Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μπορω να ξαναθηλασω?sos!!


angel306

Recommended Posts

Γεια σας μανουλες!Εχω ενα προβλημα και θελω την βοηθεια σας.

Εχω την κορη μου σε λιγο κλεινει τον 1ο μηνα,στο μαιευτηριο την ειχα ξεκινησει να την θηλαζω αλλα γκρινιαζε συνεχεια και εκλαιγε και της δωσαμε και ξενο γαλα μεχρι που βγηκα 3 μερες και στο σπιτι αλλες 2 περιπου μετα αρχισε να κατεβαινει αρκετο γαλα και για περιπου 10 μερες την θηλαζα αποκλειστικα.Μετα παλι αρχισε τις γκρινιες και τα κλαματα σαν να μην της εφτανε το γαλα και ξυπνουσε συνεχεια για να φαει αλλα δεν χωρταινε ετσι της ξαναεδωσα ξενο γαλα 1-2 γευματα την ημερα.Οσο πηγαινε αραιωναν τα γευματα που την θηλαζα και της εδεινα πιο πολυ με το μπιμπερο μεχρι σημερα που δεν της εχω δωσει καθολου απο μενα.Την εβαλα χθες τελευταια αλλα πετουσε συνεχεια το στηθος και παλι γκρινιαζε με το ζορι εφαγε λιγο.Ξερω οτι μαλλον εγω εκανα το λαθος που της εδωσα ξενο και γι'αυτο μαλλον μου τελειωνει το γαλα αλλα ημουν και μονη χωρις καποια βοηθεια και δεν ειχα καθολου χρονο να μπω στο φορουμ να διαβασω σχετικα γι'αυτο....:roll:

Υπαρχει πλεον ελπιδα να επαναφερω το γαλα μου και να την θηλασω αποκλειστικα η ειναι αργα πια???Σημερα πλεον τρωει και περιπου 100μλ απο το ξενο και δεν ξερω αν θα χωρταινει.

aRjHp3.pngiD6Np3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


εδω θα βρεις οτι χρειαζεται να κανεις για τον επαναγαλακτισμο

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=59853&highlight=%E5%F0%E1%ED%E1%E3%E1%EB%E1%EA%F4%E9%F3%EC%EF%F2

 

σου ευχομαι ολα να πανε καλα!!!;)

VCkup3.png W6T5p3.png
Link to comment
Share on other sites

Να σου ζήσει!

Απάντησε και στο ερωτηματολόγιο που θα βρεις εδώ, για να δώσεις μια πλήρη εικόνα και να πάρεις πιο γρήγορα απαντήσεις:

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=40799

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...