Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΔΑΝΕΙΚΑ ΩΑΡΙΑ ΠΟΥ ΟΛΟΙ ΘΑ ΗΤΑΝ ΚΑΛΟ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΟΥΝ


Recommended Posts

εκλεισε λυμπεροπουλο στο τελος της εβδομάδας

 

Καλά αποτελέσματα! Λυμπερόπουλο δαγκωτό! Εκτος από αξιόπιστος επιστήμονας είναι και ωραίος τύπος απ' ότι μου εχει πει ο άντρας μου!

I 'm a happy twin mom

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 5 months later...

Γεια σας

Δυστυχώς για διαφόρους λόγους έχω οδηγηθεί σε δανεικά ωάρια. Θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας κάποιες έγκυρες και ελεγμένες πληροφορίες που καλό θα ήταν να ξέρετε για μην ενημερωθείτε από κανέναν λανθασμένα.

 

1. Δότρια η οποία προφανώς είναι νέα και γόνιμη γυναίκα παράγει στην χείριστη των περιπτώσεων 15 ωάρια. Συνήθως παράγει πάνω από 20 ωάρια.

2. Τα άριστα έμβρυα τα οποία μένουν στο τέλος και μετά την διαδικασία των βλαστοκύστεων είναι 4-6. Συνήθως μεταφέρονται τα 2 άρα 2-4 καταψύχονται. Αυτά τα νούμερα ισχύουν αν τα ωάρια αυτά δοθούν σε 2 γυναίκες. Αν την κάθε φορά αντιστοιχίζεται 1 δότρια σε μια γυναίκα (λήπτρια) τότε είναι 8-16 έμβρυα.

3. Άρα λογικά μένουν καλά έμβρυα και για δεύτερη προσπάθεια.

4. Ο Γιατρός μπορεί εύκολα να ξεχωρίσει με τις κατάλληλες εξετάσεις πότε μια γυναίκα είναι γόνιμη και πότε όχι και είναι δύσκολο να πέσει έξω.

5. Τιμές (υποκειμενική γνώμη αλλά μετά από έρευνα αγοράς) για δανεικά 5000 και 6000 ευρώ είναι υπερβολικές.

6. Ο Γιατρός οφείλει να επιλύει όλες τις απορίες, να δίνει όλες τις πληροφορίες και να μην χρεώνει επίσκεψη για να δώσει πληροφορίες για τα ποσοστά επιτυχίας του κέντρου του, ποια είναι η διαδικασία των δανεικών ωαρίων κτλπ. Και να απαιτείται τέτοιες πληροφορίες πριν την ιατρική επίσκεψη. Τους ξένους ασθενείς αρκετοί γιατροί τους ενημερώνουν και δίνουν και ιατρικές πληροφορίες χωρίς χρέωση .

Καλό θα ήταν ότι πληροφορίες έχετε και εσείς να τις μοιραστείτε εδώ για να ενημερώνουμε η μια την άλλη.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...
On 5/9/2015 at 1:39 PM, Cacao said:

Οπως το λες.Ολοι για τα ωαρια ελεγαν.Ειχα και χαλια fsh και αρκετα χαμηλη αμη.Δεν με νοιαζει τι σκεφτονται οι γιατροι κανεις δεν ειναι Θεος για να ειναι και 100% σιγουρος.Ευτυχως τα καταφερα και εχω τη μπεμπουλα μου πλεον και σε εναμιση μηνα περιπου εχει τα 1α της γενεθλια.Θα ξαναπροσπαθησω με τα δικα μου δε παω με δανεικα οσο εχω ακομα ωαρια.Και πλεον εφοσον ειμαι σε φαση που εχω ηδη ενα παιδακι δε με νοιαζει κι αν μου παρει χρονια για το 2ο μεχρι να εξαντλησω ολες τις πιθανοτητες.Οχι οτι δεν το εχω χωνεψει το θεμα της δοτριας αλλα θελω να ειμαι σιγουρη οτι δεν εχω πιθανοτητες πλεον με δικα μου.

Αλλωστε η δοτρια εκει θα ειναι δε χανεται.Το οικονομικο ειναι το πικρο θεμα της υποθεσης νομιζω για ολες μας.

Να χαίρεσαι το παιδακι σου!!!!!!!

Ποσο fsh και Αμη ειχες κ τα καταφερες τελικα με δικο σου ωαριο??

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...