεφαλι μας! Δεν ανακατευονται στη δουλεια αλλα ανακατευονται αλλου! Anyway!!

Εμενα Μαρακι μου μ ενδιαφερει να μη γινουμε σαν αυτες! Να τις εχουμε σαν κακο παραδειγμα και να μην παρασυρομαστε απ την αγαπη για τ αγορια μας!

:D My husband

My boys

My whole life :D

Link to comment
Share on other sites

Πω πω βρε κούκλα μου!τι έχεις τραβήξει αλήθεια με αυτήν την πεθερά σου;είναι τραγική!!!πόση υπομονή κάνετε;δεν είχες καμμία βοήθεια απο'κεί βέβαια;

πάλι καλά να λες εσύ Μαρία μου δηλαδή γιατί υπάρχουν και χειρότερα...δεν μπορείς να κάνεις κάτι άλλο αφού δεν θέλει να σου πεί!καταλαβαίνω ό,τι είσαι περίεργη αλλά για να μην σου λέει θα έχει τους λόγους του!γενικά στα λέει όταν γίνετε κάτι με τους γονείς του;και εγώ πιστεύω ό,τι αυτό που είπες έγινε αλλά δεν θέλει να σε συγχίσει!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γεια σας , σας διαβάζω απο τοτε που επαθα μια παλλινδρομη στις 9 βδομάδες κ εσεις ήσασταν γύρω στις 5 βδομάδες κ είχατε αιμα κ αποκολληση . Σας διαβΑζα απο απόσταση χωρις να συμμετέχω σλλα καθε μερα ήλπιζαν τα πραγματα να πανε τέλεια για σας κ χαίρομαι πολυ που σε λιγο φτάνετε στο τέλος του ταξιδιού . Εγω ειμαι παλι εγκυος αυτή τη φορα 10 βδομαδων κ την δευτερα διαπιστώθηκε μετα απο λιγο αιμα μια μεγαληηηη αποκολληση 1,5 εκ . Ειμαι ξάπλα κ νιωθω οτι το μωρακι μου δεν θα τα καταφέρει για δεύτερη φορα φοβάμαι αρκετά .

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...