Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΙ ΠΟΥ ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΝΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΑΤΤΙΚΟ


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 298
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κορίτσια καλημέρα

 

θα ήθελα τη βοήθειά σας αν και δεν είμαι ακόμα έγκυος. θέλω να γεννήσω στο αττικό και απ' ότι διάβασα γράφετε τα καλύτερα. θα ήταν εύκολο να μου στείλετε πμ με τα στοιχεία των γυναικόλών σας? σκέφτομαι να πάω σε μερικούς από τώρα για αν δω ποιος μου κάνει και να αποφασίσσω. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Σου έστειλα π.μ!;)

n0tup2.png και θηλάζουμε!!!:D

 

06.02.2011 Ήρθες καρδιά μου...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

αγαπητη ΜΑΡΙΑ82 θα ήθελα να σε ρωτησω για το γιατρο σου τον Μπουρνα. Ξερεις ποσα παιρνει για γεννα; εχει στανταρ αμοιβη; ειτε καισαρικη ειτε φυσιολογικα; αν δεν μπορεις να μου απαντησεις αμεσα στειλε πμ. ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια πειτε μου ο,τι γνωριζετε για Αττικο.... Εχω Π.Η.Τ. 31/12/10 και θελω να ξερω καταρχας αν μπορει να μπει στον τοκετο ο αντρας μου και αν μπορει να ειναι αυτος συνοδος μου στο δωματιο και να μεινει διπλα μου το πρωτο ή αλλο 24ωρο; Τα μωρακια ξερω οτι τα εχεις διπλα σου συνεχεια, τα ταϊζες, τα αλλαζεις κ.α. Οσον αφορα το μπανακι τους ας πουμε, σου δειχνουν και το κανεις εσυ καθε φορα κι αν ναι, που; Επισκεπτηριο ποτε εχει; Ποσες μερες καθεσαι στο νοσοκομειο; Τι σου παρεχουν απ'το νοσοκομειο ως υλικο, πχ. πανες- σερβιετες, πυτζαμακια μωρου κ.α. για να ξερω τι να παρω μαζι μου. Οσον αφορα το θηλασμο, η μαια ειναι διαθεσιμη οποτε τη χρειαστεις και οταν βγεις απο το νοσοκομειο για βοηθεια απο τηλεφωνου; Ευχαριστω πολυ!

 

 

chriscat8 καλησπέρα! Με το καλό το μωρό σου!!!

Μπορείς να μου συστήσεις κάποιον γιατρό στο Αττικό μήπως? Εγώ είμαι στη 13η εβδομάδα και έκλεισα το πρώτο ραντεβού μου εκεί για τις 20/09 έτσι στα τυφλά. Αν μπορούσες να με βοηθήσεις κάπως... Η όποια άλλη κοπέλα γνωρίζει κάτι. Λεφτά όπως καταλαβαίνετε γιοκ!

:wink:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια πειτε μου ο,τι γνωριζετε για Αττικο.... Εχω Π.Η.Τ. 31/12/10 και θελω να ξερω καταρχας αν μπορει να μπει στον τοκετο ο αντρας μου και αν μπορει να ειναι αυτος συνοδος μου στο δωματιο και να μεινει διπλα μου το πρωτο ή αλλο 24ωρο; Τα μωρακια ξερω οτι τα εχεις διπλα σου συνεχεια, τα ταϊζες, τα αλλαζεις κ.α. Οσον αφορα το μπανακι τους ας πουμε, σου δειχνουν και το κανεις εσυ καθε φορα κι αν ναι, που; Επισκεπτηριο ποτε εχει; Ποσες μερες καθεσαι στο νοσοκομειο; Τι σου παρεχουν απ'το νοσοκομειο ως υλικο, πχ. πανες- σερβιετες, πυτζαμακια μωρου κ.α. για να ξερω τι να παρω μαζι μου. Οσον αφορα το θηλασμο, η μαια ειναι διαθεσιμη οποτε τη χρειαστεις και οταν βγεις απο το νοσοκομειο για βοηθεια απο τηλεφωνου; Ευχαριστω πολυ!

 

 

chriscat8 καλησπέρα! Με το καλό το μωρό σου!!!

Μπορείς να μου συστήσεις κάποιον γιατρό στο Αττικό μήπως? Εγώ είμαι στη 13η εβδομάδα και έκλεισα το πρώτο ραντεβού μου εκεί για τις 20/09 έτσι στα τυφλά. Αν μπορούσες να με βοηθήσεις κάπως... Η όποια άλλη κοπέλα γνωρίζει κάτι. Λεφτά όπως καταλαβαίνετε γιοκ!

:wink:

Link to comment
Share on other sites

Σε καταλαβαινω, το οικονομικο ειναι ενας απο τους λογους που επελεξα το Αττικο. Η γυναικολογος μου φευγει απο το Αττικο και ψαχνω και εγω. Οταν μαθω κατι νεο θα σε ενημερωσω. Ως τωρα εχω διαβασει σε φορουμ ονοματα οπως Χρελιας, Γραψας, Σαλλουμ και Μπουρνας. Το κακο ειναι πως φευγουν τουλαχιστον 4 καλοι γυναικολογοι...

Link to comment
Share on other sites

Σε καταλαβαινω, το οικονομικο ειναι ενας απο τους λογους που επελεξα το Αττικο. Η γυναικολογος μου φευγει απο το Αττικο και ψαχνω και εγω. Οταν μαθω κατι νεο θα σε ενημερωσω. Ως τωρα εχω διαβασει σε φορουμ ονοματα οπως Χρελιας, Γραψας, Σαλλουμ και Μπουρνας. Το κακο ειναι πως φευγουν τουλαχιστον 4 καλοι γυναικολογοι...

 

 

Σ'ευχαριστώ πολύ chriscat8! Γιατί φεύγουν άραγε? Στείλε μου ότι στοιχεία μπορείς σε παρακαλώ γιατί πρέπει να αποφασίσω τι θα κάνω τελικά. Η Δευτέρα είναι κοντά, οπότε θα πάω και στο Αττικό να δω τι γίνετε.

:confused::confused::confused:

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ πολύ chriscat8! Γιατί φεύγουν άραγε? Στείλε μου ότι στοιχεία μπορείς σε παρακαλώ γιατί πρέπει να αποφασίσω τι θα κάνω τελικά. Η Δευτέρα είναι κοντά, οπότε θα πάω και στο Αττικό να δω τι γίνετε.

:confused::confused::confused:

 

Καλημέρα,

 

εγώ είμαι στην 15η εβδομάδα και με παρακαλουθεί ο Χρέλιας. Με τον οποίο είμαι πολύ ευχαριστημένη. Επίσης, γνωστός μου μέσα από το νοσοκομείο μου είπε ότι όλες οι γυναίκες που δουλεύουν στο Αττικό και μένουν έγκυος πάνε σε αυτόν. Κάτι θα ξέρουν μάλλον!

 

Αν θες κάτι ρώτησε με, εγώ εκεί πάω και για τουσ μεγάλους υπέρυχους.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα evib!

Έχω ακούσει γι'αυτόν τον γιατρό αλλά αν μπορείς να μου πεις σε παρακαλώ και κάτι ακόμα:

Σε παρακολουθεί στο Αττικό ή στο ιατρείο του?

Πόσο πάει η επίσκεψη και τι ζητάει για τον τοκετό?

Εγώ είμαι στην 13η εβδομάδα και έχω ακούσει ότι στο Αττικό δεν αναλαμβάνουν πέρα από τον 12ο μήνα. Ξέρεις εσύ κάτι? Σε ζάλισα:oops::oops::oops:

Σ'ευχαριστώ εκ των προτέρων!!! Με το καλό το μωράκι σου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σ'ευχαριστώ πολύ chriscat8! Γιατί φεύγουν άραγε? Στείλε μου ότι στοιχεία μπορείς σε παρακαλώ γιατί πρέπει να αποφασίσω τι θα κάνω τελικά. Η Δευτέρα είναι κοντά, οπότε θα πάω και στο Αττικό να δω τι γίνετε.

:confused::confused::confused:

 

 

Δε φευγουν επειδη το θελουν, δεν τους ανανεωνει τις συμβασεις το Υπουργειο Υγειας επειδη οι πολιτικοι μας δεν εχουν μπει ποτε σε δημοσιο νοσοκομειο να δουν οτι υπαρχει ελλειψη προσωπικου!!!:mad::-x:-x

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Εχθές πήγα τελικά στο πρώτο μου ραντεβού στο Αττικό. Είχα κλείσει μέσω 1535 εντελώς στα τυφλά. Η πρώτη εντύπωση είναι καλή μπορώ να πω. Το σημαντικότερο ήταν ότι δεν είχε καθόλου ουρές. Βάρδια είχε ο Μπατάλιας οπότε με δέχτηκε εκείνος με ένα τσούρμο φοιτητές οι οποίοι πάλευαν να μου πάρουν την πίεση. Είχε πολύ γέλιο! Κατά τ'αλλα δεν με ήξερε ο άνθρωπος αλλά μου φέρθηκε πολύ καλά. Πήρε το ιστορικό μου κανονικά φτιάχνοντάς μου καρτέλα και απάντησε σε όλες τις απορίες μου. Μου είπε ότι πρέπει να πηγαίνω κάθε μήνα και αν θέλω να τον ξαναπετύχω στην εφημερία είναι την Δευτέρα και την Τρίτη οι βάρδιες του. Χωρίς να του ζητήσω να γίνει ο γιατρός μου μού είπε ότι αν έχω κάποια ανάγκη πέρα από τις μηνιαίες επισκέψεις μπορώ να τον πάρω τηλέφωνο. Τι να πω? Είχα πολύ άγχος, τώρα ηρέμισα γιατί είδα ότι το συγκεκριμένο νοσοκομείο δεν υστερεί σε τίποτα στα ιδιωτικά.

Ναι, και είμαι πάνω των 12 εβδομάδων αλλά δεν αποτέλεσε πρόβλημα εφόσον είχα όλες τις εξετάσεις που έπρεπε να έχουν γίνει μέχρι στιγμής και την αυχενική διαφάνεια.

Ένα έχω να πω, τολμήστε να πηγαίνετε στα δημόσια νοσοκομεία, αξίζει! Κακές εμπειρίες υπάρχουν και στα ιδιωτικά.

Link to comment
Share on other sites

Silviamammy το νου σου! Δεν τον ξερω προσωπικα το συγκεκριμενο γυναικολογο αλλα δεν εχω διαβασει καθολου καλα λογια σε φορουμ. Αν τα ξενεβρω θα τα κανω post για να τα διαβασεις...

Link to comment
Share on other sites

Silviamammy το νου σου! Δεν τον ξερω προσωπικα το συγκεκριμενο γυναικολογο αλλα δεν εχω διαβασει καθολου καλα λογια σε φορουμ. Αν τα ξενεβρω θα τα κανω post για να τα διαβασεις...

 

 

chriscat8 καλημέρα!

Σ'ευχαριστώ για την προειδοποίηση! Ότι βρεις ευχαρίστως να το διαβάσω. Πάντως δεν το έδεσα κόμπο ότι θα είναι αυτός ο γιατρός μου. Είμαι στο ψάξιμο ακόμη, αλλά για πρώτη επίσκεψη και με τον μεγάλο φόβο μου όλα πήγαν καλά.

Τι καλά που μπορούμε να μοιραζόμαστε τις απόψεις και τις φοβίες μας,κορίτσια! Σας ευχαριστώ όλες σας!:-)

Link to comment
Share on other sites

Σε ένα από τα ραντεβού που πήγαινα για να με δει ο γιατρός μου,συνάντησα μια κοπέλα και μου είπε ότι ένας γιατρός-ΝΟΜΙΖΩ πως έλεγε για τον Μπατάλια,ζήτησε τα χρήματα του τοκετού ΠΡΙΝ τον τοκετό.Το λέω με κάθε επιφύλαξη αυτό.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλά, να περιμένει αυτός και οποιοσδήποτε άλλος να του δώσω τα λεφτά μπροστά! Δεν υπάρχει περίπτωση! Καλύτερα να γεννήσω με τον εφημερεύον γιατρό και να τα δώσω σ'αυτόν. Ελπίζω να μην φτάσουμε σε τέτοιο σημείο καμιά μας βέβαια! Ότι άλλο γνωρίζετε σας παρακαλώ να το μοιραστείτε εδώ. Παρεμπιπτόντως, μου είπαν καλά λόγια για έναν ποιό νέο γιατρό - Αλεξανδρής λέγετε. Ξέρει καμιά σας κάτι γι'αυτόν από προσωπική εμπειρία?

Link to comment
Share on other sites

Καλά, να περιμένει αυτός και οποιοσδήποτε άλλος να του δώσω τα λεφτά μπροστά! Δεν υπάρχει περίπτωση! Καλύτερα να γεννήσω με τον εφημερεύον γιατρό και να τα δώσω σ'αυτόν. Ελπίζω να μην φτάσουμε σε τέτοιο σημείο καμιά μας βέβαια! Ότι άλλο γνωρίζετε σας παρακαλώ να το μοιραστείτε εδώ. Παρεμπιπτόντως, μου είπαν καλά λόγια για έναν ποιό νέο γιατρό - Αλεξανδρής λέγετε. Ξέρει καμιά σας κάτι γι'αυτόν από προσωπική εμπειρία?

 

Ο Αλεξανδρής υπέγραψε το εξιτήριό μου όταν γέννησα.

Επίσης,στον 8ο μήνα χρειάστηκε να μείνω στο νοσοκομείο για ένα βράδυ προληπτικά επειδή δεν άκουγα το μωρό και ήταν αυτός στην εφημερία,πολύ γλυκός άνθρωπος και πολύ σωστός σαν επιστήμονας.

Αυτή είναι όλη κ όλη η εμπειρία μου μαζί του.

Link to comment
Share on other sites

Ο Αλεξανδρής υπέγραψε το εξιτήριό μου όταν γέννησα.

Επίσης,στον 8ο μήνα χρειάστηκε να μείνω στο νοσοκομείο για ένα βράδυ προληπτικά επειδή δεν άκουγα το μωρό και ήταν αυτός στην εφημερία,πολύ γλυκός άνθρωπος και πολύ σωστός σαν επιστήμονας.

Αυτή είναι όλη κ όλη η εμπειρία μου μαζί του.

 

 

Ευχαριστώ πολύ! Θα ήθελα να τον γνωρίσω αλλά δεν ξέρω ποιές μέρες έχει εκείνος βάρδια όστε να κλείσω το επόμενο ραντεβού στην βάρδιά του.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να πάρεις τηλέφωνο στη γραμματεία της γυναικολογικής να ζητήσεις το τηλέφωνο του γραφείου του ή αν ξέρουν να σου πουν πότε εφημερεύει εκείνος.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να πάρεις τηλέφωνο στη γραμματεία της γυναικολογικής να ζητήσεις το τηλέφωνο του γραφείου του ή αν ξέρουν να σου πουν πότε εφημερεύει εκείνος.

 

 

Αυτό θα κάνω! Ευχαριστώ doraki!:-D

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια δε θελω να σας στενοχωρησω αλλα ο Αλεξανδρης φευγει απο το Αττικο μαζι με τους αλλους γυναικολογους γιατι δεν τους ανανεωνουν τις συμβασεις:?... Επισης εγω δεν εχω και την καλυτερη εντυπωση για το ατομο του καθως δεν ειχε ενημερωσει καν την κολλητη μου (την οποια παρακολουθει) οτι φευγει, εγω της το ειπα, και επιπλεον δεν της εδωσε καν την εναλλακτικη καποιου αλλου γιατρου στο Αττικο αλλα θεωρουσε οτι ειναι υποχρεωμενη να τον ακολουθησει στο ιδιωτικο (στο Ερρικος Ντυναν παει) λες και της τρεχουν τα λεφτα απ'τα μπατζακια. Ασε που καθε φορα που πηγαινε στο ιατρειο απο την αρχη του τον πληρωνε κανονικα και δεν της εχει δωσει ουτε μια αποδειξη!!!:mad: Να προσθεσω πως οταν το εμαθε οτι η φιλεναδα μου ψαχνει για αλλο γυναικολογο, της μιλησε πολυ ασχημα στο τηλεφωνο, την εχεσε κανονικα!!! Απαραδεκτο για επιστημονα του "επιπεδου" του και οτι δε σεβαστηκε την κατασταση της. Σε τελικη εμεις εγκυμονουμε, οχι αυτοι!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλό κι αυτό! Τι άλλες εκπλήξεις μας περιμένουν? Αλλά ξέρετε τι? Με την βοήθεια του θεού και των καλών ανθρώπων (σαν κι εσας) όλα θα πάνε καλά. Ότι είναι δικό μου θα το βρώ!

Link to comment
Share on other sites

Σε ένα από τα ραντεβού που πήγαινα για να με δει ο γιατρός μου,συνάντησα μια κοπέλα και μου είπε ότι ένας γιατρός-ΝΟΜΙΖΩ πως έλεγε για τον Μπατάλια,ζήτησε τα χρήματα του τοκετού ΠΡΙΝ τον τοκετό.Το λέω με κάθε επιφύλαξη αυτό.

 

εγω πάντως που γέννησα με το μπαταλια 2 χρόνια πρίν , γέννησα Σαββατο και τα λεφτά του δώσαμε την Δευτέρα

παντως πριν πάω σ αυτόν μου είχε πει κάποιος οτι είναι πολύυυυυ με τα λεφτά ...αλλα πήγα παρόλα αυτά και βλέπω οτι είναι χαλαρός γενικά ...με ολα!

πως να φανταστείς οτι μπορείς να αγαπήσεις τοοοοσο πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Δεν βρηκα τα post Μπαταλια, μπορει να μην ειχα πολυ δικιο τελικα (μονο οτι ειναι λιγο φραγκοφονιας), βρηκα ομως για τον Πατσουρα...

http://www.mammyland.com/forum/27/13211?start=70

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...