Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καφέ "η Βάφτιση!!"


administrator

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλησπερα....

καταρχας να παραπονεθω κ γω λιγο για τα καταστηματα ολα που ακυρωνουν παραγγελιες ετσι απλα.......καθολου επαγγελματιες....αν δεν εισαι βεβαιαος δεν κλεινεις με τους πελατες...ανεπιτρεπτο........και ποιος σ δεινει δικαιωμα να ακυρωνεις ετσι τελευταια στιγμη...τεσπα...

 

προσφερομαι κ γω αν θελεις να φτιαξουμε τις παιδικες.....θεληση κ φαντασια να υπαρχει μονο.... :wink:

 

επιπλεον...κοριτσια μην αγχωνεστε με τον καιρο......κ την προηγουμενη βδομαδα που ειχαμε εμεις τη βαφτιση.....ολα τα σαιτ κ τα δελτια βροχη προεβλεπαν....μα δεν εβρεξε τελικα εκεινη την ωρα..... :D

κ εβγαλε κ ηλιο να φανταστειτε......απλα την ψυχρουλα την ειχε κ τον αερα του.....ειμασταν κ διπλα στη θαλασσα.....και τωρα ειμαστε ολοια αρρωστοι.... :?

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ και εσένα σταλίτσα! :wink:

Διάθεση υπάρχει ατελείωτη, φαντασία έτσι κι έτσι, χρόνο δεν έχω πολύ, για αυτό το σκέφτομαι λίγο... :roll::)

Το ΑΓΓΕΛΑΚΙ μας...

 

53d74c016a.png

 

Together we stand, divided we fall...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως και εγώ τώρα που τελείωσα με το ψαξιμο-φτιάξιμο μου φαίνεται κάπως. Μου άρεσε όλη αυτή η διαδικασία. Κρίμα είναι που παιδευόμαστε τόσο πολύ για μιας ώρας διαδικασία.

Stalitsa σε εμάς θα βρέχει, στο εγγυώμαι!!! Και θα κάνει και κρύο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

souzy 35 παιδικές φτιάχνονται σε μια βραδυά για πλάκα

αρκεί να αποφασίσεις από πριν τι ακριβώς θα φτιάξεις και να βγεις ένα Σάββατο πρωί να αγοράσεις τα υλικά σου :wink:

 

 

Κορίτσια εγώ θα εύχομαι αύριο να έχει λιακάδα και ζεστούλα :D

Link to comment
Share on other sites

Σας χαιρετώ προς το παρόν!!

Δε νομίζω αύριο να προλάβω να μπω γι'αυτό θα τα πούμε απο Δευτέρα με τα νέα των βαφτίσεων!!!

 

Αντε να μας ζήσουν και να έχουμε κουράγιο και όρεξη να κάνουμε πάντα τέτοιες ετοιμασίες!!!! (και λιγότερο γλυκό σταφύλι)!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρααααα....

ΑΚόμα να ξυπνήσετε;;;

Εμείς σήμερα κοιμηθήκαμε ΟΛΟΚΛΗΡΟ 6ΩΡΟ, χωρίς διακόπή -κι αυτό είναι νέο, γιατί ο Άγγελος κοντεύει να γίνει 7 μηνών αλλά τη νύχτα ΔΕΝ ΚΟΙΜΑΤΑΙ... :(

Θα πάω να ρίξω μια ματίτσα πάλι στον Παρίση, αλλά αν δε δω κάτι ενδιαφέρον θα τις κάνω μόνη μου τελικά! Ω-μαμά, με το ντου-ιτ-γιορσελφ έχω μια φοβία, γιατί στο γάμο μου είχαμε φτιάξει με τη μαμά μου 700 μπομπονιέρες. Και όχι απλές. Πλέξιμο με το βελονάκι!!! Να μου πεις πού 35 και πού 700... :shock:

Αγάπη, Πολυτίμη και μανούλες που βαφτίζετε το ΣΚ όλα να πάνε όπως τα σχεδιάζατε -και ακόμα καλύτερα... :wink:

Το ΑΓΓΕΛΑΚΙ μας...

 

53d74c016a.png

 

Together we stand, divided we fall...

Link to comment
Share on other sites

στο γάμο μου είχαμε φτιάξει με τη μαμά μου 700 μπομπονιέρες. Και όχι απλές. Πλέξιμο με το βελονάκι!!!

 

 

:shock::shock::shock::shock::shock::shock:

τι είπες τώρα! φαντάζομαι ότι το χέρι σου ακόμα και στον ύπνο σου έπλεκε :lol:

 

 

 

καταλαβαίνω τι λες γιατί κι εμείς στο γάμο μας 700 φτιάξαμε (Αλλά οκ κουτάκι με περίεργο δέσιμο όλο κι όλο)

ρε συ καμία σχέση όμως :wink:

φτιάξτε τις... 35 κομμάτια δεν είναι τπτ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

στο γάμο μου είχαμε φτιάξει με τη μαμά μου 700 μπομπονιέρες. Και όχι απλές. Πλέξιμο με το βελονάκι!!!

 

 

:shock::shock::shock::shock::shock::shock:

τι είπες τώρα! φαντάζομαι ότι το χέρι σου ακόμα και στον ύπνο σου έπλεκε :lol:

 

 

 

καταλαβαίνω τι λες γιατί κι εμείς στο γάμο μας 700 φτιάξαμε (Αλλά οκ κουτάκι με περίεργο δέσιμο όλο κι όλο)

ρε συ καμία σχέση όμως :wink:

φτιάξτε τις... 35 κομμάτια δεν είναι τπτ!

 

Εντάξει, να πω ότι η μαμά μου τις έπλεξε όλες... :oops::oops::oops:

Εγώ έκανα όλα τα υπόλοιπα. Να φανταστείς ήταν ένα πουγκί με κουφέτα κ τούλι μέσα για φούσκωμα, από πάνω το πλεκτό και έκλεινε με σουέντ κορδόνι και επάργυρα διάφορα από τη Ντίβα...

Τελικά πήγα Παρίση κ παράγγειλα άλλες... Ήθελα κρεμαστρούλες σαν της Poopsie, αλλά είχαν τελειώσει ΚΑΙ αυτές...

Το ΑΓΓΕΛΑΚΙ μας...

 

53d74c016a.png

 

Together we stand, divided we fall...

Link to comment
Share on other sites

Ωραία ιδέα οι κρεμάστρες!

Τελικά τι μπομπονιέρα διάλεξες?

 

 

Κορίτσια εσείς από την εμπειρία σας τι πιστεύετε?

Για να κάνω βάπτιση Χριστούγεννα πότε να ξεκινήσω να φτιάχνω μπομπονιέρες?

Βασικά ακόμα τίποτα απολύτως δεν έχω σκεφτεί/κάνει..

 

Αλήθεια ρε κορίτσια πόσο κάνουν περίπου οι έτοιμες μπομπονιέρες?

Για να ξερω μέχρι ποιο ποσό με συμφέρει να τις κάνω μόνη μου..

 

Ευχαριστώω!!

 

Κι όσες είστε ένα βήμα πριν τη βάπτιση...με το καλό!

Link to comment
Share on other sites

Ξεκινα απο τωρα την ερευνα αγορας.......τι θες δλδ να κανεις......

 

Οι μπομπο ξεκινουν οι πιο φθηνες απο 1 ευρω περιπου και φθανουν οσο θες να πληρωσεις....και 4 και 5 ευρω ανετα......

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

gerakina γεια σου!!!

Σκέφτομαι και εγώ για την βάφτιση της μικρής αλλά δεν είναι νωρίς για τα

Χριστούγεννα;

Είναι κοντινές οι ηλικίες με την δική σου.

Θεσσαλονίκη και εσυ, πιστεύεις ότι δεν θα έχει κρύο;

Δεν ξέρω μωρέ, εκείνο το κρύο που γρήγορα ξεντύνουν τα μωρά, γρήγορα τα ντύνουν δεν μου αρέσει και πολύ.

Σκέφτομαι να στολίσω και έξω τον ναό και να στήσω τραπέζι με καλούδια και το βιβλίο ευχών, ποιός όμως θα κάτσει στο προαύλιο;

Από την άλλη βέβαια όσο πιο μεγάλο είναι το μωρό τόσο πιο πολλές πιθανότητες να κλαίει.

Τί λέτε εσείς βρε κορίτσια;

Να την βαφτίσουμε πριν τη νηστεία του Πάσχα, δηλαδή Φεβρουάριο ή αρχές Μαΐου;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ξυπνήστε καλέ βαφτίζετε σήμερα ! Είμαι πολύ χαρούμενη και συνάμα αγχωμένη αλλά μπήκα έριξα μια ματιά και νόιώθω καλύτερα, εύχομαι να μην ξεχάσω τίποτα, νομίζω οτι όλα είναι έτοιμα, η κομμώτρια θα έρθει γύρω στις 1, μωρό και μπαμπάς κοιμούνται όλα είναι ήσυχα..ακόμη, σας φιλώ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

politimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii βεπτιζεστε σημερα;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

 

Αντε με το καλό και ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΞΕΧΩΡΙΣΤΑ να έρθουν.

Χαλαρά και θα λέμψετε πάλι.

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Για πείτε για πείτε λεπτομέρειες οι μανούλες με τα νεοφώτιστα!! :D

 

anthula δεν θέλουμε να την αφήσουμε περισσότερο.

Τον Φεβρουάριο πάλι κρύο έχει και ο Μάιος μου φαίνεται μακρυά.

Να σου πω οτι και τον άλλο μήνα θα τη βάπτιζα αν βόλευε τη νονά μας..

 

Vera ευχαριστώ.Κάτι άρχισα και βλέπω στο internet και παίρνω ιδέες.

Μάλλον θα ανοίξω και ένα τόπικ με χριστουγεννιάτικες βαπτίσεις

μπας και ανταλλάξουμε απόψεις,όλο και κάτι καλό θα προκύψει.

Αν η πιο φθηνή κάνει 1 ευρώ,τότε αυτό που σκέφτομαι βγαίνει 70-80 λεπτά οπότε συμφέρει.

και προσκλητήριο συμφέρει να φτιάξουμε μόνοι μας.

Το γλυκάκι θα το πάρουμε έτοιμο μάλλον.

Ψάχνω,ψάχνω...

Link to comment
Share on other sites

Ποιο site να παρακολουθώ για τον καιρό; Για την Κυριακή άλλο λέει βρπχή κι άλλο ήλιο με συννεφιά.Πάντως δε γλιτώνω , πρέπει να πάρω καινούρια ρούχα,ανάμεσα σε όλα τα άλλα που έχω να κάνω. Κατααγχώθηκα και δεν έχω βοήθεια από κανέναν.Πότε θα προλάβω; Και να χει και βροχή; Μες στην κατήφεια είμαι..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου, μόλις κάθισα να ξεκουραστώ για ενα λεπτό και είπα να δω τι κάνετε κ να σας πω και τα δικά μου.. λοιπόν..εγω πήρα το βραβείο της αγχωμένης μαμάς του μήνα. Δεν ξέρω γιατί αλλά μου συνέβη. Οταν παντρέυτηκα ήμουν τελείως cool λες και πήγαινα στο γήπεδο, στον τοκετό το ίδιο αλλά στην βάφτιση του γιού μου είχα όσο άγχος δεν είχα ποτέ!

Το σημαντικό είναι οτι κύλησαν όλα όμορφα, το μωράκι έκλαψε στην κολυμβήθρα μέχρι εκείνη την ώρα το διασκέδαζε με τον πάτερ , τους φωτογράφους και τους καλεσμένους, ήταν κοινωνικότατος και χαμογελαστός.

Η νονά μας ήταν κούκλα, πήρε κ την επιβράβευσή του πάτερ μιας κ ήξερε όλο το "Πιστεύω" χωρίς να διαβάσει καθόλου, ο μπαμπάς κούκλος , η μαμά χαμένη μες στον κυκεώνα του άγχου της και ζήσαμε εμείς καλά και εσείς καλύτερα..

Ολο το σπίτι είναι γεμάτο τσάντες με ρούχα κ .. πολλά μπουφάν ρε φιλενάδες πολλά μπουφαν.Με περιμένει μαραθώνιος αλλαγών.

Αυτά, το μωρό μου τώρα κοιμάτε ήσυχο θα πάω να κάνω καμμιά δουλειά και θα τα πούμε πιο μετά με περισσότερο κους κους.

 

Υ.Γ. 1. Ξέχασα τις χαρτοπετσέτες στο σπίτι!

2.kerasaki πάτα στον γούγλι καιρός

3.σας φιλώ με αγάπη κ ευχαριστώ για τις ευχές σας Αγγελούδια,stalitsa,Ω-μαμά,έλενα,gerakina και όλες.Να΄ναι όλα τα μωρά μας γεμάτα αγάπη και και πάντα υγεία.Μουτς!

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...