Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΜΑΘΑΤΕ ΤΟ ΦΥΛΟ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ ΣΑΣ ΚΑΤΑ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ


ΜΑΘΑΤΕ ΤΟ ΦΥΛΟ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ ΣΑΣ ΚΑΤΑ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ;  

1.705

  1. 1. ΜΑΘΑΤΕ ΤΟ ΦΥΛΟ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ ΣΑΣ ΚΑΤΑ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ;



Recommended Posts


Διαφημίσεις


Γεια σας κι από μένα:D!Πριν μείνω έγκυος έλεγα πως θα ήθελα να μάθω το φύλο του παιδιού την στιγμή της γέννησής του:rolleyes:.Ο σύζυγος πάλι ήθελε να το μάθει από πριν:P.Τελικά όταν έμεινα έγκυος θέλαμε και οι δυό μας να το μάθουμε:D, δεν αντέχαμε την αναμονή:rolleyes::lol:...Κάναμε έναν υπέροχο αγόραρο:D:D:D:D:D!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, εμείς ακόμα δεν έχουμε μάθει το φύλο του μωρού, σε μια βδομάδα κλείνω την 12 εβδομάδα, αλλά ειλικρινά εγώ δεν ξέρω αν θέλω να το μάθω... πάντως μέχρι στιγμής όλοι μιλάνε για μπέμπη, ακόμα και εγώ η ίδια έχω αυτή την εντύπωση, αλλά ο άντρας μου θέλει κοριτσάκι... λέτε να απογοητευτεί αν τελικά είναι μπέμπης;;;; εμένα δεν με πειράζει ... γερό θέλω να είναι μονάχα (και όχι γκρινιάρικο)... πως θα το χειριστώ σε περίπτωση που δεν είναι κοριτσάκι;;;; :?:?:?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Γεια σας και από μένα

Εμείς μάθαμε το φύλλο του μωρού μας στη λήψη τροφοβλάστη. Ηδη στην αυχενική ο γιατρός έδωσε ποσοστό 60% για κοριτσάκι και τελικά επιβεβαιώθηκε 100%!

Προσωπικά μου αρέσει το γεγονός ότι ξέρω το φύλο γιατί έτσι έχω περισσότερο... υλικό για να φαντάζομαι και να ονειρεύομαι!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
  • 4 εβδομάδες μετά...

μας ειπε στην αυχενικη διαφανεια πως ειναι κοριτσακι μετα απο 3 εβδομαδες μας το ξαναειπε και σημερα στην αμνιοπαρακεντηση παλι κοριτσι.ε!αυριο με τα αποτελεσματα της αμνιο θα εχουμε και την επιβεβαιωση

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Στην αυχενικη μολις εβαλε ο γιατρος μου τον υπερυχο του ξεφυγε και ειπε νατος. λεμε εμεις τι νατος, το αλλαζει και λεει να το ειπα το μωρο....εγω ημουν σιγουρη οτι ειχα αγορακι, ο αντρας μου ηλπιζε για κοριτσι, στην β' επιπεδου μας το ειπε ξεκαθαρα και ο αντρας μου συνεχισε να ρωταει, εισαι σιγουρος, ε τοτε του γυρισε την οθονη ε αυτο που προεξεχει αναμεσα δε το βλεπεις χαχαχα εκει πειστηκε και αρχισε να καμαρωνει για τα προσοντα του γιου του, αντρες τι να πεις

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα! εγω κοριτσια 3 παιδια εχω και ενα στην κοιλια μου! και οι 3 αντρες ειναι και φανηκαν απο 3 μηνων! τωρα αυτο ειναι κοριτσακι και το μαθαμε στην β επιπεδου! δεν μασ καθοταν ! μασ ειχαν δωσει ενα 70% για κοριτσακι αλλα χωρισ να ειναι σιγουρη! και παλι χθεσ μου ειπε ο γιατροσ μου θελοντας να με πειραξει((εχουμε πει οτι το παιδι ειναι κοριτσακι ε?)) μολισ ακουσε ο αντρασ μου στην β επιπεδου να λεει ο γιατροσ στην κοπελα που κρατουσε σημιωσεις (φυσιολογικα οργανα θυλεως) γελασαν και τα ματια μου! και τα αφτια του! και ολα! και εγω την ηθελα πολυ αλλα και αγορακι να ηταν παλι δεν θα θα με πειραζε! γερα ασ ειναι ολα και οτι να ναι!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Κι εγώ κορίτσια έμαθα κατάτην διάρκεια της εγκυμοσύνης τα φύλλα των μωρών μου γιατί είναι και δίδυμα. Ο μπομπιράκος μας φάνηκε από την αυχενική εν αντιθέσει με την μικρή σουρλουλού μας που δεν μας άφηνε να δούμε με σιγουριά και σιγουρευτήκαμε αργότερα ότι ήταν κοριτσάκι. Μ 'ενα σμπάρο δυο τρυγόνια μας έκατσαν. Χαχαχα. Όλα καλά!!!!!!!!!!!!!!!! Δόξα τω Θεό!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

και εγώ έμαθα και στα 2. με το που μου έλεγε πως όλα ήταν καλά η επόμενη μου ερώτηση ήταν " είναι αγοράκι σωστα?? ":shock: :lol: έχω αδυναμία στα αγόρια και ήμουνα σίγουρη και στα 2 πως αγοράκια ήταν! και η απάντηση ήταν ναι καλή μου αγόρι είναι!! :P

You can buy your children everything in the world, but nothing will compare to the memories you make with them...

G0Xpp3.pngj0Hcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν το μάθαμε σε καμία από τις δύο.Στην κόρη μου είχα ψωνίσει τα απολύτως απαραίτητα σε ουδέτερα χρώματα και όταν γεννήθηκε αρχίσαμε τα ροζάκια :lol: Στα διδυμάκια πάλι περιμένω να γεννηθούν.Ρουχαλάκια για κοριστάκι έχουμε από την κόρη μας και για αγοράκι από τον ανηψιό μου,για αρχή ;)

[/url]

 

Link to comment
Share on other sites

οχι. τα παιδια ειναι δωρα θεου και το δωρο δεν το ανοιγεις ποτε πριν το παρεις στα χερια σου. εξαλλου αν δεν μου αρεσε το φυλο του παιδιου τι θα εκανα; θα το γυριζα πισω;

lRR9p3.png
Link to comment
Share on other sites

Εμείς στον πρώτο μου γιο το μάθαμε στην αυχενική,τώρα στο δεύτερο εχθές στη β επιπέδου μάθαμε ότι περιμένουμε πάλι αγοράκι.

 http://lb3m.lilypie.com/dSWWp2.png

 

http://lb1f.lilypie.com/4RjTp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα δεν ξερω αν θα μπορουσα να περιμενω μεχρι τελους να μαθω το φυλλο δεν με πειραζει τι ειναι αλλα θελω να ξερω. τη δευτερα εχω αυχενικη και ισως μαθω. στο κοριτσακι μου το εμαθα στον 4ο

FDGNp3.png

RGS1p3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Μπράβο στις μανουλες που αντέχουν να μην μάθουν!!

Εγω πάλι δεν θα μπορούσα να μη μάθω.

Το έμαθα στη αυχενικη , αλλα μόνο Εγω . Ο αντρουλης μου ήθελε να μας το πουν όταν θα φαίνεται 1000% το φυλο. Μου ξέφυγε μετα απο κανά 15ημερο και απλά επιβεβαιώθηκε απο τον γιατρο μας.

age.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Στην αυχενική μάθαμε ότι είναι με "τσουτσου" ο άντρας μου όλο καμάρι, " εεε τι θα έκανα εγώ? μόνο αγόρι θα μπορούσα να κάνω" μου έλεγε..... να όμως που έγινε ένα μικρό λαθάκι, μικρό όσο μια "τσουτσου", και β επιπέδου, μας λεει ο ιατρός " να και η κοριτσάρα" ΠΑΓΩΤΟ ο άντρας μου.... αλλά για ένα είμαι σήγουρη, χαλί να τον πατήσει θα γίνει για την κορούλα του :-P

Ερωτεύτηκα την κόρη μου στις 10/02/2012 12:30 μμ

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται οτι ηθελα απο το 1ο μου παιδι να μαθω τι παιδι περιμενω δεν αντεχα να γεννησω για να δω. έχω 2 αγορια και στην κοιλιά μου βρίσκεται η κορη.

Γιώργος 26.10.2002 Άγγελος 12.07.2007 Εμμανουέλα 02.03.2012 Παναγιώτης 02.02.2015

Link to comment
Share on other sites

Και εμείς και στα δύο θέλαμε να ξέρουμε. Μου άρεσε που μιλούσα από νωρίς στην κοιλίτσα μου και έλεγα "μπουμπού μου" ή "μπεμπάκο μου". Στο πρώτο μας είπαν κοριτσάκι και στο δεύτερο αγοράκι.

439056rvbdehj1y0.gif

Τα παιδάκια μου είναι όλη μου η ζωή!!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι μάθαμε απο πολύ νωρίς, με εικασίες και με ποσοστά βέβαια, για παράδειγμα στην αυχενική (αρκετά αργότερα) 70% με 80% και στην Β' επιπέδου που μας το έφερε... "πιάτο" :D, πως είναι κοριτσάκι χωρίς ουδεμία αμφιβολία!

 

υ.γ. Αλλά δεν θυμάμαι να μας ρωτήσανε, υποθέσανε πως αφού δεν το επισημάναμε εξ αρχής πως δεν θα είχαμε και πρόβλημα, χμμ...

----------------------

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...