Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗ ΚΥΗΣΗ


mitsi1

Recommended Posts

Etsi opos ta les eine giannisk:). Stavv77 na se rwtiso mias kai to anikses to themataki giati kai go stin proti mou egkymosini eixa men kapia provlimatakia san aima alla me progesteroni gia 3 mhnes ola pigan kala kai exw tora ton agoratso mou sto deftero pali me aima ksekinise alla den stamatouse me tipota ntaksi oxi kai kanena potami sto ksekinima kanoniko kokkino alla eitan kafetia meta pali me progesteroni tin evgala na po tin alhtheia den pige kan to mualo mou sto kako giati to eixa kai stin proti meta pou pigame gia eksetasi kai psaxname kardoula den vrikame tipota sako me mwraki mesa nai alla oxi kardiako xtupo kai ekei mou eipe o giatros oti logo xromatosomaton den to afise na anaptixthi giafto kai eixa to kafeti aima telos panton min zalizo pos sou mpike i idea meta na kanis eksetasis?kai ti eksetasis akrivos ekanes?

 

 

Αντιγόνη καλησπέρα

 

Δεν μου μπήκε εμένα η ιδεα γιατί δεν ήμουν σε φάση τότε να σκεφτώ τίποτα....Ο γιατρός μου επέμενε να το ψάξουμε αν και καταβάθος δεν πίστευε ότι υπάρχει θέμα....και όμως σε εξετάσεις θρομβοφιλίας που έκανα (στο Βενιζέλειο στο ηράκλειο και πληρώνοντας μόνο 75 ευρώ απογευματινό ραντεβού) βρέθηκα ετερόζυγη σε 3 παράγοντες, άρα αποδεδειγμένη θρομβοφιλία...επίσης έκανα εξέταση κολπικών υγρών αλλά ήταν όλα εντάξει.......Μολις έμεινα έγκυος την ίδια μέρα ξεκίνησα ενέσεις και ενώ είχα μεγάλα θέματα με αιμορραγίες, τράχηλο και συσπάσεις τα κατάφερα....

 

 

Ολες θα τα καταφέρετε....απλά ψαχτείτε...

 

Φιλικα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αντιγόνη καλησπέρα

 

Δεν μου μπήκε εμένα η ιδεα γιατί δεν ήμουν σε φάση τότε να σκεφτώ τίποτα....Ο γιατρός μου επέμενε να το ψάξουμε αν και καταβάθος δεν πίστευε ότι υπάρχει θέμα....και όμως σε εξετάσεις θρομβοφιλίας που έκανα (στο Βενιζέλειο στο ηράκλειο και πληρώνοντας μόνο 75 ευρώ απογευματινό ραντεβού) βρέθηκα ετερόζυγη σε 3 παράγοντες, άρα αποδεδειγμένη θρομβοφιλία...επίσης έκανα εξέταση κολπικών υγρών αλλά ήταν όλα εντάξει.......Μολις έμεινα έγκυος την ίδια μέρα ξεκίνησα ενέσεις και ενώ είχα μεγάλα θέματα με αιμορραγίες, τράχηλο και συσπάσεις τα κατάφερα....

 

 

Ολες θα τα καταφέρετε....απλά ψαχτείτε...

 

Φιλικα

 

Se euxaristo gia tin apantisi stin epomenh episkepsi tha to miliso mazi sou giati alithia tora den tha ksana antekso na peraso ta idia pali

XabOp3.png

QMaEp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μην απελπίζεστε, απλά ψαχτείτε καλά.....μην ακούτε για τυχαία γεγονότα, κάτι πάντα υποβόσκει.....και εγω πέρασα από το δύσκολο μονοπάτι της παλίνδρομης, έκλαψα, πόνεσα, πένθησα, σηκωθηκα.....

Μετά από μία επιτυχής πρώτη εγκυμοσύνη, βρέθηκε θρομβοφιλία...δεν ξέχασα, αλλά ξανασηκώθηκα και με τη δύναμη του Θεού και τη βοήθεια του γιατρού κρατώ τώρα αγκαλιά την 2 μηνων κορούλα μου......

Η ευτυχία είναι στη στροφή για όλες.....μανούλες και μπαμπάδες θα γίνεται.....έχετε πίστη και υπομονή.....

 

Υ.Γ. Νικη-Αντωνία κουράγιο....μια αγκαλια από εμένα....μανούλα θα γίνεις...μια μάχη έχασες, όχι τον πόλεμο......

 

Καλημέρα,

 

δεν είναι τόσο εύκολο. Η φυσιολογική σύλληψη για μας είναι άπιαστο όνειρο οπότε μένει η εξωσώματική. Πέτυχε η πρώτη αλλά η δεύτερη;

Οι εξετάσεις είναι άπειρες και είναι αδύνατον να γίνουν. Αν δηλ υπάρχει πρόβλημα τρέχα-γύρευε.

Το απόγευμα θα δω τον Μαρινάκη πάντως και βλέπουμε.

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

δεν είναι τόσο εύκολο. Η φυσιολογική σύλληψη για μας είναι άπιαστο όνειρο οπότε μένει η εξωσώματική. Πέτυχε η πρώτη αλλά η δεύτερη;

Οι εξετάσεις είναι άπειρες και είναι αδύνατον να γίνουν. Αν δηλ υπάρχει πρόβλημα τρέχα-γύρευε.

Το απόγευμα θα δω τον Μαρινάκη πάντως και βλέπουμε.

 

kalhmeroudia sou psuxologika sigoura den eine eukolo,alla giati na min petuxi kai h deuterh?panta thetika na skeftese esi mila me to giatro sou an kai den ton ksero akousa pola kala logia gia ton giatro pou exhs kai ola tha pane kala panta thetika na skeutese

XabOp3.png

QMaEp3.png

Link to comment
Share on other sites

kalhmeroudia sou psuxologika sigoura den eine eukolo,alla giati na min petuxi kai h deuterh?panta thetika na skeftese esi mila me to giatro sou an kai den ton ksero akousa pola kala logia gia ton giatro pou exhs kai ola tha pane kala panta thetika na skeutese

 

Καλημέρα!:P

Όποτε σκέφτομαι θετικά και αισιόδοξα τρώω τα μούτρα μου.

Ας ε'ιμαι λοιπόν επιφυλακτική τώρα.

Καμπύλη ζακχάρου και θρομβοφιλίας συνέστησε ο γιατρός να κάνω.

Είπε ότι είμαστε πολύ κοντά και ότι θα τα καταφέρουμε.

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!:P

Όποτε σκέφτομαι θετικά και αισιόδοξα τρώω τα μούτρα μου.

Ας ε'ιμαι λοιπόν επιφυλακτική τώρα.

Καμπύλη ζακχάρου και θρομβοφιλίας συνέστησε ο γιατρός να κάνω.

Είπε ότι είμαστε πολύ κοντά και ότι θα τα καταφέρουμε.

σκέψου και τα θετικά της υπόθεσης. είσαι μικρή ακόμα. έχεις χρόνια μπροστά σου!! έκανες απόξεση?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!:P

Όποτε σκέφτομαι θετικά και αισιόδοξα τρώω τα μούτρα μου.

Ας ε'ιμαι λοιπόν επιφυλακτική τώρα.

Καμπύλη ζακχάρου και θρομβοφιλίας συνέστησε ο γιατρός να κάνω.

Είπε ότι είμαστε πολύ κοντά και ότι θα τα καταφέρουμε.

 

koritsaki mou eise se kalo giatro egw afto ksero sigoura kalo eine na eise epifulaktikh alla kai thetiki kai propanton hremi kane tis eksetasis kai meta vlepoume ta apotelesmata kai oti tha ta kataferete eine sigouro :D

XabOp3.png

QMaEp3.png

Link to comment
Share on other sites

σκέψου και τα θετικά της υπόθεσης. είσαι μικρή ακόμα. έχεις χρόνια μπροστά σου!! έκανες απόξεση?

 

Όχι γιατί ήταν στην πολύ αρχή κ ευτυχώς δεν χρειάστηκε.

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites

εζησα κ εγω αυτο το τραγικο γεγονοσ μετα απο χειρουργειο ενδομητρωσησ προβλημα σπερματοσ του συζυγου μου κταφεραμε να πιασουμε παιδκι μετ ΠΟ 4 ΧΡΟΝΙΑ .ΟΜΩ Ο ΘΕΟΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΤΟ ΘΕΛΕ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙ ΣΤΟΝ ΟΥΡΑΝΟ ΚΑΙ ΤΗΝ 10 ΒΔΟΜΑΔΑ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΣΕ Η ΑΡΔΟΥΛΑ ΤΟΥ.ΠΟΝΕΑ ΕΚΛΑΨΑ ΘΥΜΩΣΑ ΑΠΕΛΠΙΣΤΗΚΑ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΚΑΛΗ ΜΑΣ ΤΥΧΗ ΜΑΣ ΕΣΤΕΙΛΕ ΤΗΝ ΠΡΙΓΚΙπισαμασ μετα απο μηνεσ .και γεννηθηκε ακριβωσ οταν χασαμε το αλλο.υπομονη και ελπιδα .και εναν καλο γιατρο να σασ δωσει δυναμη και πιστη και με την βοηθεια του θεου θα ρθει και το παιδακι.

Link to comment
Share on other sites

εζησα κ εγω αυτο το τραγικο γεγονοσ μετα απο χειρουργειο ενδομητρωσησ προβλημα σπερματοσ του συζυγου μου κταφεραμε να πιασουμε παιδκι μετ ΠΟ 4 ΧΡΟΝΙΑ .ΟΜΩ Ο ΘΕΟΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΤΟ ΘΕΛΕ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙ ΣΤΟΝ ΟΥΡΑΝΟ ΚΑΙ ΤΗΝ 10 ΒΔΟΜΑΔΑ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΣΕ Η ΑΡΔΟΥΛΑ ΤΟΥ.ΠΟΝΕΑ ΕΚΛΑΨΑ ΘΥΜΩΣΑ ΑΠΕΛΠΙΣΤΗΚΑ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΚΑΛΗ ΜΑΣ ΤΥΧΗ ΜΑΣ ΕΣΤΕΙΛΕ ΤΗΝ ΠΡΙΓΚΙπισαμασ μετα απο μηνεσ .και γεννηθηκε ακριβωσ οταν χασαμε το αλλο.υπομονη και ελπιδα .και εναν καλο γιατρο να σασ δωσει δυναμη και πιστη και με την βοηθεια του θεου θα ρθει και το παιδακι.

 

Etsi eine erina mou merika mwrakia ta thelei o Theos gia na minoun gia panta aggelakia egw exei tora 2 eudomades malakose kapos ti kapos,ta vradia me piani perisotero alla to paleuo perisotero gia ton gio mou pou tou stixise perisotero giati perimene pos kai pos afto to mwro an kai den tou ipame tin alhthia olh, apla oti ekane lathos o giatros kai itan kusti kai pos i mama eprepe na paei ston giatro gia na tin vgali kai otan vgika kai irthe me to kalo spiti to proto pragma pou ekane eitan na erthi na me aggaliasi kai na mou pi mama se agapw perisotero kai apo ton Theo re koritsia ekini tin wra ti na po oloklirothika san mana megalo pragma na sto leei to paidi sou,kai amesos na me parigorisi pio,anti na parigoro egw to mwro mou me parigorouse ekino kai mou elege na min stenaxorieme kai pos tha kanoume allo mwraki ti na pis.

XabOp3.png

QMaEp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Etsi eine erina mou merika mwrakia ta thelei o Theos gia na minoun gia panta aggelakia egw exei tora 2 eudomades malakose kapos ti kapos,ta vradia me piani perisotero alla to paleuo perisotero gia ton gio mou pou tou stixise perisotero giati perimene pos kai pos afto to mwro an kai den tou ipame tin alhthia olh, apla oti ekane lathos o giatros kai itan kusti kai pos i mama eprepe na paei ston giatro gia na tin vgali kai otan vgika kai irthe me to kalo spiti to proto pragma pou ekane eitan na erthi na me aggaliasi kai na mou pi mama se agapw perisotero kai apo ton Theo re koritsia ekini tin wra ti na po oloklirothika san mana megalo pragma na sto leei to paidi sou,kai amesos na me parigorisi pio,anti na parigoro egw to mwro mou me parigorouse ekino kai mou elege na min stenaxorieme kai pos tha kanoume allo mwraki ti na pis.

 

 

Αχ αυτά τα αθώα πλασματάκια μας, πόσο δύναμη μας δίνουνε.....

Και εμένα τότε που περνούσα δύσκολα, ερχόταν και μου φιλούσε την κοιλια......ετσι, για να σου πάρω όλο τον πόνο, μου έλεγε (και δεν του είχαμε αναφέρει και τιποτα, απλή διαίσθηση?)

Αντιγόνη μου, μόλις τελειώσει το πένθος που βιώνεις τώρα, θα βγεις πολύ δυνατή μέσα από αυτή τη διαδικασία...πάρε δύναμη από το παιδί σου και προχώρα....τα καλύτερα έρχονται...όλες θα τα καταφέρετε....δύναμη και προσευχή και σωστή καθοδήγηση από έναν επιστήμονα χρειάζεται....

Η ευτυχία είναι στη στροφή......

Link to comment
Share on other sites

Αχ αυτά τα αθώα πλασματάκια μας, πόσο δύναμη μας δίνουνε.....

Και εμένα τότε που περνούσα δύσκολα, ερχόταν και μου φιλούσε την κοιλια......ετσι, για να σου πάρω όλο τον πόνο, μου έλεγε (και δεν του είχαμε αναφέρει και τιποτα, απλή διαίσθηση?)

Αντιγόνη μου, μόλις τελειώσει το πένθος που βιώνεις τώρα, θα βγεις πολύ δυνατή μέσα από αυτή τη διαδικασία...πάρε δύναμη από το παιδί σου και προχώρα....τα καλύτερα έρχονται...όλες θα τα καταφέρετε....δύναμη και προσευχή και σωστή καθοδήγηση από έναν επιστήμονα χρειάζεται....

Η ευτυχία είναι στη στροφή......

 

Κάπως έτσι μου το παρουσίασε ο γιατρός μας.

Είμαστε πολυ κοντά κ θα τα καταφέρουμε είπε.

Συνέστησε μια καμπύλη σακχάρου κ κάποιες θρομβοφιλίας παρόλο που προληπτικά έκανα ηπαρίνη.

Έχω αρχίσει και το ξεπερνάω γιατί δεν έχει νόημα πια. Ότι έγινε έγινε.

Έκλαψα πολυ αλλά στέρεψα. Πάμε παρακάτω.

Διάβασα το ποστ σου για τη μαμά σου. Έχω κι εγώ το ίδιο πρόβλημα αλλά είμάι σαν να μην το έχω.

Τόνια!

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κάπως έτσι μου το παρουσίασε ο γιατρός μας.

Είμαστε πολυ κοντά κ θα τα καταφέρουμε είπε.

Συνέστησε μια καμπύλη σακχάρου κ κάποιες θρομβοφιλίας παρόλο που προληπτικά έκανα ηπαρίνη.

Έχω αρχίσει και το ξεπερνάω γιατί δεν έχει νόημα πια. Ότι έγινε έγινε.

Έκλαψα πολυ αλλά στέρεψα. Πάμε παρακάτω.

Διάβασα το ποστ σου για τη μαμά σου. Έχω κι εγώ το ίδιο πρόβλημα αλλά είμάι σαν να μην το έχω.

Τόνια!

Bravo koritsi mou etsi prepei na to kseperasoume kane oti test xriasete na gini kai ola tha pane kala

 

Αχ αυτά τα αθώα πλασματάκια μας, πόσο δύναμη μας δίνουνε.....

Και εμένα τότε που περνούσα δύσκολα, ερχόταν και μου φιλούσε την κοιλια......ετσι, για να σου πάρω όλο τον πόνο, μου έλεγε (και δεν του είχαμε αναφέρει και τιποτα, απλή διαίσθηση?)

Αντιγόνη μου, μόλις τελειώσει το πένθος που βιώνεις τώρα, θα βγεις πολύ δυνατή μέσα από αυτή τη διαδικασία...πάρε δύναμη από το παιδί σου και προχώρα....τα καλύτερα έρχονται...όλες θα τα καταφέρετε....δύναμη και προσευχή και σωστή καθοδήγηση από έναν επιστήμονα χρειάζεται....

Η ευτυχία είναι στη στροφή......

 

Stav77 mou arxizo kai to kseperno apla kseris ti me troi?eimastan 4 kopeles mazi egyes kai filenades kai tha genousame ton idio mhna dekeurh emena me evale kai xristougeniatika akoma kai kaname plakes me ton antra mou tou stil fantazese na kathomaste sto trapezi kai na me piasoun h ponh?kai tetia telospanton afto pou me troh eine gmt giati se emena kai den ntrepome na to po zhlevo tis alles files mou kai fisika den euxome na perasoun oti perasa alla ths zhleuo kai oxi mono afto me ekneurizi afantasta afton ton oikto pou vlepo sta matia tous i se anthropous kontinous pou den to kserane oti to exasa kai molis to mathoun se kitane me ekeino to vlema pou ama to vlepeis thes na tous spasis ta moutra.sovara an den eixa to forum den ksero se ti katastasi tha imoun den ntrepomai na to po me voithisate oles kai oloi para poli...kai tora kitame mprosta tha perimeno tous 2 kyklous na erthoun tha peraso kai go apo kapia diadikasia test gia na min tin ksanapatho kai theos voithos

XabOp3.png

QMaEp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ!ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΑΥΤΟ ΤΟ ΧΩΡΟ...ΑΠΛΑ ΝΙΩΘΩ ΠΝΙΓΜΕΝΗ ΜΕΣΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΚΑΠΟΥ ΝΑ ΜΙΛΗΣΩ...ΝΑ ΞΕΣΚΑΣΩ ..ΝΑ ΠΩ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ Μ..ΧΩΡΙΣ Ν ΜΕ ΒΛΕΠΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΞΕΣΠΑΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΤΑ ΚΛΑΜΑΤΑ...ΕΙΠΑ ΝΑ ΜΙΛΗΣΩ ΣΕ ΣΑΣ ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΚΑΘΗΣΥΧΑΣΩ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΜΟΥ...

ΜΕ ΛΕΝΕ ΑΓΓΕΛΙΚΗ,ΣΕ 4 ΜΕΡΕΣ ΓΙΝΟΜΑΙ 22 ... :-( ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΧΩΡΙΣ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ Μ ...ΜΕΣΑ ΜΟΥ.....Η ΟΜΑΔΑ ΑΙΜΑΤΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ Α- !!!

ΕΧΘΕΣ ΒΓΗΚΑ ΑΠΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΔΙΧΝΩΝΤΑΣ ΔΥΝΑΤΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ...ΑΛΛΑ ΤΕΛΙΚΑ ΟΤΑΝ ΟΛΟΙ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ...ΕΙΜΑΙ ΤΟΣΟ ΑΔΥΝΑΜΗ...ΟΣΟ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ ΣΤΑ ΠΡΩΤΑ ΤΟΥ ΒΗΜΑΤΑ...

ΜΕΧΡΙ 22/09/2014 ΗΞΕΡΑ ΟΤΙ ΗΜΟΥΝ ΜΙΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΗ ΚΟΠΕΛΑ-ΕΓΚΥΟΣ 5 ΜΗΝΏΝ ΚΑΙ 4 ΗΜΕΡΩΝ... ΜΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΤΕΛΕΙΕΣ..ΚΑΙ ΟΛΑ ΈΡΕΑΝ ΕΤΣΙ ΟΠΟΣ ΕΠΡΕΠΕ...ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΣΤΙΣ 7 ΕΙΧΑ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ,ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ Μ (ΤΟ ΦΥΛΟ ΤΟΥ)...ΜΕΣ ΤΗΝ ΤΡΕΛΗ ΧΑΡΑ ΦΤΑΣΑΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ Μ ΣΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ...ΤΗΣ ΕΔΩΣΑ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙ Μ ..ΗΤΑΝ ΟΛΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ...ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΤΟΝ ΥΠΕΡΗΧΟ...Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΧΛΩΜΙΑΣΕ..ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΖΩ...ΜΕ ΡΩΤΗΣΕ ΑΝ ΕΙΧΑ ΑΡΡΩΣΤΗΣΕΙ ΚΤΛ(ΑΡΧΕΣ ΤΟΥ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ ΕΙΧΑ ΚΡΥΩΣΕΙ ΛΙΓΟ...ΑΛΛΑ ΗΜΟΥΝ ΚΑΛΑ ΕΙΧΑ ΓΙΑ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΜΟΝΟ ΠΥΡΕΤΟ Κ ΜΕΤΑ ΜΟΝΟ ΛΙΓΟ ΒΗΧΑ)ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΔΕΝ ΑΝΤΙΛΙΦΘΗΚΑ ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ..ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΕΙΔΑ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ Μ ΒΟΥΡΚΟΜΕΝΟ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΥΠΕΡΗΧΟ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ Μ ΝΑ ΜΗΝ ΚΟΥΝΙΕΤΑΙ...ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΑΣ ΕΙΧΕ ΠΕΘΑΝΕΙ..ΕΙΧΕ ΜΑΖΕΨΕΙ ΟΛΟ ΤΟ ΣΩΜΑΤΑΚΙ ΤΟΥ..ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΤΙΠΟΤΑ...ΕΙΧΕ ΓΙΝΕΙ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙ ΕΔΩ Κ ΕΝΑ ΜΗΝΑ Μ ΕΙΠΕ Η ΓΙΑΤΡΟΣ,ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΩ ΕΝΔΕΙΞΕΙΣ ..ΤΙΠΟΤΑ...ΟΥΤΕ ΑΙΜΑ ,ΟΥΤΕ ΑΝΑΓΟΥΛΕΣ,ΠΥΡΕΤΟ,,,,,ΚΑΤΙ..ΝΑ ΔΩ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ...ΕΠΑΘΑ ΑΠΛΑ ΕΝΑ ΣΟΚ....

ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΑΜΕΣΩΣ ΜΠΗΚΑ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΓΙΑ ΠΡΟΚΑΛΕΣΗ ΚΤΛ...(ΤΡΑΓΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΜΟΥ ΒΓΕΙ ΠΟΤΕ ΑΠΤΟ ΜΥΑΛΟ) ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ Μ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΚΑ Η ΑΙΤΙΑ...ΓΙΑΤΙ?ΤΙ ΕΚΑΝΑ ΛΑΘΟΣ?ΓΙΑΤΙ ΕΧΑΣΑ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ....ΣΙΓΟΥΡΑ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΟΝ ΛΟΓΟ...ΑΛΛΑ ΑΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΙ ΠΕΡΡΙΣΟΤΕΡΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΕΧΩ ΡΕΖΟΥΣ ΑΡΝΗΤΙΚΟ..ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΑΡΡΩΣΤΗΣΕΙ..Ο ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ Μ ΕΙΔΕ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ Μ ΣΑΝ ΞΕΝΟ ΣΩΜΑ...ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟ ΜΙΚΡΟΒΙΟ ΚΑΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕ ΑΝΤΙΣΣΩΜΑΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΣΚΟΤΩΣΕΙ...ΔΕΝ ΕΠΡΕΠΕ ΟΜΩΣ Η ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ Μ ΝΑ ΜΕ ΠΡΟΦΥΛΑΣΕΙ ΑΠΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΕΦΟΣΟΝ ΗΞΕΡΕ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΑΙΜΑΤΟΣ ΜΟΥ?ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΗΣΗΧΗ,ΟΙ ΣΚΕΨΕΙΣ ΜΕ ΤΡΩΝΕ...ΟΠΩΣ Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΓΝΩΡΙΖΕ ΟΤΙ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ Κ ΕΚΤΡΩΣΗ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΩΣ....Η ΒΙΟΨΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΤΟ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙ Μ ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ ΚΑΤΙ?ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΠΡΩΤΟΣΚΕΦΤΩ..ΤΙ ΛΑΘΟΣ ΕΚΑΝΑ...ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΤΑΙΕΙ :-( ΑΠΛΑ...ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΑΠΕΛΠΗΣΙΑ...ΣΤΑ ΧΑΜΕΝΑ...Κ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΞΕΣΠΑΣΩ ΕΔΩ....ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.....

Link to comment
Share on other sites

Βρε κοριτσι μου τι να πω,δεν μπορω να φανταςτω τον τοσο μεγαλο πονο σου,κλαψε και μετα ξεκινα να ψαχνεις τι εγινε.σχετικα με το ρεζους και εγω εχω αρνητικο,αρρωστησα αρκετες φορες στην εγκυμοσυνη και δεν εγινε κατι.ποιο πολυ μου θυμιζει το περιστατικο σου θρομβοφιλια.περιμενε και την ιστολογικη του μωρου σου.να εισαι σιγουρη οτι θα γινεις μανουλα,απλα στον ουρανο θα εχεις ενα φυλακα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα Αγγελικη και φιλες γενικοτερα

δεν ξερω γιατι συμβαινουν ολα αυτα και θελει πολυ κουραγιο καινα παρεις οσο χρονο θες να το ξεπερασεις

ξερωω οτι μοιαζουν αδεια λογια αυτα ..

ο λογος που γραφω ειναι γαι να πω οτι περσι περιπου τετοια εποχη ειμουν στην ιδια κατασταση με δυο αποβολες και μια παλινδρομη χωρις λογο (και αφου ειχα ηδη μια ολοκρηρωμενη εγκυμοσυνη στον γιο μου χωρις κανενα προβλημα)

και τωρα εχω μια υπεροχη μπεμπουλα διπλα μου

πολλα κουραγια και μην κρυβετε την θλιψη οι αλλοι πρεπει να ειναι δυνατοι για εμας οχι το αναποδο ..

Link to comment
Share on other sites

Τι λες βρε aggelikikessova!?! Είναι φρικτό από που σου συνέβη! Είναι άδικο να συμβαίνουν τέτοια πράγματα! Πολύ λυπήθηκα με την ιστορία σου κορίτσι μου

Δεν έχω ξανακούσει κάτι τέτοιο για την ομάδα αίματος στη διάρκεια της εγκυμοσύνης. Μπορεί να φταίει κάτι τέτοιο? Τι να πω! Κάτσε πρώτα να βγουν τα αποτελέσματα της βιοψίας, μήπως πάρεις κάποιες από τις απαντήσεις που ζητάς, και μετά βλέπεις τι θα κάνεις με εξετάσεις και γιατρούς, ώστε πότε να μην ξαναζήσεις κάτι τέτοιο. Θα συμφωνήσω με την mpouli, μην παραλείψεις να κοιτάξεις αν είσαι θετική σε κάποιο παράγοντα της θρομβοφιλίας, είναι πολύ ύπουλη και υπεύθυνη για ενδομήτριους θανάτους.

Προς το παρόν χρειάζεσαι το χρόνο σου να το αποδεχτείς και να το συνειδητοποιήσεις. Σου εύχομαι τα καλύτερα από δω και πέρα! Να είσαι δυνατή!

Link to comment
Share on other sites

Αγγελική μου σε νιώθω απόλυτα.. Κι εγώ έχασα πρόσφατα το αγοράκι μου ενώ ήμουν 7.5 μηνών. Είναι τεράστιος ο πόνος και το ξέρω. Δεν θέλω να σου πω λόγια παρηγοριάς, απλά θέλω να σου στείλω μια τεράστια αγκαλιά.. Δεν είσαι μόνη σου, δυστυχώς είμαστε πολλές εδώ μέσα που μπορούμε να νιώσουμε τον πόνο σου..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,είναι η πρωτη φορά που γράφω σε forum και το κάνω γιατί ηταν καλη συντροφιά τις μέρες που πέρασαν και γιατί χρειάζομαι να μιλήσω σε κάποιον που καταλαβαινει.

Πριν απο μια εβδομαδα εκανα αποξεση λόγω παλινδρομης κύησης στην 8η εβδομαδα. Είναι η τριτη αποτυχημένη προσπαθεια(πριν απο ενα χρονο έμεινα πρωτη φορά έγγυος μετα απο ενα χρονο και κάτι προσπαθειών αλλά ηταν βιοχημική κύηση ενω η δεύτερη πριν απο δέκα μηνες περιπου ηταν εξωμητριως).

Είμαι πολύ στενοχωρημενη και απογοητευμένη. Δεν μπορω να καταλάβω γιατί δεν πηγαίνουν καλά.. Ο γιατρός μου είπε να το θεωρήσω τυχαίο γεγονος αλλά εγώ θεωρώ οτι πρεπει να το ψαξω λιγο παραπανω.

Σας ευχαριστω που με ακουσατε

Link to comment
Share on other sites

klio85, όπως θα έχεις ήδη δει, εδώ, σε αυτήν την μεριά του φόρουμ, όλες έχουμε περάσει κάτι δυσάρεστο, και στις περισσότερες από μας αυτή ήταν και η αφορμή να γραφτούμε, για να μπορούμε να μιλάμε με ανθρώπους που καταλαβαίνουν ακριβώς τι περνάμε.

Νομίζω ότι θα πρέπει να πάρεις και μία γνώμη ενός δεύτερου γιατρού, γιατί μπορεί να εντοπίσει κάτι ο άλλος, που αυτός που έχεις ήδη να μην το έχει σκεφτεί. Με εξαίρεση την εξωμήτρια κύηση, έχεις δύο "αναίτιες" αποβολές, και αυτό είναι από μόνο του ένα γεγονός που δεν πρέπει να το αφήσεις στην τύχη.

Θα σου πω, ως παθούσα, οπωσδήποτε να κοιταχτείς για θρομβοφιλία! Οπωσδήποτε! Αν ρίξεις μία ματιά στο φόρουμ θα βρεις πολλές πληροφορίες επί του θέματος!

Σου εύχομαι καλή δύναμη! Μη σε παίρνει από κάτω!

Link to comment
Share on other sites

Klio85 κι εγώ πήρα την απόφαση να γραφτώ στο φόρουμ για να μιλώ σε μία παρέα που μπορεί να με καταλάβει, γιατί κακά τα ψέματα, μόνο κάποιος που περασε κατι ανάλογο μπορεί να μας καταλάβει...

Κι εγώ θα σου έλεγα να το ψάξεις το θέμα. Δεν πιστεύω ότι υπάρχουν τυχαία γεγονότα, μόνο γεγονότα που οι γιατροί αδυνατούν να εξηγήσουν. Όπως είπε και η osin να ψαχτείς για θρομβοφιλία. Δεν έχεις κάτι να χάσεις. Το μεγάλο αρνητικό βέβαια είναι το ψηλό κόστος των εξετάσεων... Κατά τ αλλα πιστεύω ότι η γνώση μόνο καλό έχει να μας προσφέρει..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,είναι η πρωτη φορά που γράφω σε forum και το κάνω γιατί ηταν καλη συντροφιά τις μέρες που πέρασαν και γιατί χρειάζομαι να μιλήσω σε κάποιον που καταλαβαινει.

Πριν απο μια εβδομαδα εκανα αποξεση λόγω παλινδρομης κύησης στην 8η εβδομαδα. Είναι η τριτη αποτυχημένη προσπαθεια(πριν απο ενα χρονο έμεινα πρωτη φορά έγγυος μετα απο ενα χρονο και κάτι προσπαθειών αλλά ηταν βιοχημική κύηση ενω η δεύτερη πριν απο δέκα μηνες περιπου ηταν εξωμητριως).

Είμαι πολύ στενοχωρημενη και απογοητευμένη. Δεν μπορω να καταλάβω γιατί δεν πηγαίνουν καλά.. Ο γιατρός μου είπε να το θεωρήσω τυχαίο γεγονος αλλά εγώ θεωρώ οτι πρεπει να το ψαξω λιγο παραπανω.

Σας ευχαριστω που με ακουσατε

 

Κλιο μου δυστυχώς τις περισσότερες φορές δεν ξέρουν να μας πουν οι γιατροί γιαυτο και αρχίζει ένας κυκεώνας εξετάσεων οι οποίες κατα τη γνώμη μου παντα, πρεπει να γίνονται μετα τη δεύτερη αποτυχία γιατι μπορει να σε γλιτώσουν απο μεγάλες ταλαιπωρίες. Θρόμβοφιλια,αντιπατρικα, ζαχαρο, ρέζους, καρυοτυπος συζύγων ειναι κάποιες που έκανα κι εγω οταν απέβαλα.... Επειδή όμως ειναι ψυχοφθόρο να περιμένεις αποτελεςματα, καλό θα ήταν να ηρεμήσεις πρώτα και μετα να αρχίσεις με το καλό.

Link to comment
Share on other sites

Klio85 κι εγώ πήρα την απόφαση να γραφτώ στο φόρουμ για να μιλώ σε μία παρέα που μπορεί να με καταλάβει, γιατί κακά τα ψέματα, μόνο κάποιος που περασε κατι ανάλογο μπορεί να μας καταλάβει...

Κι εγώ θα σου έλεγα να το ψάξεις το θέμα. Δεν πιστεύω ότι υπάρχουν τυχαία γεγονότα, μόνο γεγονότα που οι γιατροί αδυνατούν να εξηγήσουν. Όπως είπε και η osin να ψαχτείς για θρομβοφιλία. Δεν έχεις κάτι να χάσεις. Το μεγάλο αρνητικό βέβαια είναι το ψηλό κόστος των εξετάσεων... Κατά τ αλλα πιστεύω ότι η γνώση μόνο καλό έχει να μας προσφέρει..

 

Koριτσια οι εξετασεις θρομβοφιλιας που μου εγραψε το τμημα καθεξιν αποβολων του Αλεξανδρα κοστιζουν μονο 170 ευρω στο ΙΠΠΟΚΡΑΤΕΙΟ Νοσοκομειο και τις υπολοιπες ανοσολογικες (δεν της εχω κανει-απο οτι μου ειπαν στο Αλεξανδρας ) της καλυπτει το νοσκομειο εκτος των αντπατρικων που κοστιζουν 70 ευρω .

Και αυτα εαν θελεις τα κανεις.

Αρα συνολο Ανοσολογικες στο Αλεξανδρας και Θρομβοφιλιας σο Ιπποκρατειο κοστιζουν 170ευρω ,

εκτος των αντιπατρικων που πολλοι γιατροι δεν τα πιστευουν.

 

Δεν ειναι φοβερα τα ποσα.

Ισως αλλοι γιατροι, αλλα τμηματα να ζητουν περισσοτερες εξετασεις. Δεν ξερω.

 

Επισης καντε και καμπυλη σακχαρου και ινσουλινης.

Εμενα μου βγηκε αρκετα προβληματικη.

Οι καμπυλες μονο 13 ευρω σε ιδιωτικο μικροβιολογικο συμβεβλημενο με ΕΟΠYΥ..

Οι τιμες αυτες ειναι για τους ασφαλισμενους.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Σας ευχαριστω πολυ για ολες τις απαντησεις σας. Ειναι καθησυχαστικο να μιλας με ανθρωπους που ξερουν... Σιγουρα θα ρωτησω το γιατρο για τις εξετασεις που μου ειπατε κ αν μου πει οτι δε χρειαζονται θα παω κ αλλου. Το κοστος απ οτι καταλαβα ειναι υψηλο αλλα οχι κ τρελο. Ειδικα αν ειναι για να μην περασει καποιος παλι αυτη τη" περιπετεια". Ευχαριστω ξανα για τη συμπαρασταση κ τις συμβουλες.

Link to comment
Share on other sites

Βρε κοριτσι μου τι να πω,δεν μπορω να φανταςτω τον τοσο μεγαλο πονο σου,κλαψε και μετα ξεκινα να ψαχνεις τι εγινε.σχετικα με το ρεζους και εγω εχω αρνητικο,αρρωστησα αρκετες φορες στην εγκυμοσυνη και δεν εγινε κατι.ποιο πολυ μου θυμιζει το περιστατικο σου θρομβοφιλια.περιμενε και την ιστολογικη του μωρου σου.να εισαι σιγουρη οτι θα γινεις μανουλα,απλα στον ουρανο θα εχεις ενα φυλακα..

 

Kalimera k efxaristo polu pou mapantisate...niotho polu anakoufismeni p boresa na anoixto se sas...perno kouragio mafto to tropo...kai sas eimai evgnomon me tin paramikri sas kouventa....afta ta aggeloudia palepsan gia tin zoi...distixos omos den ta kataferan gia agnostous logous :/ (tha to psakso ti borei na sinevei...aftin tin ekdoxi den tin gnoriza,i moni dikaiologia p m eipan itan gia to rezous...p mou fainetai anoiti...den ksero....) kai pali sefxaristo polu ^_^

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...