Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καφέ "η Βάφτιση!!"


administrator

Recommended Posts

Καλημέρα σας!!!

 

Με το καλό οι βαφτίσεις σας!!! louk! το κουκλί σου είναι πολύ κουκλί!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

souzy, ψάχνεις τον εαυτό σου και δεν τον βρίσκεις;;;; Ή είσαι διχασμένη προσωπικότητα και έχεις δύο νίκ;;; Αν και η αναστασία76 βάφτισε!!! Ή μήπως κι εσύ βάφτισες και δεν το ξέρεις;;

 

Μεγειά το φουστάνι! Θα μας το δείξεις;;; Πως πάει η δίαιτα;;

 

Πολλές ερωτήσεις... Έχει ατονήσει λίγο το καφέ της βάφτισης, δεν γίνονται και πολλές πλέον, χειμωνιάζει... Οι κοπέλες που βαφτίσανε το ΣΚ που πέρασε τι γίνανε;; η mamiko και η Γιωτούλα... Δεν γράψανε ανταπόκριση.

Φιλιά πολλά και καλά κουράγια!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ααααα μια κατσίκα!!!! :lol::lol::lol:

 

Βρε συ!!!!! Τι πλάκα που έχει αυτό!!!

 

edit

Ωπ! Τώρα το είδα το σχόλιο με το πι!!!!!! χεχεχε, δε μπορώ να ξεκολλήσω από τη βάφτιση, κάτι έχω πάθει! Εσύ πως από δω;;;

 

Έβοσκες;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τα κουφέτα κρατάνε κανένα χρόνο απ'όσο ξέρω, εγώ τα είχα ετοιμάσει μια εβδομάδα πριν και είχε μοσχομυρίσει το δωμάτιο...

Φαντάζομαι όσο τα έχεις στα κουτιά τόσο πιο φρέσκα διατηρούνται. Στα τούλια όσο να'ναι αερίζονται περισσότερο και σκληραίνουν.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια τρέχωωωωωωωωωωωωω...

και δε φτάνω!

Η βάφτιση έρχεται προς το μέρος μου ολοταχώς, θα τα καταφέρω; Χίλια πράγματα έχω στο μυαλό μου, όλα από μένα πέρασαν, ο Στράτος στον κόσμο του!!! Αλλά ετσι δε γίνεται συνήθως...;;; :evil: Και μέσα σε όλα αυτά αποφάσισα προχτές να φτιάξω και βιβλίο ευχών, τελευταία στιγμή πάλι τρέχω!

Micnat, τι ξανθά αγγελουδάκια είναι τούτα;;; Να τα χαίρεσια τα κουκλιά!!! :D Θα βάλω φωτό από όλα μας τα πράγματα μετά τη βάφτιση, τώρα δεν πολυπρολαβαίνω...

Πολυτίμη πού χάθηκες εσύ;;;

Louk τουλάχιστον το ΣΚ δεν θα βρέχει! Με το καλό!!!

Φιλιά σε όλες!

Wish us luck!!! :cool:

Το ΑΓΓΕΛΑΚΙ μας...

 

53d74c016a.png

 

Together we stand, divided we fall...

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ.. ΕΠΕΣΤΡΕΨΑ ΜΕ ΝΕΕΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ :oops:

1. ΕΚΕΙ ΣΤΙΣ ΕΞΟΡΜΙΣΕΙΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑΤΕ ΠΟΥΘΕΝΑ ΦΤΗΝΑ ΜΟΝΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΒΑΛΩ ΣΤΙΣ ΜΠΟΜΠΟ???

2. ΚΟΡΔΕΛΕΣ ΠΟΛΛΕΣ ΚΑΙ ΦΘΗΝΕΣ??

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ :)

The Boss 29/12/04

Frankie 20/05/08

Peekaboo 1/12/11

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα σε όλες.... Μου λείψατε τόσες μέρες, με τη βάφτιση και τα σχετικά είχα να μπω καιρό.

ΛΕΝΑ Π εγώ τα υλικά για τις μπομπο τα πήρα από το Elxis νομίζω είχε αρκετά καλές τιμές.

Politimiiiii Magica που είστε κορίτσια μου? Θα κανονίσουμε αυτή τη συνάντηση που λέγαμε σαν γειτόνισσες που είμαστε?

Τώρα πια είμαι μια αργόσχολη.

Περιμένω να μου πείτε που και πότε. :D:D:D

glitterfy071816980D37.gif 767d1f5390.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. souzy με το καλό η βάφτισή σας. Δεν το πιστεύω ότι έφτασε! Ευτυχώς τα τελείωσα σήμερα όλα ας είναι καλά κι οι αδερφούλες μου που ήρθαν σήμερα.. Μέχρι και στα μαρτυρικά βάλαμε το χεράκι μας γιατί δεν ήταν πριν πολύ ωραία. Έχω λίγο άγχος αν όλα θα πανε καλά. Σήμερα έφαγα και μια τούμπα... έσπασα και κανα δύο γλειφιτζούρια. micnat ευχαριστώ.

 

Θα τα πούμε μετά την βάφτιση.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ

αν αντί για τούλι τα τυλίξω σε ζελατίνα θα διατηρηθούν περισσότερο?

 

Πιθανότατα ναι, θα κρατήσουν πιο πολύ. Για πόσο καιρό μιλάμε;;; Μέχρι το Δεκέμβρη νομίζω ε;;; Εντάξει θα είναι τότε βρε, δε θα έχεις θέμα...

 

 

louk, πως πήγε;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ.. ΕΠΕΣΤΡΕΨΑ ΜΕ ΝΕΕΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ :oops:

1. ΕΚΕΙ ΣΤΙΣ ΕΞΟΡΜΙΣΕΙΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑΤΕ ΠΟΥΘΕΝΑ ΦΤΗΝΑ ΜΟΝΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΒΑΛΩ ΣΤΙΣ ΜΠΟΜΠΟ???

2. ΚΟΡΔΕΛΕΣ ΠΟΛΛΕΣ ΚΑΙ ΦΘΗΝΕΣ??

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ :)

 

Λένα, δεν πάς στον Νικολή ή στη Ντίβα για μονογράμματα;;;; Κορδέλες έχει ο Μαμμωνάς και ένας άλλος στη Θησέως, και είναι και ένας δρόμος κάθετος στη Βύσσης που έχει κορδελάδικα η Πολυκλείτου.

 

Δες πάντως στο τόπικ με τα καταστήματα έχει πολλά άλλα που εγώ δε θυμάμαι...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια καλημέρα!!!

ετοιμάζωμε και εγώ σιγά-σιγά για την βάπτιση του γιού μου την άνοιξη με θέμα πρίγκιπας-βάτραχος.

τα προσκλητήρια θα τα κάνω μόνη μου στον εκτυπωτή!!

που θα βρώ εικόνα με χαριτωμένες φατσούλες με τον βάτραχο να έχει το στέματου??

η εικόνα με πρίγκιπα????

 

αν ξέρει κάποια ας βοηθήση!!

Ευχαριστώ!!! :D:D:D

 

9kj008bapbtv6ivychri_thumb.png

9indp3.png[/url][imgOmRHp3.png
Link to comment
Share on other sites

boukie με το καλό!!!!

 

Δες εδώ

http://images.google.gr/images?q=frog+prince+pictures&hl=el&um=1&ie=UTF-8&sa=X&oi=images&ct=title

 

με πρίγκηπα είναι λίγο πιο περίπλοκο (γιατί βγάζει τον prince τον τραγουδιστή :lol::lol: ), δες τι ακριβώς θες και βάλτο στο google

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολυ κοριτσια!!

Πήγα σημερα σε έναν Μπάρκα εδω στην περιοχη νομιζω καλες τιμες εχει αλλα για μεταλικα μαλλον ακριβούτσικα!! λεω να ανέβω Αθηνα αύριο... θα δω :)

The Boss 29/12/04

Frankie 20/05/08

Peekaboo 1/12/11

Link to comment
Share on other sites

Να μαι κι εγώ! souzy να μας ζήσουν! micnat άργησα λίγο γιατί μάζευα το πυρπολημένο μου σπίτι καθάρισα επιτέλους και στρώσαμε. Τώρα το ευχαριστιέται κι ο Μιχαλάκης μου που κάνει άνετα τα πρώτα του βηματάκια. Φώτο θα ανεβάσω σύντομα αλλά όλα πήγαν μια χαρά. Έχω κάνει και τόπικ. Τα ζαχαρωτά και τα γλειφιτζούρια της getta μεγάλη επιτυχία τελικά. Άσε που έτρεχα τον άντρα μου στο εργοστάσιο της choco time να μου βρεί γαλάζιες καραμέλες για τα καραμελόδεντρα και το τραπέζι.

 

micnat έχεις δίκιο για μέρες ακόμη θα είμαι σε εγρήγορση και θα μου λείπουν οι ετοιμασίες!

Link to comment
Share on other sites

Να μαι κι εγώ! souzy να μας ζήσουν! micnat άργησα λίγο γιατί μάζευα το πυρπολημένο μου σπίτι καθάρισα επιτέλους και στρώσαμε. Τώρα το ευχαριστιέται κι ο Μιχαλάκης μου που κάνει άνετα τα πρώτα του βηματάκια. Φώτο θα ανεβάσω σύντομα αλλά όλα πήγαν μια χαρά. Έχω κάνει και τόπικ. Τα ζαχαρωτά και τα γλειφιτζούρια της getta μεγάλη επιτυχία τελικά. Άσε που έτρεχα τον άντρα μου στο εργοστάσιο της choco time να μου βρεί γαλάζιες καραμέλες για τα καραμελόδεντρα και το τραπέζι.

 

micnat έχεις δίκιο για μέρες ακόμη θα είμαι σε εγρήγορση και θα μου λείπουν οι ετοιμασίες!

 

louk, καταρχην να σου ζησει, γερος και δυνατος!!!!!

Αυτα τα καραμελοδεντρα, πρεπει τελικα να μας πεις τι ειναι?????!!!!!! :roll:

Ακουγονται υπεροχα, δεν εχεις φωτο???????

...Εστω μια περιγραφη............ :)

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς εγώ δεν πρόλαβα να τα βγάλω φώτο θα περιμένω του φωτογράφου. Άκου όμως: αντί για να κάνω σύνθεση με λουλούδια τα οποία μετά πετάς πήραμε 2 δεντράκια φυσικά αυτά που στολίζουμε και τα χριστούγεννα με λαμπάκια κουρεμένα σε μπάλες. Επάνω του δεμένες κορδελίτσες γαλάζιες και τυρκουάζ όπως ο υπόλοιπος στολισμός καθώς και καραμελίτσες (εγώ βρήκα από το choco time γαλάζιες με τον winnie και μπλέ με τους ήρωες του disney καθώς και σοκολατάκια φουντίτσες με τον winnie)ή ζελεδάκια πολύχρωμα αν θές. Στον κορμό τους ο οποίος ήταν συλιγμένος με τούλι σε ίδιο χρώμα υπήρχαν γλειφιτζούρια μπλέ, αστεράκια μεταλικά που ήταν και το προσκλητήριό μας καραμελίτσες κλπ.

 

Τώρα που τελείωσε η βάφτιση τα γδύσαμε τα ποτίσαμε άφησα μόνο τις κορδελίτσες επάνω και στολίζουν το μπαλκόνι μας. Έτσι αν καταφέρουμε και ζήσουν αρκετά όταν θα μεγαλώσει ο Μιχάλης θα ξέρει ότι αυτά είναι από την βάφτισή του.

Link to comment
Share on other sites

louk, καταρχην να σου ζησει, γερος και δυνατος!!!!!

Αυτα τα καραμελοδεντρα, πρεπει τελικα να μας πεις τι ειναι?????!!!!!! :roll:

Ακουγονται υπεροχα, δεν εχεις φωτο???????

...Εστω μια περιγραφη............ :)

 

Ευχαριστώ πολύ να χαιρόμαστε τα παιδάκια μας. Το συγκεκριμένο ανθοπωλείο είναι στον Κορυδαλλό άν ενδιαφέρεσαι μου λες.

Link to comment
Share on other sites

Το ωραίο ήταν πως όποιος δεν ήξερε ότι δεν θα χαιρετήσουμε στην εκκλησία έψαχνε να βρεί που έχουμε τα γλυκά και τις μπομπονιέρες! πλάκα είχε..

 

Αντί για γλυκό μαζί με την μπομπονιέρα στο τραπέζι είχαμε ένα σοκολατένιο ευχαριστήριο το οποίο ζήτησα και μου έφτιαξέ σε σχήμα αστεριού που ήταν και το θέμα της βάφτισης. Σοκολάτα γάλακτος με γαλάζια γράμματα που έλεγε "από σήμερα θα με λέτε Μιχάλη ευχαριστώ που ήρθατε στην βάφτισή μου"

βρήκα και τους πήγα διάφανα κουτάκια με γαλάζιο χαρτί αφής μέσα κι από εξω κρεμόταν ένα φιλντισένιο αστεράκι που περίσσεψε από τα μαρτυρικά. Η κοπέλα ενθουσιάστηκε τόσο πολύ που κράτησε δείγμα να το βάλει και στην σελίδα τους στο internet. Η αλήθεια είναι ότι μου έκαναν πολύ καλή δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...