Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καφέ "η Βάφτιση!!"


administrator

Recommended Posts

χτες πηγα και πηρα το φορεμα....εφυγε ενα ανχος και απο την βιασυνη μου ξεχασα να παω να κλεισω τα γλυκα...εχω σαλταρει...ολα απο τα χερακια μου τι να πρωτοθυμηθω!!!αγκαρεψα την αδερφη μου να παει σημερα....παλι καλα που ειναι κι αυτη η ερμη και τρεχει.....αγωνιστικους χαιρετισμους....

.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημερα!!

εγω εχθες ειχα ενα απροοπτο με τον μικρο-ταρζαν ο οποιος φροντισε δεν ξερω και εγω πως...να σηκωθει και να κανει βουτια εξω απο το παρκοκρεβατο με το κεφαλι ,ακομα και οι γιατροι απορησαν πως 5 μηνων παιδι καταφερε τετοιο πραγμα....ουφφφφφφφ

τελικα οι δουλειες πηγαν πισω....και βλεπουμε τι θα κανουμε...

ειμαι κατααγχωμενη για το παιδι....

εχω παθει σοκ...

παντως εστειλα τον ανδρα μου να παραγγειλει τα γλυκα τα οποια θα τυλιξω σε χαρτι γκοφρε σε διαφορα χρωματα σε στυλ καραμελας με χρωματιστες κορδελιτσες...

πανω απο ολα να ειμαστε καλα κοριτσια ολα τα αλλα γινονται!!

HKTLp3.pngNQ8bp3.png
Link to comment
Share on other sites

gerakina Δεν το ήξερα αυτό. Λες να σκάσω μύτη με αέρα μοντέλου στην εκκλησία? :lol: Τα κιλά τις εγκυμοσύνης πως θα κρύψω δεν ξέρω :roll: Αν και είναι λίγο δύσκολα για μένα θα προσπαθήσω να πάω να δω τι θα βρώ.

 

ριτα79 Πω πω τι λαχτάρα ήταν αυτή? Αφού ο μικρός είναι καλά όλα τα άλλα βρίσκουμε τελικά τρόπο να τα κάνουμε!

13e2p2.png

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, θέλουμε να είσαι απαστράπτουσα αλλά σκέψου τι θα γίνει αν σε χτυπήσει καμια ηλιαχτίδα

Θα φωτίζεις τόσο πολύ που θα αναφωνήσουν όλοι θαύμα θαύμα :lol:

:lol::lol::lol::lol:εμένα θα μου άρεσε με το φόρεμα αυτό, παπούτσι σατέν σε πράσινο ίδιο με το φόρεμα ή κάτι σε μπεζοχρυσό που δεν έχει φόβο με την ηλιαχτίδα... :D

 

Με κάλυψε η προλαλήσασα.Ειναι πιο σικ η ομοιομορφία...

Το τσαντάκι-ταπεινη προσωπική μου γνωμη...-δεν ταιριάζει σε μητέρα που βαπτιζει.Τα χερια ειναι ελευθερα.Ετσι κι αλλιώς δεν εχεις τιποτα να κουβαλά,αλλά ακομα και αν εχεις το κρατάει καποιος δικός σου και μετά το παιρνεις.

Ειδα σε βάπτηση-Ωωωωω Θεέ μου-μαμά καθόλη την διάρκεια του μυστηριου να εχει περασμένη στο ώμο δερμάτινη καφέ -κατατάλλα ωραιοτατη τσάντα που παιρνουμε στο γραφειο!!!!!!!!!!!! :shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:

 

Το ιδανικό θα ήταν να βρω στο ιδιο χρώμα με το φουστάνι αλλά ολα τα μαγαζιά εχουν πολύ μαύρο βρε κορίτσια. Εμένα παλι μου εχει καθήσει το μωβ φέτος και θα μπορούσα να το βαλω με το φουστάνι εφ' όσον ήταν το κατάλληλο χρώμα.

 

Μαμά του Ωρίων, αυτό με το θαυμα - θαυμα πολύ μου αρεσε!Το σκέφτομαι και γελαω μονη μου. Πλάκα δεν θα ειχε? :lol:

Link to comment
Share on other sites

]

 

 

Ειδα σε βάπτηση-Ωωωωω Θεέ μου-μαμά καθόλη την διάρκεια του μυστηριου να εχει περασμένη στο ώμο δερμάτινη καφέ -κατατάλλα ωραιοτατη τσάντα που παιρνουμε στο γραφειο!!!!!!!!!!!! :shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:

 

:shock::shock::shock:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χαιρετώ τις συνφορουμίτισσες βαπτίζουσες μαμάδες και συμπάσχουσες!!! Χάθηκα, το ξέρω, αλλά έτρεχα! Ψώνισα εγώ, ψώνισε και ο μπαμπάς μας και με ήθελε συμπαράσταση, ασχολήθηκα με τα παιδάκια μου και με ξεζουμίσανε, προχωράω σιγά σιγά και τις δουλειές και προσπαθώ να μην ξενυχτάω και πολύ για να μη χάσω τη βάφτιση όπως σας είπα :lol:

Σας ευχαριστώ όλες για την συμπαράσταση, Aggeloudia με εμψύχωσες φοβερά :D:D πάνε σχετικά καλά τα πράγματα. Πήρα άλλα 30 κουβαδάκια γιατί μου προκύπτουν έξτρα καλεσμένοι και όπως είχε πει και η Ωμάμα πριν πολύ καιρό και πόσο δίκιο είχε, τα δωράκια για τα παιδιά δε θα μου φτάσουνε και είναι πολύ αργά πια να κάνω κάτι, θα το παίξω όλα για όλα και το πολύ πολύ να μη δώσω στα πολύ μωράκια :roll: Μου προέκυψε και πλάνο για το τραπέζι και θα κάτσω τώρα να το φτιάξω με βάση τη βάφτιση της Φοίβης μου πρόπερσυ.

Με ξετρελλάνατε με τα σχόλια σας περί παπουτσιών και θαύματος και τσαντακίων, εγώ δεν πήρα παπούτσια, θα βολευτώ με κάποια που έχω γιατί δεν τα φοράω μετά και πάνε στράφι. Για τσαντάκι δεν το συζητάω...

Αυτά τα νέα από το μέτωπο της βάφτισης του Ερμή, αγωνιστικούς χαιρετισμούς και ματς μουτς

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!! Εχθές το βράδυ γέμισα με smarties τα 200 κουτάκια μας. Δοκιμάσαμε μετά με μια φίλη που θα με βοηθήσει μερικά δεσίματα, οι κορδέλες είναι λίγο δύσκολες γιατί είναι σαν χόρτο, ταιριάζουν πολύ όμως με τα ξύλινα μπιχκιμπίδια που δένω πάνω. Σε λίγο ξεκινάμε πάλι και ελπίζω να τελειώσουμε. Ματς Μουτς σε όλες, καλή δύναμη στις δημιουργίες σας!

13e2p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρααα!

Πολύ χαίρομαι που προχωράτε, μπράβο κορίτσια μου! Εγώ έχω πολλά να κάνω ακόμα, αλλά δεν το παίρνω απόφαση... :roll: Το βασικό είναι το φόρεμα, που όλο το αφήνω μπας και χάσω κάνα κιλό αλλά κιλό δεν χάνω... ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ;;; :shock: Βαφτίζω 8/11, πείτε μου κι εσείς ότι έχω πολύυυ καιρό μπροστά μου... Εστός από την ομορφιά μου :D έχω ακόμα να κλείσω γλυκάκια, στολισμό κολυμπήθρας και να δω πως θα διακοσμήσω τα τραπέζια... Επίσης, την Τετάρτη παίρνω τα προσκλητήρια από Χαμόγελο και πρέπει να βρω φακέλους ή κουτιά ή δεν ξέρω τι θα βρω για να τα βάλω και να τα δώσω, γιατί σου τα δίνουν χωρίς φακέλους...

Και είμαι βέβαιη ότι κάτι ξεχνάω...

Πώπω, τώρα αρχίζω και αγχώνομαι... Από πού να αρχίσω... :o

Τουλάχιστον να ξεμπέρδευα με κάνα κιλό... :cry:

Το ΑΓΓΕΛΑΚΙ μας...

 

53d74c016a.png

 

Together we stand, divided we fall...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

souzi... αν κάνεις ΣΟΒΑΡΗ δίαιτα, μέχρι τότε χάνεις ΧΑΛΑΡΑ 5 κιλάκια

αλλά λέω ΣΟΒΑΡΗ δίαιτα

 

εγώ πάλι... το είχα πάρει απόφαση ότι χοντρούλα θα είμαι, πήγα βρήκα το φουστάνι μου κι όλα καλά :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησα -πρώτη φορά μετά την εγκυμοσύνη- μια δίαιτα που την έχω κάνει αρκετές φορές και ήταν αποτελεσματική. Συνήθως έχανα 2 κιλά την πρώτη εβδομάδα. Αυτή τη φορά όμως, μετά από 8 μέρες δίαιτα, πήρα και μισό κιλό. :shock::cry: Δεν ξέρω τι φταίει, δεν έκανα ατασθαλίες, θέλω πραγματικά να τα χάσω γιατί νιώθω πολύ άσχημα... :cry: Να τρελάθηκε άραγε ο μεταβολισμός μου με το μπέμπη;;; :roll:

Το ΑΓΓΕΛΑΚΙ μας...

 

53d74c016a.png

 

Together we stand, divided we fall...

Link to comment
Share on other sites

souzy απλά δεν είχαν έρθει οι ορμόνες σου στα ίσα τους

το ίδιο έπαθα κι εγώ λίγο καιρό μετά που γέννησα κι είπα να ξεκινήσω δίαιτα

εκ τοτε απελπίστηκα και τα έχω παρατήσει

κάνε άλλη μία προσπάθεια τωρα που έχουν περάσει μερικοί μήνες, ίσως έχει αλλάξει η κατάσταση

αν όχι, μην απογοητεύεσαι... έχω ακούσει και από αλλού ότι σε κάποιες από εμάς, δυστυχώς μετά τον πρώτο χρόνο επανέρχεται ο οργανισμος

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αχ βρε κοριτσια αυτα τα ερημα τα κιλα!!!!!εμενα ενα περιεργο πραγμα πανε πανω-κατω την μια μπορει να χασω αποτομα και 5κιλα και σε μια εβδομαδα ειμαι παλι εκει που ημουν πριν!!!!!!!!!μηπως δεν παει καλα η ζυγαρια μου;;;;;

.png
Link to comment
Share on other sites

ήρθα κι εγώ μια πονεμένη και στρουμπουλή μαμά που βαφτίζει το μπουμπούκι της σε 20 μέρες και δεν έχει χάσει δράμι. Τι θα κάνω στη βάφτιση μου λέτε? Τι θα φορέσω? Αχχχχχχχ! Θα βλέπει ο γιόκας μου τις φωτό όταν μεγαλώσει και θα αλλάζει σελίδα. :oops::oops: Πώς θα χάσω το λιγότερο 15 κιλά σε 20 μέρες πώς????? Καμιά βοήθεια κανείς!

glitterfy071816980D37.gif 767d1f5390.png
Link to comment
Share on other sites

Άνοιξα το κουτί της Πανδώρας από ό,τι βλέπω... :?

Micnat μου όχι, δυστυχώς δεν θηλάζω πια, και η αλήθεια είναι ότι πριν 2,5 μήνες που αποθήλασα έχασα χωρίς καμία προσπάθεια 3 κιλά και δεν το πίστευα.

Ω-μαμά δυστυχώς έχω μόλις μια βδομάδα που την παράτησα τη δίαιτα... Δεν ξέρω αν θα αλλάξει κάτι αν την ξαναξεκινήσω... Μάλλον πρέπει κι εγώ να το πάρω απόφαση και να πάρω φόρεμα ανάλογων κυβικών με τα κιλάκια μου :roll: . Αχ κι έχω και τον άντρα μου να μου λέει ότι του υποσχέθηκα πως μετά τη γέννα θα έχανα όλα τα κιλά. :? Δεν παίρνουν είδηση οι άντρες για το τι αλλαγές μας συμβαίνουν ή μόνο στον δικό μου συμβαίνει;;;

Μένια, Ρίτα και Ζωή, είμαστε πολλές τελικά! :D Μμήπως παίζει εδώ στην παρέα κανένα μαγικό ραβδάκι;;; :D

Το ΑΓΓΕΛΑΚΙ μας...

 

53d74c016a.png

 

Together we stand, divided we fall...

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol:

Μα βρε Ρίτα είχες κοτζάμ Αλαντίν και του έδωσες άδεια;;; Τα κάνουν τέτοια λάθη;;; Όταν επιστρέψει στο πόστο του, ξέρεις πού θα μας βρεις! :wink:

Το ΑΓΓΕΛΑΚΙ μας...

 

53d74c016a.png

 

Together we stand, divided we fall...

Link to comment
Share on other sites

Αχ ραβδάκι δεν υπάρχει μόνο φερμουάρ στο στοματάκι αλλά δεν κλείνει με τίποτα. Το κακό είναι οτι έψαξα για φόρεμα για ένα γάμο που έιχα πριν καμιά βδομάδα αλλά δεν βρήκα τίποτα οπότε πιστεύω πως και για τη βάφτιση θα ναι μάταιος κοπος το ψάξιμο. Κανένα μυστικό για να κρύψουμε επιμελώς τα περιττά κιλα ξέρετε?

glitterfy071816980D37.gif 767d1f5390.png
Link to comment
Share on other sites

Μένια πριν από καναδυό βδομάδες πήρα ένα φορεματάκι σούπερ για ένα γάμο που είχα! Ριχτούλι μέχρι το γόνατο, τρε σικ!!! :lol: Είναι το μόνο που κάπως με "καλύπτει" και δεν φαίνεται ότι καταβάλλεις και προσπάθεια να καλυφθείς. Η αλήθεια είναι πως τέτοια φορέματα ήταν γενικά στο στιλ μου και πριν από τον μπέμπη, οπότε με είχαν συνηθίσει γνωστοί και φίλοι. Κάτι τέτοιο θα ψάξω και για τη βάφτιση! :wink:

Το ΑΓΓΕΛΑΚΙ μας...

 

53d74c016a.png

 

Together we stand, divided we fall...

Link to comment
Share on other sites

ενταξει εγω φορεμα βρηκα αλλα τα κιλα ,κιλα....εεε σε οποιον αρεσουμε για τους αλλους δε θα μπορεσουμε!!!!

σιγα μη σκασουμε καναμε κοτζαμ παιδια αυτο εχει σημασια!!!

HKTLp3.pngNQ8bp3.png
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...