Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Δυσκοιλιότητα σε μωρό που θηλάζει


Recommended Posts

Καλά όχι μήλο? Κ εγώ τρώω 2 την ημέρα? Ωραία....

 

Ετσι μ ειχε πει....μην σε παρω κ στον λαιμο μου δεν παιρνω κ ορκο εξαλλου ο καθε παιδιατρος λεει τα δικα του:confused::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

 

Εγω δεν τρωω φρουτα δυστυχως ετσι κ αλλιως...δαμασκηνα βανιλιες ετρωγα 2 την μερα με πολυ ζορι!και λαδερα και λιγο μας βοηθησαν

bUfnp3.pngCxrzp3.png

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 415
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλά όχι μήλο? Κ εγώ τρώω 2 την ημέρα? Ωραία....

 

Ναι θα πρέπει να τρως φρούτα που βοηθάνε,το μήλο δεν βοηθάει.

6H9Vp2.pngT5mwp2.png

-When you love someone all saved up wishes start coming true-

 

-Όταν γίνεται μανούλα η καρδιά σου χτυπάει για πάντα έξω από το σώμα σου..-

Link to comment
Share on other sites

Πω πω.... Λέτε γι' αυτό να ζορίζεται ο καημενούλης μου κάθε πρωί? Το απόγευμα τα έτρωγα τα μήλα... Αχλάδι και δαμάσκηνο λοιπόν από σήμερα....

 

Και το ακτινίδιο & το πορτοκάλι θα τον βοηθήσει επίσης. Επιπλέον σπανάκι,παντζάρι και πρασινάδα γενικώς (όχι φασολάκια,αρακά κλπ νομίζω αυτά δεν βοηθάνε).

6H9Vp2.pngT5mwp2.png

-When you love someone all saved up wishes start coming true-

 

-Όταν γίνεται μανούλα η καρδιά σου χτυπάει για πάντα έξω από το σώμα σου..-

Link to comment
Share on other sites

Και το ακτινίδιο & το πορτοκάλι θα τον βοηθήσει επίσης. Επιπλέον σπανάκι,παντζάρι και πρασινάδα γενικώς (όχι φασολάκια,αρακά κλπ νομίζω αυτά δεν βοηθάνε).

 

Ακτινίδιο με τα σποράκια? Γιατί κάπου είχα διαβάσει πως όχι.... Η γιατρός μου είπε τα πράσινα να τα αποφεύγω γενικώς τον πρώτο καιρό, αλλά τα παντζάρια δεν τα είχα σκεφτεί....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ακτινίδιο με τα σποράκια? Γιατί κάπου είχα διαβάσει πως όχι.... Η γιατρός μου είπε τα πράσινα να τα αποφεύγω γενικώς τον πρώτο καιρό, αλλά τα παντζάρια δεν τα είχα σκεφτεί....

 

Τα σποράκια δεν περνάνε στο γάλα:D:DΜπορείς να φας λίγο αν σε ανησυχεί αν και τι μπορεί να προκαλέσει?Αλλεργία στο μωρό?Με ποια λογική δηλ στο είπε?

6H9Vp2.pngT5mwp2.png

-When you love someone all saved up wishes start coming true-

 

-Όταν γίνεται μανούλα η καρδιά σου χτυπάει για πάντα έξω από το σώμα σου..-

Link to comment
Share on other sites

Για τα σποράκια το διάβασα εδώ κάπου.... Πράσινα μου είπε προσεκτικά μαρούλια, σπανάκια κτλ κ όχι όσπρια, μπρόκολο, κουνουπίδι και ωμό κρεμμύδι και σκόρδο.... Όχι για αλλεργία, για το αντεράκι του....

Link to comment
Share on other sites

Ναι κατάλαβα τι λες.Ο Θάνος είχε κάνει 3 φορές κολικούς,την πρώτη είχα φάει φακές, την 2η κάστανα & την 3η λάχανο σαλάτα (αυτό ήτανε το χειρότερο).Μετά το 3μηνο όμως άρχισα να τρώω κανονικά λιγο στην αρχή αν είχα αμφιβολία ότι θα τον πειράξει τα πάντα..

6H9Vp2.pngT5mwp2.png

-When you love someone all saved up wishes start coming true-

 

-Όταν γίνεται μανούλα η καρδιά σου χτυπάει για πάντα έξω από το σώμα σου..-

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κορίτσια η μικρή μου ενεργήθηκε χθες βράδυ...Περιττό να πω, πως χάρηκα τόσο πολύ που, αν και κουτούλαγα (σηκώθηκα 2 παρά να την θηλάσω και στην αλλαγή της πάνας είδα τα ευχάριστα) της τραγουδούσα και μου έκανε χαρούλες...Ότι θα με έκανε ΤΟΣΟ χαρούμενη που θα έβλεπα κακά, δεν το περίμενα ποτέ στην ζωή μου...:rolleyes:

 

Αυτό λοιπόν σημαίνει 2 πράγματα....Πρώτον ΟΛΑ είναι φυσιολογικά και βρισκόμαστε σε φάση προσαρμογής του εντέρου...αν και θα πέσει λίγη γκρίνια γιατί την παιδεύουν τα αέρια....Δεύτερον, δεν την πειράζει κάτι που τρώω...ευτυχώς γιατί χωρίς γάλα ΔΕΝ ΖΩ....χίλιες φορές να κόψω το νερό...

 

Α! Και βοήθησε το χαμομήλι που ήπια και τα αποξηραμένα σύκα...ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ JO89! Το μόνο που έχει αλλάξει με τα κακά της είναι ότι από εκεί που ήταν σαν αραιό σιρόπι τώρα είναι πιο πηχτά...σαν οδοντόκρεμα...Ελπίζω να μην σημαίνει αυτό ότι θα αρχίσουν να σκληραίνουν...:?

 

Α! Και κάτι τελευταίο! Έκανα την βλακεία και έπεσα στην παγίδα να ακούσω άλλους που έλεγαν πράγματα που ΗΞΕΡΑ ότι είναι λάθος και να αμφισβητήσω τον εαυτό μου. Πχ ο πατέρας μου: "Δώσε της λίγο ξένο γάλα (!!!!!!!)...Φταίει που δεν τρως τα πάντα (σωστό αυτό)....κι εμείς παιδιά μεγαλώσαμε (οπότε έγινε επιστήμονας και ξεχνάμε τον γιατρό!)". Σίγουρα θα κοιτούσα κι άλλα αν συνεχιζόταν όλο αυτό, αλλά από την στιγμή που ο γιατρός έλεγε πως είναι φυσιολογικό και γενικά το παιδί τρώει, παίρνει βάρος και είναι και χαρούμενο (πέρα απο τις στιγμές που σφίγγεται) δεν ήθελα να της δώσω ξένο γάλα...ΜΗΝ ΜΠΕΙΤΕ ΠΟΤΕ ΣΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΝΑ ΑΜΦΙΣΒΗΤΗΣΕΤΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΞΕΡΕΤΕ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ...Δεν λέω να βάλετε την υγεία του παιδιού σε κίνδυνο κάνοντας τις ξεροκέφαλες, αλλά όταν ξέρετε πως πράττετε σωστά και το ίδιο σας λέει και ο γιατρός, μην ακούτε κανέναν...ειδικά τους "ειδήμονες"!!!!

VSslp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι κατάλαβα τι λες.Ο Θάνος είχε κάνει 3 φορές κολικούς,την πρώτη είχα φάει φακές, την 2η κάστανα & την 3η λάχανο σαλάτα (αυτό ήτανε το χειρότερο).Μετά το 3μηνο όμως άρχισα να τρώω κανονικά λιγο στην αρχή αν είχα αμφιβολία ότι θα τον πειράξει τα πάντα..

 

Καλημέρα!!! Κ κάστανα έφαγα.... Να σε ρωτήσω βρε κορίτσι, μετά από πόσες ώρες άρχισαν οι πόνοι κ κατάλαβες ότι είναι π.χ από τα κάστανα ή τις φακές?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λοιπόν κορίτσια η μικρή μου ενεργήθηκε χθες βράδυ...Περιττό να πω, πως χάρηκα τόσο πολύ που, αν και κουτούλαγα (σηκώθηκα 2 παρά να την θηλάσω και στην αλλαγή της πάνας είδα τα ευχάριστα) της τραγουδούσα και μου έκανε χαρούλες...Ότι θα με έκανε ΤΟΣΟ χαρούμενη που θα έβλεπα κακά, δεν το περίμενα ποτέ στην ζωή μου...:rolleyes:

 

Αυτό λοιπόν σημαίνει 2 πράγματα....Πρώτον ΟΛΑ είναι φυσιολογικά και βρισκόμαστε σε φάση προσαρμογής του εντέρου...αν και θα πέσει λίγη γκρίνια γιατί την παιδεύουν τα αέρια....Δεύτερον, δεν την πειράζει κάτι που τρώω...ευτυχώς γιατί χωρίς γάλα ΔΕΝ ΖΩ....χίλιες φορές να κόψω το νερό...

 

Α! Και βοήθησε το χαμομήλι που ήπια και τα αποξηραμένα σύκα...ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ JO89! Το μόνο που έχει αλλάξει με τα κακά της είναι ότι από εκεί που ήταν σαν αραιό σιρόπι τώρα είναι πιο πηχτά...σαν οδοντόκρεμα...Ελπίζω να μην σημαίνει αυτό ότι θα αρχίσουν να σκληραίνουν...:?

 

Α! Και κάτι τελευταίο! Έκανα την βλακεία και έπεσα στην παγίδα να ακούσω άλλους που έλεγαν πράγματα που ΗΞΕΡΑ ότι είναι λάθος και να αμφισβητήσω τον εαυτό μου. Πχ ο πατέρας μου: "Δώσε της λίγο ξένο γάλα (!!!!!!!)...Φταίει που δεν τρως τα πάντα (σωστό αυτό)....κι εμείς παιδιά μεγαλώσαμε (οπότε έγινε επιστήμονας και ξεχνάμε τον γιατρό!)". Σίγουρα θα κοιτούσα κι άλλα αν συνεχιζόταν όλο αυτό, αλλά από την στιγμή που ο γιατρός έλεγε πως είναι φυσιολογικό και γενικά το παιδί τρώει, παίρνει βάρος και είναι και χαρούμενο (πέρα απο τις στιγμές που σφίγγεται) δεν ήθελα να της δώσω ξένο γάλα...ΜΗΝ ΜΠΕΙΤΕ ΠΟΤΕ ΣΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΝΑ ΑΜΦΙΣΒΗΤΗΣΕΤΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΞΕΡΕΤΕ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ...Δεν λέω να βάλετε την υγεία του παιδιού σε κίνδυνο κάνοντας τις ξεροκέφαλες, αλλά όταν ξέρετε πως πράττετε σωστά και το ίδιο σας λέει και ο γιατρός, μην ακούτε κανέναν...ειδικά τους "ειδήμονες"!!!!

 

Θα συμφωνήσω και θα πω "όταν ξέρετε ότι κάνετε το σωστό ακόμη και αν ο γιατρός λέει αντίθετα"!!!Εμένα πχ με την δυσκοιλιότητα στην αρχή τωνσ τερεών μου έλεγε επειδή δεν έτρωγε την φρουτόκρεμα να του ρίξω μέσα μπισκότο (θα δημιουργούσε χειρότερη δυσκοιλιότητα) και να του την δώσω με το ζόρι!!!:shock::shock::shock::shock:Φυσικά δεν το έκανα και τον άφησα να πάρει τον χρόνο που χρειαζόταν να προσαρμοστεί.

6H9Vp2.pngT5mwp2.png

-When you love someone all saved up wishes start coming true-

 

-Όταν γίνεται μανούλα η καρδιά σου χτυπάει για πάντα έξω από το σώμα σου..-

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κορίτσια η μικρή μου ενεργήθηκε χθες βράδυ...Περιττό να πω, πως χάρηκα τόσο πολύ που, αν και κουτούλαγα (σηκώθηκα 2 παρά να την θηλάσω και στην αλλαγή της πάνας είδα τα ευχάριστα) της τραγουδούσα και μου έκανε χαρούλες...Ότι θα με έκανε ΤΟΣΟ χαρούμενη που θα έβλεπα κακά, δεν το περίμενα ποτέ στην ζωή μου...:rolleyes:

 

Αυτό λοιπόν σημαίνει 2 πράγματα....Πρώτον ΟΛΑ είναι φυσιολογικά και βρισκόμαστε σε φάση προσαρμογής του εντέρου...αν και θα πέσει λίγη γκρίνια γιατί την παιδεύουν τα αέρια....Δεύτερον, δεν την πειράζει κάτι που τρώω...ευτυχώς γιατί χωρίς γάλα ΔΕΝ ΖΩ....χίλιες φορές να κόψω το νερό...

 

Α! Και βοήθησε το χαμομήλι που ήπια και τα αποξηραμένα σύκα...ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ JO89! Το μόνο που έχει αλλάξει με τα κακά της είναι ότι από εκεί που ήταν σαν αραιό σιρόπι τώρα είναι πιο πηχτά...σαν οδοντόκρεμα...Ελπίζω να μην σημαίνει αυτό ότι θα αρχίσουν να σκληραίνουν...:?

 

Α! Και κάτι τελευταίο! Έκανα την βλακεία και έπεσα στην παγίδα να ακούσω άλλους που έλεγαν πράγματα που ΗΞΕΡΑ ότι είναι λάθος και να αμφισβητήσω τον εαυτό μου. Πχ ο πατέρας μου: "Δώσε της λίγο ξένο γάλα (!!!!!!!)...Φταίει που δεν τρως τα πάντα (σωστό αυτό)....κι εμείς παιδιά μεγαλώσαμε (οπότε έγινε επιστήμονας και ξεχνάμε τον γιατρό!)". Σίγουρα θα κοιτούσα κι άλλα αν συνεχιζόταν όλο αυτό, αλλά από την στιγμή που ο γιατρός έλεγε πως είναι φυσιολογικό και γενικά το παιδί τρώει, παίρνει βάρος και είναι και χαρούμενο (πέρα απο τις στιγμές που σφίγγεται) δεν ήθελα να της δώσω ξένο γάλα...ΜΗΝ ΜΠΕΙΤΕ ΠΟΤΕ ΣΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΝΑ ΑΜΦΙΣΒΗΤΗΣΕΤΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΞΕΡΕΤΕ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ...Δεν λέω να βάλετε την υγεία του παιδιού σε κίνδυνο κάνοντας τις ξεροκέφαλες, αλλά όταν ξέρετε πως πράττετε σωστά και το ίδιο σας λέει και ο γιατρός, μην ακούτε κανέναν...ειδικά τους "ειδήμονες"!!!!

 

Αχ κ εγώ χωρίς γάλα κ γενικότερα γαλακτοκομικά δεν ζω!!!!! Κ εγώ περνάω φάση που νομίζω πως ό,τι τρώω τον πειράζει....

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα όταν φτάνεις να αμφισβητείς τον εαυτό σου είναι ότι περνάς άσχημα μετά, όχι μόνο ότι θα κάνεις κακό στο παιδί...Εγώ πχ είχα το άγχος αυτές τις μέρες να μην κλάψει πολύ το παιδί γιατί κατέβαιναν και με ρωτούσαν τι έχει το παιδί συνέχεια. Και δεν λέω, καλό το ενδιαφέρον, αλλά να έχεις τα θέματά σου, να έχεις και την ανησυχία των άλλων. Αφήστε που με το θέμα με τα κακάκια της έγινα χειρότερα κι εγώ. Κάθε φορά που δεν έκανε σκεφτόμουνα τα χειρότερα και στο καπάκι τι θα ακούσω πάλι από τους άλλους...και όρεξη δεν είχα καμία...

VSslp3.png
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήρθε η παιδίατρος.... Πολύ ευχαριστημένη, ο μικρός πήρε 310γρ σε 6 μέρες.... Συνέχισε ό,τι κάνεις μου λέει κ μην ακούς κανέναν, είναι φυσιολογικά πονάκια και να αρχίζεις να κόβεις φαγητά δεν θα βγάλεις άκρη, τι ακριβώς μπορεί να τον έχει πειράξει.... 7-14 ώρες κάνει το φαγητό να περάσει στο γάλα... εγώ έχω κάνει 3 γεύματα σε αυτές τις ώρες!!! Αν δω αίμα στα κακά ή άλλο σύμπτωμα αλλεργίας τότε θα αρχίσουμε να κόβουμε... Τσάι τίλιο με γλυκάνισο βοηθάει, όσο μπορώ και το ζητάει περισσότερο στο στήθος, αγκαλίτσες για παρηγοριά κ καλό κουράγιο.... Αυτά!!!!:shock:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 χρόνο μετά...

Κοριτσια εχω εναν μπεμπακι 35 ημερων. Εδω κ μια βδομαδα κανει κακακια 1 φορα την ημερα απο εκει που εκανε 4-5 φορες. Θηλαζει αποκλειστικα. Ειναι ανησυχητικο;

3-1-2014 Καλως ηρθες μικρε μου πριγκιπα!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εχω εναν μπεμπακι 35 ημερων. Εδω κ μια βδομαδα κανει κακακια 1 φορα την ημερα απο εκει που εκανε 4-5 φορες. Θηλαζει αποκλειστικα. Ειναι ανησυχητικο;

 

Το ίδιο πάθαμε και εμείς μέχρι 20 ημερών ήταν μια χαρά μετά δεν μας έκανε κακακια 4 μέρες και κάναμε κλίσμα μετά πάλι 3 μέρες τίποτα, η παιδίατρος μας είπε να πάρουμε κάτι σταγονίτσες και τώρα φτάσαμε στο σημείο να κάνει κάθε 2 μέρες περίπου! Γενικά όμως σε μωράκια που θηλάζουν όπως τα δικά μας λένε πως δεν είναι ανησυχητικό! Η κοιλίτσα του είναι μαλακή τον ακους να ζορίζεται?

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πάθαμε και εμείς μέχρι 20 ημερών ήταν μια χαρά μετά δεν μας έκανε κακακια 4 μέρες και κάναμε κλίσμα μετά πάλι 3 μέρες τίποτα, η παιδίατρος μας είπε να πάρουμε κάτι σταγονίτσες και τώρα φτάσαμε στο σημείο να κάνει κάθε 2 μέρες περίπου! Γενικά όμως σε μωράκια που θηλάζουν όπως τα δικά μας λένε πως δεν είναι ανησυχητικό! Η κοιλίτσα του είναι μαλακή τον ακους να ζορίζεται?

 

Εμάς ευτυχώς κάνει κάθε μέρα αλλά μόνο μια φορά γεμίζει τελείως την πάνα. Τις άλλες φορές μπορεί να δω σε κάποια πάνα ελάχιστα κακάκια. Γενικότερα ζορίζεται κ έχει αέρια.

3-1-2014 Καλως ηρθες μικρε μου πριγκιπα!

Link to comment
Share on other sites

Εμάς ευτυχώς κάνει κάθε μέρα αλλά μόνο μια φορά γεμίζει τελείως την πάνα. Τις άλλες φορές μπορεί να δω σε κάποια πάνα ελάχιστα κακάκια. Γενικότερα ζορίζεται κ έχει αέρια.

 

Μακάρι να μας έκανε και μας μια φορά την ημέρα! Κ η δικια μας πολλά αέρια (αφου νομίζεις πως τα κάνει μεγάλος άνθρωπος) και ζορίζεται! Πάντως σε μωράκια που θηλάζουν και μια φορά στις 3-4 μέρες μπορείς να δεις και δεν είναι ανησυχητικό έτσι μας έχουν πει! Ρώτα βέβαια και την δικιά σου παιδίατρο! Εμένα μου έχει πει να πίνω και χαμομήλι εγώ!

Link to comment
Share on other sites

marie_εμενα ο μπεμπης μου ειναι 2 μηνων κ εκει που εκανε μετα απο καθε γευμα του .τωρα των 2 μηνα κανει 1 φορα την ημερα κ με το ζορι.μερικες φορες κ μετα απο 2 μερες κανει,κ εγω με αποκλειστικο θηλασμο.Στην αρχη τρομαξα,ο παιδιατρος μου ειπε ειναι φυσιολογικο.αλλα ο δυκος μου ασε που εχει εντονους κολικους ,τωρα μας ζοριζετε κ απο τα κακακια.ο δικος σου ζοριζετε?

με τους κολοικους πςσ τα πατε?

:mad:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Κοριτσια εχω εναν μπεμπακι 35 ημερων. Εδω κ μια βδομαδα κανει κακακια 1 φορα την ημερα απο εκει που εκανε 4-5 φορες. Θηλαζει αποκλειστικα. Ειναι ανησυχητικο;

 

Είναι φυσιολογικο για καποια μωρα αν συμβαίνουν τα εξής: το μωρο θηλαζει αποκλειστικά, η κοιλια ειναι μαλακή, το μωρο δεν πονάει την ωρα που κανει κακα κι οταν κανει αυτα ειναι μαλακά. Αν συμβαίνουν τα παραπάνω μπορεί να περάσουν και 10 μερες χωρις κένωση χωρις να υπαρχει λόγος ανησυχίας.

1Xckp3.png

 

"ο καθένας έχει το δικαίωμα να έχει τη δική του άποψη, αρκεί να συμφωνεί με τη δική μου.."

Franz Kafka

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να μας έκανε και μας μια φορά την ημέρα! Κ η δικια μας πολλά αέρια (αφου νομίζεις πως τα κάνει μεγάλος άνθρωπος) και ζορίζεται! Πάντως σε μωράκια που θηλάζουν και μια φορά στις 3-4 μέρες μπορείς να δεις και δεν είναι ανησυχητικό έτσι μας έχουν πει! Ρώτα βέβαια και την δικιά σου παιδίατρο! Εμένα μου έχει πει να πίνω και χαμομήλι εγώ!

 

Τρως πολλα γαλακτοκομικα;

Οταν κανει κακα ειναι μαλακά;

1Xckp3.png

 

"ο καθένας έχει το δικαίωμα να έχει τη δική του άποψη, αρκεί να συμφωνεί με τη δική μου.."

Franz Kafka

Link to comment
Share on other sites

marie_εμενα ο μπεμπης μου ειναι 2 μηνων κ εκει που εκανε μετα απο καθε γευμα του .τωρα των 2 μηνα κανει 1 φορα την ημερα κ με το ζορι.μερικες φορες κ μετα απο 2 μερες κανει,κ εγω με αποκλειστικο θηλασμο.Στην αρχη τρομαξα,ο παιδιατρος μου ειπε ειναι φυσιολογικο.αλλα ο δυκος μου ασε που εχει εντονους κολικους ,τωρα μας ζοριζετε κ απο τα κακακια.ο δικος σου ζοριζετε?

με τους κολοικους πςσ τα πατε?

:mad:

Και ο δικος μου ζοριζεται αλλα δν ξερω γιατι. Πολλες φορες ξυπναει απο το ζορι του. Κολικους δεν εχουμε.

 

Απο εκει που εκανε 1 φορα την ημερα κακακια σταματησε κ ειχε 3 μερες να κανει. Ο παιδιατρος μου ειπε μεχρι 5 μερες εναι φυσιολογικο να μην κανει και να τρωω λαχανικα. Διαβασα οτι τα αποξηραμενα δαμασκηνα βοηθανε πολυ κ μολις εφαγα μεσα στην ημερα εκανε 3 φορες. Τωρα τα καθιερωσα.

3-1-2014 Καλως ηρθες μικρε μου πριγκιπα!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Καλημέρα!!είμαι.νέα.εδώ συγνώμη αν στέλνω λάθος...

Ο.μπεμπακος είναι 5 μηνών.αποκλειστικός θηλασμός..

Κενώσεις είχαμε πάντα.. έστω μια φορά.κάθε πρωί... εδώ κ 4 μέρες όμως δεν έχει κάνει.. υπάρχουν στιγμές π είναι λιγο ανησυχος αλλά.μέχρι εκεί..γενικά ευδιαθετος ως συνήθως.. τριβω .κοιλίτσα κουνάω ποδαράκια αλλά τιποτα.. Η κοιλιτσα είναι μαλακή..τι να συμβαίνει άραγε...Η παιδίατρος μ.αναφέρει κάποια στιγμή 10 μέρες αν δεν.κάνει είναι αλλεργία ..αύριο Θ την ενημερώσω.. να ανηχυσω??ακόμα δεν έχω ξεκινήσει στέρεες. .ευχαριστώ !!

Link to comment
Share on other sites

Αφού το μωρό είναι ήρεμο κι ευδιάθετο κι η κοιλίτσα μαλακή εγώ προσωπικά θα περίμενα. Κάποιες φορές το αξιοποιούν μέχρι τελευταίας σταγόνας....

 

Έχεις αλλάξει κάτι στη διατροφή σου;

FLcUp3.png0BQfp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...