Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΙ ΠΟΥ ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΝΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΑΤΤΙΚΟ


Recommended Posts

Ο Μπαταλιας ειναι ενας χοντρουλης? Αν ειναι αυτος, ξεγεννουσε μια κοπελα στο διπλανο δωματιο που ουρλιαζε απο τους πονους σε τετοιο βαθμο που εβαλα και εγω τα κλαμματα :shock:

 

Ο αντρας της εξω μιλησε με τον δικο μου και δεν ηταν ευχαριστημενος με τον γιατρο...

binvp2.png ZVLBp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 298
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ευχαριστώ για την απάντηση.έχω ραντεβού με έναν άλλο γιατρό τελικά εκτός Αττικού.Θα δούμε τι θα πει και αυτός.Συνεργάζεται με το Αρεταίειο αλλά και με ιδιωτικά( Λητώ και Μητέρα ).Τι ξέρετε για το Λητώ?

Link to comment
Share on other sites

exei tosoys kaloys giatrys dto attiko kai einai adiko na mhn pas ekei an thes eksetias enos.pantos gia to lito exw akoysei kala logia alla mporeis na to psakseis kai se ala post.to aretaieio exw akousei ta xirotera ...akoma kai gia pontikia ....den exw paei ti na pw.pantos xthes pou piga sto attiko gia ton uperixo mou ton ekane enas katapliktikos giatros kontouli gerakos me moystaki ...eixai polu xioumor kai htan polu eudiathetos den kserw onoma alla mou arese polu.

ylSkp1.pngrwLVp1.png
Link to comment
Share on other sites

Ο Μπατάλιας είπε πως το Αττικό έχει πρόβλημα και πως τους έχουν πάρει τα μηχανήματα των υπερήχων λόγω στάσεων εργασίας.Εγώ πάντως την Δευτέρα έχω ραντεβού για αυχενική διαφάνεια ενώ μου είχε πει να την κάνω σε ιδιωτικό κέντρο.

Έχει αρχίσει και με νευριάζει οάνθρωπος!

Εγώ όπως και η sylvienn78 έχουμε τον ίδιο γιατρό από το Αττικό.

Όπως έχω καταλάβει η sylvienn78 είναι ευχαριστημένη.

Όσο για μένα ευχαριστώ που βρέθηκε στο δρόμο μου.

Και θα συμφωνήσω με την AFRODITH απόλυτα όμως.

exei tosoys kaloys giatrys dto attiko kai einai adiko na mhn pas ekei an thes eksetias enos.pantos gia to lito exw akoysei kala logia alla mporeis na to psakseis kai se ala post.to aretaieio exw akousei ta xirotera ...akoma kai gia pontikia ....den exw paei ti na pw.pantos xthes pou piga sto attiko gia ton uperixo mou ton ekane enas katapliktikos giatros kontouli gerakos me moystaki ...eixai polu xioumor kai htan polu eudiathetos den kserw onoma alla mou arese polu.

Αυτός ο κυριούλης με το μουστάκι πραγματικά μου άρεσε κι εμένα πολύ! :lol:

Κωνσταντίνος 30-03-2004

Χριστίνα-Λαμπρινή 7-11-2008

 

Link to comment
Share on other sites

Οντως ειμαι πολυ ευχαριστημενη με τον Χρελια :wink:

 

ΛΕΝΑΝΕΚ, τελικα ο χοντρουλης ειναι ο Μπαταλιας η τον μπερδεψα με αλλον?

 

Και οπως εχω πει κι αλλου, ολοι οι γιατροι την ωρα της γεννας ειναι παρα πολυ καλοι! Σου μιλανε πολυ καλα και σε προσεχουν πολυ αλλα και το νοσοκομειο ειναι καινουργιο και πεντακαθαρο.

binvp2.png ZVLBp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΛΕΝΑΝΕΚ, τελικα ο χοντρουλης ειναι ο Μπαταλιας η τον μπερδεψα με αλλον?

 

 

Καλέ γιατί λέμε χοντρούλης?

Ε λοιπόν ο ποιο χοντρός και στρογγυλός εκεί είναι ο Μπατάλιας.

Μοιάζει και στη μανούλα μου το ατιμούτσικο :lol::lol:

Κωνσταντίνος 30-03-2004

Χριστίνα-Λαμπρινή 7-11-2008

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!! Πήγα την περασμένη εβδομάδα και βρήκα τον κ. Μπουρνά. Μου φάνηκε πάρα πολύ καλός και αυτός και η μαία του. Με κράτησε στο ραντεβού πάνω από μισή ώρα και μου εξήγησε ότι απορίες είχα. Πολύ άνετος και φιλικός. Από αυτούς που περίμεναν έξω άκουσα τα καλύτερα... Το μόνο που με χάλασε είναι ότι μου είπε να μην το πολυδιαφημίζω γιατί δεν τους παίρνει και για πολλές γέννες εξαιτίας της έλλειψης προσωπικού. Απλά μου έδωσε την εντύπωση ότι το έχουν κάνει σαν κλινική τους. Γενικότερα πολύ καθαρά και ήσυχα...

kEF5p3.png
Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα ο Μπαταλιας με παρακολουθει. Μου τον συνεστησε ο Σαλαμαλεκης (ο Διευθυντης της γυναικολογικης του Αττικου). Γεννησα με καισαρικη και την επόμενη μέρα ήταν σαν να μην είχα περάσει από χειρουργειο. Γενικα μειναμε πολυ ευχαριστημενοι, γιατι ειχαμε και αρκετα προβληματα και τον ενοχλουσαμε συχνα...

Και τωρα που ειχα μια παλινδρομη πάλι με προσεξε. Μπορει να ειναι λίγο απόμακρος αλλά νομίζω ότι είναι πολύ καλός χειρουργός...

tndLp2.png

FgHKp2.png

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη για την καθυστερηση αλλα δεν ειχα δικτυο αρκετες μερες τώρα. Μπαταλιας Λαμπρος λέγεται. Ελ. Βενιζελου 113. Εγω κινητο του εχω, αλλα ας μην το γραψω δημοσια. Αν ενδιαφερεστε να στειλω πμ.

tndLp2.png

FgHKp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας,

αν μπορείτε επιλέξτε κάποιο απο τα θέματα που βρίσκονται εδώ και ξαναδημοσιεύστε την ερώτησή σας σε κάποιο απο αυτά τα θέματα.

 

Γενικές πληροφορίες

http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?t=5240

http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?t=5577

Ικα και δωμάτιο νοσοκομειου

http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?t=4639

Παιδίατρος στο Αττικό

http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?t=2134&start=0

 

το θέμα κλειδώνεται για να συνεχιστεί η συζήτηση σε κάποιο απο τα υπάρχοντα θέματα.

 

Παρακαλούμε πριν την δημοσιευση νέων θεμάτων αναζητήστε την ύπαρξη ίδιων θεμάτων στην παρούσα ή στις προηγουμενες σελίδες της κατηγορίας

 

Με το να είναι συγκεντρωμένες οι δημοσιεύσεις ερωταπαντήσεων ίδιας θεματολογίας, βοηθάτε τα επόμενα μέλη/αναγνώστες στο να βρούν όλες τις πληροφορίες μαζεμένες και με μεγαλύτερη ευκολία.

Βοηθήστε στη διατήρηση της λειτουργικότητας του forum κάνοντας χρήση της αναζήτησης & αναφοράς.  Αν παρατηρήσετε κάποια δημοσίευση που θεωρείτε περίεργη επιθετική ή ενάντια στους κανόνες κάντε αναφορά δημοσίευσης  Οδηγίες για το πως γίνεται η αναφορά δείτε εδώ   Ευχαριστούμε

Ακολουθήστε μας και στο Instagram:

follow_insta.png.f136a60ab3d6a108659752cf6fcc0a5a.pngfollow_cafe.jpg.0bc77dbbb8cab70c6c8919c95cac08b8.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γεια σας κορίτσια.

 

θα ήθελα όσες απο έσας έχουν γεννήσει ή παρακολουθούνται απο γιατρό στο Αττικό να μου δώσει κάποιες πληροφορίες γιατί θα τρελαθώ.

Είμαι στην 17η εβδομάδα και μου πρότειναν τον Μπουρνά & τον Χρέλια, αν γνωρίζετε κάτι θα ήθελα να με βοηθήσετε αν δεν σας κάνει κόπος. :?

.pngeNortjK1UjK2NDO0ULIGXDASzgKn58.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκι καλησπέρα,

 

πρώτ'απ'όλα σου εύχομαι να σου πάνε ολα καλά στην εγκυμοσύνη σου, αλήθεια ειναι το πρώτο σου μωρούλι; Έγω είμαι στην 22 εβδομάδα και περιμένω μια πριγκιπισσουλα, το πρώτο μας.

 

Ο γιατρός μου είναι ο Χρέλιας και πρέπει να σου πω οτι είμαι πολυ ευχαριστημένη μαζί του. Μου τον σύστησαν μολις εμεινα έγκυος 2 συγγενείς που είχαν γεννησει μαζί του στο Αττικό με τα καλύτερα λογια και μπορώ να πώ οτι μέχρι στιγμής κι εγώ την ιδια εντύπωση έχω σχηματίσει. Είναι πολυ επεξηγηματικός αλλα με απλο τρόπο, χωρίς να σε αγχώνει (που ήταν το δικό μου πρόβλημα καθώς είχα μια βιοχημική εγκυμοσυνη το περασμένο Πασχα και μέχρι να δουμε οτι ολα ειναι καλα ήμουν στην τσίτα) και σε κάνει να αισθάνεσαι άνετα να ρωτάς το κάθετι που σε απασχολεί.

Όλους τους υπέρηχους που χρειάζεται τους κανεις στο Αττικό (αυχενική -που εχεις ήδη κανει φανταζομαι, εναν ενδιαμεσο που σου προτείνουν απο το νοσοκομειο για την αναπτυξη του εμβρύου και τη Β' επιπέδου )και έχει και στο ιατρείο υπέρηχο για να βλέπει το μωράκι οταν πηγαίνεις.

 

Για οτιδήποτε θελήσεις αν τελικά αποφασίσεις στείλε μου πμ να σου δώσω και στοιχεία (τηλ και διεύθυνση του ιατρείου). Θα χαρώ να τα λέμε και αν μπορω να βοηθήσω.

 

Καλο σου απογευμα

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...
Γεια σας κορίτσια.

 

θα ήθελα όσες απο έσας έχουν γεννήσει ή παρακολουθούνται απο γιατρό στο Αττικό να μου δώσει κάποιες πληροφορίες γιατί θα τρελαθώ.

Είμαι στην 17η εβδομάδα και μου πρότειναν τον Μπουρνά & τον Χρέλια, αν γνωρίζετε κάτι θα ήθελα να με βοηθήσετε αν δεν σας κάνει κόπος. :?

 

Μαράκι εγώ είμαι στην 21η εβδομάδα και σχεδόν από την αρχή της εγκυμοσύνης μου βλέπω τον κ. Μπουρνά. Είναι κατά τη γνώμη μου καταπληκτικός γιατρός... Αυτό όμως που μου αρέσει περισσότερο είναι η μαία του. Είναι πολύ φιλική κ γενικά είναι αρκετά χύμα. Μπορείς και μιλήσεις μαζί της για οποιαδήποτε απορία σου κ να την πάρεις τηλ. ανά πάσα στιγμή. Εμένα βέβαια για τις πολύ σημαντικές εξετάσεις -αυχενική διαφάνεια, β επιπέδου- με έστειλε σε γνωστό του με μηχανήματα τελευταίας τεχνολογίας που σου γράφει τον υπέρηχο σε dvd και στο δείχνει και τρισδιάστατα... Καταπληκτικό!!! Αν χρειαστείς κάτι στείλε... Φιλιά :P

kEF5p3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Ξέρει κανένας μαιευτήρα στο Αττικό νοσοκομείο???????

Please πείτε μου γιατί την άλλη εβδομάδα πρέπει να κάνω αυχενική διαφάνεια και μόλις άφησα τον γυναικολόγο μου. Πρέπει να βρώ κάποιον οπωσδήποτε αλλά να έχει δυνατό το ανθρώπινο στοιχείο στον χαρακτήρα του. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Ο Σαλαμαλέκης αν δεν κάνω λάθος, γνωρίζεται πολύ καλά με τον κ. Χασιάκο. Αν τελικά το διασταυρώσεις ή αν εγώ μπορέσω να το εξακριβώσω, και αν τελικά τον συναντήσεις, πές του ότι μια φίλη σου έχει γιατρό τον κ. Χασιάκο.

Η ΣΤΙΓΜΗ ΤΗΣ ΓΕΝΝΗΣΗΣ ΣΑΣ, Η ΖΩΗ ΜΟΥ ΟΛΗ!!!!

 

Link to comment
Share on other sites

Ο Σαλαμαλεκης ειναι διευθυντης εκει δεν ξερω αν κανει τοκετους. Εγω παντως εχω τον Μπαταλια που ξεγεννα εκει και εχει ιατρειο στην Ηλιουπολη και μου ειχαν συστησει και τον Χρελια που θεωρειται πολυ καλος και εχει ιατρειο στους Αμπελοκηπους.

kEnBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ο Σαλαμαλέκης είναι πράγματι γνωστός του, αν όχι φίλος, με τον κ. Χασιάκο. Είναι αρκετά καλός γιατρός και μεταξύ μας, πολύ γοητευτικός!

Η ΣΤΙΓΜΗ ΤΗΣ ΓΕΝΝΗΣΗΣ ΣΑΣ, Η ΖΩΗ ΜΟΥ ΟΛΗ!!!!

 

Link to comment
Share on other sites

Ο Σαλαμαλεκης, ειναι ο διευθυντης και δεν κανει τοκετους. Υπαρχει ομως νομιζω και ο γιος του, αλλα δεν ξερω αν ειναι ειδικευομενος ή επιμελητης. Παντως κι εγω τον Μπαταλια εχω και ειμαι ευχαριστημενη.

tndLp2.png

FgHKp2.png

Link to comment
Share on other sites

ΕΓΩ ΠΗΓΑ ΣΤΟΝ ΜΠΑΤΑΛΙΑ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΜΙΑ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΓΙΑΤΙ ΕΠΕΜΕΝΕ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΩ ΣΤΟ ΙΑΤΡΕΙΟ ΤΟΥ (ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ) ΑΝ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΙΧΑ ΠΕΙ ΠΩΣ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΩ ΣΤΟ ΑΤΤΙΚΟΝ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΔΙΠΛΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ.ΜΕΤΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΥΠΕΡΗΧΟΥΣ ΣΕ ΕΝΑ ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΤΟ ΑΤΤΙΚΟΝ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΕ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ, Ο ΟΠΟΙΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΡΓΑΖΕΤΑΙ ΑΚΟΜΗ ΣΤΟ ΑΤΤΙΚΟΝ ΕΝΩ Ο ΜΠΑΤΑΛΙΑΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΕΧΕΙ ΦΥΓΕΙ.

ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΨΕΜΑΤΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΗΓΑ.

ΠΑΝΤΩΣ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΣΑ ΣΤΟΝ ΑΤΤΙΚΟΝ ΕΝΩ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΟΥΣ ΥΠΕΡΗΧΟΥΣ ΕΙΧΕ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΤΟΝ ΧΡΕΛΙΑ ΚΑΙ ΛΕΕΙ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ.

Ο ΣΑΛΑΜΑΛΕΚΗΣ ΑΝΑΛΑΜΒΑΝΕΙ ΕΠΙΛΕΚΤΙΚΑ ΤΟΚΕΤΟΥΣ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙΣ ΣΤΟ ΙΑΤΡΕΙΟ ΤΟΥ ΓΙΑ ΜΗΝΙΑΙΑ ΕΞΕΤΑΣΗ.ΓΝΩΡΙΣΑ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΔΙΔΥΜΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΙΧΕ ΞΕΓΕΝΝΗΣΕΙ ΣΤΑ 2 ΠΡΩΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΗΣ ΟΤΑΝ ΗΤΑΝ ΑΚΟΜΗ ΣΤΟ ΑΡΕΤΑΙΕΙΟ.ΑΥΤΗ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΑΝΑΛΑΜΒΑΝΕΙ ΕΓΚΥΜΟΝΟΥΣΕΣ ΜΕΣΩ ΓΝΩΣΤΩΝ.

ΑΥΤΑ,ΑΝΤΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...