Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καφέ "η Βάφτιση!!"


administrator

Recommended Posts

Γνώμη μου είναι ότι καλό είναι να υπάρχει κάποιο θέμα όμως άν κάποια πράγματα είναι ωραία και δένουν μετάξύ τους με διαφορετικό τρόπο (πέραν του θέματος) γιατί όχι??? Νομίζω ότι καμιά φορά εγκλωβιζόμαστε σε μια ιδέα ενώ τελικά τα πράγματα είναι πιο απλά. Ελπίζω να βοήθησα. :lol:

13e2p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα, ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ σε όλους τους Θεσσαλονικείς και όσες/ους έχουν ονομαστική εορτή.

 

Το πρωί πήραμε παραμάσχαλα την λαμπάδα μας και πήγαμε να κοινωνήσουμε πρώτη φορά. Η μικρή ήταν ήσυχη ευτυχώς. Της φάνηκε παράξενη η γεύση της κοινωνίας και η αίσθηση με το κουτακάκι! :?

13e2p2.png

Link to comment
Share on other sites

Χαρά στο κουράγιο σας μπουμπου!!!!!! Βοήθειά σας!

 

Λένα, Όμορφα μου ακούγονται αυτά που διαλέξατε!!! Αν ταιριάζουν και στα χρώματα, τότε μη σκάς!!!

 

Αλλά και τα φορεματάκια που λες είναι καλή ιδέα... Μπορείς να δεις και το οικονομικό και να αποφασίσεις για τη μπουμπουνιέρα...

Link to comment
Share on other sites

Λένα με το καλό!

Κι εγώ είχα ψιλοπροβληματιστεί με τη δική μας βάφτιση, γιατί ενώ είχα σκεφέί θέμα έτυχε να μου αρέσουν άσχετες μπομπονιέρες, τα προσκλητήρια από το Χαμόγελο δεν ήταν επίσης σχετικά, τα πράγματα που παίρνει η νονά τα διάλεξε μόνη της, οπότε ούτε εκεί λειτούργησε το θέμα, επομένως... ΝΟ ΘΕΜΑ τελικά. Αλλά βλέποντάς τα ως σύνολο ξανά είδα ότι τα κυρίαρχα χρώματα είναι το κίτρινο και το γαλάζιο, και έτσι αποφάσισα να επιτείνω λίγο την εντύπωση αυτής της διχρωμίας. Ας πούμε η διακόσμηση στα τραπέζια θα είναι γυάλες με χρωματιστό γαλάζιο νεράκι και κίτρινες ζέρμπερες. Αν λοιπόν έχεις πράγματα που δεν ταιριάζουν με το θέμα σου, κοιτα αν μπορείς να τα ταιριάξεις χρωματικά -αν και η πολύχρωμη βάφτιση είναι θέμα από μόνη της!!!

Γενικά, μην πολυσκάσεις! Αν τα της βάφτισης είναι διαλεγμένα με γούστο και αγάπη, δεν σου χρεάζεται θέμα απαραιτήτως!!! :wink:

Το ΑΓΓΕΛΑΚΙ μας...

 

53d74c016a.png

 

Together we stand, divided we fall...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λένα με το καλό!

Κι εγώ είχα ψιλοπροβληματιστεί με τη δική μας βάφτιση, γιατί ενώ είχα σκεφέί θέμα έτυχε να μου αρέσουν άσχετες μπομπονιέρες, τα προσκλητήρια από το Χαμόγελο δεν ήταν επίσης σχετικά, τα πράγματα που παίρνει η νονά τα διάλεξε μόνη της, οπότε ούτε εκεί λειτούργησε το θέμα, επομένως... ΝΟ ΘΕΜΑ τελικά. Αλλά βλέποντάς τα ως σύνολο ξανά είδα ότι τα κυρίαρχα χρώματα είναι το κίτρινο και το γαλάζιο, και έτσι αποφάσισα να επιτείνω λίγο την εντύπωση αυτής της διχρωμίας. Ας πούμε η διακόσμηση στα τραπέζια θα είναι γυάλες με χρωματιστό γαλάζιο νεράκι και κίτρινες ζέρμπερες. Αν λοιπόν έχεις πράγματα που δεν ταιριάζουν με το θέμα σου, κοιτα αν μπορείς να τα ταιριάξεις χρωματικά -αν και η πολύχρωμη βάφτιση είναι θέμα από μόνη της!!!

Γενικά, μην πολυσκάσεις! Αν τα της βάφτισης είναι διαλεγμένα με γούστο και αγάπη, δεν σου χρεάζεται θέμα απαραιτήτως!!! :wink:

Εδώ που τα λέμε souzy, δεν έχεις ανεβάσει τίποτε να δούμε από τα δικά σου;;;

 

Πάντως και εμείς δεν είχαμε θέμα, πολυχρωμία είχαμε, με κάποια προτίμηση στο πορτοκαλί/τυρκουάζ.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια... ευχαριστω πολύ για τις απαντήσεις σας!!!

 

τα χρωματα κολλάνε είναι όλα λιλά εκρού και ελαφρό ροζακι.... καμια σχεση με τα καρουδακια που είχα στο μυαλο μου!!1

 

σχετικα με τις τιμες τώρα!! όλα παιζουν γύρω στο 1.80 αλλα με τα κουφετα κι αλλά χωρις!! οπότε απο τιμες δεν έχει διαφορα!! 20 -30 ευρά στο συνολο δεν είναι πρόβλημα πήγα και μια βόλτα σημερα αθήνα και πάλι τσαντάκια δεν βρήκα!! κάτι πολυ ..... απο τουλι με κόστοσ 1.30 δεν ξέρω άκόμα!!

και πρέπει να παραγγείλω για να τα δέσω και να τα δώσω στις γιορτές!!!!

 

ωωωωωχχχχ αχχχ τι θα κάνωωω????

The Boss 29/12/04

Frankie 20/05/08

Peekaboo 1/12/11

Link to comment
Share on other sites

Λένα με το καλό!

Κι εγώ είχα ψιλοπροβληματιστεί με τη δική μας βάφτιση, γιατί ενώ είχα σκεφέί θέμα έτυχε να μου αρέσουν άσχετες μπομπονιέρες, τα προσκλητήρια από το Χαμόγελο δεν ήταν επίσης σχετικά, τα πράγματα που παίρνει η νονά τα διάλεξε μόνη της, οπότε ούτε εκεί λειτούργησε το θέμα, επομένως... ΝΟ ΘΕΜΑ τελικά. Αλλά βλέποντάς τα ως σύνολο ξανά είδα ότι τα κυρίαρχα χρώματα είναι το κίτρινο και το γαλάζιο, και έτσι αποφάσισα να επιτείνω λίγο την εντύπωση αυτής της διχρωμίας. Ας πούμε η διακόσμηση στα τραπέζια θα είναι γυάλες με χρωματιστό γαλάζιο νεράκι και κίτρινες ζέρμπερες. Αν λοιπόν έχεις πράγματα που δεν ταιριάζουν με το θέμα σου, κοιτα αν μπορείς να τα ταιριάξεις χρωματικά -αν και η πολύχρωμη βάφτιση είναι θέμα από μόνη της!!!

Γενικά, μην πολυσκάσεις! Αν τα της βάφτισης είναι διαλεγμένα με γούστο και αγάπη, δεν σου χρεάζεται θέμα απαραιτήτως!!! :wink:

Εδώ που τα λέμε souzy, δεν έχεις ανεβάσει τίποτε να δούμε από τα δικά σου;;;

 

Πάντως και εμείς δεν είχαμε θέμα, πολυχρωμία είχαμε, με κάποια προτίμηση στο πορτοκαλί/τυρκουάζ.

Όντως... :oops:

Αλλά εγώ δυστυχώς δεν τα φτιάχνω μόνη μου και δεν έχω τίποτα να σας δείξω ακόμα... μόνο προσκλητήριο.

Άσε που είμαι εντελώς νεάντερταλ στα θέματα τεχνολογίας και είμαι βέβαιη πως δεν θα καταφέρω να ανεβάσω φωτό (ουγκ!). :D

Μετά τη βάφτιση, που θα έχω φωτό, θα το αποτολμήσω πάντως... :wink:

Το ΑΓΓΕΛΑΚΙ μας...

 

53d74c016a.png

 

Together we stand, divided we fall...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια...

Θελω απο εδω να ευχαριστησω ολες τις μανουλες που με βοηθησαν να παρω ιδεες και να βαφτισω το λουκουμακι μου. Δεν θελω να ανοιξω νεο θεμα ...

Σας ευχαριστώ ολοψυχα :oops::D:D:D

msEMp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα! Σήμερα είμαι πιο χαλαρωμένη και χαρούμενη και είπα να το μοιραστώ μαζί σας. Χθές βράδυ μέχρι τις 2.30 τελείωσα σχεδόν όλα για το στολισμό των τραπεζιών. Δεν έχω καρφώσει τα σχετικά στα κουβαδάκια για να μην χαλαρώσουν μέχρι την άλλη Κυριακή και τα ζαχαρωτά που θα βάλω την Κυριακή το πρωί. Βρήκα φόρεμα, κανόνισα και το στολισμό της εκκλησίας με 2 υπέροχα καραμελόδεντρα!!! Μόλις τα είδα τρελάθηκα γιατί ήταν αυτό που έψαχνα. Δεν ξέρω πως να ανεβάσω φώτο θα το δώ όμως πρίν την βάφτιση για να μπορέσω μετά να τα ανεβάσω να τα δείτε.

 

Εκτός όλων των άλλων αντί να πάρω και καμμιά μερούλα άδεια από την δουλειά τσακωθήκαμε γιατί ήθελαν να κάτσω και παραπάνω :mad::mad::mad:

 

Ελπίζω να μην σας κούρασα και ευχαριστώ όλους και όλες για το χρόνο και τις συμβουλές σας...

 

Υ.Γ. Τα ζαχαρωτά της getta είναι φρεσκότατα και νόστιμα... Θα κοιτάξω όμως και για ένα ακόμα που μου είπαν για να πάρω καραμέλες για τα καραμελόδεντρα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Σήμερα είμαι πιο χαλαρωμένη και χαρούμενη και είπα να το μοιραστώ μαζί σας. Χθές βράδυ μέχρι τις 2.30 τελείωσα σχεδόν όλα για το στολισμό των τραπεζιών. Δεν έχω καρφώσει τα σχετικά στα κουβαδάκια για να μην χαλαρώσουν μέχρι την άλλη Κυριακή και τα ζαχαρωτά που θα βάλω την Κυριακή το πρωί. Βρήκα φόρεμα, κανόνισα και το στολισμό της εκκλησίας με 2 υπέροχα καραμελόδεντρα!!! Μόλις τα είδα τρελάθηκα γιατί ήταν αυτό που έψαχνα. Δεν ξέρω πως να ανεβάσω φώτο θα το δώ όμως πρίν την βάφτιση για να μπορέσω μετά να τα ανεβάσω να τα δείτε.

 

Εκτός όλων των άλλων αντί να πάρω και καμμιά μερούλα άδεια από την δουλειά τσακωθήκαμε γιατί ήθελαν να κάτσω και παραπάνω :mad::mad::mad:

 

Ελπίζω να μην σας κούρασα και ευχαριστώ όλους και όλες για το χρόνο και τις συμβουλές σας...

 

Υ.Γ. Τα ζαχαρωτά της getta είναι φρεσκότατα και νόστιμα... Θα κοιτάξω όμως και για ένα ακόμα που μου είπαν για να πάρω καραμέλες για τα καραμελόδεντρα.

 

Καραμελόδεντρα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Θα κάνω επίθεση στη βάφτιση!!! Μαζί με τα παιδιά μου που είναι καραμελόπαιδα!!!!!!!!!!!!!

 

Louk, οπωσδήποτε κοίτα να ανεβάσεις φωτό, θα είναι υπέροχα αυτά που έχεις φτιάξει με τα χεράκια σου!!! Περιμένουμε! Όταν μαζέψεις όλες τις φωτό, κάνε τον κόπο, να θαυμάσουμε τις δημιουργίες σου!!!!!

 

Με τους (@*#% στη δουλειά τι να πω... Κουράγιο... Και την Δευτέρα μετά τη βάφτιση, θα είσαι χαλαρή και δε θα ξέρεις τι να κάνεις...

 

Εγώ έτσι είμαι ακόμα!! Ψάχνομαι!! Θα ήθελα να έτρεχα για ψώνια και να ξενυχτούσα με κουφέτα!!

 

Α by the way, μου είχαν μείνει καμμιά 40 κουφέτα και τελικά τα πέταξα γιατί κάθε φορά που περνούσα από το ντουλάπι έτρωγα 4-5...

Link to comment
Share on other sites

Καραμελόδεντρα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Θα κάνω επίθεση στη βάφτιση!!! Μαζί με τα παιδιά μου που είναι καραμελόπαιδα!!!!!!!!!!!!!

 

Louk, οπωσδήποτε κοίτα να ανεβάσεις φωτό, θα είναι υπέροχα αυτά που έχεις φτιάξει με τα χεράκια σου!!! Περιμένουμε! Όταν μαζέψεις όλες τις φωτό, κάνε τον κόπο, να θαυμάσουμε τις δημιουργίες σου!!!!!

 

Με τους (@*#% στη δουλειά τι να πω... Κουράγιο... Και την Δευτέρα μετά τη βάφτιση, θα είσαι χαλαρή και δε θα ξέρεις τι να κάνεις...

 

Εγώ έτσι είμαι ακόμα!! Ψάχνομαι!! Θα ήθελα να έτρεχα για ψώνια και να ξενυχτούσα με κουφέτα!!

 

Α by the way, μου είχαν μείνει καμμιά 40 κουφέτα και τελικά τα πέταξα γιατί κάθε φορά που περνούσα από το ντουλάπι έτρωγα 4-5...

 

Είστε ευπρόσδεκτοι στην Βάφτισή μας!!! :lol::lol:

 

Θα φροντίσω να τα στείλω να τα δείτε. Περιμένω πως και πως την Κυριακή και την Δευτέρα (που σίγουρα θα ζητήσω άδεια) μετά να το απολάυσω. Όταν θυμώνω μαζί τους στην δουλειά μετανοιώνω που τους κάλεσα... :evil::evil: ΄

Είμαι πιο χαλαρή γιατί βρήκα μέχρι και φόρεμα!!!

2-3 πράγματα έχω ακόμη και τελείωσα... ουφ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Παρεπιπτόντως για να γελάσουμε έχεις δει ένα κατάστημα ρούχων OPERA λέγεται στην Βουλιαγμένης? Μπήκα να δώ για φόρεμα και κόντεψα να πάθω εγκεφαλικό με τις τιμές...

 

Ρώτησα απορημένη την πωλήτρια αν στο καρτελάκι αυτό που έβλεπα ήταν ο κωδικός και μου απάντησε πως ήταν η τιμή. Θες να ακούσεις?

 

750 ευρω!!!

 

Ταξίδι στο Μιλάνο θα έκανα με αυτό το ποσό και θα ψώνιζα κατευθείαν από εκεί :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Παρεπιπτόντως για να γελάσουμε έχεις δει ένα κατάστημα ρούχων OPERA λέγεται στην Βουλιαγμένης? Μπήκα να δώ για φόρεμα και κόντεψα να πάθω εγκεφαλικό με τις τιμές...

 

Ρώτησα απορημένη την πωλήτρια αν στο καρτελάκι αυτό που έβλεπα ήταν ο κωδικός και μου απάντησε πως ήταν η τιμή. Θες να ακούσεις?

 

750 ευρω!!!

 

Ταξίδι στο Μιλάνο θα έκανα με αυτό το ποσό και θα ψώνιζα κατευθείαν από εκεί :lol::lol::lol:

 

Ουάου!!! Ακουστά την έχω τη φίρμα αλλά δεν είχα δει τιμές... Ευτυχώς...

Link to comment
Share on other sites

Βρε Μικνατ μου, τώρα που σε ξαναπετυχαίνω... Κάπου κάποτε σε είχα ρωτήσει από πού και πόσο είχες πάρει τα καλειδοσκόπια που έδωσες στα πιτσιρίκια στη βάφτισή σας!!! Κι εσύ ΝΑΙ ΜΕΝ μπορεί να μου έχεις ήδη απαντήσει, ΑΛΛΑ εγώ δεν μπορώ να βρω πού... :oops:

Ξανακάνεις τον κόπο πλιζ;;; :D

Το ΑΓΓΕΛΑΚΙ μας...

 

53d74c016a.png

 

Together we stand, divided we fall...

Link to comment
Share on other sites

KΑΛΗΣΠΕΡΑ Κορίτσια....

 

το γρουζούζεψα και δεν έχω κάνει ούτε ένα προσκλητήριο από την Τρίτη και μετά έχουν μείνει 25 και δεν προλαβαίνω.....

 

και έχω και τα γλυκα...

 

ελπίζω το ΣΚ να τα τελειώσω...

.png.png
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ!!!

 

Louk, το πέτυχες το αβαταρ!!! Κουκλί το μωράκι σου!

Εμείς βαφτιζόμαστε το Σάββατο, μια μέρα πριν από σας, και τώρα που στο γράφω νιώθω το πρώτο άγχος για τη μεγάλη μέρα -ως τώρα χαλαρή ήμουν...

Βρήκα κι εγώ φόρεμα και θα πάω σήμερα να το αγοράσω... Στην εκκλησία, πριν από τα βαφτιστικά τι θα του φορέσεις; Εγώ λέω να του πάρω καμιά καζακούλα, να μην είναι με μπουφάν ή ζακέτα μεσ στην εκκλησία... Μακάρι να κάνει ωραίο καιρό...

Κατά τα άλλα, ο μπέμπης έχει πολύ συναχάκι και βήχα, :cry: ελπίζω να είναι καλύτερα ως την άλλη βδομάδα, δεν θα τον βγάλω καθόλου έξω μέχρι τότε!

Το ΑΓΓΕΛΑΚΙ μας...

 

53d74c016a.png

 

Together we stand, divided we fall...

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ!!!

 

Louk, το πέτυχες το αβαταρ!!! Κουκλί το μωράκι σου!

Εμείς βαφτιζόμαστε το Σάββατο, μια μέρα πριν από σας, και τώρα που στο γράφω νιώθω το πρώτο άγχος για τη μεγάλη μέρα -ως τώρα χαλαρή ήμουν...

Βρήκα κι εγώ φόρεμα και θα πάω σήμερα να το αγοράσω... Στην εκκλησία, πριν από τα βαφτιστικά τι θα του φορέσεις; Εγώ λέω να του πάρω καμιά καζακούλα, να μην είναι με μπουφάν ή ζακέτα μεσ στην εκκλησία... Μακάρι να κάνει ωραίο καιρό...

Κατά τα άλλα, ο μπέμπης έχει πολύ συναχάκι και βήχα, :cry: ελπίζω να είναι καλύτερα ως την άλλη βδομάδα, δεν θα τον βγάλω καθόλου έξω μέχρι τότε!

Ευχαριστώ να σαι καλά! Με το καλό τα μωράκια μας να βαφτιστούν. Κι εγώ πουκαμισάκι με καζάκα θα του βάλω αν κι άκουσα κάτι για βροχές :cry:

Δεν το πιστεύω ότι μπήκαμε στην τελευταία εβδομάδα... Το Σαββάτο είχαμε την πρώτη μας τούμπα από το κρεββάτι το βράδυ, ήταν στο δικό μου γιατί θήλαζε κι ο μπαμπάς μας δούλευε. Ελπίζω να έχει υποχωρήσει η μελανιά μέχρι την Κυριακή. Περαστικά και σε σας. Κλασσικά γίνεται πάντα κάτι πριν από την βάφτισή τους έ?

Σου εύχομαι να γίνουν όλα όπως τα περίμενεις.

 

Καλή δύναμη.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...