Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Λήψη Τροφοβλάστη (CVS)


Recommended Posts

αχ κοριτσακια μου σας ευχαριστω και μαριαζαντε μην μασας λιγο πονακι για το μωρακι!!μετα θα νιωσεις πολυ υπερηφανη πιστεψε με!!λιζακι σε ευχαριστω αν σας εβλεπα απο κοντα θα σας εσφιγγα στην αγκαλια μου!!

lazxsw9bsj1orr4c.pngospbsw9b4dcgit8c.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


φοβαμαι παρα πολυ γιατι αν και η αυχενικη ηταν καλη,ωστοσο το papp-a εριξε το ποσοστο σε 1 προς 235.περιμενω ενα μηνα τωρα να κανω την αμνιοκεντηση και καταλαβαινεις.....δεν εχω ευχαριστηθει καθολου την εγκυμοσυνη μου.ευτυχως που υπαρχουν και τα κοριτσια στο site και μας εμψυχωνουν λιγο.ας προσπαθησουμε να κανουμε υπομονη

 

dev081pp___.png

Link to comment
Share on other sites

μενα μαρια εδειξε 1:139 για τρισωμια 18 τι πρεπει να κανω???με οριο 1:300!!να παω να φουνταρω??το εχω ηδη νιωσει και δεν θελω να το χασω!!!ξερω κοπελες με ποσοσστο 1:15 και ηταν μια χαρα!!!αυτα να ακουσ γλυκια μου και τπτ αλλο!!

lazxsw9bsj1orr4c.pngospbsw9b4dcgit8c.png

Link to comment
Share on other sites

χαχα!!και εγω μια απο τα ιδια ειμαι!!αλλα ας κανουμε υπομονη!!!και μην καθεσαι πολυ στο σπιτι δεν κανει καλο και μακρυα απο το ιντερνετ μαθαινεις πολλα και δεν ειναι παντα καλο!!!ολα τα παραπανω δεν τα τηρω εγω!!!!!απλα στα λεω να τα βλεπω και εγω!!!

lazxsw9bsj1orr4c.pngospbsw9b4dcgit8c.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ολοι οι δικοι μου ειναι τοσο αισιοδοξοι που νομιζω οτι με κοροιδευουν.ο αντρας μου δεν θελει ουτε να το συζηταμε γιατι θεωρει οτι το μπεμπε μας ειναι μια χαρα.εχει καθησυχαστει απο τα λογια του γιατρου.εγω ομως κλαμα,απογοητευση......αντε να ερθει η Τεταρτη και μετα τα Κ Α Λ Α αποτελεσματα να ηρεμησω.εσυ κοντευεις.ποσων εβδομαδων εισαι.εγω 16

 

dev081pp___.png

Link to comment
Share on other sites

ειμαι 14 εβδομαδων η δολια!!και εμενα τα ιδια λεει ο αντρας μου και δεν πειραζει που περασα την διαδικασια τησ βιοψιας γιατι 8α ειμαστε πολυ πιο καλα για το υπολοιπο τησ κυησης!!και τα λογια του γιατρου τρικαλα οχι απλα καλα αλλα.....ψεματα να πω λιωνω σαν το κερακι τησ λαμπρης....ουφφφφφφφ

lazxsw9bsj1orr4c.pngospbsw9b4dcgit8c.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια το ποσοστα ειναι ποσοστα και το 1 που υπαρχει, ακομα και ενα στις χιλιαδες να ειναι υπαρχει.

Εμενα στο 2ο παιδακι ηταν ¨1 στις 2500 και αρα δεν καναμε τιποτα αλλο γιατι θεωρηθηκε φυσιολογικο και τελικα το μωρο ειχε προβλημα και δυστυχως φτασαμε στο β επιπεδου για να το βρουμε.

Της φιλης μου με ιδιο ποσοστο το μωρο ηταν μια χαρα.

Αλλη γνωστη μου εχει κανει 3 παιδια και στα 3 τα ποσοστα ηταν 1προς 60!!!

Και ηταν και τα 3 παιδια καλα. Απλα ηταν οι ορμονες της που εδιναν τετοια αποτελεσματα.

Σας τα γραφω ολα αυτα για να δειτε κι εσεις και ολες μας οτι ολα ειναι σχετικα και πρεπει να υπαρχει υπομονη.

Και υπαρχει βεβαια και η ψυχρη λογικη, του οτι αν τελικα υπαρχει προβλημα, ειναι μεγαλη τυχη να βρεθει οσο πιο νωρις γινεται.

 

Ψυχραιμια κοριτσια και περιμενουμε τα νεα σας :)

k9Tap3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ευχαριστουμε πολυ.κανω 1 μηνα υπομονη και εχω μελλον μεχρι να βγουνε τα αποτελεσματα.μακαρι να βγουν συντομα

 

Δε χρειαζεται να ευχαριστεις. Εχω περασει και με το καλο και με το κακο τα ιδια και ξερω πως ειναι. Ξερω οτι ειναι δυσκολο να σου συνιστουν ψυχραιμια, οταν τρελαινεσαι, αλλα δεν εχει και νοημα τελικα να τρελαινεσαι χωρις ακομα να υπαρχει λογος.

k9Tap3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια ακομα περιμενω και εγω την απαντηση!δεν μπορω να κανω τπτ απο το να περιμενω!σιγουρα ειναι καλυτερα να ανακαλυψεις νωρις καποια ανωμαλια που μπορει να εχει το μωρο σου αλλα και παλι ειναι δυσκολο...απο οτι καταλαβα κασιανη μου το ξερεις καλυτερα απο μενα!μπορει δηλ να εχεις παραξενα αποτελεσματα λογω ορμονων ??οπως λογω αγχους??ειμαι γενικα νευρικη και αγχωδεις!!μαρια μου ελα να χορεψουμε μαζι το χορο τησ αισιοδοξιας!!

lazxsw9bsj1orr4c.pngospbsw9b4dcgit8c.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια ακομα περιμενω και εγω την απαντηση!δεν μπορω να κανω τπτ απο το να περιμενω!σιγουρα ειναι καλυτερα να ανακαλυψεις νωρις καποια ανωμαλια που μπορει να εχει το μωρο σου αλλα και παλι ειναι δυσκολο...απο οτι καταλαβα κασιανη μου το ξερεις καλυτερα απο μενα!μπορει δηλ να εχεις παραξενα αποτελεσματα λογω ορμονων ??οπως λογω αγχους??ειμαι γενικα νευρικη και αγχωδεις!!μαρια μου ελα να χορεψουμε μαζι το χορο τησ αισιοδοξιας!!

 

Τ αποτελεσματα της τροφοβλαστης θα ειναι τα σιγουρα, ασχετα απο ορμονες κλπ.

Αλλα απο το παπ ει που βγαινουν τα ποσοστα, φυσικα και επηρεαζονται απο τις ορμονες της μητερας γιατι το δικο της αιμα εξεταζεται.

Ετσι της γνωστης μου αυτης εδειχναν και στα 3 της παιδια αυξημενες πιθανοτητες για τρισωμιες και παρ' ολα αυτα και τα 3 μωρα ειναι υγιεστατα.

Φυσικα ομως καθε φορα εμπαινε στην ψυχοφθορα δοκιμασια της αμνιοκεντησης.

k9Tap3.png

Link to comment
Share on other sites

αχ καλη μου κατι ειναι και αυτο στις γκριζες μερες!!!τι να πω??παλι καλα που υπαρχει και η βιοψια και η αμνιοπαρακεντηση και ας ειναι ψυχοφθορες!!αν ισχυει οτι μπορει να ειναι αγορι τοτε εχω συνηθισει να με παιδευουν οι αντρες αλλα παντα ελεγα χαλαλι τους!!!!

lazxsw9bsj1orr4c.pngospbsw9b4dcgit8c.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αχ φιλεναδες τι παιρναμε αλλα χαλαλι τους.2 μερες εμειναν για την αμνιοκεντηση.αχ Παναγια μου τι θα αντιμετωπισω.προσπαθω να ειμαι καλα αλλα το μυαλο στο κακο μονο.αλλα καπου καπου λεω οτι το ζουζουνι μου ειναι μια χαρα.

 

dev081pp___.png

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα θα ειναι το ζουζουνακι σου!!αλλα απλα θελουν τωρα να τραβηξουν τις προσοχες για να εχουμε αδυναμιες μετα!πρεπει να σκεφτομαστε θετικα!!(ακους χριστινα 1,2 με λαμβανεις)

lazxsw9bsj1orr4c.pngospbsw9b4dcgit8c.png

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχαχαχαχα παντως να γεννηθει με το καλο το μπεμπε μου αλλα κουραγιο για αλλο παιδι δεν εχω.δεν περναω παλι τα ιδια.μου αρεσει που ηθελα να κανω τουλαχιστον 3 παιδια.....

 

dev081pp___.png

Link to comment
Share on other sites

Οπως και χωρις να εχεις παιδια ηταν λιγο προωρο να λες οτι θελεις 3, ετσι και τωρα μη βιαζεσαι να το ξεκοψεις.

 

Τα ξεχναει τα δυσαρεστα ο ανθρωπος και προχωραει. Το εχει προβλεψει η ιδια η φυση, αλλιως θα τρελαινομασταν.

 

Εμενα μου πηρανε το μωρο στο τελος του 5ου μηνα και φυσικα σκεφτομουν οτι δε θα το ξανακανω ποτε.

 

Τωρα περιμενω παλι ενα καινουργιο μωρο.

k9Tap3.png

Link to comment
Share on other sites

Πας στον πινακα ελεγχου (επανω αριστερα), επιλεγεις επεξεργασια υπογραφης και σε βγαζει κατευθειαν στο πινακακι (κενο ειναι) που πρεπει να κανεις paste αυτο που εκανες copy.

k9Tap3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...