Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καφέ "η Βάφτιση!!"


administrator

Recommended Posts

καλημέρα!!!

αυτό το έχει στο nikolisgroup.gr και το έχει 2.25 χωρίς φ.π.α :shock::shock::shock::shock:

και γιαυτό μολις μου είπε τιμή τά έχασα...

περίμενα πιό φτηνό....

γιαυτό έλεγα μήπως ξέρεις κάτι από πάτρα μιάς και είναι οι κουμπάροι μας εκεί..

αλλά όπως τα λές.....

 

αυτό που λές ότι έχουν 30 λεπτά δέν κατάλαβα... :wink::roll::roll:

9indp3.png[/url][imgOmRHp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα! 30 λεπτά είναι τα φερμουαρ που είπα οτι ψάχνω! Τι χρώμα έχεις σκεφτεί για την βάπτιση; Το μωβ με το λαχανί πάει;

 

τα χρώμματα της βαπτισής μου θα είναι τυρκουάζ-λαχανί και λίγες πινελιές κίτρινο..

όσο για το μώβ με το λαχανί δέν νομίζω οτι πάει πολύ..

τι λές για λιλά-λαχανί ?? πάει νομίζω περισσότερο...

ελπίζω να σε βοηθησα..

9indp3.png[/url][imgOmRHp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια Μήπως γνωρίζει καποια κοπέλα πόσα άτομα μπορούν να βαφτίσουν ενα μωρό; Θέλω να πώ μπορεί να εχει τρεις για παράδειγμα νονούς ή μόνο έναν; Και χρειάζεται να έχουν καποια συγγένεια μεταξύ τους; πχ. αντρόγυνο; Sorry αν είναι χ@@@ς οι ερωτήσεις αλλά είμαι παντελώς α σ χ ε τ η :oops:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια Μήπως γνωρίζει καποια κοπέλα πόσα άτομα μπορούν να βαφτίσουν ενα μωρό; Θέλω να πώ μπορεί να εχει τρεις για παράδειγμα νονούς ή μόνο έναν; Και χρειάζεται να έχουν καποια συγγένεια μεταξύ τους; πχ. αντρόγυνο; Sorry αν είναι χ@@@ς οι ερωτήσεις αλλά είμαι παντελώς α σ χ ε τ η :oops:

 

 

όσους θέλεις μπορείς να έχεις αλλά στα χαρτιά ένας γράφετε για νονός..

:wink::wink::wink::wink::wink::wink:

αυτό ξέρω εγώ....

9indp3.png[/url][imgOmRHp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια Μήπως γνωρίζει καποια κοπέλα πόσα άτομα μπορούν να βαφτίσουν ενα μωρό; Θέλω να πώ μπορεί να εχει τρεις για παράδειγμα νονούς ή μόνο έναν; Και χρειάζεται να έχουν καποια συγγένεια μεταξύ τους; πχ. αντρόγυνο; Sorry αν είναι χ@@@ς οι ερωτήσεις αλλά είμαι παντελώς α σ χ ε τ η :oops:

 

 

όσους θέλεις μπορείς να έχεις αλλά στα χαρτιά ένας γράφετε για νονός..

:wink::wink::wink::wink::wink::wink:

αυτό ξέρω εγώ....

 

Σε ευχαριστω πολύ :):)

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΟΛΥ ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΚΑΙ ΜΕΝΑ. ΔΟΧΟΜΑΙ ΙΔΕΕΣ ΚΑΙ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΑΠΤΙΣΗ ΤΟΥ ΓΙΟΥ ΜΟΥ ΤΟΝ ΙΟΥΝΙΟ. ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΠΙΑΝΟΥΝ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ , ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΕΣ ΜΕ ΣΥΜΦΕΡΟΥΣΕΣ ΤΙΜΕΣ ΠΡΟΣΚΛΗΤΗΡΙΩΝ ΚΑΙ ΜΠΟΥΜΠΟΥΝΙΕΡΩΝ ΘΑ ΣΑΣ ΕΥΓΝΩΜΩΝΩ :D:D:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΟΛΥ ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΚΑΙ ΜΕΝΑ. ΔΟΧΟΜΑΙ ΙΔΕΕΣ ΚΑΙ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΑΠΤΙΣΗ ΤΟΥ ΓΙΟΥ ΜΟΥ ΤΟΝ ΙΟΥΝΙΟ. ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΠΙΑΝΟΥΝ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ , ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΕΣ ΜΕ ΣΥΜΦΕΡΟΥΣΕΣ ΤΙΜΕΣ ΠΡΟΣΚΛΗΤΗΡΙΩΝ ΚΑΙ ΜΠΟΥΜΠΟΥΝΙΕΡΩΝ ΘΑ ΣΑΣ ΕΥΓΝΩΜΩΝΩ :D:D:D

 

Για δες εδώ:

http://www.eshopgamou.gr/index.php

 

http://www.pupadonna.gr/products6.php?wh=1〈=1&the1id=3&the2id=10&theid=10&open1=3&open2=10

 

 

http://www.webevent.gr/index.php?option=com_stargallery&Itemid=44&task=viewcategory&catid=7

Link to comment
Share on other sites

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

Aν και είμαι νέο μέλος και δεν ξέρω πολλά δες και στο παρακάτω site! έχει πολύ ωραίες ιδέες!

http://www.vassiliki-creations.com

http://www.happyhappy.gr

Eχετε καμια ιδέα για γλυκά εκκλησίας εκτός από τα κλασσικά? :D:o:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

κοριτσια ηθελα την βοηθεια σας...καποια κοπελα απο το φορουμ εστειλε φωτο απο την βαπτιση του παιδιου της και ψαχνω εδω και μερες και δεν μπορω να βρω τις φωτο γιατι τις θελω να τις ξαναδω για την βαφτιση του γιου μου!

θυμαμαι που ειχε κατι κουβαδακια μεσα στα οποια γλυφιτζουρια ή μπομπονιερες και ειχαν στο κεντρο τα κουβαδακια μια κορωνα που στυριζοταν με βαση μεσα σε αυτα! αν καταλαβατε τι εννοω και δειτε κατι στειλτε μου πμ για να δω το μυνημα σας σιγουρα!

επισης οτι ιδεα υπαρχει με θεμα κορωνα και βατραχο δεν θα ελεγα οχι....

ευχαριστω... :wink:

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια ηθελα την βοηθεια σας...καποια κοπελα απο το φορουμ εστειλε φωτο απο την βαπτιση του παιδιου της και ψαχνω εδω και μερες και δεν μπορω να βρω τις φωτο γιατι τις θελω να τις ξαναδω για την βαφτιση του γιου μου!

θυμαμαι που ειχε κατι κουβαδακια μεσα στα οποια γλυφιτζουρια ή μπομπονιερες και ειχαν στο κεντρο τα κουβαδακια μια κορωνα που στυριζοταν με βαση μεσα σε αυτα! αν καταλαβατε τι εννοω και δειτε κατι στειλτε μου πμ για να δω το μυνημα σας σιγουρα!

επισης οτι ιδεα υπαρχει με θεμα κορωνα και βατραχο δεν θα ελεγα οχι....

ευχαριστω... :wink:

 

 

η zoi-mpempis είχαι κορώνα κοίτα εδώ...

http://www.slide.com/r/59OSTuJV4j-Aol3a1HZfacxnCBq2UrSM?previous_view=mscd_embedded_url&view=original

9indp3.png[/url][imgOmRHp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

επισης οτι ιδεα υπαρχει με θεμα κορωνα και βατραχο δεν θα ελεγα οχι....

ευχαριστω... :wink:

 

Είδα στο practiker εκεί που έχει τις γλάστρες και τα βάζα, μεταλλικά κουβαδάκια με ένα βάτραχο από πάνω πολύ όμορφο. Ήταν το κλασικό γνωστό κουβαδάκι όμως συνέχιζε προς τα πάνω ένας μεγάλος μεταλλικός βάτραχος!

13e2p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια Μήπως γνωρίζει καποια κοπέλα πόσα άτομα μπορούν να βαφτίσουν ενα μωρό; Θέλω να πώ μπορεί να εχει τρεις για παράδειγμα νονούς ή μόνο έναν; Και χρειάζεται να έχουν καποια συγγένεια μεταξύ τους; πχ. αντρόγυνο; Sorry αν είναι χ@@@ς οι ερωτήσεις αλλά είμαι παντελώς α σ χ ε τ η :oops:

 

 

όσους θέλεις μπορείς να έχεις αλλά στα χαρτιά ένας γράφετε για νονός..

:wink::wink::wink::wink::wink::wink:

αυτό ξέρω εγώ....

 

Δεν νομίζω να ισχύει αυτό. Εμείς βαφτίσαμε 3 φίλες μαζί ένα κοριτσάκι και υπογράψαμε όλες για νονές! :wink:

Το ΑΓΓΕΛΑΚΙ μας...

 

53d74c016a.png

 

Together we stand, divided we fall...

Link to comment
Share on other sites

επισης οτι ιδεα υπαρχει με θεμα κορωνα και βατραχο δεν θα ελεγα οχι....

ευχαριστω... :wink:

 

Είδα στο practiker εκεί που έχει τις γλάστρες και τα βάζα, μεταλλικά κουβαδάκια με ένα βάτραχο από πάνω πολύ όμορφο. Ήταν το κλασικό γνωστό κουβαδάκι όμως συνέχιζε προς τα πάνω ένας μεγάλος μεταλλικός βάτραχος!

 

 

ευχαριστω....θα παω να τα δω!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

cathrine κι εγώ ψάχνομαι τώρα για την βάφτιση του γιού μου και μερικές ιδέες που μου άρεσαν είναι μπισκοτολούκουμο από τον Αγαπητό,μπάρα σοκολάτας πάλι από εκεί αλλά παίρνεις ότι ναι κιόλας,σακουλάκι με marshmellows ή διάφορα ζαχαρωτά.Επίσης είναι πολύ κουκλίστικα τα μπισκοτάκια σε σχήμα παιδάκι,μπιμπερό,καροτσάκι κτλ.Εγώ ψάχνω,ψάχνω αλλά όλα ακριβά μου φαίνονται..

wg4694dft2nv5klr.png

ΓΙΩΡΓΑΚΗ ΜΠΟΥΡΜΠΟΥΛΗΘΡΑΚΙ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΕΡΩΤΑΣ ΜΟΥ!!!!

 

url=http://lilypie.com].png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και από μένα! Λέμε να βαπτίσουμε τον μικρό μας την Κυριακή του Θωμά μάλλον και θέλω να τα φτιάξω όλα μόνη μου. μπομπονιέρες καλέσματα ευχαριστήρια στολισμό μαγαζιού μαρτυρικά(μάλλον) βιβλίο ευχών και το τραπέζι και γενικά ότι μπορέσω. Πρέπει να ανοίξω δικό μου θέμα η μπορώ και από εδώ; Εχω φτιάξει τα καλέσματα σε τρεις φίλες μου για τις βαπτίσεις των παιδιών τους και θέλω να είναι κάτι διαφορετικό. Εχω σκεφτει κάτι με πρώτη ύλη τα μπλουζάκια τον αυτοκινήτων, αυτά που έχουν το Ν επάνω.

 

Πολύ ωραία ιδέα. Το σκεφτόμουν κι εγώ κάποια στιγμή αλλά τα είδα έτοιμα σε μαγαζί και μου φάνηκαν ακριβά. Αν τα φτιάξεις μόνη σου σίγουρα θα είναι πιο φθηνά. Απλά την εκτύπωση πάνω πως θα την κάνεις?

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΑΜΑΔΕΣ..

ΕΙΜΑΙ ΜΙΑ ΝΕΑ ΜΑΜΑ ΚΑΙ ΘΑ ΒΑΦΤΙΣΩ ΤΗ ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΤΟΝ ΙΟΥΝΙΟ.

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΚΑΤΙ ΠΡΩΤΟΤΥΠΟ ΓΙΑ ΤΑ ΠΡΟΣΚΛΗΤΗΡΙΑ, ΤΙΣ ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΣΤΟΛΙΣΜΟ ΣΤΟ ΤΡΑΠΕΖΙ...

ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ ΘΑ ΜΕ ΒΟΗΘΟΥΣΑΤΕ ΠΟΛΥ..

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΑ ΦΤΙΑΞΩ ΚΑΙ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΦΟΒΑΜΑΙ ΟΤΙ ΔΕ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΤΥΧΕΙ... ΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΕΥΚΟΛΟ...

ΠΕΡΙΜΕΝΩ...... ΚΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ..

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδια!! Θα βαπτίσω κι εγώ τη μπέμπα τον ιούνιο μάλλον στις 28(θα κλείσω ημερομηνια στην εκκλησία αυτη την εβδομάδα). Έχω σκεφτεί σαν θέμα την tinkerbell. Το προσκλητηριο θα έχει ένα σχετικο κειμενάκι κλπ... Όσο αναφορά τις μπομπονιέρες όμως θέλω να κάνω φαναράκια... Μ΄αρέσουν πολύ και είναι κατι που δεν θα πεταχτεί, δεν νομίζετε? θα βάλω μεσα το τούλι με τα κουφέτα και πανω θα δεσω δυο κορδελακια. Τα χρώματα θα είναι φουξια-λαχανι! Το πρόβλημα μου ήταν πως να τα συνδυάσω με την tinkerbell και σκέφτηκα να την εκτυπωσω σε μικρα χαρτονακια με μια ευχή και το όνομα τησ μπεμπουλας, και να τα κρεμάσω με ένα κορδονάκι... Πώς σας φαίνεται? :?:

Link to comment
Share on other sites

kallisto

ωραια ιδεα με το καρτελακι...μπορεις επισης να στολισεις τα τραπεζια με την νεραιδουλα...ψαξε στο jumbo μηπως εχει κατι...

pasxalitsa v

το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

kALOp3.png

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...