Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΜΑΘΑΤΕ ΤΟ ΦΥΛΟ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ ΣΑΣ ΚΑΤΑ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ


ΜΑΘΑΤΕ ΤΟ ΦΥΛΟ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ ΣΑΣ ΚΑΤΑ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ;  

1.705

  1. 1. ΜΑΘΑΤΕ ΤΟ ΦΥΛΟ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ ΣΑΣ ΚΑΤΑ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ;



Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • 2 εβδομάδες μετά...

ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΕΜΑΘΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΜΟΥ ΕΙΠΑ'ΝΑ ΕΧΕΙ ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΔΕΧΟΥΜΕΝΟ',ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ ΤΟΥ ΦΥΛΛΟΥ..ΕΠΕΙΤΑ ΣΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΠΟΥ ΜΑΘΑΜΕ ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΕΨΑΜΕ ΤΟ ΦΥΛΛΟ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ ΗΤΑΝ Η ΧΑΡΑ ΑΚΟΜΑ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ..ΜΙΑ ΜΑΝΟΥΛΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΘΕΜΑ ΜΕ ΦΥΛΛΟ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ ΓΙΑΤΙ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΤΗΣ..!! :D

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας parents!

Εγώ πριν 8 χρόνια που γέννησα το γιο μου, το έμαθα στον 3ο μήνα. Τώρα που είμαι και πάλι έγκυος, ο γιατρός μου μου είπε στη 10η εβδομάδα ότι μοιάζει με κοριτσάκι και μου το επιβεβαίωσε στην 17η έβδομη. Σε λίγο που θα κάνω και το Β επιπέδου, θα είμαστε ακόμα πιο σίγουροι. Πάντως η αλήθεια είναι ότι το ένστικτο της μάνας δεν πεφτει έξω... :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

Εμαθα το φυλο στο προηγουμενο υπερυχο στη 17 εβδομαδα!Μου ειπε κατα 95% κοριτσακι!Θ το επιβεβαιωσω την αλλη εβδομαδα στον β επιπεδου.Δεν υπηρχε περιπτωση να κρατηθω!Απο την πρωτη φορα ηθελα να ξερω!

AgLcp3.png?k9ffPx4R
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Πριν μείνω έγκυος συζητούσαμε με τον άντρα μου γι' αυτό το θέμα και καταλήγαμε στο ότι δεν θα θέλαμε να το μάθουμε.... Τώρα που είμαι έγκυος το μάθαμε στον υπέρυχο β' επιπέδου ότι είναι κοριτσάκι!!!

Link to comment
Share on other sites

με το καλο κοριτσια γερα παιδακια να κανετε!!!εγω παντως ηθελα να μαθω απο την αρχη!!!!δεν αντεχα!!!αλλα το ενστικτο -ενστικτο...το ενιωθα οτι εχω γιο και οντως εχω εναν κουκλο γιο 7 μηνων τωρα!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Εγω στον μεγαλο μου, πριν 15 χρονια, το εμαθα στον 3ο μηνα..!!!

Τωρα στα διδυμα, αποφασισαμε με τον συζυγο να μη μαθουμε το φυλο...Ολοι γυρω μου με πιεζαν να μαθω, ειχαν περιεργεια..Ομως εμενα μου αρεσε ολο αυτο το μυστηριο...Οταν γεννησα, καισαρικη με επισκληριδιο, μου βγαζει το πρωτο και μου λεει ο γιατρος: Να, βγηκε ο πρωτος....τωρα παμε για ΤΟΝ δευτερο....ΤΟΝ??? :confused: τον ρωταω....Και ετσι εμαθα οτι ηταν 2 αγορακια....

Η αληθεια ειναι πως ενα κοριτσακι το ηθελα, ομως δε θα το βαλω και καημο...!!!

Τα λατρευω τα παληκαρακια μου..!!:P

 

1DqRp3.png

 

EFmCp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Ειμαι στην 7η βδομαδα και με τον αντρα μου αποφασισαμε να μη μαθουμε φυλο(δε μας νοιαζει αλλωστε!), μονο να'ναι γερό θελουμε να ακουμε να μας λενε σε καθε εξεταση!

και γιατι δηλ.να πρεπει να το ξερω?!...θα πρέπει να κάνω το δωματιο βαθια γαλαζια θαλασσα ή ροζ κουφετο?! πολυ μονοτονο...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Εγώ είχα το προαισθημα ότι ήταν αγόρι όπως τελικά και είναι...Το έμαθα στον 5ο πεμπτο μήνα, στην β-επιπέδου που μας πέταξε τα προσόντα του ολοκάθαρα στην οθόνη κατά την διάρκεια του υπερήχου!

U5gcp2.png

Eρωτεύτηκα!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στον πρώτο μου γιό το έμαθα στην αυχενική και στον τέταρτο το σιγουρέψαμε επειδή έκανα αμνιοπαρακέντηση. Στον δεύτερο γιο το έμαθα στον υπέρηχο πριν την αυχενική και έπειτα στην αυχενική που μας το είπαν σίγουρα. Και τους δύο τους πετύχαμε με τα πόδια ανοιχτα και γι αυτό το μαθαμε νωρίς. Είχα όμως μια περιέργια να δω πως θα τα αποκαλώ όταν τους μιλούσα στην κοιλιά μου και γι αυτό ήθελα να μάθω αν είναι κοριτσάκι ή αγοράκι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

Εγώ δεν ήθελα να μάθω.Ο άντρας μου πάλι είχε λυσσάξει (ήθελε να δει τον υιό για να το φωνάξει με ντουντούκα κιόλας και όταν μεγαλώσει να γίνει ΑΕΚτζης)Εγώ πάλι ήθελα κοριτσάκι αν κ δε με ένοιαζε πολύ το φύλο.Με τα πολλά πολλά,αφού μου ζάλισε τον έρωτα και αφού τον λυπήθηκα που είχε τόση αγωνία,μη μου πάθει κ τίποτα από το άγχος λέω....μάθαμε οτι περιμέναμε ....κορίτσι!!!!μπουαχχχχχαχχχχαα του έλεγα!!!και κορίτσι και βαζελού σαν τη μαμά της θα γίνει!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ στο πρώτο μου παιδί έμαθα ότι ήταν αγόρι στην αυχενική και κατόπιν στην αμνιοπαρακέντηση , στο δεύτερο στην αυχενική έμαθα ότι είναι κορίτσι και πήγαμε με τον άντρα μου αμέσως για ποτάκι από την χαρά μου (εγώ δεν ήπια βέβαια !)

Nozmp3.pngyF2Vp3.png]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
  • 3 εβδομάδες μετά...

Κ εμεις μαθαμε στην αυχενικη οτι ειναι μαλλον αγορακι κ το επιβεβαιωσαμε καποιες εβδομαδες αργοτερα οπου πλεον ηταν εντελως ξεκαθαρο (για τον γιατρο βεβαια) !!!

Live like it is heaven on earth ..!

S8vKp2.png?0fKsGsow

 

bcHCp3.png?2xpjfQKo

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
  • 1 month later...

στην αυχενική το μάθαμε! μα να μην ξέρω πως να του μιλάω??? τσολιά μου ή ζαργάνα μου?? χαχα, πάντως είναι γλυκιά και η προσμονή όταν δεν ξέρεις τι είναι!!!

Οι άντρες της ζωής μου...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...