Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καφέ "η Βάφτιση!!"


administrator

Recommended Posts

micnat να τον χαιρεσαι τον ερμη σου να το δεις οπως ποθεις!!!!!με υγεια και ευτηχια παντα!!!!τις φωτο σου που τις ανεβασες;;;δεν τις βρισκω και με εχει φαει η περιεργεια......

τις δικες μου πρεπει να περιμενετε να αγκαρεψω τον αντρα μου να τις ανεβασει!!!ελπιζω συντομα....

.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

micnat ακυρο τα ειδα και επαθα!!!!!!!!!!!!

ΤΕΛΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

να εισαι καλα παντα και εσυ και η οικογενεια σου να χαιρεται την διμηουργικοτιτα σου......

.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!! Ήρθα να ανοίξω το μαγαζί... Θα κάνω ένα σφουγγαρισματάκι, και θα ζεστάνω την καφετιέρα...

 

Είστε καλά;;;

 

Ο Ερμούλης μας άνοιξε το μετωπάκι του εχτές το απόγευμα σε μια ζαρνωτινιέρα και τρέχαμε για ραμματάκια.. Είναι σημαδεμένο τώρα το μωράκι μου... Όπως λέει και η politimi αυτά έχουν οι άντρες :cry::cry:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Περαστικά βρε παιδιά!

Μόλις τελειώνεις με το ένα έρχεται το άλλο...!

 

Όλα θα πάνε καλά.Τα καλύτερα έρχονται.

"Τα καλύτερα είν'αυτα που ακόμα δεν έχω γευτεί...",όπως λέει και ένα τραγούδι...

 

Πολλά συγχαρητήρια για τη βάφτιση micnat.

Link to comment
Share on other sites

Κατάστημαααααα :roll::roll: κανείς για καφέ :?: Μα που πήγαν όλοι :roll::roll::roll:

 

micnat ο Ερμούλης έχει φτερά στα πόδια και ποιος τον κρατάει! Περαστικά! Πολλά ράμματα?

 

 

Εχθές πήρε γραβάτα ο άντρας μου και είναι έτοιμος. Εγώ γοβες δεν βρήκα ακόμη :roll: Όσες μου άρεσαν δεν καθόταν καλά στο πόδι μου :cry:

 

Πήρα και μπαλόνια καρδούλες να βάλω σε στικ και γλυφιτζούρια μικρά για τα παιδάκια στην εκκλησία.

13e2p2.png

Link to comment
Share on other sites

micnat θα στο πω κι εδώ

κάθε άντρας που σέβεται τον εαυτό του και τη γοητεία του, έχει και κανα ράμμα στο κεφάλι....

είναι το πρεστίζ και το κύρος αγάπη μου... :cool:

 

 

:lol::lol::lol::lol:

 

 

και πάλι περαστικά σας :D

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια είδα κάτι πλαστικές μπαλίτσες, ματ λευκό, σε μέγεθος παλάμης μέσα στις οποιες είχαν βάλει μαλλι της γριάς και φαινόταν το ροζ χρώμα.

 

Μου αρεσε η ιδέα αλλά που θα βρω κάτι τέτοιο?

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου μου έλειψε το καφέ μας!

Μία η δουλειά μία ο μπέμπης μία οι ετοιμασίες μας μπαίνω και βγαίνω επί τροχάδην στο φόρουμ και σας έχω χάσει.

Micnatάκι να μου το φιλήσεις το μετωπάκι του μικρού σου... Περαστικά!

 

Εμείς έχουμε τα εξής... μέτωπα:

 

Πήραμε τα προσκλητήρια από το Χαμόγελο. Δυστυχώς δεν βρήκα ούτε κουτί (υπήρχε μόνο κατά παραγγελία και πήγαινε ακριβά) ούτε πουγγι στις διαστάσεις του και αρκεστήκαμε σε σκέτο φάκελο, λευκό εξωτερικά και κίτρινο εσωτερικά... Έτσι το αποτέλεσμα είναι λιτο -παρεμπιπτόντως καμιά ιδέα να το "εμπλουτίσω" κάπως;;;;

 

Γλυκάκι κλείσαμε: το γνωστό κυπελάκι με τα καρτούν θα το γεμίσουμε με σοκολάτα και κρέμα πορτοκάλι... Οπότε ασορτί τα τα κουφέτα μας, που είναι και αυτά πορτοκάλι -το παράκανα;;; :roll:

 

Στολισμό τώρα... σκέφτηκα ελιά και κίτρινα χρυσάνθεμα που είναι και της εποχής, αλλά ακόμα δεν έχω καταλήξει...

 

Τέλος, αφού τα κιλάκια μου είναι ακόμα όοοοολα εδώ, θα τα πάρω μαζί και θα πάμε τελικά το Σάββατο για φόρεμα. Χτες μια 50άρα ΣΗΚΩΘΗΚΕ στον ηλεκτρικό και μου πρόσφερε τη θέση της... Ακόμα για έγκυο με περνάνε... :cry::oops:

Αυτά από μένα

Φιλιά πολλά!!!

Το ΑΓΓΕΛΑΚΙ μας...

 

53d74c016a.png

 

Together we stand, divided we fall...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσάκια μου μου έλειψε το καφέ μας!

Μία η δουλειά μία ο μπέμπης μία οι ετοιμασίες μας μπαίνω και βγαίνω επί τροχάδην στο φόρουμ και σας έχω χάσει.

Micnatάκι να μου το φιλήσεις το μετωπάκι του μικρού σου... Περαστικά!

 

Εμείς έχουμε τα εξής... μέτωπα:

 

Πήραμε τα προσκλητήρια από το Χαμόγελο. Δυστυχώς δεν βρήκα ούτε κουτί (υπήρχε μόνο κατά παραγγελία και πήγαινε ακριβά) ούτε πουγγι στις διαστάσεις του και αρκεστήκαμε σε σκέτο φάκελο, λευκό εξωτερικά και κίτρινο εσωτερικά... Έτσι το αποτέλεσμα είναι λιτο -παρεμπιπτόντως καμιά ιδέα να το "εμπλουτίσω" κάπως;;;;

 

Γλυκάκι κλείσαμε: το γνωστό κυπελάκι με τα καρτούν θα το γεμίσουμε με σοκολάτα και κρέμα πορτοκάλι... Οπότε ασορτί τα τα κουφέτα μας, που είναι και αυτά πορτοκάλι -το παράκανα;;; :roll:

 

Στολισμό τώρα... σκέφτηκα ελιά και κίτρινα χρυσάνθεμα που είναι και της εποχής, αλλά ακόμα δεν έχω καταλήξει...

 

Τέλος, αφού τα κιλάκια μου είναι ακόμα όοοοολα εδώ, θα τα πάρω μαζί και θα πάμε τελικά το Σάββατο για φόρεμα. Χτες μια 50άρα ΣΗΚΩΘΗΚΕ στον ηλεκτρικό και μου πρόσφερε τη θέση της... Ακόμα για έγκυο με περνάνε... :cry::oops:

Αυτά από μένα

Φιλιά πολλά!!!

 

Σιγά μην το παράκανες!!! Μια χαρά είναι οι επιλογές των χρωμάτων. Τώρα για το φάκελο, δεν ξέρω μήπως μπορείς να βρεις κανένα αυτοκολλητάκι παιδικό να βάλεις στο κλείσιμο του! Αλλά και σκέτο να είναι αν γράψεις με ωραία γραμματάκια το όνομα του καλεσμένου απ' έξω, έτσι με ένα στυλό γκλίτερ στα ίδια χρώματα.

Μήπως να κοιτούσες σε βιβλιοπωλείο κανένα χάρακα από αυτους που έχουν διάφορα σχήματα πάνω, σαν στένσιλ. (δεν ξέρω αν έγινα κατανοητή) Με αυτό το χάρακα ίσως με χρωματιστό στυλό να κάνεις ένα όμορφο περίγραμμα γύρω γύρω από στο μπροστινό μέρος του φακέλου. :wink:

7adb2868d6.png
Link to comment
Share on other sites

Σιγά μην το παράκανες!!! Μια χαρά είναι οι επιλογές των χρωμάτων. Τώρα για το φάκελο, δεν ξέρω μήπως μπορείς να βρεις κανένα αυτοκολλητάκι παιδικό να βάλεις στο κλείσιμο του! Αλλά και σκέτο να είναι αν γράψεις με ωραία γραμματάκια το όνομα του καλεσμένου απ' έξω, έτσι με ένα στυλό γκλίτερ στα ίδια χρώματα.

Μήπως να κοιτούσες σε βιβλιοπωλείο κανένα χάρακα από αυτους που έχουν διάφορα σχήματα πάνω, σαν στένσιλ. (δεν ξέρω αν έγινα κατανοητή) Με αυτό το χάρακα ίσως με χρωματιστό στυλό να κάνεις ένα όμορφο περίγραμμα γύρω γύρω από στο μπροστινό μέρος του φακέλου. :wink:

Κι εγώ κάτι τέτοιο σκεφτόμουν. Τώρα επέστρεψα από Τζάμπο, πήρα μια εξάδα μαρκαδόρους γκλίτερ, και έλεγα μήπως έγραφα τα ονόματα με διαφορετικό χρώμα το κάθε γράμμα... Είναι ολόλευκος εξωτερικά ο φάκελος, έλεγα να δώσω λίγο χρώμα κάπως....

Για στένσιλ δεν είχα σκεφτεί... Να υπάρχει σε στένσιλ παιδική γραμματοσειρά;;; :roll: Δεν θέλω να φαίνεται πολύ στημένο.

Ευχαριστώ πολύ για τις ιδέες Αρτεμούλα! :D

Το ΑΓΓΕΛΑΚΙ μας...

 

53d74c016a.png

 

Together we stand, divided we fall...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να'στε καλά!

Ο Μεμής (έτσι λέει το όνομά του) το έχει ξεχάσει το βαβά του (3 ραμματάκια έκανε μπουμπου), και έχει ήδη αρχίσει από σήμερα σάλια αμέτρητα και λίγο άστατο ύπνο, και ένας τραπεζίτης μας έχει κάνει τσα!

 

souzy, κι εγώ για αυτοκόλλητα θα σου έλεγα, αλλά θα μπορούσες με τα γκλίτερ να φτιάξεις καμμιά γιρλάντα σε 2 από τις 4 γωνίες του φακέλου και να δώσεις λίγο χρώμα. Υπάρχουν επίσης και τσόχινα λουλουδάκια ή και πούλιες ακόμα που θα μπορούσες να κολλήσεις επάνω. το scrapbooking.gr πρέπει να έχει τόνους τέτοια πράγματα αν έχεις καιρό.

 

Σε καταλαβαίνω απόλυτα με τα κιλά, κι εμένα το ίδιο μου λένε, σε μαγαζιά με ρωτάνε πόσω μηνών είμαι, στα τυριά στο super μου λένε να μην περιμένω στη σειρά με την κοιλιά (γιατί δεν μπορώ να κρατηθώ και θα φάω το κεφαλοτύρι σκέφτομαι εγώ :lol::lol: )... Ακόμα και η μάνα μου με έχει ρωτήσει αν είμαι πάλι έγκυος ... έχει τρομάξει η γυναίκα!!

Link to comment
Share on other sites

micnat θα στο πω κι εδώ

κάθε άντρας που σέβεται τον εαυτό του και τη γοητεία του, έχει και κανα ράμμα στο κεφάλι....

είναι το πρεστίζ και το κύρος αγάπη μου... :cool:

 

Θα το πω, δεν κρατιέμαι!!!! Ε, κάτι πρέπει να έχει και ένας άντρας στο κεφάλι του!!!!! Αααααααχ !

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια είδα κάτι πλαστικές μπαλίτσες, ματ λευκό, σε μέγεθος παλάμης μέσα στις οποιες είχαν βάλει μαλλι της γριάς και φαινόταν το ροζ χρώμα.

 

Μου αρεσε η ιδέα αλλά που θα βρω κάτι τέτοιο?

 

Τι'ν'τούτο καλέ;;; Για τι πράγμα είναι οι μπαλίτσες, στολίδι, φαί, τι;; :lol:

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια είδα κάτι πλαστικές μπαλίτσες, ματ λευκό, σε μέγεθος παλάμης μέσα στις οποιες είχαν βάλει μαλλι της γριάς και φαινόταν το ροζ χρώμα.

 

Μου αρεσε η ιδέα αλλά που θα βρω κάτι τέτοιο?

 

Τι'ν'τούτο καλέ;;; Για τι πράγμα είναι οι μπαλίτσες, στολίδι, φαί, τι;; :lol:

 

 

:shock::shock::shock::shock:

Link to comment
Share on other sites

souzy προσεχε με αυτα τα γκλιτερ απο το τζαμπο κι εγω πηρα και μου βγηκαν κολλες!!!ειναι πολυ ωραια αλλα θελουν πολυ στεγνωμα!!!!ενα βραδυ τουλαχιστον!!!στην αρχη ειναι φουσκωτο και την αλλη μερα που στεγνωνει εχει κατσει.....

.png
Link to comment
Share on other sites

Σε καταλαβαίνω απόλυτα με τα κιλά, κι εμένα το ίδιο μου λένε, σε μαγαζιά με ρωτάνε πόσω μηνών είμαι, στα τυριά στο super μου λένε να μην περιμένω στη σειρά με την κοιλιά (γιατί δεν μπορώ να κρατηθώ και θα φάω το κεφαλοτύρι σκέφτομαι εγώ :lol::lol: )... Ακόμα και η μάνα μου με έχει ρωτήσει αν είμαι πάλι έγκυος ... έχει τρομάξει η γυναίκα!!

 

 

εχτές στο ΙΚΕΑ πήγαμε να πάρουμε δύο θήκες και κάτι λάμπες :lol:

Ο μπαμπάς μας με τον μικρό κάπου αλλού πιο μακρυά από εμένα κάτι χαζεύουν....

Προχωράω και προσπερνάω έναν άλλον μπαμπά με ένα παιδάκι επίσης στο καρότσι του...

Κοιτάω τον μπαμπά...κοιτάω το μωρό... ασυναίσθητα χαμογελάω...

Κι ο μπαμπάς...

 

"μην ανησυχείς! Θα έρθει και το δικό σου με το καλό!"

 

 

:shock::lol::shock::lol::shock:

ήρθε του λέω μεγάλε... άσε... απλά, αποφάσισε να μου αφήσει μερικά κιλά πεσκέσι :lol:

 

πάλι ρόμπα ένοιωσα :?

Link to comment
Share on other sites

Σε καταλαβαίνω απόλυτα με τα κιλά, κι εμένα το ίδιο μου λένε, σε μαγαζιά με ρωτάνε πόσω μηνών είμαι, στα τυριά στο super μου λένε να μην περιμένω στη σειρά με την κοιλιά (γιατί δεν μπορώ να κρατηθώ και θα φάω το κεφαλοτύρι σκέφτομαι εγώ :lol::lol: )... Ακόμα και η μάνα μου με έχει ρωτήσει αν είμαι πάλι έγκυος ... έχει τρομάξει η γυναίκα!!

 

 

εχτές στο ΙΚΕΑ πήγαμε να πάρουμε δύο θήκες και κάτι λάμπες :lol:

Ο μπαμπάς μας με τον μικρό κάπου αλλού πιο μακρυά από εμένα κάτι χαζεύουν....

Προχωράω και προσπερνάω έναν άλλον μπαμπά με ένα παιδάκι επίσης στο καρότσι του...

Κοιτάω τον μπαμπά...κοιτάω το μωρό... ασυναίσθητα χαμογελάω...

Κι ο μπαμπάς...

 

"μην ανησυχείς! Θα έρθει και το δικό σου με το καλό!"

 

 

:shock::lol::shock::lol::shock:

ήρθε του λέω μεγάλε... άσε... απλά, αποφάσισε να μου αφήσει μερικά κιλά πεσκέσι :lol:

 

πάλι ρόμπα ένοιωσα :?

 

αχχχχχχχχχχχ...

τι θέμα είναι αυτό...

Κορίτσια ξεκίνησα δίαιτα 16/9-

Σήμερα κάνω 1 μήνα έχασα 4,5 κιλά

 

Αλλά μάλλον τα 22 που θέλω να χάσω μέχρι την βάπτιση είναι δύσκολα...

Να ναι καλά τα παιδάκια μας αυτό το μετά...

.png.png
Link to comment
Share on other sites

Ωμάμυ,μην το συζητάς... Πρέπει να φοράμε μπλουζάκια που να λένε

 

"Η κοιλιά δεν έχει περιεχόμενο. Μη σχολιάζετε."

 

Μπήκα σε ένα μαγαζί τώρα που έψαχνα για φόρεμα της βάπτισης και με ρώτησε αυτή "σε ποιό μήνα είστε;;" και της είπα σε κανένα, και δε μου ξαναμίλησε!! Ούτε να πει συγνώμη, δεν κατάλαβα, ούτε να γελάσει! Έφυγα άρον άρον κι εγώ, μου την έσπασε.

 

Pinkblue, είσαι σε πολύ καλό δρόμο! Κι εγώ έχασα 4 κιλάκια για τη βάφτιση αλλά μετά που χαλάρωσα, το ένα κιλό το ξαναβρήκα σε 4 μέρες :cry:

Link to comment
Share on other sites

Pinkblue, είσαι σε πολύ καλό δρόμο! Κι εγώ έχασα 4 κιλάκια για τη βάφτιση αλλά μετά που χαλάρωσα, το ένα κιλό το ξαναβρήκα σε 4 μέρες :cry:

 

mincat o δρόμος που διάλεξα είναι μακρύς και στρωμμένος με σαλάτες κοτόπουλα και ψάρια...

 

και όσο σκέφτομαι ότι δεν θα ξαναφάω γλυκό μέχρι τα Χριστούγεννα με πιάνει ...

.png.png
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...