Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εξαμηνητικο Κληρονομικοτητα


Recommended Posts

Κοριτσια καλησπερα!!:P:p μολις σημερα εμαθα πως εκτος απο τον πατερα μου που γεννηθηκε εξαμηνητικος...γεννηθηκαν αλλοι 5 εξαμηνητικοι απο το σοι του πατερα μου 2 απο της μανας του την μερια και 3 απο του πατερα του!(δεν ξερω πως μου ξεφυγε τοσα χρονια)εμαθα πως και εγω παρολιγον να γεννηθω εξαμηνητικη:shock::shock: αλλα νοσηλευτηκε για λιγο η μητερα μου στο νοσοκομειο και τελικα γεννηθηκα κανονικα!!τρελαθηκαααα.....δεν πρεπει να ναι τυχαιο τοσα ατομα...λετε να ειναι κληρονομικο αυτο??φοβαμαι πολυ για το μωρουλι μου!!:?τριτη που θα παω στον γιατρο θα το αναφερω αλλα μηπως ξερετε εσεις κατι για αυτο το θεμα??εχω κατααγχωθει!!

bUfnp3.pngCxrzp3.png

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Όντως μεγάλος αριθμός στην οικογένειά σου.Αλλά μπορεί κάτι τέτοιο να οφείλετε σε κληρονομικούς παράγοντες και όχι σε τυχαίους; Μου φαίνεται λίγο περίεργο

[/url]

 

Link to comment
Share on other sites

Όντως μεγάλος αριθμός στην οικογένειά σου.Αλλά μπορεί κάτι τέτοιο να οφείλετε σε κληρονομικούς παράγοντες και όχι σε τυχαίους; Μου φαίνεται λίγο περίεργο

ξερω και εγω απο την μια και εγω αυτο σκεφτηκα,απο την αλλη ομως και τοσα περιστατικα τυχαια???:?:-?:?εχω αγχωθει απιστευτα!!!

bUfnp3.pngCxrzp3.png

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ακούσει ποτέ ότι η προωρότητα είναι κληρονομική. Αν μια γυναίκα γεννήσει πρόωρα ένα μωρό, πολύ πιθανόν και τα επόμενα αυτό ναι, αλλά αυτό που λες μάλλον έτυχε...μην αγχώνεσαι

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα!!:P:p μολις σημερα εμαθα πως εκτος απο τον πατερα μου που γεννηθηκε εξαμηνητικος...γεννηθηκαν αλλοι 5 εξαμηνητικοι απο το σοι του πατερα μου 2 απο της μανας του την μερια και 3 απο του πατερα του!(δεν ξερω πως μου ξεφυγε τοσα χρονια)εμαθα πως και εγω παρολιγον να γεννηθω εξαμηνητικη:shock::shock: αλλα νοσηλευτηκε για λιγο η μητερα μου στο νοσοκομειο και τελικα γεννηθηκα κανονικα!!τρελαθηκαααα.....δεν πρεπει να ναι τυχαιο τοσα ατομα...λετε να ειναι κληρονομικο αυτο??φοβαμαι πολυ για το μωρουλι μου!!:?τριτη που θα παω στον γιατρο θα το αναφερω αλλα μηπως ξερετε εσεις κατι για αυτο το θεμα??εχω κατααγχωθει!!

Γιαυτο συμπεθερα να προσεχεις να μην κουραζεσαι,μην κανεις τιποτα,ξαπλα και τα παντα χαλαρα κ να δεις οτι θα γεννησουμε διπλα διπλα!οχι τιποτα αλλο,σε θελω παρεα,αφου τα ειπαμε!ελπιζω να προσεχεις το γαμπρο ε??ποτε πας για β επιπεδου κ που??εγω την παρασκευη 27!

qH8Hp3.png

 

z4RLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γιαυτο συμπεθερα να προσεχεις να μην κουραζεσαι,μην κανεις τιποτα,ξαπλα και τα παντα χαλαρα κ να δεις οτι θα γεννησουμε διπλα διπλα!οχι τιποτα αλλο,σε θελω παρεα,αφου τα ειπαμε!ελπιζω να προσεχεις το γαμπρο ε??ποτε πας για β επιπεδου κ που??εγω την παρασκευη 27!

 

αχ συμπεθερα ασε και εχω σκασει...!!!ειμασταν σε ενα τραπεζι οταν τ ειπε ο μπαμπας μου και πεσαν ολοιιιιιι πανω μου και να το πεις στον γιατρο και ειναι κληρονομικο και μπλα μπλα μπλα...!!!:oops::shock: με καταστεναχωρεσαν!!!Τριτη θα παω στον γιατρο και θα μου πει εκει ποτε θα με στειλει για β επιπεδου!!Αντε καλα αποτελεσματα να εχουμε να πανε ολα καλα..!!!Και ελπιζω να γεννησουμε διπλα διπλα γιατι με τοσα που ακουσα σημερα κοντευω να τρελαθω!!;);)να μου προσεχεις τ κοριτσι μου!!!

bUfnp3.pngCxrzp3.png

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"

Link to comment
Share on other sites

αντε ρε χαζη,μην αγχωνεσαι τσαμπα και αγχωνεις και το γαμπρο!διπλα διπλα θα γεννησουμε,το υποσχεθηκεσ,αλιως θα σε φερω να μου κρατας το χερι!καλα αποτελεσματα ν εχουμε και σου ειπα,να ξεκουραζεσε,να μην κανεις πολλα και ο μικρος στη θεση του θα μινει!φιλακια κ απο τη μπεμπα στο αγορι!!

qH8Hp3.png

 

z4RLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω που ζούσαν οι μανάδες αυτών που γεννήθηκαν στον 6ο μήνα της κύησης αλλά τολμώ να πω σε χωριό. Και ως γνωστόν στα χωριά οι γυναίκες δούλευαν στα ζώα, στα χωράφια, στο σπίτι. Τρώγαν και καμιά κλοτσιά απ τον άνδρα. Χάνανε τα παιδιά, το ένα μετά το άλλο. Και δεν ξέραν γιατί. Γιατί δεν βλέπαν γιατρούς, δεν κάναν εξετάσεις και συνέχιζαν τις ίδιες σκληρές και απάνθρωπες δραστηριότητες.

Το έχω ξαναπεί, πάψτε να ακούτε το μακρύ και το κοντό του καθενός. Κανένας δεν ξέρει, το μόνο που πετυχαίνουν είναι να πανικοβάλουν εγκυους ή νέες μαμάδες.

Πες το στο γιατρό σου, πιθανότατα θα του προσφέρεις άφθονο γέλιο, άκρως αναζωογονητικό για όλους...

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια εγω προχτες νοσηλευτηκα στο νοσοκομειο λογω πολυ κοντου τραχηλου (1 εκατοστο) και λενε οτι κατω απο 2 γεννας.το παιδι ειχε παρει θεση κανονικα εγω επαθα σοκ γιατι δεν ειχα κανενα συμπτωμα τυχαια το βρηκε ο γιατρος και μου ειπε οτι το παιδι δεν ζει στην εβδομαδα που ειμαι -22η.τρομαξα,εκλαιγα,κοντεψα να τρελαθω.τωρα με εχει κρεββατωσει και μου δινει τοκολυτικα.μονο για τουαλετα επιτρεπεται να σηκωνομαι.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

jo89 για καλό και για κακό να ενημερώσεις το γιατρό σου γιατί οι γενετικοί παράγοντες (κληρονομικότητα περισσότερο όμως από τη πλευρά της μητέρας σου) σχετίζονται με πρόωρη γέννα, μπορεί δηλαδή να υπάρχει προδιάθεση.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αν η προωροτητα οφειλεται σε θρομβοφιλια καλο ειναι να κανεις σχετικες εξετασεις (η θρομβοφιλια ειναι κληρονομειται)

Διαφραγμα μητρας και θεματα σχετικα με τραχηλο δεν ξερω αν ειναι κληρονομικα

Καλο ειναι να κανεις και μια εξεταση αιματος για ελεγχο θυροειδους

p7z6p3.pngsQqep3.png
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω κοριτσια για τις απαντησεις αυριο θα παω στον γιατρο μου και θα το αναφερω να δω τι θα πει και αυτος!!εξετασεις θρομβοφιλιας δεν εχω κανει εχω κανει τον προγεννητικο ελεγχο στο πρωτο τριμηνο κ ολα ειχαν βγει καλα!;)

Οσο για τα χωρια κτλ που ανεφερε μια κοπελα παραπανω δεν παιζουν ουτε σκληρες δουλειες ουτε κλωτσιες απο κανεναν αντρα!!Για τον πατερα μου και τους αλλους 2 που ξερω γεννηθηκαν στην γερμανια κατω απο πολυ καλες συνθηκες εγκυμοσυνης!!ουτε χωραφια κτλ!!Ελπιζω να μην ειναι κατι κληρονομικο..!!καθε γυναικα κ καθε εγκυμοσυνη ειναι διαφορετικη!!Το καλυτερο γ ολες μας ευχομαι;););)

bUfnp3.pngCxrzp3.png

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...