Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καφέ "η Βάφτιση!!"


administrator

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μπράβο κορίτσια!

Ωραία και η λίστα με τα απαραίτητα, με βοηθάει κι εμένα την ανοργάνωτη!!!

 

Πολυτίμη, έχω βάλει εγώ τέτοιες κάλτσες, δεν με βόλεψαν καθόλου... :cry: Κατ' αρχάς όταν φοράς πέδιλο φαίνεται η διαφορά μεταξύ δακτύλων και υπόλοιπου ποδιού. Είναι πολύ αστείο! Εκτός αν φορέσεις πιπ τόου παπούτσι, οπότε οκ. ΚΑι κατά δεύτερον, εμένα με ενοχλούσε ΠΑΡΑ πολύ εκείνο το πιασιματάκι ανάμεσα στα δάχτυλα. Να μη στα πολυλογώ, κάποια στιγμή το έβγαλα τελείως και ησύχασα.

 

Μπράβο Micnat! Όντως απορώ κι εγώ πως τα προλαβαίνεις όλα αυτά, και με τι θράσος ( :D) με τρία παιδάκια αποφάσισες να φτιάξεις ΜΟΝΗ σου τις μπομπονιέρες σας! :shock: Τώρα φτιάχνεις τη νέα πενηντάδα ε; Εγώ μόλις τελείωσα μαγείρεμα, και πάω για νάνι γιατί αύριο έχει ΔΟΥΛΕΙΑ (όπως ξαναείπαμε)... :lol:

Καληνυχτώ σας!!! :D

Το ΑΓΓΕΛΑΚΙ μας...

 

53d74c016a.png

 

Together we stand, divided we fall...

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι μετά απο μια εβδομάδα στη δουλειά, θα αλλάξεις γνώμη :lol:

Ευχομαι να βγω λάθος για εσένα, εγω πάντως εύχομαι αυτή η περίοδος χάριτος να περάσει όσο πιο αργά γίνεται.. αυτή τη στιγμή δεν μπορώ να φανταστώ εξι ολόκληρες ώρες χωρίς το μωρό..

Υ.Γ. marilita είσαι ήρωας..

Υ.Γ. Περαστικά στον μικρό Χρήστο :oops: ..

Ηρωας είμαι επειδή δεν έχω σκοτώσει ακόμη τον ΤΕΜΠΕΛΑΡΟ άντρα μου!!!!!!!!!!@!

εχω ενα μπεμπουλινι ομορφο γλυκο κουκλινι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τι καλά με ειδοποίησαν ότι είναι έτοιμα τα πραγματάκια από το πακέτο!!!!! Πάω σήμερα να τα πάρω!!!

 

Μάλλον το Σ/Β θα είναι πολύ παραγωγικό.... αλλά τι λέω αφού ακόμη δεν έχουν τελειώσει οι γάμοι και οι βαφτίσεις ΚΑΘΕ Σ/Κ.....

Ντύνομαι στολίζομαι και κάθε Σ/Κ είμαι στις εκκλησίες!!!!!

 

ΟΥφ δεν θα μου μείνει τρίχα με τόσο πιστολάκι!!!!

 

Την προηγούμενη φορά που είμουν στο Πακέτο όποια έμπαινε την κόίταγα από πάνω εως κάτω μπας και είναι καμιά foroumitsa γνωστή.... λες και θα το έγραφε στο κούτελο!!!!

εχω ενα μπεμπουλινι ομορφο γλυκο κουκλινι!

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol::lol::lol:

 

έλιωσα βρε Μαριλίτα :lol::lol::lol:

 

 

 

 

καλημέρες κορίτσια και καλή δύναμη!

κουράγιο! σας υπόσχομαι ότι στο τέλος θα αποζημιωθείτε για όλη αυτή την κούραση!

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol::lol::lol:

 

έλιωσα βρε Μαριλίτα :lol::lol::lol:

 

 

 

 

καλημέρες κορίτσια και καλή δύναμη!

κουράγιο! σας υπόσχομαι ότι στο τέλος θα αποζημιωθείτε για όλη αυτή την κούραση!

 

Αν το αποτέλεσμα μας είναι ισάξιο με το δικό σου θα αποζημειωθούμαι. Αν όμως δεν είναι - όπως το εξώφυλλο από το βιβλίο ευχών μου , τι την ήθελα την τεχνική της χαρτοπετσέτας??? τι την ήθελα αφού η μόνη σχέση που έχω με την χαρτοπετσέτα είναι το σκούπισμα!!! - τότε :

1. Τσάμπα η κούραση

2. Τσάμπα τα λεφτά

3. Και την γκρίνια ΤΟΥ παναγιά μου - αυτή την γκρίνια ποιος την αντέχει??

 

ΚΑΛΗΜΕΡΟΥΔΙΑ!!!!!

εχω ενα μπεμπουλινι ομορφο γλυκο κουκλινι!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα...δεν εχω βαλει φωτο απο το κουτι γιατι δε μπορω να βρω τον τροπο...... :?:

αν δειτε το τοπικ με τα ποστ...απαντηστε μου......σας παρακαλαω...ωστε να τη βαλω κιολας.... :D

Link to comment
Share on other sites

Αν το αποτέλεσμα μας είναι ισάξιο με το δικό σου θα αποζημειωθούμαι. Αν όμως δεν είναι - όπως το εξώφυλλο από το βιβλίο ευχών μου , τι την ήθελα την τεχνική της χαρτοπετσέτας??? τι την ήθελα αφού η μόνη σχέση που έχω με την χαρτοπετσέτα είναι το σκούπισμα!!! - τότε :

1. Τσάμπα η κούραση

2. Τσάμπα τα λεφτά

3. Και την γκρίνια ΤΟΥ παναγιά μου - αυτή την γκρίνια ποιος την αντέχει??

 

ΚΑΛΗΜΕΡΟΥΔΙΑ!!!!!

 

Καλημέρα!!

Μαριλίτα έχεις κέφια σήμερα :lol:

Δεν μας λες κι εμάς που είμαστε από χουριό ποιά είναι η τεχνική της χαρτοπετσέτας;;;; Έμεινα :shock: ...

Αυτό το πράμα με τη γκρίνια... Μου φαίνεται πρέπει να ανοιχτεί θέμα μαζί με αυτό με τις πεθερές... Είναι απίστευτο.

 

Τα νέα από το δικό μου μέτωπο... Εχτές έντυσα τα 50 κουβ που είχα βάλει στόχο, και σήμερα έχω τα τελευταία 50. :cool: Και αρχίζω ολοταχώς μετά, τα τούλια με τα κουφετάκια. Νυστάζω τόσο πολύ...

Stalitsa σου έγραψα στο άλλο τόπικ. Ανέβηκε η φωτό σου, αλλά βάλτην στο κατάλληλο θέμα για τη δούνε τα πλήθη!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

politimi μου σε ευχαριστω........ :D να σαι καλα.......

εκανα οτι καλυτερο μορουσα....πηρα θετικα σχολια παντως ...θα σας βαλω και τα μαρτυρικα και τα υπολοια να δειτε...... :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Aνάμεσα στο λίγο άγχος που με διακατέχει για την Κυριακή για να με ξαλαφρώσει άτομο της οικογένειας μου με ρώτησε αν τηλ στην εκκλησία να ρωτήσουμε αν ισχύει κ αν είναι όλα εντάξει.. τι είναι ραντεβού με τον οδοντίατρο για να μην πω τίποτε άλλο.. έχω πρόβλημα, πρέπει κάποια στιγμή να το ρίξω στην πλάκα .. (πλάκα με κάνεις?οεο!)

Link to comment
Share on other sites

Χαχα, πλάκα πλάκα σε κάποια κοπέλα εδώ δεν συνέβη αυτό;;; Κατάληψη στην εκκλησία της βάφτισης ή κάτι τέτοιο;;;

 

Πλάκα κάνω ε;; Για τον καιρό τι άκουσες τελικά;;

Σας φιλώ

Link to comment
Share on other sites

Τέλεια θα έχουμε και βροχή!!! Η ατυχία συνεχίζεται..... Και ο άντρας μου θέλει να πάει το αυτκίνητο για πλύσιμο. Και του λέω θα βρέξει εμείς είμαστε γκαντέμηδες!!!

 

Να δούμε τι άλλο θα προκύψει!!

Link to comment
Share on other sites

Aνάμεσα στο λίγο άγχος που με διακατέχει για την Κυριακή για να με ξαλαφρώσει άτομο της οικογένειας μου με ρώτησε αν τηλ στην εκκλησία να ρωτήσουμε αν ισχύει κ αν είναι όλα εντάξει.. τι είναι ραντεβού με τον οδοντίατρο για να μην πω τίποτε άλλο.. έχω πρόβλημα, πρέπει κάποια στιγμή να το ρίξω στην πλάκα .. (πλάκα με κάνεις?οεο!)

 

Μην το γελάς! Πριν 2 εβδομάδες ήταν η Βάφτιση της κόρης του ξαδέλφου μου σε εκκλησία στην Πλάκα!

Την Δευτέρα πριν τη βάφτιση περνάει τυχαία η νονά από την εκκλησία και βλέπει να γίνονται οικοδομικές εργασίες! Γιαπί η εκκλησία! Ο παππάς δεν είχε ειδοποιήσει κανέναν! :shock: Τρέχαν 4 ημέρες πριν το μυστήριο να βρούνε εκκλησία στην περιοχή. Ευτυχώς τελικά έγινε η βάφτιση στην Αγία Αικατερίνη στην Πλάκα! :shock:

7adb2868d6.png
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας μανουλίτσες!!!!

Πώς πάτε;;;

Άρχισα κι εγώ τα τρεχάματα και σας έχασα!

 

Αγάπη και Πολυτίμη, μη μου αγχώνεστε! Όλα θα πάνε καλά! Και η βροχούλα στο πρόγραμμα είναι, φθινόπωρο γαρ! Ευτυχία για τα αγγελούδια σας! Εξάλλου αν δεν μπορείς να το αποφύγεις, απόλαυσέ το! :wink:

 

Micnat πώς πάνε τα κουράγια; Τελειώνεις;

 

Εγώ αντί να τελειώνω μου ανοίγουν κι άλλα μέτωπα! Με πήρε ο Παρίσης 1 βδομάδα από τότε που έκανα την παραγγελία να μου πει ότι λυπάται αλλά οι παιδικές μπομπονιέρες που διάλεξα δεν υπάρχουν στην αποθήκη! :twisted: ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΝΗΜΕΡΩΝΟΝΤΑΙ ΠΙΟ ΕΓΚΑΙΡΑ ΚΑΙ ΜΑΣ ΤΑΛΑΙΠΩΡΟΥΝ::: Τι φταίω τώρα να ξανατρέχω και να μπαίνω πάλι σε διαδικασία επιλογής;;;

Το ΑΓΓΕΛΑΚΙ μας...

 

53d74c016a.png

 

Together we stand, divided we fall...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως προσφέρομαι αν θέλεις να βοηθήσω να φτιάξουμε μαζί τις παιδικές μπομπο. Τώρα που πήρα το κολάει.... Άσε που στενοχωριέμαι που δεν έχω πλεον παρόμοια ασχολία!!!!

Πες μου τι σχέδιο θέλεις και πάω βουρρρρ για τα μαγαζιά!!!!! :wink::lol:

7adb2868d6.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως προσφέρομαι αν θέλεις να βοηθήσω να φτιάξουμε μαζί τις παιδικές μπομπο. Τώρα που πήρα το κολάει.... Άσε που στενοχωριέμαι που δεν έχω πλεον παρόμοια ασχολία!!!!

Πες μου τι σχέδιο θέλεις και πάω βουρρρρ για τα μαγαζιά!!!!! :wink::lol:

Με έλιωσε και μόνο η προσφορά σου!!! :oops:

Μακάρι να γινόταν, αλλά έχω αφήσει προκαταβολή και δεν ξέρω αν μπορεί να γίνει αυτό... Λογικά βέβαια έχω κάθε δικαίωμα να του πω ότι μόνο αυτές ήθελα και να πω γκουντμπάι... 35 κομμάτια είναι μόνο, δεν είναι πολλές... Πισογύρισμα πάνω που έλεγα πως ξεμπέρδεψα με τα χοντρά... :twisted: Λες να σκεφτώ το ντου-ιτ-γιορσελφ;

Όπως και να έχει, χίλια ευχαριστώ για τη σκέψη... :)

Το ΑΓΓΕΛΑΚΙ μας...

 

53d74c016a.png

 

Together we stand, divided we fall...

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...