Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

φυσιολογικός τοκετος μετά από καισαρική? vaginal birth after cesarian


Recommended Posts

Σπυακι, η μικρη ειναι πολυ καλη απεναντι στο μωρο, αλλα τελικά επειδη μπλεχτηκαν πολλοι και καθενας ειχε διαφορετικη αντιμετωπιση εβγαλε αντιδραση πριν 2-3 μερες, φωναζει χτυπαει τη μια γιαγια που δεν ξερει καλα, δαγκωνεται αλλο παιδάκι... ευτυχως ηρεμησε τωρα που εφυγε η για για και βλεπω καλλυτερες μερες...τον μπεμπη που θηλαζει δεν τον ζηλευει(τουλαχιστον δεν το δειχνει) τον αγαπαει πολυ, και μου δινει και συμβουλες"μαμα μην σου πεσει προσεχε"

 

Γενικως ειναι δυσκολα...πρεπει οσο χρονο εχεις να το διαθετεις στο παιδακι...σιγα σιγα ομως βλεπω καλυτερες μερες...

eNeap2.pngNziDp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια με συγκινείτε με αυτά που γράφετε.. Θέλω κ εγώ να γεννήσω

φυσιολογικά το δεύτερο. Είχα γράψει την ιστορία μου. Τώρα παρακολουθώ

εσάς τακτικά, αν κ δε γράφω. Εύχομαι να πάνε όλα καλά σπύνι :-) Έχεις

και τη δική μου θετική σκέψη :wink:

Link to comment
Share on other sites

Σπυακι, η μικρη ειναι πολυ καλη απεναντι στο μωρο, αλλα τελικά επειδη μπλεχτηκαν πολλοι και καθενας ειχε διαφορετικη αντιμετωπιση εβγαλε αντιδραση πριν 2-3 μερες, φωναζει χτυπαει τη μια γιαγια που δεν ξερει καλα, δαγκωνεται αλλο παιδάκι... ευτυχως ηρεμησε τωρα που εφυγε η για για και βλεπω καλλυτερες μερες...τον μπεμπη που θηλαζει δεν τον ζηλευει(τουλαχιστον δεν το δειχνει) τον αγαπαει πολυ, και μου δινει και συμβουλες"μαμα μην σου πεσει προσεχε"

 

Γενικως ειναι δυσκολα...πρεπει οσο χρονο εχεις να το διαθετεις στο παιδακι...σιγα σιγα ομως βλεπω καλυτερες μερες...

 

μμμ μαλιστα, αυτο με τις γιαγιαδες και τη διαφορετικη αντιμετωπιση στο παιδι τη φοβαμαι και εγω, διοτι δεν ξερω κατα ποσον ο αντρας μου θα παρει αδεια και ποση...η μικρη δεν ειναι μαθημενη με τις γιαγιαδες, αν και τις λατρευει και εκεινες δε θελουν να χαλασουν χατηρι για να ανταπαδωσουν τη λατρεια που τους δειχνει....οχι και οι δυο βεβαια, αλλα τελοσπαντων...εσυ με την αναρρωση σου ελπιζω τα πας καλα...????

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια με συγκινείτε με αυτά που γράφετε.. Θέλω κ εγώ να γεννήσω

φυσιολογικά το δεύτερο. Είχα γράψει την ιστορία μου. Τώρα παρακολουθώ

εσάς τακτικά, αν κ δε γράφω. Εύχομαι να πάνε όλα καλά σπύνι :-) Έχεις

και τη δική μου θετική σκέψη :wink:

 

σε ευχαριστω πολυ κοπελα μου!!!!οταν με το καλο θα ερθει και η δικη σου ωρα, θα βρεις εδω πολλη βοηθεια και ενημερωση....και εμεις καπως ετσι μαθαμε...εγω μαλιστα το τοπικ το ανακαλυψα και ψιλοαργα....

Link to comment
Share on other sites

λοιπον κοριτσια μου, μπΑΙΝΩ ΒΙΑΣΤΙΚΑ, διοτι μου εχουν σπασει απο το πρωι τα νερα, αλλα δυστυχως δεν προχωραει ο τοκετος και ο τραχηλος ειναι πολυ πισω και σκληρος...αν δεν εχουμε εξελιξη ως το απογευμα στις 4 παμε για καισαρικη...εχω πελαγωσει διοτι αφενος δεν νιωθω κανενα πονο και αφετερου τρεμω την ολικη-εχω κανει ηπαρινη χτες το βραδυ... ο θεος βοηθος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ΣΑΣ ΦΙΛΩ ΚΑΙ θα σας ενημερωσω......

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Spyni όσο παράξενο κι αν ακούγεται, εύχομαι τώρα να πονάς! Για τα καλά κιόλας. Από εδώ και μπρος μη σε νοιάζει τίποτα όλα θα πάνε κατ' ευχήν και σε λίγο θα έχεις το καινούριο μωρούλι αγκαλιά. Μπράβο σου για τον αγώνα σου!

FLcUp3.png0BQfp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Aχ κοριτσάκι μου.......

Έχω ανατριχιάσει ολόκληρη..........

Και έλεγα να σε πάρω τηλ..........

 

Εύχομαι όλα να πάνε καλά!!!!!

Να κοιλοπονάς και να το χαίρεσαι!!!!!!!!!!!!!!

Με το καλό!

 

Θα περιμένω πως και πως τα νέα σου

Πολλά φιλιά και να κρατήσεις ένα υγιέστατο μπεμπάκι στην αγκαλιά σου!

YBsep2.png

0VTqp2.png

Link to comment
Share on other sites

Σπυνάκιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!! Δεν το πιστεύω, ανατριχιάζω, συγκινούμαι, σχεδόν κλαίω...μόλις διάβασα τα νέα και τι ωρα ήταν; 16:00!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑαααααααααααααα

Εύχομαι αυτή τη στιγμή να βιώνεις ότι καλύτερο για σενα και το μωράκι σου!!!

Τουλάχιστον θα ξέρεις ότι είχε έρθει η ώρα σας...εύχομαι ότι καλύτερο...σα να γεννάει δικός μου άνθρωπος τώρα...αχ εχω αγωνία!

Με το καλό να επιστρέψετε σπίτι...

πολλά φιλιά:D

4BMSp3.pngzHf1p3.png
Link to comment
Share on other sites

αχ πολυ συγκινηθηκα, αντε με το καλο, μακαρι να πανε ολα τελεια και να κρατας συντομα το παιδακι σου στην αγκαλια σου και να ειστε και οι δυο σας πολυ καλα

Η Κατερινούλα μου εχει αποκτησει αδερφούλη 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ βρε Σπυνάκι τελικά είχες κι εσύ όπως κι εγώ την "ατυχία" να σου σπάσουν τα νερά πριν να είναι έτοιμος ο τράχηλος....Εύχομαι βέβαια εσύ να έκανες την ανατροπή και να συνεργάστηκε το σώμα σου..Ακόμα όμως κι αν δεν συνέβη αυτό, εύχομαι τώρα να κρατάς ένα γερό μωράκι στην αγκαλιά σου και να είσαι τόσο ξετρελλαμένη μαζί του που δεν θα σε νοιάζει καθόλου ο τρόπος που ήρθε στον κόσμο γλυκιά μου κοπέλα! Περιμένουμε νεάκια σου!!!

Οι 3 λατρείες μου:

12,5 χρονών

10 χρονών

3 χρονών

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα.

 

Έψαξα και βρήκα που έγραψε τελευταία η spyni (είμαστε ξαδέλφες) και θέλω να σας ενημερώσω ότι ΓΕΝΝΗΣΕ και όλα της πήγαν καλά. Τώρα έχει ένα μπέμπαρο στην αγκαλιά της, υγιέστατο μωράκι και είμαι πολύ πολύ χαρούμενη - για αυτό μπήκα στην διαδιασία να ψάξω και να σας γράψω. Σήμερα θα πάμε με την μικρή μου να δούμε το νέο μέλος της οικογένειας.

 

Όλοι είναι πολυ χαρούμενοι και από ότι μου είπε και η θεία μου είναι ένας ξανθός κούκλος.

 

Και στα δικά σας!!!

Link to comment
Share on other sites

Να μας ζήσει ο μπέμπης!!! Γερός & τυχερός για μια ζωή.

Τί τέλειες στιγμές!!!!!!

Roulitsa όμως δε μας είπες... τα κατάφερε για φυσιολογικό;

Αλλά για να λες όλα της πήγαν καλά, μάλλον ΝΑΙΙΙΙΙΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι στέγνωσε και έκανε καισαρική.

 

Όμως τι σημασία έχει? Αφού όλα πήγαν καλά και είναι υγιέστατοι και η spyni και ο μπέμπης μας!!! Αυτό έχει σημασία.

 

Είμαι πολύ χαρούμενη και ανυπομονώ να τους δώ!!¨:-)

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...