Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καφέ "η Βάφτιση!!"


administrator

Recommended Posts

:D:D:D:D:D

Πρώτη φορά σας παρακολουθω αφού έμηνα σπίτι λόγω πυρετού του Χρηστου σήμερα και ομολογώ πως ειστε μια απιθανη παρεούλα.

Γειά σας ρε κορίτσια.

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Η Μαριλίτα μας ξύπνησε με άγριες διαθέσεις!!! :lol:

 

Καλημέρα Πολυτίμη! Άργησες να το ανοίξεις το μαγαζί!

 

Αγγελούδια, περαστικά στο Χρηστάκη! Τι να κεράσουμε για καλωσόρισμα;;;; :wink:

Το ΑΓΓΕΛΑΚΙ μας...

 

53d74c016a.png

 

Together we stand, divided we fall...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

:D:D:D:D:D

Πρώτη φορά σας παρακολουθω αφού έμηνα σπίτι λόγω πυρετού του Χρηστου σήμερα και ομολογώ πως ειστε μια απιθανη παρεούλα.

Γειά σας ρε κορίτσια.

 

 

ΠΕΡΑΣΤΙΚΟΥΛΙΑ !!!!!!!!!!!!!!!!

εχω ενα μπεμπουλινι ομορφο γλυκο κουκλινι!

Link to comment
Share on other sites

Η Μαριλίτα μας ξύπνησε με άγριες διαθέσεις!!! :lol:

 

Καλημέρα Πολυτίμη! Άργησες να το ανοίξεις το μαγαζί!

 

Αγγελούδια, περαστικά στο Χρηστάκη! Τι να κεράσουμε για καλωσόρισμα;;;; :wink:

 

Η Μαριλίτα - όπως κάθε μέρα - έχει ξυπνήσει με αυτές τις άγριες διαθέσεις από τις 04:50 για παράδοση Μπέμπας από Περισσό σε Βύρωνα και επίστροφή 07:00 σε Περιστέρι για την δουλειΆ μέχρι 13:30 ώστε πάλι από Περιστέρι να πάει Βύρωνα να μαζέψει Μπέμπα για να καταλήξει μετά από traffic τρελό στον Περισσό!!!!!

 

Και .... ακούω για παπλώματα!!! Θέλετε να με στείλετε...........

εχω ενα μπεμπουλινι ομορφο γλυκο κουκλινι!

Link to comment
Share on other sites

Να σε στείλουμε ακόμα περισσότερο;;;

 

ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ

γιατί αύριο ξεκινάω επιτέλους δουλειά!!!

Είμαι ένα χρόνο εκτός δουλειάς και μου φαίνεται υπέροχο που θα βγω επιτέλους από το σπίτι!!! :lol:

Το ΑΓΓΕΛΑΚΙ μας...

 

53d74c016a.png

 

Together we stand, divided we fall...

Link to comment
Share on other sites

Να σε στείλουμε ακόμα περισσότερο;;;

 

ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ

γιατί αύριο ξεκινάω επιτέλους δουλειά!!!

Είμαι ένα χρόνο εκτός δουλειάς και μου φαίνεται υπέροχο που θα βγω επιτέλους από το σπίτι!!! :lol:

 

Καλά καλά ... αυτά πες τα μας σε κανα - δυο μηνάκια , που θα τρέχεις σαν τρελή για να τα προλάβεις ΟΛΑ!!!!!

 

Αντε και .......καλή ΑΡΧΗ !!!!!!!!!!!!!!!!!!

εχω ενα μπεμπουλινι ομορφο γλυκο κουκλινι!

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι μετά απο μια εβδομάδα στη δουλειά, θα αλλάξεις γνώμη :lol:

Ευχομαι να βγω λάθος για εσένα, εγω πάντως εύχομαι αυτή η περίοδος χάριτος να περάσει όσο πιο αργά γίνεται.. αυτή τη στιγμή δεν μπορώ να φανταστώ εξι ολόκληρες ώρες χωρίς το μωρό..

Υ.Γ. marilita είσαι ήρωας..

Υ.Γ. Περαστικά στον μικρό Χρήστο :oops: ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι, κορίτσια, έτσι θα γίνει, είναι βέβαιο! Αλλά προς το παρόν χαίρομαι! Όχι ότι ο Άγγελος δεν είναι φουλ απασχόληση, αλλά να βγω λίγο και στην παραγωγή! Πριν την εγκυμοσύνη έκανα χίλια δυοι πράγματα, τώρα μόνο μπέμπη!!! Θα με βοηθήσει να έρθω στα ίσα μου και ψυχολογικά! :D

Το ΑΓΓΕΛΑΚΙ μας...

 

53d74c016a.png

 

Together we stand, divided we fall...

Link to comment
Share on other sites

'Εχεις δίκιο, η αλήθεια είναι οτι ο τρόπος ζωής μας εως τώρα ενδεχομένως να μας κάνει να νοιώθουμε κάπως όταν γινόμαστε μανούλες και είμαστε σπίτι.. είναι τεράστια η αλλαγή, και δεν υπάρχει προσωπικός χρόνος .

Αλλά το δώρο είναι τεράστιο, μακάρι να είχα την δυνατότητα να εργαζόμουνα απο το σπίτι.

Link to comment
Share on other sites

Μπα, εγώ τόσο καιρό εργάζομαι σπίτι... Εκτός του ότι ΔΕΝ ΕΡΓΑΖΕΣΑΙ ουσιαστικά, γιατί διακόπτεις συνέχεις, έχει Μενεγάκη, σου ήρθε μια λιγούρα, ξύπνησε ο μπέμπης, χτύπησε το τηλέφωνο, οπότε όλες οι προθεσμίες σου για παράδοση της δουλειάς πάνε περίπατο, δεν ανανεώνεσαι κιόλας! ΝΑ ντυθείς, να βαφτείς, να βγεις, να πεις μια κουβέντα σε δυο ανθρώπους, να σε χτυπήσει λίγο ο αέρας έστω.

Το ΑΓΓΕΛΑΚΙ μας...

 

53d74c016a.png

 

Together we stand, divided we fall...

Link to comment
Share on other sites

Πωπω...έτρεχα σήμερα από το πρωϊ και δεν μπήκα καθόλου στο καφέ κι εσάς σας έπιασε οίστρος!!!!!

Με το καλό souzy και περαστικά σου :P

Θα σας γράψω αργότερα γιατί ήρθαν τα καμάρια μου και πάω να τους σερβίρω φαγάκιιιι

Link to comment
Share on other sites

Πού είσαι micnat;;;

Κι εγώ λέω από τη χθεσινοβραδινή υπερπροσπάθεια δεν έχει συνέλθει ακόμα!!!

Εντάξει οι 40 τελευταίες;;;

Τα κουφέτα ήρθαν;;;

 

Άντε, φάτε και πες μας νέα!

Καλή όρεξη!!! :wink:

Το ΑΓΓΕΛΑΚΙ μας...

 

53d74c016a.png

 

Together we stand, divided we fall...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Politimi πως πας;;;

Σε τι στάδιο των προετοιμασιών βρίσκεσαι;Εχεις καμία εκκρεμότητα για τη βάφτιση: Για πες μου μήπως έχω ξεχάσει και εγω τίποτα γιατί πολύ χαλαρή είμαι και νομίζω πως κάτι έχω ξεχάσει!!

Link to comment
Share on other sites

Εκατσα με το καφεδάκι μου και απόλυτη ησυχία να σας γράψω...

Τα παιδάκια μου είναι με το μπαμπά τους στο super τα δύο μεγάλα, και ο soon to be Ερμής είναι κάτω στην κουνιάδα μου επίσκεψη...

 

 

1. ωραία η συντομογραφία

2. καλό κουράγιο για τα σαράντα κουβαδάκια

3. είχα πάει σήμερα στο Λητώ και είδα τα σταράκια σας

 

Ναι, είναι τέλεια τα παπουτσάκια... Του τα δοκίμασα σήμερα για το νούμερο και είναι πολύ μουράτα!!! Ω-μάμα χιχι κι εμένα μου αρέσει!

 

Πού είσαι micnat;;;

Κι εγώ λέω από τη χθεσινοβραδινή υπερπροσπάθεια δεν έχει συνέλθει ακόμα!!!

Εντάξει οι 40 τελευταίες;;;

Τα κουφέτα ήρθαν;;;

 

Άντε, φάτε και πες μας νέα!

 

Λοιπόν, εχτές τα κατάφερα και στόλισα 40 κουβαδάκια μέχρι τις 2 τη νύχτα και έφτασα αισίως στα 100 μόνο που τώρα έχω άλλα τόσα!! Ελπίζω απόψε να καταφέρω 50 και αύριο άλλα 50 για να ξεκινήσω μετά τα τούλια και τα κουφέτα που ΝΑΙ ήρθαν σήμερα το απόγευμα μυρωδάτα και λαχταριστά... Και μην σκεφτείτε κακία, δε δοκίμασα ούτε 1!!!!!

Το πρωϊ πήγαμε για το σταυρό με τον νονό και βρήκαμε έναν πολύ όμορφο και πάει κι αυτή η δουλειά, και παρήγγειλα και το σακ βουαγιάζ από το valisa.gr και γενικώς πάμε καλά...

Σας φιλώ και πάω να μαζέψω το στερνοπούλι μου που είναι κάτω κανένα μισάωρο...

Link to comment
Share on other sites

Politimi πως πας;;;

Σε τι στάδιο των προετοιμασιών βρίσκεσαι;Εχεις καμία εκκρεμότητα για τη βάφτιση: Για πες μου μήπως έχω ξεχάσει και εγω τίποτα γιατί πολύ χαλαρή είμαι και νομίζω πως κάτι έχω ξεχάσει!!

 

Λοιπόν έχουμε και λέμε,

1.μπομπό 277 + 50 έτοιμες

2.250 γλυκά οκ

3.βαφτιστικά,σταυρός,δώρο κουμπάρας

3.ρουχα μαμάς, μπαμπά(να σιδερ το πουκ),μπέμπη οκ

4.στολισμός οκ

5.γεύμα οκ

6.φωτό κ βίντεο θέλω να τηλ για σιγουριά

7. κομμώ τηλ για επιβεβαίωση

8.έχω σκεφτεί ποιες φίλες μου θα μοιράσουν μπομπό και μαρτυρικά

9.έχω συννενοηθεί με μια φίλη για βοήθεια να πάμε τις μπομπό

10.θέλω να βρώ ενα κραγιόν να ταιριάζει με κοραλλί και κάλτες πιπ τοου

11. παιδάκι για την λαμπάδα μάλλον απο το σοι της κουμπάρας γιατί το θέλει..

12.εκκρεμούν καινούργιες κασέτες για την κάμερα, έχω σκεφτεί μια φίλη που θα της την δώσω,..

Δεν θυμάμαι τίποτα άλλο για πες και εσύ ..

Link to comment
Share on other sites

Politimi πως πας;;;

Σε τι στάδιο των προετοιμασιών βρίσκεσαι;Εχεις καμία εκκρεμότητα για τη βάφτιση: Για πες μου μήπως έχω ξεχάσει και εγω τίποτα γιατί πολύ χαλαρή είμαι και νομίζω πως κάτι έχω ξεχάσει!!

 

Λοιπόν έχουμε και λέμε,

1.μπομπό 277 + 50 έτοιμες

2.250 γλυκά οκ

3.βαφτιστικά,σταυρός,δώρο κουμπάρας

3.ρουχα μαμάς, μπαμπά(να σιδερ το πουκ),μπέμπη οκ

4.στολισμός οκ

5.γεύμα οκ

6.φωτό κ βίντεο θέλω να τηλ για σιγουριά

7. κομμώ τηλ για επιβεβαίωση

8.έχω σκεφτεί ποιες φίλες μου θα μοιράσουν μπομπό και μαρτυρικά

9.έχω συννενοηθεί με μια φίλη για βοήθεια να πάμε τις μπομπό

10.θέλω να βρώ ενα κραγιόν να ταιριάζει με κοραλλί και κάλτες πιπ τοου

11. παιδάκι για την λαμπάδα μάλλον απο το σοι της κουμπάρας γιατί το θέλει..

12.εκκρεμούν καινούργιες κασέτες για την κάμερα, έχω σκεφτεί μια φίλη που θα της την δώσω,..

Δεν θυμάμαι τίποτα άλλο για πες και εσύ ..

 

Ολα αυτά και εγώ οκ. Τη λαμπάδα στη βάφτιση της κόρης μου την είχαν βάλει σε βάση. Τι είναι οι κάλτσες πιτ τόου;

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτόμουν να φορούσα καλσόν ή κάλτες στο χρώμα του δέρματος που είναι τα δάκτυλα έξω, αυτές εννοώ.

Εύχομαι να μην γλυστράει το πόδι με το πέδιλο, θα δώ..

 

Πως είναι οι κάλτσες με το δάχτυλο έξω;;;;;;;;;;;;; :shock::shock::shock::shock:

 

Αλήθεια εσείς τι όνομα έχετε διαλέξει;

Link to comment
Share on other sites

Στυλιανός, το όνομά μας

σχετικά με τις κάλτσες δεν φαίνεται κάτι περίεργο, έχει ενα πιασιματάκι ανάμεσα στο μεγάλο δάκτυλο και το διπλανό του και απλά στα δάκτυλα δεν φαίνεται καλσόν :D

 

Κάτι άλλο που εκκρεμεί είναι σχετικά με το βιλίο ευχών δεν έχω αποφασίσει αν θα το έχω στην εκκλησία ή μόνο στο οικογενειακό τραπέζι :roll:

Link to comment
Share on other sites

Στυλιανός, το όνομά μας

σχετικά με τις κάλτσες δεν φαίνεται κάτι περίεργο, έχει ενα πιασιματάκι ανάμεσα στο μεγάλο δάκτυλο και το διπλανό του και απλά στα δάκτυλα δεν φαίνεται καλσόν :D

 

Κάτι άλλο που εκκρεμεί είναι σχετικά με το βιλίο ευχών δεν έχω αποφασίσει αν θα το έχω στην εκκλησία ή μόνο στο οικογενειακό τραπέζι :roll:

 

 

Εγώ μάλλον δε θα βάλω βιβλίο γιατί δε ξέρω τι ανταπόκριση θα έχει. Και που θα βρω τέτοιες κάλτσες; Διότι τα πατούμενό μου θα είναι βρέξει χιονίσει πέδιλο!

Link to comment
Share on other sites

mincat πως τα καταφέρνεις όλα αυτά με τρία παιδιά; Εγώ δυο τα 'χω και τα έχω δει σχεδόν όλα!!

 

Ε, τη νύχτα γίνονται όλα, έχω βρυκολακιάσει μιλάμε. Καμμία παραπάνω άδεια από τη δουλειά για τα ψώνια, και πολύ parents.gr για ιδέες και υποστήριξη :D:D

 

Χρυσαλίς, γιατί έγραψες σορρυ;;; Έγινε κάτι που έχασα;; :?:

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...