Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καθυστέρηση με αρνητικό test εγκυμοσύνης


Recommended Posts

Καλησπέρα

 

Νομίζω τελικά ότι τα τεστ εγκυμοσύνης εάν χρησιμοποιηθούν με το σωστό τρόπο και τη σωστή ημέρα είναι ακριβή. Εγώ έκανα τεστ εγκυμοσύνης τρεις μέρες πριν την περίοδο και βγήκε αρνητικότατο (αναφέρει για ανίχνευση εγκυμοσύνης 6 ημέρες πριν) και δεν πιστεύω ότι θα αλλάξει κάτι στη συνέχεια, είναι πλέον μεγάλης ακρίβειας τα νέα τεστ εγκυμοσύνης. :(

 

Δεν ειναι απολυτο αυτο, γιατι αν η συλληψη εγινε αργα τοτε μπορει και να αλλαξει!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 509
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εάν ξέρεις όμως πότε συνέβη η ωορρηξία σου, μπορείς να το υπολογίσεις...:roll:

 

Φυσικα και μπορεις στο περιπου ομως. Γινεται η συλληψη, μετα απο καναδυο μερες η εμφυτευση και σε 11 μερες ανιχνευεται η χοριακη στο αιμα και σε 14 στα ουρα. Αν εχεις σταθερο κυκλο μπορεις να υπολογισεις στο περιπου ποτε εκανες ωορρηξια (14μερες πριν την αναμενομενη περιοδο) εκτος αν τη βρηκες με τεστ. Αν ηρθες σε επαφη εκεινη τη μερα η και νωριτερα υπολογισε σε ποσες μερες θα φανει.

Link to comment
Share on other sites

Για να δούμε ...υπάρχουν όμως και τεστ που αναφέρουν ανίχνευση της ορμόνης και 5 ημέρες μετά τη σύλληψη..:!:

Εννοεις το IQ HOME Τεστ Εγκυμοσύνης Πρόωρης Ανίχνευσης;

Δεν το εχω δοκιμασει. Αλλα και τις δυο φορες που εκανα τεστ εγκυμοσυνης και βγηκαν θετικα, με διαφορικες μαρκες, περιμενα τουλαχιστον 4μερες καθυστερηση για να'μαι σιγουρη!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα σε όλες τις μητέρες και μη! Είμαι καινούρια στο site και θα ηθελα να σας πω την δικη μου εμπειρια. Ειμαι 28 χρονων και με τον συζυγο μου δεν εχουμε προσπαθησει για μωρακι, αλλα οι επαφες μας ειναι ελευθερες χωρις προφυλαξη. Είχα επισκεφθει τον γυναικολογο μου για το κανονικο μου check-up και λοιπα, ήταν ολα καλα και μου ειπε να κανω ορμονικες εξετασεις προληπτικα στην 3η με 5η μερα της περιοδου μου. Μαλιστα, ειχε δει απο το διακολπικο υπερηχογραφημα οτι η μητρα μου ειναι -μαλλον πρησμενη, αν καταλαβα καλα- επειδη θα αδιαθετησω! Απο τοτε λοιπον, εχω 29 μερες καθυστερηση μεχρι σημερα, εκανα 2 τεστ φαρμακειου και βγηκαν αρνητικα και εκανα προχθες και χοριακη η οποια μου ειπαν τηλεφωνικως οτι ηταν αρνητικη, 0.51 αν καταλαβα σωστα, γιατι δεν γνωριζω τις τιμες της χοριακης, δεν ειχα ασχοληθει ποτε με το θεμα. Περιμενω αυριο που ειναι Δευτερα, να καλεσω τον γυναικολογο μου να τον ενημερωσω για την αρνητικη χοριακη να μου πει τι να κανω, αλλα εχω μεγαλη αγωνια, μηπως υπαρχει περιπτωση να ειμαι εγκυος παρ'οτι τα τεστ ηταν αρνητικα; Ευχαριστω πολυ!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες τις μητέρες και μη! Είμαι καινούρια στο site και θα ηθελα να σας πω την δικη μου εμπειρια. Ειμαι 28 χρονων και με τον συζυγο μου δεν εχουμε προσπαθησει για μωρακι, αλλα οι επαφες μας ειναι ελευθερες χωρις προφυλαξη. Είχα επισκεφθει τον γυναικολογο μου για το κανονικο μου check-up και λοιπα, ήταν ολα καλα και μου ειπε να κανω ορμονικες εξετασεις προληπτικα στην 3η με 5η μερα της περιοδου μου. Μαλιστα, ειχε δει απο το διακολπικο υπερηχογραφημα οτι η μητρα μου ειναι -μαλλον πρησμενη, αν καταλαβα καλα- επειδη θα αδιαθετησω! Απο τοτε λοιπον, εχω 29 μερες καθυστερηση μεχρι σημερα, εκανα 2 τεστ φαρμακειου και βγηκαν αρνητικα και εκανα προχθες και χοριακη η οποια μου ειπαν τηλεφωνικως οτι ηταν αρνητικη, 0.51 αν καταλαβα σωστα, γιατι δεν γνωριζω τις τιμες της χοριακης, δεν ειχα ασχοληθει ποτε με το θεμα. Περιμενω αυριο που ειναι Δευτερα, να καλεσω τον γυναικολογο μου να τον ενημερωσω για την αρνητικη χοριακη να μου πει τι να κανω, αλλα εχω μεγαλη αγωνια, μηπως υπαρχει περιπτωση να ειμαι εγκυος παρ'οτι τα τεστ ηταν αρνητικα; Ευχαριστω πολυ!!! :D

 

Καλησπέρα! Η χοριακη είναι 100% ακριβής οπότε δεν είσαι έγκυος... Όπως έγραψες κι εσύ μίλα καλύτερα με το γυναικολόγο σου! Συμβαίνει πάντως καμιά φορά η περίοδος να " πηδάει " έναν μήνα. Σου εύχομαι τα καλύτερα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες τις μητέρες και μη! Είμαι καινούρια στο site και θα ηθελα να σας πω την δικη μου εμπειρια. Ειμαι 28 χρονων και με τον συζυγο μου δεν εχουμε προσπαθησει για μωρακι, αλλα οι επαφες μας ειναι ελευθερες χωρις προφυλαξη. Είχα επισκεφθει τον γυναικολογο μου για το κανονικο μου check-up και λοιπα, ήταν ολα καλα και μου ειπε να κανω ορμονικες εξετασεις προληπτικα στην 3η με 5η μερα της περιοδου μου. Μαλιστα, ειχε δει απο το διακολπικο υπερηχογραφημα οτι η μητρα μου ειναι -μαλλον πρησμενη, αν καταλαβα καλα- επειδη θα αδιαθετησω! Απο τοτε λοιπον, εχω 29 μερες καθυστερηση μεχρι σημερα, εκανα 2 τεστ φαρμακειου και βγηκαν αρνητικα και εκανα προχθες και χοριακη η οποια μου ειπαν τηλεφωνικως οτι ηταν αρνητικη, 0.51 αν καταλαβα σωστα, γιατι δεν γνωριζω τις τιμες της χοριακης, δεν ειχα ασχοληθει ποτε με το θεμα. Περιμενω αυριο που ειναι Δευτερα, να καλεσω τον γυναικολογο μου να τον ενημερωσω για την αρνητικη χοριακη να μου πει τι να κανω, αλλα εχω μεγαλη αγωνια, μηπως υπαρχει περιπτωση να ειμαι εγκυος παρ'οτι τα τεστ ηταν αρνητικα; Ευχαριστω πολυ!!! :D

Καλησπερα! Απο τα λεγομενα σου προφανως προσπαθειτε για μωρακι αφου οι επαφες σας ειναι ελευθερες χωρις προφυλαξη. Αλλα απ'οτι καταλαβα υπαρχει καποια ανωμαλια στον κυκλο σου καθως δεν εισαι εγκυος με 2 αρνητικα τεστ και αρνητικη χοριακη μετα απο τοσες μερες. Επισκεψου τον γιατρο σου για επιπλεον εξετασεις.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο μενα.. Διαβασα τις περισσοτερες απαντησεις στο θεμα και αποφασισα να γραψω κ εγω. Δε θα με αγχωνε τοσο το θεμα, αλλα 6 μηνες πριν ειχα την πρωτη μου εγκυμοσυνη αλλα και αποβολη 1 εβδομαδα αφου το εμαθα. Ειχα κανει ενα τεστ 2 μερες πριν την αναμενομενη περιοδο που βγηκε αρνητικο, ενα τεστ με 4 μερες καθυστερηση που ηταν αχνο θετικο και μετα χοριακη. Η οποια δυστυχως ανεβηκε πολυ λιγο και μετα επεσε οποτε και απεβαλα.. Τις μερες εκεινες ειχα ολα τα συμπτωματα περιοδου, πονο στην κοιλια πρηξιμο, πηγαινα τουαλετα περιμενοντας οτι εχω αδιαθετησει αλλα αιμα πουθενα. Τωρα λοιπον εχω μια μικρη καθυστερηση 3 ημερων (με σταθερο κυκλο 31 ημερες) και με ελευθερη επαφη με τον αντρα μου στις γονιμες μερες. Εχω παλι τα πονακια περιοδου και πρηξιμο στο στηθος και ενα σημερινο αρνητικο τεστ.. Θα περιμενω αναγκαστικα μεχρι τη Δευτερα για να παω για χοριακη αλλα κατι μεσα μου λεει οτι ειμαι παλι εγκυος και οτι το τεστ δεν βγηκε σωστο ισως επειδη ειναι ακομα νωρις. Απο την αλλη σκεφτομαι μηπως απο τη λαχταρα μου για μωρο ειμαι "κατα φαντασιαν εγκυος" και ολα τα συμπτωματα τα αλλαζω στο μυαλο μου και ειναι απλα μια μικρη καθυστερηση.. Ηθελα απλα να το πω γιατι ειδα οτι πολλες απο εσας με αρνητικα τεστ ειχατε τελικα θετικες χοριακες. Απλα ευχομαι αυτη τη φορα αν ειμαι να μην οδηγησει παλι σε αποβολη αυτο φοβαμαι περισσοτερο. Συγνωμη για το μεγαλο ποστ :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας και απο μενα.. Διαβασα τις περισσοτερες απαντησεις στο θεμα και αποφασισα να γραψω κ εγω. Δε θα με αγχωνε τοσο το θεμα, αλλα 6 μηνες πριν ειχα την πρωτη μου εγκυμοσυνη αλλα και αποβολη 1 εβδομαδα αφου το εμαθα. Ειχα κανει ενα τεστ 2 μερες πριν την αναμενομενη περιοδο που βγηκε αρνητικο, ενα τεστ με 4 μερες καθυστερηση που ηταν αχνο θετικο και μετα χοριακη. Η οποια δυστυχως ανεβηκε πολυ λιγο και μετα επεσε οποτε και απεβαλα.. Τις μερες εκεινες ειχα ολα τα συμπτωματα περιοδου, πονο στην κοιλια πρηξιμο, πηγαινα τουαλετα περιμενοντας οτι εχω αδιαθετησει αλλα αιμα πουθενα. Τωρα λοιπον εχω μια μικρη καθυστερηση 3 ημερων (με σταθερο κυκλο 31 ημερες) και με ελευθερη επαφη με τον αντρα μου στις γονιμες μερες. Εχω παλι τα πονακια περιοδου και πρηξιμο στο στηθος και ενα σημερινο αρνητικο τεστ.. Θα περιμενω αναγκαστικα μεχρι τη Δευτερα για να παω για χοριακη αλλα κατι μεσα μου λεει οτι ειμαι παλι εγκυος και οτι το τεστ δεν βγηκε σωστο ισως επειδη ειναι ακομα νωρις. Απο την αλλη σκεφτομαι μηπως απο τη λαχταρα μου για μωρο ειμαι "κατα φαντασιαν εγκυος" και ολα τα συμπτωματα τα αλλαζω στο μυαλο μου και ειναι απλα μια μικρη καθυστερηση.. Ηθελα απλα να το πω γιατι ειδα οτι πολλες απο εσας με αρνητικα τεστ ειχατε τελικα θετικες χοριακες. Απλα ευχομαι αυτη τη φορα αν ειμαι να μην οδηγησει παλι σε αποβολη αυτο φοβαμαι περισσοτερο. Συγνωμη για το μεγαλο ποστ :)

 

Σου το ευχομαι ολοψυχα μιας και αντιλαμβανομαι τη λαχταρα σου! Ελπιζω ολες εμεις που ειχαμε αποτυχημενες εγκυμοσυνες ως τωρα, να σταθουμε λιγακι τυχερες και να γινει το ονειρο μας πραγματικοτητα.

Link to comment
Share on other sites

Σου το ευχομαι ολοψυχα μιας και αντιλαμβανομαι τη λαχταρα σου! Ελπιζω ολες εμεις που ειχαμε αποτυχημενες εγκυμοσυνες ως τωρα, να σταθουμε λιγακι τυχερες και να γινει το ονειρο μας πραγματικοτητα.

 

Σε ευχαριστω πολυ πολυ! Το ελπιζω αυτη τη φορα να πανε ολα καλα.. Καπου διαβασα οτι κ εσυ ειχες δυο παλινδρομες, αν δεν κανω λαθος? Εχεις παιδακι τωρα?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο μενα.. Διαβασα τις περισσοτερες απαντησεις στο θεμα και αποφασισα να γραψω κ εγω. Δε θα με αγχωνε τοσο το θεμα, αλλα 6 μηνες πριν ειχα την πρωτη μου εγκυμοσυνη αλλα και αποβολη 1 εβδομαδα αφου το εμαθα. Ειχα κανει ενα τεστ 2 μερες πριν την αναμενομενη περιοδο που βγηκε αρνητικο, ενα τεστ με 4 μερες καθυστερηση που ηταν αχνο θετικο και μετα χοριακη. Η οποια δυστυχως ανεβηκε πολυ λιγο και μετα επεσε οποτε και απεβαλα.. Τις μερες εκεινες ειχα ολα τα συμπτωματα περιοδου, πονο στην κοιλια πρηξιμο, πηγαινα τουαλετα περιμενοντας οτι εχω αδιαθετησει αλλα αιμα πουθενα. Τωρα λοιπον εχω μια μικρη καθυστερηση 3 ημερων (με σταθερο κυκλο 31 ημερες) και με ελευθερη επαφη με τον αντρα μου στις γονιμες μερες. Εχω παλι τα πονακια περιοδου και πρηξιμο στο στηθος και ενα σημερινο αρνητικο τεστ.. Θα περιμενω αναγκαστικα μεχρι τη Δευτερα για να παω για χοριακη αλλα κατι μεσα μου λεει οτι ειμαι παλι εγκυος και οτι το τεστ δεν βγηκε σωστο ισως επειδη ειναι ακομα νωρις. Απο την αλλη σκεφτομαι μηπως απο τη λαχταρα μου για μωρο ειμαι "κατα φαντασιαν εγκυος" και ολα τα συμπτωματα τα αλλαζω στο μυαλο μου και ειναι απλα μια μικρη καθυστερηση.. Ηθελα απλα να το πω γιατι ειδα οτι πολλες απο εσας με αρνητικα τεστ ειχατε τελικα θετικες χοριακες. Απλα ευχομαι αυτη τη φορα αν ειμαι να μην οδηγησει παλι σε αποβολη αυτο φοβαμαι περισσοτερο. Συγνωμη για το μεγαλο ποστ :)

 

Το ότι σου συνέβη αυτό το ατυχές περιστατικό την προηγούμενη φορά δε σημαίνει ότι θα επαναληφθεί! Χοριακη μπορείς να κάνεις και αύριο για να είσαι σίγουρη. (Αν πας πριν τις 8 το πρωί, θα έχεις τα αποτελέσματα την ίδια μέρα που εύχομαι να είναι θετικα). Όσο για το "κατά φαντασίαν έγκυος "πολλές φορές το μυαλό μας παίζει παιχνίδια όταν επιθυμούμε ή φοβόμαστε κάτι πάρα πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ πολυ! Το ελπιζω αυτη τη φορα να πανε ολα καλα.. Καπου διαβασα οτι κ εσυ ειχες δυο παλινδρομες, αν δεν κανω λαθος? Εχεις παιδακι τωρα?

 

Ναι ειχα δυο παλινδρομες τους τελευταιους 8 μηνες!

Η μια στην 7η και η αλλη στην 11η εβδομαδα. Τωρα κανουμε εξετασεις μπας και παρουμε κανενα "γιατι"...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα κοριτσια!!! Ειμαι καινούρια στην παρέα !!!

Τελευταία μου περίοδος ήταν στις 27-05 και ειχα επαφή για προσπάθεια για μωράκι στις 5-6.

Απο συμπτώματα μονο πολλα υγρά και τιποτα αλλο .. Σημερα έκανα τεστ και βγήκε αρνητικό

Περιμενω περίοδο στις 24-06 ... Λέτε να βιάστηκα πολυ ;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κοριτσια!!! Ειμαι καινούρια στην παρέα !!!

Τελευταία μου περίοδος ήταν στις 27-05 και ειχα επαφή για προσπάθεια για μωράκι στις 5-6.

Απο συμπτώματα μονο πολλα υγρά και τιποτα αλλο .. Σημερα έκανα τεστ και βγήκε αρνητικό

Περιμενω περίοδο στις 24-06 ... Λέτε να βιάστηκα πολυ ;;;

 

Μονο μια επαφή είχες; Γιατι στις 5? τότε είχες ωορρηξία;

 

ειναι λίγο νωρίς . Καλύτερα να περιμένεις στις μέρες που περιμένεις περίοδο

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα.Ειμαι νέο μέλος και θα ήθελα την βοηθεια σας. Πριν απο 13 μέρες σε μέρες γόνιμες βρέθηκα με τον σύντροφο μου και έγινε το αναμενόμενο. Μέχρι και σήμερα που έχω 1 μερα καθυστέρηση έχει πρηστεί το στήθος μου περισσότερο από ότι θα έπρεπε και όσο περνανε οι μέρες έχω όλο και πιο έντονες ανακατοσουρες. Εν το μεταξύ εκανα σήμερα τεστ εγκυμοσύνης και ειναι αρνητικό...Τι πιστευετε ότι συμβαίνει τελικά?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπερα σας! Ειμαι καινουρια στο φορουμ και θα ηθελα την γνωμη σας. Ειμαι 20 χρονων και μαζι με τον συντροφο μου παντα προσεχουμε. Αυτη την φορα ομως εχω καθυστερηση μια εβδομαδα. Βεβαια εκανα ενα τεστ predictor και μου βγηκε αρνητικο. Εχω σταθερο κυκλο 21 ημερων αλλα αυτη την φορα εχω καθυστερηση. Υπάρχει περιπτωση να ειμαι εγκυος ενω το τεστ εχει βγει αρνητκκο; Τι να κανω; Ποσο να περιμενω ακομα; Εχω κατι πονακια χαμηλα στην κοιλια και στην μεση.Help me pleaze!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας! Ειμαι καινουρια στο φορουμ και θα ηθελα την γνωμη σας. Ειμαι 20 χρονων και μαζι με τον συντροφο μου παντα προσεχουμε. Αυτη την φορα ομως εχω καθυστερηση μια εβδομαδα. Βεβαια εκανα ενα τεστ predictor και μου βγηκε αρνητικο. Εχω σταθερο κυκλο 21 ημερων αλλα αυτη την φορα εχω καθυστερηση. Υπάρχει περιπτωση να ειμαι εγκυος ενω το τεστ εχει βγει αρνητκκο; Τι να κανω; Ποσο να περιμενω ακομα; Εχω κατι πονακια χαμηλα στην κοιλια και στην μεση.Help me pleaze!

 

O κυκλος των 21 ημερών είναι αρκετός λόγος να μιλήσεις με ένα γιατρό, γιατί δεν είναι φυσιολογικός και πιθανότατα δηλώνει ότι μέχρι τώρα δεν είχες ωορρηξία. Το να πας από τις 21 μέρες π.χ. στις 28 ή 30 είναι μάλλον θετική εξέλιξη. Όπως και να έχει, κλείσε ένα ραντεβού με το γυναικολόγο σου.

Link to comment
Share on other sites

O κυκλος των 21 ημερών είναι αρκετός λόγος να μιλήσεις με ένα γιατρό, γιατί δεν είναι φυσιολογικός και πιθανότατα δηλώνει ότι μέχρι τώρα δεν είχες ωορρηξία. Το να πας από τις 21 μέρες π.χ. στις 28 ή 30 είναι μάλλον θετική εξέλιξη. Όπως και να έχει, κλείσε ένα ραντεβού με το γυναικολόγο σου.

 

Δηλαδη δεν υπαρχει καμια πιθανοτητα να ειναι καποια εγκυμοσύνη;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας! Ειμαι καινουρια στο φορουμ και θα ηθελα την γνωμη σας. Ειμαι 20 χρονων και μαζι με τον συντροφο μου παντα προσεχουμε. Αυτη την φορα ομως εχω καθυστερηση μια εβδομαδα. Βεβαια εκανα ενα τεστ predictor και μου βγηκε αρνητικο. Εχω σταθερο κυκλο 21 ημερων αλλα αυτη την φορα εχω καθυστερηση. Υπάρχει περιπτωση να ειμαι εγκυος ενω το τεστ εχει βγει αρνητκκο; Τι να κανω; Ποσο να περιμενω ακομα; Εχω κατι πονακια χαμηλα στην κοιλια και στην μεση.Help me pleaze!

Θα συμφωνησω και εγω οτι απο τη στιγμη που ο κυκλος σου ειναι 21 μερες κ ξαφνικα εχεις μια βδομαδα καθυστερηση δεν ειναι φυσιολογικο!!οταν λες προσεχετε εννοεις χρησιμοποειται παντα προφυλακτικο?αν εννοεις συτο τοτε πιθανοντατα ειναι καποια ανωμαλια στ κυκλο σ και καλο θα ηταν να επισκεφθεις γιατρο.αν παλι χρησιμοποιηται τη μεθοδο της διακεκομενης συνουσιας να σε πληροφορησω οτι γινονται πολλα ατυχηματα!!καλο θα ηταν να πας να κανεις μια χοριακη για να εισαι σιγουρη κ αναλογως με το αποτελεσμα να μιλησεις μ εναν γιατρο

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια,κι εγώ είμαι νέα στο φόρουμ. το δικό μου θέμα λοιπόν είναι ότι έχω άστατο κύκλο (λόγω πολυκυστικών) από 32 μέχρι και 40 μέρες οπότε κάθε φορά κάνω κι ένα τεστ μήπως και, μόλις δω αρνητικό όμως το ξεχνάω το θέμα και όποτε έρθει μόνη της. Τον προηγούμενο μήνα (μετά απο θεραπεία για τις κύστες μου) αδιαθέτησα 26/8, έκανα κι έναν έλεγχο μετά στον γιατρό μου και ήμουν οκ. Ξεκινήσαμε λοιπόν τις προσπάθειες 10/9 και επαφή μέρα παρά μέρα με τελευταίες μέρες 18-20-22-25/9. 26/9 αρχίζει φαγούρα στις θηλές και δέκατα. Την επομένη κάνω το κλασσικό μηνιαίο μου τεστ και φυσικά ήταν αρνητικό. 29/9 ξεκινάνε πονάκια στην κοιλιά και στο στήθος στα πλάγια αλλά χωρίς πρήξιμο και μόνο όταν το πείραζα και λέω ας πάω και για μία χοριακή (πρώτη φορά) και πήρα την κρυάδα με αποτέλεσμα 0,5 αρνητικότατο. Τα δέκατα να συνεχίζουν σταθερά 36,8 μέχρι 37,2. Υπάρχει περίπτωση να έγινε καθυστερημένη σύλληψη?? Δεν ξέρω ενώ έχω 2 αρνητικά και το ένα χοριακής εγώ να ελπίζω τόσο. δΔεν μου έχει ξανα συμβεί!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια,κι εγώ είμαι νέα στο φόρουμ. το δικό μου θέμα λοιπόν είναι ότι έχω άστατο κύκλο (λόγω πολυκυστικών) από 32 μέχρι και 40 μέρες οπότε κάθε φορά κάνω κι ένα τεστ μήπως και, μόλις δω αρνητικό όμως το ξεχνάω το θέμα και όποτε έρθει μόνη της. Τον προηγούμενο μήνα (μετά απο θεραπεία για τις κύστες μου) αδιαθέτησα 26/8, έκανα κι έναν έλεγχο μετά στον γιατρό μου και ήμουν οκ. Ξεκινήσαμε λοιπόν τις προσπάθειες 10/9 και επαφή μέρα παρά μέρα με τελευταίες μέρες 18-20-22-25/9. 26/9 αρχίζει φαγούρα στις θηλές και δέκατα. Την επομένη κάνω το κλασσικό μηνιαίο μου τεστ και φυσικά ήταν αρνητικό. 29/9 ξεκινάνε πονάκια στην κοιλιά και στο στήθος στα πλάγια αλλά χωρίς πρήξιμο και μόνο όταν το πείραζα και λέω ας πάω και για μία χοριακή (πρώτη φορά) και πήρα την κρυάδα με αποτέλεσμα 0,5 αρνητικότατο. Τα δέκατα να συνεχίζουν σταθερά 36,8 μέχρι 37,2. Υπάρχει περίπτωση να έγινε καθυστερημένη σύλληψη?? Δεν ξέρω ενώ έχω 2 αρνητικά και το ένα χοριακής εγώ να ελπίζω τόσο. δΔεν μου έχει ξανα συμβεί!

Γεια σου μπουμπουυυυ:)ελπιζω συντομα να αποκτησεις το μωρακι που θελεις!!!μηπως ηταν λιγο νωρις κ για τεστακια αλλα κ για τη χοριακη?δλδ η τελευταια σ επαφη με τον αντρουλι σ ηταν αν καταλαβα καλα 25/9??

Νομιζω οτι ειναι λιγο νωρις ν δειξουν ολα αυτα ειδικα αν η συλληψη εχει γινει αργα..θα προτεινα να ξαναμιλησεις μ τον γιατρο σου και να δεις τι θα σου πει!!!

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ για την απάντησή σου Marakakonaki :) ναι η τελευταία μας επαφή ήταν 25/9. Δεν ήξερα αν ήταν νωρίς ή αργά γι'αυτό και τα έκανα όλα χιχι... Βέβαια χωρίς αποτέλεσμα!! Απλά αυτός ο μήνας πήγε μάλλον χαμένος. Περιμένω να δω πότε θα αδιαθετήσω λοιπόν για να ξεκινήσω νέες προσπάθειες!

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ για την απάντησή σου Marakakonaki :) ναι η τελευταία μας επαφή ήταν 25/9. Δεν ήξερα αν ήταν νωρίς ή αργά γι'αυτό και τα έκανα όλα χιχι... Βέβαια χωρίς αποτέλεσμα!! Απλά αυτός ο μήνας πήγε μάλλον χαμένος. Περιμένω να δω πότε θα αδιαθετήσω λοιπόν για να ξεκινήσω νέες προσπάθειες!

 

Περιμενε και αν δεις οτι δεν ερχεται τοτε κανε μια χοριακη για σιγουρα;):)σου ευχομαι ολοψυχα να μεινεις συντομα εγγυουλα!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...