Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καφέ "η Βάφτιση!!"


administrator

Recommended Posts

Μωρέ άμα δεν είχα τη βάφτιση δε θα με πείραζε τόσο. Θα είχα χρόνο να το παλέψω αλλά μας έκατσε εκτάκτως και τρέχω και δε φτάνω. souzy έχω δει πολλά ωραία φορεματάκια σε αυτό το στυλ αλλά εγώ το πρόβλημα δυστυχώς το έχω από τη μέση και κάτω περιφέρεια και γάμπα οπότε μάλλον πρέπει να πάρω κελεμπία. :oops:

Ρίτα συμφωνώ σε όποιον αρέσουμε αλλά όταν δεν αρέσουμε ούτε στον ίδιο μας τον εαυτό τι γίνεται?

glitterfy071816980D37.gif 767d1f5390.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μωρέ άμα δεν είχα τη βάφτιση δε θα με πείραζε τόσο. Θα είχα χρόνο να το παλέψω αλλά μας έκατσε εκτάκτως και τρέχω και δε φτάνω. souzy έχω δει πολλά ωραία φορεματάκια σε αυτό το στυλ αλλά εγώ το πρόβλημα δυστυχώς το έχω από τη μέση και κάτω περιφέρεια και γάμπα οπότε μάλλον πρέπει να πάρω κελεμπία. :oops:

Ρίτα συμφωνώ σε όποιον αρέσουμε αλλά όταν δεν αρέσουμε ούτε στον ίδιο μας τον εαυτό τι γίνεται?

Μένια στενό πάνω και γραμμή Α κάτω δεν σε καλύπτει; Μια χαρά θα είναι. Ό,τι ακριβώς δεν ταιριάζει σε μένα! :D

Κι εγώ αυτό έχω πάθει δυστυχώς. Δεν μου αρέσω, δεν εχω συμφιλιωθεί με την εικόνα μου -πωπω, συζητάμε για κιλά, τρώμε και δυο γκολ, χάλια είμαι... :roll:

Το ΑΓΓΕΛΑΚΙ μας...

 

53d74c016a.png

 

Together we stand, divided we fall...

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς τα γκολ δεν παχαίνουν. Χι χι χι:lol: Πάντως το κόβω να καταλήγω σε παντελόνι όπως πάντα άλλωστε.

όντως γίνεται βαρύ το κλίμα όταν μιλάς για κιλά...αλλάξτε κουβέντα.

glitterfy071816980D37.gif 767d1f5390.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ρε κορίτσια... για τι κιλά μιλάτε? εγω άντε θα το πω :lol:

90 κιλά γουρούνα και τελικώς βρήκα ωραιότατο φόρεμα (απ τα Ματ)

 

μιλάμε για την ίδια κατηγορία ή ήσασταν 55 κιλά και πήγατε 65 και θα σας πλακώσω όλες στα γρήγορα χαστούκια? :lol:

Link to comment
Share on other sites

ωριονομαμα παιζω στην κατηγορια σου μην φοβασαι δεν εισαι η μονη.....για τα αλλα τα κοριτσια δεν ξερω....τελικα βρηκα ενα φορεμα σε α πεφτει απαλα και ειναι μακρυ...το ζητημα ειναι ο καιρος αν κανει κρυο με βλεπω να τρεμω....(ειμαι και αρωστουλα τωρα)ελπιζω να μου εχει περασει μεχρι την κυριακη....

.png
Link to comment
Share on other sites

ωριονομαμα παιζω στην κατηγορια σου μην φοβασαι δεν εισαι η μονη.....για τα αλλα τα κοριτσια δεν ξερω....τελικα βρηκα ενα φορεμα σε α πεφτει απαλα και ειναι μακρυ...το ζητημα ειναι ο καιρος αν κανει κρυο με βλεπω να τρεμω....(ειμαι και αρωστουλα τωρα)ελπιζω να μου εχει περασει μεχρι την κυριακη....

 

Κρύο-ξεκρύο δεν έχει καμμία σημασία :lol::lol: Βάλε κανένα σάλι, ή κανένα bolero και την πνευμονία μετά θα την παλέψεις, τι να κάνεις...

Κι εγώ βρήκα φόρεμα την περασμένη εβδομάδα και έχω και ένα ζακετάκι που ταιριάζει και θα το φορέσω... Θέλετε να ανεβάσω φωτό να το δείτε;;; Βέβαια δεν είναι τόοοοοοοοσο εντυπωσιακό σαν το φοβερό της Ω-μάμα!!!!!!!!!!!!

Α, και έχω χάσει και 4 κιλάκια από τις 10 Σεπτεμβρίου και είμαι αισίως 84!!!

Link to comment
Share on other sites

Ωριομαμά το φόρεμά σου ήταν απλώς εκπληκτικό!!

Ωχ τι το είπατε τώρα αυτό με τα κιλά..δεν το είχα σκεφτεί..

κι έκανα κι εκείνο το φοβερά κολάσιμο κέικ με τη ρευστή σοκολάτα χθες..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω έχω άλλο πρόβλημα!!!

 

Στη ντουλάπα των παιδιών έχω ακόμα τα καλοκαιρινα και μερικά για αυτή την εποχή. Στου μικρού δε έχω ακόμα τα πολύ μικρά ρουχαλάκια που φυσικά δεν του κάνουν, τα καλοκαιρινά, τα της εποχής αυτής και όλα της βάφτισης που θα του κάνουν φέτος. Απο ότι καταλαβαίνετε αυτή δεν είναι πλέον ντουλάπα αλλα ένα βομβαρδισμένο τοπίο!! Ααα μη ξεχάσω και έξω από τη ντουλάπα έχω τα δώρα της βάφτισης που είναι μεγαλύτερα! Τι τα κάνω όλα αυτά; Με τα ρούχα πλέον δυο παιδιών γίνεται πανικός!

Link to comment
Share on other sites

Όπως λένε και οι φίλοι μας οι Άγγλοι Αγάπη "Get used to it"

 

Ακούς εκεί βομβαρδισμένο τοπίο... Έλα σπίτι μου και θα καλέσεις τον Ερυθρό Σταυρό!!!! Καλοκαιρινά του μικρού, δικά μου, παιχνίδια, χειμωνιάτικα των παιδιών που μου έχουν δώσει, καλοκαιρινά των παιδιών που θα δώσω, καλοκαιρινά των παιδιών που ήταν στα άπλυτα και πρέπει να πάνε στην αποθήκη με τα υπόλοιπα τώρα που πλυθήκανε, χαίρομαι πολύ που δε θα μου κάνουν δώρα στη βάφτιση, ειλικρινά σας το λέω...Α, στις ντουλάπες βρίσκω τα παιδιά αυτές τις μέρες είναι το αγαπημένο τους παιχνίδι :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εμείς δεν έχουμε αποφασίσει αν θα κάνουμε καποια στιγμή και άλλο μπεμπε (ειμαστε θετικοί προς αυτό) και δεν ξέρω τι να κάνω με τα πιο μικρά ρούχα, αν θα τα δώσω ή όχι. Αυτά ειναι πάρα πολλά!

Link to comment
Share on other sites

Εμείς δεν έχουμε αποφασίσει αν θα κάνουμε καποια στιγμή και άλλο μπεμπε (ειμαστε θετικοί προς αυτό) και δεν ξέρω τι να κάνω με τα πιο μικρά ρούχα, αν θα τα δώσω ή όχι. Αυτά ειναι πάρα πολλά!

Κράτα κάποια καλά κομμάτια και τα πολύ φορεμένα ξεχειλωμένα κλπ. δώστα... Σίγουρα θα πάρεις καινούρια στο καινούριο μωράκι, και άσε που θα φοράει τα μεγαλύτερα πιο γρήγορα αφού υπάρχουν... Γνώμη μου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

και εγω ω-μαμα στην κατηγορια σου παιζω δεν εισαι η μονη....

να βαλω και εγω το φορεμα να το δειτε οι συναδελφισσες χοντρουλες????

Ναι, ναι, βάλτο εδώ που μιλάει για ρούχα μαμάς

http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?t=733&start=60

Link to comment
Share on other sites

Ωριονομανούλα Έχω να δω τη ζυγαριά να πέφτει κάτω από το 70 2 χρόνια. Και μετά τη γέννα στρογγυλοκάθησε μπροστά και το 8? και άντε να συμμαζευτούμε τώρα. Το φορεματάκι σου το είδα και ήταν τέλειο, και ζηλεύω αλλά έχω και δυο γάμπες ο θεός να τις κάνει δηλαδή που δεν κρύβονται με τίποτα.

ρίτα79 περιμένω να το δω μπας και πάρω καμιά ιδέα.

Να ρωτήσω κάτι άσχετο με το θέμα μας σχετικό με τη βάφτιση κάπου διάβασα για γλυκό του κουταλιού σταφύλι αλλά δεν μπορώ να το ενοπίσω αυτή τη στιγμή. Μπορεί κάποιος να με κατατοπίσει. Μαμά του Ωρίων νομίζω εσύ έχεις κάνει έτσι δεν είναι που θα βρω τη συνταγούλα σου? Ευχαριστώ προκαταβολικά.

glitterfy071816980D37.gif 767d1f5390.png
Link to comment
Share on other sites

Μένια... δεν θυμάμαι αν το είχα γράψει, αλλά εγώ στη συνταγή μου είχα βάλει και αμυγδαλάκι

Σε πληροφορώ ότι όλοι είχαν να το πουν για το αμύγδαλο που ήταν έξτρα μπόνους :lol:

Για σκέψου το σαν συνταγή... έτσι κι αλλιώς δεν έχει βαθμό δυσκολίας το να προσθέσεις καθαρισμένα ωμά αμύγδαλα :wink:

στα δύο κιλά σταφύλι και δύο κιλά ζάχαρη, 100 γρ αμύγδαλα είναι :D

Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει σαν ιδέα το αμυγδαλάκι. Το βάζεις στη δεύτερη βράση?

Επίσης να βάλω και λίγη κανελίτσα μέσα για άρωμα δεν το έχω δει πουθενά να το αναφέρετε?

Ταιριάζει? Τι λες Ωριονομανούλα? :D

glitterfy071816980D37.gif 767d1f5390.png
Link to comment
Share on other sites

Στη δεύτερη βράση σχεδόν μαζί με το λεμόνι λίγο πριν το τέλος

Κανα δεκάλεπτο δλδ πριν τελειώσεις

 

 

για κανέλα δεν έχω ιδέα αν ταιριάζει!

Η κανέλα ξέρω πάει με το μήλο... για σταφύλι δεν ξέρω, μη σε πάρω στο λαιμό μου :lol:

Link to comment
Share on other sites

και μια τελευταία ερώτηση. Στην πρώτη βράση πώς είναι το γλυκό ζουμερό? ή πρέπει να μην έχει και πολύ ζουμί επίσης βγάζεις τον αφρό όταν βράζει και τέλος για πόση ώρα το βράζουμε? Τρεις ήταν οι ερωτήσεις τελικά...

glitterfy071816980D37.gif 767d1f5390.png
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...