Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καφέ "η Βάφτιση!!"


administrator

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Και εμείς για Οδυσσέα πηγαίναμε αλλά λόγω γιορτής δεν επιμένουμε.

 

Τελικά κάναμε κλήρωση !! και τράβηξε ο μπεμπάκος το Αλέξανδρος!!!##%. Έτσι θα έχει με τη Θάλεια μας διαφορά μια μέρα με τη γιορτή της.!!

 

Πολύ συγκινητικό να διαλέξει μόνος του το όνομά του!!!! Μου άρεσε πολύυυυυυ αυτό που κάνατε! Και ταιριάζει πολύ το Θάλεια και Αλέξανδρος, πιο καλά από τα υπόλοιπα! Να τον χαίρεστε και με το καλό να του δώσετε το όνομά του! (και το γλυκό σταφύλι!!!)

 

 

 

Μετά το όνομα όμως έχουμε άλλο πρόβλημα. Μυξούλες .....6 μέρες πριν από τη βάφτιση!! Πρώτη φορά αρρωσταίνει και έγινε τώρα!

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ φυσιολογικό ορό! συνεχώς όμως!

 

 

αν δεν σε βολεύει η αμπούλα υπάρχει και σε σπρέι που είναι πιο εύχρηστο κατά την γνώμη μου

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ φυσιολογικό ορό! συνεχώς όμως!

 

 

αν δεν σε βολεύει η αμπούλα υπάρχει και σε σπρέι που είναι πιο εύχρηστο κατά την γνώμη μου

 

Πως είναι ο ορός σε σπρέυ και τι μάρκα;

Link to comment
Share on other sites

φαντάσου σαν ένα μικρό μπουκάλι λακ που μέσα έχει ορό

έχει στην άκρη ειδική βαλβίδα που πας στη μύτη του μωρού και ψεκάζεις

εγώ εδώ στο σπίτι εντελώς τυχαία έχω δύο διαφορετικά

της johnson και της physiomer

 

αυτές τις μέρες χρησιμοποιούμε της Johnson

της Physiomer δεν το εχω δοκιμάσει ακόμα

έχουν απλα διαφορά στο στόμιο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα.....βαφτισαμε τον Νικολακη μας.(εγω ημουν νονα)..... :D .πολυ αγχος κατα τη βαφτιση και τρεξιμο χτες.........ολα αρεσαν στη κουμπαρα μου...(ελπιζω να λεει αληθεια....).. :) .ο παππας ηταν λιγο...."γεια σου" να τον πω...μια κ δεν βρισκω αλλον χαρακτηρισμο....εχανε τα λογια του....εκανε λαθη...δεν ηξερε τι εκανε...κοντεψαμε να βαλουμε τα γελια......ευτυχως δεν εβρεξε κιολας...../ :D

 

φωτο δεν εχω να σας βαλω ακομα...απλα προλαβα κ εβγαλα το κουτι των μαρτυρικων που εφτιαξα...σαν κ αυτο του αν αγαπας......δεν μοιαζει????[/img]

Link to comment
Share on other sites

βασικα δεν καταφερα να βαλω τη φωτο. :cry: ..αν μπορειτε να με βοηθησετε......

 

επισης θελω να σας ευχαριστησω όλες παρα πολυ...ειλικρινα με βοηθησατε πολυ σε ολα οσα ετοιμασα......με σα απο την καρδια μου οτι καλυτερο σε εσας, τις οικογενειες σας...τα π[αιδακια σας...παντα γερα...και παντα ευτιχισμενα............... :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα κοριτσια κ σας ευχαριστω ολες παρα πολυ...επειδη το πψ μου στη δουλεια ειναι λιγο προπολεμικο, δεν μ κανει αγγραφη ωστε να φορτωσω τη φωτο...θα το κανω ομως απο το σπιτι αργοτερα....... :D

Link to comment
Share on other sites

Η αποθέωση της γκανετμιάς!! 5 μέρες πριν απο τη βάφτιση και έχω και τα δυο με βουλωμένη μύτη και εμένα με κατάμαυρους κυκλους!!

Καημενούλα... Κράτα τα μέσα μη σου κάνουν κανένα πυρετό, βάζε τους ορό πολύ όπως σου είπε και η Ω-μάμα :cool: και εσύ προσπάθησε να κλείνεις τα ματάκια σου λίγο όσο μπορείς για να ξεκουραστείς και να λάμπεις...

Link to comment
Share on other sites

Ω-μάμα

 

:lol:

Ωραία συντομογραφία!!!

Υιοθετείται πάραυτα!!! :wink:

 

Αγάπη έχεις μέρες ως το ΣΚ μπροστά σου! Μη σκάς! Όλα καλά θα πάνε!!!

 

 

Micnat οι ετοιμασίες σας πώς πάνε;;;

Ξεμπερδεύεις;

Το ΑΓΓΕΛΑΚΙ μας...

 

53d74c016a.png

 

Together we stand, divided we fall...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια να ρωτήσω κάτι άσχετο? Τα μαρτυρικά μοιράζονται απο κάποια συγκεκριμένη χρονική στιγμή του μυστηρίου και ύστερα? Πότε αρχίζουμε να τα μοιράζουμε? Οι κοπέλες που ήδη βάφτισαν θυμούντε κάτι που να τους χρειάστηκε? Τελικά αυτό με την παραπάνω πετσέτα που είχε ειπωθεί ισχύει? Οπως φαίνεται το άγχος έχει αρχίζει να μου χτυπά την πόρτα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω ειχα μια πετσετα εξτρα αλλα δεν την δεχθηκαν στην εκκλησια...ειπαν οτι ειχαν πολλες.......

 

Τα μαρτυρικα σε μας αρχισαν να τα μοιραζουν ορις το τελος της βαφτισης.......αφου αγχωθηκα μηπως τα ξεχασαν............σε βαφτιση οπου τα μοιραζα εγω θυμαμι το χα κανει πιο νωρις........

 

Κανονισε ποιος θα τα μοιρασει και πες του να το κανει σε συγκεκριμενη στιγμη....πχ οταν θα γδυνεις το μωρο.....

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Ω-μάμα

 

:lol:

Ωραία συντομογραφία!!!

Υιοθετείται πάραυτα!!! :wink:

 

Αγάπη έχεις μέρες ως το ΣΚ μπροστά σου! Μη σκάς! Όλα καλά θα πάνε!!!

 

 

Micnat οι ετοιμασίες σας πώς πάνε;;;

Ξεμπερδεύεις;

 

Χαμός! Προς το παρόν αναζητώ τα κουφέτα κάπου μεταξύ Έλξις, και ΕΛΤΑ...

Και στολίζω κουβαδάκια. Έχω 60 και απόψε λέω να κάνω άλλα 40...

Πάω...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρααααα...

Δεν ανοιξε ακόμα το καφέ;;;

Άντε, μεσημέριασε!!!! :lol:

 

Σήμερα δεν θα πάμε για καφέ.....

 

Θα πάμε για ΟΥΖΑ..... Είσαι μέσα????

 

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!!!

εχω ενα μπεμπουλινι ομορφο γλυκο κουκλινι!

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...