Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗ ΚΥΗΣΗ


mitsi1

Recommended Posts

ναι κατερινα νομιζω οτι θα αλλαξω γιατρο...και δεν ξερω και σε ποιον να παω...τελος παντων,αυτον που πηγαινα τον θεωρουσα πολυ καλο και πραγματικα δεν ειχα κανενα παραπονο..μεχρι το "γεγονος",με απογοητευσε..Ε ειναι δυνατον μετα την αποξεση να τον ρωταω αν χρειαζεται να παω σε καποιο διαστημα να με κοιταξει και να λεει οχι δεν ειναι απαραιτητο μονο αν αιστανθω πονο η αν εχω τρελη αιμοραγια?!?!!αχ δεν ξερω..

 

Καλημέρα!! Stelitsa τι να πω.... Ίδιο πόνο και ίδιες αγωνίες έχουμε όλες όσες χάσαμε τα μωράκια μας. Μακάρι να αξιωθούμε σύντομα να γίνουμε και μεις μανούλες.

Ο γιατρός σου δε σου είπε ότι πρέπει να σε δει λιγες μέρες μετά την επέμβαση για έναν τυπικό υπέρηχο, να δει σε ποια κατάσταση βρίσκεσαι??? Κατάλαβα καλά??

kWrwp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

JULIEK, η δικιά μου παλίνδρομη είχε συμτώματα από την 6η εβδομάδα και έπιτα. Είχα καφέ κηλίδες και ο γιατρός μου μου το είπε αμέσως ότι υπάρχει μεγάλη πιθανότητα αποβολής ενώ ταυτόχρονα μου έδωσε utrogestan. Μια συνάδελφος μου δεν είχε κανένα απολύτως σύμπτωμα και όταν πήγε στον γυναικολόγο της για την καθορισμένη επίσκεψη της, απλά δεν χτυπούσε η καρδιά του εμβρύου! Η αδελφή μου στον 2ο μήνα της είχε μια τρομερά μεγάλη αιμοραγία σε σημείο να πετάξει και το εσώρουχο της και το παντελόνι της, που είπε "αυτό ήταν, το έχασα το μωρο!" και όμως είχε καρδιακή λειτουργία, το έμβρυο αναπτύχθηκε και τώρα είναι μια κούκλα! Με λίγα λόγια, νομίζω ότι δεν υπάρχει άσπρο ή μαύρο σε αυτά τα πράγματα. Η κάθε εγκυμοσύνη είναι και διαφορετική και τελικά αν το θέλει ο Θεός...............!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, εμένα πέρσι ο γιατρός μου μετά την απόξεση μου είπε ότι δε χρειαζόταν να μου κάνει υπέρηχο, για να δει αν έχω καθαρίσει. Ήταν σίγουρος ότι έχω καθαρίσει. Βέβαια 3 μήνες μετά την απόξεση πήγα σε ένα γυναικολόγο στη γειτονιά να μου γράψει θεραπεία για μύκητες, του είπα το ιστορικό μου και ότι δεν με είδε ο γιατρός μετά την απόξεση και μου πρότεινε να μου κάνει υπέρηχο, για να δει αν έχω καθαρίσει καλά. Πράγματι όλα ήταν τέλεια.

Φέτος όμως που δε χρειάζεται απόξεση ο γιατρός μου είπε να πάω μετά την αποβολή να με τσεκάρει.

5f27b8bd0c.png

Link to comment
Share on other sites

JULIEK, Με λίγα λόγια, νομίζω ότι δεν υπάρχει άσπρο ή μαύρο σε αυτά τα πράγματα. Η κάθε εγκυμοσύνη είναι και διαφορετική και τελικά αν το θέλει ο Θεός...............!!!

 

Ακριβώς έτσι είναι. Εμείς ακούσαμε καρδούλα Τρίτη, ο γιατρός μου είπε ότι όπως φαίνεται θα έχω τέλεια εγκυμοσύνη και τη Δευτέρα που ξαναπήγα το μωράκι μου δε ζούσε...

kWrwp3.png
Link to comment
Share on other sites

Άστα να πάνε patousitsas, είναι να μην σου τύχει τελικά! Πάμε γι'άλλα όμως! Αυτήν την περίοδο και εγώ πρέπει να ξαναρχίσω προσπάθειες αλλά είμαι αγχωμένη και αυτό είναι πολύ κακό. Πιστεύω ότι επειδή το θέλω τόσο πολύ, θα τα χειροτερέψω τα πράγματα παρά θα πετύχω το επιθυμιτό αποτέλεσμα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!! Stelitsa τι να πω.... Ίδιο πόνο και ίδιες αγωνίες έχουμε όλες όσες χάσαμε τα μωράκια μας. Μακάρι να αξιωθούμε σύντομα να γίνουμε και μεις μανούλες.

Ο γιατρός σου δε σου είπε ότι πρέπει να σε δει λιγες μέρες μετά την επέμβαση για έναν τυπικό υπέρηχο, να δει σε ποια κατάσταση βρίσκεσαι??? Κατάλαβα καλά??[/

 

ναι ναι ακριβως αυτο,καλα καταλαβες,και μου φανηκε περιεργο...δεν ξερω τι να κανω..απο τη μια σκεφτομαι αν παω και αν του πω να με δει και γενικα να του πω τις ανησυχιες μου και απο την αλλη σκεφτομαι να αλλαξω γιατρο και αν τελειωνουμε...αλλα και ποιος μου λεει οτι αν παω σε αλλον θα ειναι καλυτερος..που αν ξερω ποιος ειναι ο καλος γιατρος,για ολους τους καλους(γνωστα ονοματα)εχω ακουσει και πολυ καλες περιπτωσεις αλλα και πολυ ασχημες...ουφ

Link to comment
Share on other sites

[quote name=stelitsa;1373941

ναι ναι ακριβως αυτο' date='καλα καταλαβες,και μου φανηκε περιεργο...δεν ξερω τι να κανω..απο τη μια σκεφτομαι αν παω και αν του πω να με δει και γενικα να του πω τις ανησυχιες μου και απο την αλλη σκεφτομαι να αλλαξω γιατρο και αν τελειωνουμε...αλλα και ποιος μου λεει οτι αν παω σε αλλον θα ειναι καλυτερος..που αν ξερω ποιος ειναι ο καλος γιατρος,για ολους τους καλους(γνωστα ονοματα)εχω ακουσει και πολυ καλες περιπτωσεις αλλα και πολυ ασχημες...ουφ[/quote]

 

Εμένα ο γιατρός μου, μου είχε πει ότι ήθελε οπωσδήποτε να με δει 10 μέρες μετά την επέμβαση για να μου κάνει κολπικό υπέρηχο. Έλεγξε τα πάντα! Αλλά και ο δεύτερος γυναικολόγος που πήγαινα παράλληλα όταν του είπα για την παλίνδρομη μου ζήτησε να με δει μετά την πρώτη περίοδο. Εσένα είναι τόσο σίγουρος? Τι να πω.

Και βέβαια να πας να σε εξετάσει κι ας μη σου το ζήτησε. Με την υγεία μας δεν παίζουμε. Τόσα και τόσα ακούμε!!! Αν τον εμπιστεύεσαι μην τον αλλάζεις. Έτσι κι αλλιώς, όπως είπες, που ξέρεις αν ο νέος θα είναι καλύτερος ή όχι? Κι αυτοί με τις ώρες τους είναι.

kWrwp3.png
Link to comment
Share on other sites

παντως κ εμενα ο γιατρος μου,μου ειπε οτι σε 10 μερες απο την αποξεση θελει να με δει..κ θα παω την δευτερα...εχω μεγαλη αγωνια να δω πως ειναι τα πραγματα

ξερει καμια ποσες μερες μετα την αποξεση κανει να κανουμε γυμναστικη κ γενικα να σηκωσουμε βαρη γιατι (πρεπει να χασουμε κ κανα κιλο)....

Link to comment
Share on other sites

παντως κ εμενα ο γιατρος μου,μου ειπε οτι σε 10 μερες απο την αποξεση θελει να με δει..κ θα παω την δευτερα...εχω μεγαλη αγωνια να δω πως ειναι τα πραγματα

ξερει καμια ποσες μερες μετα την αποξεση κανει να κανουμε γυμναστικη κ γενικα να σηκωσουμε βαρη γιατι (πρεπει να χασουμε κ κανα κιλο)....

 

 

για γυμναστικη δεν ξερω...αλλα για βαρη σιγουυρα δεν κανει,ασε να περασουν κανα δυο μηνες να εισαι σιγουρη και παλι φυσικα τα βαρη με μετρο!!!

αντε να δουμε βρε κοριτσια γιατι αρχιζουν να με πιανουν τα νευρα , στο τελος θα συμβουλευουμε εμεις τους γιατρους..."ε γιατρε θα ηταν καλο να μου κανετε εναν υπρηχο να δειτε αν εχουν παει καλα τα πραγματα" "ελεος !!!

Link to comment
Share on other sites

πλακα πλακα το γελας? πιο πολλα πραγματα εχω μαθει απο τετοιου ειδους ομαδες παρα απο τους γιατρους..γιατι αποριες εχουμε παρα πολλες αλλα τολμας να τους ρωτησεις που τρεχουν κ τα βασικα σου τα λενε με το ζορυ στο ποδι?καθε φορα που παω στο ιατρειο του εκτος του οτι περιμενουμε μιαμιση ωρα τουλαχιστον τον γιατρο τον βλεπεις δεπτερολεπτα!!!!ας ειμασταν τιποτα διασημοι με λεφτα κ θα βλεπες περιποιηση...αλλα τι να πεις εμεις τα μπατιρακια στο ελεος της μοιρας μας!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δίκιο έχεις angelmes, κάθε φορά που πήγαινα στον γιατρό μου είχα τόσα πολλά να ρωτήσω αλλά με την βιασύνη του, δεν ρωτούσα και πολλά. Εδω τα μαθαίνεις καλύτερα και μοιράζεσαι κιόλας εμπειρίες!

Link to comment
Share on other sites

Δίκιο έχεις angelmes, κάθε φορά που πήγαινα στον γιατρό μου είχα τόσα πολλά να ρωτήσω αλλά με την βιασύνη του, δεν ρωτούσα και πολλά. Εδω τα μαθαίνεις καλύτερα και μοιράζεσαι κιόλας εμπειρίες!

 

ετσι ακριβως ειναι οπως τα λες...τουλαχιστον εδω τα μαθαινουμε στην πραξη τα πραγματα πως ειναι γιατι η θεωρια απεχη κατα πολυ απο την πραγματικοτητα

τα παθηματα κ η εμπειρια της καθε κοπελας ειναι μεγαλο σχολειο για ολες μας κ πολυ αξιοσεβαστο...γιατι πανω απ'ολα υπαρχει κατανοηση μεταξυ μας...κ ας ειμαστε εντελως αγνωστες ξερεις οτι οτιδηποτε υποθει θαναι απο καρδιας χωρις κανενα συμφερον

κ εγω προσωπικα το σεβομαι πολυ αυτο κ ειναι τοσο ομορφο που ανθρωποι βοηθουν αλλους ανθρωπους χωρις κανενα ανταλλαγμα!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

κοριτσια καλησπερα.ειμαι καινουργια στη παρεα και θα ηθελα να μοιραστω μαζι σας το προβλημα.ειχα 4 παλινδρομες κυησεις εκ των οποιων η τελευταια πριν 5 μηνες και ολες σταματουσαν στη εβδομη βδομαδα και οι δυο τελευταιες με καρδιακη λειτουργεια.εκανα ενα σωρο εξετασεις και πιστευουν οτι ειναι πηξη του αιματος,μετα τις εξετασεις εμεινα εγκυος πηρα κορτιζονη και ουτροτζεσταν.με αποτελεσμα να παλινδρομησει παλι στην 7 εβδομαδα.μπορει να μου πει καποια αν ξερει κατι αναλογο με αυτο που μου συμβαινει;:(

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα.ειμαι καινουργια στη παρεα και θα ηθελα να μοιραστω μαζι σας το προβλημα.ειχα 4 παλινδρομες κυησεις εκ των οποιων η τελευταια πριν 5 μηνες και ολες σταματουσαν στη εβδομη βδομαδα και οι δυο τελευταιες με καρδιακη λειτουργεια.εκανα ενα σωρο εξετασεις και πιστευουν οτι ειναι πηξη του αιματος,μετα τις εξετασεις εμεινα εγκυος πηρα κορτιζονη και ουτροτζεσταν.με αποτελεσμα να παλινδρομησει παλι στην 7 εβδομαδα.μπορει να μου πει καποια αν ξερει κατι αναλογο με αυτο που μου συμβαινει;:(

 

εφυ, λυπάμαι πάρα πολύ. Εγώ είχα δυο παλλίνδρομες, η 2η ήταν πριν από 2 εβδομάδες. Η 1η σταμάτησε στην 7η εβδομάδα και η 2η στην 6η.

Έχω κάνει έλεγχο θρομβοφιλίας, δεν έχω πρόβλημα.

Η επόμενη εξέταση που θα κάνω είναι η υστεροσκόπηση.

Τι άλλες εξετάσεις έχεις κάνει?

Ο γιατρός σου τι λέει?

Σ' αυτές που είχες καρδιακή λειτουργία στείλατε για ιστολογική τα έμβρυα? Αν ναι, τι έδειξε η ιστολογική?

Εγώ στην 1η έκανα απόξεση και η ιστολογική έδειξε μερική μύλη κύηση.

Η 2η ήταν αυτόματη αποβολή και δεν έκανα απόξεση.

5f27b8bd0c.png

Link to comment
Share on other sites

ιολη μου λυπαμαι κι εγω ειλικρινα για σενα.εστειλα τοτελευταιο εμβρυο για ιστολογικη εξεταση και ειπαν οτι ειναι χρωματοσωματικα αιτια καιθα γεννιοταν αρρωστο.και στην εβδομη να μην παλινδρομουσε θα μου το περνανε στην αυχενικη διαφανεια.εκανα εξετασεις ανοσολογικου ελενχου για λυκο, πηξη αιματος,θρομβωση,κιλερς κυτταρα κλπ.στη τελευταια πηρα κορτιζονη μηπως ειναι θρομβωση αλλα παλλινδρομησε και τωρα ο γιατρος λεει πως πιθανον ειναι τα κιλερς κυτταρα.αυτα ειναι κυτταρα που σκοτωνουν το σπερμα κλπ.τωρα περμενω να δωσει ο θεος να αδιαθετησω και μου ειπε να βαλω ξανα μπροστα.εσυ ποιον γιατρο εχεις και τι σου ειπε για τις παλλινδρομες;περιμενω απαντηση σου.φιλια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ιολη μου λυπαμαι κι εγω ειλικρινα για σενα.εστειλα τοτελευταιο εμβρυο για ιστολογικη εξεταση και ειπαν οτι ειναι χρωματοσωματικα αιτια καιθα γεννιοταν αρρωστο.και στην εβδομη να μην παλινδρομουσε θα μου το περνανε στην αυχενικη διαφανεια.εκανα εξετασεις ανοσολογικου ελενχου για λυκο, πηξη αιματος,θρομβωση,κιλερς κυτταρα κλπ.στη τελευταια πηρα κορτιζονη μηπως ειναι θρομβωση αλλα παλλινδρομησε και τωρα ο γιατρος λεει πως πιθανον ειναι τα κιλερς κυτταρα.αυτα ειναι κυτταρα που σκοτωνουν το σπερμα κλπ.τωρα περμενω να δωσει ο θεος να αδιαθετησω και μου ειπε να βαλω ξανα μπροστα.εσυ ποιον γιατρο εχεις και τι σου ειπε για τις παλλινδρομες;περιμενω απαντηση σου.φιλια

 

Γεια σου έφυ.

Σήμερα είδα την απάντησή σου.

Εμένα τα κίλλερς κύτταρα μου τα μέτρησε αιματολόγος κατά τη διάρκεια της κύησης. Του είπα ότι πάει να παλλινδρομήσει και αποφάσισε να μου τα μετρήσει, γιατί αν είναι κάτι, λέει, ότι φαίνεται σίγουρα κατά τη διάρκεια της κύησης. Δεν είχα κανένα πρόβλημα, ήταν άριστα όλα.

Θρομβοφιλία δεν έχω.

Το μόνο που απομένει να κάνω είναι υστεροσκόπηση, για να δουν αν υπάρχει κάτι στη μήτρα που εμποδίζει την ανάπτυξη του εμβρύου, δηλ. αν υπάρχει διάφραγμα, πολύποδας ή ινομύωμα, τα οποία δεν φαίνονται στον υπέρηχο. Την υστεροσκόπηση θα την κάνω περίπου στο 1ο δεκαήμερο του Δεκεμβρίου, αύριο θα ξέρω σίγουρα το πότε.

Ρώτησα το γιατρό μου γιατί συμβαίνουν όλα αυτά και μου είπε το εξής:

"Θρομβοφιλία δεν έχεις, τα κίλλερς κύτταρα είναι εντάξει, ο θυρεοειδής είναι εντάξει, θα κάνουμε και την υστεροσκόπηση μήπως δείξει κάτι".

Του λέω "αν δε δείξει η υστεροσκόπηση?".

Μου λέει "θα τα πούμε μετά την υστεροσκόπηση αλλά η πλειονότητα των παλλίνδρομων κυήσεων οφείλεται σε χρωμοσωματικές ανωμαλίες των εμβρύων κι επειδή είσαι λίγο μεγαλούτσικη έχεις περισσότερες πιθανότητες για χρωμοσωματικές ανωμαλίες".

Πέρσι ήμουν 36,5 στην 1η παλλίνδρομη, φέτος ειμαι 37,5 στη 2η παλλίνδρομη.

Απλώς ελπίζω ότι η επόμενη φορά θα είναι τυχερή.

Ο γιατρός μου λέγεται Χασιάκος Δημήτρης και είναι στο Αρεταίειο και στο Λητώ κι έχει ιδιωτικό ιατρείο.

Εσύ πόσων χρόνων είσαι?

5f27b8bd0c.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Είμαι καινούριο μέλος παρ'ότι σας διαβάζω εδώ κ πολύ καιρό. Κυρίως γράφω για να σας ευχαριστήσω για τη γνώση αλλά κ για τη συμπαράσταση που μου έχετε προσφέρει χωρίς να το γνωρίζετε.

Πριν 4 εβδομάδες ανακάλυψα κ εγώ ότι η εγκυμοσύνη μου παλινδρόμησε. Τυπικά ήμουν στο τέλος της 13ης βδομάδας, στην πραγματικότητα όμως το μωράκι είχε παλινδρομήσει από την 8η. Ένα μήνα σχεδόν μετά κ ακόμα είμαι χαμένη. Ογιατρός μου είναι τόσο αδιάφορος που από την 7η βδομάδα μου είπε να πάω ξανά τη 13η για την αυχενική, δε με εξέτασε μετά την απόξυση, ειλικρινά αμφιβάλλω αν έκανε ιστολογική (όταν τον ρώτησα για τα αποτελέσματα μου είπε ότι δεν τα έχει μπροστά του), δε μου έδωσε καμία οδηγία (αντιθέτως μου είπε ότι μπορώ να πάω γυμναστήριο κ να σηκώνω βάρη ή να κάνω sex-φυσικά δεν τον άκουσα) κ χιλια δυο άλλα. Έχω αίμα 4 βδομάδες κ κάθε φορά που τον παίρνω μου λέει ότι είναι φυσιολογικό, παρόλο που στην αρχή μου είπε ότι θα πρέπει να έχω 7-10 μέρες.

Ως εκ τούτου έχω ψυχολογία μαραμένου μαρουλιού :(! Συν τοις άλλοις, δεν μπορω να βρω ένα καλό γιατρό που να έχει χρόνο να με αναλάβει...

Το μόνο καλό είναι ότι σήμερα νομίζω ότι μου ήρθε περίοδος οπότε σύντομα θα τελειώσει το μαρτύριο.

Ειλικρινά θα θελα να ακούσω την άποψή σας, είμαι παράλογη κ υπερβολική? Μήπως είναι τυπική συμπεριφορά γιατρού ή έχω δίκιο να πιστεύω ότι είναι παντελώς αναξιόπιστος (κ να φοβάμαι ότι τίποτα απ όσα έκανε δεν έγινε σωστά)?

Πραγματικά κοντεύω να τρελαθώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Είμαι καινούριο μέλος παρ'ότι σας διαβάζω εδώ κ πολύ καιρό. Κυρίως γράφω για να σας ευχαριστήσω για τη γνώση αλλά κ για τη συμπαράσταση που μου έχετε προσφέρει χωρίς να το γνωρίζετε.

Πριν 4 εβδομάδες ανακάλυψα κ εγώ ότι η εγκυμοσύνη μου παλινδρόμησε. Τυπικά ήμουν στο τέλος της 13ης βδομάδας, στην πραγματικότητα όμως το μωράκι είχε παλινδρομήσει από την 8η. Ένα μήνα σχεδόν μετά κ ακόμα είμαι χαμένη. Ογιατρός μου είναι τόσο αδιάφορος που από την 7η βδομάδα μου είπε να πάω ξανά τη 13η για την αυχενική, δε με εξέτασε μετά την απόξυση, ειλικρινά αμφιβάλλω αν έκανε ιστολογική (όταν τον ρώτησα για τα αποτελέσματα μου είπε ότι δεν τα έχει μπροστά του), δε μου έδωσε καμία οδηγία (αντιθέτως μου είπε ότι μπορώ να πάω γυμναστήριο κ να σηκώνω βάρη ή να κάνω sex-φυσικά δεν τον άκουσα) κ χιλια δυο άλλα. Έχω αίμα 4 βδομάδες κ κάθε φορά που τον παίρνω μου λέει ότι είναι φυσιολογικό, παρόλο που στην αρχή μου είπε ότι θα πρέπει να έχω 7-10 μέρες.

Ως εκ τούτου έχω ψυχολογία μαραμένου μαρουλιού :(! Συν τοις άλλοις, δεν μπορω να βρω ένα καλό γιατρό που να έχει χρόνο να με αναλάβει...

Το μόνο καλό είναι ότι σήμερα νομίζω ότι μου ήρθε περίοδος οπότε σύντομα θα τελειώσει το μαρτύριο.

Ειλικρινά θα θελα να ακούσω την άποψή σας, είμαι παράλογη κ υπερβολική? Μήπως είναι τυπική συμπεριφορά γιατρού ή έχω δίκιο να πιστεύω ότι είναι παντελώς αναξιόπιστος (κ να φοβάμαι ότι τίποτα απ όσα έκανε δεν έγινε σωστά)?

Πραγματικά κοντεύω να τρελαθώ!

 

:shock::shock::shock:

Να βρεις επειγόντως άλλο γιατρό!!!!!!!!!!!!!!!

kWrwp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Είμαι καινούριο μέλος παρ'ότι σας διαβάζω εδώ κ πολύ καιρό. Κυρίως γράφω για να σας ευχαριστήσω για τη γνώση αλλά κ για τη συμπαράσταση που μου έχετε προσφέρει χωρίς να το γνωρίζετε.

Πριν 4 εβδομάδες ανακάλυψα κ εγώ ότι η εγκυμοσύνη μου παλινδρόμησε. Τυπικά ήμουν στο τέλος της 13ης βδομάδας, στην πραγματικότητα όμως το μωράκι είχε παλινδρομήσει από την 8η. Ένα μήνα σχεδόν μετά κ ακόμα είμαι χαμένη. Ογιατρός μου είναι τόσο αδιάφορος που από την 7η βδομάδα μου είπε να πάω ξανά τη 13η για την αυχενική, δε με εξέτασε μετά την απόξυση, ειλικρινά αμφιβάλλω αν έκανε ιστολογική (όταν τον ρώτησα για τα αποτελέσματα μου είπε ότι δεν τα έχει μπροστά του), δε μου έδωσε καμία οδηγία (αντιθέτως μου είπε ότι μπορώ να πάω γυμναστήριο κ να σηκώνω βάρη ή να κάνω sex-φυσικά δεν τον άκουσα) κ χιλια δυο άλλα. Έχω αίμα 4 βδομάδες κ κάθε φορά που τον παίρνω μου λέει ότι είναι φυσιολογικό, παρόλο που στην αρχή μου είπε ότι θα πρέπει να έχω 7-10 μέρες.

Ως εκ τούτου έχω ψυχολογία μαραμένου μαρουλιού :(! Συν τοις άλλοις, δεν μπορω να βρω ένα καλό γιατρό που να έχει χρόνο να με αναλάβει...

Το μόνο καλό είναι ότι σήμερα νομίζω ότι μου ήρθε περίοδος οπότε σύντομα θα τελειώσει το μαρτύριο.

Ειλικρινά θα θελα να ακούσω την άποψή σας, είμαι παράλογη κ υπερβολική? Μήπως είναι τυπική συμπεριφορά γιατρού ή έχω δίκιο να πιστεύω ότι είναι παντελώς αναξιόπιστος (κ να φοβάμαι ότι τίποτα απ όσα έκανε δεν έγινε σωστά)?

Πραγματικά κοντεύω να τρελαθώ!

 

Γλυκια μου σε καταλαβαινω παρα πολυ καλα και'γω ειμαι παθουσα..και εκτος των αλλων θυμα των γιατρων και της αδιαφοριας τους..εχω κανει 2 σπερμ/σεις και 3 εξωσωματικες χωρις κανενα αποτελεσμα και χωρις καν να ασχοληθουν με την περιπτωση μου ετσι ωστε να δουν τι φταιει..απλως ακολουθουσαν ενα (ιδιο) πρωτοκολο σε ολες και σε οποια ποιασει με αποτελεσμα αρνητικα τεστ εγκυμοσυνης και 15 κιλα λογω της μεγαλης δοσης (ορμονων )που μου δινανε!!!!!!!!την τελευταια φορα ομως πηγα σεναν απιστευτα καλο γιατρο τον Ηλια Γατο...που ηταν ο μοναδικος που ασχολειθηκε πραγματικα μαζι μου,με αποτελεσμα επιτελους στην 4η εξωσωματικη (με την 1η σε εκεινον)να μεινω εγκυος..βεβαια το μωρακι παλλινδρομησε στην 9η εβδομαδα αλλα τουλαχιστον καναμε ενα μεγαλο βημα μπροστα μετα απο σχεδον 3 χρονια αγωνα!!!δεν τον αλλαζω με τιποτα τον γιατρο μου,τουχω μεγαλη εμπιστοσυνη γιατι πανω απο'ολα ειναι ανθρωπος και η ξαδερφη μου μετα απο 4 αποτυχημενες προσπαθειες με αλλους γιατρους αυτος της βρηκε το προβλημα και σημερα εχει τρυδιμα και χαιρεται τη ζωη της ως μανουλα με τα παιδακια της......αυτο ευχομαι σε ολες μας!!!!οποτε για μενα τον παν ειναι να εχουμε καλο γιατρο!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ιολη μου ειμαι 28 χρονων.εγω για θυροειδη δεν εχω κανει.και εκτος απο τις παλλινδρομες δεν εχω και περιοδο εδω και 5 μηνες.απο την τελευταια παλλινδρομη και παιρνω σικλακουρ.εχω τρελαθει.προσπαθησε να μην στεναχωριεσαι οσο γινεται το ξερω πως ειναι δυσκολο μα δε γινεται διαφορετικα.η βεπομενη εγκυμοσυνη σου θα ειναι μια χαρα και θα σου δωσει ενα υγιεστατο μωρακι.πιστευω οτι θα ειναι χρωματοσωματικες ανωμαλιες και τιποτα αλλο.μην στεναχωριεσαι το ιδιο προσπαθω κι εγω.τα σικλακουρ τα χαπια τα ξερεις....

Link to comment
Share on other sites

φρυνη καλησπερα.σημερα ειδα το μηνυμα σου.νομιζω πως η συμπεριφορα του γιατρου σου ειναι απαραδεκτη.εγω εχω αλλαξει δυο γιατρους για το ιδιο θεμα.καταρχην πιστευω πως πρεπει να παρεις γνωμη απο καποιον αλλο γιατρο και να τον αλλαξεις κοπελα μου για να δεις τι συμβαινει.και να πανε ολα καλα απο δω και περα αρκει να βρεθει το τι φταει.

Link to comment
Share on other sites

ιολη μου ειμαι 28 χρονων.εγω για θυροειδη δεν εχω κανει.και εκτος απο τις παλλινδρομες δεν εχω και περιοδο εδω και 5 μηνες.απο την τελευταια παλλινδρομη και παιρνω σικλακουρ.εχω τρελαθει.προσπαθησε να μην στεναχωριεσαι οσο γινεται το ξερω πως ειναι δυσκολο μα δε γινεται διαφορετικα.η βεπομενη εγκυμοσυνη σου θα ειναι μια χαρα και θα σου δωσει ενα υγιεστατο μωρακι.πιστευω οτι θα ειναι χρωματοσωματικες ανωμαλιες και τιποτα αλλο.μην στεναχωριεσαι το ιδιο προσπαθω κι εγω.τα σικλακουρ τα χαπια τα ξερεις....

 

καλησπερα...θελω να αναφερω πως και'γω επαιρνα σικλακουρ ομως δεν ξερω αν τελικα βοηθουν τοσο...μεσα στις οδηγιες τους γραφει πως δεν κανει να τα παιρνουν εγκυες γυναικες και οταν ημουν στην 8η εβδομαδα της εγκυμοσυνης μου ο γιατρος μου μου ειπε να τα μειωσουμε απο 3 τα καναμε 2....αμεσως ομως μετα την επομενη μερα το μωρο μου παλλινδρομησε και το χασα....ισως ηταν τυχαιο αλλα εγω φοβαμαι μηπως ηταν απο αυτο..μπορει να κανω και λαθος δεν ξερω αλλα κ μια γνωστη μου με το που τα ελαττωσε ειχε αιμοραγια...τι να πω τοσα φαρμακα!!!!δεν θελω να επιρεασω κανεναν απλως λεω τη σκεψη μου..σιγουρα οι γιατροι ξερουν καλυτερα...???

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...