Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΣΤΑ ΟΡΙΑ ΤΟΥ ΧΩΡΙΣΜΟΥ...


passy0702

Recommended Posts

Βλέπω δεν εχεις ακόμα παιδί εισαι εγκυος ( με το καλο), και είσαι 7 μηνες παντρεμενη πανω στα μεγαλα μελια.Οταν θα εχεις 2 κουτσουβελα μεσα στο σπιτι και μετα απο πεντε χρονια ( δεν σου λεω πολλα) θα τα ξαναπούμε. Βεβαια δεν δουλευεις κιολας βαλε και να δουλευεις 8ωρο αν θα ηθελες να τα κανεις ολα μονη; και να ηθελες δλδ δεν θα μπορουσες.

ευχαριστω!ειμουν σιγουρη οτι θα παρω τετια απαντηση!αχχαχα!για την ωρα ειπα κ εγω!δεν ειμαι απολυτη και ποτε δεν λεω ποτε!

qH8Hp3.png

 

z4RLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 180
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Συγνώμη αλλά κάνεις λάθος. Οι άντρες είναι όπως τους μάθουν οι μανάδες τους, όπως και οι γυναίκες.

Κανείς δεν αλλάζει με τον καιρό. Αν δεν γίνει το reset με το που φτιάχνεται το νέο σπιτικό του νέου ζευγαριού, το πουλάκι μετά πέταξε.

 

δεν έχεις άδικο σε αυτό που λες, αλλά όμως αν το σκεφτείς θα δεις πως ο καθένας μαθαίνει όπως τον βολεύει, πχ αν εγώ πριν την συγκατοίκηση με τον άντρα μου είχα μάθει να τα κάνω όλα μόνη μου στο σπίτι μου και ξαφνικά έμενα με τον άντρα μου και είχα είτε γυναίκα για βοήθεια είτε είχα τα ταπεράκια απο τις μαμάδες για φαγητό μια χαρά θα ''ξεμάθαινα'' όπως είχα μάθει και θα βολευόμουν στην νέα κατάσταση που δεν θα χρειάζονταν να κάνω και πολλά πολλά.

το ίδιο ισχύει και για τους άντρες, αν κάποιος έμενε μόνος του πριν και ξαφνικά συζούσε με μια γυναίκα που τα είχε όλα έτοιμα δεν νομίζω να μην βολεύονταν στην κατάσταση.

Vyf0p2.png

Εσύ 'σαι μόνο που μπορείς να μπαίνεις στη σιωπή μου ν' ακούς την κάθε σκέψη μου πριν να στην πει η φωνή μου

Link to comment
Share on other sites

 

Οι άνδρες ζουν μια κριση ρόλων και πολλές φορές δεν γνωρίζουν ούτε οι ίδιοι τη θέση τους στην οικογένεια. Η κοινωνία τους πιέζει από τη μια να είναι cool και ανεξάρτητοι, οι γυναίκες να αναλλάβουν ευθύνες. Μπορεί κάποια στιγμή να επιλέξουν τον "εύκολο" δρόμο με τη ανοχή της γυναίκας τους. Can you blame them?

 

Αυτό δεν σημαίνει ότι είναι εξ αρχής κακοί άνθρωποι, ότι έχουν λάθος αρχές ούτε ότι δεν πρόκειται να αλλάξουν ποτέ.

Παίζει τεράστιο ρόλο και ο περίγυρος. Έχω γνωρίσει πάρα πολλούς φίλους και συγγενείς του άνδρα μου από το χωριο που κατάγεται, όπου το μοτίβο για τους άνδρες του χωριού είναι κάθε μέρα στο καφενείο ενώ οι γυναίκες τους στο σπιτι με τα παιδιά, τα σαββατοκύριακα ταξιδια στο βουνό και σούβλες επίσης μακριά από τη γυναίκα τους και όποιον δεν ακολουθεί, τον κοροϊδεύουν. Όσοι από αυτούς όμως μετακομίζουν στην πόλη, τα κόβουν αυτά σιγά, σιγά. :-P

 

Η κοινωνία είμαστε εμείς. Συνεπώς δεν ισχύει ότι υπάρχει πίεση από την κοινωνία. Την άποψη της κοινωνίας τη διαμορφώνουν τα μέλη της.

Για σκεφτείτε εσείς οι γυναίκες πως θα σας φαινόταν στο 1ο ραντεβού, ο άντρας να σας πάει σπίτι του, αντί για ένα in μπαράκι, να σας μαγειρέψει, και μετά να βάλει την ποδία και να πλύνει τα πιάτα; Πράγματα αυτονόητα όταν έχεις οικογένεια, αλλά απαγορευτικά όταν πρέπει να πηδήξεις θηλυκό γιατί απλά το θηλυκό δεν θέλει αυτό το πρότυπο του άντρα-εραστή αλλά όμως θέλει αυτό το πρότυπο του άντρα-πατέρα-συζύγου.

 

Έτσι μετά το γάμο "ξαφνικά" ανακαλύπτει η σύζυγος ότι ο άντρας είναι πασάς. Συγνώμη αλλά ο πασάς υπήρχε από το 1ο δευτερόλεπτο γνωριμίας. Απλά επειδή δυστυχώς πριν το γάμο σκεφτόμαστε μόνο τι είναι ανάμεσα στα πόδια μας και όχι τι κουβαλάει ο άλλος μέσα στο κεφάλι του, μετά το γάμο που πέφτει σιγά-σιγά το σεχ, "ανακαλύπτουμε" ότι δεν υπάρχει αγάπη.

Πιστεύω ακράδαντα πως ένας άντρας που είναι πασάς, απλά δεν αγαπάει τη γυναίκα του. Μπορεί να σας ξενίζει αυτό αρκετές, αλλά εγώ ξέρω πως αν αγαπάς κάποιον κάνεις τα πάντα για να τον ευχαριστείς, ακόμη και αν αυτό σημαίνει ότι θα σφουγγαρίσει ο άντρας για να ξεκουραστεί η γυναίκα του, η αγάπη του.

Link to comment
Share on other sites

Για σκεφτείτε εσείς οι γυναίκες πως θα σας φαινόταν στο 1ο ραντεβού, ο άντρας να σας πάει σπίτι του, αντί για ένα in μπαράκι, να σας μαγειρέψει, και μετά να βάλει την ποδία και να πλύνει τα πιάτα; μια χαρα θα μου φαινοταν....ας εξαιρεσουμε τη ποδια,ας τα επλενε κ χωρις αυτην...χαχα..Πράγματα αυτονόητα όταν έχεις οικογένεια, αλλά απαγορευτικά όταν πρέπει να πηδήξεις θηλυκό γιατί απλά το θηλυκό δεν θέλει αυτό το πρότυπο του άντρα-εραστή αλλά όμως θέλει αυτό το πρότυπο του άντρα-πατέρα-συζύγου.

 

Έτσι μετά το γάμο "ξαφνικά" ανακαλύπτει η σύζυγος ότι ο άντρας είναι πασάς. Συγνώμη αλλά ο πασάς υπήρχε από το 1ο δευτερόλεπτο γνωριμίας. Απλά επειδή δυστυχώς πριν το γάμο σκεφτόμαστε μόνο τι είναι ανάμεσα στα πόδια μας και όχι τι κουβαλάει ο άλλος μέσα στο κεφάλι του, μετά το γάμο που πέφτει σιγά-σιγά το σεχ, "ανακαλύπτουμε" ότι δεν υπάρχει αγάπη.

Πιστεύω ακράδαντα πως ένας άντρας που είναι πασάς, απλά δεν αγαπάει τη γυναίκα του. Μπορεί να σας ξενίζει αυτό αρκετές, αλλά εγώ ξέρω πως αν αγαπάς κάποιον κάνεις τα πάντα για να τον ευχαριστείς, ακόμη και αν αυτό σημαίνει ότι θα σφουγγαρίσει ο άντρας για να ξεκουραστεί η γυναίκα του, η αγάπη του.

συμφωνω σε αυτο που λες,ο καθενας πρεπει να δειχνει με οποιον τροπο ευχαριστει κ τον αλλον την αγαπη του,κ αν αυτο σημαινει οτι θα κανει κατι αυτος για να ξεκουραστω εγω,τοσο το καλυτερο...αν ομως σου μιλαγε ο αντρας μου,θα σου ελεγε πως αγαπαει τη γυναικα κ τα παιδια του,κ ας μην σφουγγαριζει πχ...οτι αγαπαει τα παιδια του,αλλα δεν τα εχει κανει ποτε μπανιο,η δεν εχει αλλαξει ποτε πανα...εφοσον τα εκανα εγω,γιατι να τα κανει αυτος?απλα τα βλεπει απο αλλη οπτικη γωνια..ναι μεν μας αγαπαει αλλα μπορει να του πω ταισε ψαροσουπα το ενα,κ να μου πει μολις εκανα μπανιο,ειναι αναγκη να μυρισω ψαρι,ταισε τα εσυ...κ να νευριασει κ απο πανω..τι σημαινει,θα ελεγε,οτι δεν αγαπαω τα παιδια μου?..κ να σου πω κ κατι αλλο....μπορει οπως εχεις πει εγω να ειμαι χαιβανι που τα εκανα ολα,αλλα η γαιδουρια δεν εχει ορια?κ μπορει να εμαθε ετσι,απο το σπιτι του,απο τη μανα του,αλλα οταν υπαρχει αναγκη,δεν αναθεωρεις οτι εχεις μαθει κ μεγαλωσει?εγω ας πουμε,σπιτι μου δεν εκανα τπτ,οταν παντρευτηκα,εμαθα μεχρι φυλλο να ανοιγω...δεν ηξερα απο μωρα,αλλα οταν μου ηρθαν τα τριδυμα,εμαθα να τα μεγαλωνω,εμαθα να ξενυχταω,μου βγηκε η πιστη γενικοτερα...γιατι λοιπον μονο ο ενας να αναθεωρει,γιατι ετσι πρεπει,κ ο αλλος να βολευεται?παντα ελεγα οτι φταιω κ γω που δεν του τραβηξα το αφτι να του το ξεριζωσω νωριτερα,αλλα φταιει κ ο αλλος που οταν πεσαμε στα βαθια,μπηκε στη βαρκα να σωθει μονος του κ εγω εμεινα να κολυμπαω...αρα ειναι θεμα αρχων,νοοτροπιας,αγαπης,χαρακτηρα?τι απο ολα ειναι....η μηπως εσυ,εισαι απο τις λιγες εξαιρεσεις?η μηπως εγω επρεπε να δω κ να κρινω καλυτερα απο πριν?οσο μπορουσα δλδ...καλα αυτο ειανι σιγουρο,αλλα λεμε τωρα...κ το θεμα ειναι...τωρα τι κανουμε οεοοοοο....αλλαζουν οι ανθρωποι?προσαρμοζονται?η για λιγο κ μετα ξαναγυρνανε στο παλιο καλο-κακο τους εαυτο....

Link to comment
Share on other sites

Ρε κορίτσια ,και αγόρι ,πιστεύω πως αυτό που συζητάμε δεν έχει σχ΄εση με το τι κάνει ένας άντρας μέσα σε ένα γάμο.Δηλαδή ο ένας η δουλεύει η άλλη κάνει τις δουλειές και πάει λέγοντας...Ο ρόλος του συζύγου είναι να προσφέρει υλικά ,συναισθηματικά καιπνευματικά στην σύζυγο του.Είναι υποχρέωση του αυτό.Σωστά;Η σύζυγος φροντίζει την οικογένεια της και σέβεται και αγαπάει τον σύζυγο της ,οκ;Αυτά απο θρησκευτικής άποψης.Και λέω εγώ το εξής: Αν ο σύζυγος φροντίζει όπως πρέπει την οικογένεια του όλα θα ήταν καλύτερα!Το να με βοηθήσει ο άντρας μου στο σπίτι με όποιο καλύτερο τρόπο μπορεί αυτό τον κάνει καλό σύζυγο.Ένας σωστός Άντρας σωστός για μένα,α είναι αυτός που σκέφτεται την γυναίκα του ,τον κόπο της.Όπως ο άντρας μου θέλει να κατανοώ την δικιά του κούραση και τις δικές του ανάγκες ,θα πρέπει να κάνει και εκείνος το ίδιο.Το παιδί δεν είναι δικό μου είναι δικό Μας.Οκ δεν δουλεύω και δεν έχω απαίτηση από τον άντρα μου να κάνει δουλειές αλλά αν πετάει δεξιά και αριστερά ρούχα και κάνει ένα γραφείο μπάχαλο (το έχουμε στο σαλόνι) ,μια τουαλέτα αίσχος και και και ε τότε δεν είναι εντάξει.Δεν δείχνει ότι με αγαπάει και εκτιμάει τα όσα προσφέρω.και βέβαια δεν γινόταν κάτι διαφορετικό όταν δούλευα και εκείνος σπούδαζε...Οπ΄οτε πως είναι σωστός;Η σωστή συνεργασία στο ζευγάρι δείχνει αγάπη και ενδιαφέρον και αν αυτά δεν τα έχει μάθει κάποιος στο σπίτι του όταν ανοίγει το δικό του σπιτικό κοιτάει τι καλό νακρατήσει από το σπίτι του και τι κακό να αποβάλει ,έτσι ξεκινάει την ΔΙΚΙΆ του οικογένεια;).Είμαι λάθος σε αυτ΄α που σκέφτομαι;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αρα που καταληγουμε?οτι ειναι θεμα νοοτροπιας κ χαρακτηρα...κ οτι ο καθενας εχει αλλη αποψη για τη σωστη οικογενεια κ για το τροπο που δειχνει την αγαπη του...οπως ειπα κ πριν,ο δικος μου,λεει οτι μας αγαπαει,αλλα δεν νιωθει υποχρεωμενος,η οτι με αυτο το τροπο δειχνει την αγαπη του,με το να κανει μπανιο τα παιδια,κ ας μην υπαρχει λογος(πχ να με ποναει η μεση),η με το να σφουγγαρισει τον εμετο του παιδιου του χωρις να λεει η να σκεφτεται εστω,τι κανω τωρα?η το αξεπεραστο θα βαλω κ τσεμπερι τωρα...εστω κ αν το λεει για πλακα,μετααξυ αστειου σοβαρου...κ οταν πεις κατι...να σε λεει κ μυγιαγγιχτη...

Link to comment
Share on other sites

και ναι...στην ουσια δεν εχει απολυτη σχεση με το αν ο αντρας ξεσκονιζει κ ποσο συχνα....η ουσια ειναι πως δειχνει οτι σε σκεφτεται κ τι κανει για αυτο....αν εκανε 2 απο τα 5 που θες,δουλειες κλπ,κ αναγνωριζε κ με λογια εστω το κοπο κ τι προσφερεις,σε ανεβαζε λιγο ψυχολογικα,τοτε θα μας πειραζαν ολα λιγοτερο...οταν νιωθεις οτι με αυτα που κανει,η δεν κανει,δε σε σκεφτεται,δε σε νιωθει,τοτε ολα μεγαλωνουν...ας μην μπω σε λεπτομερειες κ παραδειγματα γιατι θα φουντωσω μεσημεριατικο κ δε θα φαω το κοτοπουλακι που μολις εψησα....ναι,μεσα σε ολο αυτο που ζω,με σπιτι κ τριδυμα,προσεχω κ τη γραμμη μου,τρομαρα μου,πρωτον γιατι μαρεσει κ δευτερον γιατι αν παχυνω,θα μου πει ο συζυγξ.....σουζυ τρως!!!σουζυ τρως πισω απο το ψυγειο!!!κοιτα η ταδε,τι κορμι εχει,κ εχει κ παιδια.....κοιτα κ συ ρε μεγαλε τη γυναικα σου,που εχει το σωμα που ειχε κ πριν τα τριδυμα.....παω να φαω τωρα....

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω δεν εχεις ακόμα παιδί εισαι εγκυος ( με το καλο), και είσαι 7 μηνες παντρεμενη πανω στα μεγαλα μελια.Οταν θα εχεις 2 κουτσουβελα μεσα στο σπιτι και μετα απο πεντε χρονια ( δεν σου λεω πολλα) θα τα ξαναπούμε. Βεβαια δεν δουλευεις κιολας βαλε και να δουλευεις 8ωρο αν θα ηθελες να τα κανεις ολα μονη; και να ηθελες δλδ δεν θα μπορουσες.

 

ακριβώς έτσι και χειρότερα.

βέβαια το κορίτσι θα πει ότι: εγώ δεν κάνω ό,τι κάνουν όλες, προσπαθώντας να είναι η επαναστάτρια και η "διαφορετική" αλλά στο τέλος, αργά η γρήγορα ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ θα χρειαστεί βοήθεια. εκτός και αν (γιατί υπάρχουν γυναίκες) που η γυναίκα την βρίσκει να κάνει συνέχεια κάτι, να απασχολείται, την ενδιαφέρει να κάθονται οι άλλοι και εκείνη συνέχεια να τους προσφέρει κτλ κτλ. είναι και πόσο έχεις κουραστεί στη ζωή σου και τι αντοχές έχεις, ψυχικές και σωματικές. αν η κοπέλα είναι ευτυχισμένη έτσι (τώρα και σε 5 χρόνια) περι ορέξεως κολοκυθόπιτα....δεν είναι κακό.......

4opXp3.png 1cSqp3.png

Link to comment
Share on other sites

ακριβώς έτσι και χειρότερα.

βέβαια το κορίτσι θα πει ότι: εγώ δεν κάνω ό,τι κάνουν όλες, προσπαθώντας να είναι η επαναστάτρια και η "διαφορετική" αλλά στο τέλος, αργά η γρήγορα ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ θα χρειαστεί βοήθεια. εκτός και αν (γιατί υπάρχουν γυναίκες) που η γυναίκα την βρίσκει να κάνει συνέχεια κάτι, να απασχολείται, την ενδιαφέρει να κάθονται οι άλλοι και εκείνη συνέχεια να τους προσφέρει κτλ κτλ. είναι και πόσο έχεις κουραστεί στη ζωή σου και τι αντοχές έχεις, ψυχικές και σωματικές. αν η κοπέλα είναι ευτυχισμένη έτσι (τώρα και σε 5 χρόνια) περι ορέξεως κολοκυθόπιτα....δεν είναι κακό.......

 

Στην αρχή όλες έχουμε αντοχές. Το θέμα είναι τι γίνεται μετά από 5, 6, 10 χρόνια γάμου που έχεις πλέον κουραστεί να υπηρετείς τον αφέντη κι ο αφέντης έχει συνηθίσει να τα περιμένει όλα στο χέρι. Μετά άντε να αλλάξεις μια κατάσταση που έχει παγιωθεί τόσα χρόνια!

Link to comment
Share on other sites

Στην αρχή όλες έχουμε αντοχές. Το θέμα είναι τι γίνεται μετά από 5, 6, 10 χρόνια γάμου που έχεις πλέον κουραστεί να υπηρετείς τον αφέντη κι ο αφέντης έχει συνηθίσει να τα περιμένει όλα στο χέρι. Μετά άντε να αλλάξεις μια κατάσταση που έχει παγιωθεί τόσα χρόνια!

 

τότε ή όπως έστρωσες θα κοιμηθείς και θα συνεχίσεις τη μίζεση ζωή σου, ή θα έχεις φτάσει στα late 40s και θα σκέφτεσαι διαζύγιο για να συνεχίσεις το υπόλοιπο 1/3ο ή 1/4ο της ζωής σου χωρίς όμως να καταφέρεις τελικά να ξεφύγεις από τη μιζέρια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τότε ή όπως έστρωσες θα κοιμηθείς και θα συνεχίσεις τη μίζεση ζωή σου, ή θα έχεις φτάσει στα late 40s και θα σκέφτεσαι διαζύγιο για να συνεχίσεις το υπόλοιπο 1/3ο ή 1/4ο της ζωής σου χωρίς όμως να καταφέρεις τελικά να ξεφύγεις από τη μιζέρια.

 

Και θα μπαίνεις στο forum του parents και θ' ανοίγεις θέματα και θα γκρινιάζεις. :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

και ναι...στην ουσια δεν εχει απολυτη σχεση με το αν ο αντρας ξεσκονιζει κ ποσο συχνα....η ουσια ειναι πως δειχνει οτι σε σκεφτεται κ τι κανει για αυτο....αν εκανε 2 απο τα 5 που θες,δουλειες κλπ,κ αναγνωριζε κ με λογια εστω το κοπο κ τι προσφερεις,σε ανεβαζε λιγο ψυχολογικα,τοτε θα μας πειραζαν ολα λιγοτερο...οταν νιωθεις οτι με αυτα που κανει,η δεν κανει,δε σε σκεφτεται,δε σε νιωθει,τοτε ολα μεγαλωνουν...ας μην μπω σε λεπτομερειες κ παραδειγματα γιατι θα φουντωσω μεσημεριατικο κ δε θα φαω το κοτοπουλακι που μολις εψησα....ναι,μεσα σε ολο αυτο που ζω,με σπιτι κ τριδυμα,προσεχω κ τη γραμμη μου,τρομαρα μου,πρωτον γιατι μαρεσει κ δευτερον γιατι αν παχυνω,θα μου πει ο συζυγξ.....σουζυ τρως!!!σουζυ τρως πισω απο το ψυγειο!!!κοιτα η ταδε,τι κορμι εχει,κ εχει κ παιδια.....κοιτα κ συ ρε μεγαλε τη γυναικα σου,που εχει το σωμα που ειχε κ πριν τα τριδυμα.....παω να φαω τωρα....

 

Αχ ¨Σούζυ ¨:lol: σε καταλαβαίνω :roll:...

Link to comment
Share on other sites

..ναι,μεσα σε ολο αυτο που ζω,με σπιτι κ τριδυμα,προσεχω κ τη γραμμη μου,τρομαρα μου,πρωτον γιατι μαρεσει κ δευτερον γιατι αν παχυνω,θα μου πει ο συζυγξ.....σουζυ τρως!!!σουζυ τρως πισω απο το ψυγειο!!!κοιτα η ταδε,τι κορμι εχει,κ εχει κ παιδια.......
:shock::shock::shock: τιιιιιι??? Αρκετα ακουσα!!!!! Ολα τα αλλα θα μπορουσα να τα ανεχτω, αλλα αυτο???:D:D:D

Να μην τρωω??:cool:

χλωμο!!!!!!

Πολλες απαιτησεις ρε κοριτσακι....μαλλον θα ειναι ο ΤΕΛΕΙΟΣ :rolleyes:

 

εντιτ: τα κιλα της εγκυμοσυνης τα εχασα αλλα ευτυχως το εκανα οταν μπορεσα και οταν ηθελα....

''δεν ξέρω τι αξίζει πιο πολύ, η ειρήνη ή η αγωνία της ψυχής μας...'

Link to comment
Share on other sites

Πολλες απαιτησεις ρε κοριτσακι....μαλλον θα ειναι ο ΤΕΛΕΙΟΣ :rolleyes:

 

να γελασω τωρα η μετα με αυτο το τελειος?.......:rolleyes:θα γελασω τωρα,το αποφασισα.....

εντιτ: τα κιλα της εγκυμοσυνης τα εχασα αλλα ευτυχως το εκανα οταν μπορεσα και οταν ηθελα....

 

 

 

 

εγω δε χρειαστηκε να χασω κανενα γιατι πηρα μονο 7 τα οποια εχασα με τη γεννα

Link to comment
Share on other sites

Αχ ¨Σούζυ ¨:lol: σε καταλαβαίνω :roll:...

 

 

 

ναι ε.....:D:D:D

σουζυ τρως κ κρυφοτρως....εφαγα το κοτοπουλακι,κ μετα κ κατι μπισκοτακια με τα παιδια...πειραζει λετε?τι να κανω....κ οι υπολοιποι ξερετε τι φαγανε?μακαρονια με κιμα....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αι σιχτίρ μπήκα να δω τη συνέχεια και πείνασα!!! Αχ ρε Σούζυ κι έχουμε φακές!

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται πως το να κάνει δουλειές δεν είναι το πιο σημαντικό σε μια σχέση, αλλά σύμφωνα πάντα με τα δικά μου προσωπικά κριτήρια, το να κάνει δουλειές συμπεριλαμβάνεται στη λίστα με τα βασικά. Το να μην κάνει δουλειές, θα το παραέβλεπα, ΜΟΝΟΝ ΕΦΟΣΟΝ εγώ δεν εργαζόμουν. Αλλά ακόμα κι αν δεν εργάζεται μια γυναίκα, πάντα έχει ανάγκη από βοήθεια στο σπίτι, ειδικά όταν έχει και παιδιά.

 

Του δικού μου πάντως, το μοναδικό μειονέκτημα, που δεν το θεωρώ και τόσο σοβαρό τελικά, είναι η αναβλητικότητα. Αλλά το έχουμε λύσει κι αυτό. Του εξήγησα κι ευτυχώς το έχει καταλάβει, πως όταν του λέω "μπορείς σε παρακαλώ να καθαρίσεις τις αμμολεκάνες της γάτας;" δεν εννοώ κάποια στιγμή αυτό το μήνα, αλλά κάποια στιγμή ΣΗΜΕΡΑ. Αν θέλω να μου κουβαλήσει τη λεκάνη με τα ρούχα για να σιδερώσω, επίσης το θέλω ΤΩΡΑ και όχι 3 ώρες αργότερα.

 

Τέλος πάντων, όπως τη βρίσκει κανείς. Περί ορέξεως, κολοκυθόπιτα.

 

 

 

Εδώ θα συμφωνήσω απόλυτα. Όταν κάτι μας ενοχλεί, το συζητάμε από την αρχή και προσπαθούμε μαζί να βρούμε τη χρυσή τομή. Δεν φτάνουμε στο απροχώρητο.

Συμφωνώ με όλα, στην περίπτωση μας έχουμε ίδιο θέμα κιόλα, την αναβλητικότητα!

Θα το φτιάξουμε κι αυτό :rolleyes:

Πολύ κόπο θέλουν οι σχέσεις, το να αφήσει κανείς να φτάσει στο απροχώρητο είναι το μόνο εύκολο!

 

pk33 (με μια καθυστέρηση ημερών και δεν βρίσκω το μήνυμα σου για quote)

ναι θα έχω τη μανούλα μου δίπλα μου,

και rooming in θα κάνω, και πασά θα έχω το παιδί μου αφού θα μπορώ,

και θα το θηλάσω

και σε καμμιά περίπτωση δε θα σκεφτώ μην παρεξηγηθείς που δε θα είμαι σωστή στα συζηγικά μου καθήκοντα μετά τη γέννα :mrgreen:

Ο άντρας μου θα επιβαρυνθεί, εσένα τί σε κόφτει?!

Δε πειράζει και κάποιες φορές να μην είναι δια 2 όλες οι δουλειές και να τις αναλάβει όλες το ένα μέλος του ζευγαριού.

Δεν θα πάθει και κάτι ο άλλος, ούτε θα πεθάνει ούτε θα αφανιστεί από το ανθρώπινο είδος και θα μεταλλαχθεί σε μαιμού υπηρέτη!

όλα είναι θέμα προτεραιοτήτων του ζευγαριού φυσικά!

Και από μόνη της είναι δύσκολη δουλειά ο θηλασμός, πόσο μάλλον όταν δουλεύεις κιόλα χωρίς να έχεις άδειες λεχώνας...

ένα τόσο δα ανθρωπάκι με κάνει καλύτερο άνθρωπο, σ'αγαπώ!

Link to comment
Share on other sites

Εσύ κυρία μου που είσαι υπέρ του bedding-in μήπως είχες τη μαμάκα δίπλα; Αν δεν την είχες τι θε έκανες; Μήπως θα τα έφτυνες; Ή μήπως είσαι η βιονική γυναίκα;

 

Αστο βρε πικι. Γιατί προσωπικά και room/bed-ing in έκανα, και θήλασα από την 1ηώρα, και καισαρική έκανα και το λαπτοπι είχα στο δωμάτιο για να βγουν τα ενοποιημένα της βιοχαλκο, και βοήθεια δεν είχα ούτε έχω από πουθενά.

Και βιονική δεν είμαι. Απλά οταν κάτι το θέλω πολύ ε, αυτό το πολύ είναι ΠΟΛΥ. Και έμαθα η ζωή να μου αρέσει και στα δύσκολα. Γιατί η ζωή δεν είναι νιρβάνα.

Το Ήλεκτράκι μου και ο Οδυσσέας μου, οι ηλιαχτίδες μου!

..................................................................................

Ο Θεός πέθανε...

Ο Μαρξ πέθανε...

κι Εγώ τώρα τελευταία δε νοιώθω πολυ καλά...

Link to comment
Share on other sites

α ρε κοριτσια....γελαω....αλλα ειπαμε...το πιτογυρο μου θα το φαω..αααα,μην υπερβαλλουμε κιολας...

 

λοιπόν νάνσυ....σου χω πιτόγυρο διαίτης!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

δεν κάνω πλάκα, μου τον είχε δώσει ο διαιτολόγος μου σε δίαιτα και από τότε τον έχω υιοθετήσει και τον φτιάχνω συνέχεια στο σπίτι, τον ρημάζουν σύζυγος, το 2,5χρονο μου και εγώ χωρίς τύψεις...

φυσικά μετά την δίαιτα τον εμπλούτισα λίγο εσωτερικώς και κάθε φορά τον προσαρμόζω...

γιατί και εγώ της υγιεινής διατροφής και ζωής είμαι αλλά προσπαθώ να μην στερούμαι ιδιαίτερα και τα έχω καταφέρει άψογα νομίζω: 59 κιλά, (με 1,75) με δύο γέννες....

όποια θέλει ρίχνω συνταγή.....

4opXp3.png 1cSqp3.png

Link to comment
Share on other sites

ενδιαφεροννννν.....πες συνταγη αστερακι...αν κ ''σουζυ'' ειμαι κ γω στο υψος σου αλλα σε τρωω βρε ενα ολοκληρο κιλο πιο κατω....χαχαχαχα...παντως εγω το τρωω με αλαδωτη πιτα κ μονο κοτοπουλο....βγηκαμε λιγο απο το θεμα η μου φανηκε?κατσε να δω...''στα ορια χωρισμου''......ε,μεσα ειμαστε.....

Link to comment
Share on other sites

ενδιαφεροννννν.....πες συνταγη αστερακι...αν κ ''σουζυ'' ειμαι κ γω στο υψος σου αλλα σε τρωω βρε ενα ολοκληρο κιλο πιο κατω....χαχαχαχα...παντως εγω το τρωω με αλαδωτη πιτα κ μονο κοτοπουλο....βγηκαμε λιγο απο το θεμα η μου φανηκε?κατσε να δω...''στα ορια χωρισμου''......ε,μεσα ειμαστε.....

 

είσαι αστέρι εσύ μου φαίνεται!!! και τότε γιατί ζορίζεσαι για δίαιτα ή το κάνεις στα πλαίσια της συντήρησης;;;

βιάζομαι τώρα, θα γράψω συνταγή αργότερα και χτες δοκίμασα πρώτη φορά και έφτιαξα και την πίτα (το ζυμάρι) μόνη για να αποφεύγω τα συντηρητικά.....

4opXp3.png 1cSqp3.png

Link to comment
Share on other sites

στα πλαισια συντηρησης αστερακι....μια τρωω σαν τη ''σουζυ'',κ μια προσεχω για να εχω....αμ τι νομιζες,αυτο το κορμιιιιιι θελει σοκολατες για να διατηρηθει...

εφτιαξες λες κ τη πιτα....αυτο που δε λες ειναι αν σου πετυχε....τυχαιο?χιχι

οχι,οχι,δεν ειμαι κακος ανθρωπος.....

Link to comment
Share on other sites

στα πλαισια συντηρησης αστερακι....μια τρωω σαν τη ''σουζυ'',κ μια προσεχω για να εχω....αμ τι νομιζες,αυτο το κορμιιιιιι θελει σοκολατες για να διατηρηθει...

εφτιαξες λες κ τη πιτα....αυτο που δε λες ειναι αν σου πετυχε....τυχαιο?χιχι

οχι,οχι,δεν ειμαι κακος ανθρωπος.....

 

χμ... ναι, νομίζω ότι είσαι κακιά τελικά!!!

δεν το ανέφερα γιατί συνήθως βιάζομαι όταν γράφω και γιατί δε θέλω να σας κουράζω με πολλά!

αλλά μιας και αναρωτιέσαι, μου βγήκαν πεντανόστιμες απλά λίγο πιο χοντρές από ό,τι έπρεπε γιατί ήταν λάθος η οδηγία, όχι ότι δεν φαγώθηκαν μετά μανίας...

την επόμενη φορά θα είναι τέλειες...

4opXp3.png 1cSqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...