Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΔΑΝΕΙΚΑ ΩΑΡΙΑ ΠΟΥ ΟΛΟΙ ΘΑ ΗΤΑΝ ΚΑΛΟ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΟΥΝ


Recommended Posts

μολις με πηραν απο το κεντρο.

ΓΟΝΙΜΟΠΟΙΗΘΗΚΑΝ ΤΕΣΣΕΡΑ. Πέμπτη μεσημέρι παω για εμβρυομεταφορά

γιουπιιιιιιιιιι

 

Vbrillis μπραβω !!!!!!!!!τελεια!!!!!!μπορω να καταλαβω την χαρα σου!

Ποσα θα μεταφερεις?

Τελικα ειμαστε τεσσερα κοριτσια με δανεικα,ειναι κ η eleni?καλα δεν λεω?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Vbrillis μπραβω !!!!!!!!!τελεια!!!!!!μπορω να καταλαβω την χαρα σου!

Ποσα θα μεταφερεις?

Τελικα ειμαστε τεσσερα κοριτσια με δανεικα,ειναι κ η eleni?καλα δεν λεω?

 

Για την arvecup μου ζητησε κ για την δωτρια για να μπορεσει λεει να ρυθμισει κ εμενα κ την δωτρια σε φαση καταστολης.Αν καταλαβα σωστα...αλλα ειμαι σχεδον σιγουρη οτι θελει να συντονισει την διαδικασια κ για τις δυο μας.Τι βα πω!!

Link to comment
Share on other sites

Vbrillis μπραβω !!!!!!!!!τελεια!!!!!!μπορω να καταλαβω την χαρα σου!

Ποσα θα μεταφερεις?

Τελικα ειμαστε τεσσερα κοριτσια με δανεικα,ειναι κ η eleni?καλα δεν λεω?

 

θα αποφασισουμε την Πέμπτη.

Link to comment
Share on other sites

μολις με πηραν απο το κεντρο.

ΓΟΝΙΜΟΠΟΙΗΘΗΚΑΝ ΤΕΣΣΕΡΑ. Πέμπτη μεσημέρι παω για εμβρυομεταφορά

γιουπιιιιιιιιιι

 

μπραβοοοο!! τελεια!!! με το καλο η εμβρυομεταφορα με μια 3ψηφια χοριακη!!!!!:D

Dyvnp3.png?hpEKGhcf

 

UpGZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τζινα καλημερα,

αυτο που θελω πανω απ ολα ειναι να ειναι καλο γεννετικα το ωαριο,βεβαια αυτο δεν μπορουμε να το ξερουμε απο πριν......και να ειναι κοντα στα χρωματα μου,οχι να μου δωσει ενα απο οποιζδηποτε δωτρια μονο κ μονο γιατι του περισευει!!

Τωρα οσο αφορα το ταμειο του στρατου δεν γνωριζω να σου πω,αλλα ρε συ ετσι οπως μου το περιγραφεις δυσκολο ακουγεται.Φανταζομαι με την ιδια διαδικασια που γραφει κ ο αντρας σου φαρμακα ετσι θα γινεται.

 

δεν γινονται για ολα τα φαρμακα ετσι.... απλα καποια φαρμακα που ειναι ακριβα..ζητανε χαρτη απο την επιτροπη.. και η επιτροπη θελει χρονο για αν ετοιμασει τα χαρτια.... εγω θα κανω το εξης.... θα παω στο γιατρο να μου τη γραψει θα παω στο φαρμακειο να την κανω και αμα μετα απο βδομαδα μηνα δεν ξερω ποτε με παρει τηλ. η φαρμακοποιος και μου πει οτι θελει και τη βεβαιωση απο την επιτροπη..θα την πω η να περιμενει η θα την πληρωσω μετα.. τι να κανω?? εσυ τι ταμειο εχεις??? εγραψε ο γιατρος καπια αιτιολογια για το φαρμακο??

Dyvnp3.png?hpEKGhcf

 

UpGZp2.png

Link to comment
Share on other sites

δεν γινονται για ολα τα φαρμακα ετσι.... απλα καποια φαρμακα που ειναι ακριβα..ζητανε χαρτη απο την επιτροπη.. και η επιτροπη θελει χρονο για αν ετοιμασει τα χαρτια.... εγω θα κανω το εξης.... θα παω στο γιατρο να μου τη γραψει θα παω στο φαρμακειο να την κανω και αμα μετα απο βδομαδα μηνα δεν ξερω ποτε με παρει τηλ. η φαρμακοποιος και μου πει οτι θελει και τη βεβαιωση απο την επιτροπη..θα την πω η να περιμενει η θα την πληρωσω μετα.. τι να κανω?? εσυ τι ταμειο εχεις??? εγραψε ο γιατρος καπια αιτιολογια για το φαρμακο??

 

Δεν δινονται πλεον μονο απο τα φαρμακεια του εοπυυ τα φαρμακα της εξωσωματικης;

Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν δινονται πλεον μονο απο τα φαρμακεια του εοπυυ τα φαρμακα της εξωσωματικης;

 

οι ενεσεις νομιζω μονο. γκοναλ, μενοπουρ κτλ κτλ κτλ. χωρίς συμμετοχή. τζάμπα δηλαδή. τουλαχιστον αυτες πηρα εγω.

τα υπολοιπα από κοινά φαρμακεία με 25% συμμετοχή

Link to comment
Share on other sites

οι ενεσεις νομιζω μονο. γκοναλ, μενοπουρ κτλ κτλ κτλ. χωρίς συμμετοχή. τζάμπα δηλαδή. τουλαχιστον αυτες πηρα εγω.

τα υπολοιπα από κοινά φαρμακεία με 25% συμμετοχή

 

Αα μαλιστα.Νομιζα οτι γι αυτες προκειται.Μια χαρα τοτε μπορεις να πας το χαρτι αργοτερα στο φαρμακοποιο σου.

Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

δεν γινονται για ολα τα φαρμακα ετσι.... απλα καποια φαρμακα που ειναι ακριβα..ζητανε χαρτη απο την επιτροπη.. και η επιτροπη θελει χρονο για αν ετοιμασει τα χαρτια.... εγω θα κανω το εξης.... θα παω στο γιατρο να μου τη γραψει θα παω στο φαρμακειο να την κανω και αμα μετα απο βδομαδα μηνα δεν ξερω ποτε με παρει τηλ. η φαρμακοποιος και μου πει οτι θελει και τη βεβαιωση απο την επιτροπη..θα την πω η να περιμενει η θα την πληρωσω μετα.. τι να κανω?? εσυ τι ταμειο εχεις??? εγραψε ο γιατρος καπια αιτιολογια για το φαρμακο??

 

Το ταμειο μου ειναι ΤΑΥΤΕΚΟ .Η γραμματεας του γιατρου που μου το εγραψε μου ζητησε μονο το συνταγολογιο για να δει τον αρ.μητρωου μαλλον,αλλα δεν εγραψε καμια αιτιολογια,κ μου εδωσε τη συνταγη.

Link to comment
Share on other sites

Το ταμειο μου ειναι ΤΑΥΤΕΚΟ .Η γραμματεας του γιατρου που μου το εγραψε μου ζητησε μονο το συνταγολογιο για να δει τον αρ.μητρωου μαλλον,αλλα δεν εγραψε καμια αιτιολογια,κ μου εδωσε τη συνταγη.

 

Ααα μαλιστα!! Θα κανω οπ ς ειπα κ παραπανω..αν ειμαι τυχερη κ δεν μου ζητησει το χαρτι οκ..αλλιως θα την πληρωσω κ τελειωνει η υποθεση!!!!!!

Dyvnp3.png?hpEKGhcf

 

UpGZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Vbrillis??? Ολα καλα??? Πως πηγε????

 

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΟΛΑ ΚΑΛΑ. ΕΧΩ ΤΡΙΑ ΕΜΒΡΥΑ ΜΕΣΑ ΜΟΥ.

Εβαλα τρία γονιμοποιημένα έμβρυα από τα τέσσερα, το τέταρτο δεν διαιρέθηκε σωστά.

Tο ένα διαιρεθηκε τελεια λέει σε οχτώ κύταρα και τα άλλα δύο σε εφτά. Απότι είπε ο εμβρυολόγος 8 κύταρα είναι το ανωτερο. Οι πιθανότητες λέει να πιάσουν και τα τρία είναι κάτω από 5%. Το ένα είναι σιγουρο, παμε για το δεύτερο. Δεν με νοιάζει που τελικά δεν κρατήσαμε για κατάψυξη. Δεν κοιτάξω το ενδεχόμενο να μην... Οπως είπε ο γιατρός, "ολα θα πανε καλά, δεν υπάρχει λόγος να μην πάνε. Βάλαμε τρία καλά εμβρυα".

Εκανα την εμβρυομεταφορα χωρις καν μέθη. Πόνεσα λίγο γιατί η κυστη μου ηταν σχεδόν γεμάτη για τον υπερηχο που εκανα παραλληλα. Οταν μου εβαζε τα εμβρυα δεν πόνεσα καθόλου. Η όλη διαδικασία πέντε λεπτά και 1.5 ωρα ξαπλα. Είμαι ήδη σπιτι. Ξαπλα μεχρι και την Δευτερα, εντάξει λέει να καθομαι κιολας, να κανω και μπανιο, να κοιμαμαι και οπως με βολευει. Μου δωσαν και φωτο του υπερηχου με τρεις λάμψεις.

Εβγαλα και λίγο αίμα πριν από λιγο αλλα ειναι φυσιολογικό λέει.

Θα τρελαθωωωωωω

υ.γ. Χωριακή στις 11 Μαϊου.

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΟΛΑ ΚΑΛΑ. ΕΧΩ ΤΡΙΑ ΕΜΒΡΥΑ ΜΕΣΑ ΜΟΥ.

Εβαλα τρία γονιμοποιημένα έμβρυα από τα τέσσερα, το τέταρτο δεν διαιρέθηκε σωστά.

Tο ένα διαιρεθηκε τελεια λέει σε οχτώ κύταρα και τα άλλα δύο σε εφτά. Απότι είπε ο εμβρυολόγος 8 κύταρα είναι το ανωτερο. Οι πιθανότητες λέει να πιάσουν και τα τρία είναι κάτω από 5%. Το ένα είναι σιγουρο, παμε για το δεύτερο. Δεν με νοιάζει που τελικά δεν κρατήσαμε για κατάψυξη. Δεν κοιτάξω το ενδεχόμενο να μην... Οπως είπε ο γιατρός, "ολα θα πανε καλά, δεν υπάρχει λόγος να μην πάνε. Βάλαμε τρία καλά εμβρυα".

Εκανα την εμβρυομεταφορα χωρις καν μέθη. Πόνεσα λίγο γιατί η κυστη μου ηταν σχεδόν γεμάτη για τον υπερηχο που εκανα παραλληλα. Οταν μου εβαζε τα εμβρυα δεν πόνεσα καθόλου. Η όλη διαδικασία πέντε λεπτά και 1.5 ωρα ξαπλα. Είμαι ήδη σπιτι. Ξαπλα μεχρι και την Δευτερα, εντάξει λέει να καθομαι κιολας, να κανω και μπανιο, να κοιμαμαι και οπως με βολευει. Μου δωσαν και φωτο του υπερηχου με τρεις λάμψεις.

Εβγαλα και λίγο αίμα πριν από λιγο αλλα ειναι φυσιολογικό λέει.

Θα τρελαθωωωωωω

υ.γ. Χωριακή στις 11 Μαϊου.

 

ΤΕΛΕΙΑ!!! ολα καλα θα πανε!! οποτε εχεις 3 καλα εμβρυα!!! με το καλο η χοριακη!!!! αχ ποσο χαιρομαι!!!!!!

φανταζεσαι να πιασουν και τα 3???? ΟΥΑΟΥ θα ειναι!!

Dyvnp3.png?hpEKGhcf

 

UpGZp2.png

Link to comment
Share on other sites

εγω καλα ειμαι!! περιμενω αυριο περιοδο. στης 4 μαιου θα ξεκινησω cyclacur κυκλικα. στης 20 μαιου θα κανω την arvekap γυρο στης 26 θα μου ερθει παλι περιοδος και απο κει και περα ξεκινω την προετοιμασια του ενδομητριου!! εχω τον αντρα μου ο οποιος αρρωστησε. επαθε λοιμοξη του αναπνευστικου και περνει αντιβιωση και κατι για υσπνοες και με εχει αχγωσει γιατι λεω κανει να περνει αντιβιωση τωρα??? για 7 μερες θα περει και μεχρι να δωσει σπερμα θελει 1 μηνα.. αλλα και παλι...

Dyvnp3.png?hpEKGhcf

 

UpGZp2.png

Link to comment
Share on other sites

εγω καλα ειμαι!! περιμενω αυριο περιοδο. στης 4 μαιου θα ξεκινησω cyclacur κυκλικα. στης 20 μαιου θα κανω την arvekap γυρο στης 26 θα μου ερθει παλι περιοδος και απο κει και περα ξεκινω την προετοιμασια του ενδομητριου!! εχω τον αντρα μου ο οποιος αρρωστησε. επαθε λοιμοξη του αναπνευστικου και περνει αντιβιωση και κατι για υσπνοες και με εχει αχγωσει γιατι λεω κανει να περνει αντιβιωση τωρα??? για 7 μερες θα περει και μεχρι να δωσει σπερμα θελει 1 μηνα.. αλλα και παλι...

 

ολα καλα θα πανε.

λεει κάτω απο 5% πιθανοτητες να πιασουν και τα τρία. σιγουρο το ενα, παμε για δύο. εγώ λέω... ότι θέλει ο Θεος. Ενα? ενα. Δύο; δύο. Τρία; τρία. Αν και το τρία με τρομαζει λιγο.

Link to comment
Share on other sites

ολα καλα θα πανε.

λεει κάτω απο 5% πιθανοτητες να πιασουν και τα τρία. σιγουρο το ενα, παμε για δύο. εγώ λέω... ότι θέλει ο Θεος. Ενα? ενα. Δύο; δύο. Τρία; τρία. Αν και το τρία με τρομαζει λιγο.

 

καλα εννοειται οτι θελει ο Θεος!! εμενα και τα 2 με τρομαζουν να σου πω την αληθεια!!! ξερω κοπελα που εκανε εξωσωματικη και εβαλε 2 εμβρυα..και τελεικα εχει 3!! το ενα εμβρυο διαιρεθηκε! και εχει 2 ομοζυγωτικα διδυμα και ενα κοριτσακι μονο του!!!!

Dyvnp3.png?hpEKGhcf

 

UpGZp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια!! τι κανετε??? καλο μηνα!! καλη πρωτομαγια!!! πηγατε πουθενα?? εγω οχι μιας και ο αντρας μου ειναι αρρωστουλης!!! βεβαια σημερα μια χαρα ητανε αλλα δεν το διακυνδινευαμε!!

vbrillis πως εισαι??

Dyvnp3.png?hpEKGhcf

 

UpGZp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια!! τι κανετε??? καλο μηνα!! καλη πρωτομαγια!!! πηγατε πουθενα?? εγω οχι μιας και ο αντρας μου ειναι αρρωστουλης!!! βεβαια σημερα μια χαρα ητανε αλλα δεν το διακυνδινευαμε!!

vbrillis πως εισαι??

 

καλο μηνα κοπελα μου και σε ολες σας.

κρεβάτι, καναπες, φαϊ, κρεβατι, καναπες, φαϊ, η ζωή μου ολη μαζι με τον αντρα και την μανα μου. χιχι δεν πειραζει.

χαλαρα, συνεχιζω χαπια ενεσεις και αισθανομαι και ενα μικρό πρηξιμο. λογικα θα ειναι απο την "ταλαιπωρία" της εμβρυομεταφορας. εκτος και αν... :)

ιδωμεν. το αιμα παντως, σταματησε την επομενη οπως ειπε ακριβως ο γιατρος. τα χαϊδευω ολη μερα και τους πιανω και κουβεντα. χιχι

Link to comment
Share on other sites

καλο μηνα κοπελα μου και σε ολες σας.

κρεβάτι, καναπες, φαϊ, κρεβατι, καναπες, φαϊ, η ζωή μου ολη μαζι με τον αντρα και την μανα μου. χιχι δεν πειραζει.

χαλαρα, συνεχιζω χαπια ενεσεις και αισθανομαι και ενα μικρό πρηξιμο. λογικα θα ειναι απο την "ταλαιπωρία" της εμβρυομεταφορας. εκτος και αν... :)

ιδωμεν. το αιμα παντως, σταματησε την επομενη οπως ειπε ακριβως ο γιατρος. τα χαϊδευω ολη μερα και τους πιανω και κουβεντα. χιχι

 

συνηθος η αναμονη ετσι ειναι!! και γω στις προιγουμενες φορες 9 μερες ξαπλα ημουν...κρεβατι καναπες κουζινα μπανιο και κυκλος παλι!! χαιρομαι που το αιματακι σταματισε!!! χμμμ το πρηξιμο λογικα απο τα φαρμακα ειναι οχι οτι δεν μπορει να ειναι απο μια θετικη εξελιξη!! απλα ειναι νωρις για αν εχεις συμπτωματα!!! στα λεω για να τα ακουω και να τα εμπεδωνω και γω !!!! γιατι και γω με ετρωγε το ανχος και εψαχνα να βρω συμπτωματα!!!

Dyvnp3.png?hpEKGhcf

 

UpGZp2.png

Link to comment
Share on other sites

συνηθος η αναμονη ετσι ειναι!! και γω στις προιγουμενες φορες 9 μερες ξαπλα ημουν...κρεβατι καναπες κουζινα μπανιο και κυκλος παλι!! χαιρομαι που το αιματακι σταματισε!!! χμμμ το πρηξιμο λογικα απο τα φαρμακα ειναι οχι οτι δεν μπορει να ειναι απο μια θετικη εξελιξη!! απλα ειναι νωρις για αν εχεις συμπτωματα!!! στα λεω για να τα ακουω και να τα εμπεδωνω και γω !!!! γιατι και γω με ετρωγε το ανχος και εψαχνα να βρω συμπτωματα!!!

 

εμενα δεν μου ειπε 9 μερες αλλα 4μιση. απο πεμπτη που εκανα την εμβρυομεταφορά μέχρι και την δευτερα. Τρίτη θα παω δουλεια αλλα χαλαρα. οχι βαρη και αγχος. θα καθομαι σε έναν υπολογιστη και θα πηζω

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...