Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ρηξη μητρας


asteroyla

Recommended Posts

Καλησπερα σας εχω ξαναγραψει εδω αλλα οχι για αυτο το θεμα.

Πριν απο περιπου 2 μηνες επρεπε να κανω μια διακοπη κυησης στην 22η βδομαδα λογο το οτι το μωρο μας ειχε μονιρη κοιλια στην καρδια του.

Μπηκαμε λοιπον για την εκτρωση(να σημειωσω οτι εχει γινει στο εξωτερικο κ οχι Ελλαδα)Ειχα 2 προϊγουμενες καισαρικες κ με βαλαν να γεννησω φυσιολογικα.

Η ολη διαδικασια κρατησε περιπου 48 ωρες, μεσα σε αυτες τις ωρες ειχα παθει ρηξη μητρας και δεν το ειχαν καταλαβει.τωρα η ερωτηση μου ειναι η εξης:Μπορεις να ξανακανεις παιδι μετα απο ρηξη μητρς?εδω μου ειπαν να μην ξανα μεινω γιατι μαλλον δεν θα αντεξει η μητρα μου.

H3Otp3.pngfxwfyd91vycpqaes.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα σας εχω ξαναγραψει εδω αλλα οχι για αυτο το θεμα.

Πριν απο περιπου 2 μηνες επρεπε να κανω μια διακοπη κυησης στην 22η βδομαδα λογο το οτι το μωρο μας ειχε μονιρη κοιλια στην καρδια του.

Μπηκαμε λοιπον για την εκτρωση(να σημειωσω οτι εχει γινει στο εξωτερικο κ οχι Ελλαδα)Ειχα 2 προϊγουμενες καισαρικες κ με βαλαν να γεννησω φυσιολογικα.

Η ολη διαδικασια κρατησε περιπου 48 ωρες, μεσα σε αυτες τις ωρες ειχα παθει ρηξη μητρας και δεν το ειχαν καταλαβει.τωρα η ερωτηση μου ειναι η εξης:Μπορεις να ξανακανεις παιδι μετα απο ρηξη μητρς?εδω μου ειπαν να μην ξανα μεινω γιατι μαλλον δεν θα αντεξει η μητρα μου.

 

 

Ακριβως το ιδιο επαθα κ γω.Ρηξη μητρας σε διακοπη κυησης μετα απο 2 καισαρικες.Πηγα σε τρεις γιατρους κ οι δυο με ειπαν οτι ανετα μπορω να κανω κ αλλο παιδι,η τριτη με ειπε με παρα πολυ προσοχη κ θα εντατικη παρακουλουθηση.Τελικα δεν εκανα οχι γιατι δεν γινετε αλλα γιατι δεν θελω,δεν ειμαι ετοιμη ακομη.Τωρα εσενα αφου σε ειπανε να μην κανεις ισως ειναι κατι διαφορετικο.Παντως κ γω με ρηξη ημουν 27ωρες κ δεν το καταλαβανε.

Ο υιός μου:20/03/08 H κόρη μου:17/12/09

Μωράκι μου σε περιμένουμε...25/09/2012

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...