Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗ ΚΥΗΣΗ


mitsi1

Recommended Posts

9 εβδομαδες και 4 ημέρες ...τοσο θα έπρεπε να είμαι...

πήγαινα με χαρά στο ραντεβού ...περιμενα να δω ποδαρακια και χερακια

να κινούνται και να ακούσω καρδούλα...

και ξαφνικά ο γιατρός μου συνοφρυώνεται..σιωπή εκεί μέσα...

σαν τάφος η μήτρα μου όπου μέχρι πριν 2 εβδομάδες ακούγαμε καρδούλα...

παλλίνδρομη μου είπε...με το ζόρι κρατηθηκα να μη βάλω τα κλαματα εκει μεσα

πήγα με καθάρισαν και τώρα πάλι άδεια...

θα κάνουμε εξετάσεις είπε και σε 3 μήνες μπορώ να ξαναρχίσω τις προσπάθειες

και φοβάμαι γιατί δεν ειμαι και μικρούλα..δεν θα αντέξω πάλι τα ίδια..

κενό..είμαι σα χαμένη

με παρηγορούν μόνο οι ιστορίες σας για επιτυχή σύλληψη μετά απο τετοια εμπειρια και μου δινουν ελπιδες..ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

9 εβδομαδες και 4 ημέρες ...τοσο θα έπρεπε να είμαι...

πήγαινα με χαρά στο ραντεβού ...περιμενα να δω ποδαρακια και χερακια

να κινούνται και να ακούσω καρδούλα...

και ξαφνικά ο γιατρός μου συνοφρυώνεται..σιωπή εκεί μέσα...

σαν τάφος η μήτρα μου όπου μέχρι πριν 2 εβδομάδες ακούγαμε καρδούλα...

παλλίνδρομη μου είπε...με το ζόρι κρατηθηκα να μη βάλω τα κλαματα εκει μεσα

πήγα με καθάρισαν και τώρα πάλι άδεια...

θα κάνουμε εξετάσεις είπε και σε 3 μήνες μπορώ να ξαναρχίσω τις προσπάθειες

και φοβάμαι γιατί δεν ειμαι και μικρούλα..δεν θα αντέξω πάλι τα ίδια..

κενό..είμαι σα χαμένη

με παρηγορούν μόνο οι ιστορίες σας για επιτυχή σύλληψη μετά απο τετοια εμπειρια και μου δινουν ελπιδες..ευχαριστω

κουραγιο και μην το βαζεις κατω:-P

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Ιonelia ( αν το γραφω σωστά). Σκέψου θετικά, μην αφήνεις να σε παίρνει από κάτω. Έχω κι εγώ μια παλλίνδρομη και προσπαθώ να σκέφτομαι μόνο θετικά. Συνέβει πριν 5 μήνες και τώρα το έχω ξεπεράσει νομίζω. Η μόνη εξέταση που έχω κάνει και περιμένω τα αποτελέσματα είναι θρομβοφιλίας. Η γιατρός μου είπε πως το θεωρεί τυχαίο, εγώ δεν ήθελα να το αφήσω στην τύχη του..Εσύ τι εξετάσεις εχεις κάνει ή κάνεις?

Link to comment
Share on other sites

9 εβδομαδες και 4 ημέρες ...τοσο θα έπρεπε να είμαι...

πήγαινα με χαρά στο ραντεβού ...περιμενα να δω ποδαρακια και χερακια

να κινούνται και να ακούσω καρδούλα...

και ξαφνικά ο γιατρός μου συνοφρυώνεται..σιωπή εκεί μέσα...

σαν τάφος η μήτρα μου όπου μέχρι πριν 2 εβδομάδες ακούγαμε καρδούλα...

παλλίνδρομη μου είπε...με το ζόρι κρατηθηκα να μη βάλω τα κλαματα εκει μεσα

πήγα με καθάρισαν και τώρα πάλι άδεια...

θα κάνουμε εξετάσεις είπε και σε 3 μήνες μπορώ να ξαναρχίσω τις προσπάθειες

και φοβάμαι γιατί δεν ειμαι και μικρούλα..δεν θα αντέξω πάλι τα ίδια..

κενό..είμαι σα χαμένη

με παρηγορούν μόνο οι ιστορίες σας για επιτυχή σύλληψη μετά απο τετοια εμπειρια και μου δινουν ελπιδες..ευχαριστω

 

 

kopela mou, ki egw twra ston ekto 8a perepe na eimai... mono o kairos mas kanei na niw8oume kapws kalitera! o kairos kai i simparastasi apo tous sinntrofous mas (opou iparxei). akrivws to idio sinevi kai se mena, isa pou akousame tin kardia tou mwrou, kai tin epomeni fora tipote... Elpizoume na ta kataferoume tin epomeni fora. Htan i prwti egkimosini sou?

pdNQp3.pngjWt5p3.png

 

  

Link to comment
Share on other sites

περιμενω τα αποτελεσματα απο τη βιοψια ..

μολις βγουν θα προχωρησουμε αναλογως μου ειπε

σιγουρα παντως για θρομβοφιλια και για ..αυτοανοσα νοσηματα ...(νομιζω ετσι μου ειπε)

θα σου πω σιγουρα μολις εχω νεοτερα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

kopela mou, ki egw twra ston ekto 8a perepe na eimai... mono o kairos mas kanei na niw8oume kapws kalitera! o kairos kai i simparastasi apo tous sinntrofous mas (opou iparxei). akrivws to idio sinevi kai se mena, isa pou akousame tin kardia tou mwrou, kai tin epomeni fora tipote... Elpizoume na ta kataferoume tin epomeni fora. Htan i prwti egkimosini sou?

 

πιο νεα ειχα προχωρησει σε αμβλωση ...και ντρεπομαι που το λεω αυτη τη στιγμη μετα απο τοσο κλαμα που εχω ριξει για την απωλεια αυτου του παιδιου...λες κι ο θεος με τιμωρησε...

αλλα αυσιαστικα ναι..αυτη θεωρω πρωτη εγκυμοσυνη..

Link to comment
Share on other sites

στη δική μου περίπτωση ούτε ο καρυότυπος ούτε η ιστολογική έδειξαν κάτι καθαρό, οπότε καταλήγουμε στο τυχαίο. αν κι εγώ είμαι σίγουρη ότι φταίει ο ενδοκρινολόγος που μου τρέλανε το θυρεοειδή με τα χάπια που μου έδωσε... ποτέ δε θα μάθουμε ομως. μην αγκιστρωθείς πολύ από τις εξετάσεις, για να μην απογοητευτείς εάν δεν δείξουν κάτι. εγώ δε βρήκα τι έφταιξε και τώρα ανησχώ διπλά για τα πάντα. Ακόμη και για το αν θα με πιάσει σκωληκοειδίτιδα όταν θα είμαι έγκυος ή εάν πέσει μετεωριτης στην κοιλιά μου! (μιλάμε για ΤΗΝ ΥΣΤΕΡΙΑ).

Πρώτη εγκυμοσύνη ήταν εάν έτσι τη νιώθεις. Κι εγώ νιώθω ότι το παιδί μου το πήρε το σύμπαν επειδή ήμουν σίγουρη ότι δεν θα αποβάλω. Ύβρις...

Εύχομαι η επόμενη να είναι τυχερή κι για τις δυο μας. :)

pdNQp3.pngjWt5p3.png

 

  

Link to comment
Share on other sites

μακαρι Valia mou να ειμαστε πιο τυχερες την αλλη φορα...

σιγουρα παντως δεν φταινε τα χαπια του θυρεοειδους (επαιρνα κι εγω)...

και να φανταστεις οτι η δικη μου αισιοδοξια ηταν παντα συγκρατημενη...

"αν πανε ολα καλα ..." αυτο προσθετα στο τελος καθε φρασης...:-(

οταν δεν πανε ομως η απογοητευση ειναι ιδια...

οσο για τους λογους...ασε ...κοντευει να μου φυγει το μυαλο...παρακαλω να ηταν απλα ενα τυχαιο περιστατικο..

σου ευχομαι συντομα παλι με ενα σπορακι στην κοιλια σου ...τωρα που το πρωτο σοκ εχει περασει...

α...και κατι ακομα...καπου διαβασα για τη σπουδαιοτητα του φυλλικου οξεος..

10-15 mg τη μερα με αδειο στομαχι ...( δεν το ηξερα...παντα με γεματο επαιρνα !!!) καθ'ολη τη διαρκεια της προσπαθειας και φυσικα της κυησης..

προλαμβανει χρωμοσωμικες ανωμαλιες που οδηγουν σε παλλινδρομες!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου έχω ξαναγράψει την ιστορία μου και την ξαναγράφω. 15/5/09 έμαθα πως είμαι έγκυος

25/6/09 σε μια επίσκεψη στο γιατρό μου είπε παλινδρόμηση

24/7/09 αδιαθέτησα

21/8/09 κάνω τεστ και βγαίνει θετικό

24/4/10 γέννησα τη μπεμπούλα μου, την ζωή μου

 

Το πόσο κλάμα έριξα και το πόσο στεναχωρέθηκα δεν λέγετε μετά την παλινδρόμηση, ήταν το 1ο μου παιδάκι και το ήθελα όσο τίποτα άλλο, αλλά το πάλεψα και μέσα σε ένα μήνα ξαναέμεινα έγκυος.

 

Ελπίζω να σας έδωσα λίγο θάρρος και να προσπαθήσετε να γεμήσετε τις κοιλίτσες σας σύντομα.

 

ΑΑ και κάτι άλλο ο γιατρός μου μόλις έμεινα έγκυος μου έδωσε και έπινα προληπτικά ασπιρίνη.

http://lb2f.lilypie.com/41map3.png?wzu3DM8P

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου έχω ξαναγράψει την ιστορία μου και την ξαναγράφω. 15/5/09 έμαθα πως είμαι έγκυος

25/6/09 σε μια επίσκεψη στο γιατρό μου είπε παλινδρόμηση

24/7/09 αδιαθέτησα

21/8/09 κάνω τεστ και βγαίνει θετικό

24/4/10 γέννησα τη μπεμπούλα μου, την ζωή μου

 

Το πόσο κλάμα έριξα και το πόσο στεναχωρέθηκα δεν λέγετε μετά την παλινδρόμηση, ήταν το 1ο μου παιδάκι και το ήθελα όσο τίποτα άλλο, αλλά το πάλεψα και μέσα σε ένα μήνα ξαναέμεινα έγκυος.

 

Ελπίζω να σας έδωσα λίγο θάρρος και να προσπαθήσετε να γεμήσετε τις κοιλίτσες σας σύντομα.

 

ΑΑ και κάτι άλλο ο γιατρός μου μόλις έμεινα έγκυος μου έδωσε και έπινα προληπτικά ασπιρίνη.

τι ομορφα Ιωαννα μου :)...μεσα σε ενα μηνα ..ποσο τυχερη εισαι

μακαρι για ολες μας..τι ελπιδοφορα η ιστορια σου ...ευχαριστω

( και την ασπιρινη πρεπει να στη συνεστησε για τυχον περιπτωση θρομβοφιλιας αν δεν απατωμαι )

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μακαρι Valia mou να ειμαστε πιο τυχερες την αλλη φορα...

σιγουρα παντως δεν φταινε τα χαπια του θυρεοειδους (επαιρνα κι εγω)...

και να φανταστεις οτι η δικη μου αισιοδοξια ηταν παντα συγκρατημενη...

"αν πανε ολα καλα ..." αυτο προσθετα στο τελος καθε φρασης...:-(

οταν δεν πανε ομως η απογοητευση ειναι ιδια...

οσο για τους λογους...ασε ...κοντευει να μου φυγει το μυαλο...παρακαλω να ηταν απλα ενα τυχαιο περιστατικο..

σου ευχομαι συντομα παλι με ενα σπορακι στην κοιλια σου ...τωρα που το πρωτο σοκ εχει περασει...

α...και κατι ακομα...καπου διαβασα για τη σπουδαιοτητα του φυλλικου οξεος..

10-15 mg τη μερα με αδειο στομαχι ...( δεν το ηξερα...παντα με γεματο επαιρνα !!!) καθ'ολη τη διαρκεια της προσπαθειας και φυσικα της κυησης..

προλαμβανει χρωμοσωμικες ανωμαλιες που οδηγουν σε παλλινδρομες!

 

εγώ το filicine το έπαιρνα 30 λεπτά πριν το κύριο γεύμα της ημέρας. πόσα να προλάβει το έρμο το χαπάκι όμως...? για το θυρεοειδή είμαι αρκετά σίγουρη, γιατί ο γιατρός μου αύξησε τρελά τη δόση και από εκεί που είχε ελαφρύ υπερθυρεοειδισμό, τα κάταφερε και μου το γύρισε σε φοβερό υπό! να φανταστείς ότι τρεις μήνες από την απόξυση κι ακόμη παλεύουν οι ορμόνες να ανέβουν σε φυσιολογικά επίπεδα...

πάντως εμείς ακόμα δε φυτεύουμε γιατί τα νεύρα μου είναι ακόμα φαρφάλες! το παιδί θα βγει και θα τρέμει λες κι έχει πιει ένα κουβά καφέ..!! Από το να ο κάνω νευρόσπαστο, λέω να περιμένω ακόμα λίγο...

Καλό μας φύτεμα την επόμενη φορά!!!

pdNQp3.pngjWt5p3.png

 

  

Link to comment
Share on other sites

τι ομορφα Ιωαννα μου :)...μεσα σε ενα μηνα ..ποσο τυχερη εισαι

μακαρι για ολες μας..τι ελπιδοφορα η ιστορια σου ...ευχαριστω

( και την ασπιρινη πρεπει να στη συνεστησε για τυχον περιπτωση θρομβοφιλιας αν δεν απατωμαι )

 

ασπιρίνη ή salospir είναι πράγματι για τη θρομβοφιλία. οι δικοί μου γιατροί (γυναικολόγος - αιματολόγος) συνέστησαν να το ξεκινήσω όταν ξεκινήσουμε και τις προσπάθειες.

pdNQp3.pngjWt5p3.png

 

  

Link to comment
Share on other sites

τι ομορφα Ιωαννα μου :)...μεσα σε ενα μηνα ..ποσο τυχερη εισαι

μακαρι για ολες μας..τι ελπιδοφορα η ιστορια σου ...ευχαριστω

( και την ασπιρινη πρεπει να στη συνεστησε για τυχον περιπτωση θρομβοφιλιας αν δεν απατωμαι )

 

Ναι για περίπτωση θρομβοφιλίας αν και δεν έκανα εξετάσεις

http://lb2f.lilypie.com/41map3.png?wzu3DM8P

 

 

Link to comment
Share on other sites

περιμενω τα αποτελεσματα απο τη βιοψια ..

μολις βγουν θα προχωρησουμε αναλογως μου ειπε

σιγουρα παντως για θρομβοφιλια και για ..αυτοανοσα νοσηματα ...(νομιζω ετσι μου ειπε)

θα σου πω σιγουρα μολις εχω νεοτερα..

 

ok. perimenw nea sou. min stenaxwriesai gia ta palia, koita mprosta. egw den ekana aytoanosa tin epomeni fora pou tha paw na parw tis apantiseis tha kanw, moy fanikan poli akribes oi exetaseis kai eipa na tis kanw me doseis. tha ta leme.xarika pantws.

Link to comment
Share on other sites

εγώ το filicine το έπαιρνα 30 λεπτά πριν το κύριο γεύμα της ημέρας. πόσα να προλάβει το έρμο το χαπάκι όμως...? για το θυρεοειδή είμαι αρκετά σίγουρη, γιατί ο γιατρός μου αύξησε τρελά τη δόση και από εκεί που είχε ελαφρύ υπερθυρεοειδισμό, τα κάταφερε και μου το γύρισε σε φοβερό υπό! να φανταστείς ότι τρεις μήνες από την απόξυση κι ακόμη παλεύουν οι ορμόνες να ανέβουν σε φυσιολογικά επίπεδα...

πάντως εμείς ακόμα δε φυτεύουμε γιατί τα νεύρα μου είναι ακόμα φαρφάλες! το παιδί θα βγει και θα τρέμει λες κι έχει πιει ένα κουβά καφέ..!! Από το να ο κάνω νευρόσπαστο, λέω να περιμένω ακόμα λίγο...

Καλό μας φύτεμα την επόμενη φορά!!!

 

:lol::lol::lol::lol: αν σου εκανε τετοια νιλα ο γιατρος λογικο να εχεις νευρα...με το μαλακο ομως :lol::lol:

εγω περιμενω πως και πως να ξαναρχισω το φυτεμα...το ηθελα πολυ :-(:sad:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα σε όλες!!!Διαβάζω το φόρουμ σας από τη μέρα που έμαθα πως είμαι έγκυος.Ειμαι η Κέλλυ,24 χρονών κ μου έτυχε εγκυμοσύνη με τον φίλο μου η οποία ναι μεν προέκυψε,μας χαροποίησε δε.Αφού επιβεβαιώθηκε, με τα τεστς στο σπίτι, πήγαμε στο γιατρό μου και μας είπε πως είναι μικρός ο σάκος.Να σημειωθεί οτι η τελευταια μου περιοδος ηταν στις 27 Ιουλίου κ στο γιατρο πηγαμε 13 Σεπτεμβρίου.Για να σιγουρευθει αν οφειλεται σε καθυστερημενη ωορρηξια μου ειπε να κανω β-χοριακη.Τα ποσα ανα 3 μερες ηταν τα εξης:1163,1319,1594.Δεν του αρεσαν.Πρεπει ανα 3-4 μερες να διπλασιαζονται το λιγοτερο.Το οτι απλα αυξανεται σημαινει οτι αυξανονται ολες οι διαδικασιες που γινονται στο σακο χωρις ομως να υπαρχει εμβρυο απαραιτητα.Η β-χοριακη αποτελει δεικτη καλης εγκυμοσυνης λογω του οτι ειναι νωρις και δεν φαινεται κατι στον υπερηχο.Στην εξέταση που μου εκανε χθες παρατηρησε οτι ο σακος μεγαλωσε,εμβρυο ομως ακομα δεν ειδε κ η πιθανοτητα που μου δινει ειναι 1 στο εκατομμυριο.Μονο με θαυμα,ειπε πως μεριμνα η φυση οταν κατι δεν πηγαινει καλα με το εμβρυο κ το αποβαλλει.Αυριο θα κανω την τελευταια χοριακη.Ειδαλλως εχω προμηθευτει με το φαρμακο που μου συνεστησε για να γλιτωσω την αποξεση.Λεγεται mifegyne,εχει 95% αποτελεσματα αλλα μου ειπε πως σε αλλες χωρες της Ε.Ε. το συστηνουν ανεπιφυλακτα,αιμορραγεις με διαστημα 5-10 ημερες με πονους οπως της περιοδου.Στην Ελλαδα οι γιατροι κανουν την παπια ειπε για να μην χανουν τα λεφτα της αποξεσης.Ο γιατρος μου ειναι γερμανος,οποια κοπελα ειναι απο Θεσ/νικη μπορω να της που μπορει να τον βρει.Ελπιζω να μην χασει καμια την πιστη της,ολα ειναι θελημα Θεού κ σας ευχομαι να γινετε οι καλυτερες μανουλες.

Αν θες να χορτάσεις έναν άνθρωπο για μία μέρα δώσ'του ένα ψάρι. Αν θες

να τον χορτάσεις για μια ζωή μάθε του ψάρεμα...

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να σας φαινομαι λιγο αναισθητη...ποναω παρα πολυ,ακομα κ αν ειμαι μικρη και ξερω πως εχω ελπιδες...ομως σε τρωει το γιατι?Αφου μου ετυχε για πρωτη φορα γιατι να μην χαρω?Ειναι μεγαλος ο ψυχικος ο πονος κ μετα σκεφτομαι πως υπαρχει ανωτερη δυναμη που αποφασιζει για εμας.Ολα γινονται για καποιο λογο.Πρεπει ο Θεός να μας δοκιμαζει...

Αν θες να χορτάσεις έναν άνθρωπο για μία μέρα δώσ'του ένα ψάρι. Αν θες

να τον χορτάσεις για μια ζωή μάθε του ψάρεμα...

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακι μου οτι και να πεις εχεις δικιο..και εγω τον Ιουνιο εχασα το μωρακι μου που ποτε δεν το ειδα ουτε καν στον υπερηχο, ανεμβρυικη κυηση λεγετε, εμενα ομως ο σακος μεγαλωνε κανονικα και οι χωριακες ηταν κανονικοτατες..ελπιζω εσυ να μην περασεις το ιδιο..σκεψου οτι την επομενη φορα θα πανε ολα καλα και πιστεψε το! Η ελπιδα πεθαινει παντα τελευταια και διαβασα για πολλες κοπελες που δεν εβλεπαν το εμβυακι τους και ολα πηγαν καλα!

ΘΕΕ ΜΟΥ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

Link to comment
Share on other sites

Αχ γλυκια μου σου ευχομαι τα καλυτερα!Μην το βαλεις κατω!Αυτο το σαιτ ειναι καταπληκτικο!!!Ολες εχουμε το ιδιο προβλημα και προσπαθουμε η μια να στηριξουμε την αλλην!Θα σας ενημερωσω αυριο...αν τα αποτελεσματα της χοριακης συνεχισουν να αυξανονται με αυτον τον χαμηλο ρυθμο...ουφ!Ολο φυσαω και ξεφυσαω...εχω περασει 1,5 βδομαδες μες στην αγωνια,δεν μπορω να κοιμηθω το βραδυ από το αγχος μου...Μου ειπε χθες συγκεκριμενα:Δε μου αρεσουν οι τιμες.Αν δε δω εμβρυο μεχρι κ την επομενη βδομαδα κ να ακουσω την καρδουλα του θα πρεπει να αφαιρεθει.Αν δεν υπαρχει εμβρυο αποτελει κινδυνο για την υγεια.Δεν χανω την πιστη μου, μεχρι κ αγιασμο ηπια απο την Παναγια της Τηνου.Ακομα κ να μην γινει το θαυμα,θα προσπαθησω αυτην την φορα με την θεληση μου.Ειχα αλλα σχεδια για αυτον τον καιρο,ηρθαν τα πανω-κατω οταν μαθαμε για την εγκυμοσυνη,μας χαροποιησε ομως τοσο πολυ το να γινουμε γονεις-εξαλλου σκοπευαμε του χρονου να παντρευτουμε...θα το κανω!!Δεν θα αφησω τον "ανδρα" μου σε χλωρο κλαρι!!!!

Μην απογοητευεστε κοριτσια!!!

Αν θες να χορτάσεις έναν άνθρωπο για μία μέρα δώσ'του ένα ψάρι. Αν θες

να τον χορτάσεις για μια ζωή μάθε του ψάρεμα...

Link to comment
Share on other sites

Επαναλλαμβανω ουκ ολιγες κοπελες αργησαν να ακουσουν το μωρακι τους και να το δουν οποτε εχεις παρα πολλες ελπιδες!!! Σκεψου θετικα για να βοηθησεις και το μωρακι σου αυτο μονο να σκεφτεσαι!!! Αν στεναχωριεσαι θα το καταλαβει γι αυτο ξεκινα να χαμογελας για χαρη του απο τωρα!!!:):)

ΘΕΕ ΜΟΥ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

έχω ένα κοριτσάκι που είναι 4,5 χρονών.Η πρώτη εγκυμοσύνη μου ήταν πάρα πολύ καλή,χωρίς κανένα πρόβλημα.

Τώρα ξαναέμεινα έγκυος.Τελευταία περίοδο 07/08/2010.Έκανα β χοριακή στις 06/09/2010 και το αποτέλεσμα ήταν 75.'Εκανα μετά απο λίγες ημέρες ξανά Β χοριακή και το αποτέλεσμα ήταν 1554.Έκανα και χθες και το αποτέλεσμα ήταν 1557 :(. Ο γιατρός μου απογοητεύτηκε απο το αποτέλεσμα και μου συνέστησε να ξανακάνω β χοριακή σε λίγες ημέρες και να κάνουμε και έναν υπέρηχο...Στενοχωρήθηκα πολύ όμως έχω την ομορφούλα μου για να μου φτιάχνει την διάθεση..Δεν τα βλέπω καλά τα πράγματα δυστυχώς.............

Επεξεργάστηκαν by PIKOS06
επίσης δεν έχω πόνους,αίμα και το στήθος μου είναι πρησμένο...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

έχω ένα κοριτσάκι που είναι 4,5 χρονών.Η πρώτη εγκυμοσύνη μου ήταν πάρα πολύ καλή,χωρίς κανένα πρόβλημα.

Τώρα ξαναέμεινα έγκυος.Τελευταία περίοδο 07/08/2010.Έκανα β χοριακή στις 06/09/2010 και το αποτέλεσμα ήταν 75.'Εκανα μετά απο λίγες ημέρες ξανά Β χοριακή και το αποτέλεσμα ήταν 1554.Έκανα και χθες και το αποτέλεσμα ήταν 1557 :(. Ο γιατρός μου απογοητεύτηκε απο το αποτέλεσμα και μου συνέστησε να ξανακάνω β χοριακή σε λίγες ημέρες και να κάνουμε και έναν υπέρηχο...Στενοχωρήθηκα πολύ όμως έχω την ομορφούλα μου για να μου φτιάχνει την διάθεση..Δεν τα βλέπω καλά τα πράγματα δυστυχώς.............

 

Καλή μου, μη στεναχωριέσαι! Είναι πολύ νωρίς ακόμα για να προδικάζουμε καταστάσεις! Παρακολούθα τη χοριακή, και ο υπέρηχος θα τα δείξει όλα. Εύχομαι όλα να πάνε κατ' ευχήν! Να σκέφτεσαι την κορούλα που έχεις ήδη και να είσαι δυνατή για χάρη της. Εγώ απέβαλα πριν τέσσερις μήνες και η δικιά μου με ρωτάει σχεδόν καθε μέρα πότε θα ξαναφυτέψουμε σποράκι. (της είπαμε ότι το προηγούμενο σποράκι μαράθηκε...) Να έχεις καλή ψυχολογία και όλα θα πάνε καλά!

pdNQp3.pngjWt5p3.png

 

  

Link to comment
Share on other sites

Μολις γυρισα...Η χοριακη σημερα ηταν 1862...Αυτο ηταν...θα παρω το κωλοχαπι...Ευχομαι τα καλυτερα σε ολες.Σιγουρα καθε εγκυμοσυνη ειναι ξεχωριστη οπως κ εμεις.

Καλο μεσημερι!!

Αν θες να χορτάσεις έναν άνθρωπο για μία μέρα δώσ'του ένα ψάρι. Αν θες

να τον χορτάσεις για μια ζωή μάθε του ψάρεμα...

Link to comment
Share on other sites

Μολις γυρισα...Η χοριακη σημερα ηταν 1862...Αυτο ηταν...θα παρω το κωλοχαπι...Ευχομαι τα καλυτερα σε ολες.Σιγουρα καθε εγκυμοσυνη ειναι ξεχωριστη οπως κ εμεις.

Καλο μεσημερι!!

 

Κουράγιο κοπέλα μου! Όλα θα πάνε καλά την επόμενη φορά! Για όλες μας... Να ξέρεις ότι όλες σε σκεφτόμαστε και είμαστε δίπλα σου!

pdNQp3.pngjWt5p3.png

 

  

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...