Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καφέ "η Βάφτιση!!"


administrator

Recommended Posts

...μαμά του Ωρίωνα, να ρωτήσω κάτι ?

 

Εμείς, που βαφτίσαμε, μήπως πρέπει να πίνουμε αλλού τον καφέ μας? Και αν ναι, πού???

 

Μήπως να φτιάχναμε ένα καφέ... για τους απανταχού "άστεγους" ?

 

Ούτε για αστείο!!!!

Τουλάχιστον μέχρι να βαφτίσουμε όλες!!! :lol:

Το ΑΓΓΕΛΑΚΙ μας...

 

53d74c016a.png

 

Together we stand, divided we fall...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

...μαμά του Ωρίωνα, να ρωτήσω κάτι ?

 

Εμείς, που βαφτίσαμε, μήπως πρέπει να πίνουμε αλλού τον καφέ μας? Και αν ναι, πού???

 

Μήπως να φτιάχναμε ένα καφέ... για τους απανταχού "άστεγους" ?

 

Ούτε για αστείο!!!!

Τουλάχιστον μέχρι να βαφτίσουμε όλες!!! :lol:

 

Bρε συ, εδώ γύρω θα είμαστε! Και αν μαζί με το καφεδάκι σερβίρετε και κανένα γλυκό του κουταλιού, όλο και θα ερχόμαστε για να τα λέμε!!! :lol::lol::wink:

Link to comment
Share on other sites

Μην απομακρυνθεί καμια σας! Θα μείνει στη μέση όλη η προσπάθειά μου.... Με τη σκέψη οτι έχω εσάς τόλμησα εγώ, η πανάσχετη, να φτιάξω γλυκό!

 

Άλλωστε ποιός θα με παρηγορεί αν αποτύχω??

Link to comment
Share on other sites

Εμάς που δεν έχουμε ακόμα όνομα με τη βούλα θα μας παίζετε;;;

 

Και πώς θα λέγετε το καφέ σας; "Μου βγήκε τ'όνομα";

Όχι, πατουσίτσα, θα το κλείσουμε το μαγαζί όπως το πας! Να έρχεστε στο μαγαζί μας, που το ξέρετε, το εμπιστεύεστε, μη σου πω ότι το έχετε χτίσει κιόλας... :lol:

Εμείς σας θέλουμεεεεεε!!!

Το ΑΓΓΕΛΑΚΙ μας...

 

53d74c016a.png

 

Together we stand, divided we fall...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

mincat, ευχαριστώ.

 

ΥΓ.Ο γιος μου Νικόλας γεννήθηκε 7/7/2006. Την θεωρώ πολύ τυχερή,όμορφη ημερομηνία την 7/7 γενικότερα-χωρίς ιδιαίτερο λόγο-.

 

 

:D είναι πολύ τυχερή ημερομηνία όντως!!!

Link to comment
Share on other sites

...μαμά του Ωρίωνα, να ρωτήσω κάτι ?

 

Εμείς, που βαφτίσαμε, μήπως πρέπει να πίνουμε αλλού τον καφέ μας? Και αν ναι, πού???

 

Μήπως να φτιάχναμε ένα καφέ... για τους απανταχού "άστεγους" ?

 

Ούτε για αστείο!!!!

Τουλάχιστον μέχρι να βαφτίσουμε όλες!!! :lol:

 

Bρε συ, εδώ γύρω θα είμαστε! Και αν μαζί με το καφεδάκι σερβίρετε και κανένα γλυκό του κουταλιού, όλο και θα ερχόμαστε για να τα λέμε!!! :lol::lol::wink:

 

Από γλυκό ....., άλλο τίποτα!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια του καφέ χωρίς όνομα, μου έχει περισσέψει τούλι κομμένο γύρω στα 100 κομμάτια πορτοκαλί, λαχανί, τυρκουάζ (φτιάχνονται άνετα 40 πλούσιες μπομπο) καθώς και 2 μέτρα άκοπο τούλι στα 3 αυτά χρώματα (2 μέτρα από το κάθε χρώμα). Αν σας ενδιαφέρει, στείλτε πμ. Πρωϊνά με βολεύει Π. Φάληρο και απογεύματα κέντρο,Πατήσια,Κυψέλη,Γαλάτσι, τίποτε κούνιες να παίξουν και τα παιδόπουλα.

Όσο για τα υπόλοιπα κορίτσια του άααααααλλου καφέ μη φύγετε... Κάνετε πολύ καλή παρέα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέραααα! Μαγαζίιιι;;; Είναι κανείς εδώ;;;

 

Έμαθα πως την Κυριακή θα έχει βροχές και κρύο... 19 βαθμούς (από 28 που είχε εχτές π.χ.) Δε θα είναι ηλιόλουστες οι φωτό..

 

Ο Ερμούλης έχει λίγες μυξούλες ακόμη, ελπίζω να καλυτερέψουν. Πως πάνε τα σταφυλάκια σας;;

Link to comment
Share on other sites

Καλημεραα κι από μένα εγώ εδώ από νωρίς αλλά όχι για πολύ ακόμη αφού το ζουζούνι όπου να ναι θα ξυπνήσει. Το σταφυλάκι εγώ το φτιαξα και το μισό το χω φάει σχεδόν :oops: Ξέρεις συνέχεια λέω πως θέλω να σιγουρευτώ πως είναι καλό και το βαζάκι κοντεύει να πιάσει πάτο.

Φόρεμα δε με βλέπω να βρίσκω αφού με ΄τον άνδρα μου το βράδυ τσακίσαμε από δυο σουβλάκια έκαστος. Και μετά απο τόσο γλυκό σταφύλι τι περιμένεις και μέτα λέω οτι κάνω δίαιτα η γουρούνα... :oops::oops::oops:

Μην ανησυχείς για τον καιρό τώρα τελευταία οι μετεωρολόγοι όλο έξω πέφτουν. Περαστικά και στο μπουμπουκάκι σου όταν θα είναι η ώρα για τη βουτιά να δεις που θα γυάνει τελείως :D

glitterfy071816980D37.gif 767d1f5390.png
Link to comment
Share on other sites

Μένια, δε μας τα λες καλά με το σταφυλάκι... Εγώ νόμιζα πως θα το κερνούσες στη βάφτιση, αλλά νομίζω δε θα τα γλυτώσεις τα παστάκια... :lol::lol:

Κι εμένα η δίαιτα δεν πάει και τόσο καλά... Μια φτιάχνω μπομπο και τσακίζω κουφέτα, εχτές στόλιζα κουβαδάκια και τσάκισα καραμέλες... Αύριο γλυφιτζούρια...

Η Aggeloudia που χάθηκε;;; Σε κανένα spa για κούρα ομορφιάς πριν το μεγάλο γεγονός;;; :wink: Η ετοιμάζει στολισμό;; Εγώ από το ξενύχτι κουτουλάω.. Τουλάχιστον έχω τελειώσει με την ταβέρνα, σήμερα θα δώσω το πλάνο να το πάει ο μπαμπάς μου στο μαγαζί...

Τα παιδάκια μου να μην είναι άρρωστα και όλα τα άλλα θα είναι τέλεια!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Πάρε καμία άδεια Παρασκευή και Δευτέρα να είσαι ξεκουραστη και ανανεωμένη. Για τα μεγαλύτερα έχεις βρει ρούχα; Εγώ είχα αυτό το πρόβλημα με τη Θάλεια και πάλι καλά ανακάλυψα ένα φορεματάκι λινό που της είχαν φέρει στη βάφτισή της (φαντασου) και μας ήρθε κουτί!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

micnat

politimi πως πάει το μωράκι σου;;; Συνέρχεται;;;

 

Τώρα το είδα! Ευχαριστούμε, πάει καλύτερα μέχρι αύριο ελπίζω να έχει καθαρίσει για να κόψουμε τα sprey γιατί εκτός του οτι το ένα είναι κορτιζόνη τον ταλαιπωρούμε κ κλαίει πολύ κάθε φορά.Η Dr κατόπιν εορτής μας είπε πως ήταν σχεδόν θαύμα που δεν καταλήξαμε νοσοκομείο, το Σαββατόβραδο ήταν χάλια, ο κορεσμός του ήταν 93 ενώ θα έπρεπε να είναι 96-97 .. τέλος καλό όλα καλά..

Link to comment
Share on other sites

καλημερα !!

τι κανετε??

ειμαι πολυ χαρουμενη!!τελειωσα τις μπομπο!!!180 τεμαχια σε 2 βραδυα!!!

παρελαβα σημερα και τις 30 παιδικες ,στολισα και τα καλαθια,αυριο παραλαμβανω και τα γλυκα και αρχιζω τυλιγμα!!!

εχω ακομα να στολισω και κουβαδακια ....

αντε κοντευουμε!!!

μολις βρω χρονο θα βαλω φωτο

HKTLp3.pngNQ8bp3.png
Link to comment
Share on other sites

Πάρε καμία άδεια Παρασκευή και Δευτέρα να είσαι ξεκουραστη και ανανεωμένη. Για τα μεγαλύτερα έχεις βρει ρούχα; Εγώ είχα αυτό το πρόβλημα με τη Θάλεια και πάλι καλά ανακάλυψα ένα φορεματάκι λινό που της είχαν φέρει στη βάφτισή της (φαντασου) και μας ήρθε κουτί!

Ναι, πήρα άδεια για αύριο αλλά για κάτι τελευταία ψώνια και για τις υπόλοιπες προετοιμασίες... Σήμερα περιμένω και το σακ βουαγιάζ που θα έχουμε τα βαφτιστικά, και την κάλπη από το Χαμόγελο του παιδιού για τις δωρεές και έχω να τα στολίσω λίγο κι αυτά. Έχω φοβερή αγωνία!!!!!!!!! Έχω καταφάει τα νύχια μου και τα δάχτυλά μου και τα χείλια μου έχουν σκάσει αλλά ελπίζω να στρώσω μέχρι την Κυριακή... Είμαι και αδιάθετη...

Ρίτα μπράβο σου! Είσαι πολύ γρήγορη!!! Περιμένουμε φωτόοοο

Link to comment
Share on other sites

Πάρε καμία άδεια Παρασκευή και Δευτέρα να είσαι ξεκουραστη και ανανεωμένη. Για τα μεγαλύτερα έχεις βρει ρούχα; Εγώ είχα αυτό το πρόβλημα με τη Θάλεια και πάλι καλά ανακάλυψα ένα φορεματάκι λινό που της είχαν φέρει στη βάφτισή της (φαντασου) και μας ήρθε κουτί!

Ναι, πήρα άδεια για αύριο αλλά για κάτι τελευταία ψώνια και για τις υπόλοιπες προετοιμασίες... Σήμερα περιμένω και το σακ βουαγιάζ που θα έχουμε τα βαφτιστικά, και την κάλπη από το Χαμόγελο του παιδιού για τις δωρεές και έχω να τα στολίσω λίγο κι αυτά. Έχω φοβερή αγωνία!!!!!!!!! Έχω καταφάει τα νύχια μου και τα δάχτυλά μου και τα χείλια μου έχουν σκάσει αλλά ελπίζω να στρώσω μέχρι την Κυριακή... Είμαι και αδιάθετη...

Ρίτα μπράβο σου! Είσαι πολύ γρήγορη!!! Περιμένουμε φωτόοοο

 

 

και είναι και τρίτη βάφτιση....

Link to comment
Share on other sites

και είναι και τρίτη βάφτιση....

Χε, και 13η να ήταν το ίδιο θα ένιωθα... Είναι το κάθε παιδάκι διαφορετικό, ας πούμε ο Ερμής δεν κάθεται εύκολα σε άλλες αγκαλιές και δεν ξέρω αν θα κάτσει του νονού. Επίσης, δεν νομίζω πως θα μπει εύκολα στην κολυμπήθρα :lol::lol: Θα παίξουν ξύλο με τον παπά...

 

Α αυτό που ρώτησες πριν, για τα μεγάλα έχω ρούχα, η Φοίβη θα φορέσει παντελόνι και μπλούζα που της είχα πάρει στις εκπτώσεις πέρισυ και είναι αφόρετα και ο Ωρίωνας το ίδιο :) Ευτυχώς έχουν καινούρια ρούχα αφού κάθε σεζόν αλλάζουν νούμερο...

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...