Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

φυσιολογικός τοκετος μετά από καισαρική? vaginal birth after cesarian


Recommended Posts

Ζαχαρενια μου ευχαριστω θα ξανακοιταξω προς τα πισω αν ειναι γιατι μαλλον μουχει ξεφυγει! Εννοουσα διαστημα κ.τ. με φ.τ. και παλι μη φανταστεις πολυ για περιπου 21 μηνες αντι για 24.

 

Δεν κάνει τίποτις!:mrgreen: Μα για 3 μήνες σκας;:rolleyes: Όπως θα δεις έχουν πολλά πράγματα σημασία μα πάνω απ' όλα να έχουμε καλή ψυχολογία! (έκανα και ρίμα!!! :lol:)

 

 

spyni μου, μακάρι να βρούμε άκρη! Είχα βάλει μια φίλη μου με την οποία έχουμε τον ίδιο γιατρό (για την ακρίβεια εκείνη μου τον είχε συστήσει πριν μάθω για εγκυμσύνη, τον γνωρίζει χρόνια) να τον ρωτήσει δήθεν και καλά για μια φίλη της αν μπορεί να κάνει φ.τ. μετά από κ.τ. και αν εκείνος κάνει. Της είπε λοιπόν ότι έχει κάνει πολλές vbac και τη ρώτησε αν αυτός είχε αναλάβει τη φίλη της. Εκείνη του είπε όχι και της είπε ότι θα πρέπει να ξέρει τι δουλειά έχει κάνει ο άλλος ντοκτόρ (τομή). Αλλά δεν απέκλεισε να την αναλάβει, απλά φαντάζομαι ότι θα της ζητούσε ιστορικό και κάποιο ιατρικό φάκελο. Οπότε αν ενδιαφέρεται η Έλλη μπορούμε να το κοιτάξουμε. Γενικότερα πάντως είναι γιατρός κορυφή! (ειπωμένο από πολύ κόσμο)!:D

4BMSp3.pngzHf1p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

το πρωι της μερας που γέννησα,ξυπνησα απο πονο χαμηλά..

οπα λεω κατι γινετε..τον περνω τηλ(τον γιατρο) μου λεει ελα αθηνα να εισαι κοντα.

μεσα στην μερα ειχα κατι πονάκια αλλα καθόμουν ακίνητη στον καναπε..δεν ηθελα να γεννήσω εκεινη την μερα για τους δικους μου λογους..

τον ξαναπερνώ μου λεει ακομα εκει εισε?κιαν γινει κατι πως θα ερθεις αθηνα..

 

με μαύρη καρδια.. σηκώνομαι να ντυθώ να προλάβω το τελευταίο καραβι κ πηγαίνοντας τουαλέτα ειχα αιμα..στο πλοιο μέτραγα τις συσπάσεις οι οποιες ηταν 5λεπτες..ελα μου λεει αμέσως στο μαιευτήριο γεννας.

η μαια που με παρέλαβε κ έβαλε δάχτυλο δεν ειδε να εχω διαστολή.

της φάνηκε κ περίεργο που μου ειπε ο γιατρος να παω..

 

σε 2 ώρες ειχε τελειώσει το χειρουργείο...

την επομένη ηταν καθαρή δευτερα..μπορει ο άνθρωπός να ηθελε να παει την εκδρομή του με την ησυχία του..

δεν τον πιστεύω που που ειπε οτι τελικά ειχα διαστολή 2..

μπορεί να ήθελε να δικαιολογήσει την βιασυνη του.

μηπως πριν μου ανοίξει την κοιλια με έψαξε?

αυτο με τα salospir που μου εκανε σας το εχω πει??δεν θυμάμαι..

δεν μου τα ειχε σταματήσει ..οπως θα έπρεπε κ δεν γίνετε επισκληριδιος

με salospir.

δεν το ηξερε????η το έκανες επίτηδες??ειτε το 1 ειτε το αλλο εμενα το ιδιο μου λεει -οτι ειναι κακος γιατρός!

 

καλα πεταλουδιτσα η ιστορια σου θυμιζει ελληνικη ταινια τρομου!!!με τη σαλοσπιρη το ξερω στα σιγουρα ειναι πολυ επικινδυνη και φυσικα επρεπε να στη διακοψει κατα την 28-29η εβδομαδα...παρα πολυ επικινδυνο ολο αυτο...ενδεχεται και να το ξεχασε , το επαθε μια φιλη μου δυστυχως....συμφωνω ειτε παντως το ενα ηειτε το αλλο συνεβη, αυτο τον καθιστα ανευθυνο και ασυνεπη....τωρα για τη διαστολη...τι να σου πω....

Link to comment
Share on other sites

σε 2 ώρες ειχε τελειώσει το χειρουργείο...

την επομένη ηταν καθαρή δευτερα..μπορει ο άνθρωπός να ηθελε να παει την εκδρομή του με την ησυχία του..

δεν τον πιστεύω που που ειπε οτι τελικά ειχα διαστολή 2..

μπορεί να ήθελε να δικαιολογήσει την βιασυνη του.

μηπως πριν μου ανοίξει την κοιλια με έψαξε?

αυτο με τα salospir που μου εκανε σας το εχω πει??δεν θυμάμαι..

δεν μου τα ειχε σταματήσει ..οπως θα έπρεπε κ δεν γίνετε επισκληριδιος

με salospir.

δεν το ηξερε????η το έκανες επίτηδες??ειτε το 1 ειτε το αλλο εμενα το ιδιο μου λεει -οτι ειναι κακος γιατρός!

 

:evil: Ελεεινός....συγνώμη κιόλας....δεν έχω τι άλλο να πω!

4BMSp3.pngzHf1p3.png
Link to comment
Share on other sites

μπορώ να βρω τον φάκελο της εγχείρησης? θα μου το δώσουν απο το λητω?

η πρεπει να τον ζητήσω απο το γιατρό ?ειναι υποχρεωμένος να μου τον δώσει?

θελω να ξερω λεπτομέρειες για το vbac mou..

 

2 πράγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη ηλιθιότητα·Για το πρώτο δεν είμαι και τόσο σίγουρος...

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

Ζαχαρένια σε ευχαριστώ για το καλωσόρισμα, είμαι από Χανιά, στο Ηράκλειο έχετε περισσότερες επιλογές...Αν μπορείς στείλε μου πμ με το γιατρό σου στο Ηράκλειο.

Petalouditsa η εμπειρία μου είναι παρόμοια με τη δικιά σου, ξεκίνησα με ποναλάκια που τα προκάλεσε η εξέταση του γιατρού, αμέσως έγιναν 3-5λεπτες συσπάσεις και μέσα σε λίγες ώρες καισαρική...Μόνο που εγώ έφαγα και τους τεχνητούς πόνους για ακόμα πιο γρήγορο ξεπέταγμα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πολλα πολλα ευχαριστω για ολες τις τοσο συγκινητικες ευχες σας…μεσα από τη καρδια μου δεν εχω λογια για όλα σα διαβασα εδώ μεσα απο χτες….Δεν ειμαι καλη στο γραπτο λογο αλλα σας γραφω δυο λογια για το τοκετο μου….

Το βραδυ της παρασκευης κατά τις 11.30 μου εσπασαν τα νερα..πηρα τηλεφωνο το γιατρο και μου ειπε αρχικα να παω στο Ιασω για να δουν σε τη κατασταση είναι ο τραχηλος μου και μετα θα μιλησουμε…η μαια του που θα ειχα μαζι μου ελειπε διακοπες…..καναμε εισαγωγη …κλυσμα δε καναμε ,μονο καρδιγραφημα και μετα με βαλανε σε ένα δωματιο με το καρδιοτοκογραφο τον οποιο και τους ζητησα να χαμηλωσουν τελειως …κλεισαμε τα φωτα και κατσαμε με το συζυγο μου μεχρι τις 4,20 πολύ ηρεμα παρα τις συσπασεις που ειχα από τις 1 και ηταν ανα πεντε λεπτα και πολύ εντονες…

Επειδη ειχα εντονο ανακατεμα και πονους που ξαπλωμενη μετα από τοσες ωρες δε μπορουσα να διαχειριστω ζητησα επισκλειριδιο για να μπορεσω να ηρεμησω για να ειμαι ψυχραιμη στις εξωθησεις….

Ο γιατρος μου δεν ηθελε να κανουμε επισκληριδιο αφου παμε για vbac αλλα δεχτηκε τελικα να κανουμε μια πολύ μικρη δοση,η οποια κρατησε αρκετα τελικα μεχρι και τη στιγμη που μετα από ένα δυο εξωθησεις εβγαλε το μωρο με εμβρυουλκους….

απο τις 5 και μετα που με επιασε η επισκλειριδιος ο γιατρος δεν εφυγε από διπλα μου … ηταν τοσο ψυχραιμος και ηρεμος …δε μιλησε ουτε δεπτερολεπτο για καισαρικη ….δε μιλησε για τομη και παχος ή ρηξη…μονο μια δυο φορες μα ερωτησε αν πονω στη τομη(χωρις να αναφερει τη λεξη τομη ,μονο πιεζε στο σημειο) …. στις 7 με πηγε στην αιθουσα το τοκετων και σε 5 λεπτα ειχα πανω μου το μωρο το οποιο το εβαλε κατευθειαν πανω μου με το λωρο και τον εκοψε ενώ εγω κρραταγα το μωρο …μου το πηραν πολύ μετα και μεσα στη πρωτη ωρα το θηλαζα στην αιθουσα ανανηψης….στο διωρο ειχαμ ε ανεβει στο δωματιο και μου εφεραν το μωρο για rooming In και αποκλεστικο θηλασμο….

 

Απιστευτη εμπερια ,μεσα από την οποια βγηκα πιο δυνατη σαν ανθρωπος….

Ευχομαι οποια από εσας το θελει να γεννησει με vbac ....αλλα κυριως να καταφερει να εχει στην αγκαλια της το μωρακι της υγιες .......

Link to comment
Share on other sites

Πολλα πολλα ευχαριστω για ολες τις τοσο συγκινητικες ευχες σας…μεσα από τη καρδια μου δεν εχω λογια για όλα σα διαβασα εδώ μεσα απο χτες….Δεν ειμαι καλη στο γραπτο λογο αλλα σας γραφω δυο λογια για το τοκετο μου….

Το βραδυ της παρασκευης κατά τις 11.30 μου εσπασαν τα νερα..πηρα τηλεφωνο το γιατρο και μου ειπε αρχικα να παω στο Ιασω για να δουν σε τη κατασταση είναι ο τραχηλος μου και μετα θα μιλησουμε…η μαια του που θα ειχα μαζι μου ελειπε διακοπες…..καναμε εισαγωγη …κλυσμα δε καναμε ,μονο καρδιγραφημα και μετα με βαλανε σε ένα δωματιο με το καρδιοτοκογραφο τον οποιο και τους ζητησα να χαμηλωσουν τελειως …κλεισαμε τα φωτα και κατσαμε με το συζυγο μου μεχρι τις 4,20 πολύ ηρεμα παρα τις συσπασεις που ειχα από τις 1 και ηταν ανα πεντε λεπτα και πολύ εντονες…

Επειδη ειχα εντονο ανακατεμα και πονους που ξαπλωμενη μετα από τοσες ωρες δε μπορουσα να διαχειριστω ζητησα επισκλειριδιο για να μπορεσω να ηρεμησω για να ειμαι ψυχραιμη στις εξωθησεις….

Ο γιατρος μου δεν ηθελε να κανουμε επισκληριδιο αφου παμε για vbac αλλα δεχτηκε τελικα να κανουμε μια πολύ μικρη δοση,η οποια κρατησε αρκετα τελικα μεχρι και τη στιγμη που μετα από ένα δυο εξωθησεις εβγαλε το μωρο με εμβρυουλκους….

απο τις 5 και μετα που με επιασε η επισκλειριδιος ο γιατρος δεν εφυγε από διπλα μου … ηταν τοσο ψυχραιμος και ηρεμος …δε μιλησε ουτε δεπτερολεπτο για καισαρικη ….δε μιλησε για τομη και παχος ή ρηξη…μονο μια δυο φορες μα ερωτησε αν πονω στη τομη(χωρις να αναφερει τη λεξη τομη ,μονο πιεζε στο σημειο) …. στις 7 με πηγε στην αιθουσα το τοκετων και σε 5 λεπτα ειχα πανω μου το μωρο το οποιο το εβαλε κατευθειαν πανω μου με το λωρο και τον εκοψε ενώ εγω κρραταγα το μωρο …μου το πηραν πολύ μετα και μεσα στη πρωτη ωρα το θηλαζα στην αιθουσα ανανηψης….στο διωρο ειχαμ ε ανεβει στο δωματιο και μου εφεραν το μωρο για rooming In και αποκλεστικο θηλασμο….

 

Απιστευτη εμπερια ,μεσα από την οποια βγηκα πιο δυνατη σαν ανθρωπος….

Ευχομαι οποια από εσας το θελει να γεννησει με vbac ....αλλα κυριως να καταφερει να εχει στην αγκαλια της το μωρακι της υγιες .......

 

Αγγελικουλα,

τα νεα σου με συγκινησαν αληθινα...τωρα η διηγηση σου για τον τοκετο με αποτελειωσε!!!Σου ευχομαι κοπελα μου να σου ζησει το μωρακι σου και να χαιρεσαι την οικογενεια σου και εκεινη εσενα!!Το ξερεις οτι σε ζηλευουμε πααααααρα πολυ και θελουμε ολες οσες προσπαθουμε να τα καταφερουμε οπως εσυ!!!Εγω τουλαχιστον σε σκεφτομαι συνεχεια και χαιρομαι ειλικρινα για σενα και την επιτυχια σου μεσα απο την καρδια μου....πολυ ομορφη εμπειρια τοκετου και vbac, μου εδωσες την εντυπωση πως ολα κυλησαν ηρεμα και ομαλα....ΧΙΛΙΑ ΜΠΡΑΒΟ!!!!!!και σε εσενα για τη νηφαλια αντιμετωπιση και στο γιατρο σου για την εκπληκτικη σταση του και το σεβασμο στην επιθυμια σου!!!ΟΛΑ ΚΑΛΑ!!!!

Link to comment
Share on other sites

αυτο που λες spyni ηρεμα και ομαλα...εγιναν ολα τοσο φυσιολογικα σαν να μην υπηρχε καισαρικη πριν....

σου ευχομαι μεσα απο τη καρδια μου να καταφερεις και εσυ αυτο που θα ειναι καλυτερο για εσενα και το μωρακι σου....

Link to comment
Share on other sites

Πολλα πολλα ευχαριστω για ολες τις τοσο συγκινητικες ευχες σας…μεσα από τη καρδια μου δεν εχω λογια για όλα σα διαβασα εδώ μεσα απο χτες….Δεν ειμαι καλη στο γραπτο λογο αλλα σας γραφω δυο λογια για το τοκετο μου….

Το βραδυ της παρασκευης κατά τις 11.30 μου εσπασαν τα νερα..πηρα τηλεφωνο το γιατρο και μου ειπε αρχικα να παω στο Ιασω για να δουν σε τη κατασταση είναι ο τραχηλος μου και μετα θα μιλησουμε…η μαια του που θα ειχα μαζι μου ελειπε διακοπες…..καναμε εισαγωγη …κλυσμα δε καναμε ,μονο καρδιγραφημα και μετα με βαλανε σε ένα δωματιο με το καρδιοτοκογραφο τον οποιο και τους ζητησα να χαμηλωσουν τελειως …κλεισαμε τα φωτα και κατσαμε με το συζυγο μου μεχρι τις 4,20 πολύ ηρεμα παρα τις συσπασεις που ειχα από τις 1 και ηταν ανα πεντε λεπτα και πολύ εντονες…

Επειδη ειχα εντονο ανακατεμα και πονους που ξαπλωμενη μετα από τοσες ωρες δε μπορουσα να διαχειριστω ζητησα επισκλειριδιο για να μπορεσω να ηρεμησω για να ειμαι ψυχραιμη στις εξωθησεις….

Ο γιατρος μου δεν ηθελε να κανουμε επισκληριδιο αφου παμε για vbac αλλα δεχτηκε τελικα να κανουμε μια πολύ μικρη δοση,η οποια κρατησε αρκετα τελικα μεχρι και τη στιγμη που μετα από ένα δυο εξωθησεις εβγαλε το μωρο με εμβρυουλκους….

απο τις 5 και μετα που με επιασε η επισκλειριδιος ο γιατρος δεν εφυγε από διπλα μου … ηταν τοσο ψυχραιμος και ηρεμος …δε μιλησε ουτε δεπτερολεπτο για καισαρικη ….δε μιλησε για τομη και παχος ή ρηξη…μονο μια δυο φορες μα ερωτησε αν πονω στη τομη(χωρις να αναφερει τη λεξη τομη ,μονο πιεζε στο σημειο) …. στις 7 με πηγε στην αιθουσα το τοκετων και σε 5 λεπτα ειχα πανω μου το μωρο το οποιο το εβαλε κατευθειαν πανω μου με το λωρο και τον εκοψε ενώ εγω κρραταγα το μωρο …μου το πηραν πολύ μετα και μεσα στη πρωτη ωρα το θηλαζα στην αιθουσα ανανηψης….στο διωρο ειχαμ ε ανεβει στο δωματιο και μου εφεραν το μωρο για rooming In και αποκλεστικο θηλασμο….

 

Απιστευτη εμπερια ,μεσα από την οποια βγηκα πιο δυνατη σαν ανθρωπος….

Ευχομαι οποια από εσας το θελει να γεννησει με vbac ....αλλα κυριως να καταφερει να εχει στην αγκαλια της το μωρακι της υγιες .......

Μπράβο σου βρε Αγγελική, ευτυχώς ήσουν τυχερή και κύλησαν όλα τόσο ομαλά στη γέννα σου! Να σου ζήσει το δεύτερο μπεμπάκι σου και συγχαρητήρια και πάλι σε σένα και στο σύζυγο και μπράβο στο γιατρό σου, που θα ήθελα πολύ να μάθω το όνομά του, μιας και συμπεριφέρθηκε άψογα βλέπω, αν δεν θες να μου το πεις εδώ, στείλε ένα πμ αν σου είναι εύκολο..

Και πάλι να σου ζήσει!

Οι 3 λατρείες μου:

12,5 χρονών

10 χρονών

3 χρονών

Link to comment
Share on other sites

μπραβο αγγελικη!!!να σας ζησει!

συγκινήθηκα αληθεια..

μπραβο κ στον γιατρο...εχεις αναφέρει ποιος ειναι?

 

2 πράγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη ηλιθιότητα·Για το πρώτο δεν είμαι και τόσο σίγουρος...

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αγγελικούλα τώρα έχεις δύο αγγελούδια!

Η περιγραφή σου με συνεπήρε, συγκινήθηκα τόσο...μπράβο και στο σύζυγο και στο γιατρό για τη συμπαράσταση, μα κυρίως σε σενα που έμεινες ήρεμη και τα κατάφερες τόσο καλά!:D

Με το καλό στην επόμενη....(γαλάτ ;) ετοιμάσου!) Και φυσικά σε όλες τις υπόλοιπες κοπέλες που ακολουθούν (spyni, irnadi, ngeo23 = είναι σωστή η σειρά; :rolleyes:) και στις μελλοντικές εγκυούλες!

Καλή ανατροφή Αγγελική μου!

4BMSp3.pngzHf1p3.png
Link to comment
Share on other sites

αυτο που λες spyni ηρεμα και ομαλα...εγιναν ολα τοσο φυσιολογικα σαν να μην υπηρχε καισαρικη πριν....

σου ευχομαι μεσα απο τη καρδια μου να καταφερεις και εσυ αυτο που θα ειναι καλυτερο για εσενα και το μωρακι σου....

 

αχ αυτο που λες...σαν να μην υπηρχε καισαρικη πριν....μεγαλο πραγμα!!!!σε ευχαριστουμε για τις ευχες!!!

Link to comment
Share on other sites

 

2 πράγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη ηλιθιότητα·Για το πρώτο δεν είμαι και τόσο σίγουρος...

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αγγελικη πολυ συγκινητικο, μπραβο και στο γιατρο σου, πολυ καλος φαινεται, ηρεμος, μπραβο σας!

να χαιρεστε και παλι το παιδακι σας

Η Κατερινούλα μου εχει αποκτησει αδερφούλη 

Link to comment
Share on other sites

μπορώ να βρω τον φάκελο της εγχείρησης? θα μου το δώσουν απο το λητω?

η πρεπει να τον ζητήσω απο το γιατρό ?ειναι υποχρεωμένος να μου τον δώσει?

θελω να ξερω λεπτομέρειες για το vbac mou..

 

Μπορείς να πάρεις αντίγραφο από όλο το φάκελό σου κατόπιν αίτησης που θα κάνεις ή εσύ αυτοπροσώπως ή κάποιος άλλος που να έχει θεωρημένη εξουσιοδότηση από σένα...

Link to comment
Share on other sites

το πρωι της μερας που γέννησα,ξυπνησα απο πονο χαμηλά..

οπα λεω κατι γινετε..τον παιρνω τηλ(τον γιατρο) μου λεει ελα αθηνα να εισαι κοντα.

μεσα στην μερα ειχα κατι πονάκια αλλα καθόμουν ακίνητη στον καναπε..δεν ηθελα να γεννήσω εκεινη την μερα για τους δικους μου λογους..

τον ξαναπαιρνω μου λεει ακομα εκει εισαι?κιαν γινει κατι πως θα ερθεις αθηνα..

 

Μα καλά σε ποιά εβδομάδα ήσουν;;;; Το ότι είχες πόνους και σου είπε να έρθεις Αθήνα για παν ενδεχόμενο δεν το θεωρώ ανευθυνότητα αλλά ακριβώς το αντίθετο! Δηλαδή, αν σου έλεγε μείνε εκεί που είσαι και γεννούσες καθοδόν, τότε τί θα ήταν;;;

 

με μαύρη καρδια.. σηκώνομαι να ντυθώ να προλάβω το τελευταίο καραβι κ πηγαίνοντας τουαλέτα ειχα αιμα..στο πλοιο μέτραγα τις συσπάσεις οι οποιες ηταν 5λεπτες..ελα μου λεει αμέσως στο μαιευτήριο γεννας.

η μαια που με παρέλαβε κ έβαλε δάχτυλο δεν ειδε να εχω διαστολή.

της φάνηκε κ περίεργο που μου ειπε ο γιατρος να παω..

 

Λες ότι είχες συσπάσεις κάθε 5 λεπτά και αίμα. Απ' όσο γνωρίζω το αίμα είναι απόλυτη ένδειξη ότι μια έγκυος πρέπει να πάει άμεσα στο μαιευτήριο γιατί συνήθως υποδηλώνει αποκόλληση πλακούντα! (δε μιλάμε για ροζ, ή καφέ αλλά για αίμα). Οπότε καλά έκανε και σου είπε έλα αμέσως στο μαιευτήριο. Το ότι δεν είχες διαστολή, ο γιατρός δε μπορούσε να το ξέρει έτσι κι αλλιώς από το τηλέφωνο και οι μαίες δεν είναι αρμόδιες να κρίνουν για ποιο λόγο ένας γιατρός σου είπε να πας!

 

σε 2 ώρες ειχε τελειώσει το χειρουργείο...

την επομένη ηταν καθαρή δευτερα..μπορει ο άνθρωπός να ηθελε να παει την εκδρομή του με την ησυχία του..

δεν τον πιστεύω που που ειπε οτι τελικά ειχα διαστολή 2..

μπορεί να ήθελε να δικαιολογήσει την βιασυνη του.

μηπως πριν μου ανοίξει την κοιλια με έψαξε?

 

Τελικά η καισαρική γιατί έγινε, δε μας είπες! Γιατί αν τελικά είχες αποκόλληση τότε σίγουρα γίνεται καισαρική και μάλιστα επείγουσα! Ο γιατρός τί σου είπε;;;;; Πως δικαιολόγησε το ότι σε έβαλε τελικά για κτ;;;;

 

αυτο με τα salospir που μου εκανε σας το εχω πει??δεν θυμάμαι..

δεν μου τα ειχε σταματήσει ..οπως θα έπρεπε κ δεν γίνετε επισκληριδιος

με salospir.

δεν το ηξερε????η το έκανες επίτηδες??ειτε το 1 ειτε το αλλο εμενα το ιδιο μου λεει -οτι ειναι κακος γιατρός!

 

Τώρα για τα salospir, ναι σίγουρα δε γίνεται επισκληρίδιος εάν δεν τα έχεις διακόψει 5 ημέρες πριν τον τοκετό. ( το γνωρίζω γιατί πέρσι έπαιρνα κι εγώ και επειδή έκανα προγραμματισμένη καισαρική τα είχα σταματήσει). Λάθος του γιατρού που δε στο είχε πει, αλλά δε νομίζω να το έκανε επίτηδες γιατί δεν είχε όφελος! Είτε με φτ είτε με κτ να γεννούσες λογικά θα έκανες επισκληρίδιο, οπότε μάλλον το ξέχασε και κακώς!!!

 

Συγνώμη για τις τόσες απορίες αλλά παρά το γεγονός ότι υπαρχουν κακοί γιατροί που επιλέγουν την καισαρική για ευκολία, δεν είναι ούτε ωραίο, ούτε δίκαιο να κατηγορούμε κάποιον ελαφρά τη καρδία...

Link to comment
Share on other sites

Αγγελική συγχαρητήρια που τα κατάφερες!!!!!!!!!!!!! Σου εύχομαι να χαίρεσαι όλη σου την οικογένεια και να είστε πάντα υγιείς, αγαπημένοι και πολύ πολύ ευτυχισμένοι....

Link to comment
Share on other sites

Αγγελική και πάλι πολλά πολλά συγχαρητήρια!!!!

Να ξερες μόνο πόσο με συγκίνησες και πόσο κουράγιο και δύναμη μου έδωσες για να τα καταφέρω και γω....

Όλα έγιναν τόσο απλά και όμορφα!Μπράβο και πάλι μπράβο! Να χαίρεσαι την οικογένειά σου!

 

Πόσο πολύ θέλω και γω να το ζήσω όλο αυτό...........

YBsep2.png

0VTqp2.png

Link to comment
Share on other sites

μακαρι να μεγαλωσει πολυ ο αριθμος των γυναικων που γεννουν με vbac μετα απο καισαρικη και κυριως να μεγαλωσει ο αριθμος των γυναικων που γεννουν οπως αυτες επιλεγουν .....ειμαστε σε καλο δρομο .....

χαιρομαι τοσο πολυ για ολη τη θετικη ενεργεια που μου στελνεται....

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να πάρεις αντίγραφο από όλο το φάκελό σου κατόπιν αίτησης που θα κάνεις ή εσύ αυτοπροσώπως ή κάποιος άλλος που να έχει θεωρημένη εξουσιοδότηση από σένα...

 

πως το ξερεις αυτο με τον φακελο?εχει τύχει σε εσενα η σε καποιον κοντινό σου..μην τραβιέμαι αδικα στο μαιευτήριο..

 

2 πράγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη ηλιθιότητα·Για το πρώτο δεν είμαι και τόσο σίγουρος...

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

Τώρα για τα salospir, ναι σίγουρα δε γίνεται επισκληρίδιος εάν δεν τα έχεις διακόψει 5 ημέρες πριν τον τοκετό. ( το γνωρίζω γιατί πέρσι έπαιρνα κι εγώ και επειδή έκανα προγραμματισμένη καισαρική τα είχα σταματήσει). Λάθος του γιατρού που δε στο είχε πει, αλλά δε νομίζω να το έκανε επίτηδες γιατί δεν είχε όφελος! Είτε με φτ είτε με κτ να γεννούσες λογικά θα έκανες επισκληρίδιο, οπότε μάλλον το ξέχασε και κακώς!!!

 

Συγνώμη για τις τόσες απορίες αλλά παρά το γεγονός ότι υπαρχουν κακοί γιατροί που επιλέγουν την καισαρική για ευκολία, δεν είναι ούτε ωραίο, ούτε δίκαιο να κατηγορούμε κάποιον ελαφρά τη καρδία...

 

προ αποφασισμένη ηταν η καισαρικη..λογο ισχιακής προβολής.

δεν αναλαμβανε φτ.

γιατί αμφιβαλεις οτι εναν γιατρο δεν τον βολεύει να σε κοιμίζει στο χειρουργείο?

απο το να εισαι ξυπνιος κ να ακους..

τεσπα κ να το ξεχασε το ιδιο μου κανει..

δηλαδη με την ιδια λογική μπορει να ξέχασε κιαλλα πράγματα?

εμενα με πείραξε πολυ που γεννησα με ολικη κ ημουν σαν ζομπι 2 μερες,που γεννησα κ δεν το πηρα χαμπάρι,που δεν ειδα το παιδι μου παρα μετα απο 5 ωρες, που δεν κατάφερε να θηλάσει,

που αναρωτήθηκα αν ηταν δικο μου..

 

2 πράγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη ηλιθιότητα·Για το πρώτο δεν είμαι και τόσο σίγουρος...

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...