Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

αίμα στην 6η εβδομάδα


Afro85

Recommended Posts

Κορίτσια μου δόξα τω θεώ από επαφές δεν έχουμε θέμα :P χιχιχιχι

Πεθερικά... Χμμμμ. Κοιτάχτε με θέλουν γιατί απο την αρχή με πρόσεχαν δώρα και κακό αλλα η μαμά του άντρα μου είναι λίγο περίεργη αλλα καλή γυναίκα. Πολύ θρησκεία όμως και την εχει κολλήσει αυτό να πω την αλήθεια. Αλλά οκ καλοί είναι μωρε. :P εσείς?

mHOqp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αφρο εισααι πολυ τυχερη που μενουν σε αλλη πολη.....εμενα καλοι χρυσοι αλλα παραξενοι και το παιζουν παντογνωστες...ειδικα η μανα του προσπαθοντας να μειωσει την δικια μ μανουλα....οτι ειναι πιο καλη νοικοκυρα οτι ξερει οτι κανει...μου την σπαει ολο αυτο που βγαινει...και καθως μενουμε αθηνα ειμαστε και κοντα δηλαδη 10λεπτα με το αμαξι...φοβαμαι μην με το μωρακι μου μπαστακωθει η παρει αερα......εγω θελω την δικια μου μανουλα να με βοηθαει οσο να ειναι ειμαι ανετα ρε κοριτσια....εχω ενα τετοιο προαισθημα οτι θα μου μπαστακωθει....ε ρε. Γλεντιααααα

 

Μαρία μου το μόνο σίγουρο... Εμείς κάναμε το λάθος να πουνε ότι προσπαθούμε για μωράκι και κάθε φορά που πάμε επίσκεψη με κοιτάει μέσα στα μάτια και αρχίζει ιστορίες απο τότε που ήταν έγκυος.. Και όπως να έχει έρχομαι σε δύσκολη θέση..

mHOqp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κααι εγω κοριτσια μου τα ιδια....και παει σχεδον δυο μηνες...απο τοτε π ημουν 4βδομαδων .τα σταματησαμε.......λετε για αυτο να εχουμε νευρα?κακ ξεσπασματα?χεεχεχεχεχ

Pasxalitsa esu poso xronwn eisai?aπο πεθερικα πως πατε κοριτσια?καλα?ικανοποιημενες!

 

32 ειμαι maria μου.με τα πεθερικα ολα καλα ...εξάλλου μενουν στο χωριο

Link to comment
Share on other sites

A ρε κοριτσαρες μου την μυριζομαι την δουλεια...ποσσο τυχερες ειστε που τους εχετε μακρια.....θα αναγκαστω να τους απομακρυνω!!!!!!!να δω πως βεβαια....που αντε μετα να ξεκολλησουν.....goulitsa μην της λετε τιποτα παραπανω....γιατι μμετα θα θελει να μαθει κααι λεπτομερειες με τον τροπο της....αστο!!!περιεργοι ανθρωποι...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ασε Μαρία μου.. Περίεργη δε λες τίποτα.. Πασχαλίτσα μου όλα τα λέμε εδω :P οποτε ότι θες εδώ κορίτσι μου! Πώς πήραν την εγκυμοσύνη σας κορίτσια τα πεθερικά?

mHOqp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου,αυτό με τα πεθερικά είναι δύσκολη υπόθεση γιατί είναι λεπτές οι ισορροπίες αλλά είναι καλό να βάζουμε τα όρια μας γιατί αλλιώς θα μας καβαλήσουν...εγώ φοβάμαι ό,τι θα μου φορτωθεί γιατί είναι πιο έμπειρη γιατί έχει ξαναγίνει γιαγιά αλλά δεν με νοιάζει και θέλω την μανούλα μου!!!εγώ λογικά θα γεννήσω σε κλινική στα Χανιά γιατί στο Ρέθυμνο έχουμε μόνο δημόσιο και δεν είναι ό,τι καλύτερο!εμείς Goulitsa μου κάναμε τους κινέζους όταν μας ρωτούσαν αν προσπαθούμε...καλό είναι να μην ξέρουν κάτι πριν συμβεί!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Kaλα goukitsa εδειξαν αρκετη χαρα...εγω αν ολα πανε κααλα θα γεννησω στο ιασω γιατι εκει ειναι ο γιατρος μου....αναγκαστηκα γιατι μετα απο αυτα που περασα απο τον προηγουμενο δεν εμπιστευομαι κανεναν αλλον....αν κκαι με τα χρηματα εχουμε θεμα αλλα μπροστα στην υγεια....εσεις;;;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

καταρχην εγω τους εκοψα τα πολλα πολλα απο νωρις...οχι πολλες επισκεψεις και οχι πολλες συμβουλες...ηθελε να εχει αποψη για ολα οταν ειχα πρωτογνωριστει με τον αντρα μου αλλα επαιξε και εχασε...στο ρεα πρωτα ο Θεος θα γεννησω οπως και το πρωτο...

wIYcp2.png8Dyyp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ βρε κορίτσια δυστυχώς θα φορτωθούν.. Δε το γλυτώνουμε! Εμένα με την άλλη νύφη της έχει βριστει .. Οποτε καταλαβαίνετε.. Η καλή νύφη εγώ :P Κορίτσια μου επειδή το έχω ψάξει το θέμα θα ήθελα μόλις μείνω έγκυος να γεννήσω στο Λητω...

mHOqp3.png
Link to comment
Share on other sites

γουλιτσα μου ολα στο χερι μας ειναι....περιθωρια να αφησετε μεχρι εκει που θελετε εσεις....τι το ιδιαιτερο εχεις μαθει για το λητω;

 

Σωστά Αργυρώ μου. Εγώ θα ήθελα αν πανε ολα καλά πρωτα ο Θεός να γεννήσω στο νερό. Και σε σύγκριση με το Ιασω οι αίθουσες είναι πιο ζεστές. Η αίθουσα τοκετού στο νερό για παράδειγμα περιέχει αιθέρια έλαια,χαμηλό φωτισμό, μουσική και τα λοιπά. Και το σαιτ του ήταν πολύ κατατοπιστικό και μου λύθηκαν πολλές απορίες μόνο και μόνο διαβάζοντας.

mHOqp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου,αυτό με τα πεθερικά είναι δύσκολη υπόθεση γιατί είναι λεπτές οι ισορροπίες αλλά είναι καλό να βάζουμε τα όρια μας γιατί αλλιώς θα μας καβαλήσουν...εγώ φοβάμαι ό,τι θα μου φορτωθεί γιατί είναι πιο έμπειρη γιατί έχει ξαναγίνει γιαγιά αλλά δεν με νοιάζει και θέλω την μανούλα μου!!!εγώ λογικά θα γεννήσω σε κλινική στα Χανιά γιατί στο Ρέθυμνο έχουμε μόνο δημόσιο και δεν είναι ό,τι καλύτερο!εμείς Goulitsa μου κάναμε τους κινέζους όταν μας ρωτούσαν αν προσπαθούμε...καλό είναι να μην ξέρουν κάτι πριν συμβεί!

 

Afro μου κ εγω στου γαβριλακη θα γεννησω πρωτα ο θεος...goulitsa μην λετε οτι προσπαθητε για μωρο...σας ματιαζουν εγω οταν το ελεγα δεν επιανα οταν σταματησα τον επομενο μηνα τσουπ κ ηρθε

Link to comment
Share on other sites

Afro μου κ εγω στου γαβριλακη θα γεννησω πρωτα ο θεος...goulitsa μην λετε οτι προσπαθητε για μωρο...σας ματιαζουν εγω οταν το ελεγα δεν επιανα οταν σταματησα τον επομενο μηνα τσουπ κ ηρθε

 

Ακριβώς. Πιο πολύ είναι ψυχοφθόρο. Καταλαβαίνω ναι κι αυτοί θέλουν εγγονακι αλλά εγώ το λαχταρώ πιο πολύ από όλους ! Και αυτο μου δημιουργεί πίεση . Πάμε σπίτι τους να τους δούμε κι αισθάνομαι μια αφόρητη πίεση που δεν μπορώ να εξηγήσω..

mHOqp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Goulitsa μου,είναι λογικό αυτό που λές γι'αυτό δεν πρέπει να τα ξέρουν όλα πεθερικά αλλά και γονείς!γιατί να προστίθεται και οι δικοί τους πίεση στην ψυχολογία σας;pasxalitsa μου,εμείς αν πάνε όλα καλά μάλλον στου Καπάκη γιατί έχω ακούσει τα καλύτερα αλλά είχα και καλή εμπειρία στην απόξεση που έκανα εκεί!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Goulitsa μου,είναι λογικό αυτό που λές γι'αυτό δεν πρέπει να τα ξέρουν όλα πεθερικά αλλά και γονείς!γιατί να προστίθεται και οι δικοί τους πίεση στην ψυχολογία σας;pasxalitsa μου,εμείς αν πάνε όλα καλά μάλλον στου Καπάκη γιατί έχω ακούσει τα καλύτερα αλλά είχα και καλή εμπειρία στην απόξεση που έκανα εκεί!

 

Afro μου εχεις κανει κουβεντα για τα χρηματα .. εμεις καναμε κ μας ειπε 1800 σε δυκλινο

Ειτε κανω καισαρικη ειτε φυσιολογηκα

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχουμε ρωτήσει ακόμα γιατί περιμένω να κάνω την αυχενική τουλάχιστον και μέτα θα πάμε αλλά πέρυσι η κουνιάδα μου είχε γεννήσει εκεί καισαρική με 1300 μονόκλινο αν θυμάμαι καλά αλλά όταν μάθω,θα σου πω σίγουρα!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχουμε ρωτήσει ακόμα γιατί περιμένω να κάνω την αυχενική τουλάχιστον και μέτα θα πάμε αλλά πέρυσι η κουνιάδα μου είχε γεννήσει εκεί καισαρική με 1300 μονόκλινο αν θυμάμαι καλά αλλά όταν μάθω,θα σου πω σίγουρα!

 

Εμας μας ειπε ιδιωτηκα 1800 και κλινικη κ η αμοιβη του γιατρου

Link to comment
Share on other sites

Goulitsa μου,είναι λογικό αυτό που λές γι'αυτό δεν πρέπει να τα ξέρουν όλα πεθερικά αλλά και γονείς!γιατί να προστίθεται και οι δικοί τους πίεση στην ψυχολογία σας;pasxalitsa μου,εμείς αν πάνε όλα καλά μάλλον στου Καπάκη γιατί έχω ακούσει τα καλύτερα αλλά είχα και καλή εμπειρία στην απόξεση που έκανα εκεί!

 

Απλά μερικές φορές γίνονται λίγο εκνευριστικοί που λες πες το να το βουλώσουν ! Για παράδειγμα λέει ένα απόγευμα η πεθερά μου. Δυο χρόνια κοντεύετε παντρεμένοι. Εγγόνι δε θα δούμε?

mHOqp3.png
Link to comment
Share on other sites

Από τέτοια Goulitsa μου άλλο τίποτα!έχω ακούσει πολλά...δεν έχουν διακριτικότητα κάποιοι άνθρωποι...καλό είναι να τους βάζει ο άντρας σου στην θέση τους γιατί στο κάτω κάτω είναι οι γονείς του και η δικιά σου θέση είναι λεπτή!δεν ξέρω το σύνολο pasxalitsa μου γιατί δεν έχουμε συζητήσει με την γιατρό μου τις λεπτομέρειες!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Από τέτοια Goulitsa μου άλλο τίποτα!έχω ακούσει πολλά...δεν έχουν διακριτικότητα κάποιοι άνθρωποι...καλό είναι να τους βάζει ο άντρας σου στην θέση τους γιατί στο κάτω κάτω είναι οι γονείς του και η δικιά σου θέση είναι λεπτή!δεν ξέρω το σύνολο pasxalitsa μου γιατί δεν έχουμε συζητήσει με την γιατρό μου τις λεπτομέρειες!

 

Για το λόγο αυτο τσακώνονται πολλές φορές.. Είναι περίεργα τα πράγματα οπότε άσε μην το συζητάς καθόλου ! :P πώς είστε βρε κορίτσια δε ρώτησα καθόλου.

mHOqp3.png
Link to comment
Share on other sites

Και εμείς τσακωνόμαστε γι'αυτό αλλά εγώ έχω πιο πολύ με την κουνιάδα μου θέμα γιατί έχει άποψη για όλα και δεν την βάζει στην θέση της!εγώ είμαι μια χαρά σήμερα...πολύ ξεκούραση!μόνο τα πονάκια συνεχίζονται αλλά αφού είναι μεσ'το πρόγραμμα,το παλεύω!εσείς;

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Και εμείς τσακωνόμαστε γι'αυτό αλλά εγώ έχω πιο πολύ με την κουνιάδα μου θέμα γιατί έχει άποψη για όλα και δεν την βάζει στην θέση της!εγώ είμαι μια χαρά σήμερα...πολύ ξεκούραση!μόνο τα πονάκια συνεχίζονται αλλά αφού είναι μεσ'το πρόγραμμα,το παλεύω!εσείς;

 

Α καλά.. Η κουνιάδα μου εμένα με κοροϊδεύει.. Οποτε έρχονται , σπάνια βέβαια, παίζω εγώ με τα μωρα, τα πηγαίνω βόλτες και όταν γυρίζουμε κανεις όλο ειρωνεία. "Μπράβο Γωγώ, καλή μαμά θα γίνεις." Αμφισβητεί τις γνώσεις μου ( εχω τελειώσει πανεπιστήμιο κι αυτή γυμνασίο μόνο...) και φυσικά επειδή εγώ κι ο άντρας μου είμαστε θερμό ζευγάρι, δεν καθόμαστε σαν ξένοι ο ένα σε απόσταση απο τον άλλον. Είμαστε αγκαλίτσες φιλάκια κτλπ τσινιζει τη μούρη της και προσπαθεί να βγάλει ένα χαμόγελο και καλά χαράς.. Ευτυχώς δεν έρχονται συχνά αλλιώς τη μπουνιά θα την είχε φάει ! :P Αφρο μου να σου πω την αλήθεια είμαι πολύ ήρεμη πράγμα πολύ περίεργο για εμένα... Έλα τωρα εγκυουλα έχεις και παράπονα ! :P τι να πούμε κι εμείς .. Υπομονή Αφρο μου κάνουμε να περάσουν οι μέρες να δούμε τι κάναμε αυτο το μήνα :P

mHOqp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι,και εγώ κάτι τέτοια έχω!με κοροιδεύει που έχω τρέλα με τα παιδιά και μου είπε τώρα ό,τι αφού μου αρέσουν τόσο πολύ,να μου φέρνει και τα δικά της όταν γεννήσω και θα έχω μάθει να τα φροντίζω!!!αχαχαχα...δεν είναι κακιά αλλά είμαστε πολύ διαφορετικές και δεν θέλω να ανακατεύεται κανείς στις αποφάσεις μας!!!και εμάς μας κοροιδεύει που ενώ είμαστε 9 χρόνια μαζί ,είμαστε ερωτευμένοι και δεν τον λέω με το όνομα του αλλά αγάπη μου και τέτοια...τεσπά,ζηλεύουν λέω εγώ!λογικό είναι να έχεις αγωνία!υπομονή και θα μάθουμε τα ευχάριστα...

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...