Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καφέ "η Βάφτιση!!"


administrator

Recommended Posts

ερχομαι με συνταρακτικα νεα!!!!λογο της αρωστιας του Μαριουλη με πηρα η πεθερα τηλεφωνο για να μαθει πως παει το παιδι και για κους κους απο την βαφτιση....

καλα με αφησε αφωνη μου ειπε κατα λεξη οτι την εβγαλα ασπροπροσωπη!!!!!

πρωτη φορα λεει τετοια κουβεντα μηπως να ανησυχω;;;; :lol::lol:

οτι ολοι εντυπωσιαστηκαν,οτι τα ειχα ολα περιποιοιμενα και ομορφα!!!

οτι της εδιναν ολοι συνχαριτηρια!!!!!

ελικρινα χαρηκα νιωθω οτι ο κοπος το ανχος και τα χρηματα που ξοδεψαμε δεν πηγαν χαμενα!!και δεν το λεω αυτο γιατι μου ειπε αυτα η πεθερουλα αλλα ατομα που αγαπω και μας αγαπουν.....

 

στα σβέλτα μάθε πως λένε τα χάπια που πήρε να τα αγοράσουμε κι εμείς σε καφάσια να τα ποτίσουμε στις δικές μας πεθερές :lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπερα σε ολες!!!!!!!!!

 

Ειχα καιρο να μπω και γω!!!

 

Ωμαμυ τι γινεται? ετοιμασιες για παρτυ δεν εχουμε?

 

 

όχι ιδιαίτερα πράγματα....

 

έχω ήδη αγοράσει τα ποτηράκια και τα πιατάκια και λοιπά στολιδάκια

η τούρτα είναι της νονάς

θα φτιάξω δωράκια για τα παιδάκια που θα έρθουν (έχουν μείνει πουγκιά απ τη βάφτιση)

και θα παραγγείλω μόνο finger food από αξιόπιστο άτομο γιατί τόσος κόσμος δεν θα έχει καλά καλά να κάτσει.... πόσο μάλλον να πρέπει να ακουμπήσει κάπου το πιάτο του για να φάει κανονικό φαγητό

ουσιαστικά δεν θα είναι τίποτα το φοβερό... μεταξύ μας ... σε κλειστό κύκλο ... 40 άτομα :lol:

Link to comment
Share on other sites

Και εμεις θα τα κανουμε το αλλο Σαββατο μαζι με την γιορτη του μπαμπα μας!!! :P

 

Και εμεις μεταξυ μας 20 ατομα.... :lol:

 

Και σε ενα μηνα παλι παρτυ για τον Νικο μου!!! :D

 

Η ζωη μου ενα παρτυ μεχρι τα Χριστουγεννα εχουμε γλεντιαααα.....

 

Καλο κουραγιο...... :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλά... κι εμείς μαζί με τη γιορτή του μπαμπά μας θα το κάνουμε γιατί... την μέρα που γεννήθηκε ο μικρός, έχει τη γιορτή του...

ήταν το δώρο που του έκανα πέρισυ :lol:

 

 

 

pinkblue... ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΑΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Πωπω, κόσμο έχει το καφέ απόψε!!!

Τι κάνετε κόρες;;; Περαστικά στην Pinkblue και στη Ζωή για τα μωράκια τους, για πείτε νέα, τι σας είπαν οι γιατροί;;;

 

Ζωή, μπράβο που πήρες και σούπερ σχόλια από την πεθερούλα σου!!! Πάντα τέτοια :wink:

 

Ωριωνομανούλα, θα κάνετε και γεννέθλια και γιορτή στον Ωριωνάκο μαζί, ή σε 10 μέρες θα ξαναγιορτάσετε;;

 

 

Εμείς ακόμα πληρώνουμε για τη βάφτιση. Σήμερα κεράσαμε στη δουλειά αυτούς που δεν είχαμε καλέσει.. Η δίαιτα βούλιαξε... Αχ...

 

Φιλάκια σε όλες.

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω τι πηρε!!!!απορω και εγω!!!πινει και δεν μας δινει;;;;:lol::lol::lol:

να δουμε τι θα πει και απο κοντα....(η πεθερουλα καλε)

 

οσο για το καλουπι μαλλον σουζι (κι εσενα τα ιδια;;)το κακο ειναι που δεν σπαει το ατιμο....

 

οσο για τον μαριουλη εχει βροχιολιτιδα!!!ευτυχως ομως τωρα περναει αρχιζουμε να μειωνουμε τις εισπνοες.....

και μενα ερχονται μερικοι σπιτι για να ευχηθουν(δεν καλεσαμε ολο τον κοσμο τουςπιο κοντινους) αλλα τους ξεπεταω με καφεδακι και βουτηματα ...

.png
Link to comment
Share on other sites

Ωριωνομανούλα, θα κάνετε και γεννέθλια και γιορτή στον Ωριωνάκο μαζί, ή σε 10 μέρες θα ξαναγιορτάσετε;;

 

Πότε γιορτάζει ο Ωρίων;

 

Εγώ λέω να ανοιχτεί και καφέ γενεθλείων γιατί το μαγαζί αυτό γέμισε με άσχετες με τη βάφτιση πχ εμένα και λέμε ότι μας έρθει εδω μέσα!! :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Σχεδόν όλα έτοιμα για αύριο, τα μπαλόνια για τα παιδάκια και τον στολισμό έμειναν! Ξεκινάει το τρομπάρισμα σε λίγο μόλις κοιμηθεί η μπουμπού, αν την κοιμήσω!

Δεν σας κρύβω ότι αγχώνομαι για το πως θα είναι η μικρή, αν κλαίει μόνο το στήθος την ηρεμεί, πιπίλα δεν παίρνει.

13e2p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σχεδόν όλα έτοιμα για αύριο, τα μπαλόνια για τα παιδάκια και τον στολισμό έμειναν! Ξεκινάει το τρομπάρισμα σε λίγο μόλις κοιμηθεί η μπουμπού, αν την κοιμήσω!

Δεν σας κρύβω ότι αγχώνομαι για το πως θα είναι η μικρή, αν κλαίει μόνο το στήθος την ηρεμεί, πιπίλα δεν παίρνει.

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟΟΟΟΟΟ!!!

Όλα καλά θα πάνε, μην κάνεις τέτοιες σκέψεις από τώρα! Όπως κι αν αποφασίσει να ...συμπεριφερθεί η μπουμπού σου θα το αντιμετωπίσεις εκείνη τη στιγμή με τον καλύτερο τρόπο! Τώρα κοίτα να χαλαρώσεις και να απολαύσεις όσο μπορείς τις τελευταίες ετοιμασίες σας, γιατί, όπως βλέπω κι από άλλες μαμάδες, από αύριο το βράδυ κιόλας θα τις νοσταλγείς!!! :lol:

Το ΑΓΓΕΛΑΚΙ μας...

 

53d74c016a.png

 

Together we stand, divided we fall...

Link to comment
Share on other sites

Ριτάκιιιιιι!!!

Χαλαρώνεις πριν από την αυριανή μεγάλη μέρα;;;

Κι εσείς με το καλό!

Περιμένουμε ανταπόκριση το συντομότερο! :D

Το ΑΓΓΕΛΑΚΙ μας...

 

53d74c016a.png

 

Together we stand, divided we fall...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, μακάρι να πάνε όλα καλά και να τους αρέσουν αυτά που ετοίμασα!

 

Με το καλό και στις άλλες μαμάδες που βαπτίζουν τα ζουζούνια τους αύριο!

13e2p2.png

Link to comment
Share on other sites

όσα ετοίμασες θα είναι υπέροχα

κι εσύ μια κούκλα

και η μπουμπου σου ένα γλυκό μωράκι που βαπτίζεται!

 

όλα να πάνε καλά και σε σενα και σε όλες όσες αύριο έχουνε τις βουτιές τους.

 

α και περιμένουμε φωτογραφίες εεε?? :D:D

Link to comment
Share on other sites

Ριτάκιιιιιι!!!

Χαλαρώνεις πριν από την αυριανή μεγάλη μέρα;;;

Κι εσείς με το καλό!

Περιμένουμε ανταπόκριση το συντομότερο! :D

 

αχ αξημερωτα ακομα σας γραφω αλλα ειμαι μεσα στην αγωνια!!

εφτασε η μερα και για μας αντε να δουμε....

ταισα μολις τον μικρο και τον εβαλα να κοιμηθει μαζι με τον μπαμπα του μπας και κρατησει μεχρι τις 9 και ειναι φρεσκος μετα....

βρεχει κιολας εξω και εχω κατααγχωθει...

μαλλι χτενισμενο απο χθες (ολη νυχτα με το κεφαλι στον αερα πανω απο το μαξιλαρι ειμαι μη μου χαλασει... :lol: )και στις 8 θα ερθει μια κοπελα απο το beauty at home να με καμουφλαρει που απο την αυπνια εχω γινει σα σκιαχτρο :lol:

εντωμεταξυ τι να χαλαρωσω χθες? ..που πλακωσαν ολοι μαζι στο σπιτι, πεθερικα απο το χωριο, αδερφια του ανδρα μου και ο νονος μας την ωρα που ετοιμαζομουν να κοιμισω τον μικρο και τον επιασε μια υπερενταση και μια γκρινια ανευ προηγουμενου....και να μην ξεχναμε και τις μυξες μας!!

τελοσπαντων θα δουμε πως θα παει!!!

θα σας γραψω τα νεοτερα...ευχομαι τα καλυτερα για ολες τις μανουλες που βαφτιζουν σημερα!!!

 

υγ.πηγε η γυναικα του νονου μας και πηρε ακριβως ιδιο χρωμα φορεμα με μενα...γκρρρρ

HKTLp3.pngNQ8bp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αχ αξημερωτα ακομα σας γραφω αλλα ειμαι μεσα στην αγωνια!!

εφτασε η μερα και για μας αντε να δουμε....

βρεχει κιολας εξω και εχω κατααγχωθει...

μαλλι χτενισμενο απο χθες (ολη νυχτα με το κεφαλι στον αερα πανω απο το μαξιλαρι ειμαι μη μου χαλασει... :lol: )

 

Μία από τα ίδια :D

Μόλις έκανα και άντληση με το θήλαστρο και έβγαλα πρώτη φορά 170ml!! Από την αγωνία κατεβάζω γάλα μάλον :lol::lol:

 

gerakina μου είσαι πολύ γλυκιά, ευχαριστώ πολύ! Φορτίζω τώρα την μηχανή να είναι έτοιμη :lol:

13e2p2.png

Link to comment
Share on other sites

ααα ξεχαστηκα τσιμπηστε και ενα γλυκακι (το εφτιαξε η πεθερα μου για το τραπεζι)προκαταβολικα

ετσι για να μας παει γουρι!!

κοπιαστε!!!

PA190008

 

Αχ είμαι και γλυκατζού, δεν αντιστέκομαι!

 

Να κυλήσουν όλα υπέροχα, να χαίρεσαι τον μπεμπάκο σου!

13e2p2.png

Link to comment
Share on other sites

Με το καλό κορίτσια μου! Θα είστε κούκλες!

(Ρίτα μην τσακίσεις απο την αγωνία σου το γλυκό της πεθερούλας - βλέπω οτι λείπουν κάμποσα κομμάτια.. :lol: )

:lol::lol:το προσεξες εεεεεε?

 

μπου μπου και σε σας ευχομαι τα καλυτερα!!!

HKTLp3.pngNQ8bp3.png
Link to comment
Share on other sites

Με το καλό κορίτσια να βαφτίσετε τα μωράκια σας.προσπαθήστε κατά το δυνατό να είστε χαλαρές.Εγώ από την πολλή την τσίτα δεν κατάλαβα τίποτα από τη βάφτιση του Ιορδάνη και τώρα περιμένω πώς και πώς το dvd για να δω έστω πώς ήταν η αυλή που στολίστηκε.Γι αυτό σας λέω, χλαρά για να απολαύσετε τη μέρα.

Όλα θα είναι υπέροχα...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια κι από μένα!

Πώπω, νιώθω την αγωνία σας τώρα που πλησιάζει και η δική μας βουτιά.

Αλλά βρε μαμάδες... όλα τα μπουμπούκια σας πριν από τη βάφτιση τους έχουν μυξούλες;;; :shock: Τείνω να πιστέψω ότι είναι απαραίτητο αξεσουάρ για τη βάφτιση!!! :lol: Εμείς δεν έχουμε ακόμα, λέτε να αποκτήσουμε πριν από τη βάφτισή μας;;; :lol::lol::lol:

Το ΑΓΓΕΛΑΚΙ μας...

 

53d74c016a.png

 

Together we stand, divided we fall...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια κι από μένα!

Πώπω, νιώθω την αγωνία σας τώρα που πλησιάζει και η δική μας βουτιά.

Αλλά βρε μαμάδες... όλα τα μπουμπούκια σας πριν από τη βάφτιση τους έχουν μυξούλες;;; :shock: Τείνω να πιστέψω ότι είναι απαραίτητο αξεσουάρ για τη βάφτιση!!! :lol: Εμείς δεν έχουμε ακόμα, λέτε να αποκτήσουμε πριν από τη βάφτισή μας;;; :lol::lol::lol:

 

Σου εύχομαι να το αποφύγετε, γιατί εμείς το αξεσουάρ αυτό το κουβαλάμε ακόμα και σε λίγο κλείνουμε μήνα με μυξούλες!

 

 

Mincat που χάθηκες;;;

Άνοιξε και άλλο καφέ για τις άστεγες!!!

Link to comment
Share on other sites

ριτα βλεπω το γλυκο της πεθερας σου και μου τρεχουν τα σαλια!!!!!

ελιζω να πηγαν ολα καλα σημερα σε ολες που βαφτιζαν τα αγγελουδακια...

να ζησουν γερα και τυχερα.....

.png
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...