Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Οι εκλογές μας έρχονται, εμπρός βήμα ταχύ....


EviQ

Recommended Posts

Όπως σου επισημάνθηκε παραπάνω, άλλο το να πετάς ένα χαρτί / τετράδιο στον άλλον κι άλλο να τον χαστουκίζεις.

Εάν ήθελε ο εν λόγω "κύριος" εφόσον αισθάνθηκε προσβεβλημένος από τις ύβρεις της Κανέλη να πράξει τα νόμιμα, όπως προ-είπες.

Από και ως που προχώρησε σε χειροδικία????? Και μάλιστα τόσο βίαιη.

 

Και απ' ότι λένε χειροδίκησε και εναντίον άλλων που ήταν πίσω από τις κάμερες (δεν το ξέρω).

 

Notice any difference???

 

Και όταν υποστηρίζεις έστω και στο απειροελάχιστο αυτού του είδους την συμπεριφορά ΕΠΕΙΔΗ ΘΕΩΡΕΙΣ ΟΤΙ ΠΡΟΚΛΗΘΗΚΕ, τότε είσαι χρυσαυγίτισσα και δεν το'χει πάρει χαμπάρι....συγνώμμη που στο λέω κιόλας:lol::lol:

 

Δεν την υποστήριξα πουθενά, απλώς είπα ό,τι επανέλαβες κι εσύ πιο πάνω-μην το κουράζουμε!

 

Παιδιά υπάρχει και η μέση άποψη, μην τρελαίνεστε!

Πολύ αργά για να είναι εγκαίρως, αλλά πολύ νωρίς για να είναι αδύνατον!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δεν την υποστήριξα πουθενά, απλώς είπα ό,τι επανέλαβες κι εσύ πιο πάνω-μην το κουράζουμε!

 

Παιδιά υπάρχει και η μέση άποψη, μην τρελαίνεστε!

 

Να μου επιτρέψεις να πω ότι σε τέτοιες καταστάσεις δεν υπάρχει μέση άποψη.....ή δέχεσαι κάποια πράγματα ή όχι...δε γίνεται και να τα δέχεσαι και να μη τα δέχεσαι!!!

ΔΕ γίνεται!

Link to comment
Share on other sites

Και δεν βλέπω πού είναι το κακό να λέμε τα γεγονότα όπως έγιναν: όλα ξεκίνησαν από την Κανέλλη και βέβαια πολύ κακώς παρεκτράπηκαν!

 

 

 

Χριστινάκι, όταν ο φανατισμός μας κλείνει τα μάτια λέμε ό,τι λες και εσύ...ΔΕΝ είδες ότι έριξε νερό στη Δούρου και η Κανέλλη την υπερασπίστηκε κάνοντάς του ένα έτσι με την εφημερίδα; Θα μας βγάλεις τυφλούς;

Link to comment
Share on other sites

Για να λέμε και τι βλέπουμε

Η Κανέλλη σηκώθηκε να υπερασπιστεί τη Δούρου που δέχθηκε την επίθεση με το νερό...και εγώ το ίδιο θα έκανα και ..ποιά προσβολή ποιας προσωπικότητας;; του υπόδικου;; ακριβώς την ώρα που τον σταμάτησε η Κανέλλη έβγαζε το μικρόφωνο για να στραφεί κατά της Δούρου.... εντελώς απρόκλητη επίθεση

τους τεχνικούς γιατί τους χτύπησε;; την πόρτα γιατί την έσπασε και εξαφανίστηκε...

 

Το 'φασισταριό" είναι επιεικής χαρακτηρισμός για δολοφόνους όσο για την άλλη λέξη θεωρούσε οτι ήταν εκτός αέρα....εγώ στο σπίτι μου είπα πολύ χειρότερα....μήπως πρέπει να συλληφθώ;;;

 

πιο πολύ φοβάμαι αυτούς που τους δικαιολογούν παρά αυτούς τους ίδιους....

 

Καταρχήν υπόδικος μπορεί να είναι ο καθένας μας, χωρίς καταδίκη θεωρούμαστε αθώοι...Κι εσύ μπορεί αύριο να βρεθείς από το πουθενά υπόδικη για οτιδήποτε, αρκεί να σε κατηγορήσει ο γείτονας ας πούμε για κάτι...Δεν σημαίνει κάτι αυτό προς το πρόσωπο σου...Αφού μιλήσει η δικαιοσύνη έχουμε το δικαίωμα να χαρακτηρίζουμε...

 

Εγώ το είδα λάιβ και δεν κατάλαβα ότι υπερασπιζόταν τη Δούρου αφού του φώναζε ''φύγε κωλόπαιδο'' και τον βάρεσε με την εφημερίδα, δεν είπε ''μην της ρίξεις άλλο νερό αλήτη''!Να πω όμως ότι ήμουν πολύ σοκαρισμένη και δεν έβγαλα άμεσα συμπεράσματα αφού είχα μείνει με το στόμα ανοιχτό...

 

Κι εννοείται ΚΑΤΑΔΙΚΑΖΩ κάθε μορφή βίας!!!!!!!!(και του Κασιδιάρη και της Κανέλλη)

Πολύ αργά για να είναι εγκαίρως, αλλά πολύ νωρίς για να είναι αδύνατον!

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεί να θεωρούμε δημοκρατικό το να λέει η βουλευτής του ΚΚΕ φασισταριό στον αέρα τον εκπρόσωπο της Χρυσής Αυγής...Παραπάει και κακώς το αποδεχόμαστε ως κοινωνία...Γιατί έτσι αποδεχόμαστε τους χαρακτηρισμούς και τις διακρίσεις βάσει της πολιτικής ιδεολογίας και αυτό είναι ο πραγματικός κίνδυνος για τη δημοκρατία!

 

Χριστινάκι sorry που θα στο χαλάω αλλά όταν αποδέχεσαι την χρυσή αυγή ως πολιτική ιδεολογία ΚΑΙ ΟΧΙ ΩΣ ΦΑΣΙΣΜΟ παίζει να 'σαι φασίστρια και να μην το'χεις καταλάβει.

Και πάλι sorry έτσι???:D

[B][SIZE="3"]Τα δικαιώματά μας συκοφαντήθηκαν ως προνόμια [/SIZE][/B](κλεμμένο το'χω, δεν είναι δική μου σοφία)
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πρέπει να πάω για ψωμί, θα τελειώσει!:D

Αν υπάρχει το θέμα όταν γυρίσω θα απαντήσω!

Πολύ αργά για να είναι εγκαίρως, αλλά πολύ νωρίς για να είναι αδύνατον!

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να προλάβω να μιλήσω πριν κλειδωθεί το θέμα (μάλλον προς τα κει πάει)...

 

Διαφωνώ με την αντίδραση του Κασιδιάρη αλλά δεν θεωρώ ότι ήταν απρόκλητη...Και τον έβρισε -τον είπε φασισταριό- και τον χτύπησε με τον Ριζοσπάστη (όπως είπε μετά)!Δεν μπορούμε να το αγνοήσουμε αυτό επειδή είναι γυναίκα...

Πάντα όποιος χτυπα έχει και έναν λόγο, πότε η βία δεν είναι χωρίς δικαιολογία, να χτυπήσει ο Κασιδάρης γιατί τον είπε φασίστα, ο άντρας τη γυναίκα του γιατί έβαλε πολύ αλάτι στο φαγυτό, τα ΜΑΤ το συνταξιούχα γιατί σήκωσε τη μαγκούρα του, η μάνα το παιδί γιατί ήταν άτακτο. Είναι δικό μας θέμα εάν δεχόμαστε τη σωματική βία ή όχι, εγώ είμαι κάθετη και απόλυτη στο θέμα.

 

Είμαι περίεργη τι θα γίνει από εδώ και πέρα, οι μεν έκαναν προπόνηση με τους Πακιστανούς, οι άλλοι με τα ΜΑΤ, θα δούμε τι θα γίνει.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το ξαναείδα γιατί κάποιοι (βλέπε χριστινάκι) θα μας τρελλάνουν. Του είπε " φύγε από εδώ ρε" -ούτε καν κωλόπαιδο- και του έδωσε μια με την εφημερίδα, όπως πιθανόν να δίναμε και στον άντρα μας π.χ. αν μας είχε κάνει έξαλλες. Μπράβο στη Δούρου που αντιμετώπισε με ένα ειρωνικό βλέμμα το νερό και μπράβο στην Κανέλλη που την υπερασπίστηκε, σε αντίθεση με τον Παυλόπουλο που ήταν στον κόσμο του...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

«Εμείς οι Ελληνίδες, μέλη του Λαϊκού Συνδέσμου, έχοντας βαθύτατη συναίσθηση της καταστροφής που επιφέρει το φεμινιστικό πνεύμα της εποχής μας, είμαστε ενάντια σε κάθε λογής διακηρύξεις για την ισότητα των δύο φύλων»2.

 

 

 

Η γυναίκα, εξηγεί το ίδιο site, έχει μόνο μία υποχρέωση:

 

 

 

«Η υποτιθέμενη απελευθέρωση της γυναίκας την αποπροσανατόλισε και από την πραγματική ουσία του ύψιστου ρόλου της, την Μητρότητα. Δηλαδή την υποχρέωση και την ύπατη τιμή, να φέρει στον κόσμο και νʼ αναθρέψει τα νέα βλαστάρια στον κορμό της Φυλής, ώστε να γεφυρώσει μέσω του παρόντος, το παρελθόν και το μέλλον. Πιστεύουμε ότι η Μητρότητα είναι ένα ιερότατο καθήκον»3.

Επεξεργάστηκαν by galera
Oι απόψεις της χ.α. για την γυναίκα
Link to comment
Share on other sites

Κανέλη: 55+ ετών, γυναίκα τυπικά αγύμναστη, πετάει μία (1) εφημερίδα.

 

Οχι μια οποιαδηποτε εφημεριδα!!!!

Τον χτύπησε με τον Ριζοσπάστη...

Είναι δυνατόν;

Σαν να πετάς αγιασμό σε Βρυκόλακα...!!!

images?q=tbn:ANd9GcQ_n0WymGeUhAhMIoWj19UiGiiaBXqYmXn5ttA7OLbCkcBdRUDVDw
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας τι κάνετε?

Εξαφανίστηκα από την συζήτηση των εκλογών γιατί έλεγα άντε να μην ανακατευτώ γενικά....αλλά μετά τα σημερινά έχω μείνει!!!

 

Μπράβο σε όσους ψήφισαν Χρυσή Αυγή(ειρωνικά το λέω) !!! Αυτούς θέλατε?? Ή μαζί τους ή αλλιώς ξύλο??

Μετά να μην φεύγεις από την Ελλάδα? Και μόλις χθες έλεγα πως όταν ακούω κάποιον να δυσφημεί την Ελλάδα(λέγοντας καλά λόγια για άλλες χώρες) γίνομαι πατριώτισσα! Δεν βλέπω να το ξανακάνω!!

 

Ο τουρισμός πάει που πάει χάλια να ρίξουμε και άλλο λάδι στην φωτιά να γελάνε μαζί μας!

 

Συγχαρητήρια! Τι να πω?

Link to comment
Share on other sites

 

πιο πολύ φοβάμαι αυτούς που τους δικαιολογούν παρά αυτούς τους ίδιους....

 

Συμφωνω!!

Θα τρελαθω με αυτα που διαβαζω! Πρωτη φορα ειναι που ερχονται σε αντιπαραθεση πολιτικοι? Ειναι λογος αυτος να αρχισουν τις μπουνιες??

Και για να ακριβολογουμε γιατι κι εγω το ειδα τον περασε ξυστα στο υψος του στομαχιου/στηθους μια εφημεριδα, ΑΦΟΥ ο ιδιος ειχε σηκωθει ορθιος,ειχε πει νουμερο την Δουρου και της ειχε πεταξει το νερο στη μουρη. Και ολοι κοιταγαν σαν χανοι... Και σηκωθηκε η Κανελη και εκανε αυτη την κινηση με την εφημεριδα (θανασιμη λαβη ομολογουμενως...) και εφαγε 3 ωραιοτατες σφαλιαρες...

Καλα η επισημη θεση της χ.α. ειναι για γελια!

Ελπιζω ο λαος να τους δωσει οντως την απαντηση που πρεπει...

Αν με 7% παιρνουν τοσο θαρρος φανταστειτε τι μας περιμενει...

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω!!

Θα τρελαθω με αυτα που διαβαζω! Πρωτη φορα ειναι που ερχονται σε αντιπαραθεση πολιτικοι? Ειναι λογος αυτος να αρχισουν τις μπουνιες??

Και για να ακριβολογουμε γιατι κι εγω το ειδα τον περασε ξυστα στο υψος του στομαχιου/στηθους μια εφημεριδα, ΑΦΟΥ ο ιδιος ειχε σηκωθει ορθιος,ειχε πει νουμερο την Δουρου και της ειχε πεταξει το νερο στη μουρη. Και ολοι κοιταγαν σαν χανοι... Και σηκωθηκε η Κανελη και εκανε αυτη την κινηση με την εφημεριδα (θανασιμη λαβη ομολογουμενως...) και εφαγε 3 ωραιοτατες σφαλιαρες...

Καλα η επισημη θεση της χ.α. ειναι για γελια!

Ελπιζω ο λαος να τους δωσει οντως την απαντηση που πρεπει...

Αν με 7% παιρνουν τοσο θαρρος φανταστειτε τι μας περιμενει...

 

Αυτό ακριβώς! Ο ανεγκέφαλος πίθηκος δεν είχε καν την ψυχραιμία και την εξυπνάδα να μην βλάψει το κόμμα του μέχρι τις εκλογές. Φαντάσου μετά...

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω!!

Θα τρελαθω με αυτα που διαβαζω! Πρωτη φορα ειναι που ερχονται σε αντιπαραθεση πολιτικοι? Ειναι λογος αυτος να αρχισουν τις μπουνιες??

Και για να ακριβολογουμε γιατι κι εγω το ειδα τον περασε ξυστα στο υψος του στομαχιου/στηθους μια εφημεριδα, ΑΦΟΥ ο ιδιος ειχε σηκωθει ορθιος,ειχε πει νουμερο την Δουρου και της ειχε πεταξει το νερο στη μουρη. Και ολοι κοιταγαν σαν χανοι... Και σηκωθηκε η Κανελη και εκανε αυτη την κινηση με την εφημεριδα (θανασιμη λαβη ομολογουμενως...) και εφαγε 3 ωραιοτατες σφαλιαρες...

Καλα η επισημη θεση της χ.α. ειναι για γελια!

Ελπιζω ο λαος να τους δωσει οντως την απαντηση που πρεπει...

Αν με 7% παιρνουν τοσο θαρρος φανταστειτε τι μας περιμενει...

 

Πραγματικά!!! Την διαβάσατε???

Η Κανέλη πράγματι του πέταξε κάτι έντυπα αλλά όχι σφαλιάρες και κλοτσιές!!!!

 

Τι έδειξε το ΣΚΑΙ(που είπατε για σχόλιο) ?

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να πάω για ψωμί, θα τελειώσει!:D

Αν υπάρχει το θέμα όταν γυρίσω θα απαντήσω!

 

Το θέμα θα υπάρχει, εσύ δεν ξέρω αν θα υπάρχεις σαν ενεργός χρήστης μ΄αυτά που γράφεις :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θέλω να γίνει πάλι μία συζήτηση τέτοια και να καλέσουν τον κ. Κασιδιάρη και τον κ. Απόστολο Γκλέτσο να μιλήσουν τα παιδιά μεταξύ τους.. αλλά να το βάλουν κατά τις 23:00 το βράδυ που θα έχει κοιμηθεί ο μικρός για να μπορώ να το δω και εγώ η κακομοίρα που όλο τα βρίζανε τα πρωινάδικα αλλά τελικά τα καλύτερα παίζουν :-P:-P:-P (μην αρχίσετε να με λέτε και μένα χρυσαυγίτισσα τώρα) .. κάπου διάβασα ότι ο Γκλέτσος "χαλάστηκε" που δεν ήταν εκεί.. που να κάνω αίτημα??? ΑΝΤΕΝΝΑ / MEGA / SKAI????

 

Αυτό θα είναι debate.. και να ψηφίζουμε κιόλας σαν τα χαζοριάλιτι που μας βάζουν.. ποιος θέλετε να αποχωρήσει? ο Αποστόλης ή ο δεν θυμάμαι και το μικρό του όνομα του αλλουνού .....

 

όχι τα ξενέρωτα που συζητάνε 10 μερες Σαμαράς / Τσίπρας και τελικά δεν αποφασίζουν και να το κάνουνε....

Link to comment
Share on other sites

παντως αυτοι που κανουν για την πολιτικη ειναι αυτοι που ξερουν να κρατουν την ψυχραιμια τους οταν τους επιτιθονται,να προκαλουν με το λογο τους τον αντιπαλο κ να τα τσεπωνουν μια χαρα!η χρυση αυγη προφανως δεν εχει εμπειρια αποτην πολιτικη σκηνη γιατι για σκηνη προκειται κ με αθλιους ηθοποιους.εξαιρω την κανελλη που αν κ ειναι στο κκε τι θεωρω ηγετικη μορφη κ δεν το εκμεταλευεται.μονο αυτη.

NRNSp2.pngsMstp2.png
Link to comment
Share on other sites

Επίσης να πω στο μέλος χριστινάκι ότι έχει κάνει 10 ώρες να πάει για ψωμί και το θέμα θα κλειδωθεί και δεν θα προλάβει να γράψει :P

 

επίσης επειδή και για τον Παυλόπουλο κάπου γράφτηκε ότι έκανε τον Κινέζο / Βούδα κλπ. εγώ έχω να πω ότι η κα Κανέλλη είναι και τσαούσα και τον πλακωνε τον μικρό.. κάπου γράφτηκε ότι ειναι μεγαλύτερή του (ντροπή δεν μιλάμε ΠΟΤΕ για ηλικία γυναίκας) ... ο έρμος ο Παυλόπουλος μέχρι να σηκωθεί από την καρέκλα θα είχε τελειώσει το συμβάν :-P:-P

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...