Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καφέ "η Βάφτιση!!"


administrator

Recommended Posts

Γειά σας κορίτσια!!!

έγραψα το κείμενο για το προσκλητήριο .θέλω την γνώμη σας !!!

 

Μιά φορά και ένα καιρό ,σε μια ππαραμυθένια πόλη πέρα απο τον ωκεανό

γεννήθηκε ένα πανεμορφο μωρό,με καταγάλανα ματάκια και κατάξανθα μαλλιά,ένας πρίγκιπας σωστός..

η μάγισσα όμως η πονηρή επειδή τον ζήλευε πολύ για νατον εκδικηθεί,

τον μεταμορφώνει σε βατράχι λαχανί..

κουαξ!κουαξ!!κλαψουρίζει το μικρό το βατραχάκι που..

.. περιμένει την ευαούλα την μικρή του αδελφούλα ,που είναι μια πριγκιποπούλα,να του δώσει ενα γλυκό φιλί, και ευθύς να μεταμορφωθεί και να πάρει πάλι ανθρωπινη μορφή..

και να μας αποκριθεί..

τώρα πια πρίγκιπας γλυκός θα γίνω και ετσι πάντοτε θα μείνω

αντρας,κούκλος,παινεμένος

στα πούπουλα μεγαλωμένος...

κι όσο για την εκκλησία

αν θέλετε λοιπά στοιχεία

οι υπήκοοί μου θα σας πούνε

που τυφλά με υπακούνε

Η αυτού μεγαλειότης πρίγιψ μπέμπης

μετα της αδερφής μου πριγκίπισσας εύας..

 

εκκλησία ώρα ,τόπος

 

οι υπήκοοι(γονείς) οι νονοί

 

πώς σας φαινετε θέλω γνώμες.

ευχαριστώ πολύ της κοπέλες του forum για κάποια στοιχεία που πήρα... :D:D:D

9indp3.png[/url][imgOmRHp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γειά σας κορίτσια!Ειμαι καινούρια σ'αυτό το sιτε και γενικά στη χρήση υπολογιστών.Ειμαι μαμά μιας 9χρονης κόρης και ενός μπέμπη που γίνεται σήμερα 4 μηνών.Λέμε να κάνουμε την βάφτηση τον Ιανουάριο η τον Φεβρουάριο αλλά ειμαι πολύ αγχώδεις τύπος και θέλω να τα έχω όλα έτοιμα νωρίτερα.Εχω δει φωτο εδω και όλες έχετε κάνει πολύ ωραιες επιλογες.Στη Θεσ/νικη όμως δεν ξέρω που να ψάξω.Στο μόνο που έχω μάλλον καταλήξει είναι το βαζάκι με το γλυκό κουταλιού..please help me!! :roll:

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες Ντιάνα, να χαίρεσαι τα παιδάκια σου, με το καλό, μην αγχώνεσαι, όλα θα γίνουν!

 

Για αρχή κοίτα: http://www.suxess.gr/

Εγώ ψώνισα από εδώ και έμεινα ευχαριστημένη από τιμές και υλικά. :P

13e2p2.png

Link to comment
Share on other sites

boukie 17 είναι τέλειο το κειμενο. Πραγματικά πάρα πολύ ωραίο και πολύ ιδιαίτερο. Μπραβο σου :D:P

Οταν ο ανθρωπος κάνει σχέδια η μοιρα κουνάει το κεφάλι και γελάει.........

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

boukie 17 είναι τέλειο το κειμενο. Πραγματικά πάρα πολύ ωραίο και πολύ ιδιαίτερο. Μπραβο σου :D:P

 

 

χαίρομαι που σου άρεσε,γιατί έχω λιγο κόλλημα οτι κατι δεν πάει!!

η μήπως ειναι και η ιδέα μου???

γιαυτό το έβαλα εδω να ακούσω γνώμες!!!

σε ευχαριστώ πολύ !!!!

 

h7alu6vyfzz1kueq0xzo_thumb.gif

9indp3.png[/url][imgOmRHp3.png
Link to comment
Share on other sites

boukie είναι καταπλητκικό!!

μόνο και μόνο επειδή το έγραψες εσύ πρέπει να σε κάνει σίγουρη και υπερήφανη!! μακάρι να μπορούσα κι εγώ να γράψω κάτι τέτοιο .. κι εγώ στην κόρη μου τα είχα φτιάξει τα προσκλητήρια μόνη μου με θέμα την Candy Candy την οποία ΛΑΤΡΕΥΑ μικρή!! :wink:

 

έχω να σας πληροφορήσω καλές μου μαμάδες που ψάχνετε φόρεμα για τη βάπτιση του βλασταριού σας σε οικονομική σχετικά τιμή, υπάρχει ένα κατάστημα στην αρχή της Συγγρού στις στήλες Ολυμπίου Διός που έχει πλήθος απο τουαλέτες! εγώ είχα βρεί για το γάμο της κουνιάδας μου μια πολύ όμορφη τουαλέτα σε στύλ "Crazy Girl I Loooooove U" περδικαλί-κοραλί με στρας και πετρούλες σε τιμή 250€ ..

καλύπτει ΟΛΑ τα μεγέθη!! δε χάνετε τίποτα να το επισκευτείτε!! :wink::cool::D

Θεοδώρα : 31/03/2006 , Νικόλας : 25/11/2008

All I ever wanted..All I ever needed is here in my arms!!

 

Thank you Roger Waters for bringing this AMAZING show in Greece .. Ευχαριστούμε !!

Link to comment
Share on other sites

boukie είναι καταπλητκικό!!

μόνο και μόνο επειδή το έγραψες εσύ πρέπει να σε κάνει σίγουρη και υπερήφανη!! μακάρι να μπορούσα κι εγώ να γράψω κάτι τέτοιο .. κι εγώ στην κόρη μου τα είχα φτιάξει τα προσκλητήρια μόνη μου με θέμα την Candy Candy την οποία ΛΑΤΡΕΥΑ μικρή!! :wink:

 

έχω να σας πληροφορήσω καλές μου μαμάδες που ψάχνετε φόρεμα για τη βάπτιση του βλασταριού σας σε οικονομική σχετικά τιμή, υπάρχει ένα κατάστημα στην αρχή της Συγγρού στις στήλες Ολυμπίου Διός που έχει πλήθος απο τουαλέτες! εγώ είχα βρεί για το γάμο της κουνιάδας μου μια πολύ όμορφη τουαλέτα σε στύλ "Crazy Girl I Loooooove U" περδικαλί-κοραλί με στρας και πετρούλες σε τιμή 250€ ..

καλύπτει ΟΛΑ τα μεγέθη!! δε χάνετε τίποτα να το επισκευτείτε!! :wink::cool::D

 

 

Nanouka ,σε ευχαριστώ πολλύ!!!!!!! :D:D:D:D:D

(και εγώ λατρευω την candy-candy ακόμα και τώρα ...κατέβασα επεισόδια να βλεπει η κορη μου απο αυτά τα υπέροχα παιδικα!!!)

9indp3.png[/url][imgOmRHp3.png
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΤΙ ΑΣΧΕΤΟ ... ΣΤΗΝ ΚΑΝΤΥ ΤΑ ΚΑΚΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΔΕΝ ΕΛΕΓΑΝ ΕΛΙΖΑ & GEORGE???? ΓΙΑΤΙ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΦΩΝΑΖΩ ΕΛΙΖΑ!! ΤΟΝ ΑΔΕΛΦΟ ΤΗΣ ΤΟΝ ΛΕΜΕ ...ΓΙΩΡΓΗ.... ΚΑΙ ΝΑΙ ΕΙΧΑ ΜΙΑ ΕΝΣΤΑΣΗ.... ΜΕ ΧΑΛΑΓΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΤΩΝ ΚΑΚΩΝ ΑΠΟ ΤΟ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟ ΜΟΥ ΠΑΙΔΙΚΟ!!!!!

The Boss 29/12/04

Frankie 20/05/08

Peekaboo 1/12/11

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΤΙ συνδύασες κι εσύ τώρα, Λένα μου;;; :lol::lol::lol:

Όχι πάντως, τον στριμμένο αδελφο της Ελίζας (υπέροχο όνομα) τον έλεγαν μετά βεβαιότητας Νιλ, όχι Τζορτζ!!! :wink:

Καλύτερα τώρα;;; :lol:

Το ΑΓΓΕΛΑΚΙ μας...

 

53d74c016a.png

 

Together we stand, divided we fall...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω!Τελικα τη λαμπάδα θα την κάνω μόνη μου[τούλια από στοα Καράσου],προσκλητήρια με τη βοήθεια υπολογιστή,τα ρούχα τα αγοράσαμε,μόνο για μπουμπουνιέρες δεν ξέρω ακόμα και..τί ισχύει στη θεσ/νίκη με τα μαρτυρικά?

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια καλημέρα!!!

 

μήπως θυμάτε κάποια,που υπαρχει πατρόν για κουτιά??

κάπου το είχα δεί,ψάχνω αλλά τίποτα!!!

αν μπορεί αν βοηθήση κάποιος....

ευχαριστώ... :):):):):):):)

9indp3.png[/url][imgOmRHp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια γειά σας!!!

 

θα 'ηθελα να γράψω και ένα ευχαριστήριο κειμενάκι ,και να έχει σχέση με το προσκλητήριο,αλλά έχω κολλήση!!!

καμιά βοήθεια???

 

 

 

Ενα φιλι γεματο αγαπη..μ'εκανε πριγκηπα σωστο...

γι'αυτο κι εγω απ'την καρδια μου, χιλια φιλια θα σας χρωστω...

 

Μια πρωτη σκεψη μου..

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γειά σας!!!

 

θα 'ηθελα να γράψω και ένα ευχαριστήριο κειμενάκι ,και να έχει σχέση με το προσκλητήριο,αλλά έχω κολλήση!!!

καμιά βοήθεια???

 

 

 

Ενα φιλι γεματο αγαπη..μ'εκανε πριγκηπα σωστο...

γι'αυτο κι εγω απ'την καρδια μου, χιλια φιλια θα σας χρωστω...

 

Μια πρωτη σκεψη μου..

 

 

rena95 μου αρέσει πολύ!!!

αν έχεις και άλλη ιδέα γράψε... :D:D:D

σε ευχαριστώ!!!

 

sb3m02p5qpqb8g7fidtg_thumb.gif

9indp3.png[/url][imgOmRHp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ας γράψω κι εγώ τα δικά μας νέα..

κλείσαμε εκκλησία, μαγαζί για το τραπέζι, φωτογράφο (αλλά πρέπει να πάμε από κοντά να κανονίσουμε τις λεπτομέρειες), βαπτιστικά και σταυρό, πήραμε μερικά υλικά για τις μπομπονιέρες (εκτός από κουφέτα), σχεδιάσαμε το προσκλητήριο (θα το τυπώσουμε μέσα στην εβδομάδα), πήραμε χαρτονάκια και αυτοκόλλητα για να κάνουμε "φακέλους" για το προσκλητήριο, πήραμε κεράκια ρεσό, στολίδια κι ευχαριστήρια καρτελάκια για το τραπέζι, το βιβλίο ευχών θέλει λίγο ακόμη δουλειά, πήραμε το φουστανάκι + καπέλο + μπουφάν που θα φοράει η μικρή για να πάμε στην εκκλησία, πήραμε διακοσμητικά για την κολυμπήθρα και το καλάθι που θα μπουν οι μπομπονιέρες, κλείσαμε γλυκά και πήραμε τα υλικά που θα τα τυλίξουμε..

Αυτή την εβδομάδα θα κάνουμε τα προσκλητήρια και θα πάμε για ρούχα και την επόμενη θα αρχίσουμε να φτιάχνουμε τις μπομπονιέρες και τα διάφορα για το τραπέζι.

 

Ξεχνάω κάτι?Για πείτε να μην τρέχω τελευταία στιγμή..

Link to comment
Share on other sites

Gerakinaki, εΙστε καθόλα έτοιμοι!!! Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι που να έχεις ξεχάσει! Α! Μην ξεχάσεις να το ευχαριστηθείς πολύ!!! Με το καλό! :D

Το ΑΓΓΕΛΑΚΙ μας...

 

53d74c016a.png

 

Together we stand, divided we fall...

Link to comment
Share on other sites

Ας γράψω κι εγώ τα δικά μας νέα..

κλείσαμε εκκλησία, μαγαζί για το τραπέζι, φωτογράφο (αλλά πρέπει να πάμε από κοντά να κανονίσουμε τις λεπτομέρειες), βαπτιστικά και σταυρό, πήραμε μερικά υλικά για τις μπομπονιέρες (εκτός από κουφέτα), σχεδιάσαμε το προσκλητήριο (θα το τυπώσουμε μέσα στην εβδομάδα), πήραμε χαρτονάκια και αυτοκόλλητα για να κάνουμε "φακέλους" για το προσκλητήριο, πήραμε κεράκια ρεσό, στολίδια κι ευχαριστήρια καρτελάκια για το τραπέζι, το βιβλίο ευχών θέλει λίγο ακόμη δουλειά, πήραμε το φουστανάκι + καπέλο + μπουφάν που θα φοράει η μικρή για να πάμε στην εκκλησία, πήραμε διακοσμητικά για την κολυμπήθρα και το καλάθι που θα μπουν οι μπομπονιέρες, κλείσαμε γλυκά και πήραμε τα υλικά που θα τα τυλίξουμε..

Αυτή την εβδομάδα θα κάνουμε τα προσκλητήρια και θα πάμε για ρούχα και την επόμενη θα αρχίσουμε να φτιάχνουμε τις μπομπονιέρες και τα διάφορα για το τραπέζι.

 

Ξεχνάω κάτι?Για πείτε να μην τρέχω τελευταία στιγμή..

Κομμωτήριο μην ξεχάσεις.........

εχω ενα μπεμπουλινι ομορφο γλυκο κουκλινι!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια!!! να κάνω και εγώ μερικές ερωτήσεις? Αν και πριν τρια χρόνια βάφτισα την μικρή μου πριγκίπισσα αλλά έχω ξεχάσει!!!

εχθές μου ζήτησε μια φίλη να γίνω νονά και θα ήθελα να μάθω τι ακριβώς πρέπει να πάρω και σε τι τιμή να τα υπολογίζω?

 

βλέπετε πάει πολύς καιρός από την δική μας βάφτιση, και η νονά μας τα πήρε όλα μόνη της, οπότε δεν ξέρω πόσο περίπου κοστίζει μια βάφτιση!!!!!

 

τα φώτα σας παρακαλώ..........

ααααααα.........και τι θα μπορούσα να κάνω για να μπου βγεί πιο οικονομικά?

ευχαριστώ εκ των προτέρων...............

Τα παιδιά θέλουν την αγάπη μας!!!!

 

fd1dp2.png

Link to comment
Share on other sites

festar από τη μεριά της νονάς δεν ξέρω να σου πω τιμές..ίσως κάποια κοπέλα που έχει ήδη γίνει νονά?

 

κορίτσια θα το βάλω κι εδώ να μου πείτε τη γνώμη σας

 

 

http://img117.imageshack.us/my.php?image=mpompoic6.jpg

 

ποια από τις δύο σας αρέσει?

Η μία έχει ένα κόκκινο αστέρι-στολίδι για το δέντρο

η άλλη μανταλάκι με στολίδι αγγελάκι (κ διάφορα άλλα σχέδια)

η κορδέλα έχει το όνομα που θα δώσουμε

 

για πείτε..

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...