Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

χειρουργείο αφαίρεσης πολύποδα μήτρας


lop

Recommended Posts

Μετά από αιμορραγία 20 μέρες τώρα, και αφού είδαμε στο τεστ - παπ -κολπικό υπέρηχο ένα πολύποδα που από τον περσυνό υπέρηχο διπλασιάστηκε, η γιατρός μου είπε ότι πρέπει να τον αφαιρέσουμε γιατί τρέφεται ο πολύποδας από ορμόνες, και επειδή είμαι 42 και όχι σε προκλιμακτήριο. Θέλω να ρωτήσω εμπειρίες κοριτσιών που κανανε το χειρουργείο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Πριν 2 μερες εκανα την αφαιρεση του δικου μου πολυποδα.

Την Παρασκευη τον προεγχειρητικο ελεγχο και το Σαββατο το χειρουργειο. Βγαινεις εξω σε λιγες ωρες. Λιγο αιματακι...και πονους περιοδου εχεις μετα! Πινω και αντιβιωση για 4 μερες συνολικα.

 

Καλη επιτυχια!

Link to comment
Share on other sites

κορίτσι περαστικά και να'ναι το τελευταίο. Μερικές ερωτήσεις : Η ηλικία σου? Εχεις παιδιά ? Πόσα cm ήταν ? Με μίσχο (δηλαδή τρεφόταν ?) Είχες ενδιάμεσες αιμορραγίες ανάμεσα στους κύκλους σου ? Πήρες και 2η γνώμη ? Με νάρκωση? Πόσο διάρκησε το χειρουργείο ? Μετά τι ποσότητα αίμα είχες ? Μου είπαν ότι μπορεί να ξαναβγεί . Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι 37χρν, εχω ενα παιδι και προσπαθω για δευτερο.

Πηρα περισσοτερες απο μια γνωμες και μου ειπαν να τον αφαιρεσω.

Δεν ειχα αιμορραγιες αλλα λογω επιδιωξης εγκυμοσυνης μου συσταθηκε να τον αφαιρεσω.

Το χειρουργειο δεν κραταει πολυ...Μπηκα χειρουργειο, μου συστηθηκε η αναισθησιολογος και εχασα επαφη....ξυπνησα και προσπαθουσα να συνελθω απο μεθη/ ναρκωση και να με μεταφερουν σε δωματιο. Κανα 2ωρο το ολο θεμα νομιζω.

Διαστασεις δεν θυμαμαι, αλλα ηταν στην μεση της ενδομητρικης κοιλοτητας...

Link to comment
Share on other sites

και εγώ εχω αφαιρεσει πολυποδα ειναι απλό

με υστεροσκοπηση και μεθη και σε 20 λεπτα ξυπνησα ελαφρώς ζαλισμένη

δεν πονούσα καθόλου και ειχα λίγο αιμα κανα δυο μερούλες ολα οκ ευτυχώς

τωρα ειμαι εγκυος και ανυπομονώ να κρατησω το μπεμπακι μου αγκαλίτσα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

κοριτσια καλημερα! εγω εχω ενα ενδομητριο ΓΕΜΑΤΟ πολυποδες..μιλαμε για ΧΙΛΙΑΔΕΣ πολυποδες, ετσι μου ειπε ο γιατρος μου. δεν εχει ξαναδει τετοια περιπτωση λεει..

Κ τωρα ψαχνω να βρω καποιον να εχει παρομοια εμπειρια. Δεν ξερω απο που να αρχισω για να παρω γνωμες. Μηπως γνωριζετε να μου συστησετε καποιον? Θα σας ημουν ευγνωμων.....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
κοριτσια καλημερα! εγω εχω ενα ενδομητριο ΓΕΜΑΤΟ πολυποδες..μιλαμε για ΧΙΛΙΑΔΕΣ πολυποδες, ετσι μου ειπε ο γιατρος μου. δεν εχει ξαναδει τετοια περιπτωση λεει..

Κ τωρα ψαχνω να βρω καποιον να εχει παρομοια εμπειρια. Δεν ξερω απο που να αρχισω για να παρω γνωμες. Μηπως γνωριζετε να μου συστησετε καποιον? Θα σας ημουν ευγνωμων.....

Ελπιζω ο γιατρός σου να μη σε τρομαξε γιατι υπάρχουν τροποι και τροποι για να πεις κατι..

Να μην αγχωνεσαι ολα αντιμετωπιζονται.

Εαν θελεις μια ακόμη γνωμη το όνομα του γιατρου είναι χαρης χινιαδης και τα υπόλοιπα στοιχεία μπορείς να τα βρεις στο Internet.

Link to comment
Share on other sites

και εγώ εχω αφαιρεσει πολυποδα ειναι απλό

με υστεροσκοπηση και μεθη και σε 20 λεπτα ξυπνησα ελαφρώς ζαλισμένη

δεν πονούσα καθόλου και ειχα λίγο αιμα κανα δυο μερούλες ολα οκ ευτυχώς

τωρα ειμαι εγκυος και ανυπομονώ να κρατησω το μπεμπακι μου αγκαλίτσα

Συγχαρητήρια..

Μετά από πόσο καιρό εμεινες εγκυος?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...