Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΙ ΠΟΥ ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΝΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΑΤΤΙΚΟ


Recommended Posts

Ναι Λενάκι πόσο κόστισαν και είναι αποκλειστικά δικά σας ή τα δωρίσατε;

Τα βλαστοκύταρρα πήγαν σε τράπεζα για χρήση από οποιονδήποτε τα έχει ανάγκη και δεν κοστίζουν τίποτα.Ταυτόχρονα μπαινεις όμως κι εσύ ώστε αν χρειαστείς από αλλόν να πάρεις.

Ο ομφάλιος λόρος κρατείτε 18-20 χρόνια αποκλειστικά για σένα και κοστίζει 1190 €.Αυτό με τον ομφάλιο λόρο δεν το κάνουν καθόλου οι ιδ.τράπεζες.

Υπάρχουν πολλά ακόμη που δεν ξέρετε και που κι εγώ δεν ήξερα γι αυτό κάθε μέρα 11-1 υπάρχουν σεμινάρια στο κρατικό αυτό οργανισμό όπου σε ενημερώνουν για κάθε σου απορία.Στο τέλος εσύ επιλέγεις ότι σε συμφέρει καλύτερα.

Η ενημέρωση πληροφοριακά δεν μοιάζει στο στυλ τώρα πουλάω και θα πουλήσω οπωσδήποτε.Δεν έχουν κανένα λόγο άλλωστε."Το μαγαζί δεν είναι δικό τους". :):wink:

Κωνσταντίνος 30-03-2004

Χριστίνα-Λαμπρινή 7-11-2008

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 298
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ευχομαι όλα να σου πάνε καλά και σύντομα να έχεις στην αγκαλιά σου το μωράκι σου.

Για το Αττικόν θέλω και εγώ να μάθω πληροφορίες γιατί κάτι διάβασα ότι κλείνει κτλ λόγω μεγάλων ελείψεων.Ας ελπίσουμε ότι οι φίλες μας εδώ ξέρουν κάτι παραπάνω από εμάς.

 

Πήρα τηλέφωνο και μου είπαν ότι έχουν απεργίες δηλαδή ότι μπορεί να μην αναλάβουν κάτι μη επείγον. Οι γέννες και οι υπέρηχοι εγκυμοσύνης γίνονται ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ δεν σταματάνε λόγω απεργιών! άντε και με αγχώσατε πρωί πρωί....

 

Κι όμως ίσως έχει κάποια βάση που έλεγες ότι ίσως κλείσει το Αττικόν, διάβασε παρακάτω:

 

http://www.skai.gr/master_story.php?id=100639

 

Κινδυνεύει με λουκέτο το "Αττικόν"

16/11/2008

 

Tο νοσοκομείο δεν μπορεί να λειτουργήσει με ασφάλεια, υπό αυτές τις συνθήκες

Ορατός είναι πλέον ο κίνδυνος να βάλει λουκέτο το μεγαλύτερο Πανεπιστημιακό Νοσοκομείο της χώρας, το "Αττικόν", λόγω έλλειψης προσωπικού.

 

Όπως τονίζει ρεπορτάζ της τηλεόρασης του ΣΚΑΪ, είναι χαρακτηριστικό ότι υπάρχουν 670 κενές οργανικές θέσεις νοσηλευτικού προσωπικού και από τα 14 χειρουργεία λειτουργούν μόνο τα πέντε.

 

Το αδιέξοδο στο οποίο βρίσκεται το "Αττικόν", συνοψίζεται στην επιστολή του καθηγητή Δημήτρη Κρεμαστινού, προέδρου του επιστημονικού συμβουλίου του νοσοκομείου, προς τον πρύτανη του πανεπιστημίου Αθηνών.

 

Ο κ. Κρεμαστινός τονίζει ότι έφυγε κρίσιμος αριθμός νοσηλευτών, με αποτέλεσμα τα βασικά τμήματα του νοσοκομείου να δυσλειτουργούν πλήρως.

 

Οι εργαζόμενοι στο "Αττικόν", έχουν προβεί σε δυναμικές κινητοποιήσεις, αναστέλλοντας την λειτουργία των τακτικών εξωτερικών ιατρείων και των τακτικών χειρουργείων επ'αόριστον.

 

Λουκέτο στο Αττικόν ;

 

Είναι χαρακτηριστικό ότι 32 από τους 36 προϊστάμενους νοσηλευτικών τμημάτων του νοσοκομείου παρουσιάζονται αποφασισμένοι να παραιτηθούν.

 

Αλλά και οι γιατροί επισημαίνουν ότι το νοσοκομείο δεν μπορεί να λειτουργήσει με ασφάλεια, υπό αυτές τις συνθήκες.

 

Σύμφωνα με τον κ. Κρεμαστινό, το αδιέξοδο μπορεί να ανατραπεί μόνο με την άμεση πρόσληψη 100 νοσηλευτών.

 

_____________________________________________________________

Ελπίζω να μη γίνει κάτι τέτοιο γιατί που θα γεννήσω οεο;

Link to comment
Share on other sites

Την έλλειψη προσωπικού την κατάλαβα καλά όταν γέννησα.Κατ'αρχήν απο τα μαθήματα ανώδυνου ψάχναμε με τη μαία πότε να κάνουμε μάθημα αφού ήταν και περίοδος αδειών και δεν έβγαιναν οι βάρδιες.Αλλά και τον Σεπτέμβρη στις 2 που γέννησα να φανταστήτε ότι οι κοπέλες που το πρωί έπλεναν τα μωρά και τους έπαιρναν το αιματάκι από τις φτέρνες το απόγευμα άλλαζαν σεντόνια :o:o:o . Απο το απόγευμα μέχρι το άλλο πρωί ήταν μόνο δύο κοπέλες και για τις λεχώνες και για τις υπολοιπες γυναίκες με διάφορα γυναικολογικά προβλήματα Πραγματικά οι κοπέλες ήταν ΑΞΙΕΣ. Όσο για τα χειρουργία υπήρχαν στη γυναικολογική ΠΟΛΛΑ δωμάτια εξοπλισμένα πλήρως μόνο που δεν υπήρχαν τόσα άτομα για να λειτουργήσουν Ειναι κρίμα γιατι είναι το μοναδικό καινουριο νοσοκομειο με σύχρονα μηχανήματα και πρόκειται να κλείσει ενώ λειτουργούν αλλα όπως το τζάνειο που και βρώμικο ειναι και γενικά επικρατουν άθλιες συνθήκες (όχι στο γυναικολογικό τμήμα αλλά σε όλα τα υπόλοιπα)

Link to comment
Share on other sites

Αν και εχει περασει καιρος και μαλλον θα εχεις βρει αλλα και για οποια αλλη κοπελα θελει ,τον δικο μου τον λενε Μπουρνα Και εγω συστημένη πηγα και μου φανηκε καλος

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τελικά για προσωπικούς μας λόγους αποφασίσαμε χθες με τον άντρα μου ότι θα γεννήσω με τον παλιό μου γιατρό στο Μητέρα.

Σου εύχομαι με το καλό να έρθουν τα παιδάκια σου!

Ελπίζω ο άντρας σου να σε βοήθησε πραγματικά σε αυτή σου την απόφαση.

Εγώ όταν βρέθηκα στην ίδια ακριβώς θέση ο γλυκός μου επαναλάμβανε κάνε ότι αισθάνεσαι εσύ καλύτερα!

Κιεγώ για 7 μήνες πήγαινα σε δύο γυναικολόγους!

Ακριβώς λίγο πριν τρελαθώ με τις απόψεις του καθενός χωριστά,επέλεξα μόνη μου πάντα τον γιατρό στο Αττικό με κύριο γνώμονα όχι το γιατρό αλλά το μαιευτήριο.

Δοξα το Θεο δυο επιστήμονες γιατρούς είχα με πάρα πολύ κόσμο στα ιατρεία τους και καλά λόγια από παντού και για τους δύο.

Το παρακινδυνευμένο για μένα ήταν ότι τελικά

επέλεξα αυτόν που προσωπικά δεν ήξερα τόσο καλά,

ενώ η πρώτη γυναικολόγος με είχε ξεγεννήσει

με ασφάλεια ήδη μία φορά!

Φαντάσου μένος με το μαιευτήριο της(Μητέρα) είχα!!!!

Φυσικά τώρα είμαι πολύ ευχαριστημένη με την επιλογή μου!!!!

Όπως είμαι σίγουρη ότι θα είσαι κι εσύ!!!! :D:D:D:D

Κωνσταντίνος 30-03-2004

Χριστίνα-Λαμπρινή 7-11-2008

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σου έχω στείλει π.μ. μάλλον δεν σου έχει έρθει ακόμη.

 

Σκεφτόμουν αυτή τη φορά να διαλέξω γιατρό με βάσει το μαιευτήριο δηλαδή να πάω στο Αττικόν και μετά να διάλεγα γιατρό. Καταλήξαμε όμως με τον άντρα μου ότι είναι καλύτερο να συνεχίσουμε στον γιατρό που με έχει ήδη ξεγεννήσει και ξέρει το ιστορικό μου και τον εμπιστευόμαστε και εμείς οι ίδιοι πάρα να μπούμε σε διαδικασία να μας γνωρίσει κάποιος καινούργιος. Τόσους μήνες ταλαντευόμουν ανάμεσα στο Αττικό και στο Μητέρα. Επιτέλους κατέληξα.... στο Μητέρα. Έτσι και αλλιώς πόσες φορές θα γεννήσω ακόμη; καμία άλλη αφού μετά τα δίδυμα κλείνει μόνιμα και αμετάκλητα το μαγαζί :lol:

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΘΩ ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΜΕ ΠΟΙΟ ΤΡΟΠΟ ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΝΤΑΙ ΟΙ ΜΑΙΕΥΤΗΡΕΣ ΣΤΟ ΑΤΤΙΚΟ. ΜΙΑ ΓΝΩΣΤΗ ΜΟΥ ΓΕΝΝΗΣΕ ΚΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΤΗΣ ΗΤΑΝ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΣ - ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΔΗΛ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΤΟΥ ΑΤΤΙΚΟΥ. ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΑΣ ΜΕ ΟΠΟΙΟ ΙΔΙΩΤΗ ΓΙΑΤΡΟ ΘΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ???

Link to comment
Share on other sites

Ο δικος μου γιατρος είναι εξωτερικος στο Αττικο (επιστημονικοι συνεργατες λεγονται). Εχει δικο του ιατρειο στην Ηλιουπολη. Αλλα και άλλοι γιατροι, επειδη ειναι πανεπιστημιακοι και δεν ανηκουν στο ΕΣΥ, μπορουν να ιδιωτευουν.Δεν νομιζω όμως ότι μπορεις να πας με οποιοδηποτε γιατρο. Θα πρεπει να έχει καποια συμβαση με το νοσοκομείο.

tndLp2.png

FgHKp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά άκουσα οτι κλείνει για ψάξτε το λίγο.

Γέννησε προχθές μια γνωστή μου και της είπε ο γιατρός οτι στο τσάκ προλαβε....δεν ξέρω περισσότερα δυστυχώς :roll::roll::roll:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ο δικος μου γιατρος είναι εξωτερικος στο Αττικο (επιστημονικοι συνεργατες λεγονται). Εχει δικο του ιατρειο στην Ηλιουπολη. Αλλα και άλλοι γιατροι, επειδη ειναι πανεπιστημιακοι και δεν ανηκουν στο ΕΣΥ, μπορουν να ιδιωτευουν.Δεν νομιζω όμως ότι μπορεις να πας με οποιοδηποτε γιατρο. Θα πρεπει να έχει καποια συμβαση με το νοσοκομείο.

 

Μήπως μπορείς να μου πεις ποιος είναι ο γιατρός σου natasaZ; Είμαι στην αρχή της εγκυμοσύνης και σε αναζήτηση γιατρού. Έψαχνα για το Έλενα, τώρα μου είπαν για το Αττικό και για τον Χρέλια. Μένω όμως Ηλιούπολη, ίσως επισκεφτώ τον δικό σου. Πάντως έτσι όπως πάει μέχρι να βρω γιατρό θα έχω προλάβει να γεννήσω! Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Δεχεται καθε Τεταρτη Το απογευμα πληρωνεις στο νοσοκομειο 60 ?. Το πρωι δεχεται αλλα νομιζω πρεπει να συναινοηθεις με εκεινον δεν ξερω σιγουρα. Δεν εχει δικο του ιατρειο Ειναι και το απογευμα στο αττικο. Για να κλεισεις ραντεβου παιρνεις το 1535

Βλαστοκυτταρα κρατησα σε μια ιδιωτικη εταιρεια και κοστισανε μετα απο συμφωνια για μειωμενη αποδειξη 1450? .Το κανονικο κοστος ηταν 1750?

Αν θελεις τηλ γιατρου κτλ στειλε στο pm

 

Καλησπέρα είναι εύκολο να μου στείλεις πμ με τα στοιχεία του γιατρού και μερικές πληροφορίες που πιστεύεις θα μου φανούν χρήσιμες??

Ευχαριστώ!!

kEF5p3.png
Link to comment
Share on other sites

:P Γειά σας κορίτσια, είμαι νέα στο forum, θα ήθελα να σας ρωτήσω εάν ξέρετε τον ιατρό κο Χρέλια που είναι στο Αττικό.

Είμαι 7 εβδομάδων και ψάχνω γιατρό σε δημόσιο νοσοκομείο. Το πρώτο παιδί το γέννησα στο Μητέρα, αλλά για λόγους οικονομικούς ψάχνω σε δημόσιο νοσοκομείο. :?::?:

 

Σας ευχαριστώ για την βοήθειά σας!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Έχω μπερδευτεί τόσο με γιατρούς και νοσοκομεία....Για τον Μπουρνά υπάρχουν διαφορετικές απόψεις.Μία φίλη μου μού είπε πως πέρυσι έσπασε τον γοφό ενός νεογέννητου την ώρα της γέννησης και άλλη μου είπε πως είναι θεός στην ειδικότητα του γιατί την ξεγέννησε φυσιολογικά σε πολύ δύσκολη γέννα, απλώς δεν είναι της επικοινωνίας.Εγώ πήγα στον Μπατάλια αλλά έκανα 3 ώρες με το αυτοκίνητο από Περιστέρι στην Ηλιούπολη και του είπα πως δεν είμαι διατεθειμένη να το κάνω κάθε μήνα ενώ το Αττικό είναι δίπλα στο σπίτι μου.

Ο Μπατάλιας είπε πως το Αττικό έχει πρόβλημα και πως τους έχουν πάρει τα μηχανήματα των υπερήχων λόγω στάσεων εργασίας.Εγώ πάντως την Δευτέρα έχω ραντεβού για αυχενική διαφάνεια ενώ μου είχε πει να την κάνω σε ιδιωτικό κέντρο.

Link to comment
Share on other sites

shnonomath me anxoses .pira tora thlefono kai mou eipane oti litourgei kanonika ,exw kai egw aurio uperixo dopler kai ta eida ola.pantos egw toso kairo tora pou paw ekei den antimetopisa kanena problhma kai oloi tous einai poloi kaloi.auto pou me apasxolei perissotero einai kata thn paramonh mas ekei afou gennhsoume ti ginete me to episkeptirio kai an mporoume na exoume kapoion diko mas konta mas .an kserei kamia as mas pei giati exw akousei pola xaza oti den afinoun kanenan mazi me thn kopela sto dwmatio kai epitrepoun mono 2 wres kathe mera na se episkeutei kapoios.

ylSkp1.pngrwLVp1.png
Link to comment
Share on other sites

AFRODITH

Πραγματικά το επισκεπτήριο είναι αυστηρό,αλλά δικαιούσαι να έχεις κοντά σου ένα άτομο 24 ώρες.

Είχαμε κι ένα αστείο επεισόδιο.Από τον υπερβάλλοντα ζήλο της μία security επειδή ο διπλανός μας δεν έβγενε έξω που είχαν πει, του είπαν πως θα βγει και θα επιστρέψει μία ώρα μετά από όλους τους άλλους!!

Πετάχτηκα και της είπα: Μήπως να γράψει εκατό φορές "δεν θα το ξανακάνω"?

Κατά τα άλλα μην αγχώνεσε όλα καλά θα πάνε κι εσύ λόγω του ότι θα έχεις συνέχεια το μπεμπάκι σου δίπλα κοίτα να κολλήσετε μεταξύ σας κι όταν επιστρέψετε σπίτι να είσαστε ήδη αυτοκολλητάκια.Όλα καλά στο Αττικό!!! :D:lol:

 

ΑΦΡΟΔΙΤΑΚΙ

Κι εγώ θα μπορούσα να έχω το Μπατάλια γιατρό αλλά για άσχετους λόγους δεν τον είχα.Η αλήθεια είναι ότι στην παραμονή μου στο Αττικό πιο πολύ με απασχόλησε (αρνητικά) ο Μπατάλιας παρά οτιδήποτε άλλο.Εγώ δεν είχα καμμιά σχέση με τον άνθρωπο αλλά άλλες κοπέλες που΄τον είχαν γιατρό.....Μπορεί να είμαι και λάθος γιατί όταν τον γνώρισα το 2006 εγώ μου είχε κάνει καλή εντύπωση.Τοτε...

Κωνσταντίνος 30-03-2004

Χριστίνα-Λαμπρινή 7-11-2008

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...