Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗ ΚΥΗΣΗ


mitsi1

Recommended Posts

Κορίτσια σήμερα πονούσα πολύ..Πήρα τον γυναικολόγο και μου είπε να πάω απο κεί.Μου έκανε πάλι κολπικό υπέρηχο..Είδαμε μία κουκίδα 3,6 χιλιοστά. Μου είπε πάλι τα ίδια με την άλλη φορα..Οτι το ενδομήτριο είναι παχύ και οι ωοθήκες καθαρές..Μόνο που αυτή τη φορά μου είπε ότι μάλλον είναι παλίνδρομο.Δεν έχει μεγαλώσει καθόλου από την προηγούμενη δευτέρα ..Μου ζήτησε να κάνω μία χοριακή αύριο το πρωί και άλλη μία σε 48 ώρες ακριβώς. Μου είπε ότι υπερηχογραφικά δεν φαίνεται να είανι εξωμήτριο αλλά θέλει να βεβαιωθεί.Επίσης ότι αν η χοριακή αύριο δεν έχει αυξηθεί πάνω από 200 μονάδες από την προηγούμενη που έκανα την πέμπτη να μην κάνω άλλη.

Με έχει πάρει πολύ από κατω βρε κορίτσια..Προσπαθώ να σκέφτομαι ψύχραιμα αλλα με έχει ρίξει πολύ..Το ήθελα τόσο πολύ.Ξέρω ότι δεν υπάρχουν ελπίδες..Όταν γύρισα σπίτι με έπιασαν φριχτοί πονοι στην κοιλιά και στην μέση..Σαν να ήμουν σε πρώτη μέρα περιόδου.Ήταν μία κόλαση.

Όπου βλέπω μωρό με πιάνουν τα κλάματα..Το είχα και το έχασα μέσα από τα χέρια μου..Νοιώθω απαίσια..Τον ρώτησα αν μπορώ να αποφύγω την απόξεση και μου είπε ότι είναι ο μόνος τρόπος να είμαστε 100% σίγουροι ότι θα καθαρίσω.. Ήθελα τόσο να αποφύγω τουλάχιστον αυτό.. Νοιώθω απαίσια.:(:(:(:(

ccicp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Silia2002, σε ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου! Εγώ δεν είχα καθόλου αίμα, ούτε σταγόνα, ακόμα και όταν είχε σταματήσει η καρδιά του μωρού για 10 μέρες περίπου πριν το καταλάβουμε, πάλι δεν είχα τίποτε. Οπότε ίσως να μην είναι αυτό το πρόβλημα... Τόσο καιρό μετά ψάχνω ακόμα για απαντήσεις... Δε νομίζω οτι θα το ξεπεράσω ποτέ...

 

Σε παρακαλώ ValiaK μην το λες αυτό!Θα το ξεπεράσεις, όλες μας κάποια στιγμή θα το ξεπεράσουμε! Δε θα ξεχάσουμε ποτέ, αλλά θα έρθει η στιγμή που οι εμπειρίες μας δε θα μας γεμίζουν ανασφάλεια και φόβο!Και μακάρι η στιγμή αυτή να έρθει σύντομα για όλες μας...

3642568b00.png

 

599c236a6c.png

Link to comment
Share on other sites

Σε παρακαλώ ValiaK μην το λες αυτό!Θα το ξεπεράσεις, όλες μας κάποια στιγμή θα το ξεπεράσουμε! Δε θα ξεχάσουμε ποτέ, αλλά θα έρθει η στιγμή που οι εμπειρίες μας δε θα μας γεμίζουν ανασφάλεια και φόβο!Και μακάρι η στιγμή αυτή να έρθει σύντομα για όλες μας...

 

Σε ευχαριστώ πολύ mousoudi! Μακάρι αυτή η στιγμή να έρθει σύντομα για όλες μας...! Δε με κρατάει πίσω ο φόβος μου από την προσπάθεια, από τον άλλο μήνα ξαναξεκινάμε το "φύτεμα", αλλά φοβάμαι τόσο πολύ μήπως χάσω κι αυτό το μωρό!!! Κάθε μέρα κλαίω για το μωρό που έχασα κι αυτό δεν ξέρω πώς θα αλλάξει... Πρέπει όταν έρθει το καινούριο μωράκι να έχω καλή ψυχολογία αλλά αυτό μου φαίνεται άθλος τη δεδομένη χρονική στιγμή...

pdNQp3.pngjWt5p3.png

 

  

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ mousoudi! Μακάρι αυτή η στιγμή να έρθει σύντομα για όλες μας...! Δε με κρατάει πίσω ο φόβος μου από την προσπάθεια, από τον άλλο μήνα ξαναξεκινάμε το "φύτεμα", αλλά φοβάμαι τόσο πολύ μήπως χάσω κι αυτό το μωρό!!! Κάθε μέρα κλαίω για το μωρό που έχασα κι αυτό δεν ξέρω πώς θα αλλάξει... Πρέπει όταν έρθει το καινούριο μωράκι να έχω καλή ψυχολογία αλλά αυτό μου φαίνεται άθλος τη δεδομένη χρονική στιγμή...

βαλια μου δεν βοηθαει αυτη η σκεψη και το ξερεις καλα

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σήμερα πονούσα πολύ..Πήρα τον γυναικολόγο και μου είπε να πάω απο κεί.Μου έκανε πάλι κολπικό υπέρηχο..Είδαμε μία κουκίδα 3,6 χιλιοστά. Μου είπε πάλι τα ίδια με την άλλη φορα..Οτι το ενδομήτριο είναι παχύ και οι ωοθήκες καθαρές..Μόνο που αυτή τη φορά μου είπε ότι μάλλον είναι παλίνδρομο.Δεν έχει μεγαλώσει καθόλου από την προηγούμενη δευτέρα ..Μου ζήτησε να κάνω μία χοριακή αύριο το πρωί και άλλη μία σε 48 ώρες ακριβώς. Μου είπε ότι υπερηχογραφικά δεν φαίνεται να είανι εξωμήτριο αλλά θέλει να βεβαιωθεί.Επίσης ότι αν η χοριακή αύριο δεν έχει αυξηθεί πάνω από 200 μονάδες από την προηγούμενη που έκανα την πέμπτη να μην κάνω άλλη.

Με έχει πάρει πολύ από κατω βρε κορίτσια..Προσπαθώ να σκέφτομαι ψύχραιμα αλλα με έχει ρίξει πολύ..Το ήθελα τόσο πολύ.Ξέρω ότι δεν υπάρχουν ελπίδες..Όταν γύρισα σπίτι με έπιασαν φριχτοί πονοι στην κοιλιά και στην μέση..Σαν να ήμουν σε πρώτη μέρα περιόδου.Ήταν μία κόλαση.

Όπου βλέπω μωρό με πιάνουν τα κλάματα..Το είχα και το έχασα μέσα από τα χέρια μου..Νοιώθω απαίσια..Τον ρώτησα αν μπορώ να αποφύγω την απόξεση και μου είπε ότι είναι ο μόνος τρόπος να είμαστε 100% σίγουροι ότι θα καθαρίσω.. Ήθελα τόσο να αποφύγω τουλάχιστον αυτό.. Νοιώθω απαίσια.:(:(:(:(

 

Σε καταλαβαίνω καλή μου alesofia και ξέρω πάρα πολύ καλά πώς νιώθεις! Δυστυχώς, όμως, μερικές φορές τα πράγματα έρχονται έτσι που δε μας αφήνουν άλλη επιλογή, παρά να αποδεχτούμε την πραγματικότητα και να προχωρήσουμε. Μακάρι η χοριακή σου σήμερα να διαψεύσει τις δυσοίωνες προβλέψεις!

Έζησα κι εγώ παρόμοια φάση λίγους μήνες πριν και ξέρω πως είναι...Βέβαια εγώ δε χρειάστηκε να κάνω καμιά επέμβαση, γιατί πολύ νωρίς ο οργανισμός μου απέβαλε το κύημα, χωρίς να μείνουν υπολείμματα. Τρεις μήνες μετά και με τη μεσολάβηση θανάτου πολύ αγαπημένου προσώπου έμεινα πάλι έγκυος. Το κράτησα μέχρι τη 17η εβδομάδα, οπότε διαπιστώθηκε παλίνδρομος κύηση και μου το πήραν με πρόκληση τοκετού. Τώρα ψάχνω να δω τι έφταιξε τη δεύτερη φορά, την πρώτη το θεώρησα τυχαίο, θα μπορούσα να μην το είχα αντιληφθεί, καθώς είχα μόλις τέσσερις μέρες καθυστέρηση, όταν άρχισαν τα συμπτώματα της περιόδου.

Εν πάση περιπτώσει, εσύ τώρα πρέπει να κοιτάξεις τον εαυτό σου και την υγεία σου. Αν τελικά είναι όντως παλίνδρομη η κύηση και πρέπει να προχωρήσεις σε απόξεση, κάνε το και μην το σκέφτεσαι, η διαδικασία είναι απλή και πολύ σύντομη. Και αν θες τη γνώμη μου, ρώτα το γιατρό σου μήπως πρέπει να γίνουν κάποιες εξετάσεις πριν την επόμενη εγκυμοσύνη (που θα έρθει πολύ σύντομα, είμαι σίγουρη), ώστε να ξέρεις αν όντως ήταν τυχαίο ή όχι. Έστω και για να σου φύγει η όποια ιδέα, αξίξει τον κόπο. Εγώ εκ των υστέρων σκέφτομαι ότι έπρεπε να το είχα κάνει...

Ψηλά το κεφάλι alesofia, κουράγιο και δύναμη! Και όλα θα βρουν το δρόμο τους και το μωράκι σου το δικό του προς την αγκαλιά σου!

3642568b00.png

 

599c236a6c.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

βαλια μου δεν βοηθαει αυτη η σκεψη και το ξερεις καλα

 

Ναι Ξένια μου, έχεις δίκιο, το ξέρω... Δεν του αξίζει του επόμενου μωρού να είμαι κολλημένη στο προηγούμενο, ούτε και να είμαι στεναχωρημένη, αλλά δεν ξέρω τί να κάνω για να νιώσω καλύτερα... Ήμουν καλύτερα το τελευταίο διάστημα αλλά εδώ και μια εβδομάδα κοντεύω να τρελαθώ από τη στεναχώρια μου... Δεν ξέρω τι με έπιασε πάλι...

pdNQp3.pngjWt5p3.png

 

  

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ mousoudi! Μακάρι αυτή η στιγμή να έρθει σύντομα για όλες μας...! Δε με κρατάει πίσω ο φόβος μου από την προσπάθεια, από τον άλλο μήνα ξαναξεκινάμε το "φύτεμα", αλλά φοβάμαι τόσο πολύ μήπως χάσω κι αυτό το μωρό!!! Κάθε μέρα κλαίω για το μωρό που έχασα κι αυτό δεν ξέρω πώς θα αλλάξει... Πρέπει όταν έρθει το καινούριο μωράκι να έχω καλή ψυχολογία αλλά αυτό μου φαίνεται άθλος τη δεδομένη χρονική στιγμή...

 

ValiaΚ μου, συμφωνώ απόλυτα με την Xenia. Και ακριβώς αυτόν το φόβο που περιγράφεις εννοούσα κι εγώ. Και είναι πολύ φυσικός, φτάνει να είναι ελεγχόμενος. Οι γυναίκες είμαστε πλασμένες για τα δύσκολα τελικά, οπότε ο οποιοσδήποτε άθλος δε μας τρομάζει, σωστά; Ειδικά όταν γίνεται για τέτοιο σκοπό! Η σκέψη ενός νέου μωρού θα σου φτάξει την ψυχολογία και η καλή σου ψυχολογία θα έχει άμεσο αποτέλεσμα το νέο σου μωράκι.

3642568b00.png

 

599c236a6c.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι Ξένια μου, έχεις δίκιο, το ξέρω... Δεν του αξίζει του επόμενου μωρού να είμαι κολλημένη στο προηγούμενο, ούτε και να είμαι στεναχωρημένη, αλλά δεν ξέρω τί να κάνω για να νιώσω καλύτερα... Ήμουν καλύτερα το τελευταίο διάστημα αλλά εδώ και μια εβδομάδα κοντεύω να τρελαθώ από τη στεναχώρια μου... Δεν ξέρω τι με έπιασε πάλι...

 

Πλησιάζει ο καιρός για τη νέα προσπάθεια και όλα ξανάρχονται στη μνήμη σου ολοζώντανα και πεντακάθαρα, λογικό είναι...

Τι να κάνεις; Να χαμογελάς ValiaK! Να θυμάσαι ότι η ζωή είναι όμορφη, πολύ όμορφη, ακόμη και με τις στενοχώριες της! Να παίρνεις δύναμη από τους ανθώπους που αγαπάς και σ' αγαπούν και να τους την επιστρέφεις στο πολλαπλάσιο! Και να πιστέψεις στην ευτυχία που έρχεται, αυτό να κάνεις! Αυτό να κάνουμε όλες!

3642568b00.png

 

599c236a6c.png

Link to comment
Share on other sites

να σας πω κατι? κι εγω φοβαμαι και αγχωνομαι και ξερω οτι δεν θα περασω εγκυμοσυνη χωρις αγχος.εχω αφησει 2 χρονια να περσουν απο την τελευταια εγκυμοσυνη αλλα ο φοβος παραμενει.δεν υπαρχει αντιδοτο

Link to comment
Share on other sites

να σας πω κατι? κι εγω φοβαμαι και αγχωνομαι και ξερω οτι δεν θα περασω εγκυμοσυνη χωρις αγχος.εχω αφησει 2 χρονια να περσουν απο την τελευταια εγκυμοσυνη αλλα ο φοβος παραμενει.δεν υπαρχει αντιδοτο

 

Δίκιο έχεις, ο φόβος δε φεύγει ποτέ, το άγχος το ίδιο. Υπάρχουν όμως κλιμακώσεις σε όλα και στο φόβο και στο άγχος και στη χαρά ακόμη. Όλα πρέπει να βρούμε τρόπο να τα χειριζόμαστε σωστά και προς όφελός μας. Μη νομίζετε, τα λέω σ' εσάς για να τ' ακούω κι εγώ. Απλά πιστεύω ότι όταν μας κυριεύουν έντονα συναισθήματα φόβου και άγχους, πρέπει να κάνουμε ότι περνάει από το χέρι μας να τα αποδυναμώμουμε, για το δικό μας καλό.

3642568b00.png

 

599c236a6c.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δίκιο έχετε κορίτσια... Σας ευχαριστώ πολύ πολύ που είστε δίπλα μου!!! Φαντάζομαι ότι όταν φυτευτεί το καινούριο σποράκι, το άγχος δε θα φύγει αλλά θα πολλαπλασιαστεί... Αφού σκέφτομαι να μη φτιάξω ούτε παιδικό δωμάτιο εάν δε σαραντίσει το μωρό πρώτα... Υπερβολική? Ίσως... Ελπίζω τουλάχιστον μαζί με το ατελείωτο άγχος το μωρό να φέρει και μεγάλη χαρά...

pdNQp3.pngjWt5p3.png

 

  

Link to comment
Share on other sites

Δίκιο έχετε κορίτσια... Σας ευχαριστώ πολύ πολύ που είστε δίπλα μου!!! Φαντάζομαι ότι όταν φυτευτεί το καινούριο σποράκι, το άγχος δε θα φύγει αλλά θα πολλαπλασιαστεί... Αφού σκέφτομαι να μη φτιάξω ούτε παιδικό δωμάτιο εάν δε σαραντίσει το μωρό πρώτα... Υπερβολική? Ίσως... Ελπίζω τουλάχιστον μαζί με το ατελείωτο άγχος το μωρό να φέρει και μεγάλη χαρά...

 

Ας πολλαπλασιαστεί, φτάνει να είναι εποικοδομητικό και να μη σε παραλύσει (όπως λέει και ο καθηγητής μου)!...Κι όταν παρααγχώνεσαι, εμείς εδώ είμαστε να σε χαλαρώνουμε. Άντε και περιμένουμε τα ευχάριστα!

3642568b00.png

 

599c236a6c.png

Link to comment
Share on other sites

Θα είστε οι πρώτες (και μάλλον οι μόνες) που θα μάθετε τα ευχάριστα!!! Αν κρατήσουν εννιά μήνες αυτή τη φορά... :| Για θετική σκέψη, πήγα κι αγόρασα salospir (ο γιατρός είπε να το παίρνω προληπτικά όταν ξεκινήσουμε προσπάθειες) κι αγόρασα κι αυτό το μενταγιόν http://mariaevita.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=30373 Κι ανυπομονώ να το φορέσω!!!

pdNQp3.pngjWt5p3.png

 

  

Link to comment
Share on other sites

σου ευχομαι οτι καλυτερο και να το φορεσεις συντομα.ποτε θα ξεκινησεις?μηπως θα εχουμε παραλληλες εγκυμοσυνες?να συγκρινουμε και τις εξετασεις μασ...

εγω πηρα χθες τηλ για να κανω το εμβολιο με τα λεμφοκυτταρα και περιμενω, μεχρι τελους του μηνα θα το εχω κανει και μετα ξεκιναω.(μου ζητησαν 500 ευρω για το εμβολιο:confused:)

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια ειμαι καινουρια εδω αλλα σας διαβαζω παρα πολυ καιρο!!!πριν 3 μηνες ειχα παλλινδρομη κ το ειδαμε 3 εβδομαδες μετα!!!τωρα ειμαι παλι εγκυος στην 8 βδομαδα χτες ακουσα καρδια αλλα το αγχος μου με πεθαινει καθε λεπτο φοβαμαι μην παθω παλι το ιδιο!!!!!βοηθηστε με σας παρακαλω μηπως και χαλαρωσω λιγο!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

σου ευχομαι οτι καλυτερο και να το φορεσεις συντομα.ποτε θα ξεκινησεις?μηπως θα εχουμε παραλληλες εγκυμοσυνες?να συγκρινουμε και τις εξετασεις μασ...

εγω πηρα χθες τηλ για να κανω το εμβολιο με τα λεμφοκυτταρα και περιμενω, μεχρι τελους του μηνα θα το εχω κανει και μετα ξεκιναω.(μου ζητησαν 500 ευρω για το εμβολιο:confused:)

 

Χαχαχα, Ξένια βαμπίρ! :D (λέμε και καμιά σαχλαμάρα...) 29 Οκτωβρίου περιμένω τον 6 κύκλο μετά την απόξυση και μια εβδομάδα μετά βουρ στον πατσά!!!

pdNQp3.pngjWt5p3.png

 

  

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα, Ξένια βαμπίρ! :D (λέμε και καμιά σαχλαμάρα...) 29 Οκτωβρίου περιμένω τον 6 κύκλο μετά την απόξυση και μια εβδομάδα μετά βουρ στον πατσά!!!

διψαω για αιμα!!!!να γινουμε συν-εγκυμονουσες και τα παιδια μας συγ-γενημενα

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια ειμαι καινουρια εδω αλλα σας διαβαζω παρα πολυ καιρο!!!πριν 3 μηνες ειχα παλλινδρομη κ το ειδαμε 3 εβδομαδες μετα!!!τωρα ειμαι παλι εγκυος στην 8 βδομαδα χτες ακουσα καρδια αλλα το αγχος μου με πεθαινει καθε λεπτο φοβαμαι μην παθω παλι το ιδιο!!!!!βοηθηστε με σας παρακαλω μηπως και χαλαρωσω λιγο!!

 

vagge, Συγχαρητήρια για το μωράκι σου! Εύχομαι να πάνε όλα καλά!!! Αν διάβασες λίγο πιο πάνω, εγώ μάλλον είμαι η πιο ακατάλληλη για να δώσω συμβουλές σε αυτόν τον τομέα! :D Αλλά θα είμαστε εδώ εάν χρειαστείς κάτι! Θετικές σκέψεις, να σκέφτεσαι ότι σε λίγο καιρό θα έχεις αγκαλίτσα το μωρό σου στο μαιευτήριο!

pdNQp3.pngjWt5p3.png

 

  

Link to comment
Share on other sites

Θα είστε οι πρώτες (και μάλλον οι μόνες) που θα μάθετε τα ευχάριστα!!! Αν κρατήσουν εννιά μήνες αυτή τη φορά... :| Για θετική σκέψη, πήγα κι αγόρασα salospir (ο γιατρός είπε να το παίρνω προληπτικά όταν ξεκινήσουμε προσπάθειες) κι αγόρασα κι αυτό το μενταγιόν http://mariaevita.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=30373 Κι ανυπομονώ να το φορέσω!!!

 

Θα κρατήσουν μια ζωή τα ευχάριστα, αυτό να σκέφτεσαι! Πανέμορφο το μενταγιόν! Άντε και γρήγορα στο λαιμουδάκι σου!...Αν και δε νομίζω ότι θα το χρειαστείς επί της ουσίας. Πάω στοίχημα ότι από μηδενικό χρόνο θα μιλάς συνέχεια στο σποράκι σου, και πολύ καλά θα κάνεις!

Εγώ πάλι μόλις έμαθα ότι σε καμιά ωρίτσα θα βγούν τα αποτελέσματα καρυότυπου και από το δείγμα του πλακούντα. Το απόγευμα έχω ραντεβού και με το γιατρό, οπότε θα του τα δείξω και μετά βλέπουμε...Άντε μπας και μου λυθούν κάποιες απορίες

3642568b00.png

 

599c236a6c.png

Link to comment
Share on other sites

Θα κρατήσουν μια ζωή τα ευχάριστα, αυτό να σκέφτεσαι! Πανέμορφο το μενταγιόν! Άντε και γρήγορα στο λαιμουδάκι σου!...Αν και δε νομίζω ότι θα το χρειαστείς επί της ουσίας. Πάω στοίχημα ότι από μηδενικό χρόνο θα μιλάς συνέχεια στο σποράκι σου, και πολύ καλά θα κάνεις!

Εγώ πάλι μόλις έμαθα ότι σε καμιά ωρίτσα θα βγούν τα αποτελέσματα καρυότυπου και από το δείγμα του πλακούντα. Το απόγευμα έχω ραντεβού και με το γιατρό, οπότε θα του τα δείξω και μετά βλέπουμε...Άντε μπας και μου λυθούν κάποιες απορίες

mousoudi ευχομαι να λυθουν ολες σου οι αποριες θα περιμενουμε νεα σου.παω για καφε τα λεμε αργοτερα ΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ

Link to comment
Share on other sites

Η αρχή είναι το ήμισυ του παντός, έτσι δε λένε; Vagge, εσύ έχεις κάνει τη δεύτερη αρχή, και μάλιστα πολύ σύντομα! Αυτό από μόνο του είναι θετικό! Μέχρι στιγμής όλα καλά, σωστά; Δεύτερο θετικό! Το μωράκι σου το αγαπάς και το θέλεις πολύ! Τρίτο θετικό! Κάθε μέρα που περνάει σε φέρνει πιο κοντά του: τέταρτο θετικό! Από την άλλη φοβάσαι μήπως σου ξανασυμβεί το ίδιο. Ένα αρνητικό. Λοιπόν: έχουμε τέσσερα θετικά και ένα αρνητικό. Σκέψου ποια υπερτερούν, χάιδεψε την κοιλίτσα σου (και μαζί της το μωράκι σου) και παραμέρισε λίγο το φόβο σου, γιατί μαζί με σένα μπορεί να φοβάται κι αυτό και είναι κρίμα!

3642568b00.png

 

599c236a6c.png

Link to comment
Share on other sites

Θα κρατήσουν μια ζωή τα ευχάριστα, αυτό να σκέφτεσαι! Πανέμορφο το μενταγιόν! Άντε και γρήγορα στο λαιμουδάκι σου!...Αν και δε νομίζω ότι θα το χρειαστείς επί της ουσίας. Πάω στοίχημα ότι από μηδενικό χρόνο θα μιλάς συνέχεια στο σποράκι σου, και πολύ καλά θα κάνεις!

Εγώ πάλι μόλις έμαθα ότι σε καμιά ωρίτσα θα βγούν τα αποτελέσματα καρυότυπου και από το δείγμα του πλακούντα. Το απόγευμα έχω ραντεβού και με το γιατρό, οπότε θα του τα δείξω και μετά βλέπουμε...Άντε μπας και μου λυθούν κάποιες απορίες

 

Εύχομαι καλά αποτελέσματα! Τώρα δεν ξέρω πώς γίνεται να είναι καλά αυτά τα αποτελέσματα... Τουλάχιστον να σου δώσουν απαντήσεις, να μη μείνεις με την απορία όπως εγώ. Σου έχει πει πόσους κύκλους πρέπει να περιμένεις μέχρι να ξαναρχίσετε;

pdNQp3.pngjWt5p3.png

 

  

Link to comment
Share on other sites

Εύχομαι καλά αποτελέσματα! Τώρα δεν ξέρω πώς γίνεται να είναι καλά αυτά τα αποτελέσματα... Τουλάχιστον να σου δώσουν απαντήσεις, να μη μείνεις με την απορία όπως εγώ. Σου έχει πει πόσους κύκλους πρέπει να περιμένεις μέχρι να ξαναρχίσετε;

 

Ευχαριστώ ValiaK. Κι εγώ εύχομαι να απαντηθούν κάποια ερωτηματικά μου, αν υπάρχει φυσικά απάντηση για να δοθεί.

Ο γιατρός μου μας είπε εξ αρχής ότι μετά από δύο μήνες μπορούμε να αρχίσουμε τις προσπάθειες πάλι. Ακόμη είναι νωρίς, να δω και πώς θα διαμορφωθεί ο κύκλος μου από εδώ και πέρα. Πάντως πριν το νέο έτος δε θα το επιδιώξουμε. Μπορεί να ακούγεται χαζό, αλλά το 2010 δε μου πήγε καθόλου καλά (έχασα δύο μωρά, ένα με αυτόματη αποβολή πολύ νωρίς και ένα με παλίνδρομη και στο ενδιάμεσο έχασα και ένα από τα πιο αγαπημένα πρόσωπα της ζωής μου) οπότε λέω η καινούργια αρχή να γίνει με το νέο έτος.

3642568b00.png

 

599c236a6c.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ ValiaK. Κι εγώ εύχομαι να απαντηθούν κάποια ερωτηματικά μου, αν υπάρχει φυσικά απάντηση για να δοθεί.

Ο γιατρός μου μας είπε εξ αρχής ότι μετά από δύο μήνες μπορούμε να αρχίσουμε τις προσπάθειες πάλι. Ακόμη είναι νωρίς, να δω και πώς θα διαμορφωθεί ο κύκλος μου από εδώ και πέρα. Πάντως πριν το νέο έτος δε θα το επιδιώξουμε. Μπορεί να ακούγεται χαζό, αλλά το 2010 δε μου πήγε καθόλου καλά (έχασα δύο μωρά, ένα με αυτόματη αποβολή πολύ νωρίς και ένα με παλίνδρομη και στο ενδιάμεσο έχασα και ένα από τα πιο αγαπημένα πρόσωπα της ζωής μου) οπότε λέω η καινούργια αρχή να γίνει με το νέο έτος.

 

Και έτσι να κάνεις, εάν έτσι το νιώθεις!!! Αν θέλεις γράψε μας τα νέα σου μετά το γιατρό.

pdNQp3.pngjWt5p3.png

 

  

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...