Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΜΦΑΝΙΣΤΗΚΕ Η ΠΡΩΗΝ!!!


bee

Recommended Posts

Παιδιά ακούω πρωην και σκέφτομαι πως για κάποιους και εμείς είμαστε πρωην...άρα τον όρο τον φορτίζουμε πάντα αρνητικά και ταυτίζουμε τον όρο με την ανδροχωρίστρα πράγμα άδικο πολλές φορές. Πάντα λέω πως τα άλλα άτομα στη σχέση εισέρχονται όσο τους επιτρέπουμε εμείς να το κάνουν και καλώς ή κακώς υπάρχουν και οι πρωην των συντρόφων μας! Ο γάμος τα παιδιά και η ρουτίνα, κουράζουν πάρα πολύ το ζευγάρι και τη σχέση, οι πρωην μας "μεταφέρουν" υποσυνείδητα (ακόμη και αν δε τα περάσαμε καλά μαζί τους), σε πιο ξένιαστες εποχές και ανέμελα χρόνια.

Φυσικά όλα αυτά που λέω δεν βοηθάνε, απλά μπορεί λίγο να ερμηνεύουν τις συμπεριφορές των ανθρώπων...

 

 

Ναι, όλες υπήρξαμε "πρώην" αλλά τουλάχιστον για τον εαυτό μου ΞΕΡΩ ότι δεν θα μ' ενδιέφερε να βγω με μια παρέα όπου θα ήταν κι ένας με τον οποίο είχα σχέση πριν κάποια χρόνια. Δεν θα είχα κανένα λόγο να πάω, πόσο μάλλον να του τηλεφωνησω κιόλας μετά. Αντιθέτως, έχω δει άλλες "πρώην" να ενοχλούνε μόνο και μόνο επειδή δεν είχαν κάτι καλύτερο να κάνουν. Κι επειδή και χωρισμένη υπήρξα, αλλά κι έχω φίλες χωρισμένες με παιδιά, άσε, έχουν δει πολλά τα ματάκια μου. Για σεξ, όλες κ*λοτρίβονται!

 

ΥΓ Έστω,... οι περισσότερες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 95
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

H πρώην όταν εμφανίζεται ξαφνικά και φροντίζει να κάνει αισθητή την παρουσία της αποτελεί απειλή αν όχι για τον γάμο, για τα νευρα της συζηγου σίγουρα όμως.Αυτό που είπε πριν η Newbie για την εμφάνιση είναι σημαντικό.Δεν είπαμε να φοράμε τα τακούνια και να έχουμε μαλλί κομμωτηρίου αλλά τα βασικά που κάνουν την γυναίκα να φαίνεται πιο φρέσκια και φανταζομαι πως όλες ξέρουμε.Σίγουρα πρωην υπήρξαμε όλες αλλά δεν ξερω κατά πόσο όλες εισβάλαμε στην ζωή των άλλων.

U5gcp2.png

Eρωτεύτηκα!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ακούω πρωην και σκέφτομαι πως για κάποιους και εμείς είμαστε πρωην...άρα τον όρο τον φορτίζουμε πάντα αρνητικά και ταυτίζουμε τον όρο με την ανδροχωρίστρα πράγμα άδικο πολλές φορές. Πάντα λέω πως τα άλλα άτομα στη σχέση εισέρχονται όσο τους επιτρέπουμε εμείς να το κάνουν και καλώς ή κακώς υπάρχουν και οι πρωην των συντρόφων μας! Ο γάμος τα παιδιά και η ρουτίνα, κουράζουν πάρα πολύ το ζευγάρι και τη σχέση, οι πρωην μας "μεταφέρουν" υποσυνείδητα (ακόμη και αν δε τα περάσαμε καλά μαζί τους), σε πιο ξένιαστες εποχές και ανέμελα χρόνια.

Φυσικά όλα αυτά που λέω δεν βοηθάνε, απλά μπορεί λίγο να ερμηνεύουν τις συμπεριφορές των ανθρώπων...

 

Θα συμφωνησω...Το οτι καποια ειναι πρωην του αντρα μας δε σημαινει σωνει και ντε οτι ειναι πουτανακι και θελει να μπει αναμεσα στο ζευγαρι ουτε πως θελει σωνει και ντε να κανει σεξ με τον πρωην της.

Κι εγω εχω πρωην αλλα ουτε να τους δω δε θελω ποσο μαλλον να κανω και κατι μαζι τους.Αν τυχει να βρεθουμε στην ιδι παρεα...ε οκ...δε θα σηκωθω και να φυγω...ουτε θα φοβαμαι να τους κοιταξω μη και με θεωρησει αντροχωριστρα η νυν.

 

Και στην τελικη αν ο αντρας μου παει και της δωσει το τλεφωνο του ...ε μετα δε θα φταιει αυτη.

Δε λεω οτι ολα ειναι νορμαλ στην ιστορια που περιγραφει η κοπελα αλλα το να θεωρειτε οτι ολες οι πρωην του αντρα σας καιγονται να κανουν σεξ παλι μαζι του λιγο χαζο μου ακουγεται.Χαλαρωστε...

Link to comment
Share on other sites

Οι πρώην από απόσταση μπορεί να έχουν μια αίγλη, η οποία διαλύεται όταν τους ξανασυναντήσεις :mrgreen:

[YOU TUBE]UAK8gWRLA7k[/YOU TUBE]

etCDp3.png hk8kp3.png

 

Η μαμά του Ευριπίδη και της Ιφιγένειας

Link to comment
Share on other sites

Δε λεω οτι ολα ειναι νορμαλ στην ιστορια που περιγραφει η κοπελα αλλα το να θεωρειτε οτι ολες οι πρωην του αντρα σας καιγονται να κανουν σεξ παλι μαζι του λιγο χαζο μου ακουγεται.Χαλαρωστε...

 

Προφανώς δεν έχεις κάνει σεξ με τον άντρα μου. :mrgreen:

 

 

Φύλαγε τα ρούχα σου, να'χεις τα μισά.

 

Όποιος καεί απ' το χυλό, φυσάει και το γιαούρτι. ;)

 

Κι αυτο δεν ισχύει μόνο για τις πρώην, αλλά γενικότερα για τις γυναίκες που περιτριγυρίζουν τους άντρες μας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Φύλαγε τα ρούχα σου, να'χεις τα μισά.

 

Όποιος καεί απ' το χυλό, φυσάει και το γιαούρτι. ;)

 

Καλο μου οτικαι να κανεις αν ο αλλος θελεθ να στα φορεσει θα βρει τον τροπο.Γιατι με αυτη τ λογικη να τους κλειδωσουμε και μεσα μη και τους πλησιασει καμια.Το θεμα ειναι να μη θελει.

Link to comment
Share on other sites

το να αρχίσεις να την παίρνεις εσύ τηλέφωνο ή να της στέλνεις μνμ μου φαίνεται λίγο ακραίο.

πέστου να την πάρει τηλέφωνο μπροστά σου και να την ρωτήσει τι ήθελε...χωρίς νεύρα φασαρίες και τσακωμούς θα λύσεις το πρόβλημα σου.

Vyf0p2.png

Εσύ 'σαι μόνο που μπορείς να μπαίνεις στη σιωπή μου ν' ακούς την κάθε σκέψη μου πριν να στην πει η φωνή μου

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα χριστούγεννα που μας πέρασαν, η κουμπάρα μου που την γνωρίζω απο το πανεπιστήμιο και είναι 3 χρόνια μεγαλήτερη μου, δέχτηκε ένα τηλεφώνημα απο τον πρωην της τον οποίο είχε να τον δει 18 χρόνια και ζει τώρα στο εξωτερικό. Τα παιδιά τα έχω ζήσει μαζί όσο ήταν φοιτητές. Μεγάλος έρωτας, άδοξη κατάληξη. Είναι και δύο τώρα παντρεμένοι. Πληροφορίες δεν έχουμε γιαυτόν πολλές, παρά ελάχιστες μέσω κοινών φίλων. Η κοπέλα ταράχτηκε και με ρωτούσε τι έπρεπε να κάνει...Με το χέρι στην καρδιά της είπα κάνε ότι νομίζεις εσύ δεν ξέρω. Γιατί πραγματικά δεν ήξερα! Δεν το είπα για κακό, ότι και να έκανε για μένα θα ήταν το σωστό γιατί το έζησα το love story και επειδή καταλαβαίνω πως τα χρόνια φεύγουν οι ανθρωποι ίσως αναζητούν ανθρώπους που αγάπησαν. Δεν πήρα θέση, με αποτέλεσμα η κουμπάρα μου επειδή ζορίστηκε τόσο ψυχικά για να αποφασίσει τι θα κάνει έχει κρυώσει απέναντι μου. Είναι πολύ καλό κορίτσι όμως τι να έλεγα και εγώ! Φυσικά και είμαι ο άνθρωπος που ποτέ δεν κατακρίνω και δικαιολογώ. Δεν ξέρω ακόμη τι θα ήταν καλό να κάνει....

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρεις τι είναι επανεμφάνιση πρώην μέχρι να τη δεις φάντη-μπαστούνη στην πόρτα του καλού σου μόλις έχεις ξυπνήσει...:|

Μεγαλεία είχα ζήσει με τον άντρα μου όταν η σχέση μας ακόμα ήταν φρέσκια. Τι τηλέφωνα να τον παίρνει, τι μηνύματα, μέχρι που εμφανίστηκε όπως προανέφερα πρωινιάτικα στο σπίτι του. Προσωπικά, τα πήρα εντελώς στο κρανίο δεν πρόκειται να το αρνηθώ κι ακόμα απορώ πώς με φώτισε όποιος με φώτισε να κρατήσω την ψυχραιμία μου εκείνη τη στιγμή. Ήπιαμε τον καφέ μας, εκείνος με την άνεση ανθρώπου που του κάνουν κλύσμα, χαλαρά κι ωραία, ντυθήκαμε και λίγο πριν κατέβω από το αυτοκίνητο που με πήγε σπίτι μου του είπα πως δεν είναι καλή ιδέα να ξαναβρεθούμε γιατί προφανώς έχει ανοιχτούς λογαριασμούς με το παρελθόν κι εγώ δεν ενδιαφέρομαι να μπω σε χαρέμι.

Για να μην τα πολυλογώ εκείνος επέμεινε για ολόκληρες εβδομάδες ότι έχουν τελειώσει αλλά εκείνη δεν έλεγε να το αποφασίσει(αυτό το κλισεδάκι πάλι τι να πω...:roll:) και εν τέλει αποφασίσαμε να συνεχίσουμε τη σχέση μας μέχρι που παντρευτήκαμε. Βέβαια μετά την πρόταση γάμου, τον είχα ρωτήσει αν είναι γενικώς σίγουρος ότι αυτό θέλει γιατί μπορεί τότε να ήμουν χαλαρή αλλά τέτοια δε θα ξανανεχτώ και μου απάντησε ότι δεν υπάρχει περίπτωση να επαναληφθούν τα κουλά του παρελθόντος.

Και οφείλω να παραδεχτώ πως εμένα τουλάχιστον δικαίωμα δε μου έχει δώσει ως τώρα. Αν τα κάνει και δεν παίρνω χαμπάρι, τι να πω, μαγκιά του.

 

Δε θα προσποιηθώ πως καταλαβαίνω την κατάσταση με τρία παιδιά μέσα στο σπίτι, γιατί συνταγές δεν υπάρχουν -το κάθε ζευγάρι βγάζει τη δική του φόρμουλα και πορεύεται, αλλά σε γενικές γραμμές συμφωνώ με τη NewbieG σε αυτά που λέει και περί εμφάνισης και περί προσοχής.

Μπορεί ο ψηλός μου να έχει ηρεμήσει αλλά αυτό δε σημαίνει ότι δεν παρακολουθώ διακριτικά από απόσταση με αετίσιο μάτι.

8OgYp3.png
Link to comment
Share on other sites

Πριν απο ενα μηνα πηγα και εγω σε ενα reunion...πρωην συμφοιτητες. Και ειδα και εγω ενα πρωην που μετα απο 20 χρονια πια (!!) χαρηκαμε που ξαναβρεθηκαμε, τα ειπαμε κλπ....Ανταλλαξαμε ολοι τηλεφωνα ωστε να μην ξαναχαθουμε κλπ...

Μετα απο 2 ημερες με πηρε τηλεφωνο ο πρωην να μου πει οτι με σκεφτεται συνεχεια...

ΔΕΝ ΕΦΤΑΙΓΑ ΕΓΩ ...ΤΟ ΟΡΚΙΖΟΜΑΙ!!!:D

Φανταζομαι οτι απλα αναπολησε τον εαυτο του οπως ηταν τοτε..και αυτο εβλεπε στα ματια μου. Δεν μπορω να πειστω οτι απλα τον εντυπωσιασα!!!:rolleyes:.

Του εξηγησα το παραπανω ακριβως και του ζητησα να μην με ξαναπαρει τηλεφωνο....Δεν το εκανα γιατι πραγματικα το ηθελα αλλα καταλαβα πως αυτος ο ανθρωπος ειναι ιδιαιτερα παρορμητικος και επιπολαιος... οποτε σιγουρα καποια στιγμη θα μου ξαναδημιουργησει προβλημα...

Δεν το εχω πει στον αντρα μου γιατι ξερω οτι θα τον βαλω σε διαφορα τριπακια αναστατωσης που ειναι κριμα για αυτον. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ.

Bee μου στα γραφω ολα αυτα γιατι θελω να πιστευω οτι και ο αντρας σου ετσι σκεφτηκε...Η μονη διαφορα ειναι οτι δεν της ειπε να μην ξαναπαρει. Αλλα οι αντρες δυσκολα τα κανουν αυτα.

Πειρασμοι υπαρχουν πολλοι στη ζωη μας....και παντα θα υπαρχουν. Το θεμα ειναι εμεις τι ειμαστε διατεθιμενοι να 'κανουμε' και τι να 'χασουμε'.

Απλα θυμιζε στον αντρα σου , με τον τροπο σου, οτι εχει πολλα να χασει...Μια ομορφη οικογενεια, εναν ευχαριστο και οχι μουρμουρη ανθρωπο, μια περιποιημενη γυναικα, μια γυναικα που τον θαυμαζει. Αυτο το τελευταιο μην το ξεχνατε. εκει συνηθως παιζονται τα 'παρανομα φλερτ'....όταν καποιος χρειαζεται θαυμασμο ;).

''δεν ξέρω τι αξίζει πιο πολύ, η ειρήνη ή η αγωνία της ψυχής μας...'

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλο μου οτικαι να κανεις αν ο αλλος θελεθ να στα φορεσει θα βρει τον τροπο.Γιατι με αυτη τ λογικη να τους κλειδωσουμε και μεσα μη και τους πλησιασει καμια.Το θεμα ειναι να μη θελει.

Αυτό με το κλείδωμα δεν είναι κακή ιδέα:mrgreen:

U5gcp2.png

Eρωτεύτηκα!!!

Link to comment
Share on other sites

Χαλαρώστε... οι πρώην είναι πρώην!!! Αν ήταν όλα ρόδινα δεν θα ήταν πρώην!!! Καλώς ή κακώς έχουμε βιώματα και με κάποιους άλλους ανθρώπους τόσο εμείς όσο και οι άντρες μας. Για μερικούς είναι πολύ απλό να τραβάνε Χ στην ζωή τους ειδικά όταν οι σχέσεις τελειώνουν άσχημα, αλλά δεν είναι πάντα έτσι... Από προσωπική εμπειρία υπάρχουν 2 πρώην. Ο ένας αν με ενοχλήσει ποτέ, το πιο πιθανό είναι τουλάχιστον να τον βρίσω. Ο άλλος, που χωρίσαμε ήρεμα, γιατί αποφασίσαμε ότι δεν τραβούσε, είναι πια πατέρας ενός παιδιού συνομηλίκου με το δικό μου μιλάμε συχνά στο τηλέφωνο, τώρα πια για τα κατορθώματα των παιδιών μας. Ενδιαφέρεται για μένα σαν φίλη του και ενδιαφέρομαι και εγώ γι'αυτόν. Μιλάω μαζί του μπροστά στον άντρα μου και φαντάζομαι ότι το ίδιο κάνει και αυτός. Όσες φορές μας δόθηκε η ευκαιρία έχουμε βρεθεί αλλά δυστυχώς την γυναίκα του δεν την έχω γνωρίσει μιας και μας χωρίζουν πολλά χιλιόμετρα. Δεν βρίσκω κάτι κακό σε αυτό και φαντάζομαι ότι δεν βρίσκει και αυτή. Το γεγονός ότι ενδιαφέρεσαι για κάποιον δεν είναι πάντα ερωτικό ούτε σημαίνει ότι θες να χαλάσεις την οικογένεια του και αυτός την δική σου...

RSYNp2.png
Link to comment
Share on other sites

Χαλαρώστε... οι πρώην είναι πρώην!!! Αν ήταν όλα ρόδινα δεν θα ήταν πρώην!!! Καλώς ή κακώς έχουμε βιώματα και με κάποιους άλλους ανθρώπους τόσο εμείς όσο και οι άντρες μας.

Ναι συμφωνώ..οι πρώην πρώην για καποιους λόγους.Προσωπικά δεν βρίσκω τον λόγο να είναι και φίλοι μετά.Αν ήταν να είναι φίλοι για ποιο λόγο να βρέθηκαν κάποτε στο ίδιο κρεβάτι και δεν κράταγαν την φιλία τους αγνή?Ισως είναι και ο λόγος που δεν μπορώ να δικαιολογήσω την επανεμφανιση πρωην .Ο καθένας το βλέπει με την δική του σκοπιά!

U5gcp2.png

Eρωτεύτηκα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θα συμφωνησω...Το οτι καποια ειναι πρωην του αντρα μας δε σημαινει σωνει και ντε οτι ειναι πουτανακι και θελει να μπει αναμεσα στο ζευγαρι ουτε πως θελει σωνει και ντε να κανει σεξ με τον πρωην της.

Κι εγω εχω πρωην αλλα ουτε να τους δω δε θελω ποσο μαλλον να κανω και κατι μαζι τους.Αν τυχει να βρεθουμε στην ιδι παρεα...ε οκ...δε θα σηκωθω και να φυγω...ουτε θα φοβαμαι να τους κοιταξω μη και με θεωρησει αντροχωριστρα η νυν.

 

Και στην τελικη αν ο αντρας μου παει και της δωσει το τλεφωνο του ...ε μετα δε θα φταιει αυτη.

Δε λεω οτι ολα ειναι νορμαλ στην ιστορια που περιγραφει η κοπελα αλλα το να θεωρειτε οτι ολες οι πρωην του αντρα σας καιγονται να κανουν σεξ παλι μαζι του λιγο χαζο μου ακουγεται.Χαλαρωστε...

 

Δεν είναι όλες από αυτό που είπες, αλλά αυτές που στέλνουν μηνυματάκια ενώ ξέρουν πια ότι ο άλλος είναι παντρεμένος είναι.

Τι ψάχνεται η κυρία?

Έχασε τον δικό της και θέλει να σπείρει κι αλλού ζιζάνια?

Κι αυτή η απενοχοποίηση των πορνιδίων πολύ μου τη δίνει.......ναι φταίει ο σύζυγος αν κάνει κάτι, αλλά φταίει επίσης και το όποιο πορνίδιο μπαίνει ανάμεσα σε ένα ζευγάρι....και πολλές το κάνουν επίτηδες....

Θέλετε να έχει ο σύζυγος μεγαλύτερο μερίδιο ευθύνης?

Ναι έχει....γιατί αυτός πρέπει να σκεφτεί την οικογένειά του....αλλά και η άλλη από αρχές σκίζει......

Σε αυτή την περίπτωση πάντως δε νομίζω ότι τρέχει κάτι......εγώ πάντως θα σήκωνα το τηλέφωνο μονο και μόνο για να δείξω ότι ΜΠΟΡΩ (έχω την άδεια) να το σηκώνω, άρα ο δικός μου δεν κάνει κάτι κρυφά.......

Δε σας έχει τύχει να έχει ο δικός σας δουλειά να χτυπάει το τηλέφωνό του και να σας πει να το σηκώσετε?

Τι πιο φυσικό σε ένα ζευγάρι?

Κι αυτός θα σηκώσει το δικό μου αν είμαι στην τουαλέτα π.χ. κι εγώ το δικό του....δεν έχουμε κρυφές επαφές......

Link to comment
Share on other sites

Ναι συμφωνώ..οι πρώην πρώην για καποιους λόγους.Προσωπικά δεν βρίσκω τον λόγο να είναι και φίλοι μετά.Αν ήταν να είναι φίλοι για ποιο λόγο να βρέθηκαν κάποτε στο ίδιο κρεβάτι και δεν κράταγαν την φιλία τους αγνή?Ισως είναι και ο λόγος που δεν μπορώ να δικαιολογήσω την επανεμφανιση πρωην .Ο καθένας το βλέπει με την δική του σκοπιά!

 

Δεν υπάρχει φιλία ανάμεσα σε δυο άτομα που μοιράστηκαν κρεβάτι......τελεία και παύλα!!!!

Αυτά είναι χαζά και τάχα δήθεν μοντερνισμοί της κακιάς ώρας.......ο πρώην μπαίνει στο χρονοντούλαπο και δεν ξαναβγαίνει ποτέ.....

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι όλες από αυτό που είπες, αλλά αυτές που στέλνουν μηνυματάκια ενώ ξέρουν πια ότι ο άλλος είναι παντρεμένος είναι.

Τι ψάχνεται η κυρία?

Έχασε τον δικό της και θέλει να σπείρει κι αλλού ζιζάνια?

Κι αυτή η απενοχοποίηση των πορνιδίων πολύ μου τη δίνει.......ναι φταίει ο σύζυγος αν κάνει κάτι, αλλά φταίει επίσης και το όποιο πορνίδιο μπαίνει ανάμεσα σε ένα ζευγάρι....και πολλές το κάνουν επίτηδες....

Θέλετε να έχει ο σύζυγος μεγαλύτερο μερίδιο ευθύνης?

Ναι έχει....γιατί αυτός πρέπει να σκεφτεί την οικογένειά του....αλλά και η άλλη από αρχές σκίζει......

Σε αυτή την περίπτωση πάντως δε νομίζω ότι τρέχει κάτι......εγώ πάντως θα σήκωνα το τηλέφωνο μονο και μόνο για να δείξω ότι ΜΠΟΡΩ (έχω την άδεια) να το σηκώνω, άρα ο δικός μου δεν κάνει κάτι κρυφά.......

Δε σας έχει τύχει να έχει ο δικός σας δουλειά να χτυπάει το τηλέφωνό του και να σας πει να το σηκώσετε?

Τι πιο φυσικό σε ένα ζευγάρι?

Κι αυτός θα σηκώσει το δικό μου αν είμαι στην τουαλέτα π.χ. κι εγώ το δικό του....δεν έχουμε κρυφές επαφές......

 

tha sumfonhso mazi sou kai polu malista

Link to comment
Share on other sites

Ολα γινονται Καθε ανθρωπος ειναι διαφορετικος και τιποτα δεν ειναι απολυτο

Υπαρχει και το φιλικο σεξ= σεξ μεταξυ φιλων !

 

Αυτοί δεν είναι φίλοι, ειναι εραστές. Απλά βγάλαμε τον όρο sex-buddies γιατί μας βολεύει περισσότερο. No strings attached! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Αυτοί δεν είναι φίλοι, ειναι εραστές. Απλά βγάλαμε τον όρο sex-buddies γιατί μας βολεύει περισσότερο. No strings attached! :rolleyes:

 

Φυσικά και είναι εραστές......αλλάζουν την ταμπέλα και νομίζουν ότι κάτι κάνουν......

Link to comment
Share on other sites

Αναφερομαι σε φιλους (χρόνων ας πούμε) που ευκαιριακα κανουν σεξ ..οχι εραστες που γινονται "φιλαρακια"

Αυτο που τους ενωνει ειναι η φιλια :P:rolleyes:

p7z6p3.pngsQqep3.png
Link to comment
Share on other sites

Αναφερομαι σε φιλους (χρόνων ας πούμε) που ευκαιριακα κανουν σεξ ..οχι εραστες που γινονται "φιλαρακια"

Αυτο που τους ενωνει ειναι η φιλια :P:rolleyes:

 

Αυτοί δεν είναι φίλοι........ότι άλλο θες ονόμασέ τους, αλλά όχι φίλους...........

Link to comment
Share on other sites

Αναφερομαι σε φιλους (χρόνων ας πούμε) που ευκαιριακα κανουν σεξ ..οχι εραστες που γινονται "φιλαρακια"

Αυτο που τους ενωνει ειναι η φιλια :P:rolleyes:

 

συμφωνώ ότι υπάρχει και αυτή η περίπτωση... αλλά σε ένα γάμο δεν χωράνε πια τέτοιες φιλίες!!!!

RSYNp2.png
Link to comment
Share on other sites

Οι πρώην είναι πρώην για κάποιο λόγο.... αλλά πέρα απο αυτό , η γνωμη μου ειναι πως δεν ασχολεισαι με την πρώην αλλά με το σύζυγο. Αυτός οφείλει να φτιάξει την κατάσταση... εμένα η πρωην του μια φορά ενόχλησε.... ειχαμε δεσμό τοτε και θα παντρευόταν ο συγκάτοικός του οταν ηταν φοιτητες (η κοπέλα αυτη ήταν η σχέση του , οταν ηταν φοιτητής και εκαναν παρέα όλοι μαζί και φυσικά ο συγκάτοικός την κάλεσε). Ενα βραδακι σαν βολταραμε με το αυτοκινητο χτυπάει το τηλ του... ήταν η κοπέλα η οποία τον προσκαλούσε να πάνε μαζί στο γάμο του φίλου τους! Ο καλός μου της απάντησε όχι ευχαριστώ θα πάω με την ..... (οπου τελείες , το όνομα μου) Ποια εινα αυτη? ρώτησε η αυτή. Η αγάπη μου της λέει. Και εκει ελαβε τέλος η όλη επαναπροσεγγισή της...... Φυσικά για να ειμαστε και ειλικρινείς στο γάμο ειχα γινει μια θεά, ετσι για να φυλάμε τα ρουχα μας.....


 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...