Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗ ΚΥΗΣΗ


mitsi1

Recommended Posts

Χριστε μου τι πονοσ!

Σε λιγο καιρο θα γεννουσα το πρωτο μου παιδι και λεω το πρωτο γιατι εχασα και το δευτερο!!!

Τραγικο!

 

λυπαμαι πολυ βρε κοριτσακι μου κουραγιο και καποια στιγμη θα κρατας το μωρακι σου στην αγκαλιτσα σου

6Eujp3.png svAfp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

γειας κοριτσια τι μου κανεται?? ελπιζω να ειστε ολες καλα ,λυπον

ειμουν εγκυος στο πρωτο μας παιδακι αλλα δυστυχως ο γιατρος η διαγνωση του ηταν λιθιακος σακος κενος ,ηταν εκεινη την ημερα να

ακουσουμε την καρδουλα του αλλα δυστηχως μας ειπε αυτο κ οτι κανονικα επρεπε να ειναι 8εβδομαδων αλλα αυτο το πλασματακι ηταν 5 ειμασταν δηλαδη 2 εβδομαδες πισω τελος παντον πηγαμε για απεξωση ολα πηγαν πολυ καλα εκανα εξετασεις δεν βρηκαν απολυτως ΤΙΠΟΤΑ ολα βγηκαν ΑΡΝΙΤΙΚΑ κ μου ειπε οτι μετα την περιοδο οτι μπορω να ξαναπροσπαθεισω

κανονικα ,αλλα μου ειναι ισως εμενα πολυ φρεσκο που εγινε ολο αυτο κ ξερεται φοβαμε κ θελω την βοηθειασας το εχεται περασει ολοι αυτην την διαδικασια ??? την δευτερη φορα τι εγινε πηγαν ολα καλα???λετε τωρα που μου συνεβει αυτο να το παθαινω σε καθε προσπαθεια??? εχω τρομερω ανχος ειμαι μολις 23 το επαθα για πρωτη φορα κ εχω ολο αποριες καταλαβενεται ελπιζω να μην σας κουρασα θα περιμενω απαντησησας ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

γειας κοριτσια τι μου κανεται?? ελπιζω να ειστε ολες καλα ,λυπον

ειμουν εγκυος στο πρωτο μας παιδακι αλλα δυστυχως ο γιατρος η διαγνωση του ηταν λιθιακος σακος κενος ,ηταν εκεινη την ημερα να

ακουσουμε την καρδουλα του αλλα δυστηχως μας ειπε αυτο κ οτι κανονικα επρεπε να ειναι 8εβδομαδων αλλα αυτο το πλασματακι ηταν 5 ειμασταν δηλαδη 2 εβδομαδες πισω τελος παντον πηγαμε για απεξωση ολα πηγαν πολυ καλα εκανα εξετασεις δεν βρηκαν απολυτως ΤΙΠΟΤΑ ολα βγηκαν ΑΡΝΙΤΙΚΑ κ μου ειπε οτι μετα την περιοδο οτι μπορω να ξαναπροσπαθεισω

κανονικα ,αλλα μου ειναι ισως εμενα πολυ φρεσκο που εγινε ολο αυτο κ ξερεται φοβαμε κ θελω την βοηθειασας το εχεται περασει ολοι αυτην την διαδικασια ??? την δευτερη φορα τι εγινε πηγαν ολα καλα???λετε τωρα που μου συνεβει αυτο να το παθαινω σε καθε προσπαθεια??? εχω τρομερω ανχος ειμαι μολις 23 το επαθα για πρωτη φορα κ εχω ολο αποριες καταλαβενεται ελπιζω να μην σας κουρασα θα περιμενω απαντησησας ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!!!

Αχ κουκλα μου...με το ιδιο αγχος ζω και εγω...ο γιατρις μου ειπε οτι ειναι κατι που τυχαινει μια φορα...οτι δεν θα ξανατυχει...συμβενουν λεει αυτα...Τι να σου πω και εγω παντως εχω πει οτι μονο οταν γεννησω και πιασω το μωρο μου στα χερια μου κ ειναι καλα θα ηρεμησω...Η Παναγια μαζι μας!!

JiM5NjA7JiM5NDU7JiM5NTU7JiM5NTM7ICYjOTQ1OyYjOTYwOyYjOTU5OyAmIzk2NDsmIzk1MTsmIzk1NzsgJiM5NDU7JiM5NjE7JiM5Njc7JiM5NTE7Li4uLi4u.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες και όλους

είναι η πρώτη φορά που θα γράψω σαν μέλος του φόρουμ αν και το διαβάζω καιρό τώρα(και δεν ξέρω αν θα το κάνω και σωστά).

Είμαι και γω παθούσα και καταλαβαίνω απόλυτα όλες εσάς που έχετε περάσει μία παρόμοια κατάσταση. Είχα μία παλλίνδομη το 2003 στην 8η εβδομάδα (πρώτο και μεγάλο σοκ για μένα)ακολούθησε απόξεση. Το 2006 γέννησα τον ΓΙΟ ΜΟΥ φυσιολογικά σε μία πολύ καλή εγκυμοσύνη πολύ εύκολα και 4430 kg παρακαλώ. Το 2008 2η παλλίνδρομη στην 8η πάλι εβδομάδα, ακολούθησε απόξεση. Και πρόσφατα τον Απρίλιο του 2010 3η παλλίνδρημη στην 6η εβδομάδα όπου δεν χρειάστηκε απόξεση.

Τι να πω πια, δεν προλαβαίνω να πω τα καλά νέα κάπου και με προλαβαίνουν τα άσχημα.

Δεν θα ξεχάσω την αντίδραση του άντρα μου την πρώτη φορά...Εγώ ήμουν στα χαμένα και δεν πολυκαταλάβαινα αλλά όταν τον είδα.... ήταν κουρέλι.

Έχω κάνει πολλές εξετάσεις δεν υπάρχει κάτι που να αιτιολογεί αυτά που μου συμβαίνουν, ο γιατρός μου λέει ότι είναι θέμα "τύχης". Διαφορετικής την κάθε φορά.

Και να φανταστείτε ότι συλλαμβάνω σχετικά εύκολα, με 3-4 μήνες προσπάθειας. Αλλά το αποτέλεσμα......................... :(

Ευτυχώς έχω τον γιό μου.

4aeAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες και όλους

είναι η πρώτη φορά που θα γράψω σαν μέλος του φόρουμ αν και το διαβάζω καιρό τώρα(και δεν ξέρω αν θα το κάνω και σωστά).

Είμαι και γω παθούσα και καταλαβαίνω απόλυτα όλες εσάς που έχετε περάσει μία παρόμοια κατάσταση. Είχα μία παλλίνδομη το 2003 στην 8η εβδομάδα (πρώτο και μεγάλο σοκ για μένα)ακολούθησε απόξεση. Το 2006 γέννησα τον ΓΙΟ ΜΟΥ φυσιολογικά σε μία πολύ καλή εγκυμοσύνη πολύ εύκολα και 4430 kg παρακαλώ. Το 2008 2η παλλίνδρομη στην 8η πάλι εβδομάδα, ακολούθησε απόξεση. Και πρόσφατα τον Απρίλιο του 2010 3η παλλίνδρημη στην 6η εβδομάδα όπου δεν χρειάστηκε απόξεση.

Τι να πω πια, δεν προλαβαίνω να πω τα καλά νέα κάπου και με προλαβαίνουν τα άσχημα.

Δεν θα ξεχάσω την αντίδραση του άντρα μου την πρώτη φορά...Εγώ ήμουν στα χαμένα και δεν πολυκαταλάβαινα αλλά όταν τον είδα.... ήταν κουρέλι.

Έχω κάνει πολλές εξετάσεις δεν υπάρχει κάτι που να αιτιολογεί αυτά που μου συμβαίνουν, ο γιατρός μου λέει ότι είναι θέμα "τύχης". Διαφορετικής την κάθε φορά.

Και να φανταστείτε ότι συλλαμβάνω σχετικά εύκολα, με 3-4 μήνες προσπάθειας. Αλλά το αποτέλεσμα......................... :(

Ευτυχώς έχω τον γιό μου.

 

Καλημέρα Ζωή μου...να χαιρεσαι το αντράκι σου....

Σε καταλαβαίνω απόλυτα...αλλα δυστηχως για μένα δεν έχω καν ένα αντρακι να με κάνει να χάιρομαι...

Εγω έχω στο ενεργιτικό μου τρεις παλινδρομες χωρις όπως λες και εσυ χωρις καμία αιτία...Εχω κάνει του κόσμου τις εξετάσεις και όλες ειναι μια χαρα...Και εμένα ο γιατρος μου μου λέει τυχαίνει......

Και όμως μου ειναι δυσκολο να το δεχτω....Φανταζομαι πως και εσυ ετσι το βλέπεις...

αλλα απο την αλλη ακουω κοπελες με παλλινδρομες που ετυχε και αποκτησαν παιδακι χωρις καμιά αγωγή όπως και εσυ και λέω...βρε μηπως τελικα ειναι όλα θεμα τύχης...Μηπως τελικα η φυση ειναι αυτη που θα μας το στειλει όποτε πρέπει...

Σου ευχομαι συντομα ένα γερο μωράκι...φιλάκια

NNbMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα και πάλι

μόλις πήρα τα αποτελέσματα των εξετάσεων που είχα κάνει για θρομβοφιλία, γιατί μόνο αυτό δεν είχα κοιτάξει μέχρι τώρα και πάλι δεν έβγαλε κάποιο αποτέλεσμα

Δηλαδή δεν έχω κάτι αλλά είμαι σχεδόν σε όλα οριακά. Ο γιατρός μου είπε να πάρω μία δεύτερη γνώμη από αιματολόγο αλλά το πιο πιθανό είναι να κάνω ενέσεις ηπαρίνης σε επόμενη εγκυμοσύνη μόλις ακούσουμε καρδιά για να είμαστε σίγουροι.

Οπότε γυρνάμε πάλι στο θέμα "τύχης" και τι τύχη .........βουνό.

Και όσο έλεγα ότι ήθελα τα παιδιά μου να μην έχουν μεγάλη διαφορά ηλικίας τώρα λέω ας μπορέσω έστω και άργα να κάνω ένα δεύτερο παιδάκι.

Η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία. (και μετά την ελπίδα εμείς.......)

4aeAp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα σε όλους,μόλις γράφτηκα στο φόρουμ-αν και το διαβάζω αρκετούς μήνες-για να σας καταθέσω κ εγω τη μικρή μου ιστορία..

Είμαι 33 ετών κ μόλις το καλοκαίρι βάλαμε μπροστά με τον άντρα μου για να κάνουμε μωράκι. Προς μεγάλη μου έκπληξη και χαρά η σύλληψη έγινε σχεδόν αμέσως!! Στην 7η εβδομάδα όμως διαπιστώθηκε παλίνδρομη κύηση...Μεγάλη απογοήτευση...Ο γιατρός τον οποίο εμπιστεύομαι απόλυτα (είναι κ πολυ αγαπητός στο φόρουμ) είπε ότι κατα 80% οφείλεται σε τυχαίο γεγονός αλλά για να αποκλείσουμε κ το άλλο 20% σε 40 μέρες να κάνω έλεγχο θρομβοφιλίας.

Επειδή το κύημα είναι πολυ μικρό μου είπε ότι μπορεί να αποφύγουμε την απόξεση κ μου έδωσε 2 χάπια κολπικά που προκαλούν συσπάσεις,αιμοραγία κτλ κ να τον ενημερώνω στο κιν. πως τα πάω.Τα πήρα λοιπόν κ μάλιστα ήμουν σίγουρη ότι το απέβαλα αφού είδα κάτι που έμοιαζε με τον αμνιακό σάκο.Πηγα λοπόν χθες να με δει αλλα είδαμε πως δεν εχει αποβληθεί. Δεύτερη απογοήτευση...Μου είπε να κανουμε αλλη μια προσπάθεια και μου έδωσε διπλή δόση χάπια, να πάρω 2 τοβράδυ(χθες) κ 2 σήμερα το πρωι. Τα πήρα λοιπόν κ περιμένω αλλα μέχρι στιγμής δε βλέπω φως...Θα παω αυριο να με ξαναδεί αλλά ο μεγάλος μου φόβος είναι ότι θα έχω φάει όλη αυτη την ταλαιπωρία κ στο τέλος θα κάνω κ την απόξεση..Ηθελα απλα να τελειώσει όλο αυτό το γρηγορότερο γοα να μπορέσω να το αφήσω πίσω μου, αυτή η παράταση με εξουθενώνει....

Όταν θα πάω στο γιατρό θα σας ενημερώσω για τις εξελίξεις...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,μόλις γράφτηκα στο φόρουμ-αν και το διαβάζω αρκετούς μήνες-για να σας καταθέσω κ εγω τη μικρή μου ιστορία..

Είμαι 33 ετών κ μόλις το καλοκαίρι βάλαμε μπροστά με τον άντρα μου για να κάνουμε μωράκι. Προς μεγάλη μου έκπληξη και χαρά η σύλληψη έγινε σχεδόν αμέσως!! Στην 7η εβδομάδα όμως διαπιστώθηκε παλίνδρομη κύηση...Μεγάλη απογοήτευση...Ο γιατρός τον οποίο εμπιστεύομαι απόλυτα (είναι κ πολυ αγαπητός στο φόρουμ) είπε ότι κατα 80% οφείλεται σε τυχαίο γεγονός αλλά για να αποκλείσουμε κ το άλλο 20% σε 40 μέρες να κάνω έλεγχο θρομβοφιλίας.

Επειδή το κύημα είναι πολυ μικρό μου είπε ότι μπορεί να αποφύγουμε την απόξεση κ μου έδωσε 2 χάπια κολπικά που προκαλούν συσπάσεις,αιμοραγία κτλ κ να τον ενημερώνω στο κιν. πως τα πάω.Τα πήρα λοιπόν κ μάλιστα ήμουν σίγουρη ότι το απέβαλα αφού είδα κάτι που έμοιαζε με τον αμνιακό σάκο.Πηγα λοπόν χθες να με δει αλλα είδαμε πως δεν εχει αποβληθεί. Δεύτερη απογοήτευση...Μου είπε να κανουμε αλλη μια προσπάθεια και μου έδωσε διπλή δόση χάπια, να πάρω 2 τοβράδυ(χθες) κ 2 σήμερα το πρωι. Τα πήρα λοιπόν κ περιμένω αλλα μέχρι στιγμής δε βλέπω φως...Θα παω αυριο να με ξαναδεί αλλά ο μεγάλος μου φόβος είναι ότι θα έχω φάει όλη αυτη την ταλαιπωρία κ στο τέλος θα κάνω κ την απόξεση..Ηθελα απλα να τελειώσει όλο αυτό το γρηγορότερο γοα να μπορέσω να το αφήσω πίσω μου, αυτή η παράταση με εξουθενώνει....

Όταν θα πάω στο γιατρό θα σας ενημερώσω για τις εξελίξεις...

 

 

Λυπάμαι κορίτσι μου για την απώλειά σου και εύχομαι να μην χρειαστεί να μπείς χειρουργείο. Σύντομα να ξέρεις θα μείνεις και πάλι έγκυος.

 

Σου εύχομαι τα καλύτερα.

kabafis.gif
Link to comment
Share on other sites

mακαρι να μην χρειαστει αλλα ακομη και αν χρειαστει δεν ειναι τιποτα.ενα τεταρτο δουλεια χωρις καθολου πονο.ο πονος ειναι στην ψυχη μας.λυπαμαι κοριτσακι μου...

7Ggjp2.png

 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια βρήκα ένα άρθρο πολύ ενδιαφέρον και ήθελα να το μοιραστώ μαζί σας.

 

Το αυξημένο άγχος ανασταλτικός παράγοντας για τη σύλληψη

 

sperm-and-egg_0.jpg

24/08/2010

 

Για πρώτη φορά, επιστημονική μελέτη έδειξε ότι τα υψηλά επίπεδα άγχους μπορεί να αποτελούν πρόβλημα στην προσπάθεια σύλληψης.

Ειδικοί από το Πανεπιστήμιο της Οξφόρδης μέτρησαν τα επίπεδα άγχους σε γυναίκες, οι οποίες προγραμμάτιζαν μια εγκυμοσύνη με φυσικό τρόπο, και εντόπισαν ότι οι γυναίκες με τα υψηλότερα επίπεδα άγχους είχαν μικρότερες πιθανότητες να συλλάβουν. Όπως αναφέρουν χαρακτηριστικά, η χαλάρωση μπορεί να βοηθήσει αρκετά ζευγάρια αλλά χρειάζονται περισσότερες έρευνες ακόμη.

Η μελέτη, που δημοσιεύτηκε στο περιοδικό Fertility and Sterility, παρακολούθησε 274 υγιείς γυναίκες ηλικίας 18-40 ετών οι οποίες επιθυμούσαν να αποκτήσουν παιδί. Παράγοντες που μπορεί να επηρεάσουν τη σύλληψη είναι η ηλικία, το κάπνισμα, το παχυσαρκία και το αλκοόλ, η επίδραση του άγχους ωστόσο δεν είναι ακόμη σαφής.

Πραγματοποιήθηκαν μετρήσεις στο σάλιο για τις δύο «ορμόνες του άγχους», την αδρεναλίνη και την κορτιζόλη, οι οποίες συνδέονται και με το χρόνιο άγχος. Οι γυναίκες με τα υψηλότερα επίπεδα άλφα-αμυλάσης (δείκτη των επιπέδων αδρεναλίνης) είχαν 12% λιγότερες πιθανότητες σύλληψης κατά τη διάρκεια των γόνιμων ημερών το συγκεκριμένο μήνα, σε σύγκριση με τις γυναίκες που είχαν χαμηλότερα επίπεδα του δείκτη. Η κορτιζόλη δεν φάνηκε να επηρεάζει την πιθανότητα σύλληψης.

Ενώ ανεπίσημες αναφορές συνέδεαν από καιρό το άγχος με τη μειούμενη ικανότητα σύλληψης, δεν υπήρχαν επιστημονικά στοιχεία να το υποστηρίξουν. «Τα ευρήματα υποστηρίζουν τη θεωρία ότι τα ζευγάρια θα πρέπει να παραμένουν όσο πιο χαλαρά μπορούν κατά την περίοδο προσπαθειών σύλληψης».

Η Dr Cecilia Pyper, από την Εθνική Μονάδα Προγεννητικής Επιδημιολογίας, του Πανεπιστημίου της Οξφόρδης, ανέφερε ότι η μελέτη τους είχε ως στόχο την κατανόηση των παραγόντων που επηρεάζουν την εγκυμοσύνη σε μια συνήθη, υγιή γυναίκα. Ενώ πρόσθεσε: «Αυτή είναι η πρώτη μελέτη που εντόπισε βιολογικές μετρήσεις οι οποίες εκτιμούν ότι το άγχος σχετίζεται με τις πιθανότητες σύλληψης το συγκεκριμένο μήνα. Τα ευρήματα υποστηρίζουν τη θεωρία ότι τα ζευγάρια θα πρέπει να παραμένουν όσο πιο χαλαρά μπορούν κατά την περίοδο προσπαθειών σύλληψης. Στην περίπτωση ορισμένων ζευγαριών, μπορεί να βοηθούσε εάν διερευνούσαν τεχνικές χαλάρωσης, συμβουλευτική ακόμη και προσεγγίσεις όπως η γιόγκα, και ο διαλογισμός».

Η έρευνα πραγματοποιήθηκε σε συνεργασία με το Eunice Kennedy Shriver National Institute for Child Health and Human Development των Ηνωμένων Πολιτειών. Αποτελεί μέρος μιας ευρύτερης μελέτης που διερευνά την επίδραση παραγόντων όπως του καπνίσματος, του αλκοόλ και της καφεΐνης στην εγκυμοσύνη.

Σχολιάζοντας τη μελέτη η Joanne Taylor, μαία, αναφέρει: «Το άγχος επηρεάζει τους ανθρώπους με πολλούς τρόπους, και συνεπώς μπορεί να επηρεάζει και τις πιθανότητες σύλληψης μιας γυναίκας. Υπάρχουν πολλοί τρόποι με τους οποίους μπορεί μια γυναίκα να προετοιμαστεί κατάλληλα για μια υγιή εγκυμοσύνη. Η υγιής διατροφή, η λήψη φολικού οξέος και η διατήρηση του άγχους στο ελάχιστο δυνατό είναι μια καλή αρχή».

Πηγή: BBC

kabafis.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ωραιο αλλα δεν μπορω να βρω το κολπο της χαλαρωσης.ξεκινησα διαιτα εχω 6 με 7 κιλα παραπανω,παιρνω και φυλλικο οξυ αλλα το αγχος τι να το κανω?ολο παρεα με γιατρους κανω και αυτο παει πακετο.διαφωνειτε?

7Ggjp2.png

 

Link to comment
Share on other sites

ωραιο αλλα δεν μπορω να βρω το κολπο της χαλαρωσης.ξεκινησα διαιτα εχω 6 με 7 κιλα παραπανω,παιρνω και φυλλικο οξυ αλλα το αγχος τι να το κανω?ολο παρεα με γιατρους κανω και αυτο παει πακετο.διαφωνειτε?

 

 

Όπως λέει και το άρθρο... γιόγκα και διαλογισμό....:) :)

 

Και αφού τα κάνεις αυτά σηκώνεσαι όρθια και φωνάζεις "ΕΙΜΑΙ Η robenula ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ!!!!!!!!!" :P

kabafis.gif
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΕΔΩ ΕΙΜΑΙ 23 ΧΡΟΝΩΝ Κ ΕΓΩ ΑΛΛΑ 3 ΠΑΙΔΑΚΙΑ Κ ΘΕΛΩ Κ ΕΓΩ ΝΑ ΠΩ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ. ΛΟΙΠΟΝ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΕΡΙΟΔΟ ΗΤΑΝ 16.7.10 ΑΛΛΑ ΞΕΡΩ ΟΤΙ Η ΣΥΛΗΨΕΙ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΓΙΡΩ ΣΤΗΣ 6-7 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ ΛΟΙΠΟΝ ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΕΚΛΕΙΣΑ ΡΑΝΤΕΥΟΥ ΓΙΑ 3.9.10 ΟΜΩΣ ΠΗΓΑ ΠΟΙΟ ΜΠΡΟΣΤΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΔΑ ΛΙΓΟ ΑΙΜΑΙ ΜΟΥ ΚΑΝΑΝΕ ΥΠΕΡΗΧΟ Κ ΒΡΗΣΚΟΥΝ ΣΑΚΟ ΧΩΡΙΣ ΕΜΒΡΥΟ Κ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΑΣΤΟ ΜΕΧΡΙ ΤΙΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΝΑ ΞΑΝΑΔΟΥΜΕ.ΛΟΙΠΟΝ ΤΟ ΑΙΜΑ ΣΤΑΜΑΤΙΣΕ ΤΙΝ ΙΔΙΑ ΜΕΡΑ ΑΛΛΑ ΤΙΝ ΠΕΜΠΤΗ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΞΑΝΑ ΑΡΧΙΖΕΙ ΠΟΙΟ ΠΟΛΥ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΠΑΩ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΠΑΛΙ <ΕΙΧΑ Κ ΤΟ ΡΑΝΤΕΥΟΥ>ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΑΛΙ ΥΠΕΡΙΧΟ ΑΔΕΙΑΝΟΣ Ο ΣΑΚΟΣ ΠΑΛΙ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΤΕΛΕΙΑ Κ ΜΟΥ ΕΓΡΑΨΕ 2 ΧΟΡΙΑΚΕΣ 48ΩΡΟΥ ΚΑΝΩ ΤΙ ΜΙΑ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ Κ ΟΙ ΜΟΝΑΔΕΣ ΗΤΑΝ 7017,98 Κ ΤΙΝ ΔΕΥΤΕΡΑ 10507,37 ΚΑΝΩ ΠΑΛΙ ΥΠΕΡΥΧΟ Κ ΤΙΠΟΤΑ ΠΑΛΙ Κ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΓΙΑ ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗ ΚΥΗΣΕΙ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΕΓΡΑΨΕ ΑΛΗ ΜΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗ. ΠΗΤΕ ΜΟΥ ΕΑΝ ΑΝΕΒΕΝΟΥΝ ΟΙ ΜΟΝΑΔΕΣ Κ ΜΟΥ ΠΟΥΝ ΓΙΑ ΑΠΟΞΙΣΗ ΤΙ ΚΑΝΩ?:confused::confused::cry::cry::cry::cry:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δυστυχωσ εδω που μενω δεν εχω αυτη τη δυνατοτητα.εσυ εχεις παιδακι?

 

Δεν χρειάζεται να πας σε κέντρο για να τα κάνεις αυτά. Μπορείς να τα δοκιμάσεις μόνη σου στο σπίτι...!!!

 

Όχι δεν έχω παιδάκι και πριν από 1 μήνα και κάτι είχα αποβολή....:( Αλλά την επόμενη φορά θα τα καταφέρω... πού θα μου πάει. Αισιοδοξία θέλει και πίστη....

kabafis.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια.

Τελικά αφού ταλαιπωρήθηκα από το Σάββατο παίρνοντας χάπια μέχρι χθές για να προκαλέσουμε αποβολή, δεν έγινε τίποτα κ έτσι θα πάω για απόξεση αλλα αύριο θα με ενημερώσουν για το πότε. Άντε να τελειώσει κ αυτό...

Μήπως ξέρει καμία πόσο κοστίζει η απόξεση στο Λητώ? Πληρώνεις και το νοσοκομείο κ το γιατρό?Γιατί έχω ακούσει κάτι πόσά έως 2000ευρώ!!! Αν το κάνεις σε κάποιο δημόσιο? Φαντάζομαι κ εκεί θα πληρώνεις το γιατρό.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια.

Τελικά αφού ταλαιπωρήθηκα από το Σάββατο παίρνοντας χάπια μέχρι χθές για να προκαλέσουμε αποβολή, δεν έγινε τίποτα κ έτσι θα πάω για απόξεση αλλα αύριο θα με ενημερώσουν για το πότε. Άντε να τελειώσει κ αυτό...

Μήπως ξέρει καμία πόσο κοστίζει η απόξεση στο Λητώ? Πληρώνεις και το νοσοκομείο κ το γιατρό?Γιατί έχω ακούσει κάτι πόσά έως 2000ευρώ!!! Αν το κάνεις σε κάποιο δημόσιο? Φαντάζομαι κ εκεί θα πληρώνεις το γιατρό.

Λυπάμαι πολύ κορίτσι μου για την ταλαιπωρία σου, σωματική και ψυχική...

4iqfp2.png?nAtPrUav
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια.

Τελικά αφού ταλαιπωρήθηκα από το Σάββατο παίρνοντας χάπια μέχρι χθές για να προκαλέσουμε αποβολή, δεν έγινε τίποτα κ έτσι θα πάω για απόξεση αλλα αύριο θα με ενημερώσουν για το πότε. Άντε να τελειώσει κ αυτό...

Μήπως ξέρει καμία πόσο κοστίζει η απόξεση στο Λητώ? Πληρώνεις και το νοσοκομείο κ το γιατρό?Γιατί έχω ακούσει κάτι πόσά έως 2000ευρώ!!! Αν το κάνεις σε κάποιο δημόσιο? Φαντάζομαι κ εκεί θα πληρώνεις το γιατρό.

Τον Ιανουάριο έκανα διακοπή κύησης (διαδικασία τοκετού) και πλήρωσα 1000 € τον γιατρό για τον καθαρισμό που μου έκανε μετά και 1130 στο νοσοκομείο για την παραμονή μιας ημέρας μαζί με την επισκληρίδιο και τα όποια φάρμακα και εξετάσεις χρειάστηκα. Εσύ όμως δεν θα παραμείνεις μέσα και καλύτερα να πάρεις ένα τηλέφωνο να ρωτήσεις.

4iqfp2.png?nAtPrUav
Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ για τη απάντηση. Στην απόξεση από ότι ξέρω δεν μένεις μέσα άρα ας ελπίσουμε να είναι λιγότερα.

Το ξέρω ότι τα χρήματα θα έπρεπε να είναι το τελευταίο που με απασχολεί αλλά είναι λιγο δύσκολες οι εποχές κ προσπαθούμε...

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκι λυπάμαι πολύ για την ταλαιπωρία.. ελπίζω να είναι και η τελευταία σου..

 

Εγώ υποβλήθηκα σε απόξεση στις 30/4 στο ΙΑΣΩ και πλήρωσα για γιατρό και νοσοκομείο συνολικά 700 Ευρώ. Μια κοπέλα που έκανε ύστερα από ένα μήνα στο Μητέρα νομίζω πλήρωσε 1.000.

 

Εξαρτάται από το γιατρό και το νοσοκομείο.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια να ρωτησω κατι

οταν μεινεις εγκυος μεχρι ποιο μηνα υπαρχει φοβος για παλινδρομη κυηση?

 

μπορει δλδ να χασεις το μωρο σου και 6 μηνων απο αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να είμαι γιατρός κ από αυτά τα λίγα που έχω ακούσει , νομίζω ότι η παλινδρομη κύηση είναι συχνό φαινόμενο στο 1ο τρίμηνο της εγκυμοσύνης.Στους επόμενους μήνες αν τύχει κάτι δε ξερω αν ονομάζεται έτσι αλλα νομίζω είναι πολυ σπάνιο σε τόσο προχωρημένη εγκυμοσύνη να χαθεί το μωρό!!

Αν το γνωρίζει κάποια κοπέλα καλύτερα ας με διορθώσει

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...