Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καφέ "η Βάφτιση!!"


administrator

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ωραιο ειναι! και θα σου'ρθει και πιο οικονομικο νομιζω απο το να βαλεις λουλουδια...

 

μου αρέσει πολύ με τις καραμέλες...μια χαρά θα είναι καθόλου φτωχό.

με τα λουλούδια πάνε πολλά τα λεφτά.

τέτοιες γυάλες έχει το jumbo.

 

Αχ κορίτσια ευχαριστώ.miamama τις έχω δει τις γυάλες στο τζάμπο.Εκεί είχα σκοπό να κοιτάξω:wink: . Θα φτιάξω και ένα δείγμα να δώ πώς θα βγεί!

cceXp3.png

pcTFp3.png

Link to comment
Share on other sites

momtobe εγω εκανα τραπεζι σε ταβερνα εξω σε αυλη.

συννενοηθηκα με τον ανθρωπο και μου ειπε ποσα μετρα θελει και του πηγα αναλογο ρολο πρασινο να μπει ως τραβερσα στα τραπεζια να μην ειναι αδεια και εδωσα και καποια γλαστρακια βασιλικου και τα εβαλαν...οτι ηθελα και πηγαινα θα το στολιζ;α μου ειχανε πει..

το να πας εσυ εκεινη την μερα ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ!

εμεις βαφτιστηκαμε την κυριακη και δεν υπηρχε περιπτωση να παω να στολισω..

πιστευω πως καμια δεν προλαβαινει εκεινη την ωρα γιατι πρωτα παει ο κοσμος...

εχεις και την εννοια του μωρου...

 

ρωτα τους.

καλες ετοιμασιες κοριτσια.

ΤΟ ΝΙΝΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΡΕΛΑ!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αχ κορίτσια ευχαριστώ.miamama τις έχω δει τις γυάλες στο τζάμπο.Εκεί είχα σκοπό να κοιτάξω:wink: . Θα φτιάξω και ένα δείγμα να δώ πώς θα βγεί!

 

χρυσα θα ειναι πολυ ωραιο με καραμελες..αλλα με ενα χρωμα πιστευω..οχι πολυχρωμες..

 

επισης μπορεις να βαλεις μονο ζαχαρωτα(αυτα τα μαλακα) που υπαρχουνε σε ροζ και ειναι πολυ ομορφα.

 

ή μπορεις για να μην φαινεται αδειο και χρειαστεις 10κιλα ζαχαρωτα να βαλεις μεσα χαρτι αφης σε οποιο χρωμα ταιριαζει και μαζι να βαλεις και ζαχαρωτα...

 

παντως το χαρτι ρολο σαν υφασμα που πηρα και βαλαμε στα τραπεζια εδειξε πολυ ωραιο και ητανε 10ε το ρολο και για 60ατομα τραπεζι θελαμε 1.5 ρολο..τιποτα δλδ!

 

επισης εχει πολυ ωραιες χανδρουλες κρυσταλακια που μπορεις να ριξεις διασπαρτα στο τραπεζι(μου το ειχανε στον γαμο και ητανε πολυ ομορφα αλλα το ξεχασα στην βαφτιση)

 

τωρα πειτε μου κατι...

εγω αφου βαφτισα γιατι μπαινω αλι μονο στο θεμα βαφτιση??????????????????????????????

εθιστηκα μαλλον τοσους μηνες ψαξε ψαξε!!!!!!!!!!!!!!!!

ΤΟ ΝΙΝΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΡΕΛΑ!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

χρυσα θα ειναι πολυ ωραιο με καραμελες..αλλα με ενα χρωμα πιστευω..οχι πολυχρωμες..

 

επισης μπορεις να βαλεις μονο ζαχαρωτα(αυτα τα μαλακα) που υπαρχουνε σε ροζ και ειναι πολυ ομορφα.

 

ή μπορεις για να μην φαινεται αδειο και χρειαστεις 10κιλα ζαχαρωτα να βαλεις μεσα χαρτι αφης σε οποιο χρωμα ταιριαζει και μαζι να βαλεις και ζαχαρωτα...

 

παντως το χαρτι ρολο σαν υφασμα που πηρα και βαλαμε στα τραπεζια εδειξε πολυ ωραιο και ητανε 10ε το ρολο και για 60ατομα τραπεζι θελαμε 1.5 ρολο..τιποτα δλδ!

 

επισης εχει πολυ ωραιες χανδρουλες κρυσταλακια που μπορεις να ριξεις διασπαρτα στο τραπεζι(μου το ειχανε στον γαμο και ητανε πολυ ομορφα αλλα το ξεχασα στην βαφτιση)

 

τωρα πειτε μου κατι...

εγω αφου βαφτισα γιατι μπαινω αλι μονο στο θεμα βαφτιση??????????????????????????????

εθιστηκα μαλλον τοσους μηνες ψαξε ψαξε!!!!!!!!!!!!!!!!

:lol::lol::lol:

Το catering μας παρέχει τραβέρσα φούξια οπότε δεν έχω πρόβλημα με αυτό.Τα κρυσταλλάκια τα σκεφτόμουν και εγώ, μάλιστα σήμερα που κατέβηκα Πάτρα έψαχνα αλλά δεν βρήκα.Αυτό με το χαρτί αφής πώς το εννοείς;να φτιάξω κάτι σαν πάτο και να ρίξω απο πάνω τις καραμέλες;

Μαλακά ζαχαρωτά, εννοείς τα μαρσμέλοους;Γιατί αυτά δεν τρώγονται άψητα.Εμένα τουλάχιστον δεν μου αρέσουν...

Και να μπαίνεις.Χρειαζόμαστε συμβουλές απο ανθρώπους που το πέρασαν!

cceXp3.png

pcTFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

:lol::lol::lol:

Το catering μας παρέχει τραβέρσα φούξια οπότε δεν έχω πρόβλημα με αυτό.Τα κρυσταλλάκια τα σκεφτόμουν και εγώ, μάλιστα σήμερα που κατέβηκα Πάτρα έψαχνα αλλά δεν βρήκα.Αυτό με το χαρτί αφής πώς το εννοείς;να φτιάξω κάτι σαν πάτο και να ρίξω απο πάνω τις καραμέλες;

Μαλακά ζαχαρωτά, εννοείς τα μαρσμέλοους;Γιατί αυτά δεν τρώγονται άψητα.Εμένα τουλάχιστον δεν μου αρέσουν...

Και να μπαίνεις.Χρειαζόμαστε συμβουλές απο ανθρώπους που το πέρασαν!

 

ναι αυτα εννοω..δεν τρωγονται αψητα ε? και τι να βαλεις?????

!!!!!!!!!!! εαν βαλεις χαρτια αφης σε πρασιν οκι ροζ οπως και το θεμα σου και ριξεις και μπολικη ασημοσκονη,χρυσοσκονη κτλ. και στηριξεις επανω απο ενα ραβδακι νεραιδας??????????????

ΤΟ ΝΙΝΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΡΕΛΑ!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Είχα αγοράσει κάτι καραμέλες κάποτε σε βαζάκι(νομίζω τις είχα πάρει απο Σαντορίνη) οι οποίες ήταν με γεύση τρααντάφυλλο.Θυμάμαι οτι είχε και σε άλλες γεύσεις και χρώματα.Ήταν σκληρές αλλά σκέφτομαι καταρχήν πως θα είναι πανάκριβες γιατί θα θέλω ποσότητα αλλά μπορεί να κολλάνε κιόλας μεταξύ τους....Θα πάω κάποια στιγμή στo musses να κοιτάξω τι έχει απο καραμέλες χύμα.

Να ρωτήσω και κάτι άλλο.Εμείς το τραπέζι θα το κάνουμε στην αυλή του σπιτιού.Θα μπορέσω λέτε να διακοσμήσω εγώ τα τραπέζια ή να κανονίσω με την κοπέλα απο το ανθοπωλείο να μου τα στήσει εκείνη;

cceXp3.png

pcTFp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

κορίτσια καλημέρα!!!

μήπως ξέρει κάποια που μπορώ να βρώ καμβάδες,βιβλία φωτογραφιών και ακρυλικά χρώματα σε τιμές χονδρικής??

 

εδώ τους καμβάδες τους πέρνω απο τα βιβλιοπωλεία και είναι ακριβοί πχ. διαστάσεις 50*70 τιμη 6,00 και τα ακρυλικά χρώματα σε σωληνάριο 20ml 3,00 ευρώ!!!

βιβλίο φωτογραφιών για βιβλίο ευχών ,απο ένα φωτογραφείο 14,00 ευρώ

 

αν ξέρει κάποια καποι μαγαζί στην αθήνα ας μου πεί!!

9indp3.png[/url][imgOmRHp3.png
Link to comment
Share on other sites

εγω καμβαδες και τετοια κοθταω πλαισιο. Για δες στο site τους.

 

βιβλιο φωτογραφιων ψαχνεις αυτο με τις χοντρες σελιδες??? για κοιτα και για φυτολογιο αν θα σου αρεσει ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Διαφημίσεις

απλα στο πλαισιο εχεικαι τις τιμες στο σιτε και με βολευει γιατι ξερω τι θα περιμενω...'

 

σου εβαλα τη σελιδα με ολα τα υλικα σχεδιου και ζωγραφικης....

 

αμα ξαναμπεις σε κανα 2 ωρες θα ξερω που εχεις χαθει ..... χι χιχι

Link to comment
Share on other sites

ελα ρε... μη το συζητας...

 

ετσι για να μου εχετε υποχεωση να εχω φιλες παντου, οπου κι αν θελω να παω διακοπες, θα εχω και απο μια φιλη...

θα χρειαστω κατι βρε αδερφε...

μια φιλη να μου κρατησει το παιδι, να παω για μπανιο

μια φιλη να μου κρατησει το παιδι, να παω για ψωνια

μια φιλη να μου κρατησει το παιδι, να παω για καφε

μια φιλη να μου κρατησει το παιδι, να παω για ποτο

μια φιλη να μου κρατησει το παιδι, να κανω σεξ

 

τι σου ειναι οι φιλες..... όλα τα κανουν....

 

 

:lol: :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα και απο μενα και να σας ζησουν τα παιδακια σας:D

 

δεν ξερω αν επρεπε να γραψω εδω η στο τοπικ με τα καταστηματα βαπτισης αλλα θα ηθελα τη βοηθεια σας

 

τον οκτωβρη βαφτιζω την μπεμπα μου και θα ηθελα οι μπομπονιερες να ειναι απο καποιο φιλανθρωπικο ιδρυμα,

με το Χαμογελο του Παιδιου που εχω ηδη επικοινωνησει μου ειπαν πως ειναι κλεισμενοι μεχρι και τις 15/10

μηπως γνωριζετε καποιον αλλον οργανισμο που να φτιαχνει μπομπονιερες?

σας ευχαριστω και περιμενω τις απαντησεις σας.

''...for those about to rock we salute you...''

Link to comment
Share on other sites

Μαιρα καλησπερα!

Ξερω οτι κανουν μπομπονιερες τα παιδια με συνδρομο νταουν και το ιδρυμα κανε μια ευχη....

Δυστυχως δεν ξερω λεπτομερειες :(

Τα μωράκια είναι τα ωραιότερα άνθη.......

Link to comment
Share on other sites

Μαιρα καλησπερα!

Ξερω οτι κανουν μπομπονιερες τα παιδια με συνδρομο νταουν και το ιδρυμα κανε μια ευχη....

Δυστυχως δεν ξερω λεπτομερειες :(

 

Καλημέρα και ευχαριστω:P

 

επικοινωνησα με τα παιδια του συνδρομου down αλλα ειναι λιγο δυσκολο να τις παρω απο εκει γιατι δεν εχουν τη δυνατοτητα να μου στειλουν δειγματα για να διαλεξω, κι επισης θα πρεπει να κανονισω εγω την μεταφορα τους απο θεσσαλονικη.

 

εστειλα και μειλ στο make a wish και περιμενω απαντηση τους!

''...for those about to rock we salute you...''

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Αποφασίσαμε και εμείς να βαπτίσουμε τη μπουμπού μας τον Οκτώβρη που θα κλείσει 6 μήνες ζωής! Ευτυχώς υπάρχετε και εσείς και μας δίνετε απίστευτες ιδέες για αυτή τη μοναδική ημέρα και μας ανοίγετε τα μάτια ως προς την εξοικονόμηση χρημάτων! Από τότε που γεννήθηκε (κοντά 4 μήνες δηλαδή) παίρνω ιδέες! Τώρα ψάχνουμε το ιδανικό όσον αφορά και την εκκλησία και το τραπέζι. Τελευταία μας σκέψη η Σταμάτα που και 2 όμορφα εκκλησάκια έχει, και αρκετές ταβέρνες με καλό φαγητό και την ησυχία! Υπάρχει κάποια που να έχει πάει στην περιοχή σε βάπτιση ή απλά για φαγητό?

Όσον αφορά το θέμα της βάπτισης, μάλλον θα είναι μόνον χρωματικό. Κρέμ-πορτοκαλί λέμε γιατί δεν αγαπάμε πολύ το σύνηθες ροζ. Επίσης, αποφασίσαμε να κάνουμε όλες τις μπομπό παιδικές γιατί βάπτιση είναι και καλύτερα να είναι όλες ίδιες για να μην έχουμε το φαινόμενο (που έχω δει σε πααααρα πολλές βαπτίσεις), να εξαφανίζονται οι παιδικές και να μη φτάνουν για τα παιδάκια! Προσκλητήρια θα φτιάξουμε μόνοι μας αλλά όχι κάτι σούπερ. Μάλλον απλό το λες. Απλά γράψαμε μόνοι μας το ποιηματάκι και ίσως αυτό αξίζει κάτι.

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια συγχαρητήρια για τη φοβερή δουλειά που κάνετε με την έρευνα αγοράς :wink: και βοηθάτε και εμάς που είμαστε ολίγον άσχετες...

Να σας κάνω μια ερώτηση γιατί η εμπειρία σας είναι επαγγελματική??:-) Σχεδιάζω την βάφτιση του γυιου μου στις 11 Σεπτεμβρίου- η μέρα που ανοίγουν τα σχολεία-. Σκεφτόμουνα αντί για παιδικές μπομπονιέρες να αγοράσω τετράδια από τη UNISEF μαζί με μολυβάκια και να τα δέσω σε μορφή καραμέλας μαζί με κουφετάκια. Καταρχήν πώς σας ακούγεται σαν ιδέα?? Και δεύτερο, επειδή μου είναι πολύ δύσκολο να κατέβω στην Αθήνα ξέρετε κάποιο κατάστημα που να μπορώ να παραγγείλω ηλεκτρονικά τις ζελατίνες (δεν ξέρω αν λέγονται διαφορετικά, παρακαλώ διορθώστε με), που θα τυλίξω τα τετράδια και τις κορδελίτσες για να τις δέσω???

.png
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...