Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Έχω υποψίες πως είμαι υιοθετημένη..


Μικαέλα91

Recommended Posts

Όσο για τους γονείς σου δεν ξέρω γιατί θες ντε και καλά να τους τρίψεις στη μούρη το αποτέλεσμα που θα ήθελες να βγει από κάποιο τεστ.....αλλά το μόνο που μπορώ να αυμπεράνω είναι μια παρατεταμένη εφηβεία....βάλε κι έναν προβληματικό γάμο (ειδικά με κάποιον σαν τον άντρα σου).......και φαντάζεται κανείς την τρικυμία που επικρατεί στο κεφάλι σου......

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 110
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δημοφιλείς ημέρες

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Παιδάκια η ομάδα αίματος σου λύνει κατά 50% το πρόβλημα.

1. Αν οι ομάδες δεν ταιριάζουν ΣΙΓΟΥΡΑ δεν είναι τέκνο

2. Αν ταιριάζουν μπορεί να είναι μπορεί και όχι.

 

Οπότε μια σύγκριση αν δώσει το 1ο αποτέλεσμα γλυτώνει τη κοπέλα από πολλά ψαξίματα

Το Ήλεκτράκι μου και ο Οδυσσέας μου, οι ηλιαχτίδες μου!

..................................................................................

Ο Θεός πέθανε...

Ο Μαρξ πέθανε...

κι Εγώ τώρα τελευταία δε νοιώθω πολυ καλά...

Link to comment
Share on other sites

Όσο για τους γονείς σου δεν ξέρω γιατί θες ντε και καλά να τους τρίψεις στη μούρη το αποτέλεσμα που θα ήθελες να βγει από κάποιο τεστ.....αλλά το μόνο που μπορώ να αυμπεράνω είναι μια παρατεταμένη εφηβεία....βάλε κι έναν προβληματικό γάμο (ειδικά με κάποιον σαν τον άντρα σου).......και φαντάζεται κανείς την τρικυμία που επικρατεί στο κεφάλι σου......

 

Με τα 1.000

Το Ήλεκτράκι μου και ο Οδυσσέας μου, οι ηλιαχτίδες μου!

..................................................................................

Ο Θεός πέθανε...

Ο Μαρξ πέθανε...

κι Εγώ τώρα τελευταία δε νοιώθω πολυ καλά...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Όπως γράφω και στον τίτλο,έχω υποψίες πως είμαι υιοθετημένη αλλά δεν ξέρω τί να κάνω!

Με τους γονείς μου για άλλα θέματα,δεν μιλάμε πλέον..

Οι υποψίες μου φούντωσαν πριν 2-3 χρόνια.

Είμαι τώρα 21 χρονών.Της το 'χα φέρει απ' έξω απ' έξω της μάνας μου αλλά δεν μου 'πε τίποτα.

Να σας πω τί μ' έκαναν να το πιστεύω αυτό?!Κάποια στοιχεία που για 'μένα είναι κάτι...

1)Μία φωτογραφία απ' την εγκυμοσύνη της δεν έχει.Με τη δικαιολογία ότι το 1991 που γεννήθηκα,και υπήρχαν φωτογραφικές μηχανές που για 'μένα δεν στέκει.Υπάρχει γυναίκα που δεν θέλει να κρατήσει αυτές τις στιγμές για πάντα?Εδώ έχει φωτογραφίες απ' τον γάμο της,πολύ πιο παλιά.

2)Με έκανε στα 44 της (και ο πατέρας μου ήταν στα 48) μετά από 5 αποβολές..Και σκέφτομαι εγώ,μετά από 5 αποβολές,"βγήκα" εγώ και μάλιστα χωρίς κανένα πρόβλημα?Και σ' αυτήν την ηλικία που ήταν?

3)Δεν με γέννησε στην ΑΘήνα όπου και μένανε και τότε εκείνοι αλλά στο χωριό της με τη δικαιολογία ότι είχε πάει για Πάσχα και την έπιασαν οι πόνοι εκεί..Και σκέφτομαι πάλι..Πού πήγαινε ετοιμόγεννη γυναίκα?

4)Όσοι μας ξέρουν και μας έχουν δει μου λένε πως δεν μοιάζω με κανέναν απ' τους 2 γονείς μου.

5)Να σημειώσω πως ο ξάδερφός μου (ο γιος του αδερφού της που έχουμε 9 μέρες διαφορά) είναι υιοθετημένος αλλά εκείνου του το έχουν πει απ' τα 7 του χρόνια.

Δεν ξέρω τί να κάνω?!Την τελευταία φορά που τσακωθήκαμε πολύ έντονα και από τότε έχω να της ξανα μιλήσω,της είπα πως θέλω να κάνουμε τεστ DNA γιατί πιστεύω πως είμαι υιοθετημένη και η απάντησή της ήταν:

- "Nαί,παιδί μου,ναί,καλά..Πήγαινε να κάνεις άμα θες."

 

Σκέφτομαι με τον άντρα μου να πάμε στο νοσοκομείο στο χωριό της που λέει πως με γέννησε και να ζητήσω κάποιο χαρτί,να δω τί λέει,τί γράφει..

 

Εσείς τί λέτε να κάνω?:|

 

Αν αλλάξω κάποιες λέξεις και γυρίσω δέκα χρόνια πριν νομίζω ότι διαβάζω για μένα.ουτε εγω έχω φωτογραφίες ουτε κοιτάζω με κανενα ουτε στο ένα σόι ουτε στο άλλο.

 

Για τους βιολογικούς τωρα δεν με ενδιαφέρει καθόλου και ουτε πρόκειται να ψάξω .να βρω τι?????? κάποιους οι οποίοι δεν θα μπορούν να με κοιτάξουν στα ματιά που θα με δουν μια φορά για να νιώσουν αυτη καλα και μετα να ξανά χαθούν .να αγάπησω τι??? αυτους που δεν μ αγάπησαν όταν έπρεπε????

Σορρυ αν είμαι σκυλα.

Link to comment
Share on other sites

Επισης να προσθέσω ότι εγω έκανα μωρο στα δεκαέξι με κάποιον αρκετά χρόνια μεγαλύτερο μου,που το μόνο που ήξερε να κάνει ηταν να με περιορίζει στο σπίτι για να μην ερχομαι σε επαφή με ανθρωπους και ξυπνησω.μεχρι που το βόδι ξύπνησα και τον πέταξα έξω,και έφυγε με την ουρα κάτω απο τα σκελια.

 

Ειλικρινά διαβάζοντας και τα δυο μνμ σου νόμιζα ότι κάποιος μου κάνει πλάκα και γράφει για μένα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλα μπορει να ειναι υιοθετημενη και απο τυχη να ταιριαζει η ομαδα αιματος...ετσι δεν ειναι?

Ναι, μπορεί να ταιριάζει και να είναι ή να μην είναι υιοθετημένη. Αν όμως δεν ταιριάζει τότε είναι σίγουρα υιοθετημένη. Είναι απλά μια πρώτη βοήθεια γιατί οι πιθανότητες να μην ταιριάζουν οι ομάδες είναι περισσότερες αν κάποιος είναι υιοθετημένος.

Link to comment
Share on other sites

Αλλά εγώ κόλλησα στο γεγονός ότι η μητέρα της φίλης μας όταν η ίδια είπε ότι θα κάνει εξέταση DNA της απάντησε "Nαί,παιδί μου,ναί,καλά..Πήγαινε να κάνεις άμα θες.

Θεωρώ ότι αν είχε κάτι να κρύψει θα άλλαζε χρώματα, θα αντιδρούσε κάπως τέλος πάντων. Σίγουρα θα προσπαθούσε να την εμποδίσει και να την αποτρέψει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Όσο για τους γονείς σου δεν ξέρω γιατί θες ντε και καλά να τους τρίψεις στη μούρη το αποτέλεσμα που θα ήθελες να βγει από κάποιο τεστ.....αλλά το μόνο που μπορώ να αυμπεράνω είναι μια παρατεταμένη εφηβεία....βάλε κι έναν προβληματικό γάμο (ειδικά με κάποιον σαν τον άντρα σου).......και φαντάζεται κανείς την τρικυμία που επικρατεί στο κεφάλι σου......

 

παρατεταμενη εφηβεια? παρατεταμενες πληγες θα ελεγα εγω

δεν ειναι για ολες τις οικογενειες και για ολους τους ανθρωπους τα πραγματα απλα

 

λυπαμαι που ενα τοσο νεο κοριτσι νιωθει ετσι και ανεχεται τα οσα ανεχεται

τη βοηθεια παντως δεν θα την βρει απο δω μεσα

Link to comment
Share on other sites

Αχαχα,όχι καλέ..Απλώς μου φαίνεται παράξενο αυτό με τις φωτογραφίες γιατί το 1991 αποκλείεται να μην υπήρχαν φωτογραφικές μηχανές και αποκλείεται σαν γυναίκα να μην ήθελε να κρατήσει για πάντα αυτές τις στιγμές!

 

 

και το 2011 που ημουν εγω εγκυος και υπαρχουν οι πλεον συγχρονες φωτογραφικες μηχανες εγω δεν εχω ουτε μια απο την διαρκεια της εγκυμοσυνης!

as1cJTh0g410000MTA3MzUzZHwwMDczMDVkfHRvIG5lcmFpZGFraSBtb3UgZWluYWk.gif
Link to comment
Share on other sites

και το 2011 που ημουν εγω εγκυος και υπαρχουν οι πλεον συγχρονες φωτογραφικες μηχανες εγω δεν εχω ουτε μια απο την διαρκεια της εγκυμοσυνης!

 

ούτε έναν πίνακα,μια προσωπογραφία σε κορνίζα...κάτι τελοσπάντω?

Link to comment
Share on other sites

Παιδάκια η ομάδα αίματος σου λύνει κατά 50% το πρόβλημα.

1. Αν οι ομάδες δεν ταιριάζουν ΣΙΓΟΥΡΑ δεν είναι τέκνο

2. Αν ταιριάζουν μπορεί να είναι μπορεί και όχι.

 

Οπότε μια σύγκριση αν δώσει το 1ο αποτέλεσμα γλυτώνει τη κοπέλα από πολλά ψαξίματα

 

Κορίτσια, το θέμα (της) δεν είναι η βιολογία...

 

 

Το θέμα μπορεί να μην είναι η βιολογία, αλλά αυτό που γράφει η Ρεα1971, δεν είναι σωστό. Να μην δίνουμε λάθος πληροφορίες γιατί μπορεί να ανοίξουν οι ασκοί του Αιόλου για κάποιους και να τρέχουν για τεστ πατρότητας. :-D

 

Η αλήθεια είναι πως είναι δυνατόν το παιδί να έχει διαφορετική ομάδα αίματος από τους γονείς σε κάποιες περιπτώσεις, βάση γονότυπου. Π.χ. από συνδυασμό ομάδων Α και Β, μπορεί να προκύψει παιδί με ομάδα Ο. Η ομάδα φαινότυπος Α έχει γονότυπο Α,Α ή Α,Ο και η ομάδα φαινότυπος Β έχει γονότυπο Β,Β ή Β,Ο. Κάντε μόνοι σας τους συνδυασμούς και δείτε τι προκύπτει.

Link to comment
Share on other sites

Ο πατέρας μου απλά ήταν μια ζωή ήταν απόμακρος..

εδω.....εδω βρισκω το κακο....οχι για αυτο το θεμα αλλα για το αλλο διπλα.:P

Το να ειναι απομακρος καποιος δεν ταυτιζεται με την ανικανοτητα του να σε αγαπαει αλλα με την ανικανοτητα του να σου το δειξει....

Επισης η προσοχη καποιου προς το ατομο σου θα πρεπει να ειναι καλοδεχουμενη μονο αν καλυπτει ολες τις αναγκες σου και οχι μονο τις ανασφαλειες σου. Aν καλυπτουν μονο τις ανασφαλειες σου ειναι χαιραγωγηση.

Ολοι οι αντρες ξερουν να χαιδευουν καλο μου κοριτσακι....θα μπορουσες να εισαι κορη μου!!:shock:

Δεν ξερουν ομως ολοι οι αντρες να βαζουν τη βολεψη τους κατω απο τις ουσιαστικες αναγκες του ανθρωπου τους...

Φαινεται οτι δεν εχεις συγχωρεσει τον πατερα σου που ηταν απομακρος....αλλα πολυ ευκολα συγχωρεις τον αντρα σου...

Οι αντρες που χειραγωγουν ενα κοριτσακι επειδη αυτο δεν εχει μαθει να αγαπαει και να εκτιμαει τον εαυτο του δεν ειναι ο,τι καλυτερο....

Ασε τις αναζητησεις του αν εισαι υιοθετημενη και προσπαθησε να 'αρπαξεις' τη ζωη που περναει απο μπροστα σου. Δεν ειναι αργα...Μαθε κατι, σπουδασε....μαθε μια τεχνη...δουλεψε!!!

Και προπαντων μην απομακρυνεσαι απο τους γονεις σου...Οταν γινεις μανα θα καταλαβεις ποσο σε αγαπουν....ειτε σε γεννησαν ειτε οχι.

''δεν ξέρω τι αξίζει πιο πολύ, η ειρήνη ή η αγωνία της ψυχής μας...'

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εδω.....εδω βρισκω το κακο....οχι για αυτο το θεμα αλλα για το αλλο διπλα.:P

Το να ειναι απομακρος καποιος δεν ταυτιζεται με την ανικανοτητα του να σε αγαπαει αλλα με την ανικανοτητα του να σου το δειξει....

Επισης η προσοχη καποιου προς το ατομο σου θα πρεπει να ειναι καλοδεχουμενη μονο αν καλυπτει ολες τις αναγκες σου και οχι μονο τις ανασφαλειες σου.

Ολοι οι αντρες ξερουν να χαιδευουν καλο μου κοριτσακι....θα μπορουσες να εισαι κορη μου!!:shock:

Δεν ξερουν ομως ολοι οι αντρες να βαζουν τη βολεψη τους κατω απο τις ουσιαστικες αναγκες του ανθρωπου τους...

Φαινεται οτι δεν εχεις συγχωρεσει τον πατερα σου που ηταν απομακρος....αλλα πολυ ευκολα συγχωρεις τον αντρα σου...

Οι αντρες που χειραγωγουν ενα κοριτσακι επειδη αυτο δεν εχει μαθει να αγαπαει και να εκτιμαει τον εαυτο του δεν ειναι ο,τι καλυτερο....

Ασε τις αναζητησεις του αν εισαι υιοθετημενη και προσπαθησε να 'αρπαξεις' τη ζωη που περναει απο μπροστα σου. Δεν ειναι αργα...Μαθε κατι, σπουδασε....μαθε μια τεχνη...δουλεψε!!!

Και προπαντων μην απομακρυνεσαι απο τους γονεις σου...Οταν γινεις μανα θα καταλαβεις ποσο σε αγαπουν....ειτε σε γεννησαν ειτε οχι.

 

 

Τι ωραία που τα είπες... Στην καρδιά του προβλήματος

Το Ήλεκτράκι μου και ο Οδυσσέας μου, οι ηλιαχτίδες μου!

..................................................................................

Ο Θεός πέθανε...

Ο Μαρξ πέθανε...

κι Εγώ τώρα τελευταία δε νοιώθω πολυ καλά...

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα μπορεί να μην είναι η βιολογία, αλλά αυτό που γράφει η Ρεα1971, δεν είναι σωστό. Να μην δίνουμε λάθος πληροφορίες γιατί μπορεί να ανοίξουν οι ασκοί του Αιόλου για κάποιους και να τρέχουν για τεστ πατρότητας. :-D

 

Η αλήθεια είναι πως είναι δυνατόν το παιδί να έχει διαφορετική ομάδα αίματος από τους γονείς σε κάποιες περιπτώσεις, βάση γονότυπου. Π.χ. από συνδυασμό ομάδων Α και Β, μπορεί να προκύψει παιδί με ομάδα Ο. Η ομάδα φαινότυπος Α έχει γονότυπο Α,Α ή Α,Ο και η ομάδα φαινότυπος Β έχει γονότυπο Β,Β ή Β,Ο. Κάντε μόνοι σας τους συνδυασμούς και δείτε τι προκύπτει.

 

Κορίτσι απλή βιολογία έγραψα και κυρίως για ταίριασμα ομάδων.

Αν η ομάδα που θα έχει το τέκνο δεν μπορεί να προκύψει από τους 2 θεωρητικά γονείς, τότε ΄΄εχουμε αποκλεισμό πατρός.

Λίγο προσεχτικότερα να διαβάζουμε εύκολα το κατανοούμε.

 

Άλλωστε, "Ο αποκλεισμός ομάδας αίματος χρησιμοποιείται για τον αποκλεισμό ενός άντρα ως πιθανού πατέρα ενός παιδιού."

 

http://www.ygeiaonline.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=382:2008-12-11-18-09-03&catid=78:2008-12-11-15-05-56&Itemid=69

 

Αυτά από εναν απλό λογιστή που όμως ήταν επιμελής στο μάθημα βιολογίας.

Το Ήλεκτράκι μου και ο Οδυσσέας μου, οι ηλιαχτίδες μου!

..................................................................................

Ο Θεός πέθανε...

Ο Μαρξ πέθανε...

κι Εγώ τώρα τελευταία δε νοιώθω πολυ καλά...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσι απλή βιολογία έγραψα και κυρίως για ταίριασμα ομάδων.

Αν η ομάδα που θα έχει το τέκνο δεν μπορεί να προκύψει από τους 2 θεωρητικά γονείς, τότε ΄΄εχουμε αποκλεισμό πατρός.

Λίγο προσεχτικότερα να διαβάζουμε εύκολα το κατανοούμε.

 

Άλλωστε, "Ο αποκλεισμός ομάδας αίματος χρησιμοποιείται για τον αποκλεισμό ενός άντρα ως πιθανού πατέρα ενός παιδιού."

 

http://www.ygeiaonline.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=382:2008-12-11-18-09-03&catid=78:2008-12-11-15-05-56&Itemid=69

 

Αυτά από εναν απλό λογιστή που όμως ήταν επιμελής στο μάθημα βιολογίας.

 

Ούτε κι εγώ είμαι βιολογος, αλλά για κάποιον που δεν έχει ιδέα από βιολογία, το "οι ομάδες δεν ταιριάζουν" που έγραψες, μπορεί να σημαίνει ότι από μητέρα Α και πατέρα Β δεν βγαίνει παιδί με ομάδα Ο. Κι όμως βγαίνει. Γι αυτό θεώρησα σωστό να βάλω ένα απλό παράδειγμα ως επεξήγηση.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια η κοπελα που εβαλε το θεμα ζητησε να αποσυρθει το θεμα της και ο διαχειριστης το κλειδωσε. Σιγουρα θα το ζητησει και σε αυτο το θεμα . Οποτε μην τρελενεστε .... η κοπελα ηθελε να ακουσει αλλα και επειδη δεν τα ακουσε ζηταει να κλειδωθουν τα θεματα της.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια η κοπελα που εβαλε το θεμα ζητησε να αποσυρθει το θεμα της και ο διαχειριστης το κλειδωσε. Σιγουρα θα το ζητησει και σε αυτο το θεμα . Οποτε μην τρελενεστε .... η κοπελα ηθελε να ακουσει αλλα και επειδη δεν τα ακουσε ζηταει να κλειδωθουν τα θεματα της.

 

Ώρες ώρες απορώ, γιατί χαλάμε το σάλιο μας. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια η κοπελα που εβαλε το θεμα ζητησε να αποσυρθει το θεμα της και ο διαχειριστης το κλειδωσε. Σιγουρα θα το ζητησει και σε αυτο το θεμα . Οποτε μην τρελενεστε .... η κοπελα ηθελε να ακουσει αλλα και επειδη δεν τα ακουσε ζηταει να κλειδωθουν τα θεματα της.

 

Μπράβο ταχύτητα! Εγω έχω τους έχω στείλει μήνυμα τόσο καιρό για κάτι που ήθελα να ρωτήσω και ακομα περιμένω απάντηση.....

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια η κοπελα που εβαλε το θεμα ζητησε να αποσυρθει το θεμα της και ο διαχειριστης το κλειδωσε. Σιγουρα θα το ζητησει και σε αυτο το θεμα . Οποτε μην τρελενεστε .... η κοπελα ηθελε να ακουσει αλλα και επειδη δεν τα ακουσε ζηταει να κλειδωθουν τα θεματα της.

 

και καλα εκανε και το ζητησε, καποια θεματα ειναι πολυ λεπτα για να περνουν δημοσιοτητα, η γνωμη μου βεβαια,,κι οπως εχω πει χιλιες φορες αλλου πρεπει να παει να ανοιξει την ψυχη της, καπου οπου δεν θα την κρινουν και που ουτε θα της δημιουργουν ενοχες

 

οσα ξερει ο νοικοκυρης δεν τα ξερει ο κοσμος ολος

εξω απο το χορο πολλα τραγουδια λες κλπ πολλα θα μπορουσα να πω

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...