Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αμοιβές babysitter στη Θεσ/νικη


Recommended Posts

Αναρωτιέμαι τι θεωρείται οκ αμοιβή για Ελληνίδα βρεφονηπιοκόμο ή νηπιαγωγό για φύλαξη και δημιουργική απασχόληση 3 χρονου παιδιού 6 ώρες την ημέρα απο Δευτέρα ως Παρασκευή.

Έχω ακούσει διάφορα ποσά από 400 Ευρώ (ελάχιστο) έως 600 Ευρώ (μέγιστο). Τι σας φαίνεται εσάς αποδεκτό, σωστό κτλ. δεδομένου και της εποχής?

 

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αναρωτιέμαι τι θεωρείται οκ αμοιβή για Ελληνίδα βρεφονηπιοκόμο ή νηπιαγωγό για φύλαξη και δημιουργική απασχόληση 3 χρονου παιδιού 6 ώρες την ημέρα απο Δευτέρα ως Παρασκευή.

Έχω ακούσει διάφορα ποσά από 400 Ευρώ (ελάχιστο) έως 600 Ευρώ (μέγιστο). Τι σας φαίνεται εσάς αποδεκτό, σωστό κτλ. δεδομένου και της εποχής?

 

Ευχαριστώ πολύ.

 

όταν είχα ψάξει λίγο (το χειμώνα!!!) ήταν 3,5-4 ευρώ την ώρα!Άντε με παζάρι να πήγαινε στα 3 ευρώ! οπότε 3ευρώ * 6 ώρες=18 ευρώ την ημέρα *5 πάμε περίπου στα 100 ανά εβδομάδα! έτσι βγαίνει και το ελάχιστο που αναφέρεις πιο πάνω!

εμείς τελικά πάμε σε βρεφονηπιακό με κόστος 220 / μήνα!

Όταν τα υπολόγιζα και εγώ είχα πάθει σοκ!έλεγα δεν γίνεται να δουλεύεις για 600 ε και να δίνεις τα 400!!

Θεωρώ πάντως ότι και οι κοπέλες, κάνουν και αυτές μια δουλειά από την οποία πρέπει να ζήσουν!!:!::!::!:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Αναρωτιέμαι τι θεωρείται οκ αμοιβή για Ελληνίδα βρεφονηπιοκόμο ή νηπιαγωγό για φύλαξη και δημιουργική απασχόληση 3 χρονου παιδιού 6 ώρες την ημέρα απο Δευτέρα ως Παρασκευή.

Έχω ακούσει διάφορα ποσά από 400 Ευρώ (ελάχιστο) έως 600 Ευρώ (μέγιστο). Τι σας φαίνεται εσάς αποδεκτό, σωστό κτλ. δεδομένου και της εποχής?

 

Ευχαριστώ πολύ.

 

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ,ΕΓΩ ΕΡΓΑΖΟΜΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ 3-7 ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΠΕΝΘΗΜΕΡΟ Κ ΕΝΑ ΒΡΑΔΥ ΤΗΝ ΕΥΔΟΜΑΔΑ ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΝΩ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΤΟΥ ΣΠΙΤΙΟΥ ΚΑΙ ΣΙΔΕΡΟ ΚΑΙ ΑΜΟΙΒΟΜΑΙ ΜΕ 500 ΕΥΡΩ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ,ΔΕΝ ΠΑΡΑΠΟΝΙΕΜΑΙ.

ΕΑΝ ΣΑΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΝΑ ΜΙΛΗΣΟΥΜΕ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΚΑΘΩΣ ΕΓΩ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΠΡΩΙΝΗ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗ ΚΑΙ ΕΧΩ ΕΜΠΕΙΡΙΑ Κ ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑ ΕΔΩ Κ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΠΡΟΣΕΧΩ ΕΝΑ ΑΓΟΡΑΚΙ ΦΥΣΙΚΑ ΘΑ ΕΧΕΤΕ ΤΙΣ ΣΥΣΤΑΣΕΙΣ ΤΙΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ ΕΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΞΙΟΛΟΓΟΙ Κ ΓΝΩΣΤΟΙ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ.

ΛΟΙΠΟΝ ΕΓΩ ΘΑ ΕΛΕΓΑ ΠΩΣ ΤΑ 200 ΕΥΡΩ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ,ΚΑΙ Η ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗ ΜΕ ΠΑΙΔΑΚΙΑ.. ΕΙΝΑΙ Η ΠΙΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ .ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΧΩ ΝΕΑ ΣΑΣ ΕΓΩ ΜΕΝΩ ΘΕΣ/ΝΙΚΗ.ΤΟ ΚΙΝ. ΜΟΥ 6995060173 ΚΑΙ ΤΟ mail http://[email protected]

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...