Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗ ΚΥΗΣΗ


mitsi1

Recommended Posts

Καλημερα!

Πριν μπω στο φορουμ, νομιζα οτι ειμαι απο τις λιγες που βιωσα παλινδρομη...

Δυστυχως, βλεπω οτι ειμαστε παρα πολλες....

 

Εγω, εχασα τα διδυμακια μου, παλινδρομη κυηση το 2007.Ουτε εγω εκανα αποξεση...απεβαλλα στο ιατρειο ουσιαστικα, η γιατρος ειδε τη σακουλιτσα, εκανε παλι υπερηχο, ειχα καθαρισει κ δεν χρειαστηκε αποξεση...στην 8η βδομαδα ηταν...Ακομα ποναω στη σκεψη...

 

Μου εδωσε αντισυλληπτικα για 1 η 2 μηνες(δεν θυμαμαι καλα) να στρωσει ο κυκλος, κ τα εκοψα κ ειχε πει να προσπαθησω μετα απο 2 μηνες....αφου περασαν οι 2 μηνες, προσπαθουμε αμεσως κ τον δευτερο μηνα προσπαθειων, ηρθε το θετικο τεστ, κ μετα απο 9 μηνες ο μεγαλος μου γιος!!!

Περισυ, γεννησα κ τον μικρο!!!(ενω προσεχαμε, ηρθε κ η δευτερη εγκυμοσυνη!!!)

 

Δεν επηρεαζει τη γονιμοτητα, μην αγχωνεσαι!

 

Κοριτσια, υπομονη, οχι αγχος κ ολα θα πανε καλα!!!Ευχομαι σε ολες μωρακια στην κοιλιτσα σας κ μετα στην αγκαλιτσα σας!!!με το καλο!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ανηκω...δυστηχως κ εγω σ'αυτο το club...των παλλινδρομων,οπως κ τοσες κοπελες.Εμενα εγγυος φυσιολογικα πριν 1,5 χρονο(ενω ημουν ετοιμη για εξωσωματικη λογω προβληματων κ των δυο μας),αλλα πολυ νωρις μας κοπηκε η χαρα.Απεβαλα κ εγω μονη μου στο σπιτι κ δεν χρειαστηκα αποξεση.Ομως θα σου πω κ εγω οπως κ οι αλλες κοπελες πως δεν εππηρεαζει τη γονιμοτητα μια τετοια ατυχη κυηση.

Εγω τωρα ειμαι ξανα εγγυος μετα απο εξωσωματικη,πολυ αρχη βεβαια..

Φοβαμαι..δεν το κρυβω,απλα προσπαθω να το εχω στο πισω μερος του μυαλου.

Υπομονη κ ελπιδα..καποιες πρεπει να παλεψουμε λιιγο παραπανω...;)

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια εχω τρια παιδια.πριν τεσσερα χρονια ενω τα δυο μου ηταν 11 και 8.5 εμεινα τυχαια ξανα εγκυος,και πριν το καταλαβω απεβαλα.η ψυχολογια χαλια αλλα το ξεπερασα.μετα απο 9 μηνες εμεινα εγκυος και τωρα εχω την μικρη μου τριων χρονων.πριν λιγους μηνες ειχα ξανα μια παλινδρομη.δεν υπαρχει συγκεκριμενος λογος μου ειπε ο γιατρος,αρα κοριτσια δεν πρεπει να φοβαστε οτι θα εχετε προβλημα!η φυση σταματαει κατι οταν κατι δεν παει καλα.πρεπει να ειστε ηρμες και να σκεφτεστε θετικα ,εγω δεν κρατησα τιποτα γιατι μονο κακο θα μου εκανε να τα βλεπω.προτιμω να ειναι στο μυαλο μου,οταν εμεινα εγκυος ειχα τον φοβο μηπως κατι γινει αλλα ευτυχως ολα καλα.να βλεπετε με αισιοδοξια μπροστα,μην κοιτατε πισω.μαθαινουμε απο το παρελθον αλλα δεν πρεπει να το αφηνουμε να μας κανει κουμαντο.θα δειτε οτι ολα θα πανε καλα και γρηγορα θα εχετε τα μωρακια σας.σας το ευχομαι μεσα απο την καρδια μου.τωρα θα ηθελα ακομα ενα αλλα αν ερθει ηρθε ,ολα καλα θα πανε κοριτσια.φιλακια πολλα σε ολες/καντε υπομονη με τον καιρο θα περασει ο πονος και θα θελετε να ξεκινησετε προσπαθειες.φιλακια

sula 3-7-96/ 22-1-99/ 25-6-2009 i love you babies :D

Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε κοριτσια...Φοβάμαι οτι δεν θα τα καταφερω ξανα..Τι ειναι αυτο το συναισθημα! Εχω πρηξει και τον αντρα μου μου φαινεται, όλο για αυτο του μιλάω! Προσπαθώ να φτιάξω τη διάθεσή μου αλλά είναι στιγμές που πέφτω πολύ ψυχολογικά. Έβαψα και το μαλλι (το είχα αφήσει 4 μήνες) για να φτιαξει το κέφι αλλά μάταιο. Και το χειρότερο είναι οτι διακοπές δεν προβλέπονται πριν το Σεπτεμβρη να ξεφυγει λίγο και το μυαλό.

Από την άλλη όμως δεν θέλω και να κουνηθώ από εδω αν προκειται να αρχίσω ξανα νέο κύκλο εξωσωματικής. Έχω αρχίσει να το χάνωωω?????

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας

εχθες τελειως τυχαια εκανα εναν υπερυχο με τον γιατρο για να διαπιστωσω οτι το μωρο μου πια δεν ειχε καρδουλα και ειχε σταματησει δυο εβδομαδες πριν,χωρις ενδειξη χωρις αιμα χωρις τιποτα............αυριο παμε για αποξυση

 

δεν ξερω τι να σκεφτω..........γιατι γαμωτο?

ηταν η πρωτη μου εξωσωματικη:cry:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια καλημέρα, όντως είναι πολυ δύσκολες οι πρώτες μέρες μετά από ένα τέτοιο άσχημο γεγονός, αλλά μη το βάζετε κάτω. Πάρτε το χρόνο σας και απαλλαγμένες από αρνητικά συναισθήματα οπλιστείτε με δύναμη και αισιοδοξία για την επόμενη προσπάθειά σας.

Εγώ είχα επιτυχία στη πρώτη μου εξωσωματική, στη δεύτερη αλλά τελειόμηνη εγκυμοσύνη δυστυχώς είχα στη τρίτη μου εξωσωματική.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!!

 

Είμαι κομμάτια και χάλια μαύρα...και δεν ξέρω και εγώ πως αλλιώς να χαρακτηρίσω την κατάστασή μου!Ήμουν 4 εβδομάδων έγκυος...την ίδια μέρα που έμαθα το γεγονός την ίδια μέρα είχα αιμορραγία. Θα με φάει το μαράζι...θα με φάνε τα γιατί. Μου έχει κολλήσει στο μυαλό ότι ο γιατρός μπορούσε να κάνει κάτι και δεν έκανε τπτ...Δε μπορώ να συνέλθω...Θέλω να σας ρωτήσω...ξέρετε εάν υπήρχε κάτι βοηθητικό το οποίο δεν μου το παρείχε;;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!!

 

Είμαι κομμάτια και χάλια μαύρα...και δεν ξέρω και εγώ πως αλλιώς να χαρακτηρίσω την κατάστασή μου!Ήμουν 4 εβδομάδων έγκυος...την ίδια μέρα που έμαθα το γεγονός την ίδια μέρα είχα αιμορραγία. Θα με φάει το μαράζι...θα με φάνε τα γιατί. Μου έχει κολλήσει στο μυαλό ότι ο γιατρός μπορούσε να κάνει κάτι και δεν έκανε τπτ...Δε μπορώ να συνέλθω...Θέλω να σας ρωτήσω...ξέρετε εάν υπήρχε κάτι βοηθητικό το οποίο δεν μου το παρείχε;;

Δυστυχώς είναι σχεδόν βέβαιο ότι δε θα μπορούσε να κάνει τίποτα, ακόμα κι αν αυτό δε γινόταν την 4η εβδομάδα (που είναι πολύ νωρίς) αλλά και αργότερα (νομίζω έως την 11η είναι αρκετά αυξημένα τα ποσοστά). Είναι άδικο για κάθε κοπέλα που βιώνει κάτι τέτοιο, ωστόσο υπάρχει πάντα σαν ενδεχόμενο και σημαίνει ότι υπήρχε σοβαρή ανωμαλία στο έμβρυο, οπότε η φύση προνοεί. Σου εύχομαι πολύ σύντομα η ευτυχία σου να ολοκληρωθεί με μια τελειόμηνη κύηση κι ένα υγιέστατο μωρό!

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς είναι σχεδόν βέβαιο ότι δε θα μπορούσε να κάνει τίποτα, ακόμα κι αν αυτό δε γινόταν την 4η εβδομάδα (που είναι πολύ νωρίς) αλλά και αργότερα (νομίζω έως την 11η είναι αρκετά αυξημένα τα ποσοστά). Είναι άδικο για κάθε κοπέλα που βιώνει κάτι τέτοιο, ωστόσο υπάρχει πάντα σαν ενδεχόμενο και σημαίνει ότι υπήρχε σοβαρή ανωμαλία στο έμβρυο, οπότε η φύση προνοεί. Σου εύχομαι πολύ σύντομα η ευτυχία σου να ολοκληρωθεί με μια τελειόμηνη κύηση κι ένα υγιέστατο μωρό!

 

σε ευχαριστώ πολύ για την άποψη σου και για τις όμορφες ευχές σου!Είμαι άσχημα ψυχολογικά και σκέφτομαι τι θα γινόταν αν είχα προσπαθήσει και για αυτό...γιατί δεν προσπαθήσαμε απλά προέκυψε γλυκά μετά το γάμο μας που απλά αποφασίσαμε να είναι πιο ελεύθερη η επαφή μας.Πόσο με έχει πονέσει δε μπορώ να περιγράψω...άλλη μια κακή εμπειρία στη ζωή μου...τι να πω!!

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ πολύ για την άποψη σου και για τις όμορφες ευχές σου!Είμαι άσχημα ψυχολογικά και σκέφτομαι τι θα γινόταν αν είχα προσπαθήσει και για αυτό...γιατί δεν προσπαθήσαμε απλά προέκυψε γλυκά μετά το γάμο μας που απλά αποφασίσαμε να είναι πιο ελεύθερη η επαφή μας.Πόσο με έχει πονέσει δε μπορώ να περιγράψω...άλλη μια κακή εμπειρία στη ζωή μου...τι να πω!!

fotoyla den mporeis na fantasteis poso se niotho kai ego etsi me ton andra moy hrthe to moraki poly grigora kai sthn 7 evdomada piga gia na akoyso kardoyla kai den thn akoysame pote! molis prin 2 evdomades ekana thn apoksesi...ti na po den ksero..niotho oti den me katalavenei kaneis koyrastika ta parigora logia eisai nea mhn stenaxoriesai tha kaneis allo moro alla ena megalo giati einai synexeia sto myalo moy giati se mena giati?ax ton pono pou niotho den to eyxomai se kamia kopela...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καληησπέρα και από εμένα.

 

Έχει μία εβδομάδα που έκανα και εγώ απόξεση, αφού πήγαμε για υπέρηχο στην 8η εβδομάδα και φύγαμε με ραντεβού για απόξεση... Δεν ξέρω αν έχει συμβεί σε καμία από εσάς αλλά εγώ το είχα καταλάβει. Αφού πήγα στη γιατρό και της το είπα από μόνη μου. Μου είπε ότι ήταν η πιο εύκολη ανακοίνωση παλινδρόμησης που είχε κάνει ποτέ! Πέρασα το στάδιο της θλίψης (για 2 μέρες έκλαιγα συνέχεια) το στάδιο της οργής (είχα νεύρα με όλους) και τώρα είμαι στο στάδιο της άρνησης. Νιώθω ότι δεν θέλω να το ξαναπεράσω ποτέ αυτό. Έμεινα έγκυος χωρίς ιδιαίτερη προσπάθεια και δεν θέλω να μπω στη διαδικασία και το άγχος της κανονικής προσπάθειας. Δεν θέλω να φοβάμαι ότι μπορεί να ξανασυμβεί. Από τη βιοψία που έγινε στο έμβρυο η γιατρός είπε ότι πρέπει να κάνω εξέταση για θρομβοφιλία γιατί μάλλον σε αυτό οφείλεται η αποτυχία.

 

Αυτά από εμένα.

 

Καλό κουράγιο σε όλες...! Εγώ δεν ξέρω τί θα κάνω...

Link to comment
Share on other sites

Καληησπέρα και από εμένα.

 

Έχει μία εβδομάδα που έκανα και εγώ απόξεση, αφού πήγαμε για υπέρηχο στην 8η εβδομάδα και φύγαμε με ραντεβού για απόξεση... Δεν ξέρω αν έχει συμβεί σε καμία από εσάς αλλά εγώ το είχα καταλάβει. Αφού πήγα στη γιατρό και της το είπα από μόνη μου. Μου είπε ότι ήταν η πιο εύκολη ανακοίνωση παλινδρόμησης που είχε κάνει ποτέ! Πέρασα το στάδιο της θλίψης (για 2 μέρες έκλαιγα συνέχεια) το στάδιο της οργής (είχα νεύρα με όλους) και τώρα είμαι στο στάδιο της άρνησης. Νιώθω ότι δεν θέλω να το ξαναπεράσω ποτέ αυτό. Έμεινα έγκυος χωρίς ιδιαίτερη προσπάθεια και δεν θέλω να μπω στη διαδικασία και το άγχος της κανονικής προσπάθειας. Δεν θέλω να φοβάμαι ότι μπορεί να ξανασυμβεί. Από τη βιοψία που έγινε στο έμβρυο η γιατρός είπε ότι πρέπει να κάνω εξέταση για θρομβοφιλία γιατί μάλλον σε αυτό οφείλεται η αποτυχία.

Αυτά από εμένα.

 

Καλό κουράγιο σε όλες...! Εγώ δεν ξέρω τί θα κάνω...

 

πώς το κατάλαβες? είχες ενδείξεις, συμπτώματα?

Link to comment
Share on other sites

πώς το κατάλαβες? είχες ενδείξεις, συμπτώματα?

 

Είχα περίεργους πόνους στην κοιλιά, αλλά ήταν κυρίως το ένστικτο... Γιατί απ'ότι ξέρω οι πόνοι στην κοιλιά είναι φυσιολογικοί.

Link to comment
Share on other sites

Φωτουλίνα και Alex-Paula δεν ξέρετε πόσο σας καταλαβαίνω!!!!!! Και εγώ έχω 12 μέρες που έχω κάνει απόξεση (στην 8η εβδομάδα) και δεν περνάει μέρα που να μην το σκεφτώ..... Έχω και αίμα ακόμα και δυστυχώς μου θυμίζει το τι πέρασα :evil:!!!!!! Για χάρη όμως του αντρούλη μου και της κορούλας μου, προσπαθώ να μην το δείχνω όσο και αν με πονάει..... Υπομονή κορίτσια και αλήθεια..... πιστεύω πως θα έρθουν καλύτερες μέρες και για εμάς :P!!!!!! Μην το βάζετε κάτω!!!!!

aYVcp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καληησπέρα και από εμένα.

 

Πέρασα το στάδιο της θλίψης (για 2 μέρες έκλαιγα συνέχεια) το στάδιο της οργής (είχα νεύρα με όλους) και τώρα είμαι στο στάδιο της άρνησης. Νιώθω ότι δεν θέλω να το ξαναπεράσω ποτέ αυτό.

 

Και εγώ αφού πέρασα τα στάδια της θλίψης και του θυμού, είπα πως δεν γίνεται πρέπει να βρω τον παλιό μου εαυτό. Όσο και αν πονάει, έτσι είναι γλυκιά μου. Η αλήθεια είναι πως έχω πεισμώσει κιόλας και περιμένω με αγωνία να βγουν τα αποτελέσματα του καρυότυπου μήπως και βρούμε τι φταίει για να το αντιμετωπίσουμε και βουρ ξανά για την επόμενη εγκυμοσύνη. Ειλικρινά δεν το βάζω κάτω όσο θλιμμένη και αν είμαι!!!!!

aYVcp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ζω τη δεύτερη μέρα γνωρίζοντας ότι πέρασα μια αποτυχημένη εγκυμοσύνη.Ένα μήνα ύστερα από τη μεγάλη χαρά του γάμου μου!!Έκλαψα...έκλαψα έκλαψα...έσπασα το κεφάλι μου...δε μπόρεσα όμως να καταλάβω!!!Απελπίστηκα...!!Πληγώθηκα!! αλλά θα κάνω το σταυρό μου και θα πιω τη ζωη με το κουτάλι!!!!Σε τι κατέληξα;;;Μήνυμα αισιοδοξίας:Οι δυσκολίες πάντα έχουν μέγεθος ανάλογο με αυτό που μπορούμε να αντέξουμε!!!ΚΑΝΟΝΑΣ!!!!Καλό απόγευμα σε όλους!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κουράγιο Φωτουλίνα :) Εγώ σήμερα συμπληρώνω ενα μήνα ακριβώς από την αποβολή και ακόμα το σκέφτομαι και με πονάει το ίδιο... Αλλά πρέπει να ειμαστε αισιόδοξες για να καταφέρουμε ξανα να το ζήσουμε. Και αυτή τη φορα ως το τέλος!

Link to comment
Share on other sites

πάντα. κι αυτό που λένε τυχαίο γεγονός εννοούν ότι είναι χρωμοσωμική ανωμαλία.

 

Μάλλον εννοούν ότι επειδή έτυχε χρωμοσωμική ανωμαλία μια φορά, δεν είναι απαραίτητο ότι θα ξανασυμβεί. Εγώ έτσι το αντιλαμβάνομαι πάντως. Βέβαια, δεν θα ξανασυμβεί αν όντως πρόκειται απλά για μια χρωμοσωμική ανωμαλία, γιατί αν πρόκειται για θρομβοφιλία ή κάποιο αίτιο ανοσολογικής φύσεως, το πιο πιθανό είναι να ξανασυμβεί. Απ' αυτή την άποψη, αν δεν κάνεις εξετάσεις, με την απορία θα μείνεις. Απορώ πάντως γιατί δεν μας ενημερώνουν σωστά και να αφήσουν σ' εμάς την απόφαση, παρά που μας λένε "δεν χρειάζεται να κάνεις εξετάσεις, γιατί μάλλον ήταν τυχαίο". :confused:

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον εννοούν ότι επειδή έτυχε χρωμοσωμική ανωμαλία μια φορά, δεν είναι απαραίτητο ότι θα ξανασυμβεί. Εγώ έτσι το αντιλαμβάνομαι πάντως. Βέβαια, δεν θα ξανασυμβεί αν όντως πρόκειται απλά για μια χρωμοσωμική ανωμαλία, γιατί αν πρόκειται για θρομβοφιλία ή κάποιο αίτιο ανοσολογικής φύσεως, το πιο πιθανό είναι να ξανασυμβεί. Απ' αυτή την άποψη, αν δεν κάνεις εξετάσεις, με την απορία θα μείνεις. Απορώ πάντως γιατί δεν μας ενημερώνουν σωστά και να αφήσουν σ' εμάς την απόφαση, παρά που μας λένε "δεν χρειάζεται να κάνεις εξετάσεις, γιατί μάλλον ήταν τυχαίο". :confused:

σωστά το αντιλαμβάνεσαι.

δυστυχώς οι γιατροί δεν καταλαβαίνουν τον πόνο μας. εμένα ο γιατρός μου έβαλε τις φωνές με αυστηρό ύφος κι είπε: μα καλά, δεν καταλαβαίνω γιατί κλαις. σταμάτα τις υστερίες. δεν ξέρεις ότι 1 στις 10 εγκυμοσύνες δεν έχουν ευτυχή κατάληξη?

(και να φανταστείς ότι είχα πάει σε προκαθορισμένο ραντεβού για υπέρηχο, όταν διαπιστώσαμε ότι είχε σταματήσει η καρδούλα του. ήμουν μόνη μου στον υπέρηχο, όταν μου το ανακοίνωσε κι απλά έβαλα τα κλάμματα όταν βγήκα έξω και είδα τον άντρα μου, που περίμενε).

Link to comment
Share on other sites

σωστά το αντιλαμβάνεσαι.

δυστυχώς οι γιατροί δεν καταλαβαίνουν τον πόνο μας. εμένα ο γιατρός μου έβαλε τις φωνές με αυστηρό ύφος κι είπε: μα καλά, δεν καταλαβαίνω γιατί κλαις. σταμάτα τις υστερίες. δεν ξέρεις ότι 1 στις 10 εγκυμοσύνες δεν έχουν ευτυχή κατάληξη?

(και να φανταστείς ότι είχα πάει σε προκαθορισμένο ραντεβού για υπέρηχο, όταν διαπιστώσαμε ότι είχε σταματήσει η καρδούλα του. ήμουν μόνη μου στον υπέρηχο, όταν μου το ανακοίνωσε κι απλά έβαλα τα κλάμματα όταν βγήκα έξω και είδα τον άντρα μου, που περίμενε).

 

Γι αυτούς είμαστε απλώς στατιστικές προφανώς. Αν δεν το έχεις περάσει, δεν μπορείς να το καταλάβεις. Πάντως η δική μου γιατρός φέρθηκε πολύ ανθρώπινα. Θυμάμαι πως μόλις συνήλθα από τη νάρκωση της απόξεσης, ήρθε μ' αγκάλιασε, με παρηγόρησε και μου είπε "την επόμενη φορά που θα ξανάρθεις εδώ, θα είναι για να γεννήσεις" Τώρα που στο γράφω, συγκινήθηκα.

Link to comment
Share on other sites

Γι αυτούς είμαστε απλώς στατιστικές προφανώς. Αν δεν το έχεις περάσει, δεν μπορείς να το καταλάβεις. Πάντως η δική μου γιατρός φέρθηκε πολύ ανθρώπινα. Θυμάμαι πως μόλις συνήλθα από τη νάρκωση της απόξεσης, ήρθε μ' αγκάλιασε, με παρηγόρησε και μου είπε "την επόμενη φορά που θα ξανάρθεις εδώ, θα είναι για να γεννήσεις" Τώρα που στο γράφω, συγκινήθηκα.

εμένα, πάλι, μου είπε "ε, καλά, τουλάχιστον μένεις εύκολα έγκυος":twisted::twisted::twisted:

Link to comment
Share on other sites

Γι αυτούς είμαστε απλώς στατιστικές προφανώς. Αν δεν το έχεις περάσει, δεν μπορείς να το καταλάβεις. Πάντως η δική μου γιατρός φέρθηκε πολύ ανθρώπινα. Θυμάμαι πως μόλις συνήλθα από τη νάρκωση της απόξεσης, ήρθε μ' αγκάλιασε, με παρηγόρησε και μου είπε "την επόμενη φορά που θα ξανάρθεις εδώ, θα είναι για να γεννήσεις" Τώρα που στο γράφω, συγκινήθηκα.

 

και εμενα το ιδιο μου ειπε.....κ του απανταω "ελπιζω"...εκεινη την ημερα ημουν παρα πολυ χαλια!!!!αλλα δεν το βαζω κατω γιατι θελω παρα πολυ ενα μωρακι :D ηθελα να σας ρωτησω οταν βγηκα μ ειπε ο γιατρος για 15 μερες να μην εχω επαφες και ουτε μπανια στην θαλασσα...εχουν περασει αυτες οι μερες κ θα ηθελα πολυ να παω παραλια αλλα φοβαμαι μην κολλησω τπτ...εσεις τι λετε???

Link to comment
Share on other sites

και εμενα το ιδιο μου ειπε.....κ του απανταω "ελπιζω"...εκεινη την ημερα ημουν παρα πολυ χαλια!!!!αλλα δεν το βαζω κατω γιατι θελω παρα πολυ ενα μωρακι :D ηθελα να σας ρωτησω οταν βγηκα μ ειπε ο γιατρος για 15 μερες να μην εχω επαφες και ουτε μπανια στην θαλασσα...εχουν περασει αυτες οι μερες κ θα ηθελα πολυ να παω παραλια αλλα φοβαμαι μην κολλησω τπτ...εσεις τι λετε???

 

Ε άμα πέρασαν οι 15 μέρες, να πας. Απλά φρόντισε να πας σε καθαρή θάλασσα και να μη μένεις με βρεμμένο μαγιό κι ούτε να κάθεσαι στην άμμο. Πρώτα να βάζεις ψάθα κι απο πάνω στεγνή πετσέτα. Εγώ χρόνια τώρα εφαρμόζοντας αυτή τη μέθοδο, δεν κόλησα ποτέ τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εσείς που έχετε περάσει τη διαδικασία της παλίνδρομης, μετά πόσες μέρες είχατε αίμα; Ρωτάω γιατί με το που έκανα την απόξεση είχα αίμα για 4-5 μέρες, μετά μου σταμάτησε για 2-3 μέρες και μετά μου ήρθε ξανά. Τώρα είμαι ακριβώς 2 εβδομάδες μετά την απόξεση και άλλοτε έχω σταγόνες, άλλοτε μόνο όταν σκουπίζομαι (συγνώμη κορίτσια :oops:) πάνω στο χαρτί!!!!!! Έχει σκοπό να σταματήσει ή έτσι θα με πηγαίνει; Ούτε στη θάλασσα δεν μπορώ να πάω :evil:!!!!

aYVcp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εσείς που έχετε περάσει τη διαδικασία της παλίνδρομης, μετά πόσες μέρες είχατε αίμα; Ρωτάω γιατί με το που έκανα την απόξεση είχα αίμα για 4-5 μέρες, μετά μου σταμάτησε για 2-3 μέρες και μετά μου ήρθε ξανά. Τώρα είμαι ακριβώς 2 εβδομάδες μετά την απόξεση και άλλοτε έχω σταγόνες, άλλοτε μόνο όταν σκουπίζομαι (συγνώμη κορίτσια :oops:) πάνω στο χαρτί!!!!!! Έχει σκοπό να σταματήσει ή έτσι θα με πηγαίνει; Ούτε στη θάλασσα δεν μπορώ να πάω :evil:!!!!

 

εμενα μου κρατησε 10 μερουλες το αιμα αλλα δεν ειχα παντα την ιδια ροη αιματος.....τωρα μετα απο 2 εβδομαδες και δεν εχω τιποτα...μονο κατι ασπρες πικτες εκκρισεις τα οποια δεν ξερω αν ειναι λογικο...εσεις ειχατε ποτε????

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...