Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καφέ "η Βάφτιση!!"


administrator

Recommended Posts

  • 3 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κοριτσια θελω τη γνωμη σας. ειδα αυτο το παπουτσακι και μου αρεσε. εσεις τι λετε;

10exc-778.jpg

 

 

Kornilia είναι ΠΑ-ΝΕ-ΜΟ-ΡΦΑ!!! Μου αρέσουν πάρα πάρα πολύ, αν βάπτιζα καλοκαίρι θα της τα έπερνα σίγουρα, ακόμα και για να την πάω στην εκκλησία! Πολύ πρωτοτότυπο και εντυπωσιακό!

(Το χρυσό κυρίως μάλλον)

Link to comment
Share on other sites

kornilia, τα παπουτσάκια είναι πολύ ιδιαίτερα, πρόσεξε όμως με τι ρούχο θα τα συνδυάσεις για να μην είναι αταίριαστα. Θα πρότεινα κάποιο φόρεμα που να θυμίζει θεότητα της αρχαίας Ελλάδας. Θα μπορούσες να της βάλεις και στεφανάκι από ελιά. Με το καλό!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα!θα σας γράψω το στίχακι της πρόσκλησης μας μήπως βοηθήσει καμία μανούλα ΠOY ψάχνει.

Ο MΠAMΠAΣ κ η μαμα δεν τα βρίσκουν πουθενά,

Έτσι πριν να τρελαθώ σκέφτηκα να βαπτισθώ.

Κ αν μου φέρουν δυσκολία εγώ δεν δίνω μια.

Γιατί η νονα μου έχει τόλμη κ εγώ την γοητεία!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

kornilia, τα παπουτσάκια είναι πολύ ιδιαίτερα, πρόσεξε όμως με τι ρούχο θα τα συνδυάσεις για να μην είναι αταίριαστα. Θα πρότεινα κάποιο φόρεμα που να θυμίζει θεότητα της αρχαίας Ελλάδας. Θα μπορούσες να της βάλεις και στεφανάκι από ελιά. Με το καλό!

 

το φορεματακι το εχω ηδη διαλεξει και συνοδευεται απο σκουφακι, αλλα και το στεφανακι που προτεινεις μου φαινεται πολυ ωραια ιδεα. ευχαριστω!

 

foremataki.jpg62.jpg

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

kornilia... αυτό το φόρεμα εχει καψει καρδιες.... και γω αυτο κοζαρω και αλλα παραπλησια του... το πειρες απ την Παταπη κατευθειαν... Αν θες πες μου με πμ κοστος..

*O μονος πραγματικος χρόνος είναι το εδώ και το τώρα

 

Όταν καταλάβουμε τι σημαίνει ελπίδα, θα πάψουμε να πιστεύουμε σ' αυτήν...

aMppp3.png

Link to comment
Share on other sites

δεν το εχω παρει ακομα. το κοστος του ειναι γυρω στα 300 ευρω σε δυο μαγαζια που ρωτησα. στη Παταπη δεν ξερω ποσο εχει, αλλα μου ειπαν οτι εχει και το ασορτι του παπουτσι στα 85 ευρω. σου στελνω και π.μ.

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ασε εγω που εχω κι απ' τα δυο σου λεω οτι με τα κοριτσακια μπορεις να "οργιασεις" με το ντυσιμο τους, αλλα τα αγορακια ειναι αλλο πραμα απο συναισθηματικης αποψης

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

σε καμμια περιπτωση δεν θεωρησα το αντιθετο. κι εγω πριν κανω τη μικρη "λιγωνομουνα" με τα κοριτσιστικα ρουχαλακια οταν εμπαινα σ' ενα μαγαζι κι ελεγα μακαρι το δευτερο να ειναι κοριτσακι. να τα χαιρεσαι τα αντρακια σου.

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

Πολυ ομορφο φορεμα .

Εμεις διαλεξαμε ενα σε χρωμα κουφετι-ροζ με σβαροσκι στο λαιμο , ειναι υπεροχο .

Στεφανακι για τα μαλλια θα μου φτιαξει μια φιλη γιατι και εγω δεν θελω καπελακι .

Μωρο μου ηρθες για να μου αλλαξεις την ζωη.Σ αγαπω!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kornilia ειλικρινά δεν έχω δει ωραιότερο βαφτιστικό φόρεμα!Τέλειο!Το ερωτεύτηκα!Μόνο στην Αθήνα πωλούνται ρούχα της συγκεκριμένης εταιρείας;

 

το εχει κι εδω: http://www.feneris.gr

 

εγω εκει το πρωτοειδα

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται να έχει πολύ ωραία πράγματα,θα το επισκεφτώ!

Τώρα το κυριότερο άγχος μου είναι που θα γίνει το τραπέζι της βάφτισης.Δεν έχω ιδέα!Πόσο καιρό περίπου πριν τα κλείνουν?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια! Μηπως ξερετε που μπορω να βρω συρματινο δεντράκι για τις μπομπο στην εκκλησια?

 

 

Στο Agrinvest Deco, Ανθέων 34 στα Πατήσια (περιοχή γνωστή και ως Προμπονά), οι τιμές ξεκινούν από 25 ? περίπου το μικρό δεντράκι μεταλλικό, ξέρεις αυτά με τα άσπρα κλαδάκια.

 

Πότε είναι η βάπτισή σας? Πήγαινε σύντομα γιατί ετοιμάζονται για τα Χριστουγεννιάτικα στολίδια και μπορεί να μην τα βρεις γιατί μαζεύουν τα καλοκαιρινά.

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται να έχει πολύ ωραία πράγματα,θα το επισκεφτώ!

Τώρα το κυριότερο άγχος μου είναι που θα γίνει το τραπέζι της βάφτισης.Δεν έχω ιδέα!Πόσο καιρό περίπου πριν τα κλείνουν?

 

δεν ξερω, γιατι στο γιο μου δεν ειχαμε κανει κατι, αλλα πιστευω οτι το λιγοτερο ενα μηνα πριν. αναλογα και που σκοπευεις να το κανεις. αν διαλεξεις καποιο χωρο εκδηλωσεων να μην το καθυστερησεις για να βρεις ημερομηνια και να εχεις χρονο για τα ραντεβου που σου κλεινουν για να συμφωνησετε ολες τις λεπτομερειες. καλο κουραγιο!

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

ακουγεται πραγματι υπεροχο το φορεμα. βαλε μας και καμμια φωτο να το δουμε.

Μολις το παρω θα σας το βγαλω , ειναι υπεροχο !!!

Μωρο μου ηρθες για να μου αλλαξεις την ζωη.Σ αγαπω!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Γεια σε όλους!!!!

Μήπως κάποια κοπέλα ξέρει κάποιο μαγαζί στην Παιανία για τραπέζι βάπτισης;

Στις 24-10-10 θα βαπτίσουμε τον μπεμπάκο μας στον Άγιο Αθανάσιο Παιανίας .

Μπομπονιέρες θα έχω αερόστατα και θέλω να τις φτιάξω μόνη μου. Καθώς και όλο τον στολισμό.

Όπως καταλαβαίνεται έχω πολύ δουλειά και έχω κατα αγχωθεί!!!!

Ελπίζω να τα προλάβω όλα, το μόνο θετικό είναι ότι δεν θα είμαστε και πάρα πολλά άτομα.

Μετά το μυστήριο θέλουμε να κάνουμε τραπέζι και ψάχνουμε κάποιο οικονομικό χώρο εκεί κοντά για να μην ταλαιπωρηθεί ο κόσμος.

Αν κάποια έχει κάτι υπόψη της θα με βοηθήσει πολύ.

Ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας

να κανω μια ερωτηση?

Λεω να βαλω το τραπεζι ευχων στην εκκλησια επειδη το κεντρο δεν εχει χωρο. Θα βαλω δηλ τις μπομμπονιερες σκετες χωρις κουφετα και διπλα λεω να εχει ενα τραπεζι με διαφορα γυαλινα βαζα με διαφορα κουφετα με τις ετικετες τους αλλα βαζα με καραμελιτσες διακκοσμημενο βεβαια το τραπεζι και μεενα βιβλιο ευχων ωστε ολοι πριν φυγουν να φτιαχνουν τα χωνια με τα κουφετα τους και να γραφουν στο βιβλιο. Τι λετε?Το εχετε ξαναακουσει αυτο?Θα δουλεψει?:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Κλαιρη νομιζω οτι ο κοσμος στην εκκλησια δεν θα ασχοληθει να γραψει στο βιβλιο...ολοι βιαζονται να φυγουν...

ποτε ειναι η βαφτιση?

αν ειναι ασχημος ο καιρος θα ειναι ακομα πιο δυσκολα για τον κοσμο...

στο κεντρο δεν εχει ουτε μια γωνιτσα για ενα μικρο τραπεζι?

 

να ρωτησω κατι κι εγω?

στα προσκλητηρια συνηθως γραφουμε και το επωνυμο γονιων και νονου-νονας???

pasxalitsa v

το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

kALOp3.png

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...