Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καφέ "η Βάφτιση!!"


administrator

Recommended Posts

Απο βδομαδα θα ανεβασω φωτογραφιες απο τη βαφτιση της μικρης μου που να'ναι καλα αρκετα κοριτσια απο εδω μεσα με βοηθησαν να την κανω οσο πιο κοντα σε αυτο που ονειρευομουν να κανω για τη μικρη μου.(οπως βοηθησε και η κοπελα του αδερφου μου, ο αδερφος μου και αρκετοι συγγενεις που βοηθησαν στις ετοιμασιες!) Να'στε ολες καλα! και σας ευχαριστω για ολα!

 

Λογω υποχρεωσεων ως τωρα ειχα χαθει... Αλλα απο βδομαδα τα νεοτερα!

l8gxp3.png 7SGKp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

εχουμε κι εμεις τη βαφτιση του μπεμπη μας μεσα Οκτωβριου και εχω ριξει το ψαξιμο της ζωης μου...οι τιμες εχουν ξεφυγει πολυ...αλλα επειδη εκανα ερευνα κανω μια σχετικα οικονομικη βαφτιση

 

Ναι όντως έχουν ξεφύγει. Εγώ πήρα πολλές ιδέες από εδώ και έκανα μόνη μου τον στολισμό στα τραπέζια, ο οποίος στολισμός έμεινε 5 λεπτά γιατί μετά τα φαγητά δεν χώραγαν στα τραπέζια και τα βγάλαμε!!!

JUMBO OLE!!!! Όλα από εκεί τα πήρα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι όντως έχουν ξεφύγει. Εγώ πήρα πολλές ιδέες από εδώ και έκανα μόνη μου τον στολισμό στα τραπέζια, ο οποίος στολισμός έμεινε 5 λεπτά γιατί μετά τα φαγητά δεν χώραγαν στα τραπέζια και τα βγάλαμε!!!

JUMBO OLE!!!! Όλα από εκεί τα πήρα.

κι εγω αυτο θα κανω!!!

ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡΟΧΟ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΜΑΜΑ!!!

ΓΙΩΡΓΟΣ 6/8/04 ΝΙΚΟΛΑΣ 23/9/05

ΕΚΤΟΡΑΣ 2/2/09

Link to comment
Share on other sites

τον στολισμό στα τραπέζια, ο οποίος στολισμός έμεινε 5 λεπτά γιατί μετά τα φαγητά δεν χώραγαν στα τραπέζια και τα βγάλαμε!!!

Συνήθως έτσι γίνεται, εκτός αν υπάρχουν ροτόντες.

 

JUMBO OLE!!!!

Κορίτσια μην παρασύρεστε από το Jumbo. Κάντε έρευνα και αλλού. Ειδικά σε τσάντες, κουτιά κλπ. είναι πολύ ακριβό σε σχέση με τις αποθήκες υλικών συσκευασίας.

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως έτσι γίνεται, εκτός αν υπάρχουν ροτόντες.

 

 

Κορίτσια μην παρασύρεστε από το Jumbo. Κάντε έρευνα και αλλού. Ειδικά σε τσάντες, κουτιά κλπ. είναι πολύ ακριβό σε σχέση με τις αποθήκες υλικών συσκευασίας.

 

Προφανώς θα έχει και διαφορές. Εγώ τα κουβαδάκια που πήρα 0,99 το ένα τα βρήκα σε αποθήκη 3?. Φαντάζομαι ότι όπως όλοι άλλα τα έχει τσιμπημένα και άλλα τα ε΄χει φτηνά. Βολεύει όμως και το γεγονός ότι σίγουρα θα έχεις ένα δίπλα σου και δεν θα χρειαστεί να τρέχει σε 10 διαφορετικά μαγαζιά για να αγοράσεις αυτό που θες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

MAYDAY-MAYDAY!!!

ζητειται οικονομικο λελουδο, που να μπορω να χρησιμοποιησω στο τραπεζι της βαπτισης, μεσα σε τσιγκινο κουβαδακι ή λεπτο βαζο-σωληνα... αρχικα εψαξα στους βασιλικους... βασιλικοι γιοκ λογω εποχης, μετα λεω α ωραια, φθινοπωρο θα παρω ανεμωνες... ανεμωνες λεει την ανοιξη! μα ανεμωνες την ανοιξη??? τα κυκλαμινα ειναι μεγαλα και ακριβα...

μετα ειπα να βαλω απο μια ζερμπερα σε βαζο σωληνα ανα 2 τραπεζια... η μια ζερμπερα εχει 1 ευρω... δηλ. καμια 50ρια ευρω + τα βαζα= 100ρικο δεν το γλυτωνω... γμτ... οι βασιλικοι ειχαν 0.50 λεπτα...

τι να βαλω... οι πανσεδες τι σας λενε?

 

υγ. πρεπει να αποφασισω ως αυριο!!!!!!!!!!

me and my men...

Link to comment
Share on other sites

ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ: Την αλλη εβδομάδα βαφτίζω την μικρή και δεν έχω καταλήξει για τον στολισμό εκκλησίας.

Αρκετοί μου είπαν ότι δεν κάνουν στολισμό. Εσείς τι λέτε???

eLeKtrA

 

an1cCBO0g410010MDQyODI0ZHwwMDAwMTExZGF8UGVuZWxvcGUgaXMg.gif

Link to comment
Share on other sites

εγω βαφτιζω σε δυο βδομαδες και δεν θα κανω γιατι δεν μας το επιτρεπουν κιολας... ρωτησες αν επιτρεπεται στην εκκλησια που θα βαφτισεις το μωρακι?

ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡΟΧΟ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΜΑΜΑ!!!

ΓΙΩΡΓΟΣ 6/8/04 ΝΙΚΟΛΑΣ 23/9/05

ΕΚΤΟΡΑΣ 2/2/09

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια κ απο ΄μένα,εμείς βάπτιση έχουμε στις 14-02-2010 λίγο αργά αλλά απο τώρα άρχισα να το ψάχνω,είμαι κ σχετικά καινούρια κ προσπαθώ να βρω ιδέες απο εσάς οι οποίες είναι πολύ καλές.Εδώ Κατερίνη που ρώτησα για γλυκά το προφιτερόλ με κουτάκι μου τον δίνουν 0,75 E κ ευτυχώς την τούρτα την έχει 6Ε το κιλό,αλλά ακόμη δεν σκέφτηκα το θέμα τις βάπτισης,λέω για νεράιδες ή ξωτικά,ειμαι στο ψάξιμο ακόμη,αλλα έχω καιρό μπροστά μου.

8mvWp2.png8ndUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Είμαι νέα μαμά με μια κόρη 7 μηνών και σκέφτομαι να φτιάξω εγώ τα προσκλητήρια. Θα σας ευγνωμονούσα αν κάποιος ήξερε να μου πει τι πάχος πρέπει να πάρω το χαρτόνι για τα προσκλητήρια. Σκέφτομαι να είναι ροζ κάνσον με φούξια γράμματα και να κλείνει σα βιβλίο και εξωτερικά να το δέσω με τρία κορδελάκια άσπρο, ροζ και φούξια και να κρεμάσω μια πεταλουδα μεγαλούτσικΗ και μια πιο μικρή και στη μια να γράψω το όνομα του καλεσμένου. Το θέμα της βάπτισης είναι η πεταλούδα. Στα παιδάκια θα δώσω πεταλούδα σε ραβδάκι και θα ετοιμάσω χωνάκια ροζ, άσπρα και φούξια με χαρτονι κάνσον (και θα βάλω καραμελικά )και ένα αλλο χαρτί που βάζουν μέσα και που εδώ χρειάζομαι τη βοήθειά σας πώς να το ζητήσω; Για τους μεγάλους θα δωσω φούξια μόνο μάλλον πουγγί μα τρία κορδελάκια και μια πεταλούδα ροζ καρφιτσωμένη και γλυκό σε βαζάκι διακοσμημένο με τα χρώματα της βάπτισης και με μια πεταλούδα στο καπάκι.

age.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

MAYDAY-MAYDAY!!!

ζητειται οικονομικο λελουδο, που να μπορω να χρησιμοποιησω στο τραπεζι της βαπτισης, μεσα σε τσιγκινο κουβαδακι ή λεπτο βαζο-σωληνα... αρχικα εψαξα στους βασιλικους... βασιλικοι γιοκ λογω εποχης, μετα λεω α ωραια, φθινοπωρο θα παρω ανεμωνες... ανεμωνες λεει την ανοιξη! μα ανεμωνες την ανοιξη??? τα κυκλαμινα ειναι μεγαλα και ακριβα...

μετα ειπα να βαλω απο μια ζερμπερα σε βαζο σωληνα ανα 2 τραπεζια... η μια ζερμπερα εχει 1 ευρω... δηλ. καμια 50ρια ευρω + τα βαζα= 100ρικο δεν το γλυτωνω... γμτ... οι βασιλικοι ειχαν 0.50 λεπτα...

τι να βαλω... οι πανσεδες τι σας λενε?

 

υγ. πρεπει να αποφασισω ως αυριο!!!!!!!!!!

 

τα χρυσανθεμα νομιζω ειναι οκονομικα κ ειναι και της εποχης

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια κ απο ΄μένα,εμείς βάπτιση έχουμε στις 14-02-2010 λίγο αργά αλλά απο τώρα άρχισα να το ψάχνω,είμαι κ σχετικά καινούρια κ προσπαθώ να βρω ιδέες απο εσάς οι οποίες είναι πολύ καλές.Εδώ Κατερίνη που ρώτησα για γλυκά το προφιτερόλ με κουτάκι μου τον δίνουν 0,75 E κ ευτυχώς την τούρτα την έχει 6Ε το κιλό,αλλά ακόμη δεν σκέφτηκα το θέμα τις βάπτισης,λέω για νεράιδες ή ξωτικά,ειμαι στο ψάξιμο ακόμη,αλλα έχω καιρό μπροστά μου.

Γεια σε όλες! Μήπως ξέρετε που μπορώνα βρω ποτιστηράκια για τη διακόσμηση της βάπτισης;

age.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλες! Μήπως ξέρετε που μπορώνα βρω ποτιστηράκια για τη διακόσμηση της βάπτισης;

 

 

Εγώ είχα αγοράσει παλιότερα κάτι μεταλλικά μικρά χρωματιστά από το Praktiker αλλά δεν ξέρω αν έχει ακόμα

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια να σας ρωτήσω αποθήκη χαρτικών που πουλάει φτηνά χαρτιά διπλής όψεως και χαρτί κανσόν με ζωγραφιές επάνω που μπορώ να βρώ στην αθήνα ξέρει κάποια???

9indp3.png[/url][imgOmRHp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γειά σας,

σ΄αυτό το τόπικ http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=49505

μπορείτε να συζητήσετε για το κλείσιμο των καφέ

και την αντικατάσταση τους από τα chat rooms ,έτσι ώστε να μην είναι

διάσπαρτες οι απόψεις μέσα στο φόρουμ και να είναι συγκεντρωμένες

σε ένα σημείο.

Link to comment
Share on other sites

ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ: Την αλλη εβδομάδα βαφτίζω την μικρή και δεν έχω καταλήξει για τον στολισμό εκκλησίας.

Αρκετοί μου είπαν ότι δεν κάνουν στολισμό. Εσείς τι λέτε???

 

καλημέρα!

κανονικά δεν πρέπει να στολίζεται η κολυμβήθρα. Ο ιερέας που βάφτισα τον γιο μου μου είπε ότι ο συμβολισμός της κολυμβήθρας΄είναι τραγικός και δεν μπορεί να στολίζεται. Το μυστήριο της βάφτισης, σαν μυστήριο είναι τραγικό και όχι χαρούμενο για τα θρησκευτικά δεδομένα.

Από εσάς εξαρτάται...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μανούλες. Βαπτίζουμε & εμείς τον μπέμπη μας -δεν έχουμε κλείσει αλλά πρέπει οπωσδήποτε πριν το Πάσχα γιατί μετά δεν μπορεί η νονά- & έχω ενθουσιαστεί απο τις ιδέες σας! Σκέφτομαι να φτιάξω ότι μπορώ μόνη μου κυρίως για οικονομικούς λόγους αλλά και γιατί στη βάπτιση του μεγάλου μας είχαν φύγει πολλά λεφτά & δδεν μείναμε καθόλου ευχαριστημένοι. Όσες το έχετε κάνει, είναι πολύ δύσκολο? Γιατί όταν λέω μόνη μου, εννοώ μόνη μου, δεν νομίζω να προθυμοποιηθεί κανείς να βοηθήσει!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μανούλες. Βαπτίζουμε & εμείς τον μπέμπη μας -δεν έχουμε κλείσει αλλά πρέπει οπωσδήποτε πριν το Πάσχα γιατί μετά δεν μπορεί η νονά- & έχω ενθουσιαστεί απο τις ιδέες σας! Σκέφτομαι να φτιάξω ότι μπορώ μόνη μου κυρίως για οικονομικούς λόγους αλλά και γιατί στη βάπτιση του μεγάλου μας είχαν φύγει πολλά λεφτά & δδεν μείναμε καθόλου ευχαριστημένοι. Όσες το έχετε κάνει, είναι πολύ δύσκολο? Γιατί όταν λέω μόνη μου, εννοώ μόνη μου, δεν νομίζω να προθυμοποιηθεί κανείς να βοηθήσει!

με το καλό να βαπτίσεις το μπεμπάκι σου!! :D

κοίτα.. ανάλογα πόσα προσκλητήρια έχεις να φτιάξεις, τι είδος θα είναι, πόσο δύσκολα θα είναι, πόσες μπομπο θα φτιάξεις, πόσο δύσκολο στόλισμα θα έχουν και άλλα τέτοια ..

εάν αρχίσεις να προμηθεύεσαι υλικά απο τώρα, και να αρχίσεις να φτιάχνεις στολίσματα και αφήσεις τα κουφέτα για 3 εβδομάδες πριν απο τη βάπτιση δε νομίζω να παιδευτείς και ιδιαίτερα .. εγώ να σου πώ επειδή τα άφησα όλα για τελευταία στιγμή ομολογώ ότι παιδεύτηκα .. έκανα και δύσκολα προσκλητήρια, δύσκολες μπομπο και εάν δεν είχα την αδερφούλα μου και τις νονές να βοηθήσουν δε νομίζω να τα κατάφερνα .. :oops:

αλλά .. άξιζε ο κόπος!! ήμουν πολύ περήφανη που μου έδιναν όλοι συγχαρητήρια .. :D

για όποια ερώτηση έχεις μη διστάσεις να μας ρωτήσεις!!!

και πάλι με το καλό!! ;)

Θεοδώρα : 31/03/2006 , Νικόλας : 25/11/2008

All I ever wanted..All I ever needed is here in my arms!!

 

Thank you Roger Waters for bringing this AMAZING show in Greece .. Ευχαριστούμε !!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μανούλες. Βαπτίζουμε & εμείς τον μπέμπη μας -δεν έχουμε κλείσει αλλά πρέπει οπωσδήποτε πριν το Πάσχα γιατί μετά δεν μπορεί η νονά- & έχω ενθουσιαστεί απο τις ιδέες σας! Σκέφτομαι να φτιάξω ότι μπορώ μόνη μου κυρίως για οικονομικούς λόγους αλλά και γιατί στη βάπτιση του μεγάλου μας είχαν φύγει πολλά λεφτά & δδεν μείναμε καθόλου ευχαριστημένοι. Όσες το έχετε κάνει, είναι πολύ δύσκολο? Γιατί όταν λέω μόνη μου, εννοώ μόνη μου, δεν νομίζω να προθυμοποιηθεί κανείς να βοηθήσει!

 

εδω η αγορομανααααααα....

πες τι θες να σου πω που τα'χω φρεσκα!

προσκλησεις, μπομπονιερες, τραπεζια, βιβλιο ευχων, ολα μονη...

me and my men...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

MPEMPOULINA ΜΟΥ ΝΟΜΊΖΩ ότι θες χαρτόνι γύρω στα 200gr είναι σαν λίγο πιο "λεπτο" χαρτόνι από κείνο του σχολείου και μπορείς να εκτυπώσειςότι θες και στον πιο απλό εκτυπωτη.

Σίγουρα ποτηστηράκια έχουν τα jumbo όπως σου είπαν..

και επίσης φτηνές μπομπο και για σενα BIBITO δεστε εδω έτοιμες με τα κουφέτα παράδοση σε όλη την ελλάδα και φοβερή εξυπηρέτηση http://www.narlis.gr δείτε όλους τους καταλάγους με τις μπομπο είναι πολλές!!!

.png img1238z.jpg
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...